Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Castanedalik elufilosoofia praktikas
Autor Sõnum
säga
röövkala

14-06-2017 19:42
Postitus: #151
RE: Meie vaimsus
(31-05-2017 20:30 )säga Kirjutas:  Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/

hmmm see on suur oskus kõikide jaoks - lubada teisel jäda tema veendumuste juurde wink

Ja suur oskus on draamades jääda väärikaks... Õige daam oskab lahkuda lavalt püstipäi ja mitte midagi kahetsedes ja halades...

Sõnadega saab ajada selle, mida öelda tahad, võimalikult segaseks ja häguseks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
säga
röövkala

19-11-2017 18:29
Postitus: #152
mõtlesin siin ühe mängu välja Smile
inimene peaks endalt küsima: "kes ma olen?"
ja vastata TOHIB ainult ühe sõnaga. mitte rohkem
ja siis võiks püüda teadlikult olla kasvõi 1 päeva see, mis sõna ta ütles:
nt ema, isa, armastaja, rõõm, viha, vimm, teadlane, visionäär, uudistaja, tühjus, naine, mees, õpetaja, porikärbes jnejnejne
(selle postituse viimane muutmine: 19-11-2017 19:13 säga.)

lahendused
Veteran

19-11-2017 19:18
Postitus: #153
Kes ma olen: vaimolend.

Ning taoline vaimolend olen ma olnud igavikuliselt: miljardeid kehastusi, miljoneid planeete, tuhandeid universumeid, mitmeid elulaineid .... kõige selle kõrval on see "üks päev" ikka väga väike ühik: st võiks nagu veidi suuremas plaanis üritada. Smile
phillip
Uustulnukas

20-11-2017 21:44
Postitus: #154
Andestus
Metal Jänku
Uustulnukas

20-11-2017 23:58
Postitus: #155
Reptiil.
säga
röövkala

21-11-2017 00:33
Postitus: #156
(20-11-2017 21:44 )phillip Kirjutas:  Andestus

üks tervendavamaid ja ka raskemaid ja olulisemaid

aga sõna:
rõõm
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 08:51 säga.)

lahendused
Veteran

21-11-2017 02:41
Postitus: #157
Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!

Kui me midagi selgeks saame (tehtud saame), siis maailmakõiksus on meile selle eest ette näinud nö "tasu" (see avaldub heaolu tundes: "jee!, hakkama sain!!!").

Maine analoogia: algul teed kuu aega tööd (saad asja selgeks), ning kuu lõpus on "palgapäev" (saad tasu tehtud töö eest).

Kui midagi kehvasti läheb, siis tuleb seda tunnistada, ning üritada viga parandada (nö küsid "uue võimaluse").

Kui aga kehvasti läinud asju ei üritatagi parandada, vaid "andestatakse", siis on 2 probleemi:
1) Selgeks saamiseks kulutatud energia läks raisu (nö kuu aega on tulutult töötamist).
2) Preemiaks ettenähtud energia jääb välja võtmata (nö palka ei maksta kuu lõpus välja).

Seega andestada ei tohi! - ehk mis kehvasti, see uuesti!
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 02:44 lahendused.)
Eithea
Veteran

21-11-2017 06:56
Postitus: #158
(21-11-2017 02:41 )lahendused Kirjutas:  Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!
Seega andestada ei tohi! - ehk mis kehvasti, see uuesti!

Absoluutselt sinuga n6us. Andestamine on parasiit-orjandusliku s6steeni 6ks v6tmetest ehk perpetuum mobile sest energia ei l6he mitte raisku. Edaspidi samuti ei tohi kedrata emotsioone < viha jne... see oleks tegelase eest tema pahateo läbitöötamine.
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 08:45 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
säga
röövkala

21-11-2017 10:25
Postitus: #159
Minu maailmas on andestamine väga väärtuslik ja hinnaline oskus.
Aga samas pole nö õiget ega valet, kuda toimida.
Igaüks on tulnud ise oma kogemusi hankima ja teeb seda täpselt nõnna nagu õigeks peab Smile
(selle postituse viimane muutmine: 21-11-2017 11:11 säga.)

Tinar
Vana kala

21-11-2017 11:55
Postitus: #160
Need kes andestamist millekski halvaks peavad, et teagi millega andestamise puhul on tegu. Nad ise pole tõenäoliselt kunagi kellelegi midagi suutnud andestada ja siis püüavad nüüd oma päästmiseks välja töödata skeeme mis oleks nagu õigemad andestamisest.
phillip
Uustulnukas

21-11-2017 12:12
Postitus: #161
(21-11-2017 00:33 )säga Kirjutas:  
(20-11-2017 21:44 )phillip Kirjutas:  Andestus

üks tervendavamaid ja ka raskemaid ja olulisemaid

aga sõna:
rõõm

See on minu jaoks keeruline sõna. Kusagil alateadvuses on kinni mõttemall nagu ei tohiks liiga palju rõõmu tunda. Totter kas pole?
säga
röövkala

21-11-2017 13:01
Postitus: #162
Vaikne rõõm wink
Tead pole totter.
Elu millegi pärast tahab kontrollida, kas see rõõm on savijalgel...

Ichigo
Nõid

21-11-2017 22:16
Postitus: #163
(21-11-2017 17:32 )Chaos Kirjutas:  Tahtsin kirjutada kaastunne aga jäin siis mõtlema...

Mõnikord on mul mõnest ullikesest kahju, kes ei saa aru, et nende "Shamaani mängimine" on kinnisideede jutlustamine. Kui ma aga loen nende hinnanguid ühiskonnale, riigile ja unistusi, mida nad võimu juurde pääsenuna inimestega teeks, siis kaob see kaastunne kohe ära ja asendub nentimisegs .....

Päris hea selgitus, miks andestamine on mõistlikum kaastunne, kui kaastunne wink

Andestamine vist ongi parim, mida püüda - paljud ei saa nentimisegagi toime, sest vaja on vastandada ja võrrelda, aga nentimine juba väga hea algus.
Tsitaat:kes andestamist millekski halvaks peavad
on tavalised saamahimulised intrigandid Laugh

Ise parasjagu ehk mõnikord nendn, aga sõna on...
...mängin seda mängu hetkel teistpidi, panen hunniku päevi (nö viimane aeg) kokku ja vaatan, mis sõna tuleb, kokkuvõtteks Smile

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Ichigo
Nõid

22-11-2017 09:28
Postitus: #164
(21-11-2017 12:12 )phillip Kirjutas:  Kusagil alateadvuses on kinni mõttemall nagu ei tohiks liiga palju rõõmu tunda. Totter kas pole?
Selline keelumärk alateadvuses on kahjuks väga paljudel - see nö süsteemi hoob allutamiseks, et etturid ennast ise ohjes hoiaks. Hea, kui seda märkad, siis saab keelust ka vabaks.

Aga homeeriliseks pole mõistagi ka tervislik muutuda Laugh , nagu iga liialdusega.

Vaikne rõõm vist ongi tänulikkus, milleni andestamise kaudu saab jõuda - viimane ei tähenda kaugeltki, et oma kogemustest ei õpitaks, pigem vastupidi - andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
phillip
Uustulnukas

22-11-2017 13:01
Postitus: #165
Ma jäingi mõtisklema, et mida see Säga mõtles vaikse rõõmu all. Ei tihanud küsida ka kohe Tänulikust olen ma harjutanud. Alguses oli veidi võõras aga tegin vist liiga mehaaniliselt ei olnud tunnet taga. Sellega tuligi meelde, et vaja taas harjutama hakata. Kuidagi soiku on jäänud.
säga
röövkala

22-11-2017 13:35
Postitus: #166
(22-11-2017 09:28 )murjam Kirjutas:  Vaikne rõõm vist ongi tänulikkus, milleni andestamise kaudu saab jõuda - viimane ei tähenda kaugeltki, et oma kogemustest ei õpitaks, pigem vastupidi - andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.

mhm nii ta ongi Smile
murjam oskabki kõike enamsti paremini lahti seletada. tal ses suhtes meeste aju Smile pluss paneb naiseliku taju juurde ja see oskus vajalik lihvimaks kõigile, et olla siiras ja vahetu

(22-11-2017 13:01 )phillip Kirjutas:  Ma jäingi mõtisklema, et mida see Säga mõtles vaikse rõõmu all. Ei tihanud küsida ka kohe Tänulikust olen ma harjutanud. Alguses oli veidi võõras aga tegin vist liiga mehaaniliselt ei olnud tunnet taga. Sellega tuligi meelde, et vaja taas harjutama hakata. Kuidagi soiku on jäänud.
tänulikkust tead ei saa harjutades, vaid kohaolus aint
ntx on sul mustemast mustem päev ja sa oled kõigi ja kõige peale tige ja trambid kõike segi, siis tuleb keegi võõras ja ulatab sulle lampi taskuräti või poetab lause , nii et ta ise ka ei tea, et seda päiksekiirt ootasid pilve tagant Smile

ja siis tuleb sinus esile TOHUTU tänulikkus... Smile

ma ise kõige kergemini suudan tulla toime just selle sõnaga:
tänulikkus

sest see tuleb kuidagi nii kergelt ja iseenesest ja loomulikult
ja sellega ongi kaasas see nn vaikne rõõm

ja tark murjam tõi välja ka selle, et sealt edasi tuleb siis see andestamine

ma usun, et ühel päeval toimibki kõik nii loomulikult, voolavuses, sest aint nii saab kohalolu kogeda

mina kipun minema oma mõttemustrisse, oma peas loodud maailmadesse ja kuna seal kogu aur millegi loomisele, mida tegelt pole mujal, kui aint mu peas, siis ei märka tegelikku maailma enda ümber ja mis kogemisest saab enam rääkida

seepärast vajan ma näitekes seda mängu, et võtan ühe sõna ja olen terve päev selle sõna abil maailma enda ümber vaatlemas-kogemas
teen seda harva, aga pigem harva, kui üleüldse mitte võtta elu mänguliselt Smile

phillip
Uustulnukas

22-11-2017 14:06
Postitus: #167
Jah mõttemustritesse kadumine on tuttav. Sellele lisaks on mul selline hüplik meel mis võtab idee ja kihutab sellega teab kuhu - ehitab terve eluea jagu sündmusi valmis mõttes Smile
Veidikenegi on tasakaalu toonud sellesse mindfullness meditatsioon(iga päev 10 min kekendub kehal 1 punkti) Saab vahest mõttel sabast kinni enne kui tuurid ülesse võtab.
säga
röövkala

11-12-2017 00:40
Postitus: #168
hüplik meel on enamikul. nagu linnud oksal
(selle postituse viimane muutmine: 11-12-2017 01:42 säga.)

säga
röövkala

12-03-2018 13:56
Postitus: #169
sõna "ühtsus"
vaat ei oska sellel sõnal üldse mediteerida

vihjeid? kirjeldusi? terakesi Smile?

Lorenz
Vana kala

12-03-2018 22:44
Postitus: #170
Üks tee ühtsuseni lõppeb kui hall on lahus
lahus kõigest olevast
see lahend on ühenäoline

Teine tee ühtsuseni lõppeb kui hall on lahus
lahus kõigest olevast
see lahend on omanäoline

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
xcad
Veteran

13-03-2018 11:06
Postitus: #171
[split] Meie vaimsus
Mis on vaimsus? Kas vaimsus peaks inimkonnal arenema või taandarenema? 19sajandil poleks keegi uskunud ~100a pärast on kordades hullem nõijaht kui inkvisitsiooni aegadel kus iga pealekaebust arvestatkase ja ka kõige absurdsemaid süüdistusi esitatakse. Aeg läks edasi tulid Pol Pot ja punased khmerid kas seda sai prognoosida? Jälle ebareaalne. Kas eestis keegi 1990-ndal oleks uskunud, et tuleb vihakõne seadus moslemite vägisi maaletoomine ja euroopat haarab hullus kus pede olla on in aga normaalset loetakse ebanormaalseks? Tähendab inimkonnal käivad hullusehood ikka tsükliliselt ja ka kaugemas tulevikus ei ole midagi head loota. Kui riigid käituvad oma huvide vastu....ebareaalne aga see on argipäev. Kas EU on vaimne??? Sama võiks küsida kas mandavoška on moslem või kristlane, kas tal on kõrged ideaalid? Vaimsusest ei saa seal rääkida kus valitseb debiilokraatia s.o. tallalakkujate ja debiilide võim, või eksin?
Vaimsus saab olla tänapäeval üksikute pärusmaa, mass tahetakse teha "rääkivaks tööriistaks" nagu vanas roomas nimetati. Ju see ongi demokraatia. Kui võtta vaimsust skaalal 0 - 100 siis mandavoška on 0, koer või kass kusagil 5-10vahel kus aga paiknevad ratas - rõivas ja ossinovski? Palju neile võiks vaimsust pakkuda? Peamine, palju teie kaasfoorumlased pakute!!
Kui eeldada, et 100 on kättesaamatu inimesele juba oma olemuselt siis näiteks Einar Laigna võiks kusagil üle 80 saada, muidugi see on minu isiklik arvamus.
https://mvlehti.net/2018/03/13/hiipuuko-...-toisiaan/
Kui see on info on tõene siis varsti oleme NSVL-us kusagil 30-ndatel.....küll ka troikad meelusekontrolliks tulevad ja hiljem ka hukkamised. Mitte virtuaalsed aga reaalsed.....muidugi kui paju selles universumis "reaalsust" üldse on.
(selle postituse viimane muutmine: 13-03-2018 11:28 xcad.)
kage
naegleria fowleri

14-03-2018 12:50
Postitus: #172
(19-11-2017 19:18 )lahendused Kirjutas:  Ning taoline vaimolend olen ma olnud igavikuliselt: miljardeid kehastusi, miljoneid planeete, tuhandeid universumeid, mitmeid elulaineid .... kõige selle kõrval on see "üks päev" ikka väga väike ühik: st võiks nagu veidi suuremas plaanis üritada. Smile
Maal oleks hea ikka inimese elu enda, teiste ja maailma jaoks elada, sest suurem plaan ei saa detailidest aru ja võib kasuliku panuse asemel kahju teha.
(21-11-2017 02:41 )lahendused Kirjutas:  Andestada ei tohi - mis kehvasti, see uuesti!
Absoluutseid reegleid kehtestada ei tohi, sest siis pole vabadust ja võimalust teha seda mis inimesele paremini sobib.
(22-11-2017 09:28 )murjam Kirjutas:  andestuseta pole päriselt mõista ja aru saada võimalik.
Ma ütleks, et andestus on tunne mis lükkab negatiivse tunde/emotsiooni kõrvale ja aitab põhjuste peale mõelda ja kui seda tunnet juba algselt ei ole (vaja), siis saab kohe põhjuste peale mõtlema hakata ja mõista. Kui tunded ei sega, siis saab kohe arusaamisega tegeleda.
säga
röövkala

30-10-2018 11:02
Postitus: #173
[split] Vaimne ärkamine
(29-10-2018 17:15 )Fenkol Kirjutas:  Hinnangute ja kohtumõistmise asemel tuleb hakata tegelema oma võimega kriise lahendada, toetada ja mõista - muuta (võimatuid) olukordi mis inimesest teevad hunniku komplekse või sõltlase.

Muarust see juhis peaks olema igal inimesel peegli peal iga hommik, kui astuvad välja toast.
(selle postituse viimane muutmine: 30-10-2018 14:56 säga.)

säga
röövkala

30-10-2018 20:20
Postitus: #174
[split] Meie vaimsus
sõna "kari"

Isiklikult ei pidanud karja kuulumist varasemalt tähtsaks, aga mida aeg edasi, seda rohkem tunnen puudust oma karjast... Üksildane olen suht-koht ja see isegi ei sega, aga aegajalt tahaks oma inimesi ümber, seda päris oma karja. See on mul siin olemas, maamuna peal ma mõtlen, aga see nii laiali pillutud.

aitäh ... wink et mul on kari ja et nad on puudutanud mu hinge sedavõrd, et nende olemasolu eest olen tänulik nagu miljoni muu pisisasja eest.

issuke see nurk kuhu mu ajuvabadus visati muutub nii kiiresti Smile
(selle postituse viimane muutmine: 01-11-2018 17:32 säga.)

Mannu
Saidil

u xa ke

30-10-2018 20:21
Postitus: #175
Kari koju!

Läbu ei tooda!
(selle postituse viimane muutmine: 30-10-2018 20:28 Mannu.)

Brain expedition.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog