Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Must kogu ja liikumisvõimetus
#1
Magasin. Hotellis. Reisi viimane öö. Samas esimene öö, mil avasin akna öösel, sest oli liiga umbne. Akna taga oli toa privaatne rõdu. Abikaasa norskas kõrval. Natuke kõhe oli see öö. Magasin kehvasti. Enam ei mäleta kas enne või pärast nägin imelikku und ka aga see ei olnud samas ka midagi väga erilist. Korraga ärkan. 100% olin üleval. Näen kuidagi silmanurgast, et pea kohal on suur tume vari. Mõtted peas, et vaatan ... pahatahtlik inimene? Aga see oli nagu must udukogu, paistis läbi. Tohutu ehmatus kogu olukorrast. Tuba ei olnud kottpime. Aknad olid hotelli basseinihoovi, seega mingid tuled valgustasid ka tuba. Liigutasin pead järsult taha, üles poole, et vaadata korralikult, mis see on. Siin on natuke ununenud, kas sain end liigutada. Kui sain, siis sealt edasi aga kindlasti ei saanud. Olin oma kehas vangis. Meeleheide, totaalne hirm, jõuetus - keha ei liigu! Teen häält! Välja tuleb midagi piiksu või õrna oige taolist. Mees norskab kõrval ja ei tea mitte millestki mitte midagi. Paanika omas kehas. Kui sain aru, et keha ei allu, ründasin mõttes suure vihaga seda asja toas, saatsin ta tulle ja basseini jne jne. Kõik kadus. See võis kesta alla minuti. Keha oli taas minu oma. Hinges rahu. Ei pidanud isegi abikaasat äratama. Jäin varsti taas magama.

Mis kuradi asi see oli?

Loen netist unehalvatuse kohta aga ma ei olnud hetkekski oma kehast eemal. Olin sees ja vangis.
Vasta
#2
Mul vanaema armastas ikka öelda, et pese õhtul perse puhtaks, siis ei näe öösel sitta unes! Alles palju hiljem mõistsin, et seda ei tulnudki võtta vist päris otse!
Aga unehalvatus just selline ongi, kus oled kehas vangis ja miski väga vastik ja tugev ähvardab. Vähemalt minul on. Katsu hirmust üle olla ja kaasa minna ja vaadata, mis edasi saab. Üritada usinasti harjutada. Pikapeale saad end sellises olekus juba juhtida ja hakkab juhtuma, saad osaleda omatahtsi neis unedes, mis polegi nagu uned ja saad samasse unesse korduvalt siseneda ja seal toimetada kuidas tahad. Hiljem hakkab seal olema nii huvitav, et ainus, mida kardad, on sellest olekust väljatulek. Tahaks õudselt edasi toimetada, kuid kuklas peksab, et varsti ärkad ja sind visatakse siit välja oma voodisse tagasi.
Keegi siin oskab kindlasti paremini seletaa ja õpetada, mina räägin vaid oma vähestest kogemustest.
Vasta
#3
Siin teemas unehalvatusest päris pikalt seletatud: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=4775

Endalgi kaks korda olnud.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Valge ringi sarnane kogu mu ees Mr.Creepy 3 2,205 27-07-2009, 15:02
Viimane postitus: Ares
  Valge kogu digika ekraanil (alguseta) Hallucigenia 15 6,020 16-02-2006, 06:46
Viimane postitus: Gulja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat