Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma religioonide tulevik.
#1
Tere!
Millised on teie arvates religioonid mis valitsevad tulevikus maailma.
Prognooside kohaselt peaks saama aastal 2070 islam maailma suurimaks usundiks. Islam kasvab suuresti tänu Aafrikale ja ka mustanahaliste kristlikes riikides suureneb moslemite osakaal.
Samas kasvab maailmas ka katoliku kiriku mõju, seda näitab see, et näiteks Poolas ja Brasiilias on viimasel ajal võimule tulnud kristlikud äärmuslased.
Ei tasu ka alahinnata hinduismi mõju, sest kui India peaks hakkama hinduismi oma naabritelepeale suruma ( Pakistan, Bangladesh) saaks Hinduismist suur usund ja lisaks on Hinduism poplaarne paljude lääne inimeste seas.
Seda ei usu, et lähitulevikus tekiks mingi uus suur religioon, sest tänapäeval pole inimesi nii kerge uskuma panna.
Tegelikult pole tulevikus üldse välistatud suured maailmasõjad eri uskude vahel.
Vasta
#2
Aga kui tekib uus nn religioon milles teadus ja spirituaalne maailm on käsikäes, siis mis saab vanadest valede baasil eksisteerivatest religioonidest ? Kardan ,et nad jätkavad vanaviisi ja kaitsevad seda valet kasvõi tuumapommiga.Ehk varsti näeme..
Vasta
#3
Muideks, nüüd leidsin internetist infot, et pakistanis ja saudi araabias on hinduism kõige kiiremini kasvav religioon ja isegi bangladeshis oli aasta 2015 seisuga hindude osakaal kasvanud. Seega tuleb islami peamine kasvuprotsent aafrikast.
Vasta
#4
Hundu mis organisatoon sul küll on.Vaata enda ümber,mida sa näed.Kas sa arvad valgetes hõlstides nafta "seigid",ei toksi pihku,toksivad.See on "Kurjuse Võim" ehk Tehisintelekt.Seda saab kontrollida läbi satelliidide,üks kõik kust.Tegelikult ootab meid puhastus tuli.Need kes mõistavad ja oskavad hakkama saama ,neid ootab Tuhande aastane "kULD AJASTU".
Vasta
#5
Selges kasvutrendis on Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku liikmete arv ning mõjuvõim.

Seda küll põhiliselt globaalses plaanis ning mitte märkimisväärsel määral Eestis. Ometi on neil toimivad kogudused ning missionitöö olemas ka siin. Sotsiaalses plaanis on nad väga huvitav nähtus. Kõrvaltvaatajana paistab, et nad moodustavad kokkuhoidva ja üksteist toetava kogukonna. Nad hoiavad üleval ühiseid väärtusi ning peavad nendest kinni.

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku liikmete seas on väga mõjuvõimsaid inimesi. Teiste seas ka 2002. aasta Salt Lake City olümpiamängude peakorraldaja Mitt Romney. Ühtlasi kandideeris ta ka 2012. aastal Ameerika Ühendriikide presidendiks ent jäi alla Barack Obamale.

Teisalt jälle saadavad seda religiooni mitmed varjuküljed. Oma ajaloo jooksul on nad heaks kiitnud mitmenaisepidamise, kuid alates 1890. aastast sellest loobuti. Küsimusi tekitab ka nende prohvet Joseph Smith, kelle aususe võib seada küsimärgi alla. Kas tema väidetav kohtumine Jumala ja Jeesuse Kristusega oli ikkagi selline nagu väidab Mormooni raamat? Teatavasti eksisteerib sellest väidetavast kohtumisest mitmeid erinevaid versioone ning need on aja jooksul muutunud.

Kuulates YT-s ühte Dr. Steven Greer'i (The Disclosure Project) ettekannet panin tähele ühe huvitava fraasi. Temalt küsiti, et kes need huvigrupid on kes UFO-de ja kõrgtehnoloogia temaatikat varjavad. Dr. Greeri vastus kõlas umbes sedasi: "The Mormon corporate empire. But I will not say more on this subject."

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik koos kõikide oma veidruste ja tegevusega on igati põnev sotsiaalne nähtus. Ei julgeks küll ennustada või pakkuda, et see lähiaastatel hääbuma hakkab. Pigem vastupidi. Nad veel kasvavad.
Vasta
#6
(19-11-2018, 20:51 )Aztecca Kirjutas: Kuulates YT-s ühte Dr. Steven Greer'i (The Disclosure Project) ettekannet panin tähele ühe huvitava fraasi. Temalt küsiti, et kes need huvigrupid on kes UFO-de ja kõrgtehnoloogia temaatikat varjavad. Dr. Greeri vastus kõlas umbes sedasi: "The Mormon corporate empire. But I will not say more on this subject."

Oot,kas need Mormoonid tänaseni ei sõitnud ainult hobuvankril ja eitavad igasugust tehnikat/tehnoloogiat?
Vasta
#7
zzz34 - sa ajad mormoonid Amishitega segamini
https://en.wikipedia.org/wiki/Amish
Guugeldasin mormoonide väidetavat bisnessi impeeriumit ja on täiesti olemas - https://www.bloomberg.com/news/photo-ess...ess-empire
Mormoonide kirik on ilus nimi korporatsioonile.Usu taha peitudes on elu suhteliselt maksuvaba .Kõik liikmed peavad liikmemaksu maksma.

Mormon church makes $7BILLION per year because of wealthy members like Mitt Romney
https://www.dailymail.co.uk/news/article...omney.html

Olen enda linnaosas neid mormoonide misjonäre näinud ikka korra või 2 nädalas.Aktiivselt sebivad ringi need noored ajupestud jüngrid.Peaks eksperimendi mõttes mõnega neist vestlema ja uurima nende mõttemaailma.
Vasta
#8
(21-11-2018, 14:14 )Malandro Kirjutas: zzz34 - sa ajad mormoonid Amishitega segamini
https://en.wikipedia.org/wiki/Amish
Guugeldasin mormoonide väidetavat bisnessi impeeriumit ja on täiesti olemas - https://www.bloomberg.com/news/photo-ess...ess-empire
Mormoonide kirik on ilus nimi korporatsioonile.Usu taha peitudes on elu suhteliselt maksuvaba .Kõik liikmed peavad liikmemaksu maksma.

Mormon church makes $7BILLION per year because of wealthy members like Mitt Romney
https://www.dailymail.co.uk/news/article...omney.html

Olen enda linnaosas neid mormoonide misjonäre näinud ikka korra või 2 nädalas.Aktiivselt sebivad ringi need noored ajupestud jüngrid.Peaks eksperimendi mõttes mõnega neist vestlema ja uurima nende mõttemaailma.

Hea,et parandasid,ajasin segamini jah, https://en.wikipedia.org/wiki/Mormon_cosmology
Vasta
#9
Pisut kaugemas tulevikus (kui ikka kõik enamvähem hästi läheb) , nii 100 aastat tulevikku, kujutan mina ette siiski suurte religioonide mõju vähenemist ja inimeste kirikutest-institutsioonidest eemaldumist. Midagi eestlaste taolist ateistlikku ebausklikku igaühe isiklikku religiooni, kus väliseid dogmasid on vähe. Vormiliselt ju võidakse olla see, teine või kolmas, kuid mitte nii jäägitult religioossed nagu praegu mõnel pool.

See pilt lähtub teaduse-tehnika edasisest arengust ja üldisest progressist. Teadust on teinud kristlased, hinduistid, budistid, kindlasti veel mitmemitme religiooni esindajad. Aga need, kes on päris tõsimeelsed ja ranged muhameedlased, neil vist tekiks konflikt kahe maailmapildi vahel nagu keskaja kristlasel. Kusjuures neegrit mina islamiäärmuslasena hästi ette ei kujuta, kuigi mõni võib ju olla ka.

Mulle meeldib selles mõttes hinduism, see koos tänapäevase kosmoloogia ja "paha"kvantfüüsikaga võib anda huvitavaid tulemusi. Kusjuures pole sellist ühtset religiooni nagu "hinduism", see on lääne teadlaste poolt kasutatav termin tähistamaks tohutut uskumuste sigrimigri.

Negatiivset stsenaariumi ma tooma ei hakka.
Vasta
#10
[Pilt: 863px-Islam_percent_population_in_each_n...ch.svg.png]

1.8 miljardit moslemit maamunal wiki s6nul.Aafrikas kasvab nende kogus jõudsalt.Islam pole popp mitte ainult aafrika mandril.
Ameerikas on paljudele mustanahalistele islam sydamelähedasem kui kristlus.25-30% sinna viidud aafriklastest orjad olevat olnud islamiusku, seega see on paljude jaoks esivanemate usk.Valge kuri kristlane ju orjastas ,islam on nende jaoks sobiv ¨vastujõud¨.Malcolm-X ja Muhammed Ali (Cassius Clay) olid kuulsad promojad ja eeskujud islami levitamisele afroameeriklastele.Huvitav fakt-mõlemad olid valjul arvamusel,et mustanahalised ja valged peaksid eraldi elama.

Suurim ja kiireimini paljunev/kasvav religioon juhib ka mitut statistika tabelit hariduse valdkonnas,aga kahjuks negatiivses suunas.Loll mass toodab pöörasel kiirusel juurde lolli massi.Murettekitav.
Vasta
#11
http://www.pewforum.org/2016/12/13/relig...the-world/
[Pilt: religionEducation_schooling.png]
Vasta
#12
Religioonid elavad usujuppide kogusest/massist ... seega üritavad religioonid oma järgijate arvukust võimalikult suureks ajada (vohavad nagu taimed, ehk sigivad kui rotid) ... suure arvukusega läheb aga nedne elu-kvaliteet alla (ongi vaid üks "nälgiv mass", kes midagi uut luua ei suuda) ... nii hakkavad religioonid nö "alla käima", ehk minetavad oma tähsuse (nagu suured põllud "vinduvat vilja", mis sügiseks valmis ei saa).

Samal ajal läheb aga "isiksuste põhine" areng omasoodu edasi, ehk isiksusest arenedavad ennast üha suurematesse kõrgustesse (nagu "päikse-küps vili", mis juba vara-sügisel valminud on).

Jooksvast Elulainest on praeguseks möödunud 51% (praegu on 51. Brahma päev 100-st) ... formaalselt on veel miljardeid aastaid aega "maailma/universumi lõpuni" ... kuid teisest küljest: kui seni on paljud suutnud areneda vaid taimeks-loomaks, siis on vähe-tõenäoline, et nad ka järgneva Elulaine ajal oluliselt kõrgemale areneks (vili, mis sügiseks ei valmi).

Ehk religioonide tulevik on tume: inimesed peaksid arenema isiksustena, ning religioonid on taolisel teel vaid piduriks.
Vasta
#13
(25-11-2018, 13:25 )lahendused Kirjutas: Religioonid elavad usujuppide kogusest/massist ... seega üritavad religioonid oma järgijate arvukust võimalikult suureks ajada (vohavad nagu taimed, ehk sigivad kui rotid) ... suure arvukusega läheb aga nedne elu-kvaliteet alla (ongi vaid üks "nälgiv mass", kes midagi uut luua ei suuda) ... nii hakkavad religioonid nö "alla käima", ehk minetavad oma tähsuse (nagu suured põllud "vinduvat vilja", mis sügiseks valmis ei saa).

usujuppide kogused, usujuppide massid, religioonide järgijate arvukuse kasv = elukvaliteedi (mille sisu on võime luua midagi uut?) langus = religioonide "nö" (ja mida see "NÖ" veel peaks tähendama?) allakäik = tähtuse minetamine

Kõlab natuke keeruliselt? Kas ainult minu jaoks?
Usujupid on sinu maailmas geomeetrilised substantsid?
Vasta
#14
(25-11-2018, 13:25 )lahendused Kirjutas: Ehk religioonide tulevik on tume: inimesed peaksid arenema isiksustena, ning religioonid on taolisel teel vaid piduriks.
Peaksid arenema isiksustena, aga miskipärast ei toimu erilist arengut.

Kõik kultuur on ju ehitatud religioonile, kõikide kultuuride juured on religioonis, ilma religioonita ei oleks meil ei kultuuri ega tsivilisatsiooni.
Seega kui pole kultuuri, kus kohast need isiksused siis tulevad? Ilma religioonita tulevad võimule veelgi mõttetumad inimesed ja isikused jäävad tahaplaanile. Ja minu arvates juba on jäänudki.

Vasta
#15
(25-11-2018, 15:40 )Nofretete (Müstik) Kirjutas: Kõik kultuur on ju ehitatud religioonile, kõikide kultuuride juured on religioonis, ilma religioonita ei oleks meil ei kultuuri ega tsivilisatsiooni.

Kultuuri loojad/ehitajad olid ISIKSUSED (suured filosoofid, kirjanikud, mõttemeistrid) ... religioonid on vaid kaaperdanud isiksuste säravamad mõtte-terad.

Maiste tsivilisatsioonide loojad on aga teistelt planeetidelt pärit "tulnukad" (jällegi ISIKSUSED) ... näiteks Muinas-Egiptuse Osiris olevat pärit Siiriuselt (mis asub "kõigest" 8 valgus-aasta kaugusel Maast) ... st algselt tulid nad Atlantise juur-rassi lõpu poole, ning peale Atlantise mandri hävingut suundusid Egiptusesse, luues seal tsivilisatsiooni (formaalselt võtsid atlantiidid/siiruslased üle primitiiv-inimeste juhtimise Egiptuses: ehk midagi sarnast, nagu valged võtsid inidaanlaste valdused Ameerikas üle) ... kuid valmis tsivilisatsioonid võeti religioonide poolt üle .... jällegi lihtne põhjus-tagajärg seoste nägemise võimekus.

Tähtede vaheline rändamine on käistlust leidnud juba kirjanik Voltaire ajal (teos "Mikromegas", kus olend rändas komeetide & gravitatsiooni abil Siiruse tähesüsteemist Päikesesüsteemi, tuvastas maalastel 5 meelt, Saturni asukatel 50 meelt, ning kokku oli ta erinevatel rännakutel tuvastanud 1000 erinevat meelt/taju).

Igatahes mina näen kõige loodu taga ISIKSUSI.
Isiksuste arengut pidurdab tänapäeval ühiskond (läbi maksude ja riiklike tellimuste).

Taevaste seaduste järgi on nii, et looja vastutab kogu enda loodu eest ... maine ühiskond võtab aga poole loojate loodust ära maksudena: ehk tarbib ühiskond, kuid vastutab looja.

Näiteks Hans Kammleri loomingust võttis suure osa endale Saksa 3. riik ... kuid vastutus taolise ühiskonna poolse "moondunud loomise eest" jäi loojale (Kammlerile endale) ... st ühiskond vaid tarbis "sirge aiaga töölaagreid & imerelvi", kuid looja (Kammler) vastutas taolise loomingu tõttu hukkunute eest (selle eest lõigati tal arengutaseme tipp maha kompensatsiooniks) ... taolist ühiskonna poolt tingitud "langust" kurdavad kõik kunagised suurkujud.
Vasta
#16
Tsivilisatsioone on Atlantise ajast alates palju olnud. Seejuures ka Egiptuse tsivilisatsioon. Ja kõiki neid tsvilisatsioone hoidis koos ühine uskumus ehk religioon. Varsti aga ei hoia praegust tsivilisatsiooni enam miski koos ja toimub tsivilisatsiooni hävinemine.
Vasta
#17
Ah tõesti? Ja uskumine hoidis koos? Ainult väike mõttetööriistake , kes usub, et ta on keegi...Smile Mõte arvab, et tema hoiab ja säilitab tsivilisatsiooni...Smile noojah siis....Smile
Vasta
#18
(25-11-2018, 20:16 )Nofretete Kirjutas: Tsivilisatsioone on Atlantise ajast alates palju olnud. Seejuures ka Egiptuse tsivilisatsioon. Ja kõiki neid tsvilisatsioone hoidis koos ühine uskumus ehk religioon. Varsti aga ei hoia praegust tsivilisatsiooni enam miski koos ja toimub tsivilisatsiooni hävinemine.
Vale jutt!!!
Tsivilisatsioone hoiab tulevikus koos – see
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
See ongi see – mida inimkond ja religioonid on aegade algusest otsinud.


Vasta
#19
Mõnedel maailmareligioonidel pole häda midagi, kui riik neid toetab, juhib ja ohjab:
https://stainlesstlrat.livejournal.com/v...ew&id=9981
Selle religioosse sekti tulevik on väga helge ja muretu.
Väga sümboolne video.
Vasta
#20
Minu nägemus:

2040 on maailm I maailmasõja lävel. Kõik senine on olnud eelmäng ja flirt osapoolte vahel. (edit: reaalset surmahirmu tunnevad 3,5 miljardit inimest. Enamus neist loevad isale palvet oma tuleviku eest).

Viimsepäeva tuumakellad on keeratud nulli.

Iisrael heidab Palestiinale tuumapommi misjärel maailma teravikud pöörduvad Iisraeli peale ning Iisrael kaotab niigi kapseldunud USA toetuse.
(edit: muuseas on ka üks tugev nägemus, et tuumapomm heidetakse meile ning eestlastest saavad järgnevate, tuhandete aastate rahumärtrid, kellest peetakse lugu ja lauldakse laule veel kaua-kaua. Igatahes on sellele alternatiiv olemas ja jääb ainult loota, et me rahvana teenime selle lugupidamise välja teisiti kui tuumapommiohvritena. edit veel: ja oh issand, nüüd ma lausa tean seda. Me võtame selle löögi ise ja vabatahtlikult enda kanda, et päästa inimkond. Siirad vabandused, aga see on minu nägemus ja ma ei oleks tahtnud seda praegu näha...)

Venemaa saab oma kaua oodatud õnnistuse ning maailmas algab õigeusu reformatsioon, mille käigus õigeusk ise formuleeritakse ümber.

Venemaa muutub järgneva 10 aastaga kardinaalselt. 2050 on Venemaast saanud superjõud kes tagab maailma rahu. 2060 toimub maailma desarmeerimine ning inimkond pöörab pilgud universumile.

Vatikan kaotab täielikult oma jõu.
Vatikani viimasteks sõduriteks jäävad natsionalistid, äärmuslased ja muud hääbuvad jõud.

Jumal on juutidele selja keeranud ja nad üksi jätnud. Neid ei karistata, nad heidetakse inimkonnale õpetuseks välja Jerusalemmast, aga Iisraeli riik säilib.
Juutidega ei juhtu halba aga nad peavad ise hakkama saama.
Juutidest saab kodumaaga rahvas aga juudid jäävad Jumalata rahvaks.

Vabamüürlus tõuseb ja astub varjudest välja. Vabamüürlastest saab Jumala ja Teaduse siduja. Vabamüürlus viib ülemaailmse reformatsiooni käigus Jumala üle teadusesse, misjärel inimkond hülgab kirikud ning näeb Päästjat teaduses. Enam ei ravi meid issanda sõna, vaid tipptehnoloogia ja surematuse poole pöördume läbi DNA manipulatsiooni.

Kogu minaretikummardajate vägi koondub Türgi selja taha. Türgist saab selle pundi vaimne juht. Türgist saab sild euroopa teaduse ja Muhhameedi laste vahel.

Kõik tsink-pang-taod leiavad endale uue Jumala Huawei
vms näol. Üldiselt ei ole nendega probleemi, nad mõistavad Jumala ühesust läbi Jumalate paljususe vms. Lisaks Huaweile ilmub veel SangYoung ja kokkuvõttes jäävad nad paljudeks aastateks valesti programmeeritud tehisintellekti hooleks.

2100 on maailmas kehtimas 7000 aastane rahu.
Edit:
2200 on enamus pühakodadest lammutatud ning Jeesuse põhine ajaarvamine saab oma otsa.
300 aastat hiljem ei peeta kirikute osa inimkonna ajaloos enam tähtsaks.
Vasta
#21
(02-12-2018, 01:37 )Mina Olen Kirjutas: Venemaa saab oma kaua oodatud õnnistuse ning maailmas algab õigeusu reformatsioon, mille käigus õigeusk ise formuleeritakse ümber.
Vene õigeusu ümberformuleerimine käib täie hooga praegu. Seda juhib ju ärimees ja suli ning sigaretimiljonär.
Vasta
#22
(02-12-2018, 01:37 )Mina Olen Kirjutas: Minu nägemus:

Olen elu jooksul lugenud palju omapäraseid ennustusi.
Nii sügavalt meedia valedel põhinevat ja loogikat eiravat aga mitte.
Ainult üks näide - iisraeli pommi viskamine Palestiinale - geograafia 2 - istu.

Kujutagem nüüd korraks ette mis see tähendaks Eesti kontekstis.
Tallinn viskab Tabasalule aatompommi ja unistab, et temaga midagi ei juhtu.
Paar omapärast ja ehk isegi reaalsuse hõngulist momenti oli aga....

Autorile - sul on õigus kokku ennustada mida iganes soovid.
Teistel on õigus seda uskuda, mitte uskuda ja/või kritiseerida.
Arvesta,et ennustused põhinevad ühel kahest sambast - teadmised või nägemused.
Vasta
#23
(02-12-2018, 11:33 )Tyto Alba Kirjutas: Arvesta,et ennustused põhinevad ühel kahest sambast - teadmised või nägemused.

Ma arvestan sellega.
Oleks absurdne väita, et ma ei soovinud sellist tulevikku. Aga ma ei saa sinna midagi parata. Kes oleme meie tema veidrate teede üle otsustama? Laugh

Muidugi ma tean, et mul oleks targem vait olla. Aga ma ei saa taas sinna midagi parata. Eitan? Salgan? Valetan? Vaikin?

Ja küll mind välja heidetkse kui asi talumatuks läheb.

P.S. ära arva, et lisaks valgusele ei ole mul natuke haritust.
Ma ei lasku olmemuredesse, aga tuumapommi tüüpe ja võimekuste skaalasid hindad Sa ilmselgelt liiga jäigalt.

P.P.S.
Meedia valed ehitavad tulevikku. Mõistad kui mõtled.


Vasta
#24
Prohveteid ei mõisteta tema oma maal. See on ikka nii olnud.
Vasta
#25
(02-12-2018, 14:23 )KuKr Kirjutas: Prohveteid ei mõisteta tema oma maal. See on ikka nii olnud.

Egas nad niisama eesliga ringi trampinudLaugh

Muuseas, see on nüüd ajuvaba ja ma hetkel ei mäleta, et miks see oluline on (aga ma tean, et see on oluline), aga teadmata hetkel ja teadmata ajal muutub koerte staatus inimkonna silmis. Koerast saab inimese ainuke lohutaja, koerad vabastatakse kaelarihmadest.
Koera koht on endiselt õues aga koerad saavad vabaks.
Venemaad hakkab juhtima äärmiselt sõbralik ja seltsiv kitsaste näojoonte ja kitsa habemega mees, kellel on pidevalt koer kõrval.

Ja üks täiendus veel:

Iisrael nimetatakse ümber Iskario

See ei ole nägemus ega teadmine, see on korraldus.

Nii olgu, nii on ja nii jääb!
wink
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma suurim vandenõu - ristiusk Tutanhamon 631 205,418 30-09-2023, 09:11
Viimane postitus: xcad
  Euroopa tulevik on muhameedlus! villu 547 208,800 08-10-2020, 05:23
Viimane postitus: Tyto Alba
  Eesti religioonide tulevik. Valge ordu hundi 22 4,668 31-03-2019, 12:57
Viimane postitus: Müstik
  Maailma suurim inimkogunemine Indias 2013 - Maha Kumbh Mela kjt 0 1,945 29-12-2012, 20:13
Viimane postitus: kjt
  Maailma lõpp 21. oktoober 2011 Aztecca 160 68,309 18-03-2012, 17:22
Viimane postitus: HUGOTH
  Üks mu ammune mõte religioonide samasusest Jason 13 5,217 03-11-2005, 12:47
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat