Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma religioonide tulevik.
#26
(02-12-2018, 16:06 )Mina Olen Kirjutas: Venemaad hakkab juhtima äärmiselt sõbralik ja seltsiv kitsaste näojoonte ja kitsa habemega mees, kellel on pidevalt koer kõrval.

Mul ei ole ettekujutust, kuidas see teemasse puutub ega pane pahaks, kui parapealikud selle postituse siit koristavad.
Venemaad võib "juhtida" soe valge ja karvane ning igavesti naeratav blüüskaru - süsteem peab muutuma. Egas sa ometi arva, et hetkel seal tegutsev lühike vennike on olukorra peremees?
Vasta
#27
Ma kahtlustan, et seal tegustev lühikeste vennikeste tandem on rohkem olukorra peremees
kui siin pool Peipuse lompi tegutsev naisterahva laadne isik ja tema ametikaaslased "läänes".
IGA ees olev isik esindab mingit (mitte riigi) võimu struktuuri ja üldjuhul on siiski mingi liider.

Sellise struktuuri liidriks saab isik kes on näidanud teatud võimu jaoks vajalikke omadusi.
Sulle, mulle ja meile ei pruugi see meeldida - me ei pruugi neist aru saada aga nii on.
Teatud võim on tal isegi siis kui ta pole LIIDER vaid Vahemees gruppide vahel.

Iga religioon esindab mingit struktuuri mille jaoks religioon on vaid sirm rahva silmadele.
Kuid tegutseb iga selline struktuur mitte vaakumis - seega PEAB arvestama teistega.
Sellises võimuvõitluses tühisused süüakse kiiresti ära või välja - jäävad HUNDID ja LEEGIONÄRID.
Vasta
#28
Mulle jooksevad uudised paljudest erinevatest kanalitest ja selline pilt tuli täna. Mõtlesin kohe paraveebile ja religioonide tuleviku teemale.

Pildil ilmselt endine tankla autopesija ja Venemaa poolel Ukraina vastu sõdinud ning Motorolla hüüdnime kandnud kurjategija. Kuidas ka ei vaata aga pühakuks täiesti sobimatu persoon.
[Pilt: 7a1a2eff8e1da6ef5fabae94f8bc63ad.jpg]
Vasta
#29
Kaas-aegne sikhismi religioon on küllalt arenenud. Näiteks ei suru nad ühte üksikut jumalat peale, vaid kiidavad ka moslemeid ja soovitavad neil olla tublid moslemid. Selline küllalt arenenud maailmavaade neil siis. Seda religiooni paljud aegunud mõtlejad ei tea, näiteks legendaarne S.Säde arvab tänaseni aegunult, et kõik religioonid üritavad oma ideoloogiat ja jumalat peale suruda. See ei vasta tõele sikhistide juures, keda tunnen isiklikult ja sikhismi õpetuse osas üldse. Seega on alati oluline kuulata nooermaid/uusi, sest vanad on dementsed ja aegunud.

Filmid on fantaseerinud mitmeti religioonide osas. Kas meie enda mõtted ja fantaasiad pärinevad meilt või on kõik tegelikult kuskilt kuuldu/nähtu, mida kordame (enda tarkuse pähe)? Sellele küsimusele ma pole siiani vastust saanudki. Tunnen, et ajus on moodul, mis üritab olla loov ja kombineerib. Näiteks kui süüa seeni, või tarbida DMT-d, või muid ajumooduleid hägustavaid mittenarkootilisi aineid, siis võib aju proovida olla loov ja paneb tooli kõndima või rääkima. Kuid ka selline loovus ei tundu olema ainulaadne, originaalne.

Siinne arutlus, et milline religioon võiks valitseda tulevikus, on raske fantaseerida, kuna vaevalt, et midagi uut/leidlikku välja leiutab.

Olen ise suhelnud peamiselt Hindudega ja nende puhul on kirjaoskamatus, harimatus, ja religioon on neile elamise õpetus. Sama jutt on moslemite kohta. Tegu ei ole eksootilise religiooni elustiiliga, hobiga, vaid on elu õpetus, kuidas olla ja elada. Kas tekib kunagi paremat elamise õpetust? Ei tea ennustada, võin ju püüda fantaseerida, kuid ega midagi originaalselt ei tuleks, sest põhjendasin, et tõenoselt pole olemas originaalseid mõtteid.

Võimalik kulg on ka selline, et tekib olukord, et pole enam üldse vaja elamise õpetust ehk religiooni. Kuna internet õpetab ise ja omatmoodi.

Oluline on ka mõista, et Eestlane on väga võhik religioonide temaatikal.
Vasta
#30
(10-12-2018, 06:44 )Onu Pähh Kirjutas: Oluline on ka mõista, et Eestlane on väga võhik religioonide temaatikal.

Kui kodakondsust vahetan siis olen vähem võhik ?
Pajata oma seente ja DMT kogemustest ,et mis ajumooduleid see sul hägustas ja misasi on ajumoodul ?
Kas see nn hägustumine on ka kuidagi teaduslikult seletatav ?
Vasta
#31
(10-12-2018, 22:06 )Malandro Kirjutas:
(10-12-2018, 06:44 )Onu Pähh Kirjutas: Oluline on ka mõista, et Eestlane on väga võhik religioonide temaatikal.
Kui kodakondsust vahetan siis olen vähem võhik ?

Onu Pähh peab ilmselt silmas rahvust. Seda on keerulisem vahetada.
Vasta
#32
(10-12-2018, 06:44 )Onu Pähh Kirjutas: Oluline on ka mõista, et Eestlane on väga võhik religioonide temaatikal.
Võhik religioonide praktiseerimises, kuid eestlane suudab religioone kõrvalt vaadata, välise ja enamvähem neutraalse kõrvalvaatajana. See on väga suur asi. Seep eestlane on pigem väga hea spets religioonide alal.
Vasta
#33
(12-12-2018, 19:41 )Mannu Kirjutas:
(10-12-2018, 06:44 )Onu Pähh Kirjutas: Oluline on ka mõista, et Eestlane on väga võhik religioonide temaatikal.
Võhik religioonide praktiseerimises, kuid eestlane suudab religioone kõrvalt vaadata, välise ja enamvähem neutraalse kõrvalvaatajana. See on väga suur asi. Seep eestlane on pigem väga hea spets religioonide alal.

Arvan, et praktiline/statistiline reaalsus on selline, et kui küsitleda india inimesi ja eestlasi religioonide temaatikal, siis saaks tõestuse, et india omad tunnevad erinevaid religioone palju pädevamalt kui eestlased. Esiteks seetõttu, et religioonide järgimine seisneb igapäev elu temaatikate lahkamist, ja sealhulgas ka teiste religioonide lahkamist. Teiseks, eestlaste puhul pole eriti arutelu erinevate teemade kohta. Näiteks uudiste kommentaarides, foorumites ja mujal on enamasti oma põhjenduseta arvamuse väljahõiskamine ja vastuküsimusi ei esine, kui mõni esitab vastuküsimuse, siis järgneb vaikus. Jms näiteid. Pole kombeks mõelda, ega arutleda, teisisõnu: puudub rääkimise oskus. Selline üldistus võib tunduda väär, kuna me siin hetkel justnagu teeme dialoogi. Jah, hetkel siin küll, kuid üldine hinnang on siiski teistpidine. Eriti kui võrdlen näiteks arenenud riikide raadiosaateid, kus saatesse helistajad esitavad väga küpseid mõttekäike. Seega kordan, et eestlaste puhul pole arutlemise kultuuri, oskust, seega ka mõtlemise oskust. Ja kokkuvõttes ei osatagi miskit mõelda religioonide temaatikal ega muus. Ma näiteks küll ei näe päevauudistes rleigioonide alast arutlust ega muid arutlusi.

Võime ju eksperimendi mõttes pilgu heita mõnele juhuslikule religioonitemaatilsiele uudisele. Valime näiteks juhuslikult uudise ja vaatame, mis seal sees kirjutatakse ja millised on kommentaarid. Või võtame raadiosaate, vaatame palju helistajaid seal kuuleb, mitu mõtet esineb. Või pakkuge muu meetod praktiliseks vaaltuseks. Arvan, et tulemuseks on, et praktiliselt on eestlane religioonide osas võhik, ja üldistus on, et üleüldse on arutlemise kultuur puudulik.

Vasta
#34
OnuPähh, sa teed otsustuse eestlaste üle nende põhjal, kes võtavad kommentaariumites sõna ja helistavad raadiosse. See on tugevasti kallutatud valim. Jätkuvalt jään oma seisukoha juurde eestlaste usuteadlikkuse osas.

Kui Indias oleks Internet niisama laiades massides kui Eestis (protsentuaalselt), siis ma oletan, et ega seal asi parem ei oleks kui siin. Kui mitte hullem, temperamentne rahvas.

Eestlaste puhul mängib rolli väikese rahva "kohustus" olla vaimult suur. Küsida keskmise USAka käest, valdavalt mis usku inimesed elavad nt Belizes või Burjaatias, siis mina olen nõus panustama sellele, et eestlaste seas on teadjate protsent palju suurem kui USAs või Indias.

Uku Masingu, Linnart Mälli pärand; eestlaste raamatulembus vanema põlvkonna hulgas + religioosne leigus, mis paneb otsima iseenda teed.

Tsitaat:Arvan, et praktiline/statistiline reaalsus on selline, et kui küsitleda india inimesi ja eestlasi religioonide temaatikal, siis saaks tõestuse, et india omad tunnevad erinevaid religioone palju pädevamalt kui eestlased. Esiteks seetõttu, et religioonide järgimine seisneb igapäev elu temaatikate lahkamist, ja sealhulgas ka teiste religioonide lahkamist.
Viimane lause ... millel see väide põhineb? Mina oletan et siiras ja vb lapsemeelnegi mistahes religiooni järgija sealkandis ei tegele peaaegu üldse teiste religioonide lahkamisega, see on sealsete haritlaste teema. Tavaline inimene elab lihtsat elu (ja seda kõige paremas mõttes).
Olgu, lugesin, et oled hindudega suhelnud, ja sealt see info pärineb.
Kuid mina olen suhelnud eestlastega, ja võin sama öelda ka eestlaste kohta. Elu temaatikate lahkamine ja huvi teiste uskude vastu ei eelda religioossust Smile Vaata vähem uudiseid ja loe vähem kommentaare ja vali kellega suhelda wink
Vasta
#35
(12-12-2018, 21:37 )Mannu Kirjutas: OnuPähh, sa teed otsustuse eestlaste üle nende põhjal, [b]kes võtavad kommentaariumites sõna ja helistavad raadiosse. See on tugevasti kallutatud valim.
...
Mina oletan et siiras ja vb lapsemeelnegi mistahes religiooni järgija sealkandis ei tegele peaaegu üldse teiste religioonide lahkamisega, see on sealsete haritlaste teema. Tavaline inimene elab lihtsat elu (ja seda kõige paremas mõttes).

Mulel tundub küll olema hea valim, et vaatleme riigi rahvast raadiosaate järgi. Ega siis raadiosse ei helista äärmuslased vms, vaid juht helistavadki igasugu rahvast, kes üheskoos annavadki esindusvalimi rahva kirjeldamiseks. Sama on kommentaariumite teemal, ja ka mujal, eks pakkuge ise meetod, kuidas saada pilti eestlaste arutlusvõimest, ja vaatame siis, mis pilt paistab.

Kui kuulan-loen arenenud riikide arutlusi, siis need on kordades arenenumad võrreldes nendega, mida näen eestlaste puhul. Ja seda ka religioonide teemal.
Eestlaste arutluse näiteks on ka kunagine Kuku raadio, kuhu siis helistasid pensionärid ja hõiskasid primitiivseid seisukohti, et nemad arvavad nii ja naa.

Minu üldistav hinnang religiooni võhiklikkuse teemal tuleneb lisaks ka religioossete töökaaslastega suhtlemisele. Näiteks sikhidest ja hindudest töökaaslased teavad väga mitmeid fakte islami kohta. Elulised faktid, mida õpitakse religioosse elu käigus. Näiteks, et mis usku tuleb panna moslem+hindu abielu puhul osapooled- vastus oleneb sugudest ja vastuse saab kui elada religioosset elu, ja lugeda hindu/islami keeles vanu materjale. Kui te kujutate ette oma eestlastest töökaaslasi- kas nad siis oskavad midagi religioonide teemal rääkida? Nad pole sugugi halb valim, visualiseerige neid arutlemas religioossetel teemadel, või proovige reaalselt arutleda, vaadake, mis tulemused saate.

Sinu mainitud lihtsad religioossed hindud külastavad elus tuhandeid kordi üritusi, kus arutletakse religioossetel ja seonduvatel teemadel. Neil on külades vastavad hooned selleks ja kuna ollakse töötud, siis polegi muud teha kui kuulata ja külastada neid. Euroopa suurlinnades on ka sarnased kogudused neile, seal saavad nad kordades rohkem religiooni temaatikat ja seonduvat.

Võib-olla hiljem kunagi konstrueerin selle teemaga seonduvad argumendid kokku selgema esseena. Esmalt aga selline seisukoht siis.

Nagu pakkusin, siis kui soovite võime ju üheskoos teostada uuringu siinsamas, et määrame reeglid, võrdleme ja hindame ja järeldame.
Vasta
#36
(12-12-2018, 21:37 )Mannu Kirjutas: OnuPähh, sa teed otsustuse eestlaste üle nende põhjal, kes võtavad kommentaariumites sõna ja helistavad raadiosse. See on tugevasti kallutatud valim. Jätkuvalt jään oma seisukoha juurde eestlaste usuteadlikkuse osas.

Kui Indias oleks Internet niisama laiades massides kui Eestis (protsentuaalselt), siis ma oletan, et ega seal asi parem ei oleks kui siin. Kui mitte hullem, temperamentne rahvas.

Eestlaste puhul mängib rolli väikese rahva "kohustus" olla vaimult suur. Küsida keskmise USAka käest, valdavalt mis usku inimesed elavad nt Belizes või Burjaatias, siis mina olen nõus panustama sellele, et eestlaste seas on teadjate protsent palju suurem kui USAs või Indias.

Uku Masingu, Linnart Mälli pärand; eestlaste raamatulembus vanema põlvkonna hulgas + religioosne leigus, mis paneb otsima iseenda teed.

Tsitaat:Arvan, et praktiline/statistiline reaalsus on selline, et kui küsitleda india inimesi ja eestlasi religioonide temaatikal, siis saaks tõestuse, et india omad tunnevad erinevaid religioone palju pädevamalt kui eestlased. Esiteks seetõttu, et religioonide järgimine seisneb igapäev elu temaatikate lahkamist, ja sealhulgas ka teiste religioonide lahkamist.
Viimane lause ... millel see väide põhineb? Mina oletan et siiras ja vb lapsemeelnegi mistahes religiooni järgija sealkandis ei tegele peaaegu üldse teiste religioonide lahkamisega, see on sealsete haritlaste teema. Tavaline inimene elab lihtsat elu (ja seda kõige paremas mõttes).
Ega ikka eriti Teil oma elu elada ei lasta, paraku elureaalsus virutab ikka igaltpoolt täie vitsaga-kasvõi omale meeldinud olnud erakonna arusaamatute maksuotsustuste põhjustatud kaose tekkimises Teie rahakotis, pluss Teie kultuuri sobimatute võõrmaalaste eelistamine põlisrahva suhtes. JNE.Teemasse- nagu öeldud(pr. kaljulaid):Eestis pole kunagi nii hästi elatud, kui praegu? Ongi nii? Võrreldes "lapsemeelsetse hindudega?
Vasta
#37
Sikhid on elupaigalt hinduistide ja muhameedlaste segualadel, kui ma ei eksi? Eks seepärast on eluline teada naabrite usu üksikasju. Kristlike religioonide detaile nad tõenäoliselt ei tea.

Aga siiski see on teatud psühholoogiline tüüp, kes raadiosaadetesse helistab, just selline tüüp, kel on oma konkreetne arvamus ja mis tahab kangesti väljaütlemist. Seepärast helistavadki. Vb ei ole raadiosaadete otseeter meil tõesti koht, kus arutleda saab, ja teistes riikides on raadio aga teistsuguse mainega. Eestlaste arutlusvõime teemal ma sulle (OnuPähh) suurt vastu ei vaidlegi, kuid religionide tundmise osas küll.

Ses mõttes olen sinuga nõus, et eestlaste religioonialased teadmised on teoreetilised ja pigem nö õpikumaterjal, mitte aga reaalse elu osa. Ja mul on vedanud, sain töökaaslastega arutada vaimsetel teemadel (religioone puudatasime põgusamalt). Ka New Age on minu meelest religioon.

Vasta
#38
(12-12-2018, 22:18 )Mannu Kirjutas: Ses mõtes olen sinuga nõus, et eestlaste religioonialased teadmised on teoreetilised ja pigem nö õpikimaterjal, mitte aga reaalse elu osa.

Võiks vaadelda eesti põhikoolide religiooni aine ainekava, eksami keskmist hinnet, ja näidistunni videosid. Seejärel järeldada, kas üldse mingitki haridust üldse religiooni teemal esitatakse. Arvan, et tüüpiline eestlane ei ole kuulnudki näiteks sikhismist, kuid tüüpiline skandinaavlane, sakslane ja hindu, on kuulnud ja teab nimetada ühtteist, kasvõi seda, et "nood ju kannavad mõõka". Aga noh, eks iga arvamus vajab muidugi tõestamist, või siis vähemalt head veenmist.

Teemat vahetades lisan huvilistele veel sellise mõtte, et kui te isiegi soovite hobikorras oma elustiili eksootiliseks teha ja püüda mõnda religiooni järgida, siis ega see eriti võimalik pole. Sest religioonide tekstimaterjalid on kõik tundmatus keeles, näiteks mingis vanas india keeles ja ega neist aru ei saa. Samuti laulud ja muud nimetused on tundmatute sõnadega, seetõttu ega teil poelgi materjale mille järgi tutvuda. Teiseks, teil pole ka vastavat kultuuri keskkonda, pole ümberringi moslemeid kellega koos palvetada ega pole sikhide kogudusi, kus käia kuulamas ja laulmas hindu keeles. Seega üldiselt on üsna võimatu missioon näiteks sikhismi elustiili katsetada. See on praktiliselt siis nii. Kuid, kui kolite tõesti sinna indiasse või kus nad sealkandis asuvad, siis jah, mingi niemtamisväärse tunnetuse te saate sellest sikhismi elustiilist/eluõpetusest.

Eks tõlkimine on ka keerukas, proovige näiteks tõlkida mõnda setukeelset laulu inglise keelde. Ega inglane eriti aru ei saaks ju teie tõlgitud sogast. Seega setundus on siiski mõistetav ikka Setumaal, ja sikhindus sikhimaal.

Või mis te arvate?
Vasta
#39
(12-12-2018, 22:36 )Onu Pähh Kirjutas: Teemat vahetades lisan huvilistele veel sellise mõtte, et kui te isiegi soovite hobikorras oma elustiili eksootiliseks teha ja püüda mõnda religiooni järgida, siis ega see eriti võimalik pole.

Seega setundus on siiski mõistetav ikka Setumaal, ja sikhindus sikhimaal.

Või mis te arvate?
Sedasama arvan, et ei ole mõtet end võõraste sulgedega ehtida. Küll aga natuke tutvuda ühe, teise ja kolmandaga. Ja selle põhjal ehitada endale religioonideülene maailmavaade, sisemine kompass, eetika.

Kõik dharmad on omaolemuselt tühjad, ütleb budist, ja ka buddhadharma (budism kui religioon) ütles seesama budist ja iga religioon on vahend ja ainult vahend millegi saavutamiseks; ja niipalju kui mina uurinud olen, siis tglt ei ole suuri vastuolusid ja igasugused religioonid on üksteise "keelde" tõlgitavad, kui ainult tahetakse "tõlkida".
Vasta
#40
(12-12-2018, 22:36 )Onu Pähh Kirjutas: Teemat vahetades lisan huvilistele veel sellise mõtte, et kui te isiegi soovite hobikorras oma elustiili eksootiliseks teha ja püüda mõnda religiooni järgida, siis ega see eriti võimalik pole.
Seega setundus on siiski mõistetav ikka Setumaal, ja sikhindus sikhimaal.

Lubage vaielda vastu. Me väiksest armsast sinisest planeedist saab meie koduküla, kuhu aegajalt naaseme või meenutame nii nagu meenutatakse lapsepõlve.
Üksteiselt tuleb võtta ja üksteisele anda parimat. Siiani on arenguhüppeks alati olnud sõjad. Loodetavasti võtab internet ehk ligipääs infole, teadmistele, ideedele selle teatepulga üle. On juba võtnud tegelikult aga nii nagu inimeste puhul tavaline - väike laps, väiksed mured, suur laps, suured mured Smile
Vasta
#41
(12-12-2018, 21:37 )Mannu Kirjutas: Eestlaste puhul mängib rolli väikese rahva "kohustus" olla vaimult suur. Küsida keskmise USAka käest, valdavalt mis usku inimesed elavad nt Belizes või Burjaatias, siis mina olen nõus panustama sellele, et eestlaste seas on teadjate protsent palju suurem kui USAs või Indias.

Uku Masingu, Linnart Mälli pärand; eestlaste raamatulembus vanema põlvkonna hulgas + religioosne leigus, mis paneb otsima iseenda teed.
Lihtne ameeriklane on tõepoolest vägagi harimatu. Eriti uskude osas. Seevastu eestlased on väga kultuurilembesed. Näidiseks kasvõi Artur Võõbus, kes jõudis 1948
põgenikuna USA-sse. Kodumaa sulgus "raudse eesriide" taha ja siia ei jõudnud ta enam kunagi.
Selle asemel korralda ta 36 uurimisreisi Lähis-Itta, avastas tohutu hulga läänemaailmale senitundmatuid vanu Süüria käsikirju, asutas 1978 Chicagos Süüria käsikirjade Uurimise Instituudi ning suutis avaldada õige palju neist avastatud käsikirjadest.
Ka avaldas ta 14 köidet eesti rahva ajalugu inglisekeelsele ilmale. Eesti keeles on avaldatud 2009 tema esseed raamatus "Kummargil käsikirjade kohal."
Uku Masingust on kirjutatud teemas "Eesti müstikud". Kui vaimsuse huvilistele huvi pakub. Postitus 19:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...Cstikud%22
Vasta
#42
Lihtne inimene on enamasti igas riigis "vägagi harimatu". Kas see on viga? Kui sa usaldad oma riiki, oma haritlasi ja oma kaaskodanikke? Noh ma lihtsalt küsin Smile
PS. Meenus Mart Laari fraas - vist nii see kõlas: Kui valitsus on oma valitsusaja lõpus populaarsem kui alguses, on midagi väga valesti.
See on suurepärane kokkkuvõte demokraatiast, sõna- ja mõttevabadusest.
Vasta
#43

Poltergeisti teemast:
(13-12-2018, 01:21 )Onu Pähh Kirjutas: Võrdleme kahte ühiskonda: Vene endise osariigi arusaam esoteerikast (punkt 1) ja arenenud maailma arusaam esoteerikast (punkt 2):
1. Eestikeelne seletus mõistele Poltergeist:
https://et.wikipedia.org/wiki/Poltergeist
2. Inglise keelne seletus mõistele Poltergeist:
https://en.wikipedia.org/wiki/Poltergeist

Kokkuvõttes arvan, et esoteerika alane ajupesu on liiga võimas ja rahaline käive liiga suur, see kahjustab inimesi liiga palju. Näitena tõime eesti Wiki lehekülje, mis selgitab asja kui reaalset tavalsit tõde, selleasemel, et lisada psühhiaatrilised soovitused nagu inglise keelne wiki teeb.

Ja nüüd võrdleme India või mistahes muu maailma osa, kus relogioonidel suurem roll on, ja eestlaste mõtteviisi. Olles väga leiged religiooni suhtes, on paljudel eestlastel siiski küllaltki mütoloogiline mõttemaailm. Poltergeisti nähtus on tuntud küll vist igas religioonis, seletused on vastavalt oma kultuurile ja ka vastumeetmed on täitsa olemas. See pole aga tekkinud seal ju mitte ajupesu tõttu, vaid on nagu inimese loomulik vaimse arengu etapp. Miks see Eestis siis järsku ajupesu on?

OnuPähh, sa võiksid oma hindu sõpradelt uurida rohkem nende maailma kohta, nt kasvõi seda mida nemad meie keeli kolistajavaimuks nimetatava nähtuse kohta arvavad, ja kuidas nemad sellest lahti saavad. See oleks väga huvitav ja silmaringi laiendav ParaWeebi materjal.

Mul peaks kuskil olema Lea Altnurme loengu konspekt eestlaste religioossuse teemadel. Põhipoint oli see, et kuigi me oleme Euroopa teiseks kõige vähemusklik rahvas (tšehhid olid vist veel vähem), on meil muu Euroopaga võrreldes märksa suurem protsent (arvuliselt peast ei mäleta) neid, kes usuvad mingi "kõrgema" jõu olemasolu, reinkarnatsiooni jms mis materialistliku maailmavaatega kokku ei lähe.

New Age on minu meelest uus kujunev usund, mis võibolla läänemaailmas võib saavutada mõningase positsiooni, kui seda tal juba pole wink Väljaspool rangeid religioosseid dogmasid kulgev suht individuaalne vaimne tee. Kuid nagu iga asjaga, rumala inimese käes muutub seegi kahjulikuks nagu radikaalne religioosuski.




Vasta
#44
Hmm...mul on selle poltergeisti kohta oma nägemus. Tunduvad väga sarnased ilmingud astraali mineku puhul. Enne sinna jõudmist võivad esineda koputused uksele, karjatused, nime hüüdmised. Kui inimene nüüd silmad lahti teeb näeb näiteks hõljuvat kruusi, põlevat küünalt/laelampi mis peaks olema kustunud, akent lahti vajumas jne. Võib ka oma voodist või tugitoolist kuhu tukkuma jäi vaimuilma ärgata ja püsti tõustes selliseid asju näha.
Arvab, et see kõik toimus siin arusaamata, et helid tulenesid astraalmaailma sisenemise faasist, „nägi“ läbi laugude või tõusis koguni püsti olles ise juba sealmaailmas. Ehmatuse peale füüsiline keha "tõmbas tagasi" ja jäigi mulje poltergeistist või kolistajavaimust.
Muidugi ma ei väida, et kõik nähtused sellise seletuse alla liigituksid aga mingi osa küll...aa ja veel, mõnel see astraal võib ka mõnikord millegipärast täiesti ärkvelolekus silmad lahti esineda. Vist annab harjutada ka. Nõiapeeglit on siis vaja...Smile
Vasta
#45
Üks oleviku maailmareligioon veel. Mõelge sõnale jumalateenistus. Eesti keel on täpne keel.

Meie (läänemaailmas) teenime raha.

Kui peaks tulema must stsenaarium, ja ühel või teisel põhjusel säiliks üks Lääne linn tuha all nagu Pompeij, siis tulevased arheoloogid laiaksid pea igast kodust "kultuseseme", mille otstarvet nad ei suudaks aimata - telekapuldi. Kui just selleks doomsday-hetkeks pole see pult meile juba ajusse istutatud ja me saame kanaleid mõttejõul vahetada. No seljuhul on kultusese (jumala sümbol) igalühel ajus Smile Ja kuidas on seotud rahateenimine ja telekas? Tarbimisühiskonna tunnused mõlemad.

Sesmõttes kuulub minu siiras austus neile töötutele hindudele, kes oma päevi kuskil religioosses keskuses veedavad. Tarbimisühiskonda sisse minnes muutub nende elu küll mugavamaks, kas see aga neile õnne ja rahulolu annab, selles kahtlen. Läänemaailma depresseerivate inimeste suur hulk annab aimu sellest, et füüsiline mugavus hingerahu ja õnne ei anna.

Ma ei propageeri sellega koopasse või kuuse alla tagasiminekut, äärmustesse mõtlemine toob kahju sellele, millest mõeldakse.
Vasta
#46
(14-12-2018, 10:56 )Mannu Kirjutas: minu siiras austus neile töötutele hindudele, kes oma päevi kuskil religioosses keskuses veedavad. Tarbimisühiskonda sisse minnes muutub nende elu küll mugavamaks, kas see aga neile õnne ja rahulolu annab, selles kahtlen. Läänemaailma depresseerivate inimeste suur hulk annab aimu sellest, et füüsiline mugavus hingerahu ja õnne ei anna.

Ma ei propageeri sellega koopasse või kuuse alla tagasiminekut, äärmustesse mõtlemine toob kahju sellele, millest mõeldakse.

Mida sa siis propageerid? Usufanatismi propageerid, just neid kes pommiga hõlma alla lähevad jõuluturule. Nii rumalat juttu ajada ei ole mõtet. Iga normaalse inimese areng algab olmest.
Eralennukist vaatad alla ja idealiseerid kartulikõplajaid. Ma lähen hullult närvi, kui sellist juttu aetakse. See on ju klassikaline võimude ja rahva lahususe probleemi. Kui võimude reaalsustunne on kadunud.
Vasta
#47
Võimude ja rahva lahusoleku probleem on see siis,et kartulikõplaja on kahejalaga maapeal ja reaalsustaju kaotanud võimuladvik hõljub illusioonides ? Eks ta umbes nii ole jah..Probleemile lahend oleks sinuarust kõplajad ka panna illusiooni elama?
Oma emotsioonidest mine soni mujal.
Vasta
#48
Kas maailma religioonide tulevik ei sõltu mitte usulise arengu astmetest?
James W. Fowleri poolt on välja pakutud seitsmeastmeline skaala, mis kirjeldab inimese liikumist teistekesksest ja kohanduvast usust isikliku usu suunas. Ta avaldas selle oma 1981. aastal ilmunud teoses "Stages of Faith".
Punkt 6.

Ülemineku toob kaasa oma missiooni tajumine, arusaamise tekkimine enda kokkukuuluvusest kogu maailma, inimühiskonnaga. Sellel astmel ollakse vabad poliitilistest, sotsiaalsetest ja majanduslikest raamidest, mille inimesed endale ise loovad. Inimene ei muretse siin enam ainult enda või oma grupi, vaid inimkonna kui terviku heaolu pärast. Neid võib kirjeldada kui isetuid, armastavaid ja õiglasi inimesi, kes väljendavad tõde kogu oma eluviisiga, püüdes muuta või muutes maailma. On võimelised ennast ohverdama ideaali nimel ja pälvivad tunnustuse sageli alles pärast surma. Nad on valmis osaduseks kõigi madalamate astmete inimestega ja ka teiste religioossete traditsioonide esindajatega.

https://et.wikipedia.org/wiki/Usulise_arengu_astmed

Ükski aste ei ole Fowleri arvates parem kui teine, kuid kõrgemad astmed on sidusamad ja terviklikumad kui madalamad astmed. Paljud inimesed ei pruugi üldse kunagi kõrgematele astmetele jõuda. Näiteks eelviimasele, paradoksaalse usu astmele jõudis Fowleri uuringute kohaselt 7 protsenti inimestest; viimasele, universaliseeriva usu astmele ainult 0,3 protsenti inimestest.


Vasta
#49
(14-12-2018, 15:16 )KuKr Kirjutas: Mida sa siis propageerid? Usufanatismi propageerid, just neid kes pommiga hõlma alla lähevad jõuluturule. Nii rumalat juttu ajada ei ole mõtet. Iga normaalse inimese areng algab olmest.
Eralennukist vaatad alla ja idealiseerid kartulikõplajaid. Ma lähen hullult närvi, kui sellist juttu aetakse. See on ju klassikaline võimude ja rahva lahususe probleemi. Kui võimude reaalsustunne on kadunud.
Nüüd keerasid sina minu jutu äärusesse.... Usufanatismi lugesid sina välja.

Mina muuseas olen kartulikõplaja, ja mul pole isegi autot mitte. Ka peres pole. Raske on, aga saame hakkama. Niiet kus ja kellel on eralennuk?!?

Veelkord loe mõttega üle: Ma ei propageeri sellega koopasse või kuuse alla tagasiminekut, äärmustesse mõtlemine toob kahju sellele, millest mõeldakse.




Tarbimisühiskonnast, säästlikust ja jätkusuutlikust eluviisist räägime edasi siin: http://www.para-web.org/showthread.php?t...C3%A4stlik

Iga äärmus muutub iseenda vastandiks!
Vasta
#50
Sry ülerageerimise eest. Smile Ma vihastasin töötu hindu religioosse erutuse idealiseerimise pärast. Nende elu on erakordselt raske ja ühe keskmise eestlase ettukujutesele inimväärsusest mittevastav. Ja siis sa kohe panid kõrvale lause tarbimisühiskonna mugavuste kahjulikkust mõjust nende töötute hindude õnnetundele. Ma lähen siukeste asjade peale turri.

Just nõnda usufanaatikud-terroristid sünnivad. Neil ei ole midagi peale religiooni (lubaduste) ja neid õpetatakse vihkama "tarbimisühiskonna põrgut".

PS. Ka mina olen kartulikõplaja nii otseses kui ülekantud tähenduses Smile Sain mineval suvel päikese abil seljanahast lahti vao vahel küürutamisega.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma suurim vandenõu - ristiusk Tutanhamon 631 206,091 30-09-2023, 09:11
Viimane postitus: xcad
  Euroopa tulevik on muhameedlus! villu 547 209,165 08-10-2020, 05:23
Viimane postitus: Tyto Alba
  Eesti religioonide tulevik. Valge ordu hundi 22 4,691 31-03-2019, 12:57
Viimane postitus: Müstik
  Maailma suurim inimkogunemine Indias 2013 - Maha Kumbh Mela kjt 0 1,951 29-12-2012, 20:13
Viimane postitus: kjt
  Maailma lõpp 21. oktoober 2011 Aztecca 160 68,488 18-03-2012, 17:22
Viimane postitus: HUGOTH
  Üks mu ammune mõte religioonide samasusest Jason 13 5,226 03-11-2005, 12:47
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat