•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Castanedalik elufilosoofia praktikas
#26
Ühe vorsti kaks otsa, nii mitmeski mõttes .. neist kummagi kummardama hakkamine nüüd küll tasakaalu poole ei vii..
Vasta
#27
aga miks siis Kaval-Ants oli Vanapaganast üle?
kui see kavalus polnd, mis see siis oli?
Vasta
#28
(28-02-2017, 13:36 )togli Kirjutas: Vanapagan seevastu oli tõsine töörügaja, uskus inimeste aususesse ja oli ise aus.

ja samal ajal " istus oma varanduse otsas "
Vasta
#29
(28-02-2017, 13:36 )togli Kirjutas: Kaval-Ants oli lihtlabane pätt. Valetas ja sullerdas nagu vana juut. Vanapagan seevastu oli tõsine töörügaja, uskus inimeste aususesse ja oli ise aus.
Vähemalt selline mulje vanadest lugudest jääb...
sama mulje mul kah kuidagi lapsepõlvest...
Tegelt ega see polegi oluline, kui vinge ta oli ja miks Vanapaganast üle. Lihtsalt oleks olnd huvitav näha teistmoodi seisukohta Smile

Vasta
#30
Kaval-Ansuga seoses meenus film "Põrgupohja uus Vanapagan". Küll korduvalt nähtud ja nooruses ka raamat loetud kuid nüüd katsun õhtul uuesti vaadata. Omamoodi klassika, noor inimene näeb asja ühte moodi ja elukogenum hoopis teise pilguga. Nüüd tahangi oma peal testida, ikkagi viimasest vaatamisest vähemalt viisteist aastat möödas.
Vasta
#31
nonii
järgmine küsimus, kust aru saada, mis on ebajumal ja mis mitte.
Kui kainuse hääle esinadajana - kõrvaltvaataja/hea sõber ütleb , see on vale valik, on ebajummel - samas tema ju kaine ja vaatab kõrvalt; või ikkagi pigem on ebajummel iseenda ego-emotsioon , mis teeb selle valiku isegi kui tead, et võid kukkuda nagu narr kaljult alla, kuid samas usun naiivselt, et saad selle kogemusega hakkama, et ei tarvitse ikkagi kukkuda puruks, vaid saad hoopis ntx tiivad vms illusioon, mis endale lood

teine ebajummelite teema:
ja kui inimesele näiteks nõid, kes kõik täppi pannud - mis olnud, on ja mis tuli, on kuulutanud tuleviku prognoosiks - terve elu on sulle määratud kannatada. Kas ta näebki rada, või pigem see üks variante radadest?

aga kuda siis võidelda selle nn negatiivse mõttemustri vastu, sest kui ikka see välja öeldud, siis ei aita enam miski. See on inimese alateadvuses ja hakkab külima end sinna. Mis selle vaikse programmi ära nullib. Ilmselgelt poleks pidand nõia juurde jooksma, aga kui tehtud, kas annab enam tulekahit kustutada?

Kust aru saada, millal räägib sinu Vaim, millal on see emotsioon/programm/muster ja millal ja kunas kuulda võtta teisi, kes vaatavad su dilemmasid kõrvaltvaataja pilguga. Kus on retsept, tasakaal?
Vasta
#32
Aga samas kui need tähelepanekud hakkavad sinus vaikselt juuri ajama, siis varsti võin olla kui marionett nukk, kes teeb valikuid pigem selle järgi, kuidas teised asju hindavad/näevad.
Hästi raske vahet teha, kas nööri tõmbad ise või mõne arvamusliidri-ebajummeli tähelepanek.

Õige - siis ei ole segadust ja kahtlust, vaid hulljulgus riskida ja uudishimu?
Vale - kaalud ja mõõdad ja kahtled ja veeretad edasi-tagasi - teha või mitte teha, olla või mitte olla?
Vasta
#33
(02-03-2017, 18:15 )säga Kirjutas: ja kui inimesele näiteks nõid, kes kõik täppi pannud - mis olnud, on ja mis tuli, on kuulutanud tuleviku prognoosiks - terve elu on sulle määratud kannatada. Kas ta näebki rada, või pigem see üks variante radadest?

aga kuda siis võidelda selle nn negatiivse mõttemustri vastu, sest kui ikka see välja öeldud, siis ei aita enam miski. See on inimese alateadvuses ja hakkab külima end sinna. Mis selle vaikse programmi ära nullib. Ilmselgelt poleks pidand nõia juurde jooksma, aga kui tehtud, kas annab enam tulekahit kustutada?
Nõid näeb hetke seisu, aktiveerunud varianti/programmi.
Teisele variandile saab hüpata/nihkuda ainult ennast muutes. Kui su mõtted, teod, reageerimine, kiirgus, toon, värv muutub.

Vasta
#34
(02-03-2017, 18:15 )säga Kirjutas: teine ebajummelite teema:
ja kui inimesele näiteks nõid, kes kõik täppi pannud - mis olnud, on ja mis tuli, on kuulutanud tuleviku prognoosiks - terve elu on sulle määratud kannatada. Kas ta näebki rada, või pigem see üks variante radadest?
Kannatus on inimese enda valik. St suhtumise küsimus kuidas enda elu vaadata ja kas hoida negatiivsest kinni või otsida lahendusi (ja abi).
Tsitaat:aga kuda siis võidelda selle nn negatiivse mõttemustri vastu, sest kui ikka see välja öeldud, siis ei aita enam miski. See on inimese alateadvuses ja hakkab külima end sinna. Mis selle vaikse programmi ära nullib. Ilmselgelt poleks pidand nõia juurde jooksma, aga kui tehtud, kas annab enam tulekahit kustutada?
Võib elada endas negatiivsed tunded läbi ja mõelda miks need tekivad ja miks neist kinni hoitakse. Aeganõudev ja võib kellegi/millegi abi vaja minna, aga annab tulemusi (mõtlemine ja enda vastu aus olemine on ühed tähtsamad asjad selle juures). Viitaks siin jälle ERR'i artiklile - http://etv.err.ee/v/uudised/elu/22328219...baks-muuta
Tsitaat:Kust aru saada, millal räägib sinu Vaim, millal on see emotsioon/programm/muster ja millal ja kunas kuulda võtta teisi, kes vaatavad su dilemmasid kõrvaltvaataja pilguga. Kus on retsept, tasakaal?
Tuleb ennast, enda tunded, emotsioonid, omandatud/õpitud väärtused, seisukohad jne selgeks mõelda, et aru saada millal järgid tunnet/emotsiooni, millal selgeksõpitud väärtuseid jne. Tuleks absoluutselt kõik õpitu kõrvale asetada ja hakata maailma ning ennast nullist peale avastama ning võrdlema varasemaga, et näha mis on siit maailmast endale külge jäänud. Kui hinge/vaimuni niimoodi ei jõua, siis vähemalt saab teada mis ja miks siit maailmast on omandatud ja mida järgitakse. Saab muutuda teadlikumaks ja näha rohkem valikuid ettemääratuse asemel.

Vasta
#35
(03-03-2017, 11:30 )kage Kirjutas: Tuleb ennast, enda tunded, emotsioonid, omandatud/õpitud väärtused, seisukohad jne selgeks mõelda, et aru saada millal järgid tunnet/emotsiooni, millal selgeksõpitud väärtuseid jne. Tuleks absoluutselt kõik õpitu kõrvale asetada ja hakata maailma ning ennast nullist peale avastama ning võrdlema varasemaga, et näha mis on siit maailmast endale külge jäänud. Kui hinge/vaimuni niimoodi ei jõua, siis vähemalt saab teada mis ja miks siit maailmast on omandatud ja mida järgitakse. Saab muutuda teadlikumaks ja näha rohkem valikuid ettemääratuse asemel.
Aitäh! Hästi kaine ja selgelt kirjutatud.
Sel moel toimides peaks kogemused hinge rikastama ja hoidma tasakaalu. Emotsioonidega kaasa minnes jääb kogemus mõistmata ja hing saab igal juhul räsitud. Nii pos kui neg emitsiooniharjal ratsutades on pärast vaid tühja koti tunne. Energia otsas, aga muster ikka sama...

(03-03-2017, 06:28 )Tulnukinimene Kirjutas: Nõid näeb hetke seisu, aktiveerunud varianti/programmi.
Teisele variandile saab hüpata/nihkuda ainult ennast muutes. Kui su mõtted, teod, reageerimine, kiirgus, toon, värv muutub.

See üks variant kindlasti. Aga me teame, kui raske on end muuta. Mustrite peatamine näib minule elus kõige keerulisem.
Mõtlen kas mingi alternatiivne variant võiks olla. Sest enamik inimesi ei suuda muuta oma vibratsiooni, tekitada nii suurt nihet teadvuses.
Mingi kaardi/ õlekõrre määras Looja veel neile. Vaba tahte valik?
Vasta
#36
(03-03-2017, 15:48 )säga Kirjutas:
(03-03-2017, 11:30 )kage Kirjutas: Tuleb ennast, enda tunded, emotsioonid, omandatud/õpitud väärtused, seisukohad jne selgeks mõelda, et aru saada millal järgid tunnet/emotsiooni, millal selgeksõpitud väärtuseid jne. Tuleks absoluutselt kõik õpitu kõrvale asetada ja hakata maailma ning ennast nullist peale avastama ning võrdlema varasemaga, et näha mis on siit maailmast endale külge jäänud. Kui hinge/vaimuni niimoodi ei jõua, siis vähemalt saab teada mis ja miks siit maailmast on omandatud ja mida järgitakse. Saab muutuda teadlikumaks ja näha rohkem valikuid ettemääratuse asemel.
Aitäh! Hästi kaine ja selgelt kirjutatud.
Sel moel toimides peaks kogemused hinge rikastama ja hoidma tasakaalu. Emotsioonidega kaasa minnes jääb kogemus mõistmata ja hing saab igal juhul räsitud. Nii pos kui neg emitsiooniharjal ratsutades on pärast vaid tühja koti tunne. Energia otsas, aga muster ikka sama...

Tubli, kaine robotlik mõistus on ülendatud emotsioonide/kogemuste/spontaansuse/avastuste üle Smile. Mida edasi?
Vasta
#37
(03-03-2017, 15:48 )säga Kirjutas: See üks variant kindlasti. Aga me teame, kui raske on end muuta. Mustrite peatamine näib minule elus kõige keerulisem.
Mõtlen kas mingi alternatiivne variant võiks olla. Sest enamik inimesi ei suuda muuta oma vibratsiooni, tekitada nii suurt nihet teadvuses.
Mingi kaardi/ õlekõrre määras Looja veel neile. Vaba tahte valik?
Vibratsiooni asemel võiks kõigepealt suhtumist ja mõtlemist muuta, teadvustada mustrit, leida miks mustris kinni ollakse ja otsida lahendusi väljapääsemiseks. Rohkem selles keeles rääkimist millest tavaline inimene aru saab ja mida tajub mitte alternatiivses, parainimeste keeles tekitab rohkem arusaamist ja näitab ka tulemusi. Samuti on abiks taimed jmt tajunihke kogemiseks.

Vaba tahe ja valikud on alati olemas kui ainult seda endale tunnistada.
(03-03-2017, 19:04 )Minaelan Kirjutas: Tubli, kaine robotlik mõistus on ülendatud emotsioonide/kogemuste/spontaansuse/avastuste üle Smile. Mida edasi?
Ülendatud asjad on asjad millest tuleb hoiduda, sest need kulutavad mõttetult energiat ja tekitavad sõltuvust kui mõtlemine ja analüüs ära unustada. Ja ma ei näe põhjust miks ma siin foorumis peaksin (ülendatud) emotsioone/kogemusi/spontaansust/avastusi väljendama, sest see on minu jaoks suhtlemise, mõtlemise ja arutlemise foorum. Kas sinu jaoks on see enda väljaelamise foorum?

Kaine mõistus aitab emotsioone, kogemusi ja muud analüüsida ja mõelda ning ise otsustada ja tegutseda - annab arusaamise pimesi ülevuste, emotsioonide jmt järgimise asemel.
Vasta
#38
Mina ütleks et kui emotsioon üksi ilma mõistuseta, siis see justkui väetaimede pruukimine ekstaasi saamiseks aka narkomaania. Selle vahega, et keha seda talub, sest enda näärmed eritavad kehaomaseid mõnuaineid.


Ntx täna läksin pärast pikka vahet kaubanduskeskusesse ja sain aru, kuidas isegi ilma shoppamata mu keha vallandas kaskaadi. Samas kasulik - raha jäi alles
(03-03-2017, 20:37 )kage Kirjutas: Vibratsiooni asemel võiks kõigepealt suhtumist ja mõtlemist muuta, teadvustada mustrit, leida miks mustris kinni ollakse ja otsida lahendusi väljapääsemiseks. Samuti on abiks taimed jmt tajunihke kogemiseks.

Mõnikord pole kasu. Kui nö põhjuslikud juured ulatuvad lapsepõlve.
Tooks näiteks sõgeda armukadeduse. Ilmselgelt on kainelt hinnatud selle põhjuseks - hirm mitte olla väärtuslik, mahajäetud jne
Inimene võib olla sellest täiesti teadlik, et see on tema probleem ja isegi jõuda psühhoanalüüsiga nn juurteni, kust see hirm ja alaväärsustunne ntx võisid alguse saada, kuid seda mustrit muuta on tal üliraske.
Aitavad kindlasti teraapiad, meditatsioonid, mis reguleerivadki emotsioonide tekkimist, et ta end jälle pimedas hirmus ei lõhuks, aga ta jääb ikkagi nn haigeks, krooniliseks, kes lihtsalt õpib abivahendite ja mõistuse abil oma haiguslikku kiivust kontrollima-juhtima.

Sama on suhtesõltlastega, kes vajavad teise inimese tekitatud emotsioone et tunda end hinnatuna. Ilmselgelt aitavad taas teraapiad - ütlen endale peegli ees : "olen hea, olen ilus" pluss tegevused, mis vaikselt tõstavad enda väärtust iseenda silmis - see minu jaoks kui Pavlovi refleks Smile teed midagi hästi, saad endalt rahulolu ja pai.
Aga olla endaga rahus ja rahul ja lihtsalt kohal need inimesed ei suuda.
Arvan, et seal peab ikkagi "jõulisemat" nihet kasutama.

Ehk siis kogu TAHTEGA ntx hoidma end kõrvaltvaataja rollis, kui tal emotsioonid tekivad. Kaine analüüs pluss meeletu TAHE muudavadki teadvuses niivõrd midagi, et muster peatub.

Aga see hetkel mul spekulatsioon. Kuda praktikas see toimiks, pole endal kogemust.

Arvan, et vaimsusega on kaudselt sama. Võid olla suure lugemisega ja haritud, aga kuniks see ei muuda sinu teadvuses midagi, ei suurene su taju märgatavalt. Ühel hetkel tulevad ikkagi hirmud ja ego ette aka vaimsuse piiratus.

Mul oli huvitav juhtum. Üks nn selgeltnägija sõnas jutu sisse: " ma usun, et sa tead juba, kes ma olen." Ta ootas, et ma "näen". Tundsin sel hetkel oma piiratust, vaimset. Jah, ma tajusin-tajun, et kohtumine pole juhuslik ja et selle näilisuse taga on suurem pilt, aga hall kardin oli ees kui paks udu. Ja isegi kui ta seletaks kui lapsele ükspulgi kõik lahti, poleks sellest kasu, sest ma ei näeks ise, mul puuduks kogemus ja seepärast poleks kirjeldusest abi. Muinasjutt nagu kõik teisedki
Vasta
#39
(03-03-2017, 20:53 )säga Kirjutas: Ehk siis kogu TAHTEGA ntx hoidma end kõrvaltvaataja rollis, kui tal emotsioonid tekivad. Kaine analüüs pluss meeletu TAHE muudavadki teadvuses niivõrd midagi, et muster peatub.
Kui piisavalt kaua jälgida seda mustrit ja tundma õppida põhjuseid mille puhul see tekib ning iga kord küsida endalt miks ma seda mustrit järgin, mis ma sellest kasu saan, miks ma ei õpi ja lisaks tegeleda näiteks mediteerimise vmt harjutustega või kasutada nt ka psühholoogi abi, siis peab muster ääretult tugev olema või tahe ääretult nõrk kui sellest aja jooksul üle ei saa. Ei tasu alahinnata inimese õppimisvõimet ainult tahtmist/motivatsiooni peab olema. Ja harjutamine teeb meistriks ehk siis alguses läheb aeglaselt, aga pärast pole tahet vaja rakendada vaid võib tunda aina kiiremini ära kui tunne tekib ja emotsiooniga kaasa minnakse.

Oleks piisavalt huvi ja põhjust, siis käiks selle joogaõpetaja kursusel ära, et võrrelda tema juhendeid sellega mida ma endaga teinud olen, aga ei ole tahtmist raha välja käia kui sarnased tulemused on käes (mul läks u 7 aastat aega selleni jõudmiseks ja alustasin tavalise hingamisele keskenduva mediteerimisega ning üldsegi mitte selle eesmärgiga).
Tsitaat:Mul oli huvitav juhtum. Üks nn selgeltnägija sõnas jutu sisse: " ma usun, et sa tead juba, kes ma olen." Ta ootas, et ma "näen". Tundsin sel hetkel oma piiratust, vaimset. Jah, ma tajusin-tajun, et kohtumine pole juhuslik ja et selle näilisuse taga on suurem pilt, aga hall kardin oli ees kui paks udu. Ja isegi kui ta seletaks kui lapsele ükspulgi kõik lahti, poleks sellest kasu, sest ma ei näeks ise, mul puuduks kogemus ja seepärast poleks kirjeldusest abi. Muinasjutt nagu kõik teisedki
Kõik sellised arusaamised võtavad aega, vajavad tahtmist endaga tegeleda ja ennast tundma õppida ning info kogumist ja endaga katsetamist (erinevate kogemuste saamist) ja meeldejätmist. Kui sa sellele mälestusele näiteks 10a pärast tagasi vaatad, siis kas arvad, et on samasugune hall kardin ees kui sa oled selle kõrvaldamise nimel endaga tegelenud? On sul motivatsioon selleks olemas?
Vasta
#40
(03-03-2017, 23:04 )kage Kirjutas: Oleks piisavalt huvi ja põhjust, siis käiks selle joogaõpetaja kursusel ära, et võrrelda tema juhendeid sellega mida ma endaga teinud olen, aga ei ole tahtmist raha välja käia kui sarnased tulemused on käes (mul läks u 7 aastat aega selleni jõudmiseks ja alustasin tavalise hingamisele keskenduva mediteerimisega ning üldsegi mitte selle eesmärgiga).
Olen käind tema loengutes. Ma usun, et tegelikult ainuüksi tema kursus inimest veel teadlikuks ei tee. Teeb teadlikumaks. Seega kui lähed kursusele, siis aint uudishimu vist tõesti võiks olla ainuke ajend. Kuid juba ühe tema loengu kuulamisega saaksid ka selle võrdluse. Karisma on tal aga huvitav Smile
Vasta
#41
Tsitaat:Sõja hõng meelitab hirmudest toituvaid vaimolendeid. "Hirmu linde."

Hirm saab tulla, kui terve mõistus kaob.

Egregor käib peale kuni inimene annab järele. Vaim käib peale ja ajab Terve mõistuse/Intellekti välja. Inimesest saab koopainimene. Tükk tuima liha.

Inimese loomulik maailmataju kaob ja pilk suundub kuhu Jumal/ egregor näitab.




mõtlesin et arendan pisut teemat..
seoseid võimalik leida ju veel palju



Vaimu võimu poole kallutamine saab abi propagandast.

Propagandakanalid tekivad vajadusest Vaimu võimu poole kallutada.

Vajadus mis suur diktatuuridel.
Punavenelik propagandamasin nt. Aga ka natslik.

-Kaval-Antslik vs Vanapaganlik süsteem:=)
..sarnasusi jagub.




Propaganda loob lainetusi ühisväljas.
sarnaselt kui "hirmu linnud" kui emotsioonenergiat nö välja võngutavad, ühisvälja madalatel sagedustel

ühed põhimised emotsioonenergia korjajad, on hirmunud hirmutajad.
hirmutavad olles ärahirmutatud ka ise. sissepääsend hirm sunnib hirmutama.
-saades ärahirmutatud, saavad uuteks sõlmpunktideks laienevas " hirmu võrgustikus "
-hoiavad ühisvälja allutamise - hirmu võrgustiku laienemise protsessi töös
mida pimedam hirm, seda kauem see kesta saab. hirmu võrgustik laieneda.
propaganda/arvamuse kallutamine toimida.
mingil hetkel tekib laviini efekt.




...

Maailm pole loodud olema staatilises paigalseisus..

mis ei tähenda nagu peaks " alatasa kuhugi kiirustama " , ühinema kiirustamiskultusega

Elu mõte tundub paremini kohale jõudvat , neile kes võtavad peatuda. Võtavad " märgata asju "

Peatada kiirustamine. astuda maha gloobuselt.

Propaganda omab võimu üle nonde kes kiirustamise kultuse lummuses. Tundub.


Quu Kirjutas:Jah olen isegi täheldanud, et kiiruses peitub võti, aga mitte kvaliteedile. Kui asju teha nagu konveieril, ilma personaalse lähenemiseta ja asjadesse süvenemata, tulevad paraku ikka vead sisse. Samas kui sammu pidada ei suuda teistega, oled mahajääja.....kvaliteediga mahajääja. Me elame tarbimise ajastul, see on päris masendav tegelikult. Kui vaadata olukorda laiemalt, ei saa sellel olla erilist positiivset tulemust.
Vasta
#42

Tsitaat:Propaganda omab võimu üle nonde kes kiirustamise kultuse lummuses. Tundub.
Rööprähklemise, mõõduvõtmise, piiridega määramise jms lummuses, aga ennekõike on propaganda saak ja hirmutatav see, kes peab oluliseks valida pooli, muarust.
Teadmatus loob samuti hirmu ja ajab hirmutama
Tsitaat: Kui vaadata olukorda laiemalt, ei saa sellel olla erilist positiivset tulemust.

Idee, et on vaja ennast muuta või et
Tsitaat:saab hüpata/nihkuda ainult ennast muutes
võib osutuda tõeliseks lõksuks. Kes ütleb, et on vaja või et kui muuta käitumist v mõtteviisi, siis ISE ikkagi muutub?
Muutub enamasti vaid medali pool ja veendumussüsteem e. usk...
https://qz.com/924103/happiness-has-beco...brinkmann/
Süüvimisest võib abi olla, kuni see on neutraalne ja kuni inimene ei jää üksi..
Vasta
#43
Kummaline et kui inimene jääb üksi, siis ta mitte ei muutu tugevamaks ja teadlikumaks, vaid murdub tema viimanegi tahe ja motivatsioon. See mõjub paremini kui egregoride pealekäimine, kui hirmutamised jms manipulatsioonid murda inimese isiklik tahe
Vasta
#44
(08-03-2017, 20:52 )murjam Kirjutas: Süüvimisest võib abi olla, kuni see on neutraalne ja kuni inimene ei jää üksi..


Süüvimisest võib abi olla kui see viib " Kõik-Isesse "
Kui süüvimises on liikumine " Ise laienemise " poole, Ise dissotsiatsiooni poole. Teadliku dissotsiatsiooni poole-
neiks mida ka teisikuteks nimetatakse -Ollakse dissotsieerunud aga seda kontrollib Tahe. Ise ei kao,
Süüvitakse enesesse kui kogumisse üksikutest Oma-teadvustest

Siis ei võimalik ka üksi jääda. Üksindus on meie sees. Suhtumise, valiku küsimus.

Süüvimises " Kõik-Isesse " on nö Oma-Võõra-neutraalsus. Oma jääb alles (Tahte pool) , Võõras tuleb lähemale (Dissotsiatsiooni pool)
Oma ja Võõra vahel on piir, aga sellest ei pea saama müür tajumisele.
Vasta
#45
Es mingil hetke igayks on "oma asjaga" yksi, kui muutub keskkond v maailmapilt vms aga jah, päris yksi ei saa jääda kuni on inimkond, võib end tunda kyll võõrkehana selles, mõttekaaslase puududes ja see pole muarust valiku vaid tahte teema, kas on yldse tahtmist olla ja kuuluda, sest yhtainust inimest kui tervikut ei eksisteeri, me oleme seorud kogum, mistõttu valdav ongi tahe ripneda millegi suurema kyljes ..
Ma ei usu ei motivatsiooni ega enesega tegelemisse ja õnn muarust on vaid usu kyss: usk, et kui suhtud ja teed head, on kõigil parem, ka endal.
Syyvimises mõtlesingi asjade ja maailma olemust mitte egoistlikku ennast, endasse syyvimine viib tagasi mitte edasi, ent keskendudes ka väikest asja tehes nt syyvid kõiksuse olemusse ja enese selginemine saab siis tulla tagajärjena. Kui see on kõik-ise, siis jah

UFO:

Süüvimises " Kõik-Isesse " on nö Oma-Võõra-neutraalsus. Oma jääb alles (Tahte pool) , Võõras tuleb lähemale (Dissotsiatsiooni pool)
Oma ja Võõra vahel on piir, aga sellest ei pea saama müür tajumisele.

[/quote]


(08-03-2017, 21:49 )säga Kirjutas: Kummaline et kui inimene jääb üksi, siis ta mitte ei muutu tugevamaks ja teadlikumaks, vaid murdub tema viimanegi tahe ja motivatsioon. See mõjub paremini kui egregoride pealekäimine, kui hirmutamised jms manipulatsioonid murda inimese isiklik tahe

Isikliku tahte murdumine peaks olema värav kõiksuse (v kõik-ise) tajumiseni.
Tahet muarust mõistetakse ikka piiratult, egotahtena. Kui on kõiksem tahe ja kui seda vallata, peaks ssama muuta reaalsust, taotlust käivitada...
Vasta
#46
Paljuski sõltub sellest, mida me maailmast oma vaatluse alla võtame. Enamikus on meie tähelepanu all (kui kasutada castaneda mõisteid) kõik see, mis on tonali laual. Tonal loob reeglid, mille abil ise mõistab maailma. Tema funktsioon on otsustamine, hindamine ja jälgimine. Mõistus on osa tonalist. Tonal ja Nagual on õige paar, mida vaatluse alla võtta ja arvestada kui tervikut, mitte näiteks Hea ja Kuri, mis on paar Tonalis. Naguali mõju saab jälgida, kuid sellest ei saa rääkida. Nagual ei ole kogemus, intuitsioon ega ka teadvus, need on terminid tonali laual. Nagual ei lõpe kunagi ja tal ei ole piire. Kui sa ei hooli oma tonalist, võib elu sinu vastu sama halastamatu olla. Näiteks, mees joob, sest tema tonal on nõrk. Tonali väline osa on jämedakoelisem, see on tegutsemine ja teod. Sisemine osa on pehmem, peenem ja komplekssem, hõlmates otsustusi ja hinnanguid. Õige tonal on niisugune, mille küljed on täielikus harmoonias ja tasakaalus. Tervikliku pildi annab Tonali ja Naguali koosvaatlemine. (Tõin need asjad välja raamatust Jutustus Jõust)
Vasta
#47
Kindlasti saab ka nagualist rääkida, sa ju pisut tegid seda Smile
Aga muidugi on kõik see lycantrophe-style kirjeldamine üks inventari kogumine kõik - mitte et me seda ei naudiks Laugh
Vasta
#48
Tsitaat:Elu mõte tundub paremini kohale jõudvat , neile kes võtavad peatuda. Võtavad " märgata asju "

Sobib hästi Koopaga, üksiolekuga. Sisemise Distsipliiniga.
Ka budistid kasutavad ju samuti koopaid.. Ja indiaanlased. Vaimu poole pöördumiseks.
mis ei tähenda et nad peaksid just sel viisil sisemise vaikuse saavutama. või et peaks käsu korras koopas mediteerima kes selleks sisemist tõuget ei tunne.


Sisemine vaikus, "ajab emotsioonid ära." Koopaüksindus võib siin kaasa aidata.
Ehk, olla vahendiks vaikuse loomisel:=).

..ja emotsioonide peatamiseks.


Kes meilt emotsioone välja püüavad "võngutada" egregoride "käsul" ju ikkagi needsamad meie kaasinimesed -jahisaagiks kel rohkem energiat.
Koopas / Sisemises vaikuses, nö korjatakse tagasi energiat. Taastatakse energeetilist kaitsekilpi.


Kiirustamine viib vaikusest eemale.


Tsitaat:Propaganda omab võimu üle nonde kes kiirustamise kultuse lummuses. Tundub.




--------------------------------------------------
14.03

Maailmataju saab olla terviklik vaid, kui saab toitu Sisemisest vaikusest. Sisemine vaikus on väravaks enesesse. Enesesse ei pääse, läbi lärmi. Lärm peletab Ise Väravalt.

Ka idamaistes õpetustes, meditatsiooni puhul, Iseni jõudmiseks lastakse kehal ja mõtetel rahuneda.Teerituaal kui veel sobiv näide..

Vasta
#49
Emotsioonide väljakangutajatest võib ka olla kasu. Muuta nad sarnaselt koopale vahendiks emotsioonide peatamiseks - välja astumiseks sellest mängust.
Nõuab distsipliini ja tahet ja oskust muuta see kogemuseks - kõrvaltvaatajana.

Eriti raske pähkel-katsumus kõige lähedasemad; eriti mees-naine mänguosalised.
See muidugi aint teooria, et see võiks toimida ka nii.
Vasta
#50
Minu arusaamist mööda annab selline vaatlemine teistsuguse perspektiivi. Muidu oled ninapidi tonalis, paigutad ja uurid neid, vaatad ja imestad, et kust see ikka sinna sai jne. Kaugemalt vaadates ja arvestades tervikut paistab tonali osa osana ja siis vaatad, et kas sobib või ei sobi sinna jms ja ei kuluta igavesti sellele oma tähelepanu.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat