Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde
#1
MAAGIDE MAADLUS

„Parem on kulgeda üksi, kui joosta orjakarjaga kuristikku.”

Vaadates erinevate kultuuride esoteerilisi sümboleid, müüte ja õpetusi, jõuad ühel hetkel selge nägemuseni, et need sisaldavad määratult rohkem salalikku pettust ja valesid, kui reaalse loodusega sobituvat tõepära. Idast Läände või vastupidi – Atlantisest, Egiptuse, India, Sumeri, Kreeka-Rooma, jne. kaasaja Lääne kultuurini välja – laiub inimkonda alateadlikult eksitav müstiline näivuseillusioon. Ühelt poolt on see paratamatu kakofoonia efekt, teisalt sihilikult genereeritud maagialoor, mis mõeldud varjutama inimeste südameid. Nõrgestatud ja iseendas Kõiksusega tülliaetud – jaga, valitse ja dogmatiseeri meetodil paralüseeritud – inimhingi on kõige tõhusam manipuleerida võõrast püramiidsüsteemi orjama. Astroteoloogiast tuletatud religioosne süvahüpnoos mängib siin määrava tähtsusega põhirolli... kuna inimkonna kõige suurem lugu põhineb sümboolselt taevakehade ajaringlusel.

Iga suurem kultuur ja ühiskondlik süsteem püsib üleval valdavalt uhketel väärkujutelmadel. Anorgaaniline Matrixter ehk 12-ne arhetüüpse arkon-valitseja meister on tugevalt meie ühiskonna mällu „ema piimaga” sissesöödetud eksitav astroloogiline programmeering, millest pole kuidagi võimalik väljuda ennem, kui pole taastatud enda naturaalne terviklikkus. Saatanliku Varjudelooja kohalolu on tunnetatav kõikvõimsa käe või kõikenägeva silmana, kes tegelikult on inimeste vaba tahte surmaja ja lõhestatud võõrsaatuse ettemääraja. Ühel päeval fanaatilise armaada surematud tsombid, kus võetakse maiseid käske tormaka sõjakusega, pidades parajasti valitsevat ühiskonna mängutandrit autentseks reaalsuseks. Mõnel teisel päeval tuimad robotid, kes pole justkui kunagi sündinud, kuna peas on kinnitunud üliidealistlikud loodust eitavad mudelid. Selles skisoidses kakofooniameres uppunud laipadele vaatamata, tean et segaduste killustatus ja näiliselt läbitungimatu vanglasügavik on siiski läbinähtav. Üksnes maailma lõhestuse teadvustamisest algab Sinu maagiline terviklikkuse taotlus, mis pole kui kindel ja lõplik tõde vaid kõigest Sinu loomupärase eluprotsessi tõene algus.

SUPER(T)ERROR – PATER vs MATER

„Pole saatanlikumat eksitust, kui moonutatud alustel mittemõistetud pseudoprobleem.”

Iidsed esoteerilised õpetused on paratamatult ajas kaoseliselt muutuvad, sisaldades endas samuti teatud kordaloovat loogikat, mis salakavalalt purustavad meie tervikkontakti vahetu loodusega. Alateadvusesse sisendatud moondes reaalsustaju on tihti tagurpidi väänatud kujutlustes kinni, mis segavad meid jõudmast algse ja tõese iseendani. Näiteks kui tublile ühiskonna inimesele tuua mõni originaalne sümbolkujutlus reaalsusest, siis tundub see temale esmalt üsna arusaamatu. Näiteks tõdemus, et parem kehapool on valdavalt hoopis nõrgem pool! – kuna see on teadlikult paremini juhitav ja kontrollile allutatav. Teine psühholoogiline sümbol, et Lambad on loogilisemad ja Hundid on loomingulisemad loomad! – kuna ühed on lihtsamini kodustatavad ja teised toimetavad metsikult. Ja kolmas filosoofiline kujutlus, et ööpimedus on kui sisemine Kord ja päevavalgus on kui väline Kaos! – kuna esimene seostub passiivse vaimu nähtamatu loogikaga, kuid teine seostub aktiivse energia loomingulisusega. Huvitav, miks nende mõtteseoste peale „hästi koolitatud” mõistus tõenäoliselt ei tuleks?

Saatanlik dilemma peitub siin selles, et maailma vaimsetes koolkondades põhineb esimene ja viimane kõikemäärav super(t)error vaimu-mateeria duaalse loomuse täiesti eksitavas lahtimõtestamises ja naturaalsete alusprintsiipide ümberpööramises. Läänemaailma esoteeriline õpetus on kohati läinud isegi totaalsesse absurdi, kus loogilist Korda peetakse hoopis mehelikuks aktiivsuseks ja loomingulist Kaost naiselikuks passiivsuseks. Taoistlikul filosoofial on siin igati õigus - mehelikum Yang on füüsiliselt tugevam ja naiselikum Yin on vaimselt tugevam! (Kuigi veel täpsem olla, siis mõlemas vaimu-energia pooluses on nii mehelik kui ka naiselik element esindatud, mis on juba omaette keerulisem teema. Korrapärases Yin pooluses toetab mehelik Maa naiselikku Vee elementi ja Kaoselises Yang pooluses aitab naiselik Õhk mehelikku Tule elementi). Minu autentne teooria tõdeb, et pehme Õhk ja Vesi on rohkem normidetsentri poole hoidvad kollektiivsed elemendid, kuid tugev Tuli ja Maa on perifeeriasse jäävad individuaalsed elemendid. Tsentrile lähemal on empaatilisem naiselik hoolimine ja perifeerias on nii vaimne kui ka energiline mehelik kaitse, mis suudab väärtustekeskmest rohkem kaugeneda. Kokkuvõttes saab järeldada, et mehelikkust huvitab pigem vaimsed struktuurid ja füüsilised mehhanismid mõlemad, kuid naiselikkus hoolib rohkem inimtunnetest ja kogukondlikest väärtustest. Seda massiliselt unustatud ja eitatud fakti näitab selgemalt joonis - Kõiksuse Jõupoolused - teksti lõpus!

Niisiis kurikavalalt maailma valitseva Püramiidjumala totaalne valedevõrk põhineb elupooluste konfliktsel lahutamisel, eksitõlgendusel ja inimeste südamekeskme varjutamisel. Näiteks kaasaja „feministlikud” hullud arvavad, et ühiskonna põhiprobleem on valitsev patriarhaalne kord, mis lähemal uurimisel osutub täiesti absurdiks. Tõelist korda saab luua üksnes läbi nähtamatu vaimu, mis on oma algselt olemuselt alati matriarhaalne (Yin). Ja igasugune väline füüsilise korra kehtestamine jääb olemuselt alati kaoseliseks patriarhaadiks (Yang). Siin on oluline mõista et vaimu-energia duaalne eluühtsus moodustab tasakaalustatud arengutee inimeseks olemise terviklikkusele. Kuid katkised inimesed moodustavad üldiselt 3 hullusesammast, mis lõputult omavahel vaenu kisuvad: muutlikud tsombid Kõhus, kindlad robotid Peas ja kardinaalsed parasiidid Südames. Seega spirituaalne tasakaalutus moondub paratamatult kergesti manipuleeritavaks kurjuseneeduseks. Toon välja mõned elu duaalpoolusi kirjeldavad sümbolid ja kohati üpris paradoksaalsed analoogid:

Yin+Yang; MAA+TAEVAS; Vaimne+Füüsiline; Kord+Kaos; Tuntud+Tundmatu; Juured+Puuvõre; Naiselikum+Mehelikum; Negatiivne+Positiivne; Ööpimedus+Päevavalgus; Jahe+Soe; Passiivne+Aktiivne; Sees+Väljas; Vägi+Võim; Astroloogia+Astronoomia; Talv+Suvi; Põhi+Lõuna; Vesi+Tuli; Kuu+Päike; Veenus+Marss; Merkuur+Jupiter; Neptuun+Uraan; Vanadus+Noorus; Omanik+Külaline; Puhkus+Töö; Surm+Sünd; Tiiger+Draakon; Kilpkonn+Fööniks; Öökull+Kotkas; Lambad+Hundid; Linnaelu+Maaelu; Maagid+Kuningad; Vein+Leib; Nurgik+Sirkel; Ruut+Ring; 2+1; Kindel+Muutlik; Sügavus+Ulatus; Loogika+Looming; Ratsionaalne+Sürreaalne; Teooria+Praktika; Idealism+Materialism; Keel+Meel; Mõte+Tegu; Sõna+Toime; Aru+Vaist; IQ(intelligence)+OQ(organic); Reeglid+Oskus; Struktuur+Kogemus; Tõsidus+Lõbusus; Väljahingamine+Sissehingamine; Parem+Vasak; Ülakeha+Alakeha; Pea+Kõht; Vorm+Funktsioon; Langeb Alla+Tõuseb Üles; Süvenemine+Lendamine; Usk+Lootus; Sissetung+Sundimine; Deemonid+Inglid; Robotid+Tsombid; jne.

6 MAAILMA SAATANLIKKU EKSITUST

„Kurjus õpetab läbi apofaasia (millegi puudus), mida mitte enam korrata.”

Läbi ajaloo on inimkonda saatnud erinevad religioossed süsteemid, mis ühiskonnas kehtestatakse salapärase Saturnijõuga. Seda võiks pidada täiesti õigeks, kui see loodusega harmoonilise hariduse ja inimesega arvestava moraaliseaduse tagaks. Paraku kasutatakse religioosset süsteemi hoopis hüpnotiseerival ja allutaval eesmärgil, kus valitsejad võtavad õiguse orjastatud alamate arvelt liigkasu lõigata. Piir kus inimväärsus muutub orjuseks, pole täiesti üheselt ja selgelt määratletav, kuid igasugune ühepoolne kokkuleppele sundimine on olemuselt orjastamine!

Tume Saturni päike on nagu inimeste eest varjatud terviktõde, kus ühiskonna liikmetele lastakse koos suurte valedega vaid pisikesi tõekillukesi väljapaista. Valitsev segaduste kakosoofia paneb manipuleeritud järgijad tõesest spirituaalsusest sedavõrd irduma, et Sind kui abitut marionetti oleks parajalt lihtne lükata-tõmmata. Ühes asjas oli varakristlikel gnostikutel igati õigus - inimühiskonna Kosmoses valitseb ainujumal, ehk kuri varjudemeister Demiurg, kus orjadel puudub igasugune õigus õpetusele oma naturaalsest terviklikkusest. Maailma kakosoofia 6 saatuslikku eksitust, mis nõrgestatud inimkonda kavalalt lõhestab, ja nende parandused on järgmised:

1.) Duaalse Kõiksuse sisutähenduste tagurpidi pööramine: Yin-Yang ehk vaimu-energia algne Naiselik-Mehelik sisu pööratakse Mehelik-Naiselik poolusteks. Esimene põhiparadoks tähendab üksnes seda, et teooria on üldiselt naiselikum ja praktika on mehelikum poolus!
2.) Duaalse Kõiksuse pooluste otsene seostamine mehelikkuse ja naiselikkusega: jäik arusaamine vaimsetest õpetustest. Need poolused on teatud üldise kalduvusega nähtused ja pigem sümboolse sisuga tähendused. Kui õpetused lihtsustada liiga must-valgeks, siis kaotavad need oma intellektuaalse sügavuse ja igasuguse tõepära. Teine põhiparadoks seisnebki selles, et vaimu poolus on küll naiselikum ja energia mehelikum, kuid mõlemas vaimu-energia pooluses peitub omakorda naiselik ja mehelik element!
3.) Duaalse Kõiksuse sisutähenduste valetõlgendamine: kuna iidsetest tekstidest teati et Yin asub All ja Yang Üleval, siis mõistetakse seda valdavalt nii nagu aktiivne Tuli paikneb vaimses ülakehas ja passiivne Vesi füüsilises alakehas. Kolmas ja juba keerukam põhiparadoks on korrastatud vaimureeglite vastavusse viimine materiaalse loodusega (MAA kindel jalgealune) ja kaoselise energiateostusega immateriaalsele teadvusele mõtteaine andmine (TAEVA muutlikud välgatused)!
4.) Duaalset Kõiksust lõhestav ebareaalne arengupüüd: lihtsustatud Maast Taevasse, Kaosest Korra ja Alakehast Ülakehasse ühesuunaline arengulõhestus on kõigest omaenda ühe pooluse demoniseerimine. Neljas põhiparadoks ütleb et iga tõeline spirituaalne areng algab iseenda tervikpooluste ühendamisest!
5.) Duaalset Kõiksust valesti tõlgendatud arengu iseloom: absurdne ja poolik uskumus et areng kulgeb sisefantaasiatest realistliku välismaailma poole, kus ühtlasi muututakse üha sotsiaalsemaks inimolendiks. Viies põhiparadoks ütleb et iga spirituaalne areng saab kasvada üksnes koos mõlema duaalpoolusega avardudes!
6.) Duaalse Kõiksuse numeroloogiline, luminaarplaneetide ja astroloogiline kakosoofia: sihilikult pole massidele avaldatud tõest süsteemi, kus kõik energiakeskused, planeedid ja numbrid oleks omavahel sügavalt põhjendatud vastavuses. Kuues põhiparadoks väidab, et kõige esimene vastus mis uutele küsimustele pähe tuleb on valdavalt vale, kuna esmased seosed on liiga lihtsad ja vaid näilised!

Paraku valitsevat eliiti ei huvita rahva terviklik harimine, kuna täiskasvanud terve inimene ei vajaks omale üldse lapsevanemlikku valitsejat. Vaid araks kasvatatud ja mugavaks muudetud inimene on hästi manipuleeritav tööriist korruptiivsele orjasüsteemile. Suures poliitilises lõhestatuses: domineeriva Energiapooluse sambaga inimesed kalduvad lõputult autoritaarset sotsialismi toetama, Vaimupooluse sambaga kalduvad üksnes liberalistliku turumajanduse poole ja Hingekeskme sambaga inimene hindab vaid konservatiivset traditsionalismi. Kuid asjatundmatuid inimesi mõjutab valelik massimeedia mistahes suunas... nagu eliidile parajasti tarvis.

Eksitavalt jõuetud alateadvuse sümbolkujutlused viivad inimkonna üha abitumasse mugavustsooni, mis saatuslikult lõppeb mingi apokalüptilise kataklüsmiga. Üksnes tõene soov(EQ – andmetunnetus), tõene mõte(IQ - infosüsteemid) ja tõene tegu(OQ - kogemusoskused) võivad Sind valedekannatustest vabastada, viies spirituaalse tervenemiseni(SQ - terviklikkus). Kui üks eluring saab totaalselt täis, on alles võimalik tõusta püsivalt järgmisele arenguspiraali tasandile. Seni kuni on lõhutud Hinge tasakaalu, Keha võimu ja Vaimse väe kooskõla, vajuvad kõik pingutused korruptiivse Allilmade põrgusse. Läbi pidevalt lekkiva hinge-keha-vaimu jõudude juhitakse inimvarje nagu tühist kaltsu. Isegi kõige kõrgem ühiskonna süsteemi hierarhiatipp on olemuselt võõrjumalate Allilm, kui see põhineb valedel, ebaloomulikel ehk orjastavatel alustel.

Joonised:
12+1 Põhiarhetüüpi
Astroteoloogiline Aastaring
Kõiksuse Ürgjõud


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#2
See on maagi poolne kirjutis ikkagi. Müstik (definitsioonina) on sellest "tarkusest" läbi näinud. Maag elab veel eraldiseisva mina illusioonis, kujutab endale ette "oma" Vaba Tahet ,arvab, et tal on võimalus "teada saada" ja käsutada Inglit või Deemonit. Müstik on kõiketeadvas Olekus ja ületanud samastumise seisunditega ning ületanud ka surma. Kõik mis kerkib soovina momentaalselt rakendub. Duaalsust (kahesust) võibki lõpmatult keerukaks ajada aga seda "vastust" ei saa sealt kunagi...Smile
Vasta
#3
Kõiketeadjaid ole ennegi nähtud igal pool kõrtsides-baarides... teinekord tuli endalgi selline müstiline tundeolek peale, sellele järgneb aga veel übermüstich pohmaka seisundstaadiumid.
Vasta
#4
NoojahSmile...me vist räägime natuke üksteisest mööda. Ma ei pidanud silmas alkoholi joobes inimesi...Smile
Vasta
#5
Mis seal erinevat... joodik võib väga hästi teada totaalselt purjus Kõiksusest.
Vasta
#6
Joonisel - Kõiksuse Jõupoolused - avaneb mitmetahuline ürgne eluprotsess, -poolused ja -ringlus:
1. Päikese Isa - Lootus. Mingi energia, nähtuse, olude või materjali kogemine, mis äratab teatud huvi.
2. Kuu Ema - Usk. Selle nähtusega seotud esmased kujutlused, mis püüavad nähtusest kuigivõrd arusaada.
3. Marsi Vend - Võitlus. Eelnevalt kogetud ja kuigivõrd arusaadud nähtuse tugevam katsetamine.
4. Merkuuri Vend - Ideed. Nähtuse läbiproovimisest saadud detailsemad järeldused ja tõdemused.
5. Jupiteri Õde - Sõprus. Nähtusega seonduva kollektiivis ellurakendamine.
6. Veenuse Õde - Veenvus. Antud nähtusega seotud üldised kokkuvõtvad järeldused.
7. Saturni Kese - Arm. Puhkus, eemaldumine. Tunnetamine, kui oluline või tähelepanuväärne on antud energia? Kas sellega tuleb end siduda (kohustus või pühendumine) või mitte? Armastad või ei armasta?

8. Uraan (Vanaisa) - Võim. Justkui uued revolutsioonilised energia välgatused ja loomingulised teostused, mis ühtlasi annavad vaimsele intellektile originaalset mõtteainet.
9. Neptuun (Vanaema) - Vägi. Aeglased ja pikaajalised vaimu mõtisklused ja loogilised seadused, mis ühtlasi peavad võimalikult realselt vastama füüsiliste kehade toimele.
10. Pluuto - Transformatsioon. Nähtamatud arenguspiraali eluringlused, mis nõuab tasakaalustatud pühendumist ja tõelist taotlust.
Vasta
#7
Üks elulisem näide kuidas jõukeskuste eluprotsess võib toimida hävitavalt saatanlikus võtmes:
1. Päikese jõud: Noor inimene puutub kuskil seltskonnas kokku suitsu, alkoholi jne. meelemürkidega, mida uudishimust muidugi järele proovitakse.
2. Kuu jõud: Tekib esmane arusaam, et need panevad mingid energiad kehas liikuma, mis muudavad teatud moel teadvuse seisundit.
3. Marsi jõud: Elus suhteliselt ebakindel noor kipub teiste ees kõvatama, tarbides juba rohkem meelemürke.
4. Merkuuri jõud: Taibatakse et suits mõjub pigem rahustavalt ja alkohol ergutavalt. Seega, oma arust kavalamad tegelased leiavad, et neid meelemürke ongi õige vaheldumisi praktiseerida.
5. Jupiteri jõud: Suurtematel üritustel tarbitakse meelemürke massiliselt suurtemates kogustes – toimub massiga justkui jumalik ühekssaamine ja ajutiselt unustatakse oma üsna sihitu minateadvus.
6. Veenuse jõud: Surmahirmust tulenevalt tihti järeldatakse et oleks mõistlik ka teatud piiri pidada, kuna liigne ületarbimine võib põhjustada üpris karmi või kurva „tripi”.
7. Saturni jõud: Välja kujuneb sõltuvus ja üha sihitum eluviis, kus hägustub reaalne kontakt iseendaga ja ei aduta enam hea ega halva olemasolu. Iga järgmise „tripi” saamiseks on justkui kõik vahendid lubatud.

8. Uraani jõud: Järjest kaob võim oma keha valitsemise üle.
9. Neptuuni jõud: Järjest kaob vägi enda vaimu kontrollimise üle.
10. Pluuto jõud: Alles jääb üsna jõuetu ja tavapäraselt nüri nõiaring, mida on igasugustel välistel jõududel lihtne manipuleerida.
Vasta
#8
Paljudes vaimsetes õpetustes mainitakse tihti, et hirm on justkui kõige kurja juur – sellised idiootsed õpetused üksnes nõrgestavad, kui reaalselt toetavad inimese iseseisvaks saamist. Hirm on hoopis loomulik impulss, mis annab Sulle algelise, kuid siiski reaalse kontakti maailma olukorraga. Tõeline küsimus on hoopis selles, kas Sa hirmu tundes tegutsed eetiliselt või muutud koletiseks? Seega kogu kurja juur peitub pigem milles? -Arguses mitte tunnistada või varjata hirmu, seega ka mitte mõista selle naturaalset olemust. Rumalusest hirmu eitades(demoniseerimine) või varjates(salatsemine) toimub paradoksaalselt hirmukonksu otsa kinnijäämine. Need kes eitavad hirmu alluvad alateadlikult hirmu varjajatele, seega tegutsevad sümbioosis ja saadavad toime kurja alati koos! Toon välja Jõukeskustega põhiliselt seotud loomulikud hirmud ja nendega seotud ebamoraalsed (ebaadekvaatsed) suhtumised, mis teenivad 7+3 saatanlikku koletist.
1. Päike. Vaesusehirmu mitteadumine teeb inimest konksu otsa kinnijäädes Ahneks.
2. Kuu. Vanadusehirmu mitteadumine muudab konksu otsa jäädes Petiseks.
3. Marss. Surmahirmu mitteadumine teeb kinnijäädes Mõrvariks.
4. Merkuur. Haigustehirmu mitteadumine muudab Ülbeks.
5. Jupiter. Üksindusehirmu mitteadumine teeb Vägistajaks.
6. Veenus. Kriitikahirmu mitteadumine muudab Reeturiks.
7. Saturn. Orjusehirmu mitteadumine moonutab Arguseussiks.

8. Uraan. Saamatusehirmu(teovõimetus) mitteadumine teeb võimutuks võõrvõimuga Sundijaks.
9. Neptuun. Abitusehirmu(reeglite taipamatus) mitteadumine muudab väetiks võõrväega Sissetungijaks.
10. Pluuto. Tühjusehirmu(eluringluse mõttetus) mitteadumine moonutab jõuetuks terviklikkuse Purustajaks.
Vasta
#9
Kas "arhetüüpe" on siis veelgi rohkem? On olemas lausa arhetüüpide hierarhia? Arhetüüpe on viimati nii palju et neid saab lausa kaardistada?
Vasta
#10
Ma pole arhetüüpide teemaga küll väga kokku puutunud, koostasin selle siin üsna kiiresti minimaalsete andmete põhjal. Aga kindlasti saab põhiarhetüübid vastavalt oma reaalsele kompetentsusele ka hierarhilistesse arenguklassidesse jaotada. Kui algne süsteem on loogiliselt selge, siis peaks see tunduvalt lihtsam olema. Minu koostatud süsteem aga ei ühti täielikult traditsiooniliselt propageeritud süsteemidega, kuna näen-tõlgendan poolusi, planeete ja elemente nendest üsna erinevalt.
Vasta
#11
Selles teemas jõuab minu uurimustöö lõpuks välja originaalse ja omanäolise süsteemini, mille kulminatsiooniks on joonis: Kõiksuse Ürgjõud. Sisuliselt on tegu Kõiksusejumala ürgjõudude kirjega, mis algselt eksisteerib kõikides olendites, kuid lõhestunult kinnijäädes moondub Saatanaks. Antud süsteem on kooskõlas iidse tarkusega, kuid tehtud teatud parandused ja täiendused, mis viib maailmad taas tasakaalu. Antud valdkonnas hetkel maailmas paremat kirjet kuskil pole. Ideeliselt peaks mul üks tervikut kokkuvõttev teema vähemalt veel tulema... aga eks näis!
Vasta
#12
Ülekanne Piibli temaatikast nais- ja meesenergiate kontekstist sealses nn. Eva-Aadama-Mao-õuna keissis.
(21-02-2019, 16:50 )pimedus Kirjutas: Yin-yang teema kohta võin öelda et olen seda üsna põhjalikult uurinud. Samuti olen selle eksiarusaamadest põhjalikumalt kirjutanud näiteks siin teemas: http://www.para-web.org/showthread.php?tid=9044

Selles teises Postitus#159 ma väga pihta ei saanud. Noet vasak on ikka parem ja üleval on tegelt all või yin pole päris yang jne.

Aga SIIN on kõik logish. Jep. Nõus. Kohati täiesti ridade kaupa.

Mingid sinu mõistetõlgendsed samas tahaks ikka üle küsida-täpsustada. Või mõned planeedid (ma pole astroloogias na kõva käpp).

Aga alustan siiski ühest terminist: lootus.
Mis see on?
Sul siis kontekstis: 1. Päikese Isa - Lootus. Mingi energia, nähtuse, olude või materjali kogemine, mis äratab teatud huvi.
See, mis sa siin kirjeldad, on mu enda jaoks pigem.. no ütleme "inspiratsioon" (millest sai justkui ka juba kuskil mõmisetud aga pole vahet, võib uuesti.).
Tunnistan ausalt, mõistest "lootust" ei saa ma paraku üldse justkui olemuslikult aru.
Umbes selline seis, et kui Ilmalooja jagas loomadele sabasid ja osad suhtkoht ilma jäid, nii vist minu puhul ka selle "lootusega".
Minu jaoks on lootuses (tavamõisteliselt) alati ikka päris kõva annus kahtlust. Noet "tahaks" aga pole päris kindel, kas see võimalik on. Näiteks. Erinevalt siis Usust ja Teadmisest.
Mh?
Vasta
#13
Tolle postituse põhipoint oli lihtsalt selles et läänemaailmas on yin ja yang tõesti vahetusse läinus, kus alalõpmata erinevad õpetused kuulutavad nagu ratsionaalsus oleks yang-poolus, kuigi minu uurimus tõdeb hoopis vastupidist... kõik yang-pooluse sümbolid viitavad olemuslikult pigem parema ajupoolkera loomingulisusele. Näiteks kui vaadata värve, siis läänemaailmas seostatakse sinist värvi ekslikult pigem meestega ja punast pigem naistega. Tegelikult on algselt sinine yin naiselikum värv (Veenus) ja punane on yang mehelikum värv (Marss). Samuti füüsiline aktiivsus on yang ja vaimne aktiivsus on yin... füüsiline aga on ühtlasi ka loominguline (puu võre) ja vaimne on pigem loogiline (puu juured) jne. Veider paradoks on näiteks ka see, et vaimse yin-poolusega on seotud Maa ja Vee elemendid (ülevalt alla Maha langev jõud), kuid maise yang-poolusega seostuvad pigem Tule ja Õhu elemendid (alt üles Taevasse tõusev jõud).

Lootust seostan põhiliselt meelelise esmakogemusega, mis on justkui eluprotsesside algus ja võibolla kõige määravam jõud üldse. Tänapäeval on lootuse vasteks ka optimism... igasugu esmakogemustele tasub vast ikka minna vastu lootusrikka ja lapseliku optimismiga, mis tõenäoliselt on ka inspiratsiooni algallikaks kõigele. Tänapäeval olen märganud et teatud olukordades kasutatakse tihti sõna "uskuma", kuigi minu meelest mõeldakse hoopis sõna "lootma". Lootmine annab nagu vaistlikku energiat, kuid uskumine määratleb vaimse kujutlusega. Võimalik et lootuse, usu ja armu koostoime on üks Südamejõu rakendamise tehnika.

Vasta
#14
Lihtsalt vahemärkus: Tiibetis on Kuu - valge - mees; päike - punane - naine.
Vasta
#15
Iseenesest võib veel mitmetes kultuurides olla Kuu mees ja Päike naine, näiteks vist ka Jaapanis... keegi siin kunagi mainis. Sellisel juhul tuleb küsida selle põhjendusi ja tagamaid, kas selle taga võib olla ekslik filosoofia või midagi muud teist ja kolmandat? Näiteks võib põhjenduseks olla et antud kultuuride Kuu mees on lihtsalt naiselik mees. Teiseks saab mõelda et olemuslikult naiseliku Kuu jõupesa valitsejaks on mingil põhjusel saanud mees... või näiteks gei mees(eriti kui Kuuga seostub ka kunst)? Samas on teada et shamaanid ja hilisemad preestrid võisid tihtipeale olla homod või kuidagi energeetiliselt pööratud. Ühesõnaga mind üldiselt huvitab pigem nähtuste filosoofiline sisu kui pelgalt pinnapealsed mütoloogiad, mis tihtipeale (eriti Indias) ongi väga erinevad ja lausa vasturääkivad.

Muidu Kuu jõu puhul on see veel huvitav, et selle dominatsiooniga inimesed on väga sinisilmsed ja usuvad kergesti igasuguseid jutte mis neile kõrva puhuda. See on pigem naiselik omadus kui mehelik, kuna mehelik Päike vajab praktilist kogemust et saada oma jõud liikuma. Aga jälle, nagu alati on ka siin erandeid.
Vasta
#16
(23-02-2019, 18:57 )pimedus Kirjutas: _Näiteks kui vaadata värve, siis läänemaailmas seostatakse sinist värvi ekslikult pigem meestega ja punast pigem naistega. Tegelikult on algselt sinine yin naiselikum värv (Veenus) ja punane on yang mehelikum värv (Marss).
Ee.. kas läänemaailmas seosatakse nii? Kristlikus kontekstis on sinine värv näiteks Neitsi Maarja sümbolvärviks. Ehk siis a priori naiselik ja nii.
Värvipsühholoogia (ja ka njuueidži pudrumudru) kontsentreeruvad aga pigem nö. psühholoogilisele (üld)mõjule soost olenemata (no see a`la miski värv kas soojendab, jahutab, aktiveerib, kontsentreerib jne). Kuigi ega seal väga valesti miski ehk ei olegi...

Samas peaks olema justkui loogiline, et suur vesi (ookean, meri) on nö. sinine ja vesi on siiski emotsioon. Ja emotsioon on kahtlemata naisstiihia. No ja sama maaga ning tule-õhuga vastupidises mõistes.
Maa Ema. Taeva Isa.
?
Samas tumesinine on naiselik, kuid helesinine on juba mehelik. Ja no seal vahepeale on veel posu siniseid küll rohekamaid, külmemaid, soojemaid jne. Kusjuures kui öelda näiteks et safiirsinine või türkiis võib ära eksida hoopis kivide energeetikasse.

Kuigi see sinine-poiss, punane-tüdruk võib olla ka nö. dresseeritud tajunihe, mis on paljus seotud ajaliste kultuuriruumide muutustega. Kuskil 19 saj. muutusid meeste riided tumedaks ja igasugune värvilisus rõivas näitas justkui moraalitust või midagi veel jubedamat (õnnis viktoriaanlus, eksole). Laias laastus see on mingil põhjusel läänes suht siiani nii ka tavakombestikus kinnistunud (moeplahvatusi mitte arvestades). Rõivas aga (inimese teine kest) on aga suurte sotsiaalsete paradigmavirvenduste esimene indikaator.

Samas ka selline justkui napakas tajunihe on seoses soolisusega paljudel lastel (teatud vanuseni) näiteks selles, et kõik koerad on poisid ja kõik kassid tüdrukud. Naerukoht? Nujah, ma küll mäletan, kuidas ma suht šoki sain, kui ilmnes, et see kõik pole päris nii. Hahaa,

Ok, kultuuriti on jah, nii värvides kui elementides meie jaoks justkui kohatised nihked sees. Kuigi mulle tihtilugu tundubki, et seal hommikumaal või ekvaatori taga on asjad teistpidi selle tõttu, et nad ongi seal kõik teist pidi. Ehk siis mingid poolused ei toimi nii nagu siin.
No umbes sama, et mediteerimine lootusasendis on sealpool ok aga siinpool mitte just väga. Me oleme selle küll usinas määgimistuhinas võõrast kontekstist üle võtnud, kuid siin ja eriti Põhjalas, see saba "juurikas" vastu maad tõmbab tegelikult pigem tühjaks.
Energia laadimiseks (kaitseks, õnnistuseks) siinpool peaks pigem seisma püsti ja käed laiali. Nagu on ruun Algiz (Elhaz). Lisaks ei külmeta perset ära. Sisuliselt sisi. Ega kogu aeg siin keskküttega korterites pole elatud.
[Pilt: runa%20algiz.png]


Tsitaat:Lootust seostan põhiliselt meelelise esmakogemusega, mis on justkui eluprotsesside algus ja võibolla kõige määravam jõud üldse. Tänapäeval on lootuse vasteks ka optimism... igasugu esmakogemustele tasub vast ikka minna vastu lootusrikka ja lapseliku optimismiga, mis tõenäoliselt on ka inspiratsiooni algallikaks kõigele. Tänapäeval olen märganud et teatud olukordades kasutatakse tihti sõna "uskuma", kuigi minu meelest mõeldakse hoopis sõna "lootma". Lootmine annab nagu vaistlikku energiat, kuid uskumine määratleb vaimse kujutlusega. Võimalik et lootuse, usu ja armu koostoime on üks Südamejõu rakendamise tehnika.


Nojah. Siin ongi nata nagu peenike vahe.
Sest minu jaoks on justkui vastupidi: lootuses on alati osa kahtlust.
Näiteks: kui ma loodan, et ma saan eksamil hea hinde, siis on see umbes see, et võib juhtuda nii ja naa. Võin ka kehva hinde saada, kui nö. sita pileti tõmban.
Ehk on ilmselge, et ma pole omistanud materjali täielikult, mul pole usku oma edusse ja ma vaid loodan heale õnnele.
Kui ma aga olen asja endale tot. selgeks teinud, siis ma juba olen kindel, et kõik läheb okipokilt.
Seega ma usun endasse ja minus pole enam suuremat kahtlust, et saan normaalse hinde.

Sama seis väikse lisanüansiga: ma usun endasse ja tean, et kõik läheb normullilt ja seda isegi sõltumata sellest, mis hinde ma saan.
Sest kõik on normaalne nii ehk teisiti ja üks ja seesama kulgemine enivei.
Hinne on lihtsalt kuskil kokku lepitud (minuväline) vidin, mis tegelikult ei määra minu sisuliste teadmiste või siis veel edasi - näiteks õnnelikkuse määra.
Kui ma nii usun (ehk olen endale selle seisu läbi töötanud ja teadvustanud) siis nii ka on. Siis on mul usk (eelkõige minusse endasse).
Lootus aga... eeh... seal tuleb ikka pöialt hoida ja närveldada, et ehk veab...
Lootus on ka justkui suunatud minust välja... tal on mingid minuvälised nn. asjaolud.
Selles mõttes sisi..
Lootus on virvendus, usk on jah, vaimu kujustus, teadmine on reaalisatsioon.

Päike on aga substants, mis ütleb, et kõigile jagub kõike ja no problemo. Ta ei pabla (nagu lootus), ta on täiuslik iseendas, ta sütitab ja loob sünde ning protsesse omaenese algest.
Ta on seega pigem inspirr.
..Või siis armastus.
Aga seda kõike siis minu jaoks. Ei muud.

Oot, aga mis sul armastus on? -- Saturni kese?

Vasta
#17
Lääne esoteerika Vee elemendi seos emotsionidega ei sobitu minu nägemusega kokku. Vesi paikneb minu nägemuses (nagu ka valdavalt Idas) Põhjakaares ja seostub vaimsete kokkuvõtete ehk filosoofiliste õpetustega - Haridus.

Lootus annab lihtsalt positiivset suhtumist või ka julgust algkogemuseks, arvatavasti väike pablamise moment käib samuti asja juurde. Kindlasti ainuüksi lootusest ei piisa et eksamit läbida, aga mistahes aine õpet alustame siiski lootuses et see elus meid ka reaalselt aitab. Alles siis kui oleme ainega juba natuke tutvunud, saab tekkida usk selle toimesse või mitte. Võib olla ka nii et millegi suhtes lootus kaob ja me liigume kuhugi mujale, kuid mingit lootust on alati tarvis et õppeprotssi jätkata.

Arm on mul tasakaal, pühendumine ja emotsionaalne empaatia - Religioon.

Aga eks teen kunagi sellest veel ühe kokkuvõtva teema, kus põhivärvid, planeedid, numbrid ja jõud on lühidalt äraseletatud. Too teema peaks käsitlema põhiliselt Tervikut ja Reaalsust.

Vasta
#18
(24-02-2019, 12:30 )pimedus Kirjutas: Ühesõnaga mind üldiselt huvitab pigem nähtuste filosoofiline sisu kui pelgalt pinnapealsed mütoloogiad, mis tihtipeale (eriti Indias) ongi väga erinevad ja lausa vasturääkivad.
Jap, mind ka. Veel hullemalgi kujul, kui Sina, sest ma ise kaldun arvama, et igasugune väljendusvorm on oma olemuselt pinnapealne. Kõik need vasakud, paremad, sinised, punased, täpsed arvud (niimitu maailma jne), need on kas siis sügavamalt või pealispindsemalt pinnapealsed. ja võivad tähendust omada ainult kas antud filosoofia looja jaoks, tema truude järgijate jaoks, või ka laiemalt mingi kultuuri piires.
Aga mitte olemuslikult.
Mis aga ei tähenda minu meelst nende ajutiste ja pinnapealsete kirjelduste tõeväärtuse puudumist, juhul kui nad mingis kultuuris/sektis/indiviidi puhul on toimivad.

Vasta
#19
Nõus et parem-vasak kui loogiline-loominguline ja muud värvide-numbrite-ruumilised seosed on teatud analoogsed üldistused, kuna reaalsus on alati veel keerulisem kui seda suudame ettekujutada. Samas ilma üldistusteta pole võimalik elus üldse midagi mõista ega millestki abstraktselt arutleda. Erinevate seoste puhul on siiski tegu teatud reaalsete teadvusejõudude klassifitseerimise abivahenditega, mis vaid rikastab ja laiendab süsteemset mõtlemist. Olenevalt sellest kuidas neid seoseid täpsemalt leida ja ruumiliselt paigutada, luuakse mingi filosoofiline mentaalsus kuidas elust arusaada ja seda ka mõjutada. Kui neid teatud paaskategooriaid kuidagi lõhestavalt ja ebanaturaalselt valesti kokkupanna ja lahtiseletada, siis sünnivadki jäigad püramiidsüsteemid, mis loodust ja inimest nõrgestavad, orjastavad ja hävitavad. Ilma neid seoseid ise läbimõtlemata me ei saagi aru kuidas meid üldises voolus pidevalt eksitatakse ja totaalset pseudovaimsust levitatakse. Niisiis ma antud mõttetegevuse väärtust siiski väga ei alahindaks, kui see mingitki reaalset selgust toob... siiski ka olemuslikult!
Vasta
#20
Jajah, Mannu, et nimeta miski ära ja ta pole enam seesama. : )
Zen-värgis oli vist miski anaoolgne... et kui juba kirjeldad seda va zenni, siis pole enam zen. Kutu ja mutu.

Ok, zen zenniks, selles osas ma ka justkui liigun kuskile oma ja omasema poole ehk otsin ka geokultuuriliselt (ehk põhjamaiselt) mingit omasemat "oma" või miskit. Vähemalt koha suhtes, kuhu ma hetkel selles kehastuses potsatanud olen. Sest pole ehk seegi päris niisama kõik.
Teisi on tore teada aga kas kurg just peab sealt rebase tassikesest aina joomist üritada, eksole. Mis siis, et trendikas jne.

Äranimetamisega seoses aga meie esivanemad koguni pelgasid paljus seda liiga otsest defineerimist. No millega võis tahtmatult midagi esile manada, ära sõnuda, tead küll. Hundi asemel "hallivatimees", "susi" jne. või kuradi asemel "vanatühi" ja muud sarnast. Kõik selleks, et ära petta, eemale peletada, ennast kaitsta. Mis oli omaaegselt ka ehk loomulik.
Aa kas ka nüüd?
Hirm on siiski ehk hirmus nõuandja, seega ma ma olen ka pigem vist selle nimetuste-tõlgenduste-alltekstide ja äratundmiste klubist.
Pealegi nimeta miski ära ja ta pole enam "peidus". Ta ei saa sulle viga teha. Või mõjutada. Ka see tõlgendus on paljudes müütides olemas.
Selles mõttes on mingi algnime leidmine samal ajal nii huvitav kui ka kohati eluvajalik.
Mida vähem me pelgame, seda vähem läheb energiat kaitsevalmidusele.
Noja osad asjad ka lihtsalt vajuvad su küljest ära, nagu tatt turviselt, kui neid mitte karta.

Lisaks mulle tundub, et need ürgolemuslikud arusaamised millestki/kellestki (vasak-parem, sini-puna ja tuhatkond teist) on meil tegelikult nö. teadvuse rakutasandil justnimelt inimomaselt kõik olemas. Need on meile koguni sissekodeeritud, ma kahtlustan. Nad on ehk kuskil alateadvuse(?) või meie sisekosmose infoväljade virvenduses kohati justkui isegi aimatavad või kuidagi end ilmutamas... kuid me ei tunne neid ära.
Või ei oska lugeda. Või ei mäleta. Ei saa isegi aru või ei pööra tähelepanu, et mis krdi asi see üldse nüüd virvendama hakkas jne. Või on nii palju lisaprügi ja infomüra peale kuhjatud, et see "miski" seal all ainult plingib vaevuvaevu.
Selles mõttes selline äratundmise taju pole nii palju isu kõike kuidagi katologiseerida isegi (no rääkides endast) vaid justkui tajumuslik meeldetuletamine a´la: No krt, ma ju tegelt TEAN seda kõike niigi...
Mõistad?

Mingeid puzzletükke kuskil taga ajades, otsides, uidates ja isegi ära eksides, siis uuesti kuulatades, hakkab kohati nagu pilt selginema ikka ka või miskit.
Enam ei virvenda. Vähemalt mitte nii palju. Algsed olemusvormid (millel iganes) hakkavad end justkui nähtavamalt näitama. Sa ei pea enam mõistatama või siis nö. loogiliselt kogutud (enesevälisest ehk ka võõrast) infost tuletama, kasutama deduktsiooni või analüütikat, sa lihtsalt hakkad tajuma. Et mis on mis. Ja see, et miski on sinipunane või vasakparem on kohati selge suht sõrmenipsust justkui.
See on nii selge, et sellel ei peagi nö. eraldi peatuma või seda luubi all prepareerima. .

No mul muidugi pole. Selge. Ja koguni sõrmenipsust. Aga eks ma pusin, eks ma pusin. : )



Jajah. Nagu pimedus ütles: loomaks filosoofiline mentaalsus.
(Versus intellektuaalne masturbatsioon.)

Ja see kõik on ikkagi (uue) reaalsuse loomiseks ja/või selle muutmiseks. Eelkõige endast alustades.
Saabumas on Maagide Aeg.
Vasta
#21
Ja selles mõttes ma ka ei saa hetkel aru, et miks vesi pole emotsionaalsuse ja ühtlasi naiselikkuse stiihia.
Minu "mälus" ta justkui nagu on ja nii.
On see siis lääne või loode või muu y "koolkond", mul pohh.

(25-02-2019, 13:57 )pimedus Kirjutas: Lääne esoteerika Vee elemendi seos emotsionidega ei sobitu minu nägemusega kokku. Vesi paikneb minu nägemuses (nagu ka valdavalt Idas) Põhjakaares ja seostub vaimsete kokkuvõtete ehk filosoofiliste õpetustega - Haridus.

Pealegi... eeh... ma olen jube tähenorija, ma tean, see on suht tüütu loomuomadus, kuid selgita, Pimedus, mulle ikka ära, kui võimalus avaneb.
Või mul läheb ehk segi, et kus sa tsiteerid nn. üldtõdesid ja kus sa neile omaenda loodud teoorias vastandud?
Et kas vesi pole naiselik või naiselik pole emotsionaalne = vesi pole emotsioon?

Tsiteerides sind ennast:
- Korrapärases Yin pooluses toetab mehelik Maa naiselikku Vee elementi.
- Tsentrile lähemal on empaatilisem naiselik hoolimine. (Empaatia on justkui emotionaalsuse osa? Ei?)
- Kokkuvõttes saab järeldada, et mehelikkust huvitab pigem vaimsed struktuurid ja füüsilised mehhanismid mõlemad, kuid naiselikkus hoolib rohkem inimtunnetest ja kogukondlikest väärtustest.

Seal joonisel on sul ka naismärgi all (Rahulikud armastajad) kaks veega seotud märki. Kalad ja VEE valaja (ok, see viimane on küll õhu märk, kuid vett ta siiski valab ja niisama see pole). Kaljukits ka (hm).
Kogu rubriik on termini all "MÕISTA". Mõista sügavuti ei saa ei intellektuaalselt ega vormiliselt. Kellegi mõistmine eeldab ikkagi emotsionaalset osalemist. Millegi mõistmine (suuremas tähenduses) justkui ka.
Või see on pigem "aru saama" hoopis? Siit siis "haridus"?
Kuigi ka haridus peaks olema pigem (juba) emotsionaalne kui intellektuaalne, juba ammu on meie haridus mõttetult tühifaktiline ja vähendatud terviktajumusele orienteeritud. Tuupimine, mitte osalemine. Osalemine aga eeldab alati emotsionaalsust ehk oluline peaks olema (ka) "kuidas", mitte niipalju "mis".
(ok, see on ehk eraldi teema)

Kuigi... nojah... see kõik pole nehh, ehk tähttähelt niii õukalt oluline, sest areng on ju terviklikkus enivei ja igakell ja offkoorse.
Aga ikkagi. : )
Vasta
#22
Tore et keegi püüab ka kaasa mõelda ja midagi aru saada mu tekstidest, iseenesest väga hea küsimus miks Vee element pole minul emotsionaalsus? Kogu point lihtsalt selles et minu süsteemis on kõige emotsionaalsem keskus Südames, kus algselt paigutub 3 luminaarplaneeti - Päike, Kuu ja Saturn. Sellest kolmainsuslikust Südamekeskusest kõrgemal paikneb järgmisena Veenus, mis on ühtlasi ka naiselik Vee element. Edasi veel kõrgemal vaimses perifeerias asub mehelik Maa element. Seega, naiselik Vee element on küll emotsionaalsem kui mehelik Maa element, kuid otseselt emotsioonid see pole! Sarnaselt on meelelises pooluses naiselik Õhu element emotsionaalsem kui mehelik Tule element, kuid siiski mitte otseselt emotsioonid.

Kusjuures huvitav paradoks ilmneb kui uurida natuke seda emotsionaalset kolmainsust, kus Päike ja Kuu on tugevamad algelised emotsioonid, kuid Saturni südamekeskmes on tasakaalukas emotsionaalsus (võibolla saab tõeliseks empaatiavõimeks alles seda nimetada?), kuhu jõutakse alles 7-ndana.

Kokkuvõttes saab siit järeldada et naiselikkus on rohkem emotsionaalsem kui mehelikkus, samas on emotsionaalses Südamekeskmes omakorda mehelikum Päike (seiklushimu?), naiselikum Kuu (uudishimu?) ja distsiplineeritud Saturn (pühendumus). Nende kolme koosmõjul tekib alati küsimuste küsimuste MIX? Ehk miks ja kui kaua kusiganes kuskil olemas olla?Smile
Vasta
#23
Jah, see Saturn oleks olnud mu järgmine küsimus.
Miks moodustab sinu teoorias meie südamekeskuse just tema?




Vasta
#24
Üldiselt seostatakse läänemaailmas Saturni põhiliselt külma kalkulatsiooni ja karmide piiridega... mina seda planeeti päris nii ei tõlgendaks. Mütoloogiast on veel teada et Saturni seostatakse põllumajanduse, vilja lõikuse, aja, pika ajalisuse, surmaga... samuti olevat jumalate isa ja karm valitseja. Kui arvestada Saturni rõngaid, siis võiks teda pidada isegi suurimaks planeediks. Veel seostatakse astroloogias domineerivuse, raske pingutuse, töökuse, sihikindlus, taotluse, varjatud energia, autoriteetsuse, distsiplineerituse, sidumise, traditsioonide, konservatiivsuse, kohtumõistmise jne. Paljudes religioonides on ta kõige tähtsam planeet, okultismis seostatud ka geomeetriaga. Seostatakse palju numbriga 7, mis olevat omakorda Jumala number. Eks seda loetelu saaks jätkata veel pikalt.

Mina seostaks Saturni näiteks aju limbilise süsteemiga, mis ühendab aju poolkerasid ja on ühenduses väga paljude aju piirkondadega. Põhiliselt määrab inimese pikaajalise mälu, ruumilise mälu ja nägude mälu (seos aja, traditsioonide ja geomeetriaga?), motivatsiooni (seos pingutuse, töökuse, sihikindlusega), psüühilised tundmused (seos karmi kohtumõistmisega kas miski meeldib või on vastumeelne), psüühilised emotsioonid (seos domineerivusega?), emotsioonide lugemise (seos empaatiaga?), tähelepanu ja õppimisega (seos distsipliini omandamise ja pühendumisega?) jne.

On see juhuslik või mitte, aga eriti huvitav on aju limbilise süsteemi ja g tähe kuju (juhuslikult seitsmes täht tähestikus) kerge sarnasus Saturni astroloogilise sümboliga. Samuti meenutab Saturni sümbol poolikut südame sümbolit!
Vasta
#25
Ma ei ole sellise planeetide tunnetuseni ise justkui jõudnud...
Aga noh, nagu öeldakse, kättevõtmise asi. : )

ja see viimane (seos aju limbilise süsteemi ja g-tähega on lausa eriti huvitav.
Küss: kas g-tähe või G-tähega? Ehk siis mis pidi vaadata..
Kuigi väliselt... mm... on esimene pigem 9 ja teine 6... mis on samas teineteise peegeldused.

Esimese asjana vaatasin mingil põhjusel lisaks üle, et millele vastab see g täht Vanemas Futhark süsteemis.
See on ruun Geibi (või Gifu).

[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcQB1j46Om6Mv1I6Y7gjGcR...uoPuMefkle]

Põiki rist. See jah, määrab nii andmist ja saamist (ka kinke või ande) ja seotud ühe peajumaluse Odiniga. Elemendiks õhk, värvusena pakutakse kuldset või hõbedast, ka sinist (üldiselt on lahknevusi). Side inimolemusel jumalusega (ka enda sees, eks) ja ka inimeste omavahelises suhetes. Ka on tugev seos au tundega, suuremeelsusega.
Kõik, mis on märgiliselt sümmeetriline määrab ka tasakaalu nii vastandites kui samaväärsete vahel ehk püüdleb harmoonia poole. Ka maagilised müstilised ühendused või sakraalsed seosed (kelle vahel iganes) on selle märgi all.
Haakub? Ei?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 13. osa – Salateaduste Püha Graal pimedus 2 1,878 13-01-2021, 16:52
Viimane postitus: pimedus
  Absoluutne tõde Balzzar 217 117,175 04-10-2020, 16:00
Viimane postitus: Eithea
  SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis) pimedus 51 9,871 14-02-2020, 14:49
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon pimedus 8 3,004 09-10-2019, 16:15
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 11. osa - Autentne Mehelikkus ja Naiselikkus pimedus 30 6,027 01-08-2019, 13:22
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 5 4,175 28-05-2019, 07:42
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum pimedus 36 7,886 14-12-2018, 14:35
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 8. osa – Lõputu Masinavärk pimedus 4 2,499 13-12-2018, 18:29
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 7. osa – Universaalne Sõda pimedus 4 2,562 13-12-2018, 18:04
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg pimedus 68 16,707 08-12-2018, 17:00
Viimane postitus: pimedus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat