• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 31
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas ehitati Giza püramiidid?
#1
Oleme juba üpris põhjalikult arutanud seda, miks ehitati püramiidid, küll on aga jäänud kõrvale asja füüsikaline pool: kuidas need hiigelehitised siiski püstitati? Pakun omalt poolt välja paar teooriat.

1) Esimene variant on kaldteede ehitamine ning mööda seda kivide vedamine. See variant siis seisneb selles, et egiptlased ehitasid kaldteed, et kõrgematele kihtidele ligi pääseda, kuidas pandi aga viimane kivi? Püramiidi apoteem, kui ma õigesti mäletan, oli 186 meetrit, mis tagab umbes 50-kraadise nurga.. Mööda 50 kraadist nurka ei vea inimene üles massiivset kiviplokki. Olete ise tundnud vahel mäest üles minnes, et raske on isegi kõndida, kusjuures eesti teede kallakud on tavaliselt väga lauged. Mina pakuksin selleks kaldenurgaks, mis oleks veel talutav, 30 kraadi. See tähendab, et kaldtee pikkus pidi olema üle 300 m, millest kaldtee tehti? Liivast? kividest? puidust, mida egiptuses polnud? Liiv oleks kõige tõenäolisem, kuid siin tekib jällegi probleem: kuidas kuhjata 300 meetri pikkune liivakallak, mille kõrgus on maksimumis 146 m ühtekokku? Liiv teatavasti variseb.. ei taha mõeldagi, kui palju liiva selleks peab kuhjama, et viimast kivi panna. Ühesõnaga minu arvates jääb kaldteooria kõrvale.

2) Teine teooria, mida arvasin võimalikuks, on kivide parvetamine. Kivide parvetamine oli vanas Egiptuses üpriski moes. Mis oleks, kui Egiptlased oleksid ehitanud hiiglasliku vanni ümber püramiidi, nad lisaksid sinna lihtsalt vett ning parve peal olev kivi tõuseks hõlpsasti ükskõik kui kõrgele. Siin tekib aga jälle massiivsuse küsimus, vesi tekitab vanni alumistele servadele tohutu surve, eriti kui on tegemist 146 m kõrguse vanniga, nii et ilmselt langeb ka see teooria ära.

3) Kolmandaks teooriaks oskaksin pakkuda vaid võllide teooria. Egiptlased paigaldasid püramiidi kohale (ei ütle, kuhu ja kuidas) võlli või võllid ning siis võllmehhanismiga kandsid osa kivi raskusest võllile ning osa üritasid ise üles sikutada.

Minu teooriad otsas, kõik tunduvad kahtlasena. Kuidas need siis ikkagi ehitati?
Vasta
#2
meie ajaloo õpetaja arvas kah et nagu liivaga ja see vist on kõige tõenäolisem teooria küll.Neid ehitajaid oli nii palju, küll nad kuidagi selle liiva sinna tõid.Vaarao oli neile ju nagu jumal ja nad lihtsalt tegid kõik mis suutsid.
Äkki seal keegi mõtles mingi paremagi mooduse välja, vabalt võisid nad targemad olla.
Vasta
#3
1) Kaldtee võis olla ümber püramiidi, mis tähendaks, et ei olnud vaja väga massiivset teed kuna püramiidi külg ise toetab kaldteed.

2) Kasutati kangi süsteemil põhinevat hiigel kraanat. Mis minumeelest pole väga võimatu, kuna egiptlased olid väga targad.

3) Püramiidi hakati ehitama järskesse orgu või kanjonisse. Pandi esimene kiht paika, kaevati see org madalamaks jne. kuni lõpuks oli auk täidetud, siis kaevati kogu värk püramiidi ümbert ära.(See kõige ebatõenäolisem)
Laugh See tegelt selle kausi teooria sarnane.
Vasta
#4
Mingis ajaloo raamatus on ka pilt sellest, kuidas kaldtee on ümber püramiidi, mis teeb selle variandi päris võimalikuks.
Vasta
#5
Kui ehitati kaldtee ümber püramiidi, kusjuures kaldtee toetus püramiidile, siis väidan ma, et püramiidi ei ehitatud 20 aastaga. Kui selline kaldtee mehhanism toimus, siis korraga saadi kive tuua ainult üksteise järel, mis tähendab seda, et selleks, et ehitada püramiidid 20 aastaga, sest kive oli lihtsalt liiga palju ning põhjalikumal arvestusel selgub, et kivi tuli täpselt paika seada umbes minutiga, nii kui minut sai täis, oli minut järgmise kivi paikapanekuks.

Kausi teooria on sama julge pakkumine, nagu minu parvetamise teooria, kuid mõlemad muidugi töötavad, selles pole kahtlust, kahtlane, et egiptlased seda kasutasid Smile
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Kui ehitati kaldtee ümber püramiidi, kusjuures kaldtee toetus püramiidile, siis väidan ma, et püramiidi ei ehitatud 20 aastaga. Kui selline kaldtee mehhanism toimus, siis korraga saadi kive tuua ainult üksteise järel, mis tähendab seda, et selleks, et ehitada püramiidid 20 aastaga, sest kive oli lihtsalt liiga palju ning põhjalikumal arvestusel selgub, et kivi tuli täpselt paika seada umbes minutiga, nii kui minut sai täis, oli minut järgmise kivi paikapanekuks.
Esimesed kihid (5) läksid sama kiirelt kui ükskõik mis teise siin toodud teooriaga. Ma ei leia et terve püramiidi ehitamine olulislelt kauem võtaks aega kui mööda sirget kaldteed vedamist. Kive sai vedada ju ikkagi üksteise järel, üks kivi oli üleval, teine kuskil keskel ja kolmas alguses.

Alati on olemas ka võimalus, et püramiide ehitati kauem kui 20 aastat.

Mulle isiklikult tundub see kõige loogilisem
Vasta
#7
ex see müstika ole jah...aga ma usun ka rohkem seda kausi teooriat.... muidu võtaks püramiidi ehitamine lihtsalt kauem aega...
Vasta
#8
ma ei saa su basseini teooriale pihta? kuda nad sukelduda said. Või kuidas nad ehitasid siis selle hiiglasliku basseini.Ja kuidas kivid parvepealt maha saadi.
Vasta
#9
Kui sa minult küsisid, siis jätsin rääkimata oma tegeliku uskumuse..

Püramiidid Egiptuses ehitasid kas muistne Atlantise rahvas selleks, et säilitada oma teadmised tulevastele põlvedele või siis hullunud vaarao, kes sai abi maavälistelt jõududelt. Esimest varianti pean tõenäolisemaks. Küll neil juba olid teadmised ning vahendid suurte ehitiste püstitamiseks.
Vasta
#10
mul ka neid usukumusi mitu, aga siiski võisid nad kasutada atlantise inimeste, või tulnukate. ma igatahes loodan et ma saan seda oma eluajal teada. võibolla juba omme keegi :it: tuleb ja räägibBleh
Vasta
#11
See vee basseini teoorja oli poolik esimeses postis. Millest need hiiglaslikud basseini seinad tehti? Kui kivist, siis ainult väikestest kividest mis oleks kahtlane. Ja suurte kivide puhul tekiks sama probleem mis püramiididelgi, kuidas need ülemised kivid sinna saadi.

Mina arvan, et nagu nad oma tekstides on rääkinud, et nad liigutasid kõike võlukepikesega, et kõik toimus mingi energia või tuuma jõuga. Ma arvan, et selle tuuma jõu andsid neile tulnukad.
Tegelikult on leitud väga väga vana patarei maha maetuna kivi urna sees. Patarei ise oli rauast ümbrisega. Arvatakse, et egiptlased ei osanud sellega midagi teha ja nad matsid selle lihtsalt maha.
Siis on veel leitud suure laeva vrakk keset mägesid. Kuidas see sinna sai? Kas tõesti oli see NOA laev?

Tegelikult ma arvan, et kõik need asjad on loodud mingi iidse universumi valitseja ülim tulnuka rassi poolt. Ja neil kõigil on oma seos ja põhjus. Neil on kõik nii põhjalikult läbi mõeldud ja arvutatud. Ma arvan, et need on loodud nagu testiks inimesele, et kui inimene need ära lahendab ja jõuab teatud punktini, siis oleme mingi liige vms.
Vasta
#12
Nojah, olen selle poolt, et need võidi ehitada mingisuguse võlukepikesega, sest muistsed mehhiko pärimused räägivad linnadest, suurtest linnadest, mis ühe ööga on kerkinud. Sama võimatu on ehitada suurt linna ühe ööga, kui võimatu on püramiidi kive käsitsi üles vinnata.

Egiptlased olid spetsid vee käsitlemisel, väidetavalt oli isegi suures püramiidis omal ajal vesi. Muidugi ei ole loogiline see, et ehitati suur vann kiviplokkidest, mis oleks olnud sama mahukas töö, kuid äkki oli midagi veejuhtme taolist näiteks.
Vasta
#13
Ehitasid need püramiidid mingite üleloomulike võimetega ja panid need kiviblokkid nii umbes mõttejõuga paika.
Nii lihtne ongi Laugh
Vasta
#14
Minu teooria mis ma just mõtlesin...
Algus pannaks vundament... yada-yada etc..
Siis tehakse ennem valmis keskmine "korsten" või lõõr ning sinna lõõri alumisse otsa lohistatakse koguaeg kive,
Need seotakse nööride kylge ja kasutatakse vasturaskusena veel suuremat kivi, et see lõõrimööda yles jookseb... nivisi saaks ju raskeid kiva ästi kõrgele...

[Teadet on muutnud 5-12-2003 postitaja loom]
Vasta
#15
Ehitage ise püramiid -
:i2:
http://www.discovery.com/games/pyramid/info.html

heliga tõsteti hoopis Laugh
http://ourworld.compuserve.com/homepages...avity2.htm

[Teadet on muutnud 10-12-2003 postitaja levis]
Vasta
#16
Aga võibolla osutub kõik tõeseks mis iidsetes tekstides kirjas on, see tähendab selle otseses mõttes. Võibolla tõesti olid jumalad ja võibolla on praegugi ja mitte ufo kujul vaid ikka jumalad. Ja võibolla on nõidus ja must maagi jms värk ka olemas.

Muidugi ise olen oma arvamuse juba ära öelnud. Kuid võib ka nii olla, et egiptlased suutsid omaendi biovälju ja värke kontrollida ja sealt energiat koondada ja võibolla nii need kivid sinna tõstetigi.
Vasta
#17
loen just raamatut "Atlantise Kavand" seal kirjutab, et myby tundsid egiptlased mingit tohutut enrgia allikat. Mille abil see ehitati.
Vasta
#18
Aga mina ei usu üldse, et neegripoisid millegi sellisega hakkama oleksid saanud. Tulevad meelde sõnad nagu võimatu, mõttetu, meeletu, kentsakas, mis mõttega?.
Ei saa olla, et mingi vend nägi tähte ja kohe laksust 20 aastat - ehitage kuju(loe: püramiid)
Seal peab olema UFO-de(ehk tulnukate sest unknown flying object on UFO hoopis ju aga mulle ufo meeldib rohkem öelda Bleh) käsi mängus.
Vasta
#19
myby tõesti, aga tõesta.
Vasta
#20
Nonii minu teooria on selline, et sinna, kus püramiid ehitati oli ennem umbes sama kujuga mägi. Egiptlased lihtsalt katsid kividega selle küljed ära. Kõigepealt pandi ülemine blokk paika ja, siis hakati neid ülevalt alla laduma, kuni jõuti alla välja.

Selle kohta, et jumalad ehitasid püramiidid arvan mina, et see oli nö. psühholoogiline sõda, et vaenlasi eemale peletada sellega, et levitada kuulujutte, et egiptlased oskavad maagiat kasutada ja neid aitavad jumalad. Tegelikult polnud need jumalate jutud üldse mõeldud selleks, et need jõuaksid välja meie aega.
Vasta
#21
Tsitaat:Esialgne postitaja Aztecca
Nonii minu teooria on selline, et sinna, kus püramiid ehitati oli ennem umbes sama kujuga mägi. Egiptlased lihtsalt katsid kividega selle küljed ära. Kõigepealt pandi ülemine blokk paika ja, siis hakati neid ülevalt alla laduma, kuni jõuti alla välja.
Kuidas see võimalik on? Ma ei näe mingit võimalust kive lihtsalt sinna ülemiste kivide alla panna. Su teooria minumeelest tõstab töö hulka ja raskust, mitte ei vähenda seda.
Vasta
#22
miks mitte kive altpoolt üles laduda
et no sisi ei oleks enam vahet eksole, et lissalt ehitasidki niimoodi püramiid ilma mäeta. Aga mäel pidi ka kõva kaldenurk olema nii, et vahet ei ole nii voi naa.
Vasta
#23
Nojah, see jätab seletamata selle, kuidas on tehtud 70 meetrised šahtid, mis on raiutud kivisse enne ladumist. Sest igal pool püramiidi sees on näha laotud kive, mitte kuskil pole mingit seina, mis oleks selgelt kivist välja raiutud. Selgitage rumalale, kuidas saab mäe sisse luua sellist käikude kombinatsiooni nagu seda on püramiidi sisemuses.
Vasta
#24
Selles suhtes olen Tut-Ankh-Amoniga täiesti nõus! mitte mingit võimalust ei ole, et püramiid võiks olla ehitatud mäe ümber, või olla sellest välja raiutud. Kuidas seletada šahte? need on nii täpselt ehitatud ja suunatud, ja pealegi need šahtid on vägagi kitsad, ei ole võimalik, et keegi oleks seal sees saanud rahulikult raiuda ja mürgeldada. Terve püramiid ON laotud kividest ja väga täpselt. Teiseks on Giza platoo Kairo külje all täielik kõrb, mittemägine ala.
Suur müsteerium on selle ümber, kuidas need blokid on saadud ikkagi püramiidi tippu. Ärge alahinnake vanu egiptlasi Bleh ega nad ilmaasjata yks maailma esimesi teadaolevaid tsivilisatsioone ei ole.
Tol ajal oli Niiluse ümber väheke teine kliima, oli niiskem ja maa oli viljakam, kogu Niiluse org lokkas rohelusest ja oli pigem troopiline kui kõrbeline. Egiptuses on palju kivimeid ja savi. Olete kunagi märga savi katsunud? Libiseb ju hästi!? Laugh see kergendaks seda kaldtee teooriat, mis on minu meelest kõige tõenäolisem. Kui veerevad palgid ja savi ja kümned tuhanded ehitusmehed ja VÄGA universaalne ja täpne planeering ja strateegia kokku panna, tuleks kokku üks korralik püramiid.

[Teadet on muutnud 8-4-2004 postitaja epitsenter]
Vasta
#25
Mina oleksin hoopis selle vaarao maha koksanud, tema pärast mingi püramiidiga vaeva nägema. Äkki vaarao oli tulnukas ja ütles: " Te saate paradiisi kui ehitate mulle püramiidi" Siis kõik jooksid ehitama.
Aga kust kohast nad neid kive võtsid kui ümberringi on kõrb. Keegi pidi need kandiliseks ka tegema
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 31
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 189 131,572 01-08-2022, 11:07
Viimane postitus: Maakristall
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 120,106 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 382 171,583 17-11-2020, 20:44
Viimane postitus: Aadu66
  Kuidas jõulukombed alguse said? Müstik 66 33,486 25-12-2019, 18:19
Viimane postitus: Malandro
  Püramiidid? z3r0 c001 85 51,810 18-08-2019, 05:45
Viimane postitus: Tyto Alba
  Aasia püramiidid Arto 51 34,929 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 12,912 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,533 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 9,973 06-11-2013, 19:00
Viimane postitus: Müstik
  Giza püramiide oli tegelikult neli ?! elis 20 11,280 06-07-2011, 17:52
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat