Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
Autor Sõnum
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 899
Liitunud: Oct 2010
15-03-2018 14:37
Postitus: #26
RE: SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
(15-03-2018 14:01 )xcad Kirjutas:  Sallivust võib ka võtta kõikelubatavusena. Olen loll, OK, olen ju salliv ja ei viitsinud õppida, joon, tarbin narkotsi, kõik on korras. Sallivus ei ole ainult teiste väliste subjektide kohta vaid ka enda käitumise kohta. Salliv inimene on juba oma loomult loll ja nõrk indiviid kes kõike tahab peita "sallivuse" taha. Vaevalt, et uuritud on sallivate ja mittesallivate inimeste intellekti aga seal peaks olema tuntavad vahed. Lisaks sellel on salliv inimene tahtejõuetu ja prevessustesse kalduv, selle lisandub argus, tahtejõuetus. Kas ongi midagi lisada?

Alkohol, narkootikumid, rumalus, näiline tarkus jne. Nähtused , mil on alati põhjused. Kui kaob algpõhjus , kaovad ka tagajärjed .

Inimeste erinev intelligents on paljuski meie ajaloos kinni .

Pikalt meil keskharidus kohustuslik on olnud ? Kui ikka osadele inimestele oli sajandeid maksimumhariduseks kolm klassi külakooli, siis jõudis teine osa ühiskonnast, kel oli laialt aega käes, et end harida endale ning enda järeltulevatele põlvedele parema stardipaketi geenide näol saada . See ei ole ju saladus , et endiste aadlike järeltulijad on maailmas ka praegu võtmepositsioonidel .

Parem toit, paremad teadmised , tugevam tervis on kokkuvõttes paremate eeldustega järeltulijad ehk paremad geenid ja paljuski ületamatu ebvõrdsuse . Ph34r2 Vaimse ebavõrdsuse. Ühel osal emapiimaga kaasa antud see, milleni osa kobades alles jõuab , samal ajal kui esimene veel kaugemale eest ära läheb .

On ju väga tarku, ja väga intelligentseid alkohoolikuid muide . Jooma ehk hakkavadki inimesed, kes ei suuda , ei taha seda janti kaasa teha .
(selle postituse viimane muutmine: 15-03-2018 20:53 olematu.)

Prepareerin hunti .
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,668
Liitunud: Jun 2011
15-03-2018 16:10
Postitus: #27
RE: SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
(15-03-2018 14:17 )lambivend Kirjutas:  Inimesed kardavad oma arvamust avaldada, kuna igasugune sildistamine rassistiks, ksenofoobiks päädib nende elu rikkumisega ja ma ei mõtle siinkohal, et keegi nõuab kellegi päid maha. Lihtsalt on loodud ühiskonnas ideoloogiline tsensuur, mis keelab igasuguse dialoogi alustamist ning sinna karavani ette on rakendatud sisutühjad mõisted ´sallivus´ ja ´solidaarsus´
Siis tuleb eelkõige mõelda inimesel sellele kuidas ta ennast väljendab, sest AVALIK sõim ja halvustamine toovadki teatud tagajärjed talle kaela. Vastutus enda sõnade eest on ju inimesel endal. Lisaks on dialoogiks viisakust ja austust vaja mitte emotsioonidega teistest üle sõitmist. Selleks tuleb ka mõistetes ühiselt aru saada ja selleks tõin ka üldtunnustatud mõiste sallivuse kohta ära. Kas sellel mõistel on midagi häda? Kas midagi takistab sind või teisi sellest lähtumast?

Sallivust teemasse tuues: Demiurgi on üks ja inimesed on tema näo järgi loodud. Kui demiurg sallib kõiki inimesi, siis on ka inimesed võimelised sallima kõiki teisi inimesi ja ka elusolendeid. Küsimus on selles, et milliseks kujundavad inimesed enda jaoks sallivuse mõiste? Kas lähtutakse Demiurgist ja üldtunnustatud mõistest või luuakse enda isiklik mõiste?
(selle postituse viimane muutmine: 15-03-2018 16:11 kage.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Tavaliige

Postitusi: 84
Liitunud: Nov 2016
15-03-2018 19:13
Postitus: #28
RE: SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
(14-03-2018 21:22 )kage Kirjutas:  Teadvusel on mõttetasandil kõik võimalik seega kui ennast mõttetasandil mitte piirata, siis kas selliselt kõike ette kujutades ja kõigest mõeldes on võimalik ennast aina rohkem ürgteadvuse terviklikkusega samastada?
Ja kui siin maailmas on teadvuse esinemisel piirangud peal, siis kas ... teadvus esineb siin maailmas näiteks geomeetriliselt?

Kas sinu meelest on teadvuse "mõttetasandil" kõik võimalik?

Geomeetria on üks abistav instrument paljudest tõesti...


(13-03-2018 15:59 )kage Kirjutas:  Kui sa soovid nii väga pettusest (illusioonist) rääkida, siis võib seda vaadata ka läbi piiratud teadmiste vaatenurga.

Siin pole üldse palju faktiteadmisi tarvis vaid terviklikku tõe tunnetust - igasugused ühepoolsed kohustuslikult määratud maksud on selge märk pettusest!
(selle postituse viimane muutmine: 15-03-2018 19:45 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,418
Liitunud: Aug 2010
16-03-2018 05:56
Postitus: #29
RE: SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
(15-03-2018 16:10 )kage Kirjutas:  Sallivust teemasse tuues: Demiurgi on üks ja inimesed on tema näo järgi loodud. Kui demiurg sallib kõiki inimesi, siis on ka inimesed võimelised sallima kõiki teisi inimesi ja ka elusolendeid. Küsimus on selles, et milliseks kujundavad inimesed enda jaoks sallivuse mõiste? Kas lähtutakse Demiurgist ja üldtunnustatud mõistest või luuakse enda isiklik mõiste?
Ei ole siin midagi üks n.n Demiurg olnud ja samuti ei ole vaja seda teemat siin kõgesallivuse ehk tolerastia vankri ette rakendada sest erinevatel aegadel on neid loojad ( Demiurge) siin erinevad olnud ja me ei tea seda täpselt, mida/keda nad on sallinud ja mida/keda mitte ja mis/kes/milleks/kelleks nad meid on loonud/lõid. Demiurgite sallimisest ei tea me mitte kui midagi, nii võib ka labori hiirel olla tõdemus, et inimene kui Demiurg sallib teda, kuigi laborihiire puhul ei saa üldse sallimisest või mittesallimisest kõnelda...nja...
(15-03-2018 11:08 )kage Kirjutas:  Sinu tahtmised on täiesti arusaadavad, aga ei kuulu teemasse ja neid ei arvestata, sest inimestel on õigus maailmas vabalt liikuda ja ka elukohta valida.


Esimese lausepoolega olen väga nõus JA KAGE PALUN ÄRA VORMISTA SEDA TEEMAT SIIN POLIITILISEKS. Väga inetu sinust on teema nõnda ära rikkuda ja siis see sulgemiseni viia. Teise lausepoolega on nüüd nii, et mitte mingeid õigusi ei ole üle maailma vabalt liikuda ilma kohustusteta selle maailma ja antud maatükil elavate inimeste ees. Ja esmane kohustus on austada vabalt liigutaval maatükil elavate inimeste õigust elada seal nende tavade järele ( Võõra koju ei minna oma seadusi tegema)
Ja veel vähem on õigust sellel vabalt liikujal tulla ja nõuda enesele tasuta mingeid materjaalseid hüvesid ja ülalpidamist enesele vabalt liikudes valitud elukohas. KOhustus on tööle asuda, mitte tappa, vägistada, õhkida valitud elukoha elanikke jne, jne...

Veelkord: Ilma kohustusteta ei ole ka õigusi, täidad oma kohustused saad ka õigused ehk et siis saad ka sallituks. Oma kohust tuli inimestel ka Demiurgi/te ees täita, siis oli inimsugu sallitud/jäi ellu.
(selle postituse viimane muutmine: 16-03-2018 06:34 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lambivend
Uustulnukas

Postitusi: 5
Liitunud: Oct 2017
16-03-2018 07:57
Postitus: #30
RE: SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
(15-03-2018 16:10 )kage Kirjutas:  Siis tuleb eelkõige mõelda inimesel sellele kuidas ta ennast väljendab, sest AVALIK sõim ja halvustamine toovadki teatud tagajärjed talle kaela. Vastutus enda sõnade eest on ju inimesel endal. Lisaks on dialoogiks viisakust ja austust vaja mitte emotsioonidega teistest üle sõitmist. Selleks tuleb ka mõistetes ühiselt aru saada ja selleks tõin ka üldtunnustatud mõiste sallivuse kohta ära. Kas sellel mõistel on midagi häda? Kas midagi takistab sind või teisi sellest lähtumast?

Ma olen siinkohal sinuga nõus. Sallivust mõistena tulekski võtta universaalsena igas ajahetkes. Ning olen ka nõus, et dialoogi peaks pidama viisakuse tähe all.
Kuid ma üritasin lihtsalt anda seletust eelmiste kirjutistega, miks togli niimoodi mõtestas end.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 4 934 28-02-2018 15:50
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 3. osa – 3 Ajavoolu ja Enneagram pimedus 8 2,275 07-01-2018 15:28
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 2. osa - Sinu Kõiksuse Saladus pimedus 2 2,064 30-11-2017 09:43
Viimane postitus: pikksukk
  SURNUTE SOSINAD 1. osa – Esoteeriline Sümbol, Müüt ja Müstika pimedus 1 2,007 27-11-2017 11:20
Viimane postitus: pimedus

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog