Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antiyhendus maailma S..a vastu
#51
See küsimus on inimest alati vaevanud. Kes ma olen? Kust tulen? Kuhu lähen? Olla või mitte olla? Küünikud on öelnud, et keha on hingele loodud ajutine, soolikaid ja konte täis nahast kott.
Energia jäävusest on siin foorumis palju kõneldud. Meie hing, teadvus ongi ju puhas energia. Oleme igavesed. Osa maailmavaimust. See teadmine kõlab läbi kõikide usukaanonite. Ainult, erinevate pühade tekstide häda on selles, et sõnum selles on esitatud aastatuhandete tagusele inimesele arusaadavas märgistikus. Kui need algsõnumi ilmutused praegu toimuksid ja tekstid hetkel talletataks, näeks Uus Testament võib-olla välja kui üks korralik softi käsiraamat. (loodan, et mind nüüd kirikuvande alla ei panda!). Nüüd keerulisemate küsimuste juurde
MIKS meid on loodud? MIS on meie ülesanne? Vanas Egiptuses arvati, et eksistents siin Maal on vajalik vaid ettevalmistuseks igaveseks eluks teispoolsuses.Omamoodi õige. Muidugi said sellega süvenenult tegeleda vaid ülikkond ja preestrid. Talupojal oli muudki tegemist. Keskajal jälle tõusis päevakorda kannatamine. Varakristlikul ajal oli see tundmus ja ideoloogia ehedam. Sambapühakud, kõrbepühakud, kerjusmungaordud. Leiame sarnaseid jooni india erinevate uskumustega, dervishid, jooga, pühamehed. Kelle vaevad, mured selles maailmas olid traagilisemad, sellel oli suurem shanss pääseda paradiisi ja jalutada siis kannel käes, rohelistel aasadel...Keskaja arenedes paraku toimus teatud ideeline devalveerumine. Ideoloogia oli rohkem pärisorjadele sihitud, et nad oma iket nurisemata kannaksid. Ülikkond harrastas usu varjus röövreisimist (ristisõjad) ja sai sellega patud andeks (muidugi ei tohtinud kirikukümnist kõigest röövitust unustada),aga kui see oli hirmutav või tülikas, tuli jalutada lähima kirikuni ja osta induligents. Ideoloogid, kloostrid, kuhjasid hõbedat käärkambrisse, ajasid keldris peeni napse ja nautisid kulinaarseid jumala-ande. Vaimne allakäik oli nii ilmne, et reformatsioonist polnud pääsu. Lisaks oli progress viinud paratamatult organiseerunud kaupmees- ja käsitööliskonna tekkeni. Oli vaja uut ideoloogilist põhja. Vaim pidi leidma uue, lihtsa ja selge tee kõiksuseni. Analoogilised usupuhastuslikud liikumised toimusid kõikides uskuliikumistes kogu maailmas. Islam oma uuenduslike vooludega, erinevad induistlikud voolud, budistlikud jne. Pilt, süsteem vajas aeg-ajalt korrastamist.
Uusajal muutus pilt veelgi segasemaks. Inimkonna tunnetuslik tasand tõusis koos teadmiste arenguga uutele kõrgustele. Tekkis ateism, lisaks tohutu hulk uusi voole kõige erinevamate uskumuste ja uskudega. Arvati, et see uus usk on kõikeseletav teadus. Usuti inimmõistuse kõikvõimsusesse. Inimene = Jumal. Teaduse areng koos uute definitsioonidega maailmast ja reaalsusest pidi looma uue täiusliku pildi, vastustega kõikidele küsimustele. Nii kummaline aga kui see pole, on arengu jätkudes läbi erinevate saavutuste ja avastuste jõutud järjest lähemale sellele kunagisele aegade tagusele tõele. Niiöelda Kõiksuse Tunnetuseni. Erinevad teadusharud, matemaatika, füüsika, astronoomia, nende allharud. Kõik hakkavad tasapisi jõudma nn. põhitõeni. Pole ime, et hiljuti tehtud uurimuse kohaselt on usklikud enam kui 70% tippteadlastest. Veel 50 aastat tagasi oli see arv vaid 30! Kunagi ütles mulle naljatades üks astronoom: "Mida rohkem me saame teada maailmaruumist, mida kaugemale suudame vaadata, seda rohkem veendume, et Ptolemaiosel oli õigus, kes pidas maailma keskmeks Maad. Maa oma keeruka, peene ehitusega oleks nagu meie jaoks loodud. Mida kaugemale jõuame, seda robustsemaks ja lihtsamaks läheb töö, seda vähem on nähtud vaeva!"
Hiljuti lugesin tippmatemaatikute ja füüsikute hulgas esinevast kummalisest fenomenist. Tegeledes oma põhjapanevate uurimustega ja jõudes teooriaga/katsete, mõttetööga mingile tasemele, toimub teadlasega mingi ülikummaline muutus. Mingil tasemel hävitavad nad äkitselt oma tööde vilja, märkmed, katsetulemused, aparatuuri. Osa neist pöörab usku, osa neist on kaotanud mõistuse. Oma viimased tööd hävitas ka Tesla, Einstein, geniaalne vene matemaatik Garejev.Ka särav Valgevene füüsik (Sorry! ei suuda meenutada, kevadine Paradoks kirjutas temast). On ilme, et need säravad mõistused said vahetu tunnetusliku kontakti millegagi, mis hävitas neis materjalistlik/ateistliku maailmapildi. Jõuamegi vähehaaval selleni milleks me siin oleme. Meie ülesanne on tunnetusliku energia vahendamine maailmakeskusesse. See tunnetus on aga võimalik läbi otsingute. (Mitte kannatuse!). Kannatamine on (hingeline) - ma ei räägi hetkel füüsilisest valust, mis on selle "nahast kotiga seotud"- vaid mentaalne taustsüsteemidega seotud illusioon. Arenenud, enda leidnud vaimu ei suuda miski kannatama panna, ta on püüdmatu. Need vaimu õilistavad otsingud on meie loomise põhieesmärk. Nagu eri pühakirjad erinevas redaktsioonis on tähendanud: "Inimeseks sündimine on kõige väärtuslikum, sest inimese tahe (vaim) on vaba". Ei ükski androidist ingel või keerub pole seda väärt mida inimene. Nii et, mõelgem, juurelgem, tunnetagem. Läbi mõttetöö kirgastume, õilistame oma vaimu - see on meie ülesanne, selleks on meid siia loodud!

Muudetud: 24-8-05 kell 09:57:12 zed
Vasta
#52
Sa ütled korraga nii palju ära, et teistele ei jääkski nagu midagi. :hy:

Põhimõtteliselt olen nõus, kuid tahaks kommenteerida seda teadlaste hulluksminekut.... nimelt võibolla (tegu on ainult minu teooriaga) uurisid nad nii palju, et nende aju lihtsalt ei suutnud seda kõike enam omastada. Kusagil peab ju piir tulema. Võibolla jõusid nad oma uurimustes sellisele tasemele, et kogu senine töö ja elu olemus tundus mõttetuna ning nad said 'valgustatuse' ehk siis mõistsid kõiki asju hoopis uuest vaatenurgast, uut moodi. Aga, Oh häda!, kuidas sa seda maailmale selgeks teed nende vanade vahenditega, vanadele maailmavaadetele. See sai äkki nii ületamatuks, et ajas nad hulluks. Võibolla selleks et mõista, tuleb kogeda või ise jõuda sinna arusaamiseni....

Maailma tajumisest tuleb meelde M. Cremo toodud näide, et tegelikult ei ole inimesel võimalik kogu maailma, universumit mõista. Mingit osa me sellest ikkagi ei näe, me võime selle olemasolu tajuda, kuid ikkagi jõuab mingi osa tõest meieni moonutatud kujul. Näiteks võib võtta kasvõi selle, kuidas inimene ennast tajub. Me ei näe endale nt kukla taha, kuid me võime kasutada peeglit, et näha mis seal taga on. Kuid peegel toob meieni ainult moonutatud kujutise, mitte reaalse pildi. (kui te aru saate mida ma silmas pean...) Seega jõuab kõigest meieni vaid osa informatsioonist, ning vastavalt sellele peame me ise oma teadmisi kasutades analüüsima, tuletama ning järeldama. Siis alles on võimalik terviküpildist aimu saada...

Koolisüsteemi kommenteerimiseks niipalju, et tänapäeva koolisüsteem on selline nn konveiermeetodil: väiksed lapsed lähevad kooliuksest sisse ning 12 aasta pärast peavad sealt uksest välja tulema kindlate parameetritega tulevased maksumaksjad-töötegijad. Erinemine ning erilisus ei ole soovitatav, on isegi karistatav. Mida erilisem sa oled, seda rohkem üritab koolisüsteem (tegelt ka muud ühiskonnas toimivad süsteemid) sind teistega sarnaseks ('halliks massiks') taguda. Tuleb vastata teatavatele standarditele ning normidele. Nutune lugu.

edit: nii segane post tuli... Laugh

Muudetud: 24-8-05 kell 14:41:25 elis
Vasta
#53
Hea tekst, zed! On mille üle arutada (kuigi ma paljule vaidleks vastu) ja mõelda, et kuidas see oma ettekujutustega seotud võiks olla. Järgnev on vaid mõned marginaalsed remargid asja põhisisu puutumata.

Tsitaat:Algselt postitas: zed
Erinevate uskumuste kohaselt, saab inimene hinge kas kolmandal või kuuendal raseduskuul (hiduismi erinevad arvamused), kolmandal või kuuendal päeval peale sündi (juudid, shiiad). Osalt arvatakse et nn. "hinge" saabumine on seotud imiku nägemiskeskuses kujutise pärispidiseks pöördumisega.
Need on kõik väga huvitavad seisukohad. Ja seda just oma konkreetsuse tõttu. Kui siis juurde võtta veel need hinge kehast lahkumisega seotud suurused (20 grammi, 40 päeva vms), saab siit edasi mõelda (või vähemalt spekuleerida), et kas hingel ka mingi materiaalne kandja olla võiks

Tsitaat:on meie planeet Maa koos meiepoolt tajutava ruumi ja mõõtmetega, üle minemas järgmisesse, viiendasse tihedusse. See üleminek on juba alanud. Muutuvad muuhulgas ka Maa väljad, magnetism jm.

See kõlab nii huvitavalt, aga ma mitte ei oska seda tõlkida terminitesse, mis mulle tuttavad ...Miskipärast mulle tundub, et taoliste teooriate vahekord füüsikaga on ... nagu UFO-del inimeste tehtud lennuaparaatidega. On see väide kriitika või tunnustus, sõltub muidugi sellest, milleks UFO-sid pidada.

Tsitaat:Hiljuti lugesin tippmatemaatikute ja füüsikute hulgas esinevast kummalisest fenomenist. Tegeledes oma põhjapanevate uurimustega ja jõudes teooriaga/katsete, mõttetööga mingile tasemele, toimub teadlasega mingi ülikummaline muutus. Mingil tasemel hävitavad nad äkitselt oma tööde vilja, märkmed, katsetulemused, aparatuuri.
Midagi taolist on päris uhkelt (kunstiliselt) kujutanud oma raamatus, millele eespool siin teema all viitasin, vennad Strugatskid.


Tsitaat:Ka särav Valgevene füüsik (Sorry! ei suuda meenutada, kevadine Paradoks kirjutas temast).

Vististi Albert (hea nimi füüsikule!) Iozefovich Veinik (1919-1996) (Paradoksi küll hetkel käepärast pole), vt tema kohta: http://www.veinik.ru/ (see on küll venekeelne sait, nimeotsing annab vast ka midagi ingliskeelset).

Tsitaat:geniaalne vene matemaatik Garejev
See nimi ei öelnud mulle midagi. Kiirotsing netis selle ja paari lähedase nimekujuga kah ei andnud midagi. Ehk on Sul mõni viide?

Tsitaat:Energia jäävusest on siin foorumis palju kõneldud. Meie hing, teadvus ongi ju puhas energia. Oleme igavesed.

On jah päris palju räägitud ... ja ega ma arvagi, et energiat tuleks nii mõista, nagu koolis füüsikas õpetatakse - et ta on asjade OMADUS, aga mitte ASI ISEENESES. Umbes nii nagu "põsepuna" ei saa olemas olla ilma punapõseta ja "ehapuna" ilma punetava õhtutaevata. Aga millega ma kindlasti nõus pole on see, et kui energiat mõista kui ASJA ISEENESES, siis "energia jäävusel" oleks midagi pistmist füüsikast tuntud energia jäävuse seadusega. Siis on ta midagi muud ja iseseisvat - ja võib muidugi ka olemas olla ja näiteks tähendadagi seda, et hing on igavene - aga kindlasti ei saa siis väita, et ta on füüsikas kuidagi ära tõestatud või kindlaks tehtud ...
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas: bolteque
//üleminek neljandasse dimensiooni ikka ju. Sul seal kirjas et viiendasse


Muidu vägagi huvitav teooria.

Kes neid dimensioone järjestab?
Vasta
#55
Tsitaat:Algselt postitas: psühho
Kes neid dimensioone järjestab?

See on Sinul üks väga õigustatud küsimus ... ja ma ühinen Sinuga seda küsides. Sest tegelikult ... suht suva ... või kokkuleppe küsimus (üldiselt järgitavad kokkulepped on mõnikord siiski mugavad nagu selles 1+1 asjas). Aga tegelikult - neid mõõtmeid (siin ma räägin muidugi nendest mõõtmetest, millega füüsikud tegelevad - neist, millest eelpool juttu, ma paljut ei tea) saab sisuliselt vaid rühmitada - 3 võrdväärset ruumimõõdet + 1 ajamõõde + 7 "torrukeerdunud" (ütlevad ka et kompaktifitseerunud) ekstramõõdet (+mõnedes teooriates veel mingi umbes 13...15 hoopis veidrate omadustega mõõdet).
Vasta
#56
ja teema läkski ummuksisse...
Vasta
#57
Tsitaat:Algselt postitas: Gulja
ja teema läkski ummuksisse...

... seda on põhjust öelda jah, aga ... foorumi jaoks on olulised kaks asja: (1) et toimuks mõttevahetus, (2) et see mõttevahetus oleks kuidagi organiseeritud - selleks ju kõik need alafoorumid ja teemad. Ja eks moded-adminnidki peavad viimase eest hea seisama. On aga siiski nii, et esimene on eesmärk ja teine abivahend. Ja foorumi liikmena pole Sul häbeneda miskit - Sinu algatatud teema on kogunud suht lühikese eluea jooksul päris suure arvu vastuseid, st ta on puudutanud foorumi liikmete jaoks midagi olulist.

Kui rääkida aga Sinu esimeses postis püstitatud eesmärgi realiseerimist, siis siin on Sul ehk enesel koht järelemõtlemiseks: kas ja kuidas seda teostada annab. Sest kui lähtuda sellisest globaalse niiditõmbamise teooriast, siis jälgitakse (küllap) siingi foorumis toimuvat (kui ei,oleks see häbiks foorumile) ja vajadusel näiteks ... juhitakse teema ummuksisse. Teisalt, nagu ülalpool kirjutas Tutanhamon, kõigega korraga tegeleda ei jõua - küllap peaks seega Su üleskutses sisalduma mõnesugune valik ja valiku põhjendus, kust alustada (Tutanhamon on selle koha pealt konkreetsem - tõsi küll, niipea ta alustada ei kavatse) - lõpeks võib ju tõesti ette kujutada (ma küll eriti ei usu), et kõiki see on üks lõngakera ja vaja vaid ots kätte leida ja kõik hakkabki hargnema. Kus see ots on?

Aga rääkides teemaga seoses veel foorumist: kuigi ta ei saa tegutseda sellise vandeseltslasliku salajase uurimisrühmana, on taoliste foorumite tegevus hakanud kellelegi kõvasti närvidele käima - seda on näha kasvõi Postimehe hiljutises rünnakus kommentaare kirjutavate ministeeriumiametnike pihta. Vaevalt saab siin põhjuseks olla põhimõttekindel võitlus maksumaksja poolt kinnitaotud tööaja õige kasutamise eest - omal ajal arvutimänge klõbistades lasti (arvan ma) seda tööaega palju rohkem korstnasse. Küsimus on muus - kes kontrollib informatsiooni levikut! Saan aru, Gulja, et ka selle Sinu uurimisrühma lõppeesmärgiks oleks asi lõpuks avalikkuse ette tuua, mitte aga, paras pirukas käes, "niiditõmbajatega" diil teha või neilt midagi välja pressida. Aga avalikustamise jaoks on Internet väga võimas vahend. Informatsiooni vaba vahetus on üks olulisi inimõigusi (isegi kui ta sellisena ÜRO inimõiguste deklaratsioonis kirjas pole - ei hakka hetkel kontrollima), ma ütleks isegi - inimeseks olemise eeldusi. Ärgem laskem endale selles asjas pähe istuda!
Vasta
#58
Paistab et arukust sul jägub ja mind mõistad ka...seega sinuga võik isegi kalale minna.
Vasta
#59
et vale välja ei tuleks on vaja see peita uue ja parema valega... seega valedekuhi muudkui kasvab ning mingi hetk saavutab kriitilise piiri kus mõned tegelased löövad rusika lauale ja lajatavad Someone's fucking us.

siis kaevatakse välja vanemad valed ja kaitstakse nende abil uusi ja käigusolevaid sest keda see minevik ikka kotib.
Vasta
#60
"Mu pea on kummaline suur soov: ma tahaks lõpetada sellise käitumise, nagu oleks ma kangidele vajutav rott - isegi kui ma peaksin loobuma juustust ja veidi aega tühja kõhtu kannatama. Ma tahaksin astuda välja sellest kohutavast segadikust ja vaadata, mis paneb selle tiksuma. Mind huvitab, mida ma sealt leiaksin. Vahest kohutava üliinimliku koletise, millest mõtiskleminegi ajaks inimese peast segi? Vahest pühade saagade kogu? Või hulluksajavalt lihtsa valveta kellavärgi?"

Jah, ega neid raamatuid palju pole, mida mul tsiteerida meeldib: Jacques Vallee "Teine reaalsus". Ja nemad kah:

"Ta ei öelnud enam mitte midagi, kuid mulle tundus, et ta räägib. Kiirustada pole kuhugi, ütleb ta. Maailmalõpuni on veel miljard aastat, ütleb ta. Miljardi aastaga võib ütlemata palju, ütlemata palju jõuda, kui vaid ei vannu alla ja saad aru, kui vaid saada aru ja ei vannu alla."

- Arkadi ja Boris Strugatskid "Miljard aastat enne maailmalõppu"
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas zed
See küsimus on inimest alati vaevanud. Kes ma olen? Kust tulen? Kuhu lähen? Olla või mitte olla? Küünikud on öelnud, et keha on hingele loodud ajutine, soolikaid ja konte täis nahast kott.
Energia jäävusest on siin foorumis palju kõneldud. Meie hing, teadvus ongi ju puhas energia. Oleme igavesed. Osa maailmavaimust. See teadmine kõlab läbi kõikide usukaanonite. Ainult, erinevate pühade tekstide häda on selles, et sõnum selles on esitatud aastatuhandete tagusele inimesele arusaadavas märgistikus. Kui need algsõnumi ilmutused praegu toimuksid ja tekstid hetkel talletataks, näeks Uus Testament võib-olla välja kui üks korralik softi käsiraamat. (loodan, et mind nüüd kirikuvande alla ei panda!). Nüüd keerulisemate küsimuste juurde
MIKS meid on loodud? MIS on meie ülesanne? Vanas Egiptuses arvati, et eksistents siin Maal on vajalik vaid ettevalmistuseks igaveseks eluks teispoolsuses.Omamoodi õige. Muidugi said sellega süvenenult tegeleda vaid ülikkond ja preestrid. Talupojal oli muudki tegemist. Keskajal jälle tõusis päevakorda kannatamine. Varakristlikul ajal oli see tundmus ja ideoloogia ehedam. Sambapühakud, kõrbepühakud, kerjusmungaordud. Leiame sarnaseid jooni india erinevate uskumustega, dervishid, jooga, pühamehed. Kelle vaevad, mured selles maailmas olid traagilisemad, sellel oli suurem shanss pääseda paradiisi ja jalutada siis kannel käes, rohelistel aasadel...Keskaja arenedes paraku toimus teatud ideeline devalveerumine. Ideoloogia oli rohkem pärisorjadele sihitud, et nad oma iket nurisemata kannaksid. Ülikkond harrastas usu varjus röövreisimist (ristisõjad) ja sai sellega patud andeks (muidugi ei tohtinud kirikukümnist kõigest röövitust unustada),aga kui see oli hirmutav või tülikas, tuli jalutada lähima kirikuni ja osta induligents. Ideoloogid, kloostrid, kuhjasid hõbedat käärkambrisse, ajasid keldris peeni napse ja nautisid kulinaarseid jumala-ande. Vaimne allakäik oli nii ilmne, et reformatsioonist polnud pääsu. Lisaks oli progress viinud paratamatult organiseerunud kaupmees- ja käsitööliskonna tekkeni. Oli vaja uut ideoloogilist põhja. Vaim pidi leidma uue, lihtsa ja selge tee kõiksuseni. Analoogilised usupuhastuslikud liikumised toimusid kõikides uskuliikumistes kogu maailmas. Islam oma uuenduslike vooludega, erinevad induistlikud voolud, budistlikud jne. Pilt, süsteem vajas aeg-ajalt korrastamist.
Uusajal muutus pilt veelgi segasemaks. Inimkonna tunnetuslik tasand tõusis koos teadmiste arenguga uutele kõrgustele. Tekkis ateism, lisaks tohutu hulk uusi voole kõige erinevamate uskumuste ja uskudega. Arvati, et see uus usk on kõikeseletav teadus. Usuti inimmõistuse kõikvõimsusesse. Inimene = Jumal. Teaduse areng koos uute definitsioonidega maailmast ja reaalsusest pidi looma uue täiusliku pildi, vastustega kõikidele küsimustele. Nii kummaline aga kui see pole, on arengu jätkudes läbi erinevate saavutuste ja avastuste jõutud järjest lähemale sellele kunagisele aegade tagusele tõele. Niiöelda Kõiksuse Tunnetuseni. Erinevad teadusharud, matemaatika, füüsika, astronoomia, nende allharud. Kõik hakkavad tasapisi jõudma nn. põhitõeni. Pole ime, et hiljuti tehtud uurimuse kohaselt on usklikud enam kui 70% tippteadlastest. Veel 50 aastat tagasi oli see arv vaid 30! Kunagi ütles mulle naljatades üks astronoom: "Mida rohkem me saame teada maailmaruumist, mida kaugemale suudame vaadata, seda rohkem veendume, et Ptolemaiosel oli õigus, kes pidas maailma keskmeks Maad. Maa oma keeruka, peene ehitusega oleks nagu meie jaoks loodud. Mida kaugemale jõuame, seda robustsemaks ja lihtsamaks läheb töö, seda vähem on nähtud vaeva!"
Hiljuti lugesin tippmatemaatikute ja füüsikute hulgas esinevast kummalisest fenomenist. Tegeledes oma põhjapanevate uurimustega ja jõudes teooriaga/katsete, mõttetööga mingile tasemele, toimub teadlasega mingi ülikummaline muutus. Mingil tasemel hävitavad nad äkitselt oma tööde vilja, märkmed, katsetulemused, aparatuuri. Osa neist pöörab usku, osa neist on kaotanud mõistuse. Oma viimased tööd hävitas ka Tesla, Einstein, geniaalne vene matemaatik Garejev.Ka särav Valgevene füüsik (Sorry! ei suuda meenutada, kevadine Paradoks kirjutas temast). On ilme, et need säravad mõistused said vahetu tunnetusliku kontakti millegagi, mis hävitas neis materjalistlik/ateistliku maailmapildi. Jõuamegi vähehaaval selleni milleks me siin oleme. Meie ülesanne on tunnetusliku energia vahendamine maailmakeskusesse. See tunnetus on aga võimalik läbi otsingute. (Mitte kannatuse!). Kannatamine on (hingeline) - ma ei räägi hetkel füüsilisest valust, mis on selle "nahast kotiga seotud"- vaid mentaalne taustsüsteemidega seotud illusioon. Arenenud, enda leidnud vaimu ei suuda miski kannatama panna, ta on püüdmatu. Need vaimu õilistavad otsingud on meie loomise põhieesmärk. Nagu eri pühakirjad erinevas redaktsioonis on tähendanud: "Inimeseks sündimine on kõige väärtuslikum, sest inimese tahe (vaim) on vaba". Ei ükski androidist ingel või keerub pole seda väärt mida inimene. Nii et, mõelgem, juurelgem, tunnetagem. Läbi mõttetöö kirgastume, õilistame oma vaimu - see on meie ülesanne, selleks on meid siia loodud!
Juhuslikult sattusin sellele teemale.
Väga hea arutlus, Zed!Smile
Vasta
#62
Et elu mõttest aru saada, selleks on vaja sellest huvituda.
Kui aeg on küps, tulevad ka vastused. Tõde on, aga kas see on sõnadega lõpuni seletatav? Kuid aru võib saada ka sõnadetagi.
Parem on koolides käia kui koolihariduseta jääda. Ent koolid ei valmista meid isegi siinseks eluks ette kaugeltki piisavalt. Milleks see elu üldse on, seda ei edestata meile koolis. Ja sellest ei räägi vist ka enamik lapsevanemnaid. Miks? Õpetajad ja vanemad ei tea seda isegi. Enamik ei probleemistegi selle pärast. Paljudel on vaja lihtsalt huntidega koos hulguda, valitseva võimuga hästi läbi saada.
Ent vaimsuse jaoks vajalik teave tuleb tänapäeval hulga kergemini kohale , kui võrrelda seda nõukaajaga. Aga kui aeg on
küps, tuleb teave. Hea, kui see ei piirdu internetiga- vaja on otsest suhtlemist.
Vasta
#63
Kui juba kord jutt kooliharidusele läks siis kordaks mõned põhipunktid üle:
Tänapäevase koolisüsteemi eesmärk on toota kuulekaid ja lolle lamabaid.
Kuna kontroll on kõikuv siis on siin ja seal erandeid - ka süsteem vajab
midagi muud kui ainult lambaid. Ja mitte kõiki inimesi ei suuda süsteem
rikkuda. Lugemiseks üks link mis iseloomustab seda asja:
http://www.deliberatedumbingdown.com/
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma Majandusfoorum ( World Economic Forum), Davosi kohtumised ja Klaus Schwab Pohlatohlakas 56 11,505 23-01-2024, 14:51
Viimane postitus: xcad
  Maailma eliidi varjatud magamistoa "mängud" ehk kuriteod laste vastu excubitoris 456 245,923 29-06-2023, 23:37
Viimane postitus: Mario
  Maailma ajalugu; mongolite vallutused brb 77 36,237 24-12-2021, 20:13
Viimane postitus: Lynx Titan
  Maailma majanduslangus ayyu 360 146,226 10-03-2020, 21:15
Viimane postitus: Minaelan
  Area 51 aka Dreamland - maailma kõige salajasem lennubaas Pitsu 68 32,144 24-09-2019, 10:33
Viimane postitus: I'll be back
  Salajane Leping meie vastu... Infinite 5 6,418 17-12-2018, 17:19
Viimane postitus: Minaelan
  Maailma valitseb Eliitsuguvõsa? Earthland 347 169,252 22-04-2018, 09:49
Viimane postitus: Müstik
  Sõda "puhta" ning värske toidu vastu Pyramid 354 168,510 12-06-2017, 17:37
Viimane postitus: Malandro
  Ufod üritavad maailma vallutada! henzukaz 33 17,168 31-08-2014, 13:13
Viimane postitus: Müstik
  Jüri Lina vandenõu Thorondori vastu Thorondor 133 53,175 31-05-2014, 21:49
Viimane postitus: Seba1993

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat