Para-web'i sünnipäev 2017

Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 3 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kes võitleb valgete eest?
Autor Sõnum
Iiris
Vana kala

23-02-2009 13:41
Postitus: #26

Hmm ma ei saa aru kuidas saab ühendada nn valgete eest võitlemis kui ka eestlaseks olemist?
Ühiskonna tunnis olen õppinud, et Eesti riik eksisteerib ainult ühte hoidmise ja rahvusluse alusel, sest Eestis on maksumaksjaid vähem, kui neid kellele on vaja pensione maksta ja riiki kui niisugust polegi, vaid lihtsalt üks rahvus, kes vb mõnekümne aasta pärast välja sureb.

On nõnda lood: üks tärkab, teine vaibub,
lein kondab mööda maid ja külasid,
ent eluõhtul pole ikka aimu,
kui mitu korda jätsid hüvasti.
Leia selle kasutaja kõik postitused
Celtic
ja sina pead kandma maailma

23-02-2009 13:44
Postitus: #27

Ühesõnaga sulle õpetati ühiskonnatunnis et eestlased surevad mõnekümne aasta pärast välja?

Arvestades hetkel eestlaste koguarvu (ligi 900 000) siis kahekümne aasta jooksul neist lahti saamiseks peaks midagi sõjataolist või genotsiidi sarnast toimuma.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Iiris
Vana kala

23-02-2009 13:47
Postitus: #28

Meil õpetatakse seal koolis üldse ime asju vistLaugh

sala
Tavaliige

23-02-2009 15:12
Postitus: #29

Tsitaat:Algselt postitas Iiris
Meil õpetatakse seal koolis üldse ime asju vistLaugh

Seda just excubitoris kirjutas ka, et meie haridussüsteem ei kõlba kuhugi. Täitsa nõus sellega. Ilmselt haridusministrile pole suurt mõtet rääkima minna kui vinge süsteem natsidel omal ajal oli. Saaks kohe uue särgi millel saab varrukad seljataga sõlme siduda.wink
-j-
Uustulnukas

23-02-2009 16:29
Postitus: #30

Tead, praegu oleks see ehk täitsa hea lahendus - saaks 3 korda päevas sooja söögi ja tabletid, mis rahulikuks teevad. Ja palju aega maailma asjade üle rahulikult järele mõtlemiseks.

Aga üldiselt olen aru saanud, et ma näen maailma asju umbes samas valguses kui Excubitoris. Tema poolt viidatud stormfrondi foorum küll pisut meerikamaa keskne on ning sellega seoses kumab sealt läbi sealne ajupestus ja kehv koolisüsteem (mis on ikka kordi hullem, kui meil siiani).

Aga seoses valge rassi ja kooseksisteerimisega - mitte, et ma arvaks, et teised rassid/rahvused/usulahud oleks minust halvemad. Asju ei saa nii mustvalgelt ja üheülbaliselt vaadata. Mu meelest point ikkagi rohkem kultuuritaustas - millest kõik need konfliktid? Ikka usu/kultuuri põhised. Peale kõige muu - kõige parem on koos ja kõrvuti eksisteerida inimesega, kellega on üks ajalugu, üks kultuuritaust, ühed uskumused ja arusaamad. Eestlane kui selline ei ole ennast peale sundiv ja domineeriv rahvus. Aga seda ei saa öelda nii mõnegi teise kohta. Ja paratamatult - kui sa tahad ellu jääda ja olemas olla, siis pead sa midagi selleks ette võtma. Jah, tänastes uudistes mainiti, et Poola torumehega ei tohi enam hirmutada. A paljudel eestlastel on kogemusi kasvõi nende samade poolakatega koos töötamisest? Mitte, et mul poolakate vastu midagi oleks. Kuid nende katoliiklik kasvatus ning erinev arusaam tööeetikast teeb koosolemise arutult palju keerulisemaks, kui oma rahvuskaaslatega töötamise. (Räägin ikka puhtalt omast kogemusest).

Et olen ksenofoob, rassist jne? Jah, olen. Aga mitte vihkamisepõhine. Ma ei vihka seda, mis on erinev (kuigi erineva ja "teise" mitteaktsepteerimineon inimesse sisse kirjutaud - lugege või Jungi). Lihtsalt on minu meelest oluline püüda ikka elada nii, et saab toetuda OMA juurtele, oma ajaloole, oma rahvuskaaslastele, sest siis ei pea nii palju jõudu ja jaksu rakendama juba puhtalt sellele, et sinust aru saadaks.

"Only the smart ones know the media lies" (Skrewdriver)
zepac
Veteran

23-02-2009 21:36
Postitus: #31

Mis sellel koolisüsteemil meil nüüd häda on? Kuidas see ühtäkki hambusse sattus ja kuidas on see seotud eesti rahvuse kadumisega?
Ma ei mõista seda, et kommunismiaegsed inimesed pidevalt soiuvad kuidas kõik on paha, vale ja kõik on lollid. Ise olles sealjuures kõige suurema ajupesu ohvrid. Mida annab mingite Jungide tsiteerimine? Nende mõte on nagunii tõlkes kaotsi läinud. Ole sepp ja kirjuta originaalkeeles ning seleta lahti. Aga ei, pop on ju lihtsalt visata "nagu kirjutas..." ja sellega kogu lugu.
Ja eelkõnelejale. Räägid, et pole ksenofoob või rassist vihkamise taustaga. Aga ometi kuulad ja tsiteerid muusikat, mis just nimelt seda rada jälgib. Võta siis nüüd kinni.

Ja ma vaatan, et paljudel on selgusetu mis on rass, rahvus ja rahvas. Ja teemaalgataja mõttest on samuti eemaldatud. Nüüd käib s*taga loopimine. Üks karjub "rassist", teine "loll, ajupestu". Kolmas kirub koguaeg kusagil taustaks ka "valitsuses on värdjad". Teiesugused keeravadki riigikorr pe*sse ma ütlen! Teie ja oma suure veneaegse elukogemusega.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
InDemand
Veteran

23-02-2009 21:52
Postitus: #32

Tsitaat:Algselt postitas zepac Ja ma vaatan, et paljudel on selgusetu mis on rass, rahvus ja rahvas. Ja teemaalgataja mõttest on samuti eemaldatud. Nüüd käib s*taga loopimine. Üks karjub "rassist", teine "loll, ajupestu". Kolmas kirub koguaeg kusagil taustaks ka "valitsuses on värdjad". Teiesugused keeravadki riigikorr pe*sse ma ütlen! Teie ja oma suure veneaegse elukogemusega.

Ma ei tea, kas ma nüüd nende alla kuulun, aga vastan Sulle ikkagi.

Need "aga NLi ajal oli parim" inimesed on just need, kes tegelikult praegu süsteemiga jamavad. Neil on üks siht - see, mis oli minevikus, see toimis, järelikult peaks toimima ka tulevikus. Aga juba praegu mässavad väiksemad koolikorra vastu. Väiksemad siis nt sel näol, et isegi osad IV klassi omad saavad aru, et midagi on mäda.

Siis Sa ropendad natukene ja kui ma nüüd nende sõnade vahelt mõtte kätte sain, siis vaat sellega ongi nii, et alati on ju keegi teine süüdi. Valitsus on süüdi, kuna seal on tropid. Kes neid troppe valib? Inimene ise. Seega tuleks süüdistada neid troppe, kes omakorda troppe valivad. See on surnud ring mõnes mõttes. Mõnele meeldib üks inimene, teisele teine. Ja see, kes esimesele meeldib, ei pruugi meeldida teine. Jne.

Sama on ka foorumis. Mõni leiab, et natsisüsteem oli õige ja aitas kõigele kaasa. Teine jälle leiab, et kommunistlik kord on parim. Kolmas leiab aga üldse, et valitsus on see, kes varem nii hea süsteemi leiutanuid solgib.

Et väga OTks ei läheks, siis sekundeerin Celtile, kes kirjutas:

"Kui nüüd pöörduda teema algatuses püstitatud küsimuse juurde (mis on vist hiljem muudetud) siis valgete eest ei võitle mitte keegi muu, kui ikka valge ise. Ja kui valge on piisavalt laisk/mugav/loll et mitte mõista kuivõrd rumalalt talle saba peale astutakse ja kuidas vähehaaval tema õhuventiili kinni keeratakse, siis minu arust ei väärigi selline olend eksistentsi."

Ei loe siin mingi režiimi juurutamine või kiitmine, asi on kinni ikka inimeses endas. Elu ongi olelusvõitlus. Võitle või sure.
-j-
Uustulnukas

23-02-2009 21:53
Postitus: #33

Ehh. Millega ma siis nüüd selle ära teenisin? Ei kiru koolisüsteemi (vähemalt siiani on see ju toiminud ja hästi toiminud ning peale kõige muu on mul suht hea ülevaade hariduses praegu toimuvast, kuna ma olen ise õpetaja olnud ning seda on praegu nii mul suur osa suguharust kui ka mitmed sõbrad. Vihjasin pigem Ameerika koolisüsteemile). Oled sa üldse stormfrondi foorumis käinud, või ehk oled ka üks neist alla sajast eestlasest kasutajast. Käi, vaata, loe, siis näed, mida ma koolisüsteemi ja asjupestuse all silmas pidasin. Sealsete kasutajate keskmine silmaring on veel väiksem, kui... ei hakka ütlema.

Ja ütlen ju, et olen rassist. Ning oma meelest põhjendasin oma vaatenurga ka ära. Ei loopinud kedagi sitaga. Ei sõimanud ajupestuks. Ei arva, et kõik on paha ja kõik on lollid. Ja Jungi tsiteerimine - vata ma tõepoolest ei mõelnud selle peale, et siin vsit valdavas osas teismelised kasutajad on, kellel silmaring just eriti lai ei ole.

[Muudetud: 2-23-2009 -j-]

[Muudetud: 23-2-2009 InDemand]

"Only the smart ones know the media lies" (Skrewdriver)
zepac
Veteran

23-02-2009 22:11
Postitus: #34

Tsitaat:Algselt postitas -j-
Ehh. Millega ma siis nüüd selle ära teenisin? Ei kiru koolisüsteemi (vähemalt siiani on see ju toiminud ja hästi toiminud ning peale kõige muu on mul suht hea ülevaade hariduses praegu toimuvast, kuna ma olen ise õpetaja olnud ning seda on praegu nii mul suur osa suguharust kui ka mitmed sõbrad. Vihjasin pigem Ameerika koolisüsteemile). Oled sa üldse stormfrondi foorumis käinud, või ehk oled ka üks neist alla sajast eestlasest kasutajast. Käi, vaata, loe, siis näed, mida ma koolisüsteemi ja asjupestuse all silmas pidasin. Sealsete kasutajate keskmine silmaring on veel väiksem, kui... ei hakka ütlema.

Ja ütlen ju, et olen rassist. Ning oma meelest põhjendasin oma vaatenurga ka ära. Ei loopinud kedagi sitaga. Ei sõimanud ajupestuks. Ei arva, et kõik on paha ja kõik on lollid. Ja Jungi tsiteerimine - vata ma tõepoolest ei mõelnud selle peale, et siin vsit valdavas osas teismelised kasutajad on, kellel silmaring just eriti lai ei ole (vata nüüd küll lahmisin meelega).

Jah, kuulan "vihkamise taustaga" muusikat. Ja ka tsiteerin seda. A palju sa üldse tead Briti natsionaal-sotsialistlikust liikumisest, selle taustast ning Skrewdriverist kui bändist?

Ehh.
Tundub, et see viimane kord, kui ma siin foorumis üldse julgen sõna võtta.

Ning peale kõige muu - 30 aastasena ei saa ma öelda, et ma oleks hirmsasti selle nõukaaegse ajupesu kätte saanud jääda.

Vabandust.
Enam sõna ei võta.

[Muudetud: 2-23-2009 -j-]

Ikkagi, mind huvitaks väga Excubiitori kommentaar selle koolihariduse kohta. Üks õpetaja siin kiidab, et oh näe, tore ju. Ja siis tuleb suur onu ja ütleb "see on jama, mis toimub!".

[Muudetud: 2-23-2009 zepac]
_______

Andke nüüd andeks mu diktaatorlikkus, kuid kustutasin osaliselt teie vaidluse ja muutsin zepaci posti. Meil ei ole vaja siin mingit kahe isiku vahelist (ja teemavälist vimma) üle puhuda.

[Muudetud: 23-2-2009 InDemand]

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

24-02-2009 07:55
Postitus: #35

Nohh kui nõutakse siis kommenteerin Smile

Esiteks mitte "veneaegse" aga nõukogude reziimi aegse kogemusega. Teiseks persse ei keera mitte need kes vaidlevad vastu vaid need kes lähevad vaikides kaasa saamata aru, kuidas neid tapalavale viiakse. Üritan ka natuke seletada.

Koolihariduse VIGA on see, et tegeletakse asjade PÄHEÕPPIMISEGA mitte ÕPETAMISEGA. Vahe on selles, et asju võib pähe õppida ka papagoi ning korrutada siis fraase elulõpuni saamata ise aru mida ta räägib. Sellest patust ei olnud puhas ka "nõuka aegne" haridus - kaugel sellest. Õpetamine on see kui lapsi õpetatakse MÕTLEMA ja analüüsima sündmusi ehk siis olulisem on MIKS mõni asi toimus mitte aga, et ta toimus.

Meie peamine probleem ongi selles, et võimul on need keda võiks tinglikult nimetada "endised" - ehk need samad inimesed kes olid okupandid NSVL ajal on jäänud selleks ka nüüd. Eesti iseseisvumine oli illusioon sest sisuliselt jäime me ikka sama vana süsteemi ehk siis Sotsialistliku Internatsionaali võimu alla. See, et saime oma lipu ja hümni ning isegi osa riigist tagasi oli vaid "make upi" küsimus mitte sisuline saavutus.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Nielander
Questioning Everything

24-02-2009 09:31
Postitus: #36

Ma usun, et keegi ei taha, et eesti rahvus maapinnalt lihtsalt kaoks, aga idee, kus nn. valged võitlevad valgete eest, mustad mustada ja kollased kollaste eest on küll üsna pea luhtumisele määratud...
Eesti kui vähemusrahvas on määratud integreeruma suurrahvaste hulka...
Aga muidugi seni kuni on silmnähtavalt erinevaid inimtüüpe, seni on ka konflikte ja mõttetuid sõdu...
Lahenduseks oleks täielik rasside segunemine...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Celtic
ja sina pead kandma maailma

24-02-2009 10:21
Postitus: #37

Nielander... kes määras?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Nielander
Questioning Everything

24-02-2009 11:20
Postitus: #38

Riikide, impeeriumite evolutsioon...
Ajaloost on ju küllaldaselt näiteid, kus suuriigid neelavad väiksemaid...sama toimub rahvastega
Eesti alguses saksastati siis venestati, nüüd läänestatakse...Inglise keel ja läänelik elustandard peegeldub kõikjalt vastu, ja ega keegi eriti ei protesteeri kah...ja ilmselt pole ka mõtet energiat möödaniku säilitamisele kulutada, kui selle asemel võiks kuhugi areneda...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
HUGOTH
Veteran

24-02-2009 11:25
Postitus: #39

Lugege Sinise planeedi projekti, siis saate teada mis siin toimub ja kes selle taga on.
http://www.aigarsade.com/

[Muudetud: 2-24-2009 HUGOTH]
Iiris
Vana kala

24-02-2009 18:26
Postitus: #40

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris

Meie peamine probleem ongi selles, et võimul on need keda võiks tinglikult nimetada "endised" - ehk need samad inimesed kes olid okupandid NSVL ajal on jäänud selleks ka nüüd. Eesti iseseisvumine oli illusioon sest sisuliselt jäime me ikka sama vana süsteemi ehk siis Sotsialistliku Internatsionaali võimu alla. See, et saime oma lipu ja hümni ning isegi osa riigist tagasi oli vaid "make upi" küsimus mitte sisuline saavutus.

Täpselt seda pidasin mina silmas aga excubitoris selgitas paremates sõnadega.Smile

kerly-
Uustulnukas

25-02-2009 00:49
Postitus: #41

Tundub,et mitte keegi
ja see neegrite ülistamine ajab südame pahaks.
Nielander
Questioning Everything

25-02-2009 10:51
Postitus: #42

Tsitaat:see neegrite ülistamine ajab südame pahaks.

Kes ülistab?

― Aristoteles
deg987
Uustulnukas

25-02-2009 13:51
Postitus: #43

Mul tuli meelde üks saade Aafrika slummidest, kus mustad elasid kõik ubarikes üksteise otsas ,loopisid kõik prahi omale jalge alla ja rääkisid, et tahaks Euroopasse. Katusel laperdas plekk tuule käes ja vesi sajas kolinal kraesse, selle asemel et midagi peale visata sinna või kinni lüüa istusid ja ohkisid. Nii laisk ei saa olla.

Teine seik on selline, et üks õppejõud rääkis , et käis Afrikas ja nägi neegreid, iseloomustas neid kui väga laiskasid inimesi, kes ei suvatse isegi kärbseid enda pealt ära ajada.

Mitte, et see näitaks minu arvamust. Kindlasti on valgete inimeste seas veel hullemaidki üksikuid.
HUGOTH
Veteran

25-02-2009 14:12
Postitus: #44

Ega see vale polegi,Nõuka ajal käisid kala ja kaubalaevad aafrikas ja sellid rääkisid peale seda reisi ime asju sealsetest inimestest. Mustade vägitegudest on üsna palju juba soomes kirjeldatud sündmused. See on ühtlasi ohu märk ka meile siin....Seda ei tohi tähelepanematta jätta...
Aerling
Veteran

25-02-2009 14:22
Postitus: #45

Samamoodi on selliseid laiskelajaid soomlaste, eestlaste, venelaste hulgas. Mine tööpäeval
kuskil maakohas kohaliku küla poe juurde. Täies elujõus mehed...nii eestlased kui venelased
lasevad viinal heamaitsta. On äärmiselt kitsarinnaline väita, et negriidne rahvas on laisk ( kas nende silmahakkava nahavärvuse pärast )!
Slummid ongi Aafrikas slummid kuna seal on see kõige nirum ja vaeseim kontingent...kuid on ka väga töökaid inimesi. Eesti külakolgastes lasevad ka mehed oma majadel peakohal ära mädaneda....ja Tallinna tunnelites kerjavad või vegeteerivad elujõulised ja töövõimelised mehed silmad kinni paistetanud.

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
HUGOTH
Veteran

25-02-2009 15:01
Postitus: #46

See on tuleviku ühiskond.....
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

25-02-2009 15:39
Postitus: #47

Toetudes oma kogemustele USAs pean lisama, et vaatamata sellele, et seal on neegrit püütud kodustada juba üle 100 aasta on tulemus olnud nullilähedane. Täpselt nagu valgete hulgas on isendeid kes ei viitsi- ei taha ja nii edasi ning vegeteerivad Balti Jaama tunnelis siis neegritega on vastupidi - on ÜKSIUID isendeid kes tahavad ja teevad ning on midagi ka saavutanud, kuid olukord on pöördvõrdeline ...

Lisaks ka mõne fakti sellest eespool mainitud "neegrite fännamisest" siia. Kui Euroopas on asi veel nii enamvähem siis USAs on see võtnud juba epideemia mõõtmed.
Näiteks on seal nn Presidentide päev - sellel päeval austatakse PResidenti aga millist neist juttu pole. Kuigi ajalooliselt oleks seal vähemalt 3-4 kes vääriksid USA kontekstis OMA päeva, kuid ei neil on ühine selline udune päev. Samas omab "OMA" päeva kommunist, liiderdaja, mõrvar, teada KGB agent, mees kes olles neeger võttis omale regulaarselt valgeid litse ja siis peksis neid, et saada erektsiooni. Lisaks sellele mõisteti mees kohtus korduvalt süüdi varguste, peksmiste (naiste), pettuste ja mitmete teiste süütegude eest. Istus ta ka vanglas nende eest ja lõpuks sai välja. Siis tuli ühing NAACP
(mille ajalugu on "teooria" omaette) ning tõstis selle isiku oma "kilbile" ja tegi tast mustade eestvõitleja - lõpuks tehti talle ka oma päev ehk siis Martin Luther Kingi nimeline päev. JA muideks - sellel hetkel kui ta maha lasti oli ta just "tõusnud" kohalikult valgelt litsilt kelle oli eelnevalt oimetuks peksnud. Ei peaks olema ka üllatus, et FBI on salastanud tema toimikud 50 aastaks - kui arvestada, et ta tapeti 1968 aastal siis aastaks 2018 peaksid toimikud näha olema. Aga EI - tutkit - tema lesk ja tema "Mälestusfondi" juhtkond võitlevad JUBA kohtus, et peale seda daatumit oleks ainult NEIL õigus otsustada kes pääsevad toimikutele ligi. Tekib küsimus MIKS - kui tegu oli ausa võitlejaga siis mida varjata ?? Aga see on juba pikem jutt.

Lisaks sellele on seal sisse viidud nn "Musta Ajaloo Kuu" ehk siis terve kuu kui KÕIKIDES koolides kohustuslikus korras toptakse pähe kui toredad, head ja nunnud on neegrid. Kui targad nad on ja mida kõike nad saavutanud ei ole - leiutanud ei tea (tõesti EI TEA keegi mida) mida ilma milleta meie maailma ei oleks nii helge ja tore. Need isikud aga keda siis märgitakse nende leiutajatena osutuvad lähimal vaatlusel petturiteks varasteks ja plagiaatoriteks ( selle lingi vahendusel on teil võimalus tutvuda "kuulsamate" neegritest leiduritega ja nende toodanguga ).

Need pole aga loomulikult ainukesed näited. Kuna aga antud teema ei ole neegrite "bashimise" teema siis piirdume nende näidetega. Loodan, et küsijale sai piisavalt materjali mõtlemiseks.

*
Nielander
Questioning Everything

25-02-2009 18:46
Postitus: #48

Mnjaa...mõtelda on tõesti vaja...
..näiteks kasvõi selleüle kui palju on maailmas rassiste, kes nagu ei olekski rassistid...

Eks ajalugu ju mängi suurt rolli selles kus nüüdseks mustanahalised on...Algselt küüditatud, seejärel orjad, siis tõrjutud, nüüd enam-vähem vastuvõetavad...
Mõni sugupõlv ei lämmata seda alandust ja raevu, mida kunagised inimesed tundsid...Nagu ei meeldi ka praeguseni eestlasele sõna mõisnik või teotöö, ei meeldi ka mustanahalistele valgete juhitud ühiskond(ja kus eestlane ei erista nüüdisajal endist saksa, eristab must valget)...ma arvan, et keegi ei saa sarnast vimmajäänukit neile pahaks panna...
Kas tõesti keegi tahab siis öelda, et mustanahalisel inimesel on rassist soodustatud laiskus, lollus või pahatahtlikus?
USA getod on iseenesest ikkagi lõksud, kus isegi valgetel on võimatu jalgu alla saada...võiks ju natukene rohkem aega anda kui mõnikümmend aastat vahelduvat pasavabat suhtumist...

Muidugi peab mingil määral koolides ära märkima inimeste saavutusi(seda enam, et inimesi on nii kaua peedistatud ja nende arengut ja integratsiooni pärsistud)...eks alguses tuleb natukene ülepingutada, et vaekaussi kiiremini tasakaalustada...

Indiviide nüüd mingi naistepeksmise pärast välja tuua on küll hapu...ning ma ei usuks, et neid töökaid ja järjele rabelejaid nendi hulgas nii ÜKSIKUID oleks...Kui kapitalistlik ühiskond tahest-tahtmata toodab vaeseid, mille tööjõust rikkamad saaks toituda - siis pole ju mingi suur üllatus keda vaesteks eelistatakse...

― Aristoteles
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

25-02-2009 19:35
Postitus: #49

Aga kulla Nielander - mine palun ela nii 5a Ameerikas mõne musta piirkonna naabruses vähemalt. Olen kohanud mitmeid kes on selle läbi-üle elanud ja nüüd soovivad näha neegrit põhiliselt kas nööri jätkuks või kuuliga kohtumas. Mina nii radikaalne ei ole sest erinevalt neist (mõned said aru mida ma neile räägin teised jälle mitte) olen endale selgeks teinud MIKS on situatsioon selline ning EI tunne neegrite vastu viha. Lihtsal olen südamest veendunud, et antud hetkel EI TOHIKS neegrid valgetega SEGAMINI elada. Kunagi tulevikus kui nad on saanud üle teatud kompleksidest ja nende kogukond on saavutanud samaväärse harituse taseme ning on pääsenud VABAKS orjusest mis istub neil sügaval teadvuses siis ehk tõesti.

Meenutasid nn "orjaaega" ja seda kui palju on valged neile paha teinud. Nüüd aga ürita oma pähe keevitada selline argument - KUI POLEKS OLNUD NENDE ENDI SUGUVENDI KES ALUSTASID ORJAPIDAMISE TAVAGA NING KES MÜÜSID NEID ORJAKAUPMEESTELE SIIS EI OLEKS OLNUD MINGIT ORJAPIDAMIST.

Täpselt nagu hetkel reklaamitakse "eestlase lemmiktoitu ehk teist eestlast" oli see samuti ka neil. Teine teema ja hetkel mitte siin rääkimiseks on see KES olid need ISIKUD kes omasid orjalaevu ning kes vedasid neid Ameerikasse ja mis peamine MIKS nad seda tegid.

Samuti ei maksaks unustada, et kogu selle asja juures oli VALGEID ORJE numbriliselt ROHKEM kui musti orje. Sellest aga ei taheta mingil põhjusel rääkida. Lisan mõned lingid mis ehk aitavad sul seda teemat natuke paremini mõista.

1- Tänapäev - mustad hoobade juures Aafrikas - rassism ruudus
2- KES tõi orjad Ameerikasse - kiire ülevaade
3- Valged orjad - kes, kus ja miks

PS. Lõpetuseks veel selline asi - seletavate sõnaraamatute järgi tähendab rassism mitte VIHKAMIST aga soovi olla omaette ehk olla koos OMA rassiga ilma, et segunetaks teiste rassidega.

PPS. Muideks - kui sa vaatad ringi Euroopas ja isegi meie lähemate naabrite nagu Rootslased ja Soomalsed juures siis milliseid EDUSAMME sa saaksid kirjutada selle arvele, et seal elab juba neegrite kogukond mis arvukuselt on juba %% kogu rahvastikust ? Sama küsimus ka TEISTE Euroopa ja Ameerika Ühendriikide kohta ?

[Muudetud: 2-25-2009 excubitoris]

*
Nielander
Questioning Everything

25-02-2009 19:59
Postitus: #50

Otseloomulikult ei alustanud valged orjapidamist mustade üle...Rooma, Egiptus jt atiiktsivilisatsioonid tegid seda euroopas juba aastatuhandeid enne, kui Columbus jala ameerika mandrile tõstis...niisamuti müüsid ka mustad ise jah, oma suguvendi edasi...

Aga jama on selles, et kõik seda ei tea ja mustad ei taha seda tunnistada...

Tsitaat:KUI POLEKS OLNUD NENDE ENDI SUGUVENDI KES ALUSTASID ORJAPIDAMISE TAVAGA NING KES MÜÜSID NEID ORJAKAUPMEESTELE SIIS EI OLEKS OLNUD MINGIT ORJAPIDAMIST.

See natukene liialt radikaalne väide pole...samamoodi võib ju oletada, et kui mingi jorss poleks minevikus ratast leiutand, siis tänapäeval autosid poleks...

Ega ma ei tahagi öelda, et musta kogukonnad usas mingid inglikarjad oleks, aga nende eristamine massist, kui mingit kärbsesitta valge tapeedi peal, eriti tark tegu oleks...justnimelt peaks soodustama nende segi elamist kõigi teistega - aga kui oodata, et nad aja jooksul oma sissekulunud(ja valgete poolt otseselt - orjapidamine - soodustatud) alaväärsusest lahti saaks võib kogu lugu lõppeda nagu Wellsi Ajamasinas eloidideks ja morlokiteks lõhestunud maailmaga...

No pain, no gain...

― Aristoteles
Teema on suletud 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Silme eest läheb mustaks Snafu 31 10,536 29-08-2007 20:42
Viimane postitus: Thorondor

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog