Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saatuse poolt määratud
Autor Sõnum
Eithea
Veteran

30-08-2018 01:38
Postitus: #26
RE: Saatuse poolt määratud
(29-08-2018 21:56 )Tinar Kirjutas:  
(29-08-2018 08:54 )lahendused Kirjutas:  See "enda teine pool" asub anti-reaalsuses (a'la kui siin oled tark mees, siis anti-reaalsuses oled loll naine) ... kuid ta ei asu meie reaalsuses mees-nais polaarsusena (mingi müstiline abielu enda hinge-sugulasega, nagu Tulnukinimese/Tinari tekstidest läbi kumab) ... ...

/-/ Tol korral oli nii, et ühel hetkel peale seda kohtumist korraga tundsin, et mu mõistus laguneb laiali. Katkestasin hetkega kõik muu ning suutsin mõistuse terviklikuse säilitada. Kui oleks feilinud, oleks must saanud järjekordne küla hull. Šhokk kohtumisest ja sellele järgnenust oli nii tugev, et korraga tundsin kuidas mõistus muutub kihiliseks ning need kihid kaotavad sideme omavahel. Castanedat lugenuile tuleb see tuttav ette.
Kunagi mainis sensitiiv Viktor (Viktor Tõnisson) ühel kohtumisel huvilistega, et ühte inimest elab korraga planeedil neli (või oli see isegi 6) eksemplari. Need omavahel ei kohtu. Mida ta täpselt sellega mõtles, ei seletanud. /-/
Jah midagi on... kummalist. Mina ka kohtasin meesinimest, me ei tutvunud ja ei tundnud ja ei tunne siiani teineteist. Ühesõnaga ainumas kord nägime umbes 10-15 meetri kaugusel poes, aga juhtus jah energia plahvatus, ruuminihel- kollmas silm avanes ja tundub, et ka temal toimus seal misskit kummalist ...läksime poest välja ja kusagil 20-ne meetri järel pöörasime mõlemad ümber ja vaatasime teineteist. Selline asi nagu armumine või ka meeldimine täiesti puudus, oli häming, ehmatus, hämmastus jms....et mis nagu juhtus, et mis see nagu üldse oli, ma ei tea.
Kasutajale Lahendused, minu väljend "energia plahvatus" ei tähendanud seda, et ma oleksin mingit energiat juurde saanud ja ma ei vaadelnud seda inimest, samuti ma isegi ei märganud teda ja veel vähem ta huvitas mind (ma ei saanud mingit energiat juurde) ja mingisugust sugude vahelist tõmmet ka ei olnud. Olles poes ja pea mõtetes, ma lihtsalt libistasin silmadega üle poe järjekorast ja siis see juhtuski, protsessi juures ma inimest ei näinudki ja alles poest väljudes nägin tema kogu ja nägu, mis ikkagi ei jäänud meelde.
Palun Lahendused lõpeta minu toppimine oma programmi raamidesse.
(selle postituse viimane muutmine: 30-08-2018 12:55 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

30-08-2018 09:29
Postitus: #27
See "energia plahvatus" tuleneb sellest, kui näed teistes seda mida endas pole (a'la kaos ihkab korda: sellest lisandub midagi uut, mida seni olnud pole) ... mitte aga sellest, et näed teist endasugust (enda koopiaga pole huvitav rääkida: midagi uut ei lisandu).

Näiteid (madalamast kõrgemaks):

1) Vana ületoidetud uimane kass muutub "erksaks" Beluga-kalamarja lõhna peale ... kassi jaoks on tuhande-eurose kilohinnaga kalamari "midagi uut & ihaldusväärset", ning selle peale muutub ta erksaks ... kuid hakkliha & räim & krõbinad on "olemasolev & igav", ning mingit tõmmet/ergastumist ei toimu.

2) Sama ka mees-nais-suhetes ... kui sattub sobiliku energeetikaga vastas-pool (mingile kaose alam-harule vastab sobilik korra alam-haru *), siis avaldub "tugev tõmme" ... kui aga on sarnase energeetikaga vastaspool, siis pole tõmmet.

* Kaosel ja korral on tuhandeid alam-harusid ... näiteks ühele muusikule meeldib "keelpillide klassifikatsioon" keelte arvu järgi; teisele keelte heli-ulatuse põhiselt; kolmandale aga "kütteväärtuse põhiselt" (viiul põleb kiiresti, tsello aeglasemalt, ning kontrabassiga saab ahju soojaks kütta Smile ) ... ehk igasugusele kaosele ei sobi igasugune kord ... või nagu rahvatarkus ütleb "iga pott leiab omale sobiliku kaane".

Lihtsustatud näide: naine oskab vaid seljanka-supi keeta, ning mees oskab vaid naela seina lüüa ... kuna nad midagi muud ei oska, siis tekkib nende vahel tõmme (naine tahaks naela seina lööma õppida, ning mees tahaks seljankat valmistama õppida) ... ilmselget ei tõmba taolist naist mees-kokk, kes oskaks vaid seljankat valmistada - ning meest ei tõmbaks naine, kes oskaks vaid naela seina lüüa ... kui nad üksteisele on oma oskused ära õpetanud, siis kaob ka tõmme (vahitakse juhmi näoga üksteist: "mida ma selles jobus küll kunagi leidsin?") ... taolise lihtsustatud näite pealt saab kergesti aru, millest tuleneb "tõmme & keemia" mees-nais-suhetes.
kage
naegleria fowleri

30-08-2018 19:01
Postitus: #28
(30-08-2018 09:29 )lahendused Kirjutas:  See "energia plahvatus" tuleneb sellest, kui näed teistes seda mida endas pole (a'la kaos ihkab korda: sellest lisandub midagi uut, mida seni olnud pole) ... mitte aga sellest, et näed teist endasugust (enda koopiaga pole huvitav rääkida: midagi uut ei lisandu).
Kõik ei otsi midagi uut ja huvitavat vaid paljud soovivad hoopis rahu ja tuttavat keskkonda.
Tsitaat:2) Sama ka mees-nais-suhetes ... kui sattub sobiliku energeetikaga vastas-pool (mingile kaose alam-harule vastab sobilik korra alam-haru *)
Millise päritoluga kaose või korra harust sa räägid? Kas see on sündides kaasas või on siin maailmas omandatud? Küsimus tekkis kuna ei oska täpselt ette kujutada kui palju võib teiste inimeste ja ühiskonna poolt õpetatu lapse energeetikat mõjutada. Kas ka niipalju, et see või korrast kaosesse kanduda ja vastupidi ja kui suures ulatuses.
Tsitaat:Lihtsustatud näide: naine oskab vaid seljanka-supi keeta, ning mees oskab vaid naela seina lüüa ... kuna nad midagi muud ei oska, siis tekkib nende vahel tõmme (naine tahaks naela seina lööma õppida, ning mees tahaks seljankat valmistama õppida) ... ilmselget ei tõmba taolist naist mees-kokk, kes oskaks vaid seljankat valmistada - ning meest ei tõmbaks naine, kes oskaks vaid naela seina lüüa ... kui nad üksteisele on oma oskused ära õpetanud, siis kaob ka tõmme (vahitakse juhmi näoga üksteist: "mida ma selles jobus küll kunagi leidsin?") ... taolise lihtsustatud näite pealt saab kergesti aru, millest tuleneb "tõmme & keemia" mees-nais-suhetes.
Sellisel lihtsustatud juhul tuleneb see saatuse poolt ettemääratusest ja sellistel inimestel tundub midagi puudu olevat (hing? mõtlemine? vaba tahe? õppimisvõime (kuna nad midagi muud ei oska)? ...) - nad ei oska "tõmmet & keemiat" säilitada ja arendada ning lähevad tundega lihtsalt kaasa või jätavad maha kui see tekib või kaob.
lahendused
Veteran

30-08-2018 19:19
Postitus: #29
(30-08-2018 19:01 )kage Kirjutas:  Millise päritoluga kaose või korra harust sa räägid? Kas see on sündides kaasas või on siin maailmas omandatud?

Vt minu postitus nr 26 (2. lk alguses).
Eelkõige punktis nr3 kirjeldatud (sisemist), kuid mingil määral ka punktis nr2 kirjeldatud (välist elulillest tulenevat) ... niikuinii enamus inimesi ei suuda neid kahte eristada.

Samas kehtib kaose-korra väide isegi punkti nr1 korral (ühisväljast tuleneval) ... aegruumis on kaos-kord nö "absoluutsed mõisted", mida suudab kõigutada vaid igavik (igaviks asendub kaos-kord ühtse jagunemata kiirega).

------

Tõmmet & keemiat saab säilitada läbi loojalikuse (lood midagi uut juurde mis tõmbab) ... ehk eelnevas "seljanka-naela näites" õpib naine üha uusi suppe tegema (hernesupp, kapsasupp, klimbisupp, jne); ning mees õpib järjest uusi kinnitusvahendeid kasutama (kruvi, polt, liimiriba, jne) ... nii on nad üksteise jaoks pidevalt "huvitavad", ehk "keemia & tõmme" säilib.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Saatuse mõjutajad Mordor 5 1,787 18-03-2005 15:08
Viimane postitus: Celtic

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog