Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum öisel maanteel - palun abi?
Autor Sõnum
Kivoos
Uustulnukas

19-06-2018 20:06
Postitus: #1
Juhtum öisel maanteel - palun abi?
Tulin pühapäeval autoga Pärnumaalt Virtsu maanteed pidi Tallinna. Hakkasin kella 23 paiku sõitma. Lihulas esimese asjana oli põder teel täpselt samas kohas kui eelmine päev minnes. No see selleks. Oli üks telefoni kõne sõbraga, mis algas enne Ristit ja lõppes peale Ristit Haapsalu maanteel. Peale kõnet ca kella 00:00 paiku soovisin panna automaki uuesti mängima kui sealt hakkas ülitugevalt mängima antud videos alates 00:25 olevale helile sarnane karje (https://www.youtube.com/watch?v=Xbrbx0ApQ8k) Ehmatusest käis rool korra peaaegu risti, tegin päris suured jõnksud autoga. Naine kõrvalistmel ehmatas samuti tugevalt võpatades ja hakkas nutma. Sain auto teeäärde ja hakkasin makinuppe taguma kiiresti, et see vait jääks. Kui selle olin seisma saanud siis olin vist isegi shokis, naine nuttis ja tundsin kuidas see hääl/heli oli teinud väga tugevat valu ja peale haiget.
Autos ei ole kindlasti nii võimsat helisüsteemi, mis teeks sellist häält, et valus hakkab. Telefoniga mõõtes olen saanud maksimaalselt 87 detsibelli ja seda ka vaid hetkeks. Wikipedia sõnul helisid, mis on tugevamad, kui 85 dB, peetakse kahjulikuks, 120 dB on ohtlik ning 150 dB põhjustab juba inimese organismile kahjustusi. Inimese kuulmekile puruneb umbes 190 dB helitugevuse juures ning 200 dB võib põhjustada juba inimese surma. Pakun, et see oli tunduvalt rohkem kui 100db. Midagi sarnast kui reaktiivlennuk lendab peakohalt üle.

Oleksin väga tänulik kui keegi suudaks seletada antud juhtumi loogiliste põhjendustega lahti, kuidas on selline asi võimalik ja mida see tähendama peaks???
(selle postituse viimane muutmine: 19-06-2018 20:25 Kivoos.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

20-06-2018 05:28
Postitus: #2
RE: Juhtum öisel maanteel - palun abi?
Auto raadio annab ikka nii palju heli kui ta on võimeline. Madalsagedused kuni 200HZ võtavad kõige rohkem koormust ja suurt valjust vaevalt, et saab. Kesksagedused annavad rohkem heli rõhku. Järsku valjusenupp oli põhja jäänud? Imelik?? Paranormaalne ilming??
Kõige rohkem tekib imelikke "tundmusi" madalsageduslikud helid. Suured fooferid ja ~20HZ helid võivad kaugel tekitada klaaside vibratsiooni, näiteks baarikapis, köögis. Lähedal see aga puudub või ei märka. Infraheli alla 16HZ tekitab hirmutunnet rahutust, peavalu. Kõrgsageduslkud helid häirivad koduloomi kui on liiga valjud.
(selle postituse viimane muutmine: 20-06-2018 05:45 xcad.)
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

22-06-2018 05:20
Postitus: #3
Elektroonika on ettearvamatu. Võib juhtuda, et mingi elektroonikaskeemi osa makis läheb genereerima, ehk siis hakkab tekitama signaali, mille tekkimine pole antud aparaadis tegelikult ette nähtud. Sellisel juhul võib tekkida enneolematu võimsusega võõraid helisid.

Tuleb meelde juhtum, kui igiammu tavalise hiina sangamakiga Jänese matkarajal mikrofonist helisalvestusi tehes sain lindile valju ja selge auruveduri vilet meenutava hääle. Ma ei tea siiani, kust see lindile sattus. Salvestamine toimus öösel ja siis polnud kuuldekauguses ei autosid ega ronge. Üllatus tuli hiljem kodus kassetti läbi kuulates.
zzz34
Veteran

22-06-2018 13:42
Postitus: #4
Extterrestial'i kontroll on kõikjal,ka automakis/raadios, see piirkond on aktiivne, mul oli aastaid tagasi juhtum.
Juhtum-traktorstrahl-tähendab kui auto tõstetakse reisijatega maast lahti.
(selle postituse viimane muutmine: 22-06-2018 13:45 zzz34.)
Kivoos
Uustulnukas

01-07-2018 23:20
Postitus: #5
zzz34 mis juhtum Sul oli. Saada PM?

Kuskil nädal peale seda oli uus lahe juhtum. Läksin naisele koju järgi. Pidime koos poodi minema.
Ootasin teda maja ees, auto töötas ja rääkisin telefoniga. Tuli istus autosse, tõmbas ukse kinni ja kohe peale seda keegi koputas aknale kolm korda. Mõtlesin, et mõni naabrimees soovis midagi küsida. Vaatan ühele poole - ei kedagi. Vaatan teisele poole - ei kedagi. Inimene kellega rääkisin telefonis ütles, et mingil juhul ära ava akent ega ust.
Mõtlesin, et misasja, mis jama see nüüd on. Mõlemad koos naisega selgelt kuulsime ju koputusi. Vaatasin veerl aga ausalt siis ei näinud läheduses ega ka eemal ei ühtegi naabrimeest ega ka naabrinaist. Panin uksed lukku ja sõitsin poodi ära.

Mis jama see sedasi nüüd siis toimub. Ise arvan, et kujutan seda kõike ette aga kuna naine kinnitab seda kõike siis kaks inimest ühte ja sama asja vaevalt ette kujutavad..
(selle postituse viimane muutmine: 02-07-2018 01:00 Kivoos.)
Nielander
Saidil

Questioning Everything

02-07-2018 09:16
Postitus: #6
Kuna koputuses pole iseenesest midagi paranormaalset, siis ausalt öeldes kõige kummalisem on selle telefonis rääkiva inimese reaktsioon.

Äkki lendasid linnud vastu akent? Kui auto oli pargitud auto alla, siis vahest lendas sealt mingeid roikaid vastu akent? Vahel teevad elektriaknad pingule minnes sellist heli. Kindlasti on veel mitte-parasid võimalusi.

Kuna aga sa autost välja ei läinud, siis ei saa sa kunagi teada.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
igihali
Vana kala

02-07-2018 09:52
Postitus: #7
(01-07-2018 23:20 )Kivoos Kirjutas:  zzz34 mis juhtum Sul oli. Saada PM?

Kuskil nädal peale seda oli uus lahe juhtum. Läksin naisele koju järgi. Pidime koos poodi minema.
Ootasin teda maja ees, auto töötas ja rääkisin telefoniga. Tuli istus autosse, tõmbas ukse kinni ja kohe peale seda keegi koputas aknale kolm korda. Mõtlesin, et mõni naabrimees soovis midagi küsida. Vaatan ühele poole - ei kedagi. Vaatan teisele poole - ei kedagi. Inimene kellega rääkisin telefonis ütles, et mingil juhul ära ava akent ega ust.
Mõtlesin, et misasja, mis jama see nüüd on. Mõlemad koos naisega selgelt kuulsime ju koputusi. Vaatasin veerl aga ausalt siis ei näinud läheduses ega ka eemal ei ühtegi naabrimeest ega ka naabrinaist. Panin uksed lukku ja sõitsin poodi ära.

Mis jama see sedasi nüüd siis toimub. Ise arvan, et kujutan seda kõike ette aga kuna naine kinnitab seda kõike siis kaks inimest ühte ja sama asja vaevalt ette kujutavad..
Kas lähedastega on kõik okei? Mõnikord pidavat raskelt haige või värskelt lahkunu niimoodi endast märku andma.
Kivoos
Uustulnukas

02-07-2018 14:49
Postitus: #8
Kolm akent lähevad korraga pingule sama heliga nagu keegi koputaks?
Nielander
Saidil

Questioning Everything

02-07-2018 20:08
Postitus: #9
(02-07-2018 14:49 )Kivoos Kirjutas:  Kolm akent lähevad korraga pingule sama heliga nagu keegi koputaks?

Ei, miks kolm korraga. Mul on lihtsalt paar korda endal niimoodi juhtunud, et näiteks hommikul autosse istudes on käsi juhtunud elektriakende lülitile ning järgnenud on akna suhteliselt tugevahäälne prõksumine, mida võib teatud olukorras ka segi ajada koputamisega. Ma ei tea, mis täpsemalt seda põhjustab ja milliseid algtingimusi selle heli põhjustamiseks täpsemalt vaja on ning kindlasti ei esine seda iga autoga (minu oma on 19 aastat vama), aga... lihtsalt üks võimalus, mis esimese hooga pähe tuli.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Tinar
Tavaliige

02-07-2018 21:18
Postitus: #10
Täiskasvanud inimene on ikka suht kogenud ja teeb üpris täpselt vahet kas on tegu linnuga kes tonskab oma nokaga või on tegu koputamisega vastu klaasi. Mul oli lapsepõlves maal selline juhus, et pererahvas ja külalised olid istunud suure kaetud laua taha aastat ära saatma kui korraga kostis koputus aknale. Kõik ehmatasid ja jäid vakka. Paksud kardinad olid ees ja perenaine ütles, et ah , ei hakka vaatama kes seal on. Mõni ehk kerjab midagi. Meil küll surid seal sugulased hiljem aga ma ei mäleta kas just peale seda koputamist. Ka minu korteris koputati öösel kolm korda. See oli 2016 a. Olin üks korteris. Mingi aeg hiljem öine kolm korda koputus kordus. Siis, paari kuu pärast suri mu isa. See akustiline anomaalia oli vihje või enne kellegi poolt. Öine koputus küll ehmatas täiesti ärkvele aga jäin ka peagi uuesti magama -selline reaktsioon siis...Ei mingit paanikat ega hirmu.
Kui maiseid põhjuseid ei selgu auto aknale koputamise heli osas siis võiks seda võtta endena. Ka linnu lendamine vastu auto akent võib olla enne. Minu meelest vennad Urbid rääkisid, et sõitsid USA-s autoga kui korraga lind lendas vastu esiklaasi ning hukkus. Pidasid seda halva endena. Peagi said teada isa surmast.
vasamasa
Vana kala

03-07-2018 05:00
Postitus: #11
Linnud koputavad aknale üldiselt seepärast, et näevad oma peegeldust.
Autopeegllt armastavad eriti toksida.
https://www.youtube.com/watch?v=q4HZsDjvhe4
zzz34
Veteran

03-07-2018 18:23
Postitus: #12
Täna vaatasin mingit vene UFOdoki ,kus räägiti kuidas raadio sagedusalale tihti peale tulevad,võtkem näiteks filmi Signs,seal sama teema.
https://en.wikipedia.org/wiki/Signs_(film)
(selle postituse viimane muutmine: 03-07-2018 18:25 zzz34.)
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

03-07-2018 23:24
Postitus: #13
Mul on olnud võimalus näha, kuidas tihased aknaklaasilt putukaid nokkisid. Kõlas täitsa, nagu oleks inimene märguandeks koputanud.
zzz34
Veteran

04-07-2018 21:17
Postitus: #14
Vahet ei ole kes koputab,see tähendab surmaSmile
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kummaline vilistamine kodus, palun abi. Krissukes 6 3,200 13-10-2014 20:56
Viimane postitus: Krissukes
  Üks hirmuäratav juhtum KummitusKummikus 1 1,772 11-12-2013 04:45
Viimane postitus: MarkoJ
  Palun abi - mõistatuslik peegel, kapp ja sosin. epp23 2 1,939 28-10-2013 16:19
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Lihtsalt huvitav juhtum kadunukesega KiShaper 0 1,291 15-10-2013 14:13
Viimane postitus: KiShaper
  Palun abi uurimistööga! Rayne 6 2,059 07-10-2013 22:37
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Imelik juhtum! speed 7 3,852 27-09-2013 07:12
Viimane postitus: missykissy
  Palun aidake! xXLuciferXx 4 2,268 21-01-2012 14:50
Viimane postitus: lillu da boss olenn xd
  Kummaline juhtum saunas mew 8 5,456 21-08-2011 11:04
Viimane postitus: kk2ku-
  Imelik juhtum kodus lyhiz 7 4,492 20-08-2011 20:52
Viimane postitus: kk2ku-
  Aidake palun, ma tunnen ja näen mida ei ole olemas kaidy111 15 5,479 08-01-2011 17:25
Viimane postitus: Kilu-Mari

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog