Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti selgeltnägijate tuleproov
#1
UUS MÜSTIKASAADE! Alustab uus ja ülipõnev kodumaiste nõidade jõukatsumine, kus peakohtunikuna astub üles Marilyn Kerro. Avaosas valitakse välja need 12 eriliset võimetega inimest, kes peavad oma oskusi kolme kuu jooksul televaatajatele tõestama.

Algus ETV 3 kell 21.30

Vasta
#2
Mis seliste saadete mõte on? Puhtalt meelelahutus sellise meelelahutuse otsijatele?
Mõtlen seda, et paravõimete testimise seisukohast on kogu see show ju mõttetu ja võistlusmoment oleks siis täiesti kohatu.

Edit:
Lugesin just teist teemat selgeltnägijate saadete kohta ja seal on see küsimus juba esile kerkinud. Eks ma eelnevalt olin seda lugenud ja juba ära unustanud ilmselt.
Vasta
#3
(19-09-2016, 23:22 )Lorenz Kirjutas: Mis seliste saadete mõte on? Puhtalt meelelahutus sellise meelelahutuse otsijatele?
Mõtlen seda, et paravõimete testimise seisukohast on kogu see show ju mõttetu ja võistlusmoment oleks siis täiesti kohatu.

See saade on nö nõidade ja šamaanide jaoks "kliendileidmise turg".... Kerro oli täielik pettumus, tundus selline virisev ja ebaaus. Mang ja Liiv vaatasid teda kui jumalust. See teine punapea (nime ei mäleta) seal laua taga oli ainus normaalne kohtunik.
Vähemalt sain südamest naerda, kui Liivi peeti verejanuliseks tapjaks ja ka surnuks mitu korda...Ja naerma ajas ka esinejate "Kašpirovski pilk".
Need 12, keda välja valiti, tundusid enam-vähem normaalsed. Naised paremad kui mehed. Meestest ehk ainult see leedukas on midagi...teised on.....
Lihtsalt arvamus Bleh. Nagunii vaatan saateid edasi, saab vähemalt naerda.
Vasta
#4
Jätkuvalt hoian pöialt Kerro arengule. Liiv on küll kõva guru olnud aga ise õpetustest midagi õppinud ei ole. Tavaline sugutäkk. Miks muidu laseb osalistel saatest infot lekitada. Minu teada saatest ei tohi ette rääkida. 15. septi jagatud pildi juurde on Kanda aga pannud ,,salapärase,, kommentaari- ;;Veel ei ole paar;;. Tegemist siis noorte pusijatega , kes avastavad endi vahel sugutunglemise. Hõissa. Aga Kanda jah. Oma õpitule risti vastu astudes on lasknud end ära programmeerida. Nii ta lippab ühes käes venemaal vermitud aljosha münt ja teises pikk jutt ,,mittekodanike ahistamisest,,. Kui Pahka kah aru saaks ,et konflikti vahel end jagades liigendad oma väge juppideks ,siis .......ets näisss. Mang-mangiks oma õigeusuga. Mida rohkem -seda uhkem ,ajab lõpuks suu lõhki. Hunt oleks võinud õigel ajal kuulata nõuannet. Nu ja Veber. Mul pole ainsamat süümekat ,et sellele tolgusele isiklikult vastu nina olen andnud. Ei no hea saade muidugi. Ainult näinud pole ega vist tahagi. Miskit uut sealt ei näe.

Miks kardab Kerro Julia Vangi? Vang saavutas kõik selle , mida teised ei suuda. Mida teeb Vang praegu? Sirtsutab nõidadele kaarega. Ise ei tegele maagiaga isegi ,mitte servast. Showbis v.a.. Kaose tütar.
Loodan ,et sellega andsin vastuse ka positiivsele- teisesse teemasse.
Vasta
#5
.............See info, millega nüüd lehvitad - perenimed, FBs jagatud fotod, pole küll nüüd suur kanaldamise tulem, vaid sa ka nagu meie lihast ja luust inimene. See oli klatšš, minu mängu-ja murumaa..........................
..................................................................................................................................................................
Tänan sind ausa vastuse eest. Püüaks ausust ka hoida. Ei ole ma miskit nõid ega maag-ikka liha ja luu. Kuidagi ei ole erilisem. Kanaldamine rohkem inglituututajate pärusmaa. Ei ole ma leidnud tosinast keskit, kellele kaasa elada. A kurb. Võiks ju olla. Küsimus on pigem ,kas seda saadet on üleüldse vaja? Milleks? Mida annab? Mulle on lausa arusaamatu kui keegi saatele takka kiidab. Veel hullem -osalistest veel rõõmugi tunneb. ,, Oi kui vahva -noored nõiad tuuseldavad,,.
Kui guru on viltu-toodab ta viltuseid õpilasi. Kui õpilane praktiseerib-lükkab ta pidevalt kedagi viltu. Ronitakse karma õppetundidesse ja ,,ravitakse,,. Haige või hädine ei saa nii ise õppetundidega maadelda. Ei saa isegi aru , milles see seisnes. Kõikse kurvem ongi kui sellised lonkavad nõiad ronivad televusserisse ,, jahile,,. Kuidas saab rõõmustada , et nüüd lööb eestimaa särama ja õitsele , sest nüüd on iga kolmas tehtud nõid varsti? Alati on peale selliseid saateid epideemia. Tuhanded hakkavad ,,erilisteks,,. Lõppkokkuvõtteks kasvab psühhoravimite ja alko läbimüük. Narkotsi ja seeni pugitakse aruandmata. Lõpuks on lollimajades uputus. Surnuaedades ei saa surnud enam rahu ning koguduste lamabaaedikud ajavad üle. Kas sellist eestimaa tulevikku me tahaksimegi või? See kaitsebki kõige halva eest? Või jääb esikohale vaid oma ego vajaduste rahuldamine? No päriselt? Ma ei ütle ,et ei ole olemas tarku shamaane, kuid......

Keeris-mida tahaksid anda inimestele sina? Sind ümbritsevatele inimestele? Kudas soovid neid reaalselt aidata?
Kas ja kuidas üldse anda oma maale vahendid , et olla tugev ja jätkusuutlik?

Vasta
#6
(19-09-2016, 23:22 )Lorenz Kirjutas: Mõtlen seda, et paravõimete testimise seisukohast on kogu see show ju mõttetu ja võistlusmoment oleks siis täiesti kohatu.
Ei olnud mõttetu. Näiteks mulle küll meeldis ära arvata, kes neljal pildil olnud inimesest surnud on.
Ja kuna arvasin õigesti, siis sain ka võimeid testida.
Kahjuks seda, mis eesriide taga oli, ära ei arvanud. See oli keerulisevõitu ka. Tänu sellele akvaariumile.
Üllatus oli aga missugune! "Elusolend ja selle sees teine elus olend."Smile
Lahe saade. Kordagi ei hakanud selle pooleteise tunni jooksul igav. Nii, et esimese saatega võib rahule jääda.

Vasta
#7
Kuidas saaksid seda teha õigesti ka teised ,kes sarnasesse tegevusse tahaksid panustada?
Vasta
#8
No eks me saa edaspidi teada, mis võimed ilmnevad. Eriti hea oli see poola rahvusest leedukas.

Esimese saate tutvustus sõnas ja piltides
http://elu24.postimees.ee/v2/3842795/fot...kangestuma

Vasta
#9
Vend Urb veel puudu jah. Annab hullemat eneseimetlejat leida. Igas intervjuus rõhutab , et kõik peale tema on m....d ja debiilikud ( on otse välja öelnud korduvalt). Igatahes on üks tegelene silma jäänud küll. Ei arva veel muidugi midagi. A ta on venemaa saates kah. Dashi.
Ta vähemalt sama huvitav kui Mohsen või Vang ,kes end ise nimetab end buddhaga samaks teadjaks ja täpsemalt öeldes kaose tütreks. https://ok.ru/video/8678868441 Imetlen teda tõesti,sest olles kõigest aru saanud, võis ta lõpuks kõigest lahti lasta. Igatahes on Kerrot huvitavam jälgida kui miskeid Vebereid iluspoisse.
Vasta
#10
Aga...Liivi pildilt äratundmine võttis sekundi, nii head peaks ju isegi nõrgemad olema, et oskavad "ära tabada" ilmeid, sarnasusi jne. See oli üllatav. Urmas tundus huvitav. Dashi oleks nagu teine Pahom, kuigi võrreldamatud muidugi.
Vasta
#11
Eesti saade on nõrk võrreldes venemaal käivaga ja kahju,et 95% on mustad.
Aga egas valged ei hakkagi ennas afišeerima ja viimse tilga peale võitlema.
Isiklikult hoian põialt meedium Vladimirile ja vanaproua Anastasiale.
Välimusega antaks 60% infost.
Vasta
#12
Valdavalt kasutati nägemiseks vaid shamanismile omast teeta-kanalit (5-7 Hz), mis on aga üsna piiratud ribalaiusega: st selgeltnägijad pidid minuteid tajuma kaste-ja-lavatagust, kuid tervikpildini jäi veel pikk maa.

Mõned panid vaid religiooni-egregoride ühisvälja pealt, st ise nad ei näinud-tajunud midagi enda väe pealt, kuid religiooni egregor nö "sosistas kõrva" õige vastuse.

Tundub, et poolakas kasutas nägemiseks budistidele omast gamma-kanalit (35-100 Hz), mis on oluliselt avarama ribalaiusega: tal oli hetkega selge, millises kastis inimene asus.

Tase olnuks aga siis, kui mõni küündinuks tervikolemusele-vaimule omase oomega-kanalini (150 - ... Hz), mis on röögatult avarama ribalaiusega: nii saaks rivis seisvatest autodest mööda jalutades nagu muuseas öelda kogu võimaliku info (kas pagasnik on tühi, on seal vanad riided, kast õlut, kumminukk, kott kartuleid, anatoomikumi luukere, sea lihakeha, või elav inimene), ning veelgi enamat (a'la kas pagasnikus olev varuratas on Michelin-Continental-Gislaved-Nokian, palju on rehvi mustrit 3-10mm, kui suur on rehvis olev rõhk 0-3 atm, mitme kodara-avavusega veljed on, jne).

Ning effekti lisanuks oma "ülevoolava väe" demonstreerimine telekineesi abil: peale pagasnikus olevate esemete detailset kirjeldust liigutad oma tahtega pagasniku sulgur-mehanismi, ning pagasnik avaneb "ilma puudutuseta" : tuues ilmsiks eelneva kirjelduse täieliku adekvaatsuse.
Ning pagasnikus oleva inimese tõstad tahtejõu abil paari meetri kõrgusele õhku, visates seejuures mõne iroonilise nalja (mehele: kamoon kaak, kus hõljud tropp? naisele: tsau tipsi, miks hõljud&kiljud beib?).
Sama telekineesi abil saanuks ka pseudo-skeptikutest "martinvällikud" paika panna, tõstes nad tahtega õhku rippuma, ning küsida:"kus on niidid, mis sind õhus hoiavad?" - kas peas? (kannad telekineesi rakenduspunkti üle juustesse: vaeseke hoiab peast kinni ja karjub) - või nokus? (kannad telekineesi rakenduspunkti üle jalgevahes asuvasse elundisse: vaeseke hoiab aluspükstest kinni ja karjub) - või polegi niite? (taastad algse "kõikjal ja ei kuskil" telekineesi rakenduspunkti: ehk hõljutakse niisama õhus).
Kui taolise video-jäädvustuse järgselt väidaks pseudo-skeptikud endiselt, et üleloomulike võimeid pole olemas, saaks igaüks aru, et tegu on nö "peast-ja-per*est-lolliga".

------
Ühesõnaga minu jaoks seda va "meelelahutust" seal saates polnud: kui liiga palju tead, siis on väga raske midagi üllatavat-hämmastavat juurde leida Sad
Vasta
#13
Liiv saatejuhina segab. Emotsioonid ja sh info näolt nii kergelt loetav. Näol on kogu aeg ilme nagu "hirvel valgusvihus".
Kallutab meelelahutuslikku poolt veelgi. Huvitav on saadet siiski jälgida, just katsete läbiproovimise osasSmile
Vasta
#14
Liiv on paravaldkonnas täielik võhik! Urmase väljalangemine oli tingitud sellest, et ta hakkas saatesahkerdusi segama. Nimelt: ta kasutas puht intuitsiooni ja loogikat avalikult mida nn. selgeltnägijad kasutavad varjatult ka isegi. Urmase väljalangemine oli saate mastaabis täiesti ülekohtune aga samas ja kordan: ta kasutas täpselt samasuguseid võtteid nagu teisedki, ainult et tegi seda avalikult! Sellisena ta paljastab ka parapettused.
Vasta
#15
Saate parimaks nimetati Elena, kes avaldas muljet ka esimeses saates.
Kokkuvõte teisest saatest
http://elu24.postimees.ee/v2/3851257/kok...e-favoriit

Elena Kandat tutvustasin mõne sõnaga teemas "TV: Eesti nõiad"
Toon siia ka osaliselt ära:
Elena on õppinud transpersonaalset psühholoogiat ja numeroloogiat. Püha geomeetriat õppis Moskvas Elulille koolis 2004-2009. Veel on õppinud reikit, ajurveedat, hiina meditsiini, feng shuid, astroloogiat, filosoofiat ja palju muud.


Vasta
#16
Ma olen skeptiline kõigi nn. selgeltnägijate suhtes! Tunnistan vaid erandeid. Urmase tegevus oli loogiline, nähtav, pettuseta ja teeskluseta, igati tõendatav. Ülejäänud paljuski näitlesid ja tegid nn. ennustuslotot. Milleks vehkida ülesande täitmisel nõiakunstiga kui asjad saab selgeks ka kaine loogikaga!
Vasta
#17
Ehk ma peaksin ka sinna saatesse kunagi minemaSmile Saates neid fotosid nähes, sain kohe aru, et esimesel fotol on saatejuht ise. Selles ma aga mingit müstikat tegelikult ei näe, sest sel fotol olev poiss oli ju täielikult saatejuhi nägu. Mulle jäi arusaamatuks, et kas need selgeltnägijad, kes seda ei pakkunud, on pimedad või mõtlesid üle. Arvasin ka ära, et laps hobusega pildil on surnud, teised on elus. Seda ma aga arvata ei osanud, et kes ta oli ja millega tegeles ja ka teiste kohta ei tulnud muud infot. Üsna kesine siiski vist, et saatesse minna veel või üldse Smile
Vasta
#18
3. osas tekitas kohtunike adekvaatsus tugevaid küsitavusi, seetõttu esitan omapoolse argumenteeritud pingerea:

1) Martin.
1a) Jõudis autoõnnetuse-surmani, ning nägi sama mustri kordumist ka teiste lähedastega.
Siin oli ta detailide poolest veidi kahvatum, kuid küüdis põhjusliku tasandi mustriteni.
1b) Jõudis abivahendeid kasutamata sumomees Barutoni.

2) Anu - tema ma diskvalifitseeriks saua kasutamise tõttu: puidust saua läbib eeterlik & tunde tasand, ehk tal olid põhjendamatud eelised teiste ees (kui uuritavad poleks sauast kinni võtnud, siis jäänuks tal saamata eeterliku & tunde tasandi info, mille pealt ta panigi).
2a) Nägi 3e surnud last, ülejäänu oli omakasupüüdlik lohutus (mehe mustris toimus muutus, kui ta teadvustas endale lähedaste õnnetuste korduvat mustrit, ning oli nõus saatesse pöörduma: see lõpetasgi tema kannatuste ahela, mitte aga saates osalenud nõiad).
2b) Jõudis abivahendeid kasutades Barutoni.

3) Evelei.
3a) Nägi autoõnnetust ja surmasid.
3b) Nägi enamuse Baruto olemusest läbi: suur mees, kes kogus oma kuulsuse Aasias tõstmisega (sumo ja tõstmine üsna sarnased, st tõlgendamise küsimus rohkem).

4) Andzei
4a) Nägi nooruspõlve avariid ja eluliinide sulgumisest tingitud laste surmasid.
4b) Nägi sumovõistluste hoonet: suur saal, inimesed ümber.

5) Vladimir - tema ma diskvalifitseeriks käes hoitud pudelivee joomise tõttu: mineraalide (vee) kaudu kandub edasi eeterlik energia, mille pealt saab üht-teist öelda, st minu silmis keelatud abivahend.
5a) Jõudis surmade kordumiseni, ning laste arvuni 5.
5b) Ebaõnnestumine: nägi naist.

6) Haldjapiiga
6a) Nägi lähedase kaotamist ja korduvat ringi.
6b) Nägi vanemat meest, kes on palju näinud.

7) Elena
7a) Nägi jalaoperatsiooni.
7b) Ebaõnnestumine: nägi naist.

8) Vera
8a) Nägi musta auto avariid ja seotust naisega.
8b) Nägi sponsorluse meest, hiljem kaarti väärtõlgendusest naist.

9) Raul
9a) Ei süvenenud ülesandesse, triviaalne surmakaarti esiletoomine ilma tõlgendamise katseta.
9b) Ebaõnnestumine: nägi naist.

10) Antonina
10a) Esimese loo kohta tema etteastet polnud?, seega null siit.
10b) Nägi muusik Arvo Pärti vaatamata paljudele abistavatele küsimustele (kes veel võib kuulus olla?), ning eelistele pendli liikumise etteütlemise näol.


Ühesõnaga saatest oleks pidanud välja lendama Antonina või Raul.
Ning saates pidanuks esikoha saama Martin.

Vasta
#19
(04-10-2016, 14:19 )lahendused Kirjutas: 3. osas tekitas kohtunike adekvaatsus tugevaid küsitavusi, seetõttu esitan omapoolse argumenteeritud pingerea:

1) Martin.
1a) Jõudis autoõnnetuse-surmani, ning nägi sama mustri kordumist ka teiste lähedastega.
Siin oli ta detailide poolest veidi kahvatum, kuid küüdis põhjusliku tasandi mustriteni.
1b) Jõudis abivahendeid kasutamata sumomees Barutoni.

2) Anu - tema ma diskvalifitseeriks saua kasutamise tõttu: puidust saua läbib eeterlik & tunde tasand, ehk tal olid põhjendamatud eelised teiste ees (kui uuritavad poleks sauast kinni võtnud, siis jäänuks tal saamata eeterliku & tunde tasandi info, mille pealt ta panigi).
2a) Nägi 3e surnud last, ülejäänu oli omakasupüüdlik lohutus (mehe mustris toimus muutus, kui ta teadvustas endale lähedaste õnnetuste korduvat mustrit, ning oli nõus saatesse pöörduma: see lõpetasgi tema kannatuste ahela, mitte aga saates osalenud nõiad).
2b) Jõudis abivahendeid kasutades Barutoni.

...

Veel üks Vanaküla poolt ära tinistatud? Abivahendid pole kellelegi keelatud, mis eelistest sa räägid...

Vasta
#20
Tahtsin just sama öelda, et abivahendid ei ole ju keelatud.
Anu esinemine jättis seekord väga hea mulje.
Tore, et ta esikoha sai! Smile
Vasta
#21
(04-10-2016, 14:19 )lahendused Kirjutas: Ühesõnaga saatest oleks pidanud välja lendama Antonina või Raul.

Täpselt õige. Eriti seetõttu, et need mõlemad keeldusid minevikku tõlgitsemast, justkui oleksid nad sama koolituse saanud, et ..."meie minevikku ei tõlgitse, mis läind, see läind, sellest me ei räägi..." Smile1.

Kusjuures ka mina oleksin just selle mustlaseide välja arvanud. Rauli tahaks veel nalja pärast edasi näha.

Kui ma kunagi selgeltnägija juurde läheksin, siis teeks ikka kõigepealt testproovi, et ...kui ta oskaks mu minevikust midagi ütelda, alles siis usaldaksin ehk pisut tema tulevikunägemust.

Esikoha pretendente oli mitu, seega vahet pole, kes selle momendil sai. Sauaga naine oli tõesti seekord parim.
Samas, Kerro ajas mind jälle naerma. Ta räägib, nagu oleksid tal pähklid suus. Nii tugev aktsent ja nii raske mõista ta kõnet. Mäletate filmi "Moskva pisaraid ei usu". http://www.apollo.ee/moskva-pisaraid-ei-usu-dvd.html
Seal üks peaosaline õpib vist näitlemist nii, et püüab rääkida pähkleid suus hoides. Kerro kõnestiil on sarnane. See selleks.

Saade on huvitav wink.

Vasta
#22
Isegi kui formaalsed saate reeglid ei keela "abivahendeid", siis tuleks võrreldava tulemuse korral (Barutoni jõudsid mõlemad & esimese osa surmasid samuti) eelistada ilma abivahenditeta tulemuseni jõudnut.

Kui kellegil peaks abivahendiks olema nö "telefoniliin Taevase Keisriga" (kes suudab näha kõiki infoväljasid, ehk olla teadlik millest iganes kus iganes), siis sellisel meetodil saadud tulemust suudaks igaüks korrata, sõltumata enda personaalsetest võimetest.

P.S ma olen Vanakyla foorumis bännitud tema maailmapilti kritiseerivate postituste pärast: seega võiks kriitilise pilguga need "tinistamised" üle vaadata Smile
Vasta
#23
Tehku mõni reaalne katse, kus ülesanne on koostatud ja viidud läbi asjatundjate poolt.
Näiteks selliste tegelaste poolt, kes olid saates rakett69 kohtunikeks - ikka mingi teadustaustaga, oskavad mõelda skeptiliselt ning on enam-vähem usaldusväärsed.

Või siis las selgeltnägijad otsivad üles mõne reaalselt kadunud inimese.

Hetkel mulle näib, et nad on seal saates võtnud õppust varasematest vigadest ning lisaks saanud infot venelaste saate telgitagustest.
Tulemuseks on väga kahtlane koopia venelaste saatele, mis minu arvates koosneb enamuses pettusest, manipulatsioonist, montaažist ja muust säärasest.

Siiski venelaste saadetes on nad ka aeg-ajalt reaalsete juhtumitega tegelenud, kus otsitakse kadunud inimest vms.
Kui politsei on sündmuse lahendanud, siis hiljem hakatakse sobitama asju, mis langesid kokku.
Seal läheb käiku osav montaaž, et näidata just neid asju, mis kobaga täppi läksid.
Eetrisse läheb ju väike protsent sellest, mida tegelikult filmitakse.

[Pilt: 2r70ymd.jpg]
Vasta
#24
(21-09-2016, 11:15 )lahendused Kirjutas: Ning effekti lisanuks oma "ülevoolava väe" demonstreerimine telekineesi abil: peale pagasnikus olevate esemete detailset kirjeldust liigutad oma tahtega pagasniku sulgur-mehanismi, ning pagasnik avaneb "ilma puudutuseta" : tuues ilmsiks eelneva kirjelduse täieliku adekvaatsuse.
Ning pagasnikus oleva inimese tõstad tahtejõu abil paari meetri kõrgusele õhku, visates seejuures mõne iroonilise nalja (mehele: kamoon kaak, kus hõljud tropp? naisele: tsau tipsi, miks hõljud&kiljud beib?).
Sama telekineesi abil saanuks ka pseudo-skeptikutest "martinvällikud" paika panna, tõstes nad tahtega õhku rippuma, ning küsida:"kus on niidid, mis sind õhus hoiavad?" - kas peas? (kannad telekineesi rakenduspunkti üle juustesse: vaeseke hoiab peast kinni ja karjub)
Kui taolise video-jäädvustuse järgselt väidaks pseudo-skeptikud endiselt, et üleloomulike võimeid pole olemas, saaks igaüks aru, et tegu on nö "peast-ja-per*est-lolliga".

Ühesõnaga minu jaoks seda va "meelelahutust" seal saates polnud:
Hea huumor! Aga sa loodad sellelt saatelt vist liiga palju? Aga samas võib saade ju huvitavamaks ka minna...

Vasta
#25
Lollide lohutus – et saade huvitavamaks läheks. Tegelikult on tõeliste selgeltnägijate tööd pealt vaadates - ülimalt igav. Saade on üles ehitatud šõule. lahendused  aga püüab näha seda, mida keegi tegelikult teeb. Aga see ei ole üldse ju huvitav.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suur Selgeltnägijate tuur Ewa 15 5,236 20-04-2019, 23:07
Viimane postitus: Naut
  Petitsioon Eesti perekonna kaitseks Punahabe 494 163,598 06-05-2014, 21:44
Viimane postitus: Thorondor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat