Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urantia raamat
Täiesti teemaväliselt (või -üleselt) avaldan ma häädmeelt selle üle, et oleme "kummituste juurest tüdrukute kempsus" ehk jälle mõneti tõsisemate teemade juurde jõudnud. Kui moded soovivad, võib selle infotühja meeleavalduse maha kustutada.
Vasta
Mis suhtumine see siis oli? Mina tahan kah igas teemas sõna võtta, sest üldiselt on igal inimesel minged mõtteid igas teemas. Kas ma peaks nüüd Delfise üle kolima ja siin sõna mitte võtma?


Religioon on tõesti valus teema, nii valus, et religiooni peaks üldse seaduslikult keelustama. Religioonil ei ole usuvabadusega muud pistmist, kui et usuvabadust ekspluateeritakse religiooni poolt justnimelt sellesama usuvabaduse lipu all. Kaval taktika ning senimaani suurepäraselt ka töödanud.

Muudetud: 16-10-08 kell 13:55:57 Celtic
Vasta
Millisel moel sa loed religiooni keelustamisest välja tapmised ja tagakiusamised?
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Religioon on tõesti valus teema, nii valus, et religiooni peaks üldse seaduslikult keelustama.

Mis siis juhtuks, kui religioon keelustada? Jumal on ju ikka olemas ja usklike religioossed kogemused jäävad samuti. See on umbes sama, mis Jumala kohtusse kaebamine, millest sai täna Postimehe veebist ugeda: USAs Nebraska osariigis elav endine advokaat tahtis Jumala kohtusse kaevata. Kohalik tuntud inimõigusteaktivist Ernie Chambers võttis kohtuteekonna ette, sest soovis Jumala ametlikku keelamist, kirjutab AP.

Inimesed on endast ikka tõesti heal arvamusel!
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: alkeemik
Inimeste huvid kujunevad välja pikaajalise protsessi jooksul. Nad ei loe kõike pakutavat ega pea end igas valdkonnas kompetentseks. Mõttekaasluse otsimine viib neid foorumitesse.

Liitun Alkeemiku seisukohaga ja lisan, et kui selles foorumis on Urantia raamatu teema usundite ja religioonide all, siis sõnavõtjalt võiks oodata ka huvi selle valdkonna vastu.
Kui Urantia raamat on tundmatu, kuid siinsed teiste leiud on huvi äratanud, võiks inimene seda kuidagi väljendada, nt tänuga selle vastu, mis teda mõtlema pani. Siis saaks teemat edasi arendada. See, kes on kompentente, saaks rohkemaga välja tulla. Kõrgemad ideaalid ja hea sõna peaks ju inimesi paeluma, eriti, kui see elus rakendust leiab.
Vasta
Väidan, et religioon on inimese loodud piirang teise inimese usule. Religioon on etteantud normide ja reeglite kogum. No nende jaoks siis olgu see taas välja öeldud, kes niisama veel aru ei saa.
Vasta
Leidsin, et üks tegelane on lausa vale infi jaganud.

Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
See on segu maa ajaloost ja ta tehnilise keskaja usust tulevikus. Tegelikult on seal meid huvitavat infot kahjuks ligikaudu 250 lk.Olen lugenud esimesi tekste tavatekstina ja ka teisi hilisemaid väljaandeid.NN ka vihikuid, kui ka originaalis.Sellegaon seotud hosiaana kirik.Seal kasutatakse uuemat psühholoogilist töötlemist. Süsteem on iseeneset väga lihtne.Head edasist uurimist.

See, Hugoth, käib teie pihta. Hosianna kirik on Urantia raamatu pannud hoopis valeõpetuste nimekirja. Siiski aitäh, et seda kohta mainisid ja Urantia raamatuga arvatavat seost märkisid, viisin ennast sellega kurssi. Soovin, ärge ühe inimese seisukohti, kes seal ilmutusest kirjutab, veel oma seisukohtadeks pidage. Lugege ikka ise ja väljenduge vabalt, kui millestki aru ei saa.
Seda ilmutust ongi vaja grupina uurida, et see inimeste mõistustele rääkima hakkaks. Ja kui te seda ilmutust kord loete, ei jää te ükskõikseks ja tunnete ära, millest paljud siin räägivad. Jõudu!
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Õpilane
Ütle palun, Luthien, miks sa võtad sõna teemal, millest sa tegelikult mitte midagi ei tea ja ütled sõnu, millest lõpuks ise ka aru ei saa (vt. punkt 3)?
Esiteks on mul õigus sõnavabadusele(ka siin foorumis vastavalt reeglitele)
Ja teiseks sinu küsimus oli natuke segane, niisiis palusin selgitust, et mida sa täpselt mõtlesid.
Minu vaated ei pruugi vastata sinu omadele, siiski ei saa sa kuidagi väita, et need oleksid valed või, et ma oleksin antud teemas täielikult tume. Kui ma midagi ei jaga hoiangi oma suu kinni. Kõik ülejäänud on minu arvamus, kas tõde või eksitus, seda näitab aeg.

Muutus: Suur algustäht.

Muudetud: 17-10-08 kell 11:41:55 Thorondor
Vasta
Sõnavabadus sõnavabaduseks. Kui ütled midagi negatiivset millegi kohta, siis peaks suutma ka seda põhjendada (tõestada). Ja peaks olema vastav pädevus. Mitu lk Urantia raamatut sa, Luthien, lugenud oled? Asi on praegu selles, et inimeste kogemusi ja vastavaid tõlgendusi ei saa teine inimene tuginedes enda kogemustele ajuloputuseks nimetada.

Ja üldse teeme nii, et siin teemas ei hakata vaenutsema.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Väidan, et religioon on inimese loodud piirang teise inimese usule. Religioon on etteantud normide ja reeglite kogum.

Religioon on teekond inimese sees, mis pühaduse otsimisega seotud. Sisemise täiustumise iha kõrgema ideaalide väljaelamisega ümbritseva suhtes. Sisemaastikul hakkab selline teeline mõistma, mis on tema enda ja teiste jaoks hea ja ta ise tahab nendest "normidest ja reeglitest kinni pidada, see teeb ta südame kergeks!

Ka siia on moderaatorid piiravad reeglid ülesse riputanud ja tubli, sest ka UNIVERSUMIS VALITSEB KORD ja Jumala armastus oma loomingu vastu ei ole kõikelubav. Juba siin planeedil me õpime armastust ja tarkust lapsevanemaks olemisega.

Tänan jagamise võimaluse eest ja soovin kõigile tänaseks päevaks häid loovaid mõtteid!
Vasta
Tere hommikust kõigile Urantia raamatu huvilistele!

Luthien, palusid täpsustust.
Sinu algne kiri oli selline:
Tsitaat:Algselt postitas: Luthien
UR, niipalju kui mina seda lugenud olen on üldiselt puhas tahke jääkaine, kui mõningad faktid välja jätta. Põhiliselt taandub see vabamüürlaste õpetusele ja ajuloputusele. Väga hea õpik tutvumaks vabamüürlaste maailmapildi ühe osaga, kui ennast mitte sellest mõjutada lasta.

Alkeemik küsis selle peale, kas sa oskad nimetada midagi, mis ei ole puhas tahke jääkaine. Vastasid, et sa ei saa küsimusest aru. Sellest tegingi järelduse, et sa ei saa aru enda kirjutatud sõnadest.

Kaldun arvama, et sa siiski oled selles teemas tume. Kui sa väidad, et UR taandub vabamüürlaste õpetusele, on selge, et sa pole seda raamatut lugenud. Või oskad sa tuua mõned näited, millega oma väidet põhjendada?

Sõnavabadus nagu ka vaba tahe ju ei tähenda, et kõike võib öelda ja teha. Maailm on kaoses just seepärast, et vabadust vääralt tõlgendatakse. Aga kui inimestel pole ideaale ega usku Loojasse, kes aitaks ideaale ellu rakendada, siis polegi muud oodata. UR pakub abi sellest kaosest väljatulekuks. Ilma Jumalata ei suuda ükski inimene oma loomalikku osa ületada ja rahu leida. Olen küll palju asju oma elus valesti teinud, kuid olen sellegipoolest õnnelik, et võin alustada iga uut päeva uue võimalusega ja lootusrikkalt koos Loojaga. Soovin sedasama teile kõigile!

Muutus: Suur algustäht

Muudetud: 17-10-08 kell 11:41:01 Thorondor
Vasta
Tere! Olen üks neist, kes on väga tänulik Urantia Raamatu annetamise eest meie planeedile ja samuti neile, kelle töö tulemusena on meil võimalik eesti keeles kahte tõlkevarianti lugeda.

UR toidab mõistust, aga mitte ainult. Selle järgi on võimalik elada. Hoolimata sellest, et mõistus ei suuda kõike haarata, võib igaüks sealt elu mõtte ja selge sihi saada.

Tahan julgustada kõiki eelarvamuseta otsijaid, eriti neid, kes toetuvad Piibli õpetustele, aga arvavad, et UR on valeõpetus, ise selle raamatuga tutvuma!
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: alkeemik
Ga 1:8*
Toome siis selle teksti ära ka - neile, kes piiblit peast ei tea ja otsida ei viitsi (kes viitsivad, leiavad muidugi siit):

Pauluse kiri galaatlastele
...
Ainsast evangeeliumist
...
1:8 Aga kui ka meie ise või ingel taevast kuulutaks mingit evangeeliumi
selle asemel, mida meie oleme teile kuulutanud - see olgu neetud!

*kasutusel on ka viitevorm Gl 1:8
Vasta
Tsitaat:[i]Algselt postitas: alkeemik
Juhul, kui olete üks nende hulgast, kes on ületanud barjääri ja hirmu, mis on paljudel Pühakirja austajatel seoses Ga 1:8-ga, oleks huvitav lugeda, mis teid selleks motiveeris?

Mind motiveeris nälg Tõe ja Armastuse järele. Ma tahtsin teada elu mõtet. See sundis mind otsima. Olles Leidnud Jumala, soovisin tundma õppida Loojat, rohkem teada Tema tahtest, Jeesus Kristuse elust ja Ta sõnumist, inimese arenguvõimalusest, surmajärgsest elust. Mina leidsin oma vastused ja palju enamgi, kui oskasin tahta, UR-st.

Paulus oli vägev usukuulutaja ja ta tegi oma parima tol ajal, kui püüdis ellu viia seda, mida ta pidas Kristuse õpetuseks.
Aga küllap on Jeesus Kristusel ligemale 2000 a hiljem ka midagi inimkonale öelda.
See, kuidas UR mind haaras - see on minu kogemus, minu äratundmine.Usuküsimustega on tõesti nii, nagu Lohetapja eelnevalt ütles: võta või jäta. Oma argumente aga võib igaüks esitada.
Vasta
Võtan lühidalt sõna, et kirjutada ühest peamisest mõttest, mida Urantia raamatu kaudu ilmutatud on.

Inimesed planeedil on Jeesuse - Jumala Poja maisest elust valesti aru saanud.
/Jeesuse elu oli pühendatud ühele suurele eesmärgile -
Isa tahte täitmisele, inimelu elamisele usklikult ja usu läbi. /
/Ta oli kõige tõelisem usklik inimene, kes planeedil kunagi on elanud/
(UR)

Oma elu kaudu näitas Jeesus teed, kuidas iga inimene, kes usub, leiab Loojaga isikliku suhte ja hakkab oma elus vaimseid valikuid tegema. Usuelu ise õpetab, puudub vajadus vahendajate järele.

/Üks kõige tähtsamaid asju inimlikus elus on teada saada, mida Jeesus uskus, avastada Tema ideaalid ning püüda Tema kõrge elusihi saavutamise poole./ (UR)

Jeesus ei õpetanud teoloogiliste traditsioonide ja dogmade kaudu. Seda teevad inimesed, kes on küll algselt head soovinud, kuid kelle soov maailmale meelepärane olla ja isiklik tähtsus on suuremaks osutunud kui vaimne üleskutse *saada täiuslikuks nagu on Taevane Isa*.

/Kõigist inimlikest teadmistest suurima väärtusega on tunda Jeesuse usulist elu ja tunda seda, kuidas Ta elas./ (UR)

Urantia raamatu anti ilmutusena, et korrigeerida planeedi inimeste religioosset arusaamist. Anda inimkonnale vaimne haridus ja äratada segadusest.
Jeesuse rõõmusõnumiks hingest vaevatud ja ideaalide puuduses rahvale oli ja on Jumala isadus ja inimeste vendluse sõnum. Keegi pole jäetud juhtimisest ilma, vaid sinepiiva jagu usku on vaja ja seda tühja kohta enda sees, mis vaimset juhtimist vastu võtaks.

Kirikulood Jeesuse ihust ja verest ei päästa hinge vabaks, ei räägi inimese võimalikust arengukarjäärist Jumalani-tõusuteest, vaid jätavad inimese sootuks arengusse kinni, lubades siin uneleda, et Paradiis neid kohe ees ootab.
Vasta
Arvestades Pauluse õpetust
Tsitaat: Aga kui ka meie ise või ingel taevast kuulutaks mingit evangeeliumi selle asemel, mida meie oleme teile kuulutanud - see olgu neetud!
näen UR ja Uue Testamendi samaaegseks vastuoluvabaks järgimiseks vaid kahe võimalust:
1. Kui UR ei ole evangeelium. Kuna evangeeliumide "sisuks on Jeesus Kristuse elu ja surma lugu, tema õpetused jmt.", siis UR IV osa (JEESUSE ELU JA ÕPETUSED) tõttu langeb see võimalus ära.
2. Kui UR ei olegi mingi muu evangeelium, kui see (need?) millest Paulus räägib. Siin pole asjad (mulle) nii selged. Uus Testament sisaldab nelja evangeeliumi - kas rääkides ainsuses peab Paulus silmas mingit ühte nendest või neid kõiki kokku? Põhimõttelisi erinevusi Matteuse, Markuse, Luuka ja Johannese evangeeliumite vahel (vististi?) ei esine ja neil kõigil on teatud narratiivne ja ideeline ühisosa, mida kõik kristlased tunnistavad (pole nagu kuulnud lõhenemisest nt Luuka ja Johannese õpetuse järgijate vahel). Kui nüüd (aga seda peavad teadjad teadma) selle ühisosa ja URIV vahel pole põhimõttelisi lahknevusi (URIV vaid täpsustab-lisab midagi Uue Testamendi evangeeliumitele) - siis võikski kõik hästi olla ja vähemasti Pauluse õpetuse vaimuga vastuolu pole. Kui aga olulised vastuolud on olemas ... no siis tuleb integriteedi säilitamiseks valida.

PS.: Ehk tuleks siiski lisada, et see on kõrvalseisja nägemine.

Muudetud: 18-10-08 kell 18:54:23 Hallucigenia
Vasta
Urantia raamat räägib siis tõeleidmisest üksikisiku tasandil või 'sunnib' gruppidesse koguneda, nagu on kirikukogud vms

Urantia raamatu seisukohast ainuke tee leida Tõde, on seda raamatut lugeda ja selle järgi elada?

Kuidas Urantia raamat suhtub vabasse tahtesse?. Hing teeb 'kavandi' oma tulevasest elust enne sündi. Sünnib areneb ja siis leiab Urantia raamatu kui ainukese Tõe. Siis sisuliselt võib väita, et tal puudus vabatahe? Või on see see, et hing, kes mõistab Urantia raamatut, on piisavalt arenenud ja viimases inkarnatsioonis maises elus? Kui urantia raamat muidugi tunnistab inkarnatsioone, Kristluses sellist nähtust vist ju pole
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Urantia raamat räägib siis tõeleidmisest üksikisiku tasandil või 'sunnib' gruppidesse kogunema, nagu on kirikukogud vms

Planeedil käib areng pidevalt. Inimesed ei ole kursis, et vaimne hoolekanne on kogu aeg meie valikuhetkel meid suunamas, et kalduksime tegutsema vaimsemalt. Valima teise kasuks, olema vähem enesekesksed, olema rohkem avatud tõelisele armsatusele kui see, mida armastuseks peame.
Selliseid valikuid teeme kogu aeg. Loome oma homset päeva ja Jumal ei sekku meie valikusse, kui teisiti teeme. Ta ootab kuni ise parema vastuvõtmiseks valmis oleme. Selliselt saab inimene seista oma tagajärgede ees, et kogemuste kaudu paremaid valikuid edaspidi teha. Seda vaba tahte seadus õpetab.
Arenguline inimene ei ole universumi seisukohalt häbiasi. Jumal õpetab, et eksimusi tunnistades, loome uue võimaluse, et paremini teha. Universum aitab meid selles.

Jumal on Armastus ja armastus on vendlus. See pereprintsiip, millest Jeesus omal ajal rääkis, on ka tänases päevas aktuaalne, et näidata inimesele seda võimalust, kuidas usulaps Vaim-Isaga saab suhelda. Ja on loomulik, et Taevase Isa tundmine peret üksteise poole tõmbab.
Vaimne areng on etapiline. Kirik on ka üks võimalus, kuid sellest usufaasist saab edasi minna.
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Urantia raamatu seisukohast ainuke tee leida Tõde, on seda raamatut lugeda ja selle järgi elada?
Raamat pakub uusi ideaale või uusi ideid, aga jõud selle ellurakendamiseks tuleb ainult Jumalast. Raamat on surnud sõna.

Muudetud: 19-10-08 kell 00:25:44 Lohetapja
Vasta
Tsitaat:Inimesed planeedil on Jeesuse - Jumala Poja maisest elust valesti aru saanud. /Jeesuse elu oli pühendatud ühele suurele eesmärgile - Isa tahte täitmisele, inimelu elamisele usklikult ja usu läbi. / /Ta oli kõige tõelisem usklik inimene, kes planeedil kunagi on elanud/ (UR)

Olen lugenud kusagilt, et orjapidamise aegadel plantaatorid armastasid orjataridega sugu teha ja sellest sündinud lapsed loeti automaatselt orjade hulka. Juba Vanast Testamendist on näha, et ega Jehoova meie peale sugugi teisiti ei vaadanud, lisaks nimetab Neitsi Maarja ühes piiblikohas ennast jumala orjatariks - eks oli ka Jeesus kõigest ori...

Aga see tüüpiline häma, et "valige teiste kasuks ja olge vähem enesekesksed", seab ohtu meie sõltumatuse ja võimaldab mõnel tegelasel teisi ära kasutada. Sest näiteks kui ma võtan kätte ja teen mingi tööriista kellelegi teisele, mitte endale, siis on sellised võimalused:

1) Mulle tehakse samuti midagi vastu, ma võin muutuda lodevaks ja hakata teisi ära kasutama
2) Mind ennast hakatakse ära kasutama ehk siis ma ei saa oma tehtu eest mingit kompensatsiooni. Aga sööma ma ju pean, muidu ma kaua ei elaSmile

Is ervan küll, et kõigepealt tuleb enda ressursid eluks vajalikule tasemele viia ja alles siis, kui midagi üle on, võib ülejääki jagada.
Vasta
Kes ja kuidas Urantia raamatu esimesena avalikkuse ette tõi, kuidas need tekstid paberile said? Milline on ajalugu nende tekstide taga?
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Kes ja kuidas Urantia raamatu esimesena avalikkuse ette tõi, kuidas need tekstid paberile said? Milline on ajalugu nende tekstide taga?
Midagi räägib Wikipedia, eks teadjamad võivad täpsustada-lisada.
Vasta
" Headus ja kurjus ei ole mitte niisama lihtsakoelised nagu kangelased ja lurjused hiina ooperis. Headus ja kurjus on olemas ettemääratuse ja saatuse kujul."

"Ettemääratuse ja saatuse?" kordas Saihung hämmeldunult. Kas need pole siis üks ja seesama?"

Ei, ei ole. Ettemääratus on see, mille sa pead selles elus täide viima. Me sünnime mingi ülesandega. Oma eluajal pead sa lakkamatult püüdlema selle äratundmise poole ja täitma seda pisimate üksikasjadeni. Pane tähele - see pole mingi lihtne eesmärk. See on iga inimese jaoks kohutavalt keeruline ja ainulaadne mõistatus, mis tuleb tasapisi lahendada. Panuseks on ei midagi vähemat kui varasemate elude tagajärgedest ülesaamine, et sündida uuesti kõrgemale tasandile või, mis veelgi parem, sündide ringist täielikult välja pääseda. See on ettemääratus.

Saatus on aktiivne mõjur, mis on olemas vaid selleks, et sind ettemääratuse täitmiselt kõrvale kallutada. Ta võitleb sinu vastu, takistab su arenemist. Saatus toimib illusioonide kaudu. Ta loob pettekujutelmi, mis sind eksiteele juhivad. Ta on kiusatus. Ta mängib sulle rumalaid vingerpusse, täidab su pea suurejooneliste kujutluste ja uhkeldavate mõtetega. Saatuse suurim soov on kallutada sind su eesmärgilt kõrvale. Alati, kui sa kavatsed teha midagi väära või kavaldad ja seejuures seda endale teadvustad, oledki üles leidnud saatuse. Anna järele ja saatus on võitnud. Hakka vastu ja ta on kaotanud. Aga ta on alati olemas, oodates väsimatult, et sind taas kord su teelt kõrvale juhtida.

Just seda tähendabki väide: Taevas ja põrgu on siinsamas, maa peal." Ära otsi taevaseid olendeid ega põrguasu-kaid väljastpoolt. Vaata enda sisse. Järgi oma ettemääratust ja sa oled taevale lähemal. Anna järele saatusele ja sa libised põrgu poole. Kui sa lõpuks oma ettemääratuse täide viid, ületad sa inimeseks olemise ahistatuse. Kui sa langed saatuse küüsi, pead taluma kannatusi pettekujutluste ja rumaluse mädasoos.
Ära arva naiivselt, et jumalad ja kuradid valitsevadki sinu ja kogu kosmose üle. Ka see on rahva ebausk. Jumalad on küll olemas, aga nad ei näe välja nii nagu kujud altaril. Pealegi ei tunne nad inimkonna vastu erilist huvi. Ja nagunii ei saa me midagi ära teha selleks, et jumalad meile külla tuleksid - nad ei või inimeste haisugi taluda. Ei, ära looda jumalate peale ja ära karda kuradeid. Neil on omad hädad, sest isegi nemad peavad maid jagama ettemääratuse ja saatusega.

Kui sa võtad head ja kurja kui ettemääratust ja saatust, siis mõistad, et vaid sinu teod liigutavad sind ühe või teise poole. Miski muu sinu eluvõrrandisse ei sisene. Teosta jupike oma ettemääratusest ja sa võidutsed. Anna õige veidi järele pettekujutelmadele ning pilt su silme ees läheb veelgi ähmasemaks. Sa kasutasid seda ütlust kõrgemate jõudude mõju vastu, aga asi on hoopis vastupidi.
Ei ole mingeid deemoneid, kes sind karistaksid, kui sa halvasti käitud. Põrgut pärast surma pole olemas, kui sa just ise selle olemasolu ei usu; vaim on nii tugev küll, et luua täpselt niisugune koht, nagu ta seda oma vaimusilmas ette kujutab, ja vangistada kogu su olemus igavikuks sellesse maailma. (Kristluse vale jutt usust ülestõusmisele vangistab kristlase igavikuks hauda ülestõusmist ootama ja oma hingega Jahvet toitma) Karistus eksisteerib vaid tegude ja tagajärgede mehhanismi kaudu. Tagajärg ei ole olend. Tal pole mõistust. Ta on jõud.
Igal su teol on tagajärg. Aseta vesi tule kohale ja see läheb keema. Hüppa üles ja sa langed alla tagasi. Tegevus ja vastumõju. Niisamuti on igal su teol sama ulatusega vastumõju. Inimese elus võivad tagajärgede ahelad lootusetult sassi minna, vangistades ta tiheda pulstunud võrgu sisse. Niisugune inimene sünnib tuhat korda uuesti. Aga võrk võib ka kala kinni püüda. Ahelatest võib sõlmuda hoopis headuse võrk. Selline on pühendunud inimese tegude tagajärg: tema mineviku heategudest moodustunud võrk üha kasvab ja tekitab enda ümber headust, aga ikkagi peab ta uuesti sündima.
Kõrgeim tasand tähendab heast ja kurjast kõrgemale tõusmist ja kõigi tagajärgede täielikku kustutamist. Siis on inimesel võimalik elurattast välja astuda. Nii et on olemas selline asi nagu jumalik kättemaks. See pole aga ei Nefriitkeisri ega põrguvürsti määratud karistus.
Jumalik kättemaks on lihtsalt sinu ning ettemääratuse, saatuse ja tagajärje koostoime. Ja ongi kogu lugu." Kui elame südame järgi, täidame saatuse ettemääratust, selleks et pääseda peab elama mitte tunnete vaid mõistusega ja aktiivselt püüdma ära arvate oma eluülesannet, selleks et pääseda kõrgematele tasanditele nendesamade jumalate sekka või hoopis karmarattast välja.
See on tõde millega olen ka mina nõus
Killuke Tao Kroonikatest vastuseks neile kes kõigile oma jumalt promovad.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VironShaman

Tere, VironShaman,
taoism on Hiinas varajane usund Ühe Jumala õpetusest.
Selles austuses, kuidas Jumala poole pöördutakse /...kui puhas ja läbipaistev on Ülim../ või /... see imeväärne Olend oli olemas enne kui olid taevad ja maad. Ta on tõeliselt Vaimne.../ ja /...see Suur annab edasi iseennast inimestele ja võimaldab seeläbi neil parem olla ja ellu jääda../, ei saa küll välja lugeda, et Suur Kuri Saatus ruulib inimeste üle.

Kas sina lugesid Tao Kroonikatest teist juttu välja või on see sinu järeldus. Ei saanud seda aru su pikast sõnavõtust.
Tundub, et sinu jumal on kuri, ehk tahad selle ringi vahetada Armastuse Jumala vastu?
Vasta
Olgu siis karmimalt kui seda küsitakse.
Kristlik jumal ütles et saagu teid palju ja täitke maa.
Samas, kes on paljunev inimene kes täidab maad, selle reaalsuse vang, kelle ainsaks reaalseks võimaluseks on sündida üha uuesti ja uuesti siia ilma võimaluseta tõusta ülespoole.
Kristlik (ka Allahi) jumala käsuõpetus ju eeldab peret ja lapsi, keda siis õnnistab armastav isa jumal.
Armastuse tee viib ümbersündi siiasamasse, mitte pooljumalate ega ka jumalate tasandile.
Ainult loobumine abielust, lastest ja armastusest isa paljunemiskäskude vastu võimaldab väga väikesel osal inimestest tõusta ülespoole ümbersündide kõrgematele astmetele, kristluses siis kloostrielu, Kristuse pruudid ja katoliiklikud tsöbliaadipreestrid.
Taoismis teevad samuti mungad lihtrahvale ehk loominimestele, kel puudub kõrgem tunnetus usuteenust ehk hoiavad ohjes ümbersündivat karja kelle jõust toituvad kõrgemad teades ise väga hästi, et edasi pääseb kitsast enesepiirangute ja loobumiste rada pidi, aga mida propageerib Urantia, andke kõik isa jumala kätte küll tema teid paradiisi juhib, aga selleks peab jumala käskude järgi armastades ja paljunedes elama. Tootma üha uuesti ja uuesti paljunevat inimkarja jumalate maistele karjamaadele, et söök ei lõpeks.


Muudetud: 19-10-08 kell 16:04:47 VironShaman
Vasta
Lp alkeemik, ei ole võimalik rääkida Kristusest ja mööda vaadata Uuest Testamendist, seal oli Kristus juutide vereohver kellega saadeti jumalale juutide aastapatud ja paluti patukustutust.
Võttes nüüd Jeesuse südamesse ja astudes kristusega koos ristile on kristlased samad juutide vereohvrid nagu tookord Kristuski ja juutidel pole enam vaja endi keskelt inimesi jumalale ohverdada..
Armastan fantastikat ning see ameerika piiblivöö meediumide konstrueeritud uususund on sama hea fantastika nagu iga teinegi välja arvatud viimane osa Kristus ja tema roll maise isandana.
Ma pole juut et see peaks minu kohta kehtima sest Kristus oli juut ja kogu see tsirkus puudutab juute ja nende saatust.
Vaata nime, see tähendab et olen läbi põdenud shamaanihaiguse ja nimi nendib ainult seda fakti.
Hoidun paljudest raamatutest või naudin neid tükati sest lugedes vaatan ma alati pilti ja kui see tegelik pilt erineb jutust on raamat pettus.
Pole tähtis milline sööt on õngekonksu otsas tähtis on konksuhoidja kalamees.
Igatahes Urantia sööta ma oma lugemislaual eriti ei usalda mõista seda siis kuidas tahad, igatahes hoiatan ka teisi kristluse ja muhameedluse õnge minemast.
Seal taga on piisavalt tugevad teispoolsuse
jõud, et teie vaimu vangistada ja tegelikult zombistada.

Muudetud: 19-10-08 kell 18:19:04 VironShaman

Muudetud: 19-10-08 kell 18:20:08 VironShaman
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat