23-04-2018 20:37
Postitus: #8
RE: Hüperkosmos
Budistlike-hinduistlike tasandite ühendamine tänapäevase teadusega annab huvitava vaatenurga antud teemale.
Tasandid jämedamast peenemaks:
1) Budhi tasand, ehk loojalikus aegruumis.
Aegruum on piiratud:
a) Ruumi suurima ulatuvuse mõttes Universumi läbimõõduga ca 1 x 10 astmel 25 kilomeetrit ... ning ruumi vähima ulatuvusega Plancki pikkusega 1 x 10 astmel -32 kilomeetrit ..... ehk pikkused on logaritmilisel skaalal kilomeetrites vahemikus -32 kuni +25, ehk 57 ühikut.
b) Aja suurim kestvus (lihakehalise aatomitest koosneva elu mõttes) on prootoni stabiilsus ca 1 x 10 astmel 30 aastat ... ning aja vähim kestvus on Plancki aeg ca 1 x 10 astmel -36 aastat ... ehk ajad on logaritmilisel skaalal aastates vahemikus -36 kuni +30, ehk 66 ühikut.
Kujutades aega ja ruumi 2D logaritmilisel skaalal, moodustub eelnevast 57 x 66 ühikuline nelinurk (ruumi 57 log-kilomeetrit, aega 66 log-aastat)... ehk logaritmilise skaala abil saab aegruumile nö "ringi ümber tõmmata" .
Sellest aegruumi=universumit piiravast ringist väljapoole jääb igavik (vt punkt nr2).
Universumi eluiga lihakehalise elu kestvuse mõttes on "Brahma aasta".
2) Atma tasand, ehk loojalikus igavikus (inimese igavikuline vaim, ehk tervikolemus asub siin). Kutsutakse ka Nirvaanaks (siia peaks igaüks jõudma, kui tema maiste kehastuste elukogemusete täituvus on saavutatud).
Igavik koosneb paljudest aeg-ruumidest (ehk universumeid on igaviku vaates nagu liivaterasid kõrbes) .... valgus ei jõua erinevate universumite vahel piisavalt kiiresti liikuda, ehk me pole teadlikud "silmaga vaatamise abil" teistest universumitest (ehk "tõesta!" kaotab taolises kontekstis mõtte, ning asendub mõistega "suuda seda visualiseerida!") ... ning isegi kui valgus teistest universumitest kohale jõuaks, oleks ta kauguse tõttu märkamatu.
Kuid igavikuline vaim liigub taolises "lõputus igavikus" nagu kala vees ... siit saaks tuletada hüpoteetilised nö "topelt logaritmilised" ühikud , mis suudaks ka igavikule piirid panna.
Igaviku moodustavad "alus-kivikesed" on aegruumid=universumid, mis kestavad "Brahma aasta" - kuid igaviku kestvuse ühikuteks on näiteks "Brahma yuga" (8000 Brahma aastat), Vishnu päev (1000 Brahma yugat), Shiva päev (9000 Vishnu päeva)
3) Anupadaka tasand, ehk loojalikus tühjuses. Kutsutakse ka para-nirvaanaks (Nirvaana tagune veelgi avaram maailm).
Inimeste igavikulised vaimud loodi siin: see on lõputu ressursi allikas, mida muinas-lugudes nimetati "põrguks" (vanakurat tõi kirjeldamatuid rikkusi siit), kuid mida ei tohiks segi ajada purgatooriumiga (madal tunde tasandi prügimägi, mida ka astraaliks nimetatakse, kus põlevad surma järgselt ihad-kired-tunded).
Taolistes lõpututes avarustes ei suudaks liht-surelike inimeste igavikuline vaim orienteeruda, kuid kõrg-loojalikud olendid suudavad seal liikuda ja teadlikult luua (ma olen kehast väljas käies taoliste maailmade peegeldusi näinud, kuid need on kirjeldamatult avarad).
Tühjus (põrgu) koosneb paljudest igavikest.
Info ei jõua igavike vahel 2x-logaritmilistes ühikutes liikuda, ning kasutusele tuleks võtta 3x-logaritmilised ühikud tühjuse piiride kirjeldamisel.
Tühjuse kestvuse ühikuid pole viitsitud isegi Puranades kirja panna, kuid nendeks võiks olla: "Shiva aasta", ning "Shiva yuga".
4) Adi tasand, ehk "foon kõigele".
See kirjeldatavuse piiril asuv " foon kõigele" sisaldab lugematu arvu tühjuseid-põrguid.
Siin tuleks kasutusele võtta 4x-logaritmilised ühikud kõiksuse fooni piiride kirjeldamiseks.
5+) Mainitakse ka "jagunemata brahmanit", mis on punktis nr4 toodud Adi tasandist veelgi avaram.
Siin oleks siis 5x-logaritmilised skaalad .... kuna arengujadal pole piire, siis võiks teoreetiliselt rääkida ka n-kordselt-logaritmilistest skaaladest.
Ehk maiste targutustega jõuab küll "algsetele loojatele" kukla taha hingama, kuid lõppliku selguse & tõeni ei jõuta kunagi.
-----
See hüper-ruum, mille ümber teema käib, on punktis nr2 kirjeldatud objekt ....
(selle postituse viimane muutmine: 23-04-2018 22:19 lahendused.)
|