Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Autor Sõnum
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
11-04-2018 12:00
Postitus: #1
SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
ABSURDUM ABSOLUTUM

Plotinos: „Maailm ilma kurjata oleks ebatäiuslik.”

Rääkida kurjusest on ühtlasi rääkida headusest läbi retoorilise apofaasia (millegi puudus). Ma ei tea mida Plotinos oma eelneva tsitaadiga täpsemalt mõtles, võib-olla seda et ilma kurjata pole ka head? Kuid mina mõistan seda hoopis nii, et SEE ON INIMLIK KURIKAVALUS (JA LOLLUS) MIS LUBAB EBATÄIUSLIKULE MAAILMALE LÕPUTUID TÄIUSLIKKUSE ILLUSIOONE.

Kurjust saab defineerida väga mitmeti, minu meelest saab seda väga tabavalt teha ka läbi teatud absoluudi definitsiooni: „Absoluut kui kõige oleva viimne sõltumatu alus on ülim muutumatu olend, kes loob, säilitab ja juhib Universumit. On kõrgem looja, isand, valitseja, kohtumõistja, lõpmatu, igavene, täiuslik, kõikvõimas jne. Teda peetakse ülimalt heaks ja temaga olevat võimalik kontakteeruda.” - ühesõnaga midagi ettekujuteldamatut või siis lihtsalt vastuoluliselt absurdset. Sest kuidas täpsemalt kujutada ette, et keegi ülim hea olend juhib isiklikult kogu Kõiksust – mis diagnoosi sellisele olendile ja selle olendi tõsimeelsele usklikule võiks anda? Pettus ja lollus?

Minu hinnangul on sellisel kujul tegu üsna võika usuga, kus arvatakse et teatud väljavalitud teadjad võivad kuidagi vallata absoluutse ainutõe kontseptsioone. Kurjuse tuum peitub just selles naeruväärses usupettuses, et keegi valgustunud inimene võib üldse kuidagi lõpuni teada, seletada ja väljanimetada absoluutse reaalsuse vormeleid, mis ühtlasi annab talle erilise õiguse Universumit juhtida ja teadmatuid masse valitseda... ja see tõde võib absurdsel kombel olla isegi ABSOLUUTSELT RELATIIVNE! Kui sellesse probleemi pikemalt süveneda siis selgub, et läbi inimajaloo on suur osa filosoofe teadlikult (tellimustööna?) silmakirjalikke pseudotõdesid loonud, et rumalat inimmassi lihtsalt äralollitada ja rahvaid omavahel idiootsesse sõjatandrisse kiskuda.

Kurjuse röövmängumaa laiutab ka seal, kus juhtivad valitsejad leiavad et võivad karistamatult naturaalseid vaimuseadusi masside eest varjata ja väänata – tegutsemine vastavalt nagu igal valitsusel oleks õigus täiesti omad autoritaarsed riigiseadused rahvale ÜHEPOOLSELT ja SUNNIVIISILISELT kehtestada. See on usk et Looduse universaalsusega pole tarvis rumalal massil üldse arvestada, sest tõepärasus ja moraal on olenevalt ajast, kohast ja arvamustest tulenevalt absoluutselt suhteliselt ümberprogrammeeritav. Selles saatuslikus eksituses pole inimesel justkui enam vajalik, võimalik ega kohustust püüelda elada harmoonias Kõiksuse loomuseadustega. Kurjusevaim leiab et rumala inimmassi orjastamine on igati õigustatud ja moraalne tegevus, püüdes oma ehitatud illusioonidemaatriksiga kõik eetilised vaimuseadused peapeale pöörata. Suurim eksitus on usk et objektiivset head ja kurja polegi võimalik määratleda, kuna need on alati subjektiivsed - ja kõik kes vastuvaidlevad on kurjad. Eksitav on ka ühekülgne usk, et looduses võidutseb evolutsiooniliselt üksnes tugevam ja kavalam, kus grandioossed tapatalgud on parim viis õõvastavale ainuvõimule. See on usk et kakofoonia ongi harmoonia, kui see toob vaid valitsejatele omakasu.

Suurustlev ja monoteistlik (või polüteistlik, sekulaarne jne. misiganes monoteistlik erivorm) ainujumal on korrumpeerunud võimu koondumine ühtse „ainuõige” ideeprintsiipide kätte, kus lõpptulemuseks on skisofreeniline hirmuvalitsus, mille eesmärk on kõikide iseseisvate rahvuste hävitus, tervikliku inimvaimu lõhestamine ja absoluutne kontroll. Selle läbinisti iseka SATANISMI kaudu toimub ärahirmutatud inimeste vaba taju, mõtte ja tegutsemise purustamine, kus vaimselt sisendatakse teadvusesse lollistavad võõrprogrammid, mille tulemusel tajutakse maailma läbi kõikenägeva silma lõputu manipulatsiooni. Vaimselt vallutatud inimene ei näe enam maailma läbi oma 9 põhilise teadvusejõu ja 9 ajastutasandi terviklikult, tema sees justkui tajub maailma haigeks moondunud ja õudu tekitav Demiurgi Vari, kelle ainuomandisse ollakse langetud. Seega kesiganes ihaldavad seda planeeti valitseda, on üliteadlikult kurikavalad ja juhinduvad astroteoloogilistest salateadmistest, kasutades siseringi elitaarsetes huvides ära vägisi orjastatud rahvast oma sõjaohvritena. Salaorganisatsioonide ülemmaagid valdavad ülipõhjalikult inimteadvuse ja Elupuu mehhanisme, kasutades pikkade sajandite jooksul kogutud teadmisi põhiliselt selleks, et suurte äralollitatud masside arvelt isekale eliidile mõjuvõimu kokkuahnitseda.

KURJUSETEENRID

„Enamus inimesi ei näe oma tõekspidamisi. Selle asemel nende tõekspidamised ütlevad neile mida tuleb näha.”

Seega purustatud ja piirideta inimvaim ei tunnista võimalikult objektiivselt määratletava tõese ja vale või hea ja kurja võimalikkust, kuna nende jaoks on kõik justkui pinnapealselselt relatiivne... nagu sügavamalt polegi tarvis midagi uurida? Paradoksaalselt käitutakse nii nagu nn. relativistlik piirideta armastus - mis üldiselt sobib ka hetkel valitsevale peavoolule - on ise absoluutne tõepiir. Tänapäeval on massides näiteks selline seisukoht autoriteetne, et maailmas pole enam midagi autoriteetset - mis on selgelt endaga vastuoksa seisukoht, kuid tõsiusklikke ei pane see kuidagi endas kahtlema. Piirideta armastuse teener arvab, et kui inimesel pole tegelikkust kunagi võimalik lõpuni haarata, siis sellest järeldub, et tegelikkust polegi üldse olemas ja seda ei peagi püüdma kuidagi haarata – siiski ise käitub nii nagu see seisukoht oleks totaalselt lõpuni haaratud. Saatanlikult vastuolulise lummusekandja tunneb end (või vähemalt käitub nii) kui kõrgeima tõe - et Universaalset tõde polegi olemas - ustav teener, keda rumal inimkari on kohustatud lihtsalt järgima ja orjama. Orjastaja ja alandlik ori on aga ühe ja sama türannia kaks teineteisest sõltuvat otsa, kus teenida tuleb üksnes Saturnijumalate tahet.

Kurjus võib kanda ülima headuse-, armastuse- ja vabadusemaski, mis sisult on nn. reptiilse autoriteedi salahüpnoos. See siseneb masside teadvusse, et tuhmistada inimese loomulik iseseisvalt mõtlev valgus. Vaimu sisenenud parasiitsüsteem nõuab kõrgeimas ajastutasandis inimeselt täielikult isetut alistumist, kuid orjale eraldatud alamkastis nõutakse usinat spetsialiseerumist ja maksimaalset isekust! Sedasi pannakse lõhestatud vaimujupike hiilgavalt tumeda süsteemi kasuks tööle. Misiganes ajastutasandil oma isekusepoolusest loobutakse, tähendab see ühtlasi loobuda kahtlemast, uurimast, ebamugavaid küsimusi esitamast, õigluse nimel võitlemast ja tõeliselt ise elamast! Teadvusesse hüpnootiliselt sisenenud Musta Päikse diktatuur varjutab inimmassi vabad ühendused kõrgeimate ajastuväravatega ja alumised ajastuväravad pannakse 7-me headmängiva Arkhon-ingli valve alla. Teadvuse ürgjõud aga asendatakse 7-me põhilise võimukastiga: Poliitika, Religioon, Sõjandus, Meedia, Kultuur, Teadus, Majandus. Need on virtuaalkambrid, mis mõeldud lõhkiraiuma hingestatud ühendused Loodusega. Sedasi lõigataksegi inimhinge sisse Saturnijumala lõhestatusepitser, mis isoleerib iseteadvuse oma algsest loomulikust terviklikkusest, et hoida nn. ohtlikku naturaalset vabadust orjastava ja Loodust ekspluateeriva kontrolli all.

Igal inimesel on algselt siiski kaks põhivalikut, kas alistunult teenida üldlevinud konformset kurja või hoida mässu naturaalse tõelusega arvestavas headuses! Absoluutselt ärakaotada aga pole võimalik mitte kumbagi poolt – elu märgid viitavad tõesti sellele, et ilma orjastava kurjata pole võimalik eksisteerida ka vabastaval headusel. Kurjus on moondunud hea ja hea on tervenenud kuri! Millist teedpidi soovitakse kulgeda, on esmalt igaühe enda valik – isegi kui meid pidevalt suunatakse lõputute väljamõeldud võõrseadustega käima mööda turvalist pettusterada. Lõpuks tuleks eristada seda paradoksi, et kurjuseteener on sisult nagu ajalummustest piiratud pettur või lihtsalt võimetult loll käsutäitja, kuid headuseteener sisaldab endas ajatuse perspektiivi ja sellest tulenevalt vaba valiku tarkust. Headuse autoriteet teab et ta ei saa kurjust toore jõuga lihtsalt ärakaotada, vastasel juhul teostaks ta juba ise kurjust. Kurjuseillusioon aga püüab meile sisendada, et oleme täiesti vabad vaimumaailma valitsejad, või vastupidi vabadust pole inimorjadele kunagi olemas – ikka oma idiootselt absoluutses algprintsiibis.

https://www.youtube.com/watch?v=zUzd9KyIDrM

Joonised:
Ainujumala NWO;
Kurjus vs Headus;
Jõuringlus;

Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
           

(selle postituse viimane muutmine: 08-12-2018 16:24 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hansee
Tavaliige

Postitusi: 174
Liitunud: Feb 2015
11-04-2018 18:55
Postitus: #2
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Tänan!
Väga otsekohene hinnang olemas olevatele maamuna elanikele.
Mulle see nägemus meeldis, see pärast salvestasin oma lisa kettale.Smile
Ei taha oma rumalust just propageerida, aga olen vast aega säästnud piibli uurimisel, st. ette kirjutatud dogmasi vast ei oma.
Teemast: tajun, et see elamine-olemine on valet täis ja surub pessimismi. Täpselt seda tunnen ka mina, aga ma loodan, et teema autor leiab ka veidi valgussädet, et näha selles hullunud maailmas veidikest valgust ,mida vast meie lapsed näeksid pensionipõlves.
Lühidalt oponeerin:
Viimane ajastu on olnud inimeste teadvuses suht. must/valge.
Võiks maailma vaadelda veidi lahjemates toonides, - noh, ma usun astrolooge, kes väidavad, et Gaia väljub mingist piirangute tsoonist, aga need võivad ju ka kinni makstud olla nagu need nn. Kreeka mõtlejad ja kas me saame üldse uskuda seda nn. Kreeka pärandit ja tõemusi (Kreeka kultuuri kiire häving on senini segane) ,sammuti elus olevaid astrolooge?
Kardan , et siin on peidus suured valed.
Siinses dualistlikus maailmas kaldume ka jumalale/absoluudile külge kleepima oma piiratuid vaimu omadusi.- nimetades mõnda heaks/teist halvaks -- tekitas aegade jooksul palju ususekte , mil mõnel suuremal oli maakate üle kontrollitav tugev energeetiline jõud, seda kasutasid ära "võõrilmlased". Nad võtsid "kontrolli" üle.
Kuid ma ei usu , et need ammu arenenud tsivilisatsioonid mõistaksid lõpuni seda absoluudi/"jumala" olemust , nad vast teavad, et head/halba ei ole...............on vaid oma""" huvid.
Usun, et sellel planeedil "Gaia"l on eksisteerinud tsivilisiatsoone
rohkem kui mul näppe.
Ja ma pole saekaatristSmile

Elame kuidagi elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
11-04-2018 20:11
Postitus: #3
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Minu arusaamistmööda on "Absoluut" siiski inimesi üsna eksitav kontseptsioon, olles midagi hoopis muud kui naturaalne Loodus ehk Universum ehk Kõiksus, mis ei vaja oma loomeks "Ainujumala Absoluudi" olemasolu, vaid vajab paljude Isejumalate (Iseteadvuste) olemasolu. See aga ei tähenda, et maailmas ei oleks üldse enam head ja kurja, kuna Iseteadvused võivad hakata omale ettekujutama, et tunnevad endas tärkavat just seda ainumast "Ainujumala Absoluuti", mis on tõenäoliselt enamasti juba päris kurjast ehk hullus mis vajaks loodusarstimite ravi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
12-04-2018 21:00
Postitus: #4
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
(11-04-2018 12:00 )pimedus Kirjutas:  Igal inimesel on algselt siiski kaks põhivalikut, kas alistunult teenida üldlevinud konformset kurja või hoida mässu naturaalse tõelusega arvestavas headuses!
Inimesel on siiski vaba tahe, teadvustab ta seda endale või mitte, ja kahe valiku asemel on tal valikuid siiski rohkem.
Kas ta valib kaasamineku, ütleb jah.
Kas ta valib mittekaasamineku, ütleb ei.
Kas ta on neutraalne, kehitab õlgu.
Kas ta valib kõik, üritab keskteed leida.
Minimaalselt neli valikut ja inimene saab ise vabalt valida mida ta tahab teha. Teadvustamise küsimus.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hansee
Tavaliige

Postitusi: 174
Liitunud: Feb 2015
13-04-2018 17:22
Postitus: #5
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Tere!
Arutelu edendamiseks!
-Kage! Mis veidrad teemaga seostumatud näited?. Teine kord formuleeri ennast teemasse, aga ära aja seosetut pläma.
---Kus siin teemas inimestest ja nende valikutestest mainiti? -teema solkimine.

Tulles nüüd teemasse . Tuleks täpsustada "absoluudi" määrangut, saan ainult vastata omast arusaamast.
See kuda seda inimkonnale on serveeritud on ajastu nähtus/tõlgendus.
Minu jaoks on "absoluut" teadvus, mis eksisteerib inimmõistusele tundmatutes mõistetes, isegi usun, et need "välisilmlased" , kes meil elavad ei mõista ka olemust lõpuni. samas on siin mõned hinged arenenud tõesti mingiteks "pool"jumalateks"". Kõike seda toestab algjõud/absoluut, mis põhjusel-- ei oska arvatagi.
Mulle tundub , et see hea /kurja -- must/valge hindamine hakkab lõpema.

Elame kuidagi elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
13-04-2018 17:48
Postitus: #6
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
(11-04-2018 12:00 )pimedus Kirjutas:  Seega purustatud ja piirideta inimvaim ei tunnista võimalikult objektiivselt määratletava tõese ja vale või hea ja kurja võimalikkust, kuna nende jaoks on kõik justkui pinnapealselselt relatiivne... nagu sügavamalt polegi tarvis midagi uurida? Paradoksaalselt käitutakse nii nagu nn. relativistlik piirideta armastus - mis üldiselt sobib ka hetkel valitsevale peavoolule - on ise absoluutne tõepiir. Tänapäeval on massides näiteks selline seisukoht autoriteetne, et maailmas pole enam midagi autoriteetset - mis on selgelt endaga vastuoksa seisukoht, kuid tõsiusklikke ei pane see kuidagi endas kahtlema. Piirideta armastuse teener arvab, et kui inimesel pole tegelikkust kunagi võimalik lõpuni haarata, siis sellest järeldub, et tegelikkust polegi üldse olemas ja seda ei peagi püüdma kuidagi haarata – siiski ise käitub nii nagu see seisukoht oleks totaalselt lõpuni haaratud. Saatanlikult vastuolulise lummusekandja tunneb end (või vähemalt käitub nii) kui kõrgeima tõe - et Universaalset tõde polegi olemas - ustav teener, keda rumal inimkari on kohustatud lihtsalt järgima ja orjama. Orjastaja ja alandlik ori on aga ühe ja sama türannia kaks teineteisest sõltuvat otsa, kus teenida tuleb üksnes Saturnijumalate tahet.
Mulle tuli selle lõigu peale EIKEEGI meelde. Need kuidagi täiendavad üksteist...
KEEGI, EIKEEGI ja ühiskond
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hansee
Tavaliige

Postitusi: 174
Liitunud: Feb 2015
13-04-2018 19:05
Postitus: #7
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Tore mullitamine , et lõpetada edasine arutelu visata teemasse sisse teine targutatav teema- kas nüüd kihistad naeru?

Elame kuidagi elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
13-04-2018 19:30
Postitus: #8
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kage - ei aita siin ka "Eikeegi" mängimine, antud kontekstis neutraalsus ja tõega laveerimine lasevad kokkuvõttes valel ju siiski sündida, või kuidas sulle tundub?

Hansee - kui absoluudiusku inimene hea-kurja dilemma universaalsust enda jaoks ei taju, kas ta siis arvab et võib midaiganes toimepanna (sisuliselt nii enda kui ka teiste peal)? Igatahes arvan et terve ja vaba inimene sellise arvamuse ja tegevusega ei saa kunagi nõustuma, isegi kui tal absoluudiga pole vähimatki pistmist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
16-04-2018 14:41
Postitus: #9
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
(13-04-2018 19:30 )pimedus Kirjutas:  Kage - ei aita siin ka "Eikeegi" mängimine, antud kontekstis neutraalsus ja tõega laveerimine lasevad kokkuvõttes valel ju siiski sündida, või kuidas sulle tundub?
Aga see on ju loomulik protsess mille käigus valed ja valetajad saavad selgeks ja arusaadavaks. Ega sa ometi ei oota, et see ühekorraga käib või keegi totaalse kontrolli saavutab kus tema "tõde" on ainukene õige?

EIKEEGI'd on olemas, neist räägitakse ja põhimõtetest saadakse aru ja kui nüüd mõttel lennata lasta, siis nad võivad olla isegi selle kurjuse tuuma lahtiharutajad. Inimene ise ju tekitab selle kurjuse seega saab ta ka selle ise selgeks mõelda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
16-04-2018 15:53
Postitus: #10
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kage - ma kirjutasin siin inimese moraalsest põhivalikust - kas püüelda olla aus või siis mitte. Kes aga püüavad aususe ja ebaaususe suhtes kuidagi neutraalsed või keskteel olla, liigitaksin ma kokkuvõttes ebaausate poolele, kellel on vaja siiski kangesti midagi varjata. Ja ma ei näe kuidas "eikeegi" mängimine siin kuidagi ausaks saamisel aitaks.
(selle postituse viimane muutmine: 16-04-2018 15:55 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
16-04-2018 17:34
Postitus: #11
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Mul pigem seostus kurjus versus headus tsiteeritud lõigu ja EIKEEGI teemaga seoses (10 postitus). Ja EIKEEGIt ei mängita vaid EIKEEGI ollakse ja kui EIKEEGI üle mõtlema hakata ja põhimõtetest aru saada, siis see aitab aususele üsna kenasti läheneda.

Kui lihtsalt mängida ja mitte aru saada, siis ei aita mitte millegi mängimine mitte millelegi lähemale jõuda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
16-04-2018 18:00
Postitus: #12
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Nimetasin seda just "eikeegi" mängimiseks, kuna inimene teadaolevalt ei ole lihtsalt "eikeegi" - sellise enesepettusega võib kaasneda elus loendamatul hulgal fataalseid probleeme. Näiteks kõnnid suvalisest kohast üle sõidutee ja arvad et oled "eikeegi" - ei soovita mitte kellelgi. Niiet tuleks ikka aru saada, et tegu on mänguga ja mitte tõelusega!
(selle postituse viimane muutmine: 16-04-2018 18:03 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
16-04-2018 18:20
Postitus: #13
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
See ei ole sõnaraamatu mõiste ja selleks tulebki EIKEEGI olemusest aru saada, see endale selgeks mõelda, et mitte niimoodi arvata. Pealegi EIKEEGI saab aru enda tunnetest ja ta ei lase enesepettusel ennast juhtida, sest ta on Osho vaimne EIKEEGI mitte lihtsalt eikeegi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
16-04-2018 20:03
Postitus: #14
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
No kui on lausa OSHO vaimne EIKEEGI, siis ta ju polegi tegelikult tõeline EIKEEGI, kes ise üldse millestki aru saaks, vaid tavaline programmeeritud tsombi ehk?
(selle postituse viimane muutmine: 16-04-2018 20:04 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
17-04-2018 11:05
Postitus: #15
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Teistpidi võiks öelda, et Osho kirjeldab niimoodi ilma egota inimest ja selle saavutamiseks ei saa zombi olla, sest see nõuab palju mõtlemist ja enda egoga/tunnetega tegelemist.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pikksukk Eemal
Viimane hoiatus :(

Postitusi: 425
Liitunud: Nov 2017
17-04-2018 11:57
Postitus: #16
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Egota inimene peaks olema siis ka eesmärgita inimene?

Kui käesoleva postituse sisu ei sobi sinu arvates teemasse, kaeba administratsioonile. Parimat soovides.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,750
Liitunud: Oct 2007
19-04-2018 12:47
Postitus: #17
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kurjuse teenistuses on juba sünnilt neljandik inimestest kes kuuluvad surmajumalale, kogu see kaagutamine on üsna mõttetu sest igaüks elab oma sünniga antud eluprogrammi alusel ja neli erinevat seda reaalsust juhtivat jumalat tagavad maailma tasakaalu. Sealhulgas ka kurjus.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
08-12-2018 17:08
Postitus: #18
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kurjuserumalus on ikka üritanud usku headusesse ja kurjusesse ärakaotada, väänata või ümberpöörata. Selles teemas ongi tabelist, Headus vs Kurjus, kõige olulisem arusaada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Onu Pähh
Tavaliige

Postitusi: 54
Liitunud: Dec 2018
09-12-2018 13:50
Postitus: #19
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Saan aru, et kurjuse mõiste on liigitub halva mõiste alla, st et kurjus on üks halva liik.
Aga halvad asjad omavad ka häid aspekte/tahke. Näiteks kui kaotate õnnemängus, siis hea on selle halva asja juures see, et võitsite juurde kogemuse/õppetunni, mis aitab teid elus edaspidi paremini toime tulla.
Lastevanemad teevad kurja häält oma lastele, mis on üheaegselt hea ja halb.

Seega, kui soovida minna sügavuti, siis kurjust ei saa ju pidada milleksi pahaks.

Võib ka küsida, et kustmaalt tõmmata see piir, kust tasub mõtlemine / filosofeerimine peatada ja mitte minna nii sügavuti? Et kas näiteks tõmbame kokkuleppelise eetikapiiri nii, et ütleme, et kurjus on pähh ja siit enam edasi mõelda ei tohi?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
09-12-2018 14:36
Postitus: #20
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kui küsimus on selles, mis on kurjuse allikas ja miks Jumal seda luba, siis vastaksin nii.
Polüteistlikes ja dualistlikes religioonides pole viimane probleem, kuna neis eksisteerivad jumalused, kes vastutavad kurjuse eest, nagu nt zoroastrismi kurjuse jumal Angra Mainyu, kes on Ahura Mazda ürgvaenlane. Või asteekide Huitzilopochtli, kes on Quetzalcoatli igipõline vastane.
Teisiti on kristluses, kus kõrvale jättes mitmed hereesiad ei saa kurjus olla jumaliku tahte tulemus: Jumal on hea ja kõik, mida ta teeb, on samuti hea. Saatan ei ole Jumala antagonist, ta on üksnes langenud ingel, üks peainglitest, kelle alistas isegi mitte Jumal ise, vaid teine peaingel Miikael.
Kust siis pärineb kurjus? Vastuseid on erinevaid. Neist optimistlik tuleb Aquino Thomaselt: kurjusel pole allikat ega iseseisvat tahet, kurjus on vaid headuse puudus. Nii nagu pole allikat ka pimedusel: pimedus on vaid valguse puudus ja see, mida me tunneme kurjusena, on vaid takistused, mis tõkestavad jumalikuse/valguse langemist. Nii on kurjus omamoodi headuse vari.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

Postitusi: 1,350
Liitunud: Nov 2018
09-12-2018 21:14
Postitus: #21
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Oehh...Kurjust pole olemas...Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
09-12-2018 21:41
Postitus: #22
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kurjus pole mingi liik või asi, vaid on lolluse, nõmeduse ja lõhestatuse tagajärg. Kurjuses tõesti headus puudub, väljaarvatud üks pisike headusekild - see võib õpetada headust paremini väärtustama. Midagi nii elukauget, et kurjus on nagu pimedus kus puudub allikas, võib tõesti kristlusest oodata... religioonid on ühed põhilised eluterviku lõhestajad.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

Postitusi: 1,350
Liitunud: Nov 2018
09-12-2018 21:55
Postitus: #23
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
eee...jah kui kristlust silmas pidada sellisena ja sealtkaudu defineerida kurjust siis tõepoolest Sul on õigus...Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Onu Pähh
Tavaliige

Postitusi: 54
Liitunud: Dec 2018
10-12-2018 05:31
Postitus: #24
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Kurjus tundub olema osa nn evolutsioonist, arengust. Looduse teooriad on ju sellised, et konkurentsi võitlus arendab. Seetõttu, eks see kurjus ole hea ja möödapääsmatu. Oletame, et elu eesmärgiks on arendada geene, ja ega niisama diivanil istudes need geenid ju ei parane/muteeru, vaja on just kaklust ja selle saabki kurja meelega.
Või mis te arvate?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
10-12-2018 10:13
Postitus: #25
RE: SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum
Nagu juba ütlesin... ilma nõmeda kurjuseta unustaksid inimesed ka headuse väärtuse, selles mõttes on kurjus tõesti arengus üks paratamatu nähtus. Et hinnata paremini autoga teepeal püsimist, tuleb ka kraavisõitmisega arvestada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis) pimedus 51 3,159 14-02-2020 14:49
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde pimedus 36 4,644 04-01-2020 11:56
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon pimedus 8 1,494 09-10-2019 16:15
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 11. osa - Autentne Mehelikkus ja Naiselikkus pimedus 30 2,720 01-08-2019 13:22
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 5 2,785 28-05-2019 07:42
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 8. osa – Lõputu Masinavärk pimedus 4 1,327 13-12-2018 18:29
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 7. osa – Universaalne Sõda pimedus 4 1,353 13-12-2018 18:04
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg pimedus 68 7,779 08-12-2018 17:00
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 3. osa – 3 Ajavoolu ja Enneagram pimedus 11 3,949 08-12-2018 12:38
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 2. osa - Sinu Kõiksuse Saladus pimedus 3 3,076 07-12-2018 18:16
Viimane postitus: pimedus

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog