Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019
Jääb ära

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urantia raamat
Autor Sõnum
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

19-10-2008 19:49
Postitus: #126

Kui kaasajal mõnes kristlikus konfessioonis räägitakse vereohvrist, mis teha. Inimestel on oma tahe ja loogika. Kuid teilgi pole peale oma hirmude ja segaduse kellelegi midagi pakkuda. See on tõesti kahetsusväärne.
Oijah kui kõrge ja ülev on olla Urantia teadja tundja ja kui madalad ja õnnetud on need kes seda raamatut millekski ei pea.
Äkki need mitteteadjad tundjad teavad midagi muud teistest võimalikest maailmadest peale kristlike konfessioonide maailma, ei tasu ju väita et Urantia viimane osa ei räägi Jeesusest ja tema tõelisest rollist inimeste päästmisel kaosest ja rumalusest.
Õigus vaielda kõigil, kui Urantia tegelased arvavad, et võivad kõrgelt usupilvelt rõõmsalt sülitada vaeste teisitimõtlejate peale siis eksivad, ilmselt on kindlasti olemas usufoorum nimega Urantia ja seal on tõepoolest õigus ja kohustus kõigil Urantiauurijatel hiilata usukaaslaste ees oma raamatutundmise nüanssidega, aga siin, siin tuleb ära kannatada ka vähemargumeteeritud jutt raamatu kohta arvamus on ju õige kui Urantia peab kõige õigemaks juutide poolt jälestatud Jeesust ja tema väärõpetust uues soustis, siis mida arvata uuest iidolikummardajate usulahust, usume parem tarku juute, nad on olnud vägagi edukad oma elus ja usus.
Eelistan piiblirahva enda arusaamu nende ajaloost ja kirjapanekutest.
Vast seekord oli selge vastus segaduses ja hirmudes olendi poolt.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
a.v.
Uustulnukas

19-10-2008 20:48
Postitus: #127

Olen väga tänulik, et lõpuks leidsin netiavarustest inimesed, kes jagavad oma isiklikku kogemust, kuidas URi on võimalik elus praktiseerida.

Tajun, et see on üks igatsuspalve vastus. Üks vastutulek Taeva poolt.

Ei tahakski enam sõnu teha.

Võin öelda vaid, et mida arvasin teadvat - seda ei ole.
Lohetapja
Uustulnukas

19-10-2008 20:53
Postitus: #128

Kuulge, ViruShaman,
vaidlemine pole kunagi õigustatud. Vaidlemine on teistelt energia röövimine. Alkeemik püüab kannatlikult teile vastuseid edasi anda, mis on rahumeelsed, kuid korralekutsuvad. Teie isiklikud argumendid tulevad korrast ära blokeeringutest teie energiakeskusest. Pole vaja selgeltnägemise võimet, et seda ära tunda.

Lohutuseks teile, VironShaman,
Jumalal on kõigi jaoks armastust, seda Tõelist, mida teistelt inimestelt ei saa. Mida rohkem te väljapoole lahmite, kuulamata ära teisi, seda kindlamini jooksete energiast tühjaks ja olete viimaks ikkagi tasaselt sisemises kambris, kus Looja teile vaikselt rääkida saab.
Rahu sinu südamesse!

parim võitlus on oma "loomaga"
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

19-10-2008 21:20
Postitus: #129

Rahu rahu, kui ei vaielda siis polegi midagi muud öelda kui kaasa määgida ainsa ja õige tõe kuulutajatele, mul neid ainsa ja õige tõe kuulutajaid vähemalt korra nädalas ukse taga uut elu pakkumas ja põrguga hirmutamas.
Jubba paks nahk igat liiki naha vahele pugeda üritajate rahustamiseks.
Ei aita ei kannatlik selgitus ega vihane sõimlemine, VironShaman ajab ikka oma nimele kohast juttu.
Teie jurale peavadki blokeeringud peal olema, et mitte liigset prahti oma privaatruumi lasta, ainult luba ja nad ongi kohal järjekordset hingekest tühjaks imemas ja keha oma järgijatele hõivamas.
Ise nimetavad seda kristlikuks ümbersünniks Kristuse kuningriiki.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

21-10-2008 15:12
Postitus: #130

Saan ma õigesti aru, et käsikiri pandi siiski kirja inimese poolt, mitte aga ilmutise enda poolt inglise keeles? Kui nii, siis ON JUBA tegemist kellegi tõlgendusega sellest võimalikust ilmutusest. Kas ilmutus oli sõnaline, ehk siis kas üles tähendajale dikteeriti ette teksti, või jutustati lugu ja käsikirja autor pani selle kirja kuulmise ja mõistmise järgi?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Celtic

21-10-2008 16:06
Postitus: #131

Huvitav oleks teada kontaktikomisjoni täpset aruannet sele kohta.

Tekstist võib siis välja lugeda, et kasutati automaatkirjutamist? Kas keegi on uurinud, või on kuskil vihjeid selle kohta, KES too olend võis olla?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Celtic

21-10-2008 18:28
Postitus: #132

Olgu. Mina näiteks suhtun suure umbusuga nendesse teavetesse, mille allikat ma ei suuda tuvastada. Aga see on minu probleem.

Celtic

21-10-2008 19:31
Postitus: #133

Miks neil meie vastu suur kaastunne on? Kas nad pole oma eluga rahul, või pole neil piisavat arengutaset et nad peavad ennast emotsioonidega vaevama?

Luthien
Tavaliige

21-10-2008 22:13
Postitus: #134

Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Mitu lk Urantia raamatut sa, Luthien, lugenud oled?
Ma olen selle raamatu peaaegu läbi lugenud. Ütlen peaaegu kuna raamat oli tookord laenuks ja kiiresti sooviti tagasi.
Siiski minu ebakompententsus võib tuleneda asjaolust, et raamat sai loetud aastaid tagasi ja siia sai postitatud vaid järgi jäänud emotsioon ja tolle aegse analüüsi tulemus.
Tsitaat:Algselt postitas: Õpilane

Kaldun arvama, et sa siiski oled selles teemas tume. Kui sa väidad, et UR taandub vabamüürlaste õpetusele, on selge, et sa pole seda raamatut lugenud. Või oskad sa tuua mõned näited, millega oma väidet põhjendada?

Sõnavabadus nagu ka vaba tahe ju ei tähenda, et kõike võib öelda ja teha. Maailm on kaoses just seepärast, et vabadust vääralt tõlgendatakse.

Muudetud: 17-10-08 kell 11:41:01 Thorondor
Ehk ei tea sina kes on vabamüürlased ja mis moodi on nad seotud kirikuga?
Kas sa tead mis on vaba taha ning kas sa suudad väita, et tead mis on MINU jaoks vaba tahe?

Kuna mulle tundub, et siinne teema on tehtud ainult kristlastele oma vaadete õigustamiseks ja tugevdamiseks ning nende üle arutlemiseks siis ma leian, et mul ei ole mõtet rohkem siia teemasse postitada. Mina kui mitte kristlane olen ju tume
Õpilane
Uustulnukas

22-10-2008 16:54
Postitus: #135

Tsitaat:Algselt postitas: Luthien
Kas sa tead mis on vaba taha ning kas sa suudad väita, et tead mis on MINU jaoks vaba tahe?

New Age'i ajastul on valdav suhtumine, et inimese vaba tahe on pühamast püham. UR ütleb, et vaba tahe on SUHTELINE. On ka öeldud, et see on areneva inimese VÕIME valida head ja kurja. Mina saan sellest aru nii, et vaba valiku võimet ei pea tingimata realiseerima. Mida kõlbelisem on inimene, seda põhjalikumalt hakkab ta aru saama, mida ta teha tohib ja mida mitte.

UR: 'Vaimne kasv on suurim seal, kus kõik välispidised surved on miinimumis. Kus on Issanda vaim, seal on vabadus.'
Ühest küljest on tõesti nii, et vaba tahe on ülim. Kuid inimese vaba tahet peaks piirama armastus ja usaldus Looja ning austus loomingu vastu. Vaba on see, kes kuuleb Jumalat. Inimene on oma vaimses arengus veel nii madala pulga peal, et oma veel üpris loomaliku mõistusega (vabandust) ei ole ta võimeline tegema õigeid otsuseid.

Tsitaat:Algselt postitas: Luthien
Kuna mulle tundub, et siinne teema on tehtud ainult kristlastele oma vaadete õigustamiseks ja tugevdamiseks ning nende üle arutlemiseks siis ma leian, et mul ei ole mõtet rohkem siia teemasse postitada. Mina kui mitte kristlane olen ju tume

Mina tõesti arvasin, et see siin on koht, kus inimesed saavad jagada oma huvi Urantia raamatu vastu. Ja loodan, et see nii ka jääb.
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

22-10-2008 20:34
Postitus: #136

kell 22.50 algab ETVs film ameerika kristlikest fundamentalistidest, sakslaste trehtud, ärge maha magage.
Aga mina arvan et see viimane Jeesuse jura on sinna raamatusse Melkisedeki jüngrite vabamüürlaste poolt kunstlikult poogitud selleks, et raamat ei töötaks vaid teeniks kristlaste huve.
See viimane osa on nagu rahutuvi kaki vahukooretordil.
Hallucigenia
Veteran

23-10-2008 21:39
Postitus: #137
Plats puhtaks!
Kas siin teemas siis jälgi pühitud? Nagu kunagi HarriKingo, kes minnes oma mõtted kaasa võttis ...
Celtic

23-10-2008 21:41
Postitus: #138

Vihjeks: ka Harri Kingo oli ja endiselt on UR entusiast. Mine tea, ehk mingi omapärane kutsehaigus...

a.v.
Uustulnukas

23-10-2008 22:00
Postitus: #139

Kahju, et alkeemik lahkus. Kuid URist loeb välja põhjused.

Ütle, palun, Celtic, miks modereerid teemat, mis Sulle nii vastuvõetamatu on? Nii Urantia raamat kui selle huvilised ja lõpuks - Jumal ise.

Muudetud: 23-10-08 kell 23:01:33 a.v.
Celtic

23-10-2008 22:01
Postitus: #140

Soh, nüüd on minu kord olla üllatunud. Millest sellised mõtted? Ehk seletad lähemalt.

Jõhvikas
Veteran

13-09-2009 17:07
Postitus: #141

Krayon vastab:

URANTIA RAAMAT

Küsimus: Kallis Krayon! Kas sa võiksid avaldada oma arvamuse Urantia Raamatu kohta?

Vastus: Kallis intuitiivne Inimene, sa ei kuule minult iial nende asjade kohta mindit hinnandut. Vaimul puuduvad arvamused. Talle on omane vaid austus nende vastu, kes otsivad varjatud tõde. Ometi kuuled Sa mind pakkumas asjade kohta metafoore, millesse sa ise võid süüvida. Urantia Raamat kujutab endast väidetavalt raamatut „kõige olnu ajaloost.” Võib öelda, et see räägib sellest, „kuidas asjad käisid.” Oleme loendamatutel kanaldamistel küsinud: kui teil on olemas sada raamatuit selle kohta, kuidas hooldada ja toita magavat inimest, kuid äkitselt ärkab see inimene üles ja lahkub toast, siis mida te kõikide nende raamatutega peale hakate? Nad võivad küll olla täpsed, aga missuguse tegelikkuse jaoks?
Meie õpetus on selline: need õpikud olid kehtivad ühes teises paradigmas, nad olid kehtivad, pühad ja täpsed. Uues paradigmas muutub aga isegi ajalugu! Oleme varemgi kõnelnud neist veidratest omadustest - kuidas muuta minevikku dimensionaalse nihke läbi... küsides, mida üks „tegelikkus” endast tegelikult kujutab. Nüüd hakkavad iesgi teie parimad füüsikud neidsamu küsimusi esitama. (vt. David Albert, Joseph Dispeza, Amit Goswami, John Hagelin, Stuart Hameroff, Ramtha (J.Z.Knight), Dr. Michael Lewith, Daniel Monti, Andrew B.Newberg, Candace Perth, Jeffrey Satinover, William Tiller, Fred Alan Wolf, Dean Rdin, Dr. Masaru Emoto, Micheal Ledwith, Lunne Mc Taggart. Mis me üldse teame ? http://www.green-door.narod.ru/multiv-main.html.)
Niisiis on meie sõnum: jätke vanade aegade sügavaimad ülestähendused nende ülestähendamise aegade ja tingimuste juurde. Jätke endale ruumi oma tegelikkuse muutmiseks ning uute õpperaamatute kirjutamiseks – paradigmas, kus te olete praegu. Siis mõistate te äielikult, et kõik raamatud olid oma aja jaoks asjakohased.
Vihje: Kui muutub sinu tegelikkus, siis muutub kõik. Minevik ... olevik ... tulevik. Kus siis on need raamatud, mida te nüüd võiksite järgida? Võib-olla on need teie sisimas ja valmis sealt välja ilmuma, kujutades endast sügavaid õppetunde inimkonna jaoks?
HUGOTH
Veteran

13-09-2009 21:30
Postitus: #142

Vaatasin vahepealsed kommetaarid üle ja neid oli huvitav lugeda. Peamist asja pole ikkagi edasi arendatud. Kõik taandub vanale tasandile. UR õpetus levib teatud aja edasi, nagu iga uus asi. Hosiaana kirik on UR õpetusega seotud Ja seal toimub kõva ajupesu. See tekst ja viis, kuidas seda ette loetakse see mõjutabki seda kuulavat inimest. Samal ajal on sinna sisse poogitud kindla mõttega sõnad, kuidas inimene peab edasi tegutsema. Neil on vaja uut massi, keda valitseda ja kastada oma tööriistana. Hea näide tehnilisest keskajast, koos sinnakuuluvaga,see on alles algus. Puudub veel mõttejuhtimise generaator koos kontrolleriga, siis on see täiuslik.......Lõpetuseks iga asi kui seda tehakse millegi nimel ja see untsu läheb saab see või kes, mille nimel seda tehti saab oma laksu. Ja siis on nendega lõpp. Inimest ei tohi nende arvates kunagi tõeliselt vaba olla,selleks on siin loodud oi kui palju erinevaid vahendeid. Et me ei areneks teistest meie valitsejatest kõrgemale tasemelejne.... Head edasi mõtlemist.
T11ger
Veteran

15-09-2009 10:52
Postitus: #143

"Inimlik" arvuti või inimene, kes kannab ajus kiipi - kas see on tulevikumuusika? Peter Fromherzil Martinsriedi Max Plancki instituudist õnnestus möödunud aasta oktoobris panna koos töötama kaks närvirakku ja ränikiip. Kiibilt lähetati signaal esimesele rakule, see edastas selle teisele rakule ning too saatis signaali omakorda tagasi kiibile. Järgmisena kavatseb teadlane luua juba mitmest neuronist koosnevaid närvivõrke, kus sünapside asukohad on täpselt kindlaks määratud. Nende võrkude toimimist tahab ta kiipide abil jälgida ja kontrollida. Mis valdkonnas Fromherzi uuringute tulemusi tulevikus rakendada saab, selles osas on teadlane ise siiski ettevaatlik.
allikas http://www.horisont.ee/arhiiv_2000_2002/h2001n2l2.html

ja lisaks http://paber.ekspress.ee/viewdoc/68F9B34...7E002D9286
NelliN2
keegi

30-08-2011 16:04
Postitus: #144
RE: Urantia raamat
Üritasin,loobusin.
Kui see raamat kirjutati inimkonnale,miks ei võinud see olla kas või oikumeeniline.
Jumalaga pole mul just kõige viisakam suhe...
Päikeseinsener
Bännitud

22-04-2012 00:59
Postitus: #145
Urantia raamatu loogilised puudused

Valeõpetused - Urantia raamat

"You're all individuals"
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

22-04-2012 09:33
Postitus: #146
Tubli Päikeseinsener, huvitaval kombel kirja pandud kus, asub Isa ja Poja elukoht kosmilises impeeriumis.
Järelikult tuleb Ilmutuse tekst Isalt, kuna teist võimalikku allikat ei ole. Jerusem tiirleb Orioni vöö kõige vasakpoolsema tähe ümber. Keskmine täht, ühe tähesüsteemi kaugusel on mässu peamine kants. Seega on mäss otse Jerusemi väravate all.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog