Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eestiaegne maja Nõmmel, vol. 3
Autor Sõnum
Ander3
Uustulnukas

08-08-2016 13:51
Postitus: #1
Eestiaegne maja Nõmmel, vol. 3
Kõigepealt panen siia algusesse üles kaks linki oma eelmistest postitustest siin foorumis ja siis te saate aru miks praeguse postituse number on kolm.

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5831

http://www.para-web.org/showthread.php?tid=8141

Otsustasin järjekordse kirjatüki siia üles panna kuna mulle meenus üks lugu, mille mu abikaasa mulle mingi aeg tagasi rääkis. Nimelt käin mina aeg-ajalt ka nädalavahetustel tööl ja siis on mu abikaasa koos lapsega tavaliselt kodus. Kuigi laps on juba kaheksa aastane, juhtub sedagi, et nad päevasel ajal lõunauinakut teevad. Ühel sellisel korral oli ta päevasel ajal koos lapsega magamistuppa magama läinud. Kuna mina pidin sellel õhtul pärast kella kaheksat saabuma siis otsustas ta pärast korteri koristust ja lõunasööki natukene hinge tõmmata. Ja juhtuski see mis tavaliselt sellises olukorras juhtub, nad jäid magama. Ta ei osanud takkajärele öelda kui kaua nad magada jõudsid aga üks hetk ärkas mu naine üles tugeva ärevustundega. Justkui ta oleks läbi une midagi kuulnud/tundnud ja siis alles mingi hetke pärast sellest tundmusest tegelikult aru saanud. Nad magasid magamistoa voodis ja minu naise selg oli pööratud magamistoa ukse poole. Hetkel, kui ta üles ärkas, sai ta aru, et ta oli just läbi une kuulnud kuidas keegi tuli (kõndis) läbi elu- ning söögitoa magamistoa uksele. Kuna meil on puitpõrandad siis nad teevad kõndimisel väga spetsiifilist ning küllalt valjut häält (nagisemist, naksumist). Nüüd on ta voodis ärkvel ja süda taob rinnus. Ta tunneb, et keegi seisab (just nimelt seisab) magamistoa uksel ja vaatab neid. Ta ei julge ennast ümber ka pöörata. Laps on tema selja taga ja magab rahulikult. Ja nii nad siis seal on. Lõpuks otsustab mu abikaasa teha näo, et ta magab edasi ning ennast (olles ise nn. unes) voodis teistpidi keerata (et ta saaks kasvõi natukene piiluda kes seal ukse peale siis on) ja nii ta teebki. Aga ukse peal ei ole kedagi. Siis tuleb ta vaikselt-vaikselt voodist välja ja läheb ise magamistoa uksele vaatama ja ei ole kedagi ka söögitoas/elutoas. Ühesõnaga, ta käib kogu korteri läbi ja kõik on täpselt nii nagu olema peab, ja seal ei ole mitte kedagi. Ma enam ei mäleta kas ta kontrollis välisust ka või mitte (päevasel ajal on korteri välisuks tavaliselt lukust lahti, sest maja enda välisuks on lukus) aga loogika ütleb, et kui ta kuulis kedagi korterisse kõndivat, siis kui ta magas, oleks ta pidanud kedagi korterist välja kõndimas kuulma ka, pärast seda kui ta ärkvel oli. Laps magas rahulikult edasi ja mu kaasa läks tema kõrvale pikali tagasi. Ja sellega see kogemus piirduski. Mine võta nüüd kinni nägi ta und või mitte aga vähemalt tema ise väitis mulle küll, et kõik oli nii reaalne kui üldse olla sai ning tema tundis sellel hetkel reaalset hirmu. Mina ise midagi sellist tundnud/näinud/kogenud ei ole. Mu naine aga on kindel, et midagi meil seal ikkagi on. Kas siis kellegi majas surnud inimese hing või maja enda kaitseingel/ahjualune. Igatahes tundub siiani, et tegemist on heatahtliku tegelasega. No aga järgmiste lugudeni siis, Nõmmelt, Eestiaegsest majast...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

12-08-2016 01:07
Postitus: #2
RE: Eestiaegne maja Nõmmel, vol. 3
(08-08-2016 13:51 )Ander3 Kirjutas:  Mine võta nüüd kinni nägi ta und või mitte aga vähemalt tema ise väitis mulle küll, et kõik oli nii reaalne kui üldse olla sai ning tema tundis sellel hetkel reaalset hirmu.

Hirmu reaalsus ei anna endast mingit alust hirmu tekitanud nähtuse reaalsusele - sama hästi võime me tunda ja tunnemegi teatud juhtudel reaalset hirmu vaadates õudusfilmi või kogedes mõnd muud piisaval jõul meie "hirmunuppudele" vajutavat "teeseldud" nähtust.

Mis puutub puitpõrandatesse ja nende naksumistesse, siis on see on ju ometigi täiesti normaalne. Ma olen kasvanud ja veerand sajandit elanud poolsada aastat vanas puitmajas. Kriuksud, naksud ja praksud on igapäevased ja -öised, kuigi pean tunnistama, et öised on kuulaja kõrvale/fantaasiale eriti valjud. Kõik mis saab häält teha, teeb seda varem või hiljem, eriti siis veel augustikuiste temperatuuri langetavate ja õhuniiskust kõigutavate ilmade saabumisel.

Asja tuum on selles, et kes seda kuuleb ja mida ta sellel hetkel mõtleb ja mida tunneb. Tundmusi on sama palju kui tundjaid, reaalsusi aga üks.

Kummitusi pole tõenäoliselt olemas!
(selle postituse viimane muutmine: 12-08-2016 01:09 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Nofretete
Veteran

12-08-2016 10:35
Postitus: #3
RE: Eestiaegne maja Nõmmel, vol. 3
(12-08-2016 01:07 )Nielander Kirjutas:  Asja tuum on selles, et kes seda kuuleb ja mida ta sellel hetkel mõtleb ja mida tunneb. Tundmusi on sama palju kui tundjaid, reaalsusi aga üks.

Kummitusi pole tõenäoliselt olemas!
On ka teistsuguseid arvamusi kummituste kohta.
Tavalised kummitamise põhjused on, et surdud on nii äkitselt et ei jõutud teha energiaülekannet äraminekuks või ollakse mingi nõksuga siia kinni monteeritud.
See seltskond hakkab kehastunuid kiusama ja kummitama. Nende tegevus ei ole aga mitte suunatud kiusatava vastu, vaid on sõna otseses mõttes abipalve.
Arvatakse, et kummitus kummitab selleks, et siit minema saada.
Mitte selleks, et elavaid kiusata, aidata või muud sarnast.
Seega siia võivad jääda äkksurmade ohvrid, lollide lubaduste andjad, ülitugeva emotsiooni all kannatajad jt. Nüüd nad aga käivad kõrvad lontis ja paluvad mahajääjate käest abi selle eest, et olid elus olles rumalad.
Seega tuleb leida keegi, kes suudab kummitus nii öelda käe kõrvale võtta ja vajadusel ära viia Manalasse, Lehte või Styxi äärde.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Öine külaline Nõmmel asuvas korteris slonik 3 2,255 24-07-2014 15:45
Viimane postitus: kalldunn
  Linnud lendavad vastu maja klaase surnuks sensitiiv 13 6,443 04-01-2013 16:18
Viimane postitus: Legolas
  Vana maja alla maetud inimene sannah 8 3,495 20-08-2011 20:58
Viimane postitus: kk2ku-
  Tähelepanekud Eesti-aegses majas Nõmmel Ander3 2 2,315 17-05-2011 21:08
Viimane postitus: Tom
  Kummitav maja elissa 15 3,389 24-10-2007 16:18
Viimane postitus: Helkuu

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog