Postita vastus 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas ehitati Giza püramiidid?
Autor Sõnum
NelliN2
keegi

17-12-2017 16:04
Postitus: #676
RE: Kuidas ehitati Giza püramiidid?
Oh aeg. Ma olen pool elu elanud teadmisega ,et yks Kreeka talent on umbes 15 kg.
Viki väidab muud. Järelikult oli kunagi loetud allikas vale.Angry
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Geargirl
Saidil

Tavaliige

17-12-2017 16:10
Postitus: #677
Järgnev mõttekäik pole mõeldud nõrganärvilistele:
Kui "Cheopsi" püramiidis "kuningakambris" toimunud füüsikalis- keemiliste protsesside tulemusena oli selle seintele ja lagedele ladestunud soolakiht, siis teisest püramiidist leidis Petrie "sarkofaagi" täis lahustamata soola... Kas siis seal ei toimunudki samu protsesse? Püramiid ei "käivitunud"? Projekteerimisviga või ehituspraak? Igal juhul ei vähendanud see ehitajate indu kolmanda püramiidi püstitamiseks, vaatamata raisatud ajale ja ressurssidele...
Kogu nende rikkuste juures tööliste toitmine sibulatega viitab minu arust ainult ühele: NÄLG.
Kui vaatame aga veeuputusele eelnenud kliimaajaloole, siis kõik klapib: jääajal liikusid üle Põhja- Aafrika pidevalt ohtrat vett sisaldavad vihmapilved. Peamiselt küttimisest, korilusest ja alepõllundusest elatuvad inimesed ei kannatanud toidupuuduse käes... Kuid koos jääkilbi taandumisega liikusid vihmapilved põhja poole, tekitades ökoloogilise katastroofi: põud... ja nälg.
(selle postituse viimane muutmine: 17-12-2017 16:25 Geargirl.)
Nofretete
parahuviline

17-12-2017 19:10
Postitus: #678
Leidsin, et olen kunagi ära märkinud, et see dr Shaheen on varem toetanud ka väidet, et Suures püramiidis võib olla maa-välist tehnoloogiat.

Pakutud on ka, et Suur püramiid on geofüüsikaline arvuti. Kuningakamber oli mõeldud selleks, et luua avatud kanal kõrgema teadvuse ja inimese hinge vahel.
Nielander
Saidil

Questioning Everything

17-12-2017 20:20
Postitus: #679
(17-12-2017 19:10 )Nofretete Kirjutas:  Leidsin, et olen kunagi ära märkinud, et see dr Shaheen on varem toetanud ka väidet, et Suures püramiidis võib olla maa-välist tehnoloogiat.

Kust sa selle leidsid ja ka mäletad, kust toona see killuke pärines?

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Nielander
Saidil

Questioning Everything

18-12-2017 10:09
Postitus: #680
Kas see mitte sealt samast kahtlasest allikast ei pärinenud? Seal oli Shaheen väidetavalt muuhulgas ka seda öelnud.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Nofretete
parahuviline

18-12-2017 15:08
Postitus: #681
Tundub, et mitte. See sattus ette kusagilt varem.
Aga kui nüüd egiptuse saladustega jätkata, siis sattusin ühele viitele, Egiptuses asuvale ajakapslile. Näitlik on seejuures üks Cheopsiga seotud lugu. Vaarao pöördunud kellegi Djedi poole, kes ütles talle: "Heliopolises on ränikivist kast ühes toas nimega "Revisjon". Sellest kastist võib informatsiooni leida."

Sõna "revisjon" tekitas egüptoloogide seas erilisi raskusi. Lõpuks tõlgiti see sõna hieroglüüfide abil kui "arhiiv."
Selgub, et informatsiooni leitakse mingis salajases kohas, arhiivi revisjoni tulemusel. Revisjon tuli korraldada Heliopolises või Päikese väljal. Djedi - "vihm".
Nofretete
parahuviline

18-01-2018 20:35
Postitus: #682
(29-05-2012 16:13 )Deadmaus Kirjutas:  Selle kuningannakambri lõunašahti ukse taga arvatakse olevat palju asju, üks tunnustatud püramiiditeadlane dr.Edwards arvas, et ukse taga on Orioni poole vaatava vaarao raidkuju. On arvatud ka et seal ukste taga asub Cheopsi tegelik muumia, sest Kuningakambris asuvas graniitsarkofaagis (mis on tugevalt kannatatada saanud) ei ole leitud jälgi palsameerimisainetest, mida on leitud kõikidest teistest (ka rüüstatud) sarkofaagidest.
Siiamaani on neid šahte nimetatud ventilatsioonišahtideks vaid seepärast, et pole osatud midagi targemat öelda.
Kuus aastat tagasi kirjutatud, kuid õigust kirjutatud.
seenetoorik
Tavaliige

21-01-2018 00:51
Postitus: #683
(15-12-2017 09:56 )Tinar Kirjutas:  100:0 Dänikeni kasuks!

Mina olen nõus alandlikult eeldama, et olen loll nagu lauajalg. Kõike seda selleks, et sina seletaks mulle, lollile, millest taoline järeldus sündis?
Tinar
Tavaliige

21-01-2018 09:06
Postitus: #684
(21-01-2018 00:51 )seenetoorik Kirjutas:  

Mina olen nõus alandlikult eeldama, et olen loll nagu lauajalg. Kõike seda selleks, et sina seletaks mulle, lollile, millest taoline järeldus sündis?
Aga loe veelkord: Dänikeni “Zeusi nimel” (e.k. H. Pedusaar/ minu lühendatud) on suurepäraselt ametlikku teadust naeruvääristav lõik:
...religiooni suured teadjad nüüdisajal ei oska sealt pärit aastaarvudega midagi peale hakata. (vt: http://s8int.com/phile/page44.html) Nende jaoks eksisteerib üleskirjutatud ajaloo eel ainult kiviaja suur ja must auk, kus kõik ahvist arenenud inimesed ...oma tarkusi avardasid. Nad õppisid kasutama kivist tööriistu; tasapisi kujunes mõmisevatest häälikutest kõne ... leiutati nooleteravik, mõõk,..vibu,...jõuti oskusteni... maagist metalli välja sulatada. Kõige selle kõrvalt ehitasid nad tohutuid megaliitseid rajatisi, mida polnud õigupoolest mitte kellelgi vaja. . ..kirjakunsti mille abil hakati oma tehnilise varjundiga muinasjutte teravate krihvlite abil savitahvlitele kraapima...
...eriteadlased, kes lõpututel konverentsidel...oma tarku päid murravad ja vastastikku teiste kolleegide teoseid tsiteerivad (et jääda “teaduslikuks”), ei leia midagi muud lahendust kui... : ...vanimate dünastiate kronoloogia varasemast kui neljanda aastatuhande keskelt on fantastiline ja ilmselgelt väljamõeldud.” Või : “Arulage loba”, “Selle lõigu võib rahumeeli kõrvale jätta: see sisaldab fantaasiasaadusi.” ….Inimkonna teistsugune minevik polevat mõeldav isegi siis, kui kõige erinevamate rahvaste kroonikakirjutajad pakuvad selle jaoks muid andmeid. Püha evolutsioon ei jäta mingeid alternatiive!
Et tervet seda absurdsust selgeks rääkida, leiutame kuuaastad,....süüdistame ...kroonikuid arvuvigades...või leiutame..kalendrisüsteeme, mis tegelikkuses pole kunagi eksisteerinud – olgu kas või Sothise kalender (Siiriuse kalender) vaaraodünastiate jaoks. Kuhu jääb õigupoolest see paljukiidetud teaduslikkus, kui kõik andmed, mida nii paljud kroonikud on vanadest aegadest meile pärandanud, lihtviisil kalevi alla pistetakse?
Biokemist Erwin Chargaff tõdes: “By the late 20th century,
fueled by its success, science was becoming big, arrogant,
and dogmatic. And because of this was planting the seeds
of its own downfall.“
xcad
Vana kala

21-01-2018 10:06
Postitus: #685
(21-01-2018 00:51 )seenetoorik Kirjutas:  

Ametlik ajalookäsitlus on püha nagu kristluses sakrament või juutidel holokaust. Miks, see on peamine küsimus? Teadus peaks olema uuriv ja kui tuleb mingi uus artefakt siis seda ka uurima mitte ignoreerima, lisaks hiiglaste teema mis kohe kuidagi ei mahu ametlikku ajalookäsitlusse. Selliseid asju on tuhandeid ja ikkagi on kõik selge, et "kultuur" tekkis mitte varem kui 10000a. ja enne seda oli pime kiviaeg. Tundub, et põhjuseid on mitmeid: tahetakse rahvale näidata, et praegune teadus teab enam vähem kõike ja teadlased on oma karjääri sellele "ametlikule" üles ehitanud. Kõik mis eirab on vaja salata, varjata või uurijat aferistiks, petturiks tituleerida. Siit aga tekib küsimus kas ajalooteadus on teadus või mingi usu alamliik näiteks darvinism? Kui on mõni tuttav arheloog siis küsige mida arvab ja vastuseks on, et ta tunnistab seda jama aga oma rahakoti, prstiisi ja hüvede tõttu ametlikult ei julge väljendada....siit aga järgmine küsimus kas inimene ikka on uuriva mõistusega olend? Loomariigis on samuti rituaale ja muud ja mis see inimese tegevuset nii erineb?Bleh
Püramiidid ei ole erand ja siin samuti rohkem varjatakse kui tunnistataksePh34r2
Kahvanägu
Tavaliige

22-01-2018 01:43
Postitus: #686
Tundub jah, et lisaks MJ12-le, kelle käsul käib siin käivate, teiste kosmiliste tsivilisatsioonide sõidukite "lendamiste" varjamine, salastamine ja muidu lolli juttu ajamine rahvale, on veel mingi teine komitee kes tegeleb arheoloogia ja ajalooga, et see kah ikka "õigel" rajal käiks. Siinses debiilses tsivilisatsioonis on vaimse ning kõlbelise ärkamiseni veel väga pikk tee minna ja kas üldse kunagi kohale jõutakse!?
seenetoorik
Tavaliige

22-01-2018 11:52
Postitus: #687
Palju spekulatsioone aga ei mingit vastust. Oi kui lihtne on võtta kätte ja hõisata, et teadus on mingi suur pettus. Kui aga jõuab kätte aeg näpp konkreetsele pettusele peale panna ja demonstreerida, miks see pettus on, siis parim, mis tuleb, on muinasjutt "teadjate" kehavälistest rännakutest või lihtsalt suvaline heietus, mis "tegelikult" võinuks olla.

xcad, otsi siis see "tuttav argeoloog" kes tunnistaks, et tema töö on mingi jama. Too ja näita teistele kah, et saaks uurida, miks ta nii arvab. Minul on kaks arheoloogist ja veel rohkem ajaloolastest tuttavaid ja ma olen juba ammu neilt küsinud, mida nad sellest alternatiivajaloo küsimusest arvavad. Nende jaoks on selline valdkond lausa solvang. Nemad õpivad ülikoolis mitu aastat eriala, veedavad aastakümneid arhiivides ja välitöödel, kirjutavad väitekirju ja retsenseerivad kolleegide väitekirju. Teevad ühesõnaga tõsist tööd. Ja siis tuleb mingi suvaline udukogu ja ütleb, et tegelikult oli kõik hoopis teisiti. Et tema kohvipaksu pealt vaatas. Ok, oleks see siis sellega piirduks - hullumajadki on Napoleone täis. Hoopis hullem on see, et kuna alternatiiv on alati päristeadusest põnevam, siis on ka selle publik palju suurem ja lõpptulemus ongi see, et argumentide tõeväärtus taandub nende argumentide põnevusele. Või siis pigem skandaalsusele. Ekstravagantsusele.
xcad
Vana kala

22-01-2018 15:19
Postitus: #688
(22-01-2018 11:52 )seenetoorik Kirjutas:  Palju spekulatsioone aga ei mingit vastust. Oi kui lihtne on võtta kätte ja hõisata, et teadus on mingi suur pettus. Kui aga jõuab kätte aeg näpp konkreetsele pettusele peale panna ja demonstreerida, miks see pettus on, siis parim, mis tuleb, on muinasjutt "teadjate" kehavälistest rännakutest või lihtsalt suvaline heietus, mis "tegelikult" võinuks olla.

xcad, otsi siis see "tuttav argeoloog" kes tunnistaks, et tema töö on mingi jama. Too ja näita teistele kah, et saaks uurida, miks ta nii arvab. Minul on kaks arheoloogist ja veel rohkem ajaloolastest tuttavaid ja ma olen juba ammu neilt küsinud, mida nad sellest alternatiivajaloo küsimusest arvavad. Nende jaoks on selline valdkond lausa solvang. Nemad õpivad ülikoolis mitu aastat eriala, veedavad aastakümneid arhiivides ja välitöödel, kirjutavad väitekirju ja retsenseerivad kolleegide väitekirju. Teevad ühesõnaga tõsist tööd. Ja siis tuleb mingi suvaline udukogu ja ütleb, et tegelikult oli kõik hoopis teisiti. Et tema kohvipaksu pealt vaatas. Ok, oleks see siis sellega piirduks - hullumajadki on Napoleone täis. Hoopis hullem on see, et kuna alternatiiv on alati päristeadusest põnevam, siis on ka selle publik palju suurem ja lõpptulemus ongi see, et argumentide tõeväärtus taandub nende argumentide põnevusele. Või siis pigem skandaalsusele. Ekstravagantsusele.
Kui inimene (ka arheoloog vist on inimene?) on juba omandanud "autoriteedi" teadusringkondades siis ta enam ei ole teadlane vaid bürokraat kes tunnistab seda mida kästakse või lihtsalt seda mida peab kasulikuks endale ja oma ringkonnale. Kas siiani pole leitud ühtegi artefakti mis ei sobi valitsevale teadussuunale? Kui TÕESTI ei ole leitud siis on asjad korras ja minu väide alusetu. Internetis leitavad "faktid" usun, et on kusagil 90% valed, sensiatsiooni jaoks loodud, see aga ei tähenda, et neid pole üldse olnud!
Kas aga on ÜHTEGI dissertatsiooni kus on viidatud ebasobivatele artefaktidele? Või veel hullem nendele üles ehitatud?Shock
seenetoorik
Tavaliige

Eile 14:36
Postitus: #689
Kahjuks on selline arusaam küll väga vale. Oi, ma mõistan kui suur iha on ikka teadust maha teha. Ise sinnamaale ei küündi, et midagi tõelist avastada aga neid laimata, kes on vaeva näinud ja käegakatsutavaid avastusi teinud, on ju lihtne.

Jah, sinu väide on alusetu. Asjad on korras. Ei ole olemas ühtki artefakti, mis oleks tõendatult ehtne ja läheks tavapärase maailmakäsitlusega vastuollu. On loomulikult hulganisti artefakte, mille kasutusala ja päritolu me ei tea, kuid see pole vastuolus maailmakäsitlusega. Kui me peaks leidma kuskilt loode-hiinast mingi senitundmatu päritoluga poti või ehitise, mis ei sobitu ühtegi teadaolevasse kultuuri, siis see lihtsalt täiendab meie teadmisi veel ühe kadunud kultuuri võrra ega lähe vastuollu maailmakäsitlusega. Kui me aga leiaks ükskõik, millisest teadaolevast või senitundmatust kultuurist eseme, mis dateerub kahtlematult perioodi, mil sellist asja teadaolevalt valmistada ei osatud, siis see võib tõesti maailmakäsitlust muuta. Näiteks Bagdadi patareid. Väga hea näide! Vastupidiselt palju väljahõisatud väitele, et teadus selliseid asju ignoreerib, ei ignoreeri ega peida neid ju mitte keegi. Hoopis vastupidi! Avalikult kirjutatakse ja räägitakse. Nendega on aga üks probleem - nimelt pole sugugi kindel, et neid reaalselt patareidena kasutati. Patareidena kasutamise võimalus on üks spekulatsioonidest, mida teadlased vahest teevad. Seejärel kontrollitakse, kas spekulatsioon ka tõele võib vastata.

Aga just selle näite tõin siia meelega. Nimelt: kui bagdadi patarei peaks osutuma reaalselt patareina kasutatuks, muudaks see meie maailmakäsitlust mõnevõrra. Me nimelt saaks näiteks teada, et tollases Bagdadis kasutati galvaanikat esemete kuldamiseks. Lihtsalt üks kasutusvõimalus. Aga see mahuks 100% tollaste võimaluste sisse. Tollal oli täiesti võimalik, et keegi juhuslikult elektrokeemilise protsessi avastas. Ok, galvaanika on natuke fantastiline. Pigem võis patarei olla kasutusel religioosse kogemuse raames kerge elektrilöögi saamiseks. Aga igal juhul oli see tollal teadaolevate oskuste ja olemasolevate materjalidega täiesti saavutatav.

Hoopis teine teema oleks aga näiteks Coso artefakti taoline vidin. Coso artefakt on mingi tehnoloogiline vidin, mis on sulgunud kivimisse. Väidetavalt nii ammu (miljonid aastad), et tollal polnud meie maailmakäsitluse kohaselt Maa peal kedagi, kes seda meisterdada oleks osanud. Seega kui Coso artefakt oleks tõeline, läheks see vastuollu põhimõtteliselt kõigega, mida me teame. Õnneks või kahjuks on selle näol aga tegu Ford T süüteküünlaga, mis on mingisse kaltsifaati kivistunud. Protsess, mis võib toimuda ka mõnekümne aastaga.

Aga näitena toimiks see siiski, demonstreerimaks, milline peaks olema artefakt, mis kehtiva maailmakäsitlusega ei sobiks.

Muide, isegi kui mõni taoline leitaks, ei usu ma, et seda keegi peitma hakkaks. Teadlastele nimelt õudsalt meeldib täiesti uusi asju avastada. Mida teedrajavam, seda parem. Mida suuremad skandaalid ja kajastused, seda mõnusam. Kui see oleks vastupidi, poleks keegi iialgi avaldanud Liikide Teket ega relatiivsusteooriat. Need on vaid kaks näidet paljudest avastustest, mis meie maailmapilti tugevalt muutnud on, ent mida siiski peidetud pole.
muca
Tavaliige

Eile 15:01
Postitus: #690
Seenekas, see video siit eespoolt:
https://www.youtube.com/watch?v=mUg7TOXq...e=youtu.be
Kuidas su tuttavad teadlased, ajaloolased ja geoloogid seda kommivad? Näita neile.
Tyto Alba
Veteran

Eile 19:07
Postitus: #691
Seenetoorik - sa ei arva, et siin tekib väikene huvide konflikt?
Kokkuvõtlikult: "Ükski artefakt ei ole tunnustust leidnud teadlaste poolt kellede paradigmasi see purustaks!"

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
xcad
Vana kala

Täna 06:50
Postitus: #692
(Eile 19:07 )Tyto Alba Kirjutas:  Seenetoorik - sa ei arva, et siin tekib väikene huvide konflikt?
Kokkuvõtlikult: "Ükski artefakt ei ole tunnustust leidnud teadlaste poolt kellede paradigmasi see purustaks!"
See näitab,et pole teadlasi vaid on käsitöölised teadusalalBleh
seenetoorik
Tavaliige

Täna 09:49
Postitus: #693
(Eile 15:01 )muca Kirjutas:  Seenekas, see video siit eespoolt:
Kuidas su tuttavad teadlased, ajaloolased ja geoloogid seda kommivad? Näita neile.

Mustvalge, ilma heli ja mingite kommentaarideta film mingitest inimestest rooma Colosseumi ümbruses (mulla)töödel. Polegi rohkemat kommenteerida. Kui sul on küsimusi, siis küsi.
(Eile 19:07 )Tyto Alba Kirjutas:  Seenetoorik - sa ei arva, et siin tekib väikene huvide konflikt?

Palun lõpetage ükskord ometi see paradigmajama. Ainsad siin maailmas, kes küüsi närides oma paradigmade püsimise pärast põevad, on parad. Võiks juba nagu aru saama hakata, et tõelisi teadlasi huvitabki uute asjade avastamine ja mingit "teaduslikku paradigmat" POLE OLEMAS. Pole olemas mingit kivinenud maailmavaadet, kuhu asjad kas sobivad või lükatakse kõrvale. Kui see vähekenegi tõele vastaks, ei toimuks teaduses suht mingeid avastusi. Iga teadlane oleks vaimustuses ideest, et teha mõni seniseid teadmisi kõigutav või lausa ümber lükkav avastus - olgu selleks siis mõni loodusteaduslik avastus või arheoloogiline leid. Kuram küll, selle nimel nad oma tööd teevadki. Või mis sa arvad, et arheoloogid kaevavad mullas seepärast, et neile meeldivad mustad küünealused? Või tuhnivad arhiivides tolmunud dokumentide seas seepärast, et neil on mingi fetiš vanade paberite vastu? Ja niipea kui avastavad midagi, mis on vastuolus seniste teadmistega, viskavad selle vaikselt minema, enne kui keegi seda näha võiks? Ma ei tea...millegi taolise arvamiseks peab katuse all ikka korralik mädapaise olema...
(selle postituse viimane muutmine: Täna 10:07 seenetoorik.)
Tyto Alba
Veteran

Täna 10:36
Postitus: #694
(Täna 09:49 )seenetoorik Kirjutas:  
(Eile 15:01 )muca Kirjutas:  Seenekas, see video siit eespoolt:

Mustvalge, ilma heli ja mingite kommentaarideta film mingitest inimestest rooma Colosseumi ümbruses (mulla)töödel. Polegi rohkemat kommenteerida. Kui sul on küsimusi, siis küsi.

Palun lõpetage ükskord ometi see paradigmajama. Ainsad siin maailmas, kes küüsi närides oma paradigmade püsimise pärast põevad, on parad. Võiks juba nagu aru saama hakata, et tõelisi teadlasi huvitabki uute asjade avastamine ja mingit "teaduslikku paradigmat" POLE OLEMAS. Pole olemas mingit kivinenud maailmavaadet, kuhu asjad kas sobivad või lükatakse kõrvale. Kui see vähekenegi tõele vastaks, ei toimuks teaduses suht mingeid avastusi. Iga teadlane oleks vaimustuses ideest, et teha mõni seniseid teadmisi kõigutav või lausa ümber lükkav avastus - olgu selleks siis mõni loodusteaduslik avastus või arheoloogiline leid. Kuram küll, selle nimel nad oma tööd teevadki. Või mis sa arvad, et arheoloogid kaevavad mullas seepärast, et neile meeldivad mustad küünealused? Või tuhnivad arhiivides tolmunud dokumentide seas seepärast, et neil on mingi fetiš vanade paberite vastu? Ja niipea kui avastavad midagi, mis on vastuolus seniste teadmistega, viskavad selle vaikselt minema, enne kui keegi seda näha võiks? Ma ei tea...millegi taolise arvamiseks peab katuse all ikka korralik mädapaise olema...
Ära ärritu kui paradigma kui väljend ei meeldi.
Vahet pole mis sõna kasutada - huvide konflikt konflikt jääb.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Nielander
Saidil

Questioning Everything

Täna 11:13
Postitus: #695
Ma ka pihta ei saa, et mis kasu saavad teadlased status quo hoidmisest. Nii ei saa ju karjääriredelil ronida, kuulsaks ega rikkaks - ja need on ometigi enamuste inimeste peamisteks ambitsioonideks.

Ainukene erand oleks lektorid, kes võib olla ei viitsi lihtsalt uusi asju õpetamiseks õppida. Aga mille kuradi pärast selline inimene endale teadlase elukutse valis.

― Aristoteles
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 327 76,714 11-01-2018 05:34
Viimane postitus: isemaag
  Kuidas jõulukombed alguse said? Müstik 63 18,529 29-12-2017 20:59
Viimane postitus: Punahabe
  Euroopa püramiidid Hallucigenia 196 60,044 12-08-2017 10:38
Viimane postitus: TTT
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 8,194 11-05-2017 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 22,186 14-10-2016 08:47
Viimane postitus: Nofretete
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 185 77,543 24-12-2015 14:09
  Aasia püramiidid Arto 38 18,873 22-12-2014 12:57
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid? z3r0 c001 80 26,758 22-12-2013 21:11
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 5,876 06-11-2013 19:00
  Giza püramiide oli tegelikult neli ?! elis 20 6,544 06-07-2011 17:52

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 2 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog