Küsitlus: Kas inimene on käinud Kuul või ei?
on küll - alates 1969 N. Amrstrong jt
54.55%
36 54.55%
ei ole - see on vandenõu või poliitiline näitemäng
45.45%
30 45.45%
Kokku 66 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 19
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuul maandumine võltsitud?
#51
Siis oli tegemist võidujooksuga... ja mitte, kes enne kuule saab vaid kes ehitab varem nii võimsa raketi... kes enne saab... USA sai ja asi korras sellega... nüüd on Marss ette võetud...
Vasta
#52
Siin on neid vandenõuteoreetikute argumente ükshaaval ümber lükkav lehekülg:
http://www.braeunig.us/space/hoax.htm
Vasta
#53
Küll üritab välja keerutada. Kui miski probleem on nagu need micro meteoriidid või päikse kiirgus või liiga kõrge temperatuur, siis nad kohe töötasid välja pika töö tulemsuena vastavad ülikonnad ja panid kosmoselaevale soouse peale ja ei tea mida veel. Lihtne on ju ümber lükata nimodi, ei tea kas tema poolt antud väited ka tõele vastavad vms. Nii võib pea igast asjast välja keerutada. Aga mis siis kui tuleb välja, et ikkagi ei ole võimalik ehitada siukest kosmoselaeva, mis päiksekiirguse eest kosmoses kaitset pakub. Venelased polegi kunagi üritanud kiirguse pärast kuule minna. Samas tolleaegsed kosmoseteadlased räägivad, et neil ei olnud absoluutselt võimalik vastavat tehnikat kuskilt kokku kraapida, et siis kuule minna. Irw, ja tähed on liig tuhmid. Seda ma küll ei usu. Muud asjad küll ei olnud tuhmid ju. Kõik, mis sellel lavastamisel valesti läks võib juhtuda ka mingil muul moel ju.
Vasta
#54
minu jaoks on see kogu kuule maandumis värk kuidagist naljakas,nii nagu mina tean on kuu suuteline vee taset liigutama,kujutage ette seda külge tõmbe jõudu mida selleks vaja läheb,teine asi mis mind naerma ajab on tõsi asi kui täis kuu on siis kogu öö on valgustatud võimsa helendava valgusega,kuidas said need astronaudid seal pinna peal nii sama ringi hüppata ja miks ei pimestanud kuu valgus neid,aga kui nüüd asjalikult rääkida siis kui siiani on suudetud nasa teadlaste poolt välja vabandada kõik ette heited on siiski üks küsimus jäänud ilma konkreetse vastuseta,seda küsimust on esitanud enamus astronoome,miks pole nii fotodel ja filmil tähti näha????????
Vasta
#55
Mis selles kiirgust kannatavas kosmoselaevas siis nii veidrat on. Käiakse tänapäevalgi ju orbiidil, atmosfäärist väljas, ja tullakse seal laevast väljagi, et avakosmoses töötada.

Mis aga kahvatutesse tähtedesse puutub, siis see on ju loogiline, et kui sa pildistad Kuu pinda (mis teatavasti on heade peegeldavate omadustega), siis tuleb valida lühem säriaeg, mis tähti ei suuda korralikult jäädvustada. See pole enam küsimus kosmosereiside valdkonnast, vaid üldisest fotograafiast. Võtke fotokas kätte ja proovige järgi.

Minu meelest kogu selle vandenõu taga on tänapäeva inimeste ülbus ja uhkus - vaadatakse minevikku ja öeldakse üleolevalt, et häh, nende tehnika, mida nemad ka sellega suutsid, vat kus meil on ikka tänapäeval tehnika.

Reisi tehnilisi üksikasju kõrvale jättes on vandenõuteooria kõige nõrgemateks kohtadeks sellised küsimused:

1. NSVL jälgis kogu reisi tähelepanelikult, oleks kasvõi minimaalne kahtlus olnud, et asi on võlts, oleks NSVL sellest pasundanud aastakümneid. Ometi nad tunnistavad ameeriklaste edu.

2. Pettuse ilmsikstulekul oleks olnud katastroofilised tagajärjed USA mainele. Palju hullemad, kui lihtlabase kosmosevõidujooksu kaotamisel venelastele. Miks oleks USA pidanud sellise riski võtma sellisel poliitiliselt pingestatud ajal?

3. Kuul ei käidud üks kord, vaid mitu. Miks peaks võltsima mitut reisi, kui ühest piisaks?

4. Kuult toodi kaasa suur kogus kivimeid, ja see proov oli väga mitmekesine, automaatseadmega sellist mitmekesisust kokku ei korja. Neid kivimeid on uurinud teadlased üle kogu maailma, paljudest eri riikidest, ning tunnistanud need ehtsaks. Eeldada, et selline kogus teadlasi on kõik vandenõus osalised, on absurd.

5. Astronautide poolt Kuule paigaldatud peeglite abil mõõdetakse Kuu ja Maa vahekaugust tänapäevani laseri abil. Sellised peeglid tuleb paigaldada ülitäpselt, mitte lihtsalt maha visata. Mehitamata automaatjaamaga seda teha on ilmselt palju keerukam kui mehitatud lennuga.

Vandenõuteooriad on kahtlemata põnevad uskuda argises tarbimisühiskonnas, kuid päris pimesi neid siiski uskuda ei maksa. Nii et "Kuul ei ole käidud" ei saa kohe mitte kuidagi väita, parimal juhul võib öelda, et "Mina ka ei tea, eks tulevik näitab."
Mina leian antud juhul, et vandenõuteooria argumendid ei pea vastuargumentide eest vastu ja kukuvad kokku. Pole vähimatki tõsiseltvõetavat põhjust mitte uskuda NASA meeste selgitusi.
Vasta
#56
Miks nad enam kuul ei käi?
Inimesed ei käi tänapäeval maa magnetväljast väljaspool, nii ei ole neil vaja karta kiirgust ka.
Vasta
#57
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Miks nad enam kuul ei käi?
Inimesed ei käi tänapäeval maa magnetväljast väljaspool, nii ei ole neil vaja karta kiirgust ka.
õige,tänapäeval on ju tehnika palju rohkem arenenud,lend kuule peaks selle järgi olema praegust veelgi lihtsam,kuid seda pole tehtud.
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas: yar
1) Kuul ei olevat tuult ja lipp, mida ühel pildil kujutati lehvivana, ei oleks mitte tohtinud lehvivana paistma jääda.
2) Kuul olla temperatuuri erinevused nii suured, et film, mis kaamera sees oli, ei oleks mitte mingil juhul sealsele kliimale vastu pidanud. Ka kõige parema tehnoloogia juures, mida tollel ajal maal leida võis.
3) Kuu pinnale ei jäävat jälgi, sest raskusjõud on Maa omast erinev. Kuul olla raskused kergemad, kui seda Maa peal.

1) Vaata seda pilti: http://www.nasa.gov/centers/ames/images/...6-9232.jpg ja kui NASA ei sobi, siis otsi netist mõni taoline. Igal pildil on lipp põhimõtteliselt samas asendis ning kui hästi vaadata, siis näeb ka, et lippu hoiab üleval veel üks post(maapinnaga paralleelne).
2)Sellele pole pädev vastama, aga usun, et siingi leiaks mõne loogilise vastuargumendi.
3)Kuud katab tolm. ütleme, et astronaut kaalus 80kg. Jagame seda kuuega ja saame 13,3kg. Ka sellise kaaluga keha jätab tolmu sisse omad jäljed.
Vasta
#59
Tsitaat:Algselt postitas: MorbidAngel
1) Vaata seda pilti: http://www.nasa.gov/centers/ames/images/...6-9232.jpg ja kui NASA ei sobi, siis otsi netist mõni taoline. Igal pildil on lipp põhimõtteliselt samas asendis ning kui hästi vaadata, siis näeb ka, et lippu hoiab üleval veel üks post(maapinnaga paralleelne).
2)Sellele pole pädev vastama, aga usun, et siingi leiaks mõne loogilise vastuargumendi.
3)Kuud katab tolm. ütleme, et astronaut kaalus 80kg. Jagame seda kuuega ja saame 13,3kg. Ka sellise kaaluga keha jätab tolmu sisse omad jäljed.

Aitan sind selle teise punktiga. Tol ajal tehti ülesvõtted juba digitaalse kaameraga, mitte tavalise filmiga ja temperatuur digitaalse kaamera tööd ei mõjuta...
Vasta
#60
Ja siis see tark argumentide ümberlükkaja väidab, et kasutati mingit spets filmi.
Kui kasutatagi digikaamerat :S, siis tähendaks, et see, kes argumente ümber lükkas, mõtles neid välja.

Miks siis ameeriklased ei jälginud esimese inimese kosmosesse saatmist nagu NSVL olevat esimest kuu reisi jälginud. Oleks saand ka pasundada inimohvritest ja Gagarini väljamõeldistest.
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Miks nad enam kuul ei käi?
Inimesed ei käi tänapäeval maa magnetväljast väljaspool, nii ei ole neil vaja karta kiirgust ka.

Sest Kuu peal pole suurt midagi teha. Võidujooksu enam pole, uurida saab Kuud ka automaatjaamadega, milleks raha raisata, parem seada sihid juba märksa magusama eesmärgi poole - Marsile.
Ja ega Kuul käimine sellepärast veel nii lihtne ettevõtmine ole nagu bussiga töölesõit. Kosmosevõidujooksus sai mõlemal poolel päris palju inimesi surma, mis kaasajal oleks täiesti lubamatu, nii et praeguseid kosmosesõidukeid ja turvameetmeid vaadates võib arvata, et Kuul käimine kujuneks märksa kallimaks kui toona.
Pole kahtlustki, et ehk 100 aasta pärast kubiseb kõik vandenõuteooriatest, et kas inimene ikka käis Marsil või mitte.
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas: Kivikas
1. NSVL jälgis kogu reisi tähelepanelikult, oleks kasvõi minimaalne kahtlus olnud, et asi on võlts, oleks NSVL sellest pasundanud aastakümneid. Ometi nad tunnistavad ameeriklaste edu.

2. Pettuse ilmsikstulekul oleks olnud katastroofilised tagajärjed USA mainele. Palju hullemad, kui lihtlabase kosmosevõidujooksu kaotamisel venelastele. Miks oleks USA pidanud sellise riski võtma sellisel poliitiliselt pingestatud ajal?

3. Kuul ei käidud üks kord, vaid mitu. Miks peaks võltsima mitut reisi, kui ühest piisaks?

4. Kuult toodi kaasa suur kogus kivimeid, ja see proov oli väga mitmekesine, automaatseadmega sellist mitmekesisust kokku ei korja. Neid kivimeid on uurinud teadlased üle kogu maailma, paljudest eri riikidest, ning tunnistanud need ehtsaks. Eeldada, et selline kogus teadlasi on kõik vandenõus osalised, on absurd.

5. Astronautide poolt Kuule paigaldatud peeglite abil mõõdetakse Kuu ja Maa vahekaugust tänapäevani laseri abil. Sellised peeglid tuleb paigaldada ülitäpselt, mitte lihtsalt maha visata. Mehitamata automaatjaamaga seda teha on ilmselt palju keerukam kui mehitatud lennuga.

Vandenõuteooriad on kahtlemata põnevad uskuda argises tarbimisühiskonnas, kuid päris pimesi neid siiski uskuda ei maksa. Nii et "Kuul ei ole käidud" ei saa kohe mitte kuidagi väita, parimal juhul võib öelda, et "Mina ka ei tea, eks tulevik näitab."
Mina leian antud juhul, et vandenõuteooria argumendid ei pea vastuargumentide eest vastu ja kukuvad kokku. Pole vähimatki tõsiseltvõetavat põhjust mitte uskuda NASA meeste selgitusi.
1. NSVL jälgis ka USA Roswelli intsidenti väga suure tähelepanuga ning hirmust, et USA on esimesena astunud kontakti tulnukatega, lekkis peagi film venelastest ja leitud taldrikust.. Olgu see või mõlemad võltsing või mitte, aga fakt, et venelased ei suutnud tõestada ei USA filmi mitteautentsust, räägib enda eest. Venelased näevad täpselt nii kaugele kui neil lastakse näha, NSVL ei saa jälgida midagi, mida neil USA ei lase jälgida, seega tarbivad venelased sedasama infot, mida USA neile ette söödab.

2. Võtame taaskord näiteks Roswelli intsidendist pärineva filmi, mis näitab USA teadlasi lahkamas tulnukat. Kas see, et see film tuli avalikuks, omas mingeid katastroofilisi tagajärgi? Selline poliitiliselt pingestatud aeg on minu arvates väga täpne märkus, külm sõda käis täie hooga ja ainuüksi mõte sellest, et USA võis jõuda esimesena kuule, häiris venelasi niivõrd. See oli tehnoloogia võidujooks ja mina usun küll, et USA ei lööks siin risti ette, kui peaks kasvõi oma mainega riskima.

3. Kuul käidi kindlasti mitu korda ja kindlasti ei ole need kõik võltsitud. Kuulus võltsimise teema tuleneb Armstrongi esimestest sammudest.. Samas tekib küsimus, et miks siis ikkagi enam ei uurita Kuud. Kas Kuu ei ole meie jaoks enam põnev? Kas me teame Kuust kõike? Siin võib fantaseerida kõigest alates ufodest kuni suurte vandenõudeni välja, kuid mis on tegelik vastus? Võib-olla olid mehitatud lennud Kuule lihtsalt suitsukate ameeriklaste suurele projektile saata masinad Marsile, et nagu mõlema projekti jaoks raha ei jätkunud, kuid venelastest oli vaja ette jõuda ja Marsile oli ka vaja jõuda..

4. Ärme sedapuhku alahinda tolle aja tehnoloogiat. Miks peaks masina maapinnaproovid olema vähem mitmekesised?

5. Ma pole selle peeglite paigaldamisega väga kursis, kuid idee järgi peaks need peeglid pidevalt korrigeerima oma positsiooni lähtuvalt Maa ja Kuu omavahelistest liikumistest? Või siis saab kaugust mõõta ainult väga lühikest aega teatud ajal? Või toimub ikkagi mõningane peeglite korrigeerimine? See toimub vist mehaaniliselt, mitte käsitsi? Seega peaks ju teoreetiliselt masin ilma inimkäeta ka hakkama saama? Mina olen suhteliselt kindel, et tol ajal suudeti ehitada taolisi mehaanilisi aparaate, mis reageeriksid signaalidele ka selliste distantside peal.
Vasta
#63
nende peeglite paigaldamine tehislikult ei ole ka probleem, kui selle aint jalgadele saaks, siis saaks seda elektrooniliselt suunata, nagu nad Hubbleit suunavad vms.

ma ise ka pakun, esimene asi oli võltsitud, teiste kohta ei tia, sest olen uurind aint esimese reisi asju.
Vasta
#64
Vaatasin kahte filmi, mis tekitasid minus vastakaid emotsioone.
Esimene neist kannab nime A Funny Thing Happened on The Way To The Moon ning enamasti esitatakse selles filmis väited, et keegi pole siiani kuul käinud, kogu värk on jama jne. See pani nagu ennastki rohkem kahtlema.

Siis aga vaatasin selle filmiga seonduvat Astronauts Gone Wild'i, kus valitud Apollo missioonidega seotud astronautidel palutakse piibli nimel vanduda, et nad käisid kuul. Ajakirjaniku jultumus, moraalitunnetuse puudumine ajasid mind lausa vihale. Me kõik võime ju uskuda, mida tahame, aga juhul kui kasvõi üks neist astronautidest on kuul käinud, siis jäi filmi autor ikka täielikuks lambaks, ta nahaalselt ahistas astronaute, ka mina ei oleks nõus sellisele inimesele midagi piibli peal vanduma, olenemata piibli tähtsusest või tähtsusetusest minu elus. Igatahes soovitan kõigil vaadata, minul tärkas sümpaatia nende astronautide suhtes.
Vasta
#65
on ju ka isiklikult herr Donald. H. Rumsfeld - praegune kaitseminister, kinnitanud moka otsast, et tõesti videolint, mida on maailma näidatud on stuudios salvesatud ( oli vist inglismaal - maailmakuulsa Stanley Kubrick`u käe all )
Vasta
#66
ehk siis -Conspiracy Theory - Did We Land on the Moon /dokfilm/

Kas võib olla, et ajalugu on võltsitud ja tegelikult pole inimese jalg kunagi Kuu pinda puudutanud? Väidetavalt maandus ameeriklaste Apollo 11 Kuule 1969. aasta 20. juulil. Miljonid televaatajad said otseülekandes osa astronaut Neil Armstrongi legendaarsetest sõnadest: See on väike samm ühele inimesele, kuid suur hüpe kogu inimkonnale! Kuid nüüd on ilmnenud rabavaid fakte, mis seavad selle sündmuse tegeliku toimumise tõsiselt kahtluse alla. Kuidas sai heisatud USA lipp lehvida kui on teada, et Kuul ei puhu kunagi tuul? Kuidas sai astronautide kehadest tekkida Kuu pinnale rohkem kui üks vari? Kuidas saab astronautide taustal paistev taevas olla ainsagi täheta? Küsimusi on rohkem kui usutavaid vastuseid...

Muudetud: 2-9-05 kell 20:46:19 Hallucigenia
Vasta
#67
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Tsitaat:Algselt postitas: Kivikas
5. Astronautide poolt Kuule paigaldatud peeglite abil mõõdetakse Kuu ja Maa vahekaugust tänapäevani laseri abil. Sellised peeglid tuleb paigaldada ülitäpselt, mitte lihtsalt maha visata. Mehitamata automaatjaamaga seda teha on ilmselt palju keerukam kui mehitatud lennuga.
5. Ma pole selle peeglite paigaldamisega väga kursis, kuid idee järgi peaks need peeglid pidevalt korrigeerima oma positsiooni lähtuvalt Maa ja Kuu omavahelistest liikumistest? Või siis saab kaugust mõõta ainult väga lühikest aega teatud ajal? Või toimub ikkagi mõningane peeglite korrigeerimine? See toimub vist mehaaniliselt, mitte käsitsi? Seega peaks ju teoreetiliselt masin ilma inimkäeta ka hakkama saama? Mina olen suhteliselt kindel, et tol ajal suudeti ehitada taolisi mehaanilisi aparaate, mis reageeriksid signaalidele ka selliste distantside peal.
Kuna see vana teema seoses tänase Kanal 2 saatega jälle välja ujus, siis olgu seda punkti pisut selgitatud. See Kuule jäetud peegel polnud mitte tavaline peegel vaid nn retroreflektor, mis saadab talle langenud laserikiire täpselt tuldud teed tagasi, sõltumata langemise suunast peegli suhtes. Teisisõnu pole ta midagi muud, kui seesama helkur, mida on tark pimedal teel kõndides oma küljes kanda. (No muidugi mitte täpselt seesama - eks ikka suurem ja täpsemalt valmistatud - vt http://physics.ucsd.edu/~tmurphy/apollo/lrrr.html).
Selle täpsustusega ei taha ma midagi öelda konspiratsiooniteooria toetuseks. Ega pole see ka vastuargument.
Vasta
#68
Tsitaat:Algselt postitas: herr der dunkelheit
nii nagu mina tean on kuu suuteline vee taset liigutama,kujutage ette seda külge tõmbe jõudu mida selleks vaja läheb, kuidas said need astronaudid seal pinna peal nii sama ringi hüppata

siinkohal on ainsaks seletuseks sinu enda rumalus

Tsitaat:Algselt postitas: herr der dunkelheit
teine asi mis mind naerma ajab on tõsi asi kui täis kuu on siis kogu öö on valgustatud võimsa helendava valgusega,ja miks ei pimestanud kuu valgus neid

aga siinkohal on selgituseks nüanss, mida enamasti ei teata. nimelt on kuu pinna heleduse indeks KAKS, mis vastab umbes äsja küntud põllu heledusele. pole veel kuulnud, et mõni põllumees oma põllu pääl valgusest pimestatud oleks.
Vasta
#69
Tsitaat:Algselt postitas: herr der dunkelheit
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Miks nad enam kuul ei käi?
Inimesed ei käi tänapäeval maa magnetväljast väljaspool, nii ei ole neil vaja karta kiirgust ka.
õige,tänapäeval on ju tehnika palju rohkem arenenud,lend kuule peaks selle järgi olema praegust veelgi lihtsam,kuid seda pole tehtud.

kui ma alles tatikas oli, käisin vahel nukuteatris. nüüd pole sinna 20a sattunud. puudub isiklik huvi ja pole ka otsest vajadust, mis takka sunniks.
Vasta
#70
Maandumine oli kindlasti tegelik. seda kinnitavad dokumendid.
Kuu võis olla võltsitud.
Vasta
#71
Tsitaat:Algselt postitas: HadziOgloe
Maandumine oli kindlasti tegelik. seda kinnitavad dokumendid.
Kuu võis olla võltsitud.
Jajah, ja tegelikult tõmmatakse öösel lihtsalt tumesinine auguline lina meie peadekohale:odie:
Vasta
#72
Lisaksin seda, et kunagi käisid ühed teadlased Eesti kirikutes Kuu kivisid meie inimestele näitamas. Miks nad seda siis tegid, kui see kõik võltsing on?
Vasta
#73
foks... aga mina käisin kunagi oma koolis demonstreerimas kah üht kummalist kivimit mida väitsin marsilt pärit olevat... tegelikult kaevasin koduaiast selle välja...
Vasta
#74
Aga sellest pole nagu midagi räägitud, kuidas neid kosmunaute kuu peal vastu võeti ja mis pärast mõni pärast vabsee ära keeras.wink
Vasta
#75
Tsitaat:Algselt postitas: glaurung
[Aitan sind selle teise punktiga. Tol ajal tehti ülesvõtted juba digitaalse kaameraga, mitte tavalise filmiga ja temperatuur digitaalse kaamera tööd ei mõjuta...

Kahjuks tehti 1968 aastal Apolloga seotud pildid Hasselbladi 500EL kaameraga, mis kasutas 70 mm. filmi.
Lugupidamisega,
zed
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 19
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat