Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kättemaks
Autor Sõnum
xawa
skeptik

Postitusi: 572
Liitunud: Mar 2010
19-11-2017 20:54
Postitus: #1
Kättemaks
[Pilt: devil-businessman.jpg]

Kättemaks

Head asjad tekitavad inimestel hea meeleolu, halvad omakorda halva. Kuid on ka erandeid. Näitkes kättemaks mis tekitab kättemaksjale heaolutunde.

Kellegagi dailoogis olles kipume me oma käitumist kujundama selle järgi, kuidas käitub dialoogi teine pool. See väljendub nii emotsionaalselt, sõnaliselt kui ka tegudes. Kui üks osapool suhtub teise positiivselt, siis see kandub üle ka ta partnerile.

Kättemaksu puhul on tegu mingi meie poolt sooritatud negatiivse teoga, mis samal ajal annab meile endile teatava rahuldustunde. Piibel ütleb, et kui keegi teeb sulle halba, siis keera teine põsk. Kas aga reaalsuses on tegu millegagi mis on kirjutatud meie DNA koodi? Osake ellujäämisinstinktist.

Või on kättemaksuiha osake saatana kurjast plaanist. Millestki saatanlikust mis levib inimeselt inimesele nagu viirus. On ka palju inimesi kes ei naudi mitte ainult kättemaksu, vaid seda kui nad lihtsalt igapäevaselt suudavad kellelegi kurja tegu. Ja nii see kurjus kasvatab kurjust.

GOOD - GOD / EVIL - DEVIL

Kõike seda arvesse võttes, on inimkond saatanale väga kerge saak. Me üritame näida heana, samal ajal varjates oma kuritegusid. Kui keegi satub hätta, siis on see ta enda probleem. Kui see lugu jõuab meediasse, siis teeme imestunud nägu, miks küll keegi appi ei tõtanud.

Alati ei pea ka reaalselt kätte maksma. Piisab ka näiteks woodoo nuku abist:
http://www.iflscience.com/brain/revenge-...g-science/

Järgnev artikkel üritab lahti seletada kättemaksumehhanismi. Selle käigus üritatakse teisele anda õppetund, samas saades ise rahuldust. Õppetunni näol tekitatakse pannakse ka teine omaenda tegevuse vilju maitsma.
https://www.eharmony.co.uk/dating-advice...hHOsFGxU_4

[Pilt: revenge.jpeg]

UFO - see on imelihtne!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,810
Liitunud: Dec 2015
19-11-2017 22:04
Postitus: #2
RE: Kättemaks
Kättemaks on olnud juba piibli aegadest ja eeldatavasti ka koopaaegadest kui mitte puu otsas olekust alates. Isegi kass "maksab" kätte, küll omamoodi.
Tuleks elada nii, et sulle ega sul ei tule kätte maksta! Teod mille ajendiks on lollus, purjus olek, vahel ka emotsioonid üldiselt andestatakse, eriti kui palud andeks, raputad enadale tuhka pähe nagu öeldakse. Teod aga mis lähtuvad omakasust, kiusust ei andestata nii kergesti.
Need uued kaebamisapid nii MTA kui LGBT asjades on just sellised mis tekitavad rahvas vaenu, kiusu, kättemaksu. Kas tõesti on vaja seda valitsuse tasandil soosida? Kas tõesti on vaja rahvast üles ässitada teieneteisele kõrri kargama? Kas seda viletsat elu tuleb veel kunstlikult halvemaks muuta? majanduslik tulu ju on sellest olematu!
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic...highlight=
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Temimoor Eemal
tume

Postitusi: 1,305
Liitunud: May 2008
19-11-2017 22:51
Postitus: #3
RE: Kättemaks
(19-11-2017 20:54 )xawa Kirjutas:  Näitkes kättemaks mis tekitab kättemaksjale heaolutunde.

Kõige mõnusam tunde tekitab ta siis, kui oma "käsi" pole mängus olnud... Tekib tunne, et kuskil keegi siiski mõõdab seda "õiglust". Oma kätega õiglust ringi tõstes tuleb omal ka pärast seda õiglust maitseda Laugh Ja nii see ahel muudkui ringleb...

[Pilt: Weak-people-revenge.-Strong-people-forgi...nymous.jpg]

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tundlik
Uustulnukas

Postitusi: 45
Liitunud: Jan 2016
20-11-2017 18:04
Postitus: #4
RE: Kättemaks
Väga hea teema. Just hiljuti oli endalgi kokkupuude ühe tõsiselt negatiivse inimesega, ta oli ehtne energia vampiir. Tahtis alati halba, vähemalt nii jäi mulje tema jutust, kõik teised inimesed olid süüdi, tema enda korraldatud probleemides. Üritas siis ka minuga manipuleerida ja mida kõike veel. Läksime väga riidu, aga kõik oli õnneks verbaalne. Mingi asi sees näris peaaegu kuu aega, kuidagi ei tahtnud minu olemus talle andeks anda ja mõtted tiirlesid selle ümber, et maksaks talle kuidagi kätte. Võimalusi oli, aga ma pole sedamoodi inimene. Ikka kripeldas, siis aga kuulsin inimestelt, et tollel kohe üldse ei lähe ja jama jama otsa liigub siin Maal edasi, peale seda läks olemine kuidagi kergemaks ja enam ei tule temaga seotud mõtted minu ligi.
Siin jäigi selline mulje, et kuskil keegi ikka mõõdab seda õiglust ja annab vastavalt tegudele tagasi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog