Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urantia raamat
#76
"UR" on seotud "HOSIANA "kirikuga,igatahes TALLINNAS see tegutseb ja ise olen korra seal käinud .Kunagi 80 dail sai kõik need"UUED usulahud läbi käia ja mul on neid nüüd hea võrrelda "PABERIL"ja tegelikkuses.Pakun siin veel ühe asja juurde mimelt "NLP"=See tähendab ,NEURO LINGVISTILINE PROGRAMEERIMINE.See on uus süsteem inimeste vaimsuse ja muu muutmiseks.Minu teada oli selle süsteemi leiutajaks ameeriklased ,sealt ta meile jõudis.Selle abil saab inimestele sisendada üks kõik mida just vaja.".Tugevatele inimestele "see ei toimi.See on segu joogast psühholoogiast enese sisendusest ja veel millegist. Seda on ka mainitud "UR" is.
Vasta
#77
Eesti NLP Instituudi koduleht:
http://www.nlpinstituut.ee/index2.php?leht=1&art=2
Wikipedia artikkel (sisu on vaidlustatud):
http://et.wikipedia.org/wiki/Neuro-lingv...mmeerimine
Vasta
#78
Olen läbinud "kursuse",kus kasutati NLP d.Huvitav on see,et kui igal osalejal paluti omale istekoht valida,siis kursuse lõpus selgus,et ÜHETUGEVUSED"inimesed istusid vastakuti.Mina olin juhendajaga vastamisi.Igatahes see süsteem minu peal ei toiminud.Kõigile teistele "MÕJUS".Mõned huvitamad asjad jätsin sealt meelde võib hiljem vaja minna.Lõpuks ="SEE TOIMIB VÄGA HÄSTI NÕRGA NÄRVISÜSTEEMIGA"inimestele.Selle mõju on võimalik ka blokeerida.
Vasta
#79
Olen selle ur kursis,see on kirjutatud 30 aastate stiilis ja arusaamade järgi. Sain terve raamatu kohta ainult 300 lk kasulikku infot.Muu on pallast meile. Praegusel ajal on juba pool infot vananenud ,millest seal kirjutati.
Vasta
#80
Vahepeal olen küberruumist üpriski kaugel viibinud.

Näen, et vahepealsed vaidlused on edasi arenenud tunnetuslikus osas: umabes nii, et kuidas minu arusaamised vastavad Urantia raamatu informatsioonile jne. ....

Tuletan meelde, et tegelikkus kulgeb omasoodu, lahus inimolendite arusaamadest.
Tegelikult kedagi ei huvita meie arutlused.

Loeb see, kuidas tegelikult on!

Uranti Raamatu kõige väärtuslikumaks osaks on esimene ja neljas osa (Üldkosmoloogia ja Kristuse kehastumise krooonika).
Siinujuures ei ole selles para-web foorumis isegi midagi sellist tunnetanud, mis isegi sarnaneks kriitikale.

Preaguses ajastus näen eelkõige 5D iseloomu, kus tegelikkust suunab eelkõige mõtte-eneriga.
Hiina (kus õnnestus hiljuti viibida) edu põhineb eelkõige distsiplineertud mõtlemisel ja iidsel kultuuril.

Kes suudab inimkonna mõtlemist valitseda, see valitseb ka inimkonda.

Püsigem tegelikkuses kaugenedes illusioonidest.
See oleks vast tänapäevane UR sõnim.
Vasta
#81
Leidsin teie foorumist Urantia raamatu teema, mis on väga haruldane. Kristilikel veebilehtedel võib kohata URi kahjuks vaid valeõpetuste nimekirjas.

Siinne arutelu jäi põhiliselt paari aasta tagusesse aega, kuid ehk on vahepeal selle vastu kellegil huvi tekkinud. Enamus postitusi käsitlesid URi teoreetiliselt küljest. Aga sellel raamatul on suur praktiline väärtus. Tahaksin seda teiega jagada. Ja ehk on veel teisigi, kes haakuvad.

Jõudsin Urantia Raamatu juurde peale pikka otsimese ja rahutuse perioodi. Tundsin Jumalat, käisin luterliku koguduse koosolekutel, lugesin korraliku kristlasena Piiblit. Kuid ma ei olnud rahul ja kuigi ma ei osanud isegi sõnastada, millega ma rahul ei olnud, tundsin, et peab olema midagi enamat, kui see, mida kirikus räägitakse.

Kui UR mulle kätte sattus, olin täiesti rabatud, sest tundsin, et just see on puuduv osa mosaiigis. Miks ma nii tundsin?
1. UR räägib universumitest kui arukate ja kõrgete olendite elupaigast. Me ei ole maailmas üksi, me pole ainsad olendid Looja loomingus. Universumis valitseb kord, igal olendil on oma ülesanded ja midagi ei ole jäetud kahe silma vahele. Meile võib küll tunduda, et oleme planeedil Maa juhuse hooleks jäetud, kuid see mulje on petlik. Ja lisaks ütleb UR, et universum on minu vastu heatahtlik!

2. Sain teada, et ma olen loodud arengulise olendina, sest nii on Looja ette näinud. Kuid mulle on antud käsk saada täiuslikuks läbi oma iseloomu muutmise ja mõistuse vaimsustamise. See areng toimub miljoneid aastaid, selle kestel läbin ma mitmeid planeete ja universume, kuni saavutan vaimu staatuse ja olen võimeline seisma Looja ees kesksel Paradiisisaarel. Piiblist jääb mulje, et peale seda elu olengi juba valmis Jumalaga kohtuma. See on väga eksitav, kuna sellest võib tekkida arvamus, et selles elus saamegi peaaegu täiuslikeks.

3. Sain teada, kuhu inimesel on võimalik peale surma minna. Piiblis öeldakse, et toimub minek Paradiisi, kuid mida seal tehakse? Koraani järgi (mida ma küll lugenud ei ole) elatakse seal samasugust maist ja ilmalikku elu nagu maa peal, võib-olla isegi veel ilmalikumat, kuna seal rahuldatakse kõik laisa inimese meelelised igatsused. UR kirjeldab seitset õppeplaneeti, mis läbitakse peale surma ja kus kompenseeritakse kõik see, mis selles elus õppimata, kogemata ja tasakaalustamata jäi. Lihalik mõtlemine muutub järk-järgult vaimsemaks. Õppeplaneetidele pääsemiseks on siiski omad tingimused.

4. Sain teada, mis on ristiusus võrreldes Kristuse algse plaaniga viltu läinud. Kõige suurem eksitus on, et Jeesuse religioonist on tehtud religioon Jeesusest. Ta tuli meile ilmutama Taevast Isa ja seda, kuidas isiklik suhe Loojaga muudab elu siin planeedil rõõmsamaks, tervemaks, muretumaks, tasakaalukamaks, vaimsemaks. Kuid ristiusk õpetab põhiliselt seda, et Kristus lunastas meid oma surma läbi pattudest. Kirikus lauldakse siiani sellest, et maailm on üks hädaorg. See ei ole Kristuse sõnum.

5. URi viimane osa on põhjalik ülevaade Jeesuse elust, mida Uue Testamendiga võrreldagi ei anna. Kristus sai mulle selle kaudu palju lähedasemaks ja Tema iseloom eeskujuks, mille poole püüelda. Tema kogemuse tõttu meie planeedil võib tõesti kindel olla, et Ta mõistab meied täielikult.

6. URis on palju sellist, mis arendab mõistust (planeedi ajalugu, inimese teke ja areng, Aadama ja Eeva lugu, Lutsiferi mäss, religiooni kujunemine ja areng jpt), kuid suur osa raamatust on praktilised nõuanded vaimseks arenguks. See on URi põhiline väärtus. Muuhulgas antakse seal teada, et planeedilt on võimalik lahkuda ka füüsilist surma kogemata, kuid see nõuab vaimset pühendumist ja raamatus sisalduva õpetuse kompromissitut ellurakendamist.

See on lühike ja väga üldine ülevaade ilmutusest, mis anti inimkonnale meie planeedil elavate keskteeliste palvel inimkonna vaimse arengu kiirendamiseks.
Vasta
#82
Noojah, istub minulgi üks Lipandi toodud originaal "Urantia" raamaturiiulis aga erinevalt Lipandi tõlgitud Castaneda raamatutest see raamat ei tõmba, eriti kui mõelda 4nda osa peale ja võrrelda seda veel mormoonide piibliilmutustega.
Tundub kuidagi ühe kristlusena kõik ükskõik kust otsast püütakse nahavahele pugeda.
Üritan mitte segamini ajada (Lääne maja) ravitsejaid otsese juutide rituaalse keha(Jeesuse) ohverdamisega ja koos temaga kõigi järgijate ohverdamisega tormi ehk õhuvaimude tegelasele Jahvele.(Ida maja)
Sel juhul juba parem võtta ette Kabala ja endale selgeks teha, kuidas juudid ise maailma näevad.
Vasta
#83
Olen tähele pannud, et need vaimsed õpetused, mis eeldavad oma ego mahapanekut, vaba tahte allutamist, piiranguid, kitsal teel käimist ja teisi oma minakesele ebamugavaid otsuseid, ei ole eriti populaarsed. Kuna kristlus sisaldab kõiki neid elemente, on ta nendes ringkondades, kus vaba tahe on jumal, vaat et põlu all.

Kuna kristlus esindab Uue Testamendi põhimõtteid ja 2000 aasta jooksul kivistunud teoloogilisi dogmasid, siis ei saa Urantia Raamatut kristluse propageerijaks pidada. Aga kuna tegu Kristuse õpetusega, siis ei oska seda ka kuidagi teisiti nimetada.

Kristus Miikael on meie universumi Looja. Ilma Tema 'soovituskirjata' ei pääse me oma kohalikust universumist edasi. Seepärast jõuab iga vaimuteeline ükskord Kristuseni.
Vasta
#84
Tere õhtust! Olen Urantia ilmutuse lugeja ja tervitan teid kõiki, kes te siin sõna võtate! Inimesed siin Maal ei tea, kuidas teekond Taevariiki välja näeb, nad ainult arvavad ja nimetavad seda metafüüsikaks. On ju kasulik teada saada, kui seda planeedi inimestele ilmutatakse. Elu ei lõppe surmaga ja planeedi elul on palju jätkuvusi. Tundub, et religioosne tee on paljuski valesti mõistetud ja tundub peale surutud ja hirmutav.

Arvan nagu Õpilanegi, et religioosne tee on väga praktiline ja mis peaasi Taeva tugi on objektiivne reaalsus! Võta või jäta.
Vasta
#85
Te ei karda eksida, eks? Teie usk tugineb isiklikul kogemusel, siis mille alusel te suudate vahet teha fantaasial ja objektiivsusel? Ehk siis inimene otsib oma elus Tõde, siis kui kindel Te saate olla, et Urantia puhul on tegu ühe osaga sellest 'õigest' Tõest.

Mis Urantia raamatus nende kohta öeldakse, kes ei võta vaid jätavad.
Vasta
#86
Küsimus oli küll Lohetapjale, kuid sooviksin ka vastata. Ma tean, et se eon 'õige' tõde sellepärast, et see minu elus toimib.

UR: 'Kõrgeim tõendus religiooni reaalsusest ja tõhususest seisneb inimkogemuse faktis; nimelt, et inimene, loomupäraselt kartlik ja kahtlustav, sünnipäraselt varustatud tugeva enesesäilitamise instinktiga ning surmajärgset ellujäämist ihkav, on täielikult valmis usaldama oleviku ja tuleviku sügavaimad huvid selle jõu ja isiku hoolde ja juhtimisele, keda tema usk tähistab Jumalana.'

Urantia Raamat õpetab, kuidas usk Loojasse ja suhe Temaga aitab inimesel vabaneda tema madalatest loomalikest kalduvustest, et tema reageeringud elu erinevates olukordades vaimsemaks muutuksid. Inimene ise ei suuda ennast muuta, seda teeb Kristus. Inimese elu koosneb sadadest reageeringutest välistele ärritajatele, milleks tavaliselt on teine inimene. Kui käitutakse vastupidiselt tema ootustele, ollakse vihased või pettunud. Teised on ju toredad siis, kui nad teevad nii, nagu meie tahame. Kogu elu keerleb iseenda ümber ja on seetõttu üks pidev pingeseisund. Minu kogemus on, et Kristus võib mind vabastada enese teenimiselt teiste teenimisele. Minus endas ei ole seda isetust, hoolivust ja armastust, mida teiste teenimiseks vaja on, kuid Kristuselt võin seda oma ellu paluda. Ja sellest pingeseisundist vabanemise rõõm on reaalne! Reaalne kogemus on ka see, kuidas Kristus vabastab pahameelest, kurbusest, ärritusest ja teistest minakesksetest reaktsioonidest. Muidugi ma ei saa öelda, et oleksin juba isetu ja igas olukorras armastavalt reageeriv. Muudatused toimuvad aeglaselt ja vähehaaval, kuid nad toimuvad.
Vasta
#87
Tänan Flashi reageerimise eest ja Õpilast, kes leidis võimaluse vastata, mis tema elus toimib. Oleks tõesti kurb, kui see teemaring edasi surmaunne jääks.
Jumal on minu jaoks objektiivne reaalsus ja Temaga suhtlemine toob kaasa head viljad (suhtlus teistega paraneb, samuti paraneb inimese tervis). Õpilane teab, millest räägib. Ainus viis endale tõestada, on seda isiklikult läbi elada. See, mis on tõene, selle järgi saab elada.
See on justkui paralleel ujumisega, mida sa kohe ei oska, kuid ühtäkki hakkab vesi sind kandma...

Ühes teises teemaringis siin foorumis öeldi tabavalt planeedil toimuva kohta, umbes nii, et see on üks klass 3D, kus erineva tasemega õpilased on koos, väliselt kõik sarnased, kuid sisemine kokkupanek on väga erinev.
Kuid kõik on siiski suures Loomingus sees ja igaüks õpib oma. Ja edasist arenemise võimalust pakutakse kõigile.
Vasta
#88
Lohetapja, kas selleks, et parandada sotsiaalset läbisaamist ümbritsevate inimestega, on tarvis tingimata uskuda jumalat? Jakas see jumal on tingimata vaja personifitseerida? Olgugi, et juba ammu ei peeta teda habemega vanakeseks, siis kas see jõud või see säde, see elu alge, keda jumalaks nimetatakse, kas ta omab teadvust ja miks ta omab teadvust?

Miks eksisteerib tema eraldiseisvana inimestest ja miks inimesed elavad?
Vasta
#89
Tänan, Celtic, nende mitmete küsimuste eest. Kas sellest võib järeldada, et alustame diskussiooni? Kui nii, siis küsiksin, mida te ise sellest kõigest arvate?
Vasta
#90
Tsitaat:Miks eksisteerib tema eraldiseisvana inimestest ja miks inimesed elavad?

Igas inimeses on üks jumalik fragment. Kristlased nimetavad seda Pühaks Vaimuks ja Urantia Raamatus nimetatakse seda adjusteriks (mõttemuundajaks). Inimene on ennast ise Jumalast eraldanud, kuid see ei pea nii olema. Jumal võib olla vägagi ligidal, kui inimene seda kogu südamest soovib ja igatseb.

Inimese elu võiks olla vaimsustumise protsess.
Vasta
#91
Kus on looming, seal on olemas ka Looja, seda ju mingi säde ära ei tee. Kõik universumis on pidevalt muutumas ja täienemas. Kas sellest pole siis mitte huvitav ise lugeda, mida ühe ilmutuse kaudu inimkonnale esitatud on? Ilmutuse mõte on arusaamisi korrigeerida, teadmisi kõrgendada.
Inimene ei suuda endale tõlgendada sellist täiust nagu on Jumal, aga ta saab Teda tundma õppida, talle kogemuslikult lähenedes.

Inimesed planeedil pole Jumalast eraldi, me elame Jumala Loomingu sees. Ja Urantia ilmutuse järgi elab Jumal inimeses Adjusterina. Praegu on inimestele Maal antud võimalus Jumalat tunda Vaim-Isana. Isana, kes ei tee midagi laste eest ära, mida lapsed ise võiksid tegema õppida selles arengufaasis, kus praegu oleme.
*
On olemas igasuguseid ilmalikke kursusi, kus õpetatakse inimestevahelist viisakat suhtlemist. Kuid kas see väline õpetatud viisakus ka vastu peab, kui ärritunud klient minu vastas süüdlast otsib? Kas on võimalik seda madalat energiaülekannet niisama alla neelata pelga naeratusega näol ja õpetusega „klient on kuningas“, ilma et see minusse jälge ei jätaks? Ei ole ju.
Selle naeratuse taga aga mässab ja keeb üks õnnetu inimene, kes ei leia välispidist mõistmist, kuid kes saab otsekohe oma mõistuses teha sirutuse Jumala poole, et see madal ja lõhkuv energia temast ei väljuks, vaid saaks peenendatud. See toimib koheselt ja võrratu kogemus on käes, kuidas sisemistes kriisides toimida. Ja seda tahab Jumal planeedi lastele õpetada. Ta ei räägi kogudustele, vaid sinu ja minu südamele, kuidas eluolukordades toimida.
Vasta
#92
UR annab teada, et Maa planeedi inimesed on mitmel põhjusel arengus kängunud. Ka meie keha pole n-ö valgustundlik, st, geneetilises mõttes on me keha jäänud invaliidiks.

Kuid UR veenab, et Kristus on annetanud Tõe Vaimu planeedi Maa elanikele, aitamaks neid edasi vaimse arengu mõttes. See annetus on täielik kompensatsioon kõige senise läbikukkumisele, mis oli planeeritud algselt.

Ometi, sageli küsin eneselt, miks on nii raske inimestel "saada kätte" Tõe Vaimu kingitust? Kui Tema on täielik kompensatsioon ja annetatud kogu planeedi elanikkonnale juba 2000 aastat tagasi - siis, miks oleme ikka veel kiratsemas? Mis takistab inimest?

Näen, et siin on inimesi, kes oma mõtteid sel teemal avada võiksid.
Vasta
#93
See on segu maa ajaloost ja ta tehnilise keskaja usust tulevikus. Tegelikult on seal meid huvitavat infot kahjuks ligikaudu 250 lk.Olen lugenud esimesi tekste tavatekstina ja ka teisi hilisemaid väljaandeid.NN ka vihikuid, kui ka originaalis.Sellegaon seotud hosiaana kirik.Seal kasutatakse uuemat psühholoogilist töötlemist. Süsteem on iseeneset väga lihtne.Head edasist uurimist.
Vasta
#94
Lohetapja, miks sul selline nimi on?

UR, niipalju kui mina seda lugenud olen on üldiselt puhas pask, kui mõningad faktid välja jätta. Põhiliselt taandub see vabamüürlaste õpetusele ja ajuloputusele. Väga hea õpik tutvumaks vabamüürlaste maailmapildi ühe osaga, kui ennast mitte sellest mõjutada lasta.
Vasta
#95
Tsitaat:Algselt postitas: Luthien
Lohetapja, miks sul selline nimi on?

Hea küsimus, tänan, et vastata saan.
Inimene oma loomse pärandiga - iseloomuga, on üsna laisk uuenemiseks, piisavalt silmakirjalik oma madalaid ihasid võitmaks, ebaaus hetketes, mil vaimumaailm teda õpetada püüab ja ülimalt osav probleemidest kõrvale hiilimisel, kergust otsides, et vaid oma nahk päästa.
Mina olen otsustanud muutuda, sest Urantia ilmutusest loen, et soovi peale, saada paremaks, tuleb Tõe Vaim appi. Ja Tõe Vaim on uue ajastu Õpetaja, kes juhib tõeotsijaid Jumalani. On kirjutatud: vaid puhas süda näeb Jumalat.
*Lohetapja* on minu jaoks pigem sümbol, kus vaim võidab mateeria - draakonite äratundmine oma reageeringutes, et siis Vaimu kaudu neid energiaid peenendada.

edit: tsitaat korda

Muudetud: 15-10-08 kell 00:20:16 Flash

Muudetud: 15-10-08 kell 13:07:45 Lohetapja
Vasta
#96
Lohetapja on otsene viide Püha Jürile, kes tappis küla terroriseerinud lohe ning vastutasuks tahtis, et nood hakkaks kristlasteks ja ehitaks kirikuid.
Vasta
#97
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Lohetapja on otsene viide Püha Jürile, kes tappis küla terroriseerinud lohe ning vastutasuks tahtis, et nood hakkaks kristlasteks ja ehitaks kirikuid.

Kõiki mõisteid, nimesid ja olukordi on võimalik tõlgendada paljudel erinevatel viiisidel. Mina püüdsin selgitada nime valikut nii, nagu see motiveerib mind usus tegutsema. Ma arvan, et teiste inimeste tõlgendused, kes tahaksid mind paika panna, ei lähe kokku selle toreda foorumi heade tavadega.

***
Kaks mandrimeest astuvad praamile, et saarele sõita. Ajavad omavahel juttu. Üks on Mihkel ja teine Kaarel. Kaks saare meest kuulavad nende juttu ja imestavad: "Kuule, Larat, on siis Mihkel üldse üks õige mehe nimi?"
Vasta
#98
Tsitaat:Algselt postitas: alkeemik
Kolm küsimust Luthienile, et tema postitus ei mõjuks ebamäärase kriitikana.
1. Kas te olete religioosne inimene?
2. Palun tooge konkreetseid näiteid selle kohta, mida teie peate ajuloputuseks UR-s.
3. Nimetage ka fakte, mis pole teie meelest puhas tahke jääkaine.

Muudetud: 15-10-08 kell 14:24:05 Tom
1. Ei
2. Ühepere, kõiksuse armastuse jms teema
3. ei saanud küsimusest aru
Vasta
#99
Tsitaat:Algselt postitas: Luthien
1. Ei
2. Ühepere, kõiksuse armastuse jms teema
3. ei saanud küsimusest aru

Ütle palun, Luthien, miks sa võtad sõna teemal, millest sa tegelikult mitte midagi ei tea ja ütled sõnu, millest lõpuks ise ka aru ei saa (vt. punkt 3)?
Vasta
Sest teadmine või mitte teadmine on subjektiivsed näitajad. Ja ka seetõttu ehk, et meil on vaba valik võtta just seal sõna, kus tahame. Kes valdab teemat, saab ju "eksinuid" valgustada.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat