Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ussisõnad
#1
Tere! Lugesin Andrus Kivirähi raamatut "Mees kes teadis ussisõnu" ja tahtsin küsida, et kas keegi teab, et on ussisõnad Kivirähi väljamõeldis või on see päriselt Eesti mütoloogias olemas.
Vasta
#2
Ikka on olemas. Harry Potter teadis neid kah...
Vasta
#3
Muistses Eestis olid sõnad kõige jaoks olemas. Vere peatamiseks, tule peatamiseks, vaenlase peatamiseks, ussi- hundisõnad ning sõnad raha saamiseks ja haigusest lahtisaamiseks. Paljut võib leida ehk rahvaluule arhiivis või kirjandusmuuseumis ja muudes sarnastes kogudes.
Vasta
#4
Ussisõnad põhinevad nö "algupärastel sõnadel", mis on moodustatud tähtede "olemuslikust kõlast" (see osa on lääne kooli-hariduses puudu lasteaia ja 1. klassi vahel: alfabeedi tähti küll õpetatakase, kuid ei õpetata tähtede taga olevat okultset/olemusliku kõla - kuid viikingite ruunides ja kabalistide heebria keeles on nad olemas).

Kui Ilmapuul olevad maailmad (viikigite Asgard, Alfheim, Midgard - või kabalistide Kether, Daath, Tipheret, jne) ühendada joonte abil, siis iga taoline joon (kui ühendus eri maailmade vahel) annab ühe tähe alfabeedis ... taolises alfabeedis omab iga täht nö "olemusliku kõla ja tähendust".

Kui taolisest "olemusliku kõla" omavast alfabeedist moodustada mõtestatud sõnu (a'la ema, isa, poeg, uss, jne) - siis omavad taolised sõnad ka sügavamat-okultsemat tähendust ... sarnaselt on loodud ka "ussisõnad".

----

   

Lisatud pildil on viikingite Ilmapuu (9 maailma) ja kabalistide Ilmapuu (Sefiroti) võrdlus - tähed on ühendused erinevate maailmade vahel ... kui mõistate taoliste tähtede nö "olemusliku tausta & kõla", siis saate aru ka ussisõnade olemusest/tähendusest.
Vasta
#5
Siin foorumis luusib ringi hiietark Ülgase prototüüp. Tema oskab vast täpsemalt sisistada Laugh
Vasta
#6
(13-06-2018, 19:56 )lahendused Kirjutas: Ussisõnad põhinevad nö "algupärastel sõnadel", mis on moodustatud tähtede "olemuslikust kõlast" (see osa on lääne kooli-hariduses puudu lasteaia ja 1. klassi vahel: alfabeedi tähti küll õpetatakase, kuid ei õpetata tähtede taga olevat okultset/olemusliku kõla - kuid viikingite ruunides ja kabalistide heebria keeles on nad olemas).

Kui Ilmapuul olevad maailmad (viikigite Asgard, Alfheim, Midgard - või kabalistide Kether, Daath, Tipheret, jne) ühendada joonte abil, siis iga taoline joon (kui ühendus eri maailmade vahel) annab ühe tähe alfabeedis ... taolises alfabeedis omab iga täht nö "olemusliku kõla ja tähendust".

Kui taolisest "olemusliku kõla" omavast alfabeedist moodustada mõtestatud sõnu (a'la ema, isa, poeg, uss, jne) - siis omavad taolised sõnad ka sügavamat-okultsemat tähendust ... sarnaselt on loodud ka "ussisõnad".

----



Lisatud pildil on viikingite Ilmapuu (9 maailma) ja kabalistide Ilmapuu (Sefiroti) võrdlus - tähed on ühendused erinevate maailmade vahel ... kui mõistate taoliste tähtede nö "olemusliku tausta & kõla", siis saate aru ka ussisõnade olemusest/tähendusest.
Teoorias õige aga meie nõiad vast panid oma mantrad kokku ilma okultismi ja konkreetselt seda kabbalat tundmata. Tihti olid sellisteks "ussisõnadeks" lihtsad ja lühikesed, nii paarirealised või lauselised salmid mida kas saadi oma õpetajalt või loodi mingis seisundis ise. Need olid ehk nagu abivahenditeks, oma tegevuse nagu jõulisemaks kinnitamiseks. Etnograafia kogudes on nendest küllalt näiteid. Vaevalt, et nad enam nö töötavad kui keegi hakkaks neid kasutama. Ma tegelt ei loe seda nn kirjaniku ja ei tea mis ussisõnadest konkreetselt jutt käib aga üldiselt ma oletan, et asi käis nii...
Vasta
#7
Olen kuulnud, et need sõnad "saadi" teistes ilmades ringi konnates. Kas tõele vastab ei tea...
Vasta
#8
Ma pead pakule ei paneks ,aga kas mitte Sassil polnud mingis ta raamatus nendest juttu.
Äkki oli selles tsuudide omas..?
Vasta
#9
Loomulikult pole see Kivirähi väljamõeldis. Probleem aga selles, et ussisõnade all võidakse silmas pidada erinevaid asju. Osad peavad nende all silmas lihtsalt mingeid teatud päheõpitud sõnu. Selliseid inimesi olen kohanud erinevates Eestimaa paikades. Osad peavad ussisõnadeks jälle teatud ussiloitsu. Osad peavad ussisõnadeks teatud vaimukeelt, mida ussidega räägitakse jne jne.

Tõsi see on, et madudega on raskem suhelda kui muude loomadega. Kunagi, kui ma veel kooliski ei käinud, pidasin rästikuid ja nastikuid. Niisiis eks nendega sai omajagu suheldud. Olen tähele pannud, et kui räägid vaimukeeltes näiteks koera, kassi, roti vms tegelasega, siis ei ole sõnad sugugi nii sisisevad kui ussiga rääkides. Aga kas neid peaks sellepärast ussisõnadeks nimetama?

Ei taha küll teemaalgatajat kurvastada, aga praktikas ei ole ei nõiasõnu, ega ussisõnu vaid on vaimukeeled (vt. näiteks Piiblist võõraste keelte kohta). Ja vaimukeeltes suheldakse nii erinevate vaimolendite kui ka loomadega (kaasa arvatud madudega). Siiski, kui teatud sõnadele anda eriline tähendus ja usu läbi asju toimima panna, on võimalik saada sõnad, mis erilisel moel just näiteks mõnele roomajale mõjuvad. Niisiis sõltub ikka kõik sellest, kuidas me midagi nimetame.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat