Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jumal, meie endi looming
#26
Tegelikult mul tõepoolest on köögi aknal kaktus. Ta siuke *toreda* olekuga ja pris vaffa Laugh
Kes ei usu- õhtul näitan pilti!
Vasta
#27
See "kaktus" oli siiski märk. Sama hästi oleks võinud olla "tellis" või "munakivi".

Ma arvan siiski, et mingi tellis laual ei õpeta sulle midagi, mida sa varem poleks teadnud. Ja teadnud ja hoopis mujalt. Neid asju on sulle õpetanud siiski inimesed - "vähenõudlikkust, tema eest hoolitsejale tähelepanu, püsivust ja kannatust (ootamaks näiteks ta õitselepuhkemist)" - ja sa vaid omistad nüüd need asjad sellele tellisele ja väidad, et tellis sulle neid asju õpetab. Tellis on paremal juhul sulle ajend hakata mõtlema neist asjust.

Nojah, sõnadega võib kõike seletada ja põhjendada. Aga ega ma ei viitsi selliste sõnamängudega tegeleda.

Kui sind uskuda, siis võiks tellis lastele klassi ees õpetaja laual ka matemaatika selgeks õpetada? Ja möödaminnes õpetada selgeks ka Shakespearer sonetid?

(Vastata pole tegelikult vaja - sõnadega kemplemine pole eriti huvitav)
Vasta
#28
Hallutsinogeenid ei õpeta sulle midagi. Kui kunagi küsiti üheld budisti Õpetajalt, kuidas ta suhtub LSD-sse, mis avab inimese teadvuse sügavused ja avarused, siis oli tema vastus, et jah, avab tõesti, kuid seal "avarustes ja sügavustes" kolades oled sa täiesti abitu ja võimetu aru saama, mis on milleks - ja sa väljud sealt suuremas segaduses, kui sa sinna läksid.

Ma pole kuulnud, et teadvuse segipaiskamine veel kedagi targemaks, selgemaks, korrastatumaks ja harmoonilisemaks isiksuseks teeks. Idas õpetustes ja praktikates on selleks täiesti teise meetodid.

Vaata meie reaalset elu - kui palju sa tead inimesi, kes on ennast targemaks joonud? Mina tean väga palju neid, kes on end lollimaks joonud. Mõned on lausa ära surnud oma sellesse lollusesse...
Vasta
#29
Harri... hallusinogeenid on paljudes kultuurides vajalikud just seetõttu et inimestes kinnistunud maailmanägemust segi paisata...
et näidata inimesele kasvõi seda kuivõrd hapratel savijalgadel meie "kindel" maailmapilt seisab.

Ma ei propageeri hallusinogeensete vahendite tarbimist vaid lihtsalt nendin fakti, et nende abil on paljudes kultuurides avatud uks teise maailma.
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas: HarriKingo
Ma arvan siiski, et mingi tellis laual ei õpeta sulle midagi, mida sa varem poleks teadnud. Ja teadnud ja hoopis mujalt. Neid asju on sulle õpetanud siiski inimesed - "vähenõudlikkust, tema eest hoolitsejale tähelepanu, püsivust ja kannatust (ootamaks näiteks ta õitselepuhkemist)" - ja sa vaid omistad nüüd need asjad sellele tellisele ja väidad, et tellis sulle neid asju õpetab. Tellis on paremal juhul sulle ajend hakata mõtlema neist asjust.
Kuldsed sõnad - mina jälle võiks pea samade sõnadega vastata, et Jumal ja teised kõrgemad vaimolendid ei õpeta Sulle midagi, kõik ikka inimeste õpetatud*. Aga tellis ... iga uus kogemus õpetab midagi. Ka näiteks esmakordne kohtumine tellisega. Ja mis tähendab "varem poleks teadnud"? Ehk on see mõnega teisti aga mina tulin siia ilma suht rumalana ja olen pea kõik asjad, mida tean, elu jooksul selgeks õppinud. Sest on öeldud, et kedagi ei saa õpetada aga igaühel on võimalus õppida. Mis aga sõnadesse puutub - mul küll mulje jäänud, et Sul midagi nende vastu pole ja Sa suht ohtralt neid kasutad. Miska ma ennast sellest patust (kui ta seda on) priiks ei taha teha.

* Või täpsemalt - Jumal õpetab Sind vaid oma loomingu (kuhu hulka ka tellis kuulub) kaudu - ta ei kirjuta õpikuid ega anna järeleaitamise (ega ka edasiaitamise) tunde.
Vasta
#31
LSD mõju pole enese peal testinud, kuid väidetavalt on see võimsain hallutsinogeenne kemikaal maailmas. Kui rääkida sellest Ameerika põliselanike Peyote kaktusest, siis see sisaldan konsentratsioonilt nõrgemat ainelt LSA'd, mille toime üle on inimesel suurem kontroll. Ma võin igasugu asju ju rääkida, kuid kui te pole asjaga isiklikult kokku puutunud, on seda raske mõista.
Hallutsinogeenid aitavad avardada mõttemaailma. Aitavad paremini asju mõista ja mitme eri nurga alt vaadelda. Celtic ütles väga tabavalt et inimestes kinnistunud maailmanägemust segi paisata.... Se on tõepoolest üks täpsemaid väljendeid seda tunnet või tegelt energiat seletamaks. Loomulikult on narkootikumid paha jne, sest see majanduslik maailm kus me elame, ei soosi seda. Teatud inimestele on se ebavajalik.

Kahjuks hetkel oma kaktuse pilti ma ei saa näidata, sest õde lasi fotokaga minema...
Vasta
#32
Ka läbi hallutsinogeenide võib isiksust muuta, kuid tee ikka vahet: mitte hallutsinogeen - keemiline aine - ei muuda isiksust, vaid Õpetaja, kes inimest selles hallutsinogeeni tarvitamises suunab ja juhendab. Hallutsinogeen paiskab segi, kuid ainult Õpetaja korrastab. Kui Õpetajat poleks, kes segipaisatu korrastaks, segi see teadvus jääkski. Ja elust on näiteid tuua massiliselt.

Või arvab sa tõsiselt, et telliskivi seinas ja keemiline ühend ISE õpetavad sulle midagi???

Maeiviitsi sel tasemel - ausalt!

"mina jälle võiks pea samade sõnadega vastata, et Jumal ja teised kõrgemad vaimolendid ei õpeta Sulle midagi, kõik ikka inimeste õpetatud"

Minu kogemus ütleb muud. Mitte kõike, mida ma tean, pole mulle õpetanud inimesed.
Vasta
#33
Algul ka ei mõistnud, miks inimesed nii tulihingeliselt mingisse Kristusesse või Allahisse usuvad. Kuid kui sa pead elus elama üle mingi kohutavad sündmuse, siis sa tahes tahtmatta palud ükskõik kellelt abi, ning just seda ''abistajat'' või ''päästjat'' peetaksegi Jumalaks. See seletab ka asjaolu miks pea iga aafriklane, iraaklane või mõni teine vaene olend usklik on. Neil on elu lihtsalt nii raske ja tahaks kohe kedagi appi paluda...
Vasta
#34
Võib eksisteerida ka inimesi, kes nullist või mingist suguharuvaimust loovad jumala eesmärgiga orjastada kaasinimesi. Kuid selle kohta ma pole veel tõendeid leidnud... Olen küll kunagi kusagilt lugenud, et piibli Jehoova oli algselt mingi väikese suguharu pikse- või sõjajumal, aga arvestades infot, et kirikukogud olla 2 korda piibli kuradi põhjalikult ümber kirjutanud, ei saa me selle kohta miskit öelda. Räägitakse ju küll, et mingid piibli algtekstid on leitud, aga kas neid kusagil avaldatud on... ehk siis kas on keegi lihtsalt rahva tähelepanu tõmbamiseks mulli üles puhunud või siis on need tekstid kellegi käes, kes ei soovi neid avaldada (kas siis seetõttu, et neid lugedes hakkaksid orjad ja orjapidajad mässama või siis just seetõttu, et neis peitubki mingi meetod, kuidas inimesi veel rängemalt maha suruda).
Vasta
#35
Küsimus on vist selles, kas Jumal saab ilma inimesteta eksisteerida? Sama hästi võib küsida, kui laanes puu langeb, kas oksade raginat on kaa kosta, kui kedagi seal kuulamas pole?

Või siis sellised matemaatilised vormid nagu täiuslik ruut või fraktalid on inimeste looming? Kas need olid olemas ka enne seda kui keegi nendest midagi teadis?
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas: paat
Või siis sellised matemaatilised vormid nagu täiuslik ruut või fraktalid on inimeste looming? Kas need olid olemas ka enne seda kui keegi nendest midagi teadis?
Uskumise asi. Mõned vägagi silmapaistvad matemaatikud nagu Kurt Gödel ja Paul Erdös on uskunud, et matemaatilised objektid eksisteerivad sõltumatult inimteadvusest (nn matemaatiline realism). Üks suht tihe artikkel teismi (religiooni) ja matemaatika vahekorrast siin. Üks huvitav mõte Eugene Wignerilt jäi sealt silma
"The miracle of the appropriateness of the language of mathematics for the formulation of the laws of physics is a wonderful gift which we neither understand nor deserve".
(minu bold)
Vasta
#37
Usu teemal ei vaielda !
Vasta
#38
Ei taha vaielda, lihtsalt ütlen, vastavalt oma tähelepanekutele.
Ateistid küll ei ''usu'' jumalat, aga tihti kipuvad nad kummardama mõnda esiateisti. Võtavad üle tema eetika ja moraali, küsimusi esitamatta.
Ja ma pole usklik.
Vasta
#39
See on dok.filmidet läbikäinud fakt et jehoova tunnistajad usas koguvad relvi oma kogudusehoonete keldritesse et kui saabub armageddon minna nendega juudude vaenlasi hävitama,niipalju usuajupesu reaalsetest tulevikuvariantidest eriolukordades.
Vasta
#40
See on vaid üks uuring paljude seas ja selle tulem on üks väide paljude seas ja pealegi hüpotees.
Vasta
#41
(09-04-2015, 20:26 )Minaelan Kirjutas: Eile oli "Pealtvaatajas" teema Jehoova tunnistajatest ja kuigi inimesel ON õigus valikuteks, oleks siiski tore, kui need, keda on sinna võrku püütud või kes arvavad, et keegi ebajumal või siis jeesus võib nende patud lunastada või nende elu kergemaks muuta...vaataks enne erapooletult järgmisi väga lühikesi filmikesi:

Äh, jehoovatunnistajate sekt on veel noor. Pole oma teoloogia väljakujunemiseks olnud aega. Ise kohtusin sekti esindajatega üle aastate ja täheldasin arenguid - läbimõtlemata propa ja demagoogia asendus järkjärgult loogilisema, sügavama ja sidusama mõtlemisega.
Vasta
#42
(10-04-2015, 06:18 )positiivne Kirjutas:
(09-04-2015, 20:26 )Minaelan Kirjutas: Eile oli "Pealtvaatajas" teema Jehoova tunnistajatest ja kuigi inimesel ON õigus valikuteks, oleks siiski tore, kui need, keda on sinna võrku püütud või kes arvavad, et keegi ebajumal või siis jeesus võib nende patud lunastada või nende elu kergemaks muuta...vaataks enne erapooletult järgmisi väga lühikesi filmikesi:

Äh, jehoovatunnistajate sekt on veel noor. Pole oma teoloogia väljakujunemiseks olnud aega. Ise kohtusin sekti esindajatega üle aastate ja täheldasin arenguid - läbimõtlemata propa ja demagoogia asendus järkjärgult loogilisema, sügavama ja sidusama mõtlemisega.


Tegemist võis olla hereetikuga, kes mõtleb sektis teistest erivaatevinklist.

Vasta
#43
Usa on üks vägev koht-seal igale oma.Saientoloogid näiteks keeravad sulle täiega kui sa nende vastu otsutad mingit infot avaldada.Palkavad detektiivid ja asuvad väljapressimis taktikat kasutama.Loodus on siiski ainus jumal.Loodusrahvad teavad seda.
(18-02-2015, 11:56 )Chaos Kirjutas: Ateiste on ka erinevaid. Nö paduateistid kes väidavad, et inimene juhindub vaid enda isiklikust tõest (ma ise ka ei tea mis see siis on instinktid?) Ja nö normaalsed ateistid kes lähtuvad sellest, et eetika ja moraal on antud ajas ja ruumis kokkuleppelised ning tõe kriteeriumiks on inimene ise.

See vahe on näha ka siin foorumis.

Eetika ja moraal on tõesti meile evolutsiooni poolt antud ehk evolutsiooni käigus omandatud väärtused.

Vasta
#44
Jehoovasid pole videos küll mainitud, aga tasub vaadata.
Vasta
#45
(17-02-2015, 20:59 )Chaos Kirjutas: Täna oleme jõudnud aega kus läänemaailmas ateist olla pole eluohtlik. Ateist usub inimestesse ja omab eetika-moraalide kogumit. Keskmine usklik pole võimeline seda mõistma, ehk ilma jumalata pole see nendejaoks võimalik. See omakorda paneb ateisti küsima, et kas kristlane, kes teeb head taeva saamise pärast, mitte hea-hea pärast, pole mitte omakasupüüdlik, sest ateist ei juhindu head tehes ei põrgust ega paradiisist. Kuna keskmine usklik vastata ei oska, tembeldatakse ateist jumalavihkajaks.

Muide sellele järeldusele olen jõudnud seda foorumit lugedes. Ja see jumal ei pea olema kristlik jumal. Suuresti üldistav näide.

Probleem miks on neid ajupestuid nii palju on ikka see,et haridus mida pakutakse on sitt.Samas võib öelda ka,et täielikult puuduv hea haridus.Inimest naljalt süüdistada siin ei saa-pigem võimu.Võimule on manipuleeritav mass vägagi kasulik.Ateist või agnostik,pagan jne pole eluohtlik aga siiski ebamugav olla eriti konservatiivsetes lääneriikides.Mina olen küll ise kogenud seda,et need kristlased võivad olla vägagi ebaeetilised oma elus.Nad vajavadki enda kontrollimiseks mingit välist jõudu.Ateist,agnostik ei vaja mingit jõudu.Tema eetika ja moraal tuleb tema seest.Paganad on tegelikult kõige moraalsemad ja eetilisemad.Usklikel on alati midagi varjata.

Vasta
#46
Õpetlik lugu teemal "Miks lõi jumal ateistid?".

[Pilt: d78fd6effb545d79b404140ac50f6a94.jpg]
Vasta
#47
Üpris tihti on siin Para-Webis modede märkused , et info peab olema Eesti keeles lahti seletatud ja lisatud ka originaali link.
Vasta
#48
Pinge tõuseb - viimatise "pildi postituse" tekst lõppeb viitega - Tales of Hassidim.
Sisuliselt on tegu suvalise kirjatsura väidetavalt iidsete kirjutiste koguga mida tema kogus.
Ehk keegi kuskil midagi arvas ja kuna tegi seda "ammu" siis esitletakse teksti kui "autoriteeti".
https://en.wikipedia.org/wiki/Tales_of_the_Hasidim

Siin tundub olevat tegu võitleva ateisti eneseõigustuse katsega.
"Näe ma ei ole ainuke kes Jumalat ei usu - veel on keegi - siin on tõestus."
Ajalugu on aga näidanud, et võitlevad ateistid pakuvad oma tegudega kõik usklikud üle.
Vasta
#49
(07-09-2016, 17:58 )Tyto Alba Kirjutas: Sisuliselt on tegu suvalise kirjatsura väidetavalt iidsete kirjutiste koguga mida tema kogus. Ehk keegi kuskil midagi arvas ja kuna tegi seda "ammu" siis esitletakse teksti kui "autoriteeti".
https://en.wikipedia.org/wiki/Tales_of_the_Hasidim

Olgu selle autoriks või Hitler, see ei kahanda loo väärtust lühikese õpeliku kirjutisena. Võtan seda justkui head anektooti, mis ajab muhelema ja naerma, olenemata teadmisest, kes on selle autoriks või kas seal kirjeldatud sündmused isegi tegelikult aset leidsid. Ka antud juhul ei puudu lookesest pisike iroonianoot, mis (minu arvates) teemasse sobib.

Tõlke suhtes on teil aga täiesti õigus. Iseenda laiskusest ja hirmust tõlkides seda retsida, jätsin teksi keelde, millena ta eest leidsin. Saatsin endale hoiatuse ja siin see on:



Miks Jumal lõi ateistid?

Sellele küsimusele vastab üks kuulus lugu Chassiidi kirjandusest, kus Isand õpetab Õpilast, et Jumal lõi kõik selleks et seda hinnata, kuna kõik siin ilmas õpetab meile midagi.

Üks kaval õpilane küsib: "Mida saame õppida ateistidelt? Miks Jumal nemad lõi?"

Isand vastab: "Jumal lõi ateistid selleks, et õpetada meile kõige tähtsam õppetund - õppetund tõelisest kaastundest. Nimelt, kui ateist teeb mõne heateo, külastab kedagi kes on haige, aitab abiavajajat ja hoolib maailmast, ei tee ta seda mingite religioossete uskumuste tõttu. Ta ei usu, et Jumal käskis tal midagi teha. Tegelikult ei usu ta Jumala olemasollu üldse, mistõttu tulenevad tema teod sisemisest moraalitundest. Ning ometigi on ta teiste vastu lahke ainuüksi selle tõttu, et ta tunneb, et see õige asi mida teha."
"See tähendab," jätkas Isand "et kui keegi palub sinult abi, ei tohiks sa eales vastata "ma palvetan, et Jumal sind aitaks". Selle asemel peaksid sa hetkeks saama ateistiks, kujutama et Jumalat ei eksisteeri, ning ütlema "ma aitan sind"."



Vasta
#50
(07-09-2016, 21:13 )Nielander Kirjutas: ... peaksid sa hetkeks saama ateistiks, kujutama et Jumalat ei eksisteeri, ning ütlema "ma aitan sind"...[/i]

Ülal väljendub kristliku ligimesearmastuse tuum.

Mulle ülepea jääb mulje, et kristluse vihkajad nii nagu ka kristluse äärmuslikud viljelejad tõlgendavad religiooni valesti. Ja probleem algab pigem kujutlusvõimest.
"...sallivus ja mõistatahtmine on see, mis annab vabadusele väärtuse, sisu ja mõtte..." (Alliksaar. A). Ilma kujutlusvõimeta ei oleks see võimalik.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Meie vaimsus Celtic 47 52,051 29-10-2022, 09:40
Viimane postitus: Maakristall
  Täiuslikult Hea ja Kuri Jumal pimedus 1 1,584 31-01-2022, 19:54
Viimane postitus: pimedus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat