Küsitlus: Kas usute 1812-1850. aastatel toimunud tuumasõjasse?
Jah, on võimalik
41.67%
15 41.67%
Ei, loll jutt
50.00%
18 50.00%
Oli, kuid miljoneid aastaid tagasi.
8.33%
3 8.33%
Kokku 36 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Massihävitussõda ja/või ülemaailmne katastroof 16-19. sajanditel.
#76
(20-02-2023, 21:12 )Aadu66 Kirjutas: Minu vanaisa oli sündinud 1883. Kuna ta elas 92 aastaseks, siis oli mul õnne päris palju temaga vanadest aegadest rääkida. Ta rääkis mulle palju jutte oma isast, kes oli sündinud 1842 aastal ja vanaisast, kes oli sündinud 1817. Aga mitte poole sõnagagi ei maininud ta mingist katastroofist. Niisiis ulatub minu elav mälu 19. saj algusse ja sel ajal minu esivanemad ei teadnud küll mingist üldisest katastroofist midagi. Näljaaegu oli olnud, ka oli mälus veel jutt kui Rantsus Musku läks, aga ei mingit suurt katastroofi!
Mul tekib küsimus, et miks tahetakse ajada segadusse ja panna inimest kahtlema selles infos, mis tuleb tema vanavana(vana...) vanemate kaudu? Põlvkondade viisi on lapsed kasvanud oma vanavanemate lugusid kuulates. Need on omakorda oma vanavanemate lugude peal üles kasvanud. Niimoodi on suutnud inimene "kombata" ja tunda päris kauget minevikku. Miks nüüd järsku tahetakse seda liini katki lõigata? Selles mõttes katki lõigata, et panna inimesi uskuma, et see, mis vanavanemate kaudu nendeni on jõudnud, polegi tõsi?

Vot võtke heaks või pange pahaks, siin näen mina igasuguste "suurte" karvast kätt. On see siis suur Vene impeerium, mis on üsna tõhusalt hävitanud ja üle kirjutanud omaga väikeste Siberi rahvaste ajaloo; või Lääne-Euroopa sotsialistlike ja globalistlike (need, kes pooldavad föderaalset Euroopa Ühendriiki) jõudude huve. Unustatagu pisike, kohalik ja rahvuslik minevik - see on nende "suurte" huvi.

PS. Võimalik, et otsin sellele vimaseid postitusi hõlmavale kõrvalpõikele sobivama teema.
Vasta
#77
https://www.youtube.com/watch?v=TzRpu3xKIZM
Siin on juttu vajunud hoonetest. See fenomen eestis puudub, kui on siis mõnede vanalinna tornide näitel on seletatav pinnase ümberpaigutamise ja kultuurkihiga. Midagi selle taga peab olema, ainult mis?
Vasta
#78
(21-02-2023, 10:40 )Mannu Kirjutas:
(20-02-2023, 21:12 )Aadu66 Kirjutas: Minu vanaisa oli sündinud 1883. Kuna ta elas 92 aastaseks, siis oli mul õnne päris palju temaga vanadest aegadest rääkida. Ta rääkis mulle palju jutte oma isast, kes oli sündinud 1842 aastal ja vanaisast, kes oli sündinud 1817. Aga mitte poole sõnagagi ei maininud ta mingist katastroofist. Niisiis ulatub minu elav mälu 19. saj algusse ja sel ajal minu esivanemad ei teadnud küll mingist üldisest katastroofist midagi. Näljaaegu oli olnud, ka oli mälus veel jutt kui Rantsus Musku läks, aga ei mingit suurt katastroofi!
Mul tekib küsimus, et miks tahetakse ajada segadusse ja panna inimest kahtlema selles infos, mis tuleb tema vanavana(vana...) vanemate kaudu? Põlvkondade viisi on lapsed kasvanud oma vanavanemate lugusid kuulates. Need on omakorda oma vanavanemate lugude peal üles kasvanud. Niimoodi on suutnud inimene "kombata" ja tunda päris kauget minevikku. Miks nüüd järsku tahetakse seda liini katki lõigata? Selles mõttes katki lõigata, et panna inimesi uskuma, et see, mis vanavanemate kaudu nendeni on jõudnud, polegi tõsi?

Vot võtke heaks või pange pahaks, siin näen mina igasuguste "suurte" karvast kätt. On see siis suur Vene impeerium, mis on üsna tõhusalt hävitanud ja üle kirjutanud omaga väikeste Siberi rahvaste ajaloo; või Lääne-Euroopa sotsialistlike ja globalistlike (need, kes pooldavad föderaalset Euroopa Ühendriiki) jõudude huve. Unustatagu pisike, kohalik ja rahvuslik minevik - see on nende "suurte" huvi.

PS. Võimalik, et otsin sellele vimaseid postitusi hõlmavale kõrvalpõikele sobivama teema.

Kaasfoorumlaste Aadu ja Mannuga samal arvamusel...

Vanavanaema... Sündinud ülemöödunud sajandi lõpupoole. Vaatamata ülikõrgele eale, kuni lahkumiseni, ärksa olemise ja terava mõistusega naisterahvas, Omakorda tema mälestused oma vanavanematest ja kaugemalegi minevikku... 
Meenutused noorpõlvest, möödunud aegadest. Elust, olust, põnevatest reisidest Euroopasse, Peterburi aadelkond... Inimene, kes pidas saksa- ja prantsuse keele oskust iseenesestmõistevaks...
Kas ma peaksin selle kõik minema viskama?
Ja hakkama pimesi uskuma veiderdajate seltskonda, kes religioosse innukusega, mingitlaadi lollusi välja nuputab?
Tänan, ei!

PS.
Üks võimalik seletus:
Arvo Soomets Telegrami Konverents 2015 'Inimrassi ajaloo kosmiline võltsing'
https://www.youtube.com/watch?v=_KDEcY6G...rvoSoomets
Vasta
#79
(21-02-2023, 14:28 )cambodia Kirjutas: PS.
Üks võimalik seletus:
Arvo Soomets Telegrami Konverents 2015 'Inimrassi ajaloo kosmiline võltsing'
https://www.youtube.com/watch?v=_KDEcY6G...rvoSoomets
Inimkonna ajalugu on tahtlikult varjatud, võltsitud ja ümberkirjutatud. Põhjuseid on mitmeid aga peamine on see, et tahetakse hetkeolukorda näidata kui arengu ÜLIMAT tippu. Et, ei tekiks kahtluseid valitud tee õiguses. Samas mis puudutab maa-aluseid korruseid, seda ka ei saa eitada, see on fakt. Ainult see ei ole mingi globaalse katastroofi tulemus vaid lokaalse. On vulkaanipurskeid (pompei ja herkulanum) ja seal keegi mingit vandenõu ei näe. Samuti üleujutusi ja liivatorme, on räägitud, et sahhaara kõrbes vahete vahel tuleb liivast välja terveid hukkunud karvane. Osad vanal ajal, osad aga 19 sajandil kui mitte hiljem. Siin samuti puudub mingigi vandenõu hõng. Eurooopas ja venemaal on kroonikad ja 18-19saj on kõik dokumenteeritud. Ei tohiks olla mingit suurt katastroofi kui kaasaegsed seda ei märganud. Kõik see on lahendatav lihtsalt uurimisega, isegi mis asub neil maa-alustel korrustel. Vanemad asjad nagu lihvitud tunnelid ja antartika püramiidid on hoopis midagi muud. Need vajavad uurimist ja avaldamist. Seda aga ei tehta....sest see kõik läheb vastuollu darvinismiga ja inimkonna lineaarse arengu teooriaga. Ehk saladusi on palju aga mitte siin kõrvaltänaval. Näiteks laulasmaaal oli kunagi liivakarjäär ja sealt tulid 4-6m sügavuselt välja männi tüved, ainult ülimalt vaigune osa oli alles nagu skelett. Lapsena tassisin suvilasse ja panin pliidi alla, tulemuseks oli katkine pliidiraud. Vanust ei tea aga arvan, et 100+ aastat kui olid liivaluited ja siis tekkis uus luide mis puud oma alla mattis. Saladusi on palju mis kõik vajaksid uurimist ja valdamist.
Vasta
#80
(20-02-2023, 21:12 )Aadu66 Kirjutas:
(18-02-2023, 20:02 )Eithea Kirjutas:
(17-02-2023, 23:39 )xcad Kirjutas: 19 sajandist vähemalt eestis on palju kroonikaid. Ka vanemate inimeste vanavanemad elasid siis. Keegi pole maininud kusagil globaalset katastroofi. Katastroofe muidugi oli (ja on ka tulevikus!) ja jutt, et üle 200a vanuseid puid ei ole ei vasta tõele. Isegi pühajärve äärne sõjatamm on arvatavalt 500+ aastat vana kui mitte rohkem. Mahtra sõda, krimmi sõda, pärisorjuse kaotamine ja palju muud oli aga mitte üleilmset katasroofi. 1967a tormi järgsel laulasmaal mahamurtud mändidel oli rõngaid 120-170, lapsena lugesin. Ja see oli selline kant kus varem olid ainult liivaluited, mets kas kasvas või istutati hiljem peale.

Viimane oli arvatavasti 18 sajandil, aga üldiselt neid oli mitmeid kordi, erineva intensiivsusega ja areaaliga.

Minu vanaisa oli sündinud 1883. Kuna ta elas 92 aastaseks, siis oli mul õnne päris palju temaga vanadest aegadest rääkida. Ta rääkis mulle palju jutte oma isast, kes oli sündinud 1842 aastal ja vanaisast, kes oli sündinud 1817. Aga mitte poole sõnagagi ei maininud ta mingist katastroofist. Niisiis ulatub minu elav mälu 19. saj algusse ja sel ajal minu esivanemad ei teadnud küll mingist üldisest katastroofist midagi. Näljaaegu oli olnud, ka oli mälus veel jutt kui Rantsus Musku läks, aga ei mingit suurt katastroofi!
Puudest. Minu õues kasvab tamm, mis on ametlikult mõõdistatud ja hinnatud dendroloogide seltsi poolt. Puu vanuseks määrasid nad ca 200 aastat. Aga vahetult selle tamme kõrval on känd, mille võsust praegune tamm on kasvama läinud. On näha, et kunagi on see maha saetud, mitte murdunud. Ja see känd on sama jäme, kui praegune tamm. Dendroloogid arvasid, et känd on vähemalt 350 aastat vana.


Ma juba ütlesin et kohati/areaaliti on olnud veeuputus ja ehk Eesti aladel ei ole  seda  üldse olnudki, kuid kui tahate siin sellest Eestii  veeuputusest  jututada tehke uus  teema omale  ja arendage seda nii kuidas meeldib, arendage juttu sellega nõus ja tollega nõus ja toetage üksteist oma nõusolemises, kes keelab?!"  Krt teve foorum on vaba, aga ei, peab kõik teemad  täis laskma ja lõpetatuks lugema, kuhu keegi enam midagi ei postita.
Mulle ka tundub palju asju imelikuna, nagu näiteks teave, et tänapäeva inimene elab palju kauem kui vanasti, kuigi  minu vana vana jne vanemad,  esivanemad on elanud tunduvalt kauem kui praegused põlvkonnad n.ö. , meie suguvõsa eluiga on aina vähenenud. Kelle karvast kätt ma siin nüüd nägema peaksin.
Vasta
#81
Kui mõelda, palju siin võõrvägesid üle käinud on, ja kas iga okupatsiooni langedes ka okupantide inimesed siit ära läksid, siis mis adekvaatset infot siis tahta? Kas mitte " Nõia tütres " ei olnud lõik, kus kirjeldati , kuidas inimene teise inimese jalajälge nähes põlvili langes ja sellele suud andis? Kuna nii tühi oli rahvast maa olnud . Ka meenub mulle seoses Mannu kirjeldusetega eesti kunstniku teos. Andke andeks, koolist palju möödas,nimi pole meeles, aga pilt siiani silme ees : tarre astunud saksa , kusjuures sõna " saks " ei näita mitte rahvuslikku kuuluvust , vaid kergeml elujärjel oevat isikut, juurde tormavad luukere taolised lapsed . Ei taha uskuda, et see nüüd võltsing oli .
Aga inimesed elasid kauem, kuna toit oli puhtam . Ja arvuteid ei olnud, ja puid tuli linnaski tassida . Mugavus ja üleküllus on see, mis tapab . Pluss see meeletu vaimne  koormus, mis kaasneb selle mugava elutaseme saavutamise ja säilitamisega .

Cambodia esivanemad olid vist vene aadli esindajad, seal peeti oluliseks prantsuse keele tundmist .
Vasta
#82
Just sellepärast, et pärimus on säilinud hoolimata kõikidest nendest suurtest näljahädadest, katkudest, võõrvägedest, koerakoonlastest; meie keel on säilinud ammustest aegadest siin koha peal; paljud kohanimed on veel vanemad kui väidetav eestlaste siiajõudmine; rahvalauludes on säilinud mälestus Kaali katastroofistl (laulutüüp "Saaremaa põleb"), selletõttu usun mina põlvkondadevahelist pärimust. Info säilib, kasvõi maavaimukestes, kohahoidjates, ja mida vähem ja haruldlasemad on kohtumised inimeste vahel, seda hoolikamalt iga infoterakest hoitakse. Mida vähem inimesi, seda vähem moonutusi.

Meieni ei ole jõudnud mälestust uputusest muudmoodi kui piiblilegend.

Ma usun rahvapärimust kordades rohkem kui kellegi leiutist, mida ta jutuubis või kusiganes levitab. Uputusi võis olla küll, aga meist kaugemal. Ülemaailmsusele pretendeerivat uputust aga võis olla seonduvalt viimase jääaja lõpuga, kus läksid vee alla suurema või vähema kiirusega ikka väga suured maa-alad ja mitmed tsivilisatsioonid.
Vt Graham Hancock "Allilm." https://www.vanaraamat.ee/Graham_Hancock...530-77.htm
Pluss oletatav meteoriidilöök, mis hävitas Atlantise. Aga need kõik ei olnud vahemikus 16-19. sajand.

Mida rohkem inimesi, seda tugevamalt tuleb esile "telefonimäng" ehk infomüra. Mis toimubki praegu igasugustes infokanalites. Miks tekitatakse infomüra?

____________________
Seda pilti mäletan mina ka. Manuses.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#83
Mannu, kas autorit ei saaks?Äkki on kuskil netis mingi etem variant pildist .
Igatahes see oli kohutav pilt, ja sööbis mällu. Siin foorumis muide veel oli pdf formaadis kunagi raamat " Küla " , avaldatud 1901 Peterburgis, kus kirjeldati ka kahel järjestikul aastal olnud ikaldusest ja sellest tingituna suurest näljahädast, mis meie rahvale osaks sai . Magasiaitade loomise sai ka küladest ju sellest suurest Näljast, mille wiki kenasti maha salgab , alguse. Milleks teha teadustöid asjadest, mida olnud ei ole ? Kahjuks ei anna net enam paljusid allikaid välja, mis omal ajal vabalt saada oli . Või ei oska mina otsida .
Vasta
#84
(22-02-2023, 08:32 )olematu Kirjutas: Kui mõelda, palju siin võõrvägesid üle käinud on, ja kas iga okupatsiooni langedes ka okupantide inimesed siit ära läksid, siis mis adekvaatset infot siis tahta? Kas mitte " Nõia tütres " ei olnud lõik, kus kirjeldati , kuidas inimene teise inimese jalajälge nähes põlvili langes ja sellele suud andis? Kuna nii tühi oli rahvast maa olnud . Ka meenub mulle seoses Mannu kirjeldusetega eesti kunstniku teos. Andke andeks, koolist palju möödas,nimi pole meeles, aga pilt siiani silme ees : tarre astunud saksa , kusjuures sõna " saks " ei näita mitte rahvuslikku kuuluvust , vaid kergeml elujärjel oevat isikut, juurde tormavad luukere taolised lapsed . Ei taha uskuda, et see nüüd võltsing oli .
Aga inimesed elasid kauem, kuna toit oli puhtam . Ja arvuteid ei olnud, ja puid tuli linnaski tassida . Mugavus ja üleküllus on see, mis tapab . Pluss see meeletu vaimne  koormus, mis kaasneb selle mugava elutaseme saavutamise ja säilitamisega .

Cambodia esivanemad olid vist vene aadli esindajad, seal peeti oluliseks prantsuse keele tundmist .
Põhjasõja ajal olid sellised ajad kus peale katku jäi ehk maarjamaale 100000 inimest. Siis oligi see, et külad olid tühjad, maha põletatud ja inimesed kas tapetud või nälga surnud. Sõjale lisaks oli 4a ikaldus + katk, omaaegsele inimesele see võis tunduda maailmalõpuna. Just katk oli see tegur mis groznõi sõjakäigu nurjas. Aga uputusi polnud, selliseid mis toovad 10m setteid.
https://linnamuuseum.ee/kiek-in-de-kok/torni-ajalugu/
Kiek-in-de kök-i sissepääsu juures on ~3m setteid või pinnast eemaldatud. See aga on tekkinud muldkindlusest. Vanalinnas see puudub ja uksed, keldriaknad on enam - vähem õigel kõrgusel. Eeldan, et ehk 0,5m on tekkinud kultuurkihti, seda on näha kui on mingi kaevis. Jutud 19 sajandil toimunud üleilmsest restardist on luulud. Viimane selline oli jääaja lõpul kui atlantis hukkus, siis põhja ameerika järvel jäätammi lagunedes ookeani tase tõusis 1-2a ~1m, lisaks bosporuse väinas maaseljandiku purunemine ja musta mere teke. Ka kukkus kanadasse suurem asteroid mis (vist) kiirendas jääaja lõppu. Enne seda oli toba vulkaani purse 76000a tagasi ja supernova mõlemad väikeste vaheaegadega ja siis oli inimese kui liigi säilimine küsitav. Jääaja lõpu veeuputus oligi see mida tuntakse piiblis kirjeldatud veeuputusena. Ehk inimeste mälu ulatus nii kaugesse aega. Lokaalseid katastroofa aga on olnud ja tuleb, alles oli türgis.
Eluiga just keskmine oli lühike laste kõrge suremuse tulemus, lisaks taudid ja sõjad. Sõda oli praktiliselt iga 10a järel, vahel suurem vahel aga naabritega nagistamine nagu oli piiskopi ja mõõgavendade vahel. Elu oli tunduvalt erinev, asjadel oli väärtus, sest kõik asjad olid käsitöö. Väidetakse, et kogu keskaja jooksul enne trükikunsti leiutamist tehti ainult 20000 raamatut. Raamat oli kallis kuna selle tegemiseks kulus mungal vahel 1a või rohkem + materjalid.  Osad tõesti elasid kaua kuna oli looduslik valik ja kellel raudne tervis võis ka siis üle 100a elada aga enamus statistiliselt elas vähe.
https://www.youtube.com/watch?v=kewaC3ZorDg&t=2931s
Juttu musta mere tekkest, ehk ammu möödunud aegadest. Aga siin on palju väljamõeldist, näiteks peterburgi puudutav.
Vasta
#85
Ja veel, Mannu, mina mäletan baltisaksa kunstniku maali, mitte söejoonistust . Isegi silmavaade oli . Eks peab tolle ajastu kunstnikke uurima hakkama .
Vasta
#86
Olematu, pildi autor on O.Kangilaski, pildistatud  S.Vahtre ja H.Piirimäe raamatust "Meie kaugem minevik. Fakultatiivne õppematerjal Eesti NSV ajaloost vanimatest aegadest kuni XVII sajandi lõpuni". Pilt on halva kvaliteediga. Netist seda kiire otsinguga ei leidnud. Eks sööbis mällu minulegi.
Seda silmavaatega pilti ei mäleta, ju siis pole näinud.
Vasta
#87
Tuumasõda või mittetuumasõda, nõukade ajastu lõpus ma elasin Tarto Liinas, nägin pealt kuidas altliina poolt venkude varemolnud sõdureikssundimise kohustuslaste komissariiaadi suunas hakati uuendama ühte tänavat, see läks järsult üles, siis lohk täideti kõrgemaks ja põndak ühtlustati ja kolmeteeharule jäänud hoone alumised aknad kaeti kinni, sääl asus miski töökoda, olen seda ise pealtnäind. Muidex, varem ma olin nonde venkudest komissaride persekütja, katlakütjana, elasin säälkandis ja nägin pealt kuidas tekivad kinnilaotud akendega keldrikorrused, see on otse elust ja internetti ei olnud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Estonia katastroof - õnnetus? Vandenõu? Osa II Geargirl 280 45,420 17-03-2024, 22:05
Viimane postitus: xcad
  Laste ja vanemate lahutamise ülemaailmne probleem? xcad 2 420 07-03-2023, 20:55
Viimane postitus: xcad
  RAHA, võimalus või takistus WEbdES 55 24,080 22-03-2022, 23:01
Viimane postitus: Lynx Titan
  Estonia katastroof - õnnetus? Vandenõu? Osa I hiidlane 2,591 563,529 19-10-2021, 09:31
Viimane postitus: Mannu
  Madeline McCann - Rööv või vandenõu? Ares 30 19,931 17-05-2021, 15:04
Viimane postitus: euroruubel
  Mikrokiibid: süütu näitemäng või sügavalt salakaval plaan? aapee 228 111,166 06-07-2020, 21:32
Viimane postitus: xcad
  Donald Marshall - on ta usutav või petis? protsent 2 1,414 09-04-2019, 21:56
Viimane postitus: vasamasa
  Tundmatu keel või salakiri Thorondor 0 1,110 03-09-2018, 18:20
Viimane postitus: Thorondor
  TU-154 katastroof A.D. 2016 25. detsember positiivne 69 31,005 01-02-2018, 09:43
Viimane postitus: pikksukk
  Esmaspäev 23. august kell 22.20: Marilyn - mõrv või enesetap etc 12 8,107 31-05-2017, 12:58
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat