Küsitlus: arvamusküsitlus,
teeb päeva paremaks
25.00%
1 25.00%
tülgastavalt
75.00%
3 75.00%
Kokku 4 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seda ja teist meilt ja mujalt
#26
(27-04-2017, 15:31 )Marimu Kirjutas: Elu mõte - kummaline küsimus?
Pigem - mida peaksid teadma, et selle elu enamvähem edukalt läbida saaksid?
Et nigu koolis, et peaasi saaks kuidagi laveerides oma hinded kätte ja minema?
#27
(28-04-2017, 13:36 )säga Kirjutas:
(27-04-2017, 15:31 )Marimu Kirjutas: Elu mõte - kummaline küsimus?
Pigem - mida peaksid teadma, et selle elu enamvähem edukalt läbida saaksid?
Et nigu koolis, et peaasi saaks kuidagi laveerides oma hinded kätte ja minema?

Räägid enda eest, mees?

Siin on mitmeid mõttepunkte. Kas oleme siia pagendatud karistuseks või kogemuste saamiseks? Kelle poolt - kas "heade" või "halbade" poolt? Kes Maailma momendil valitseb? Kui "halvad", siis kas me ei peaks tegema kõik, et nende süsteemi avalikustada, halvata ja hävitada?
Kas kuulekus ja vikslapselik käitumine tuleb kahjuks või kasuks? Ja kellele?

Kui jälgida Lähis-Ida lõppematuid sõdasid, ja teades, et just sealkandis olevat suurimad portaalid, kustkaudu meid valitsevad olemused saavad kõige vabamalt tegutseda, siis on sellekandi sõdalaste importimine misiganes ettekäändel Euroopa riikidesse sh ka Eestisse hukatuse algus.

Seega, mis on elu mõte - kas olla pailaps (halbade süsteemi toetamiseks) või olla vastupanuliikuja nende suhtes?
Kas nö kristluse ja vaimsuse pealesurumine inimestele toob PRAEGUSES maailmas kasu või pigem kahju, sest see summutab inimese võitlusvaimu ja teeb ta pehmoks lillelapseks, kes tahab kõigiga rahu luua, adumata, et moslemid sõidavad need lillelapsed peagi teerulliga üle.
Lillelapsed ja vaimsust taga ajavad inimesed iseenesest pole üldse valed, kuid aeg ja koht pole ehk õiged.
#28
Kallis Maramu, taltsuta ratsut! Sul on nii palju teeviitu, et eksida võib igal sammul.
#29
(28-04-2017, 17:54 )positiivne Kirjutas: Kallis Maramu, taltsuta ratsut! Sul on nii palju teeviitu, et eksida võib igal sammul.

Kas soovitad mul lillelapseks muutuda? Kuhu sinu teeviidad suunavad? Keda või mida teenid ja mis on sinu elu mõte? Palun ainult mitte mulle puhuda?
#30
Ma olen enesele mõistatus
Mis võrdselt kätkeb ujedust ja uljust
Pean aardeks naeru kergemeelses suus
Ja rituaaliriistaks narrikuljust
(Artur Alliksaare tekst)
#31
(28-04-2017, 19:49 )positiivne Kirjutas: Ma olen enesele mõistatus
Mis võrdselt kätkeb ujedust ja uljust
Pean aardeks naeru kergemeelses suus
Ja rituaaliriistaks narrikuljust

Doris Kareva luule:

Miski jääb lõpuni puudu

kuskil kellade kõlade murdudes
läbi lumede sulgpehme saju
läbi unede tumeneb kurbuse
hämar teadvusetagune taju

miski puudu jääb puudu jääb alati
vaateakendel portselanpoosid
kelle kurbus küll kelladeks valati
kelle külmusest jäätusid roosid

roosid lumiste akende ruutudes
läbi õhtute sulgpehme saju
miski puudu jääb teineteist puutudes
läbi teadvusetaguse taju

Me elu on me elu ainus mõte

Me elu on me elu ainus mõte.
See pulss, mis verd me vaikimisse taob.
Üks armastus. Üks päev, üks öö, üks lõke.
Hirm hetke ees, mis puruneb ja kaob.

Näo teeme, et me leekidest ei hooli,
mis kuiva säsi õgivad me seest.
Kord kukud kokku oma kõval toolil.
Sa tead, ei päästa miski selle eest.

Kord kukud kokku, seestpoolt õõnsaks söödud,
sa tead. Kuid praegu vaikid sellest veel.
Üks puudutus. Üks lõhn, üks hääl, mis möödub.
Ja hirm ja võlu, kui sus katkeb keel.
#32
Pigem ahtakeseks suruvad maailma need teeviidad: kui elu mõte taandada üksnes valikule, kas isandat teenida või talle vastu kakata. Orjalikkus on see igaljuhul.
Siis tulebki nii välja
(28-04-2017, 13:36 )säga Kirjutas:
(27-04-2017, 15:31 )Marimu Kirjutas: Elu mõte - kummaline küsimus?
Pigem - mida peaksid teadma, et selle elu enamvähem edukalt läbida saaksid?
Et nigu koolis, et peaasi saaks kuidagi laveerides oma hinded kätte ja minema?

Täpsustaks küsimust: milles seisneb see "edukaks" osutumine - edukalt läbitud elu tundemärgid? Ja miks on tarvis üldse edukalt see elu läbida?
#33
(27-04-2017, 15:31 )Marimu Kirjutas: Elu mõte - kummaline küsimus?
Pigem - mida peaksid teadma, et selle elu enamvähem edukalt läbida saaksid?

See oli monoloog minu endaga. Olen kindel, et meil on kõigil erinevad edu parameetrid. Ja need on suht isiklikud asjad wink.
#34
Teadsa vahest on küsimust vaja sõnastada teisiti? Mis on elu mõte, kõlab seriaalide moodi, natuke liiga dramaatiliselt. Kui küsida eneselt hoopis, mida ma tähendan?, on tsipake isiklikum, ja muu maailma taustal isegi väljakutsuvam küsimus Smile
#35
(29-04-2017, 14:05 )positiivne Kirjutas: Teadsa vahest on küsimust vaja sõnastada teisiti?
Kui küsida eneselt hoopis, mida ma tähendan?, on tsipake isiklikum, ja muu maailma taustal isegi väljakutsuvam küsimus Smile
Või hoopis, mida ma õigupoolest siis tahan?

Mida ma tähendan on veits libe tee, sest see toidab enesetähtsust. Tegelt suures plaanis pole meil mingit tähtsust; ise hakkame arvama et vaat mina tegin head/ halba, nüüd teisel ja maailmal olla hää või halb.

Aga see tundub nii raske, et ei olegi mul tähendust?! Et teiste ja maailma eluke veereb edasi kui mind polegi üleüldse olemas?!
Nii ta on.
Seega siis ideaalis peaks lihtsalt nautima kehastumise võimalust - nautima vihma dušše, tuule puhastust, tule soojust, päikese kiirgust, puude kohinat, kuu lummust, kallima häält jnejne
Tegelt inimene teebki seda ja kardab sellest kõigest ilma jääda ka samas ja end maise orjusesse heidab oma hirmuga. Kaduvus on kohutav mõte... Hirmutav nagu teadmatuski...

Aga siis vaim, mis rahutu tahab siiski ka tööd, eesmärki, kasulik olemist vms
Rahutu nagu kratt meie sees, kes vajab väljakutseid, püüdlusi.
Hinnangud nagu edukas, hea , halb lahmib ego. Vaim lihtsalt tahab kogemusi.

Ja see hing vaeseke peab selle sees jääma rõõmsaks, terveks, lennukaks, helgeks. Nagu poksikott vaimu, ego, mõtete, tahtmiste vahel ja peab aru saama, kes ta tegelt on, jääma ühendusse vaimuga, olema terviklik.
Kogu selle invertari, mis enamik prügi, all peab suutma hoida otseühendust oma vaimuga.

Ilmselgelt enamik ei suuda ja siis vajavad vahendajaid- egregore, gurusid, nõidu, valitsust, tarka sõbrannat/meest/ema jnejne
#36
(29-04-2017, 14:17 )säga Kirjutas: Kogu selle invertari, mis enamik prügi, all peab suutma hoida otseühendust oma vaimuga.

Õigem oleks öelda: sulanduda oma vaimuga. Mis peakski elu mõte olema.
#37
(28-04-2017, 19:49 )positiivne Kirjutas: Ma olen enesele mõistatus
Mis võrdselt kätkeb ujedust ja uljust
Pean aardeks naeru kergemeelses suus
Ja rituaaliriistaks narrikuljust
(Artur Alliksaare tekst)

Artur Alliksaar

Ja sünnitakse, kuigi tuleb surra,
ja armutakse, pettumuste trotsiks.
Mõnd ilu, hämmastavalt peent ja kurba
hing leiab ilma, et ta üldse otsiks.
Kõrb olen kurjalt vinetavas põuas.
Ma kannan endas kosutavat kaevu
nii kaugel, et ta veeni ma ei jõua
ja põdema jään janu võikaid vaevu.
Saan haavu unelmate sõjatandril.
Ei taha ja ei oskagi neid katta.
Laev olen, mille sadam asub mandril,
mis praegu on veel merest kerkimata.
#38
Tsitaat:[...]

Me elu on me elu ainus mõte.[...]

(Doris Kareva)
.. ja lisaks,
et elu pole kunagi tühi ja läheb aina edasi,
tuues nii head kui halba,
nii rõõmu kui kurbust.
#39
(28-04-2017, 13:35 )säga Kirjutas:
(27-04-2017, 16:54 )Marimu Kirjutas: Elu peale surma? Mille või kelle surma? Hing ehk meie tegelik ollus ei sure kunagi. Inimkeha on vaid ajutises kasutuses ehk taaskasutuses.

Kui võtta elus olemist, kui keha kui invetari ajutist kasutamist, siis on ikka midagi väga valesti.
See on ainus võimalus hingedel mõista oma kogemusi, muuta mustreid-vaateid.
Inimeste suurim õnnetu olemise põhjus ongi oma kogemustega mittetoimetulemine ja siis tahaks ära, olla vaid see nn surematu hing. Sest teadvusega olendina teadlikuks saamine on lihtsalt nii palju pingutust nõudev; varitseb ju iga mõtte ja teoga oma mõtte- ja käitumismustreisse kinnijäämine ja oma tahtmiste orjaks muutumine ja palju muud sarnast janti.

Ma ei mõista, mis on valet selles, et igatseme olla vabad hinged, keda ei ahista ega orjasta piiratud võimetega ja enamasti ebatäiuslikud kehad.
Kas see on vaba valik, sundus või loterii, et millise keha hing valib oma kehastumiseks, ma ei tea.
Kuid pole mõtet teeselda, et hinge jaoks on õnne tipp kehastuda ....kehas, mis kasutab vaid umbes 5% oma ajust, on haigustele vastuvõtlik, läheb kergesti kaasa kurjusega ja teeskleb pidevalt, et meeldida või olla vastuvõetav ühiskonnale ja tihti isegi oma lähedastele.
Ja selle ühiskonna juhtiv pool on võimuahne, korruptiivne, julm ning sõjakas. Üks pidev ärategemine ja sõjarelvastumine käib.

Karta on, et nö "kuldajad" on möödas ja praeguse neegrite ja moslemite invasiooni ajastul alles hakkame nägema seda demokraatia ja vaimsuse allakäiku.
#40
Elu on praktika hinge uues kehas ja nii paljusid kordi. Peale keha surma läheb tagasi oma maailma.....Neid nn teises maailmades käinute jutud on kõik ühtmoodi sisuga. Ainult väikesete erinevustega.Olen ise seal olnud ja tagasi tulnud. Igal on oma tee sinna aga koht on üks.....
#41
(29-04-2017, 14:17 )säga Kirjutas:
(29-04-2017, 14:05 )positiivne Kirjutas: Teadsa vahest on küsimust vaja sõnastada teisiti?
Kui küsida eneselt hoopis, mida ma tähendan?, on tsipake isiklikum, ja muu maailma taustal isegi väljakutsuvam küsimus Smile
Või hoopis, mida ma õigupoolest siis tahan?

Mida ma tähendan on veits libe tee, sest see toidab enesetähtsust. Tegelt suures plaanis pole meil mingit tähtsust; ise hakkame arvama et vaat mina tegin head/ halba, nüüd teisel ja maailmal olla hää või halb.

Aga see tundub nii raske, et ei olegi mul tähendust?! Et teiste ja maailma eluke veereb edasi kui mind polegi üleüldse olemas?!
Nii ta on.
Seega siis ideaalis peaks lihtsalt nautima kehastumise võimalust - nautima vihma dušše, tuule puhastust, tule soojust, päikese kiirgust, puude kohinat, kuu lummust, kallima häält jnejne
Tegelt inimene teebki seda ja kardab sellest kõigest ilma jääda ka samas ja end maise orjusesse heidab oma hirmuga. Kaduvus on kohutav mõte... Hirmutav nagu teadmatuski...

Aga siis vaim, mis rahutu tahab siiski ka tööd, eesmärki, kasulik olemist vms
Rahutu nagu kratt meie sees, kes vajab väljakutseid, püüdlusi.
Hinnangud nagu edukas, hea , halb lahmib ego. Vaim lihtsalt tahab kogemusi.

Ja see hing vaeseke peab selle sees jääma rõõmsaks, terveks, lennukaks, helgeks. Nagu poksikott vaimu, ego, mõtete, tahtmiste vahel ja peab aru saama, kes ta tegelt on, jääma ühendusse vaimuga, olema terviklik.
Kogu selle invertari, mis enamik prügi, all peab suutma hoida otseühendust oma vaimuga.


Ilmselgelt enamik ei suuda ja siis vajavad vahendajaid- egregore, gurusid, nõidu, valitsust, tarka sõbrannat/meest/ema jnejne

Kas sa ise näed siin vasturääkivusi....kuigi huvitavaid vasturääkivusi?
#42
(08-05-2017, 17:09 )Marimu Kirjutas: Ma ei mõista, mis on valet selles, et igatseme olla vabad hinged, keda ei ahista ega orjasta piiratud võimetega ja enamasti ebatäiuslikud kehad.

suhtumise küsimus. Miks mitte vaadata tänuga seda keha, mis võimaldab füüsiliselt tajuda-näha-katsuda-kuulda tegutseda materiaalses maailmas. Luua sellesama kehaga materiaalse maailma ilu - maalid, raamatud, käsitöö, lilleaed, muusika jnejne loetelu oleks lõpmatu ju Smile



#43
(08-05-2017, 22:02 )säga Kirjutas:
(08-05-2017, 17:09 )Marimu Kirjutas: Ma ei mõista, mis on valet selles, et igatseme olla vabad hinged, keda ei ahista ega orjasta piiratud võimetega ja enamasti ebatäiuslikud kehad.

suhtumise küsimus. Miks mitte vaadata tänuga seda keha, mis võimaldab füüsiliselt tajuda-näha-katsuda-kuulda tegutseda materiaalses maailmas. Luua sellesama kehaga materiaalse maailma ilu - maalid, raamatud, käsitöö, lilleaed, muusika jnejne loetelu oleks lõpmatu ju Smile
...ehket olles tänulik võimaluse eest kogeda, pole sa enam kehasse ahistatud vaid saadki oma vaba hingega kontakti ja olla see vaba hing, ei pea seda enam igatsema.

Marimu-Minaelan, sa seda ikka adud, et hing ei ole materiaalne?

Meid ei orjasta mitte keha, mitte "võimud"-poliitikud jms vaid me oma suhtumine, mõtteviis, elu pea sees... see teeb lolliks Sad

(08-05-2017, 18:30 )HUGOTH Kirjutas: Olen ise seal olnud ja tagasi tulnud.

Sa pead silmas astraalrännakut või midagi muud? Oleks huvitav kuulda reaalsest kogemusest enam kirjeldusi.
#44
(08-05-2017, 22:02 )säga Kirjutas:
(08-05-2017, 17:09 )Marimu Kirjutas: Ma ei mõista, mis on valet selles, et igatseme olla vabad hinged, keda ei ahista ega orjasta piiratud võimetega ja enamasti ebatäiuslikud kehad.

suhtumise küsimus. Miks mitte vaadata tänuga seda keha, mis võimaldab füüsiliselt tajuda-näha-katsuda-kuulda tegutseda materiaalses maailmas. Luua sellesama kehaga materiaalse maailma ilu - maalid, raamatud, käsitöö, lilleaed, muusika jnejne loetelu oleks lõpmatu ju Smile

Aga kes ütleb, et paljud, sh ka mina, seda ei tee? Ikkagi...

Kuidas see luuletus oli -

Doris Kareva - Miski jääb lõpuni puudu

kuskil kellade kõlade murdudes
läbi lumede sulgpehme saju
läbi unede tumeneb kurbuse
hämar teadvusetagune taju

miski puudu jääb puudu jääb alati
vaateakendel portselanpoosid
kelle kurbus küll kelladeks valati
kelle külmusest jäätusid roosid

roosid lumiste akende ruutudes
läbi õhtute sulgpehme saju
miski puudu jääb teineteist puutudes
läbi teadvusetaguse taju


See teadvusetagune hing mässab Smile1.
#45
Linnupoja, vahest poetess kõneleb ses kaunis luuletuses kõhklusest? Hoomab et suhted pole "puhtad", pole siirad? Ka armastada võib ebaausalt.
#46
Kui vaatad sajandite taguste kunstnike maale (näiteks Raffael, Michelangelo), loed vana-aja filosoofide mõtisklusi maailmast, inimesest, jumalast, kõiksusest jne siis mõistad, et see "miski", mida nad kõik on otsinud ja peegeldanud oma kunstiteostes...on midagi suuremat kui mehe/naise suhe.
Pigem võib "seda" iseloomustada nagu lindu, kellel on tiivad ära lõigatud ja isegi see võrdlus on mannetu.
#47
Kas moodsal kunstil siis ei olegi srnaseid eesmärke?
#48
(08-05-2017, 17:09 )Marimu Kirjutas: Ma ei mõista, mis on valet selles, et igatseme olla vabad hinged, keda ei ahista ega orjasta piiratud võimetega ja enamasti ebatäiuslikud kehad.

oki küsin teisti. Miks sa elad veel? Miks sa ei lõpeta oma elu, kui see keha sind ahistab...

Mina tean, et olen elus, sest nii on õigem valik.
#49
(09-05-2017, 08:17 )säga Kirjutas:
(08-05-2017, 17:09 )Marimu Kirjutas: Ma ei mõista, mis on valet selles, et igatseme olla vabad hinged, keda ei ahista ega orjasta piiratud võimetega ja enamasti ebatäiuslikud kehad.

oki küsin teisti. Miks sa elad veel? Miks sa ei lõpeta oma elu, kui see keha sind ahistab...

Mina tean, et olen elus, sest nii on õigem valik.
Ma räägin meestest.....ärkad hommikul üles ja ei tea mitte kus oled! Isegi linna mitte ja loodad vaikselt, et ikka eestis....ja hakkad meenutama mida oled teinud HING on haige ja keha veel hullemini....meenutad kuidas keerasid ülemuse naisele taha ja jäid vahele.....eluisu on otsas ja on TÖÖPÄEV, sind aga pole "töökas kollektiivis".....enesetapu mõtted kisuvad pähe! Tahad välja minna ja trellid on akendel ees....seda veel, et kaineris sai puhatud, vähemalt saad "spravka" ja võid naisele ette näidata vot nii....sai kaks õlut tehtud ja kurjad võmmid võtsid kinni. Alternatiiviks aga elu mõtte heietamisel on minna poodi ja võtta 2 liitrine President 10 kraadi, koheselt 5min. ära kulistada ja "elu mõte" ongi tagasi. Peamine, et koju jõuad mitte eilset ei korda ka seda võib juhtuda ja mitmeid kordi tark inimene vigu ei korda. Elu on ilus ja elu mõtet pole mõtet otsida. Igal isendil on see erinev ja erineb suuresti. Mina isiklikult otsin kogemusi, nii häid kui halbu, adrenaliini näiteks Tallinna tänaval tsikliga põristada 50km/h ja 5-6 sekundi järgi on juba 200+km rauas....ja tee hakkab lõppema. Või sõita laias maailmas ringi ja vaadata erinevaid inimesi & kohti ja kogeda erinevaid liikluskultuure kus 50 märgi alla sõidetakse sinust ka siis kui postist mööda kui ainult 100-ga "põristad" või kiirteel ferrariga mõõtu võtta. Elu on ju nii ilus!
#50
Hing mässab kui Tonal domineerib.
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  seda ja teist poliitikateemadel kirjutan123 250 55,256 21-01-2021, 16:13
Viimane postitus: Minaelan
  Surm ja elu... Mis pärast seda on? AiriinOlen 20 8,008 05-12-2010, 01:31
Viimane postitus: unclekomm
  Unenägu ja pärast seda tavaline 17 4,617 07-05-2009, 13:51
Viimane postitus: Eva

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat