•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hiina
#76
(24-01-2020, 16:02 )Geargirl Kirjutas: 31sel detsembril saadi aru et asi tõsine, kaks päeva tagasi oli nakatunuid 450, tänaseks- 850.
Ja juba kümme linna on lukus, tohoh!

https://www.terviseamet.ee/et/node/1747

21. - 23. juunil 2006. Jakartas (Indoneesia) toimunud MTO ja teiste rahvusvaheliste ekspertide koosolekul, mis oli kutsutud kokku Indoneesia linnugripi ennetamise ja pandeemiliseks gripiks valmisoleku komitee algatusel, arutati linnugripialaseid küsimusi seoses 27.aprillil-15.mail Karos, Põhja-Sumatras registreeritud linnugrippi (H5N1) nakkuskoldega, milles haigestus 8 lähisugulast, kellest 7 suri. Ekspertide hinnangul võis nakatumine toimuda lähikontakti tulemusena esimese haigega, seega ei saa täielikult välistada inimeselt-inimesele nakatumist.


https://tervis.postimees.ee/6504111/eest...teistmoodi

Sadikova nentis, et inimese jaoks ei ole tegelikult olulist vahet, milline gripiviirus teda tabab. Mistahes gripiviiruse alatüübist on alati enim ohustatud vanemaealised inimesed (vanuses 65 eluaastat ja vanemad); isikud, kes põevad aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neeru- või ainevahetuse süsteemi haiguseid (eeskätt diabeeti); immuunpuudulikkusega inimesed, sealhulgas immuunsüsteemi talitlust pärssivat ravi saavad ja HIV-positiivsed isikud, aga ka kuni viieaastased lapsed.


SARS
https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/sars

Seni on kasutatud bakteriaalse atüüpilise pneumoonia vastast ravi antibiootikumidega, on kasutatud ka viirusevastaseid preparaate oseltamiviri ja ribavirimi ning lisatud steroidpreparaate. Tegemist on küllalt kõrge nakatumisvõimega haigustekitajaga, mis levib peamiselt piisknakkuse teel. Suuremas ohus on siiski need, kel on vahetu kontakt haigestunud inimesega, näiteks haigeid ravivad meditsiinitöötajad, haige pereliikmed jne. Maailma Tervishoiuorganisatsioon on nüüdseks kinnitanud, et kopsupõletikule sarnanevat ägedat hingamisteede haigust SARSi tekitav viiruse geneetiline kood on tuvastatud, mis on suur samm edasi vaktsiini loomiseks. Tegemist on seni inimesel mitteesinenud korona-viirusega, millele pandigi nimeks SARSi viirus.



Ehk siis, korduvad sümptomid, aga erinevad haiguste nimetused. Linnugripp, seagripp, SARS, praegune madudelt või nahkhiirtelt saadud viirus....Kõik ravimitööstuse diktaadikepi all.
Vasta
#77
No see hiina viiruse suur meediakära võib tulla hiinlaste mõttemallist.. meil on kõvemad viirused kui teil, järelikult oleme teist paremad (nad ise on selle üle kindlasti väga uhked)

See võib kõlada sarkastiliselt, aga võib väga suure tõenäosusega nii ka olla.
Vasta
#78
Vähemalt 9 linna on blokeeritud sõjaväe poolt - üks venelaste link meediaga kohapealt.
Tundub, et kohalikud jagavad infot ja see on mitmekesine - rahvas kukub tänaval jalapealt.
https://fishki.net/3210188-on-zhe-iz-kit...iruse.html
Vasta
#79
(24-01-2020, 19:38 )Chaos Kirjutas: No see hiina viiruse suur meediakära võib tulla hiinlaste mõttemallist.. meil on kõvemad viirused kui teil, järelikult oleme teist paremad (nad ise on selle üle kindlasti väga uhked)

See võib kõlada sarkastiliselt, aga võib väga suure tõenäosusega nii ka olla.

Ei ole tõesti midagi erilist (sarkasm).
https://www.youtube.com/watch?v=03k7F3ygNAQ

Praegu ehitatakse Wuhanis uut haiglat 1000 voodikohaga. Loodetakse nullist valmis ehitada 10 päevaga.
Viiruse peiteaeg on kuni 2 nädalat. Viirus on elujõuline kuni 28 päeva. Kui olete midagi tellinud Hiinast ja see jõuab kohale kiirmini kui 28 päeva siis on reaalne võimalus nakatuda.
Vasta
#80
Videot vaadates tundub et ametlik nakatunute arv on sadu või tuhandeid kordi alahinnatud, 2 nädalase peiteajaga jõuab ju paljudega kokku puutuda... Kui kiiresti viirusekandja viiruseandjaks muutub?

Karantiin- varustamine toiduainetega ju katkeb, inimesed kaklevad juba poodides. Millal meeleheitel rahvas püssitorude vastu rüselema hakkab?

Peamiselt surevad vanurid ja nõrga tervisega patsiendid, noorim ohver 44ne.

Üks vandenõuteooreetiline väide kah: Wuhanis olla viirus putku pannud teadlaste näppude vahelt...
Oot-oot, hiinlastel pidi ju internet kõva kontrolli all olema, kuidas nad siis selliseid paanikat külvavaid videosid küll levida lasevad?
Vasta
#81
(25-01-2020, 13:08 )igaviklane Kirjutas: Viiruse peiteaeg on kuni 2 nädalat. Viirus on elujõuline kuni 28 päeva. Kui olete midagi tellinud Hiinast ja see jõuab kohale kiirmini kui 28 päeva siis on reaalne võimalus nakatuda.

Ma aretaks parem siit mingi vandenõuteooria Laugh
Vasta
#82
Ei näe võimalust aretamiseks, Wuhan ju suur tööstuskeskus, tellid endale uue nutika ja kahe nädala pärast aevastad...
Vasta
#83
(25-01-2020, 16:32 )Temimoor Kirjutas:
(25-01-2020, 13:08 )igaviklane Kirjutas: Viiruse peiteaeg on kuni 2 nädalat. Viirus on elujõuline kuni 28 päeva. Kui olete midagi tellinud Hiinast ja see jõuab kohale kiirmini kui 28 päeva siis on reaalne võimalus nakatuda.

Ma aretaks parem siit mingi vandenõuteooria Laugh

No aga areta siis Laugh

Ma lihtsalt panin kaks plus kaks kokku ja pakkusin välja teooria. Kas see nii ongi ma ei tea. Ma ise tellin ka Hiinast kraami. Eile sain ühe pakki kätte. Paari nädala jooksul on siis näha kas mu teooria ka vett peab. Laugh
Vasta
#84
(25-01-2020, 16:51 )igaviklane Kirjutas: No aga areta siis Laugh

Ma lihtsalt panin kaks plus kaks kokku ja pakkusin välja teooria.

Ma panen ka üks ja üks kokku ja leian, et kellele on kasulik, et hiinast kaupa ei ostetaks?
Vasta
#85
(25-01-2020, 17:21 )Temimoor Kirjutas:
(25-01-2020, 16:51 )igaviklane Kirjutas: No aga areta siis Laugh

Ma lihtsalt panin kaks plus kaks kokku ja pakkusin välja teooria.

Ma panen ka üks ja üks kokku ja leian, et kellele on kasulik, et hiinast kaupa ei ostetaks?

No räägi siis täpsemalt, mis sul mõttes on.
Arvad ka nagu paljud USA vihkajad, et CIA käsi mängus? Kaubandussõda läks üle bioloogiliseks sõjaks?
Sa paistad teadvat rohkem kui enamik inimesi. Valgusta meid.
Vasta
#86
(25-01-2020, 17:21 )Temimoor Kirjutas:
(25-01-2020, 16:51 )igaviklane Kirjutas: No aga areta siis Laugh

Ma lihtsalt panin kaks plus kaks kokku ja pakkusin välja teooria.

Ma panen ka üks ja üks kokku ja leian, et kellele on kasulik, et hiinast kaupa ei ostetaks?

Nii ta tundub olevat jah ... Kui asi on segane, küsi, kes sellest kasu saab ja paljud asjad on kohe selgemad .

Vaevalt, et muu maailm eriti hea pilguga vaatab, kuidas Hiina nende kasumist suure tüki ampsab . Sellega, et hiinlased saatmiskulud nullini vahepeal viisid, alustasid nad majandussõda . Huvitav on seegi, kuidas meile alles nüüd need pakid pärale jõuavad, mis muidu oleksid pidanud jõudma jõulukinkideks. Hoiti kunstlikult vaheladudes kinni ?

https://www.err.ee/883957/valismaalt-tel...-ei-pruugi

Pealegi ei maksa esimest aevastust oodata . On ju pakijälitamissüsteem . Eks sealt näete, kas pakk on enne viiruse levikut välja jõudnud Hiinast või peale .

Vasta
#87
Nu nu ühe välitelgi püstitamine (mida hiinlased väidavad olevat haigla) tõestab siis seda. . et hiinlased saavad oma sittamise eest lõpuks looduselt teenitud karistuse??
Natukene selgemalt paluks, väga segane on praegu?
Vasta
#88
Ärileht on veendunud, et Hiina majandus saab paugu. Mul ei ole andmeid, kas karantiinis olevais linnades inimesed tööl käivad või on vabrikud seiskunud. Samas väitel, et loodus maksab kätte, on jumet: just tööstuspiirkondade õhusaastatus ja viiruse tekitatud hingamisraskused, siit võib tulla üsna vastik kokkusattumus...
Nojah, lihtne on panna ju postisaadetis lihtsalt karantiini, kuid kui tehased reaalselt seisavad, mida sa siis üldse tellid?

Mulle tundub, et kui see välihaigla lõpuks valmib, on juba hilja: arstid rivist väljas ja 1000 voodikohta 10 000 000lises linnas- olematu kasutegur.
Ei taha olla paanikakülvaja, kuid esialgu lihtsalt jälgime, liiga vähe usaldatavat informatsiooni sündmuste käigust.
Vasta
#89
(25-01-2020, 18:32 )Geargirl Kirjutas: Mulle tundub, et kui see välihaigla lõpuks valmib, on juba hilja: arstid rivist väljas ja 1000 voodikohta 10 000 000lises linnas- olematu kasutegur.
Ei taha olla paanikakülvaja, kuid esialgu lihtsalt jälgime, liiga vähe usaldatavat informatsiooni sündmuste käigust.

Kummaline, et just nüüd osutusid nahkhiired, keda on söödud Hiinas tuhandeid aastaid, viirusekandjateks.

Usun, et siin on tegemist biorelvaga, nagu see oli ka Aafrikas:

https://novaator.err.ee/256068/teadlased...-algpunkti
Vasta
#90
(25-01-2020, 16:25 )Geargirl Kirjutas: Üks vandenõuteooreetiline väide kah: Wuhanis olla viirus putku pannud teadlaste näppude vahelt...

Siin võib mingi iva täitsa olla.
Siin videos üks "selgeltnägija" räägib ka sellest.

https://www.youtube.com/watch?v=GfnxqNnRczQ
Vasta
#91
Kui tahta mingit vandenõud punuda, siis hiina majandusel ei lähe praegu väga hästi, hiina on pannud kõik oma majanduse stiimulpakid siseturu toetuseks. Miks see viiruspuhang halval ajal tuli? hiina on väga palju panustanud sellele, et tariifidest saadud kahju maksaksid kinni omad hiinlased. Tehased töötasid täisvõimsustel edasi, nii välditi massikoondamisi. Plaani järgi pidid linnadesse kolinud inimesed kes pühadeks maale sõidavad, subsideeritud kauba ise ära ostma "kingitusteks". Ja nüüd pandi linnad kinni.

Kui siit mingit vandenõud tirida, siis viiruse lasi lahti hiina valitsus, sest töötute armeed nad kardavad. Pole inimesi pole valitsuse tööga rahulolematuid töötuid.

Ärge nüüd seda jumala sõnana võtke!
Vasta
#92
(25-01-2020, 18:32 )Geargirl Kirjutas: Ei taha olla paanikakülvaja, kuid esialgu lihtsalt jälgime, liiga vähe usaldatavat informatsiooni sündmuste käigust.
Mmm jha, samas ma isegi ei oska ette kujutada, mis see tähendaks, kui need kümnemiljonilised linnad peaksid hakkama roiskuma...
Vasta
#93
Kellegi arvates läheb Hiinal liiga hästi- milleks muidu sealtkandist SARS, linnugripp, nüüd seegi, ilmne laboritoodang, lambist ei tekki ikka uusi viiruseid.
Vasta
#94
Alles hiljuti seal Wuhanis avati labor milles plaaniti viirustega jändama hakata. Inside the Chinese lab poised to study world's most dangerous pathogens

Chaose spekulatsioonis võib iva olla.Ka neil on vanureid liiga palju tekkinud ja ei imestaks kui CCP prooviks massihaudade abil majanduskasvu tõsta.
Vaadates kui halastamatult falun gongi praktiseerijaid seal surnuks piinatakse siis ei tundu neile miski püha olevat peale partei.
Viimased 2 aastat olen hiinlaste/araablaste linnaosas elanud ja kõrvalt vaadates tundub suurel osal neist loogiline mõtlemine olevat tundmatu asi...
Tatistavad ka palju ,nii poes kui metroos.Kui ma kujutaks neid enda linnaosa hiinlasi töötamas kusagil bio-laboris siis katastroof oleks ilmselt aja küsimus.


Nädalaid tagasi sai loetud kuidas hiinlaste maffia droonide abil levitab seakatku,et hiljem haiged sead odavalt ära osta ja lihaks teha.Seakatk on pooled hiina sead maha tapnud ja selle tulemusel sealiha hind on laes.
Seafarmerid on droonirünnakute ennetamiseks hankinud segajad,mõni lausa nii võimsa ,et hakkas lennuliiklust häirima..
China flight systems jammed by pig farm’s African swine fever defences
"An outbreak of swine flu has reportedly killed half of China's pig population this year, causing the price of pork to skyrocket. To exploit the situation, criminal gangs have reportedly been using drones to drop items infected with the flu on healthy pigs"
Hiinlased on maamunal esikohal nii sigade kasvatamises kui seatoodete tarbimises.Spekuleeriks,et ehk see seakatk on kuidagi seotud ?
Vasta
#95
Hiinlased on kogu ajaloo vältel kõik kokku varastanud.
Viimasel sajadnil on nad õppinud varastatud ka rakendama.
Omamata piisavalt potentsiaali, et seda teha korralikult - sellest ka õnnetused.
Vasta
#96
Potentsiaali on piisavalt. Lennunduse vallas- kaks riiki majandavad viienda põlvkonna hävitajatega- USA (F-22 ja F-35) ning Hiina (J-20 on aastast 2017 relvastuses ning 28 masinat on aktiivkasutuses). Ükski teine riik sellega kiidelda ei saa.
Vasta
#97
See lennunduse asi pole ka väga kiitlemist väärt - kes aru ei saa siis googel aitab.

"America's most expensive weapon — Lockheed Martin's F-35 Lightning II Joint Strike Fighter — is still struggling with a number of serious problems, such as destructive chain reactions triggered by a flat tire, a weird green glow on the helmet display that makes it difficult to land on aircraft carriers, and a loss of ..."

Vasta
#98
(25-01-2020, 20:52 )igihali Kirjutas: Kellegi arvates läheb Hiinal liiga hästi- milleks muidu sealtkandist SARS, linnugripp, nüüd seegi, ilmne laboritoodang, lambist ei tekki ikka uusi viiruseid.
Lennukid lennukiteks (siin pole militaarfoorum), kuid möödunud aasta lõpupoole jäi Postimehest silma pealkiri "Hiinast on saanud maailma suurim majandus".
Kas on võimalik, et kellegi arvates läheb Hiinal tõepoolest liiga hästi?
Ja kas ikka läheb nii hästi kui paistab?

PS viirused tekivad aegajalt lambist ka, õigemini muteeruvad ühest vormist teise.
Vasta
#99
Hiina ei ole nominaalselt maailma suurim majandus. Nominaalselt moodustab see umbes poole usa või euroopa majandustest.
Vasta
(26-01-2020, 15:37 )Tyto Alba Kirjutas: See lennunduse asi pole ka väga kiitlemist väärt - kes aru ei saa siis googel aitab.

"America's most expensive weapon — Lockheed Martin's F-35 Lightning II Joint Strike Fighter — is still struggling with a number of serious problems, such as destructive chain reactions triggered by a flat tire, a weird green glow on the helmet display that makes it difficult to land on aircraft carriers, and a loss of ..."

Just-just, tytoke, ûle 400 toodetud ja müüdud lennuki enam kui 200 000 lennutunniga kõneleb vaieldamatult tõsistest probleemidest. Ainult et mitte tootjatel ega kasutajatel...Muideks, erinevate riikide piloodid, kes igapäevaselt masinatel lendavad, kõnelevad neist masinatest ülivõrdes. Sealhulgas reaalse lahingukogemusega juudid.


Tsitaat:Lennukid lennukiteks (siin pole militaarfoorum

Siiski-siiski- militaarlennundus ja tootmine on üpris hea indikaator nii majandusliku kui tehnoloogilise potentsiaali hindamiseks.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kummalised pilved ja Hiina maavärin Pohlatohlakas 2 2,546 13-06-2008, 19:31
Viimane postitus: angerfist

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat