Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raamat "Eesti ennemuistsed jutud"
#1
Selline raamatusari oli olemas, rohkem kui 1 raamatut, suurte värviliste piltidega ja vanaaegses kirjas trükituna. Ammu käibelt kadunud, selliseid ei tohi enam rahvas lugeda, ahistamine on ära keelatud, kellegi/millegi nimetamine õigete nimedega on kurja juur, pruun ei tohi olla enam pruun ja must ja valge peavad saama valgeks ja mustaks. Perekonnas ei tohi enam olla ema ja isa vaid peavad olema Lapsevanem NR:1 ja Lapsevanem Nr.2. Raamatusarja pealkiri oli Eesti Rahva Ennemuistsed Jukud.
Pole minu viga, kui naljast aru ei saada. Raamatusari täitsa ära kaotatud raamatukogudest ja palju muudki.
,,,,,,,,,,,,,,,,
Raamatute sarja lastele pealkiri oli:
EESTI RAHVA ENNEMUISTSED JUTUD.
Kaasaegne otsingulink
https://www.google.ee/search?q=eesti+rah...e&ie=UTF-8 Ülivõimetega tegijad on Kaval Ants ja Vanapagan.
Kõlbab ainult enne euroühinemist väljutatu.
Vasta
#2
Millest sa isemaag õigupoolest räägid? Äkki sa mõtled seda, et raamatust on ilmunud mitmeid trükke ja neid kõiki ei leia raamatukogudest? Mis oleks ka igati loogiline, kuna peamine on sisu ja keegi ei hakka sulle rariteete koju laenutama.
Vasta
#3
Raamat võis olla inglise keelne ning see kohe kindlasti polnud mingi eesti rahvajuttude jama
Vasta
#4
(09-01-2018, 14:59 )kkkl Kirjutas: Raamat võis olla inglise keelne ning see kohe kindlasti polnud mingi eesti rahvajuttude jama

Tundub, et jamaks pead valet raamatut.
Loe parem rahvajutud läbi - äkki õpid midagi.
Vasta
#5
(09-01-2018, 14:59 )kkkl Kirjutas: Raamat võis olla inglise keelne ning see kohe kindlasti polnud mingi eesti rahvajuttude jama

"Eesti rahva ennemuistsed jutud" kui ulme...
1866 ilmus Kreutzwaldi "Eesti rahva ennemuistsed jutud", mida Kreutzwald ise ja ka suur hulk kirjandusteadlasi peab eesti rahvusliku kirjanduse sünniks.
Avalikult väitis ta, et on kõik jutud rahvasuust üles kirjutanud, kuid erakirjades tunnistas ta, et nii see siiski ei ole. Kogumiku nimetas ta nii poliitilistel põhjustel. 1967. aasta väljaande toimetaja meelest on ainult kahel kolmandikul juttudest rahvaloominguline algupära, millega Kreutzwald aga väga vabalt ringi on käinud. Niisiis on kogumik eesti rahva looming samavõrd kui Grimmide muinasjutud saksa rahva looming ja Perrault' muinasjutud prantsuse rahva looming. Ja mitte ainult eesti rahva. XIX sajandil oli autoriõiguste kaitse veel nõrk ning plagiaadid ja mugandused üsna sagedased. Kreutzwald isegi mugandas saksa teoseid eesti oludesse, tehes seda küll keskmisest paremini, näiteks «Viinakatk».

Nii näiteks võttis Kreutzwald Schilda linna kohta käiva raamatu, jutustas ümber ja pani omalt poolt poole juurde ning andis oma nime all välja. Kuna schild tähendab saksa keeles kilpi, said raamatu tegelasteks kilplased. Ka kogumiku mitme jutu saamislugu on analoogne. 1967. aasta väljaandes on juttude kohta kirjas otsesõnu: osalt L. Tiecki järgi, faabula J.P. Hebeli järgi, Grimmide ja O. Marbachi järgi, J.K.A. Musäuse järgi...

Enamikus juttudes (40-s 43-st) on sees tugevad ulmelised mõjud. Seetõttu on põhjendatud küsimus, kas ei tuleks kogumik BAASi kanda ja pidada eesti ulmekirjanduse sünniks.
Muidugi oli kogumik mõeldud omal ajal täiskasvanutele.
Tänapäeval aga loevad kogumikku enamasti just nooremad kui 10-aastased.
https://www.obs.ee/cgi-bin/w3-msql/alger...ml?id=1433
Vasta
#6
Kreutzwaldist ja plagieerimisest.
See oli tol ajal üsna tavapärane komme ja halba varju see nimet kirjanikule küll ei heida. Muinasaja kirjanduses oli plagieerimine pigem reegel. Müüte, legende, eeposeid, midaiganes ei saanudki tekkida ilma plagieerimiseta. Mõistet "plagieerimine" praeguses tähenduses siis muidugi ei olnud.
Autoreid tsiteeriti ja viidati antiikajast alates. Kuid "jutustati ümber" ka sel ajal.
Niipaljukest kui mina tean.

Teemaalgataja poolt antud info on ikka väga kesine.
Vasta
#7
autoriõigused muutusid aktuaalseks 18 saj teisel poolel. Enne seda aga oli tekstidel autoriteedi tähtsus, et mida suurem autoriteet seda suurem oli teksti tähtsus. autoriõigus polnud üldse olemaski, sest raamat polnud veel kaup. Seega, me ei saa nimetada tolle aja kirjandusteoseid plagieeringuks, plagiaadimõiste tekib autoriõigustega. Olid autograafid - autori originaalteosed, epigraafid - teiste poolt kirjutatud originaalteoste koopiad autori nime märkides või märkimata ja pseudepigraafid (tänapäeva mõistes võltsingud) - kirjutised, mis on autorile omistatud, aga pole tema kirjutatud, neid kirjutati tahtlikult, antiikkirjanduses näiteks on piiblis Pauluse kirjad, neist suur osa polegi tema kirjutatud vaid talle omistatud anonüümsete autorite poolt, küll aga on kunagi teada juhus, kui tuvastati üks "Pauluse" kirja kirjutada, ta väitis, et kirjutas selle austusest Pauluse vastu ja selline pseudepigraafide produkteerimise motiiv oli tol ajal levinud. Kirjandusteadus käsitleb selliseid teemasid autorifunktsiooni all ja seda käsitleb ka semiootika.
Vasta
#8
KUHU KADUS UUSTULNUKA kkkl ESITATUD TEEMA ALUSTUSE KÜSIMUS? MISPÄRAST MINU KOMMENTAAR PANDI TEEMA ALUSTUSEKS JA TEEMA ALGATAJA KÕIGE ESIMENE KÜSIMUS KUSTUTATI?

Teie foorumi suhtes usaldus kadus ära just praegu. Seda enam et kõrgesti austatav Nielander mulle mingit ajuvaba nõudmist esitas, pool tundi varem vastasin talle täiesti heasoovlikult.
Seda teemat mina ei ole alustanud.

Projektsioonpüramiidi teema Nielander pani lukku ja vingus, et ei ole kirjeldust. ON KÜLL KIRJELDUS! Paarkümmend inimest on seda faili alla tõmmanud , ehk õpivad midagi. Inimestele abiks.
Esitan avaliku kaebuse et mind kiusatakse selle tõttu et ma venelastest pean lugu või on muu põhjus.
Leheküljed on savetud. Loodan üliväga, et mingi maagia ei suuda kustutada. Punkt.
Vasta
#9
(08-01-2018, 21:48 )Nielander Kirjutas: Millest sa isemaag õigupoolest räägid? Äkki sa mõtled seda, et raamatust on ilmunud mitmeid trükke ja neid kõiki ei leia raamatukogudest? Mis oleks ka igati loogiline, kuna peamine on sisu ja keegi ei hakka sulle rariteete koju laenutama.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Väga kõrgestiaustatud Nielander, palun vasta küsimusele, mispärast minu lisatud vastusest võeti teema pealkiri ja mispärast teema algataja pealkirja enam pole ja Kes seda toimetas.
..........................
Edit: Mingit paraoskuste kaudu karistust ma ei pelga, korra sa oled üritanud une kaudu midagi seletada, üsna hädiselt, enam ära proovi.
Nii oskavad ainult tõeliselt tugevad nõiad, tean neid mitut nime ja näo kaudu, isiklikult tuttavad. Saad oma pretensioone saata ja hoiatada ja bännida ja ongi kogu su oskus. Tee korda oma sigadus, enne kui midagi nõuad. Enne kui ise hakkad oma nõudmisi esitama, sa ise pead olema puhas nagu prillikivi.

Kas said aru?


Vasta
#10
Õige nimi on EESTI RAHVA ENNEMUISTSED JUTUD,

EESTI rahva ENNEMUISTSED JUTUD on õige,


Vasta
#11
DIGAR-i andmetel on see raamat autoriõigusega kaitstud kuni 01.01.2054

Netis siiski midagi on, ilma ilusate piltideta:

EESTI RAHVA ENNEMUISTSED JUTUD (1951)

Eesti muinasjutud. Korjanud ja ülesse kirjutanud J. Kunder.(1885)

Eesti-rahwa muiste-jutud ja wanad-kõned. (1881)

Endise põlwe pärandus (1883)

Krati-raamat (1895)
40 juttu tulihännast, puugist ja wedajast.

Wanapagana jutud (1893)
Tsitaat:Wanapagana sündimine.

Joosep Tamm Wõrumaalt.

Ennemuiste hakanud korra peaingel Mikael oma seltsiga Jumalale taewas wasta. Suur sõda tõusnud. Jumal tulnud alla maa peale, wõtnud kaks kiwi, teise kätte teise, ja hõerunud neid teine teist wasta. Iga põrmuke, mis nüüd kiwide wahelt maha langenud, saanud ingliks.

Kui Jumal nõnda mitu ja mitu miljoni põrmu ingliteks walmistanud, läinud ta nendega taewasse uuesti peaingli Mikaeli wasta sõdima. Kange taplemine tõusnud. Hulk Mikaeli seltsilisi saanud maa peale maha wisatud. Maa peale sadamisel kukunud mõned põlweni, mõned kaelani, mõned jälle üle pea maa sisse.

Need, kes põlweni wõi kaelani maa sisse sadanud, jäänud elama, aga need, kes üle pea maa sisse langenud, jäänud igawesti sinna. Kui nüüd inimene niisuguse koha peale, kuhu taewast kukuja maha jäänud, magama heidab ilma alusriideta, jääda ta kohe haigeks ja saada enesele maatõbe.

Neid ingleid, keda taewast maha wisati, nimetas Jumal kuraditeks. Rahwas aga andis maha sadanud inglitele tosina kaupa nimesid nagu: wanapagan, wanapoiss, wana jätis, wanatühi, wanatige, wanapurask, wanaõelus, paharett, pärgel, maailma hulgus, sarwik, kuri, kuri waim j. n. e.
Vasta
#12
(15-03-2018, 00:33 )isemaag Kirjutas:
(08-01-2018, 21:48 )Nielander Kirjutas: Millest sa isemaag õigupoolest räägid? Äkki sa mõtled seda, et raamatust on ilmunud mitmeid trükke ja neid kõiki ei leia raamatukogudest? Mis oleks ka igati loogiline, kuna peamine on sisu ja keegi ei hakka sulle rariteete koju laenutama.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Väga kõrgestiaustatud Nielander, palun vasta küsimusele, mispärast minu lisatud vastusest võeti teema pealkiri ja mispärast teema algataja pealkirja enam pole ja Kes seda toimetas.
..........................
Edit: Mingit paraoskuste kaudu karistust ma ei pelga, korra sa oled üritanud une kaudu midagi seletada, üsna hädiselt, enam ära proovi.
Nii oskavad ainult tõeliselt tugevad nõiad, tean neid mitut nime ja näo kaudu, isiklikult tuttavad. Saad oma pretensioone saata ja hoiatada ja bännida ja ongi kogu su oskus. Tee korda oma sigadus, enne kui midagi nõuad. Enne kui ise hakkad oma nõudmisi esitama, sa ise pead olema puhas nagu prillikivi.

Kas said aru?

Kui "aru saamine" on millegi huvitava mõistmine universumi toimimise kohta, siis pean sind kurvastama - ma ei suutnud su väiteid inimlooma paranoilisest sonimist eristades mõista.
Vasta
#13
(17-03-2018, 05:18 )Nielander Kirjutas:
(15-03-2018, 00:33 )isemaag Kirjutas:
(08-01-2018, 21:48 )Nielander Kirjutas: Millest sa isemaag õigupoolest räägid? Äkki sa mõtled seda, et raamatust on ilmunud mitmeid trükke ja neid kõiki ei leia raamatukogudest? Mis oleks ka igati loogiline, kuna peamine on sisu ja keegi ei hakka sulle rariteete koju laenutama.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Väga kõrgestiaustatud Nielander, palun vasta küsimusele, mispärast minu lisatud vastusest võeti teema pealkiri ja mispärast teema algataja pealkirja enam pole ja Kes seda toimetas.
..........................
Edit: Mingit paraoskuste kaudu karistust ma ei pelga, korra sa oled üritanud une kaudu midagi seletada, üsna hädiselt, enam ära proovi.
Nii oskavad ainult tõeliselt tugevad nõiad, tean neid mitut nime ja näo kaudu, isiklikult tuttavad. Saad oma pretensioone saata ja hoiatada ja bännida ja ongi kogu su oskus. Tee korda oma sigadus, enne kui midagi nõuad. Enne kui ise hakkad oma nõudmisi esitama, sa ise pead olema puhas nagu prillikivi.

Kas said aru?

Kui "aru saamine" on millegi huvitava mõistmine universumi toimimise kohta, siis pean sind kurvastama - ma ei suutnud su väiteid inimlooma paranoilisest sonimist eristades mõista.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sa ei vastanud. Üritasid minu meelesse istutada telefonihelinat paari ööpäeva jagu. Ongi kõik selle paraweebi kohta, terveks jäänud mõistusega Inimesed ja mittekristlased, LAHKUGE SELLEST SAIDIST! See on muteerunud egregori all asuv veeb. Kellegi aitamise sildi kaudu kogutakse andmeid, kuidas veeblastelt nende elujõudu varastada.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Teema alustuse pealkiri ei olnud minu poolt. See tuleb teil korda teha algses esituses.
Vasta
#14
Mina muutsin su pealkirja. Enne oli see "otsin raamatut 3“. Kuna sa otsisid raamatut, mille pealkirja sa juba teadsid, muutsin pealkirja vastavaks.

Mul ei ole endateada mingeid paravõimeid. Kardan, et midagi on lahti pigem sinu enda kujutlusvõimetega.
Vasta
#15
(15-03-2018, 18:58 )HUGOTH Kirjutas: Õige nimi on EESTI RAHVA ENNEMUISTSED JUTUD,

EESTI rahva ENNEMUISTSED JUTUD on õige,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nimi on õige ainult seepärast, et päris õiget nime ei tohtinud avaldada.

Eesti Rahva Ennemuistsed Jukud on õige! Kui kavalad nad olid, kristlaste loodud vanakuradi panivad vankriratta rummu sisse. Vaat katsu neid lasteraamatuid üles leida, euroseadused ehk on juba ära keelanud, venkude ajal koguti makulatuuri, iga kooliõpilane käsu korras pidi midagi koguma, nii hävitati rahva mälu.


(12-04-2018, 09:15 )Nielander Kirjutas: Mina muutsin su pealkirja. Enne oli see "otsin raamatut 3“. Kuna sa otsisid raamatut, mille pealkirja sa juba teadsid, muutsin pealkirja vastavaks.

Mul ei ole endateada mingeid paravõimeid. Kardan, et midagi on lahti pigem sinu enda kujutlusvõimetega.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ära karda! Ole tugev. Keegi teie veebist kippus minu ajusse ja kuidagi hädiselt. Varemolnud kogemuste kaudu tean et miski kristlane üritas ennast tõestada.
Mõtte ja une kaudu kontakteerumiseks peab olema usaldus. Sa kaotasid usalduse. Ehk kunagi taastub. Pole teada.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hunt kultusloomana eesti rahvatraditsioonis olematu 13 11,128 30-05-2021, 13:59
Viimane postitus: VironShaman
  Eesti paranormaalsed ajakirjad. kal 43 28,067 07-06-2020, 13:55
Viimane postitus: käbiorav
  Raamatu otsing Eesti ebauskudest Mina Olen 2 3,038 05-05-2019, 15:36
Viimane postitus: Mina Olen
  Raamat "Maailmataju" Kahvanägu 2 3,026 02-01-2017, 17:50
Viimane postitus: Müstik
  Salapärane Eesti 2016 sunwolf 1 3,270 16-02-2016, 16:25
Viimane postitus: VironShaman
  Maie Remmel "Mõistatuslik Muinas-Eesti" -j- 23 13,174 15-02-2016, 10:59
Viimane postitus: Müstik
  Vello Leito "Eesti & Geopoliitika togli 11 6,833 14-06-2013, 12:07
Viimane postitus: excubitoris
  Venekeelne raamat VironShaman 0 1,596 04-12-2012, 23:42
Viimane postitus: VironShaman
  Eesti on Soome ja Läti vahel excubitoris 5 4,866 24-10-2012, 20:24
Viimane postitus: zzzxxxzzz
  Andromeeda kirjutised - eesti keeles rrrebane 1 2,304 23-03-2012, 14:41
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat