Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartaria
Autor Sõnum
TTT
Vana kala

06-05-2020 12:09
Postitus: #101
RE: Tartaria
(06-05-2020 12:07 )äikesepoiss Kirjutas:  Kivimajade ehituse kiirendamiseks kehtestas Peeter I kiviehituse keelu kogu Venemaal, välja arvatud Peterburi. Ja kõik müüriladujad olid sunnitud minema Peterburi. Kuid sellest ei piisanud ja kehtestati nn kivimaks, kui iga linna sisenev vanker pidi tooma teatud koguse kive või maksma lõivu.

See selgitaks ka metsaraiet üle Venemaal - tol ammusel ajal Moskoovia vürstiriigis.
kust sa seda võtad? kas sul tõendeid on? kas need pole mitte võltsitud andmed? mis rahvusest oli Peeter? kas ta vene keelt oskas? mis see Tartariasse puutub?
(selle postituse viimane muutmine: 06-05-2020 12:11 TTT.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Norna
Uustulnukas

06-05-2020 12:15
Postitus: #102
(06-05-2020 12:07 )äikesepoiss Kirjutas:  Kivimajade ehituse kiirendamiseks kehtestas Peeter I kiviehituse keelu kogu Venemaal, välja arvatud Peterburi. Ja kõik müüriladujad olid sunnitud minema Peterburi. Kuid sellest ei piisanud ja kehtestati nn kivimaks, kui iga linna sisenev vanker pidi tooma teatud koguse kive või maksma lõivu.

See selgitaks ka metsaraiet üle Venemaal - tol ammusel ajal Moskoovia vürstiriigis.

Unusta nüüd ära oma Peeter Pervõi ja muud pähe aetud ajaloo"tarkused"
ja proovi oma peaga mõtlema hakata.
TTT
Vana kala

06-05-2020 13:54
Postitus: #103
(06-05-2020 12:07 )äikesepoiss Kirjutas:  Tartariasse puutub see riivamisi - üks kaasfoorumlane pakkus, et Peterburi majad toodi kohale Tartariast ja ehitati Tartaria linnade varemeist.
Mul on ses osas kerged kõhklused aga - miks ka mitte tegelikult - võisid ju ka mõned lodjad või isegi lotjade laevastiku ehitada, millega transporditi ehitusmaterjaliks sobivaid Tartaria jäänuseid?
mind pead silmas, aga sa ei mäleta seda enam.
teiseks - ei ole ma seda kirjutanud, loe üle ja püüa pihta saada. jää seest
ju midagi ära ei too, seda esiteks. kolmandaks - sellel teel jääb ette üüratu mere teekond ümber skandinaavia ja piki põhja jäämere rannikut, saad aru et see on jama.
loe üle, kasuta natukenegi peakest.

kui sellel teoorial on kandepinda, siis pidi kola kindla peale olema pärit Rooma riigi aladelt, see on siis Vahemere ümbrusest. seal oli varemeid, mida laiali tassida meeletus koguses, käis äri, olid ostjad ja müüjad. väga palju euroopast ostetud/varastatud/kohaleveetud kunstiväärused tembeldati hiljem vene meistrite loominguks, mis on ülim lollus tänapäeva koolitatud inimese silmis. 100a tagasi aga oli see jutt usutav.
ja valitseja(d) olid Romanovid - Rim, Rome... Rooma impeeriumi nime järjepidevus. järjepidevus kandub Piiterisse arhitektuuri ja muul moel, see on Rooma impeeriumi uus pealinn. mitte keegi valitsejatest ei olnud venelane, venemaa ehk Tartaria tuli alles venelastelt üle lüüa. ja kas needki olid venelased? täna venelased alles uurivad kuidas nad nö vene aladele üldse sattusid.
siin oleks targemate inimeste abi vaja wink
(selle postituse viimane muutmine: 06-05-2020 14:23 TTT.)
äikesepoiss
Tavaliige

06-05-2020 14:16
Postitus: #104
(06-05-2020 13:54 )TTT Kirjutas:  jää seest ju midagi ära ei too, seda esiteks. kolmandaks - sellel teel jääb ette üüratu mere teekond ümber skandinaavia ja piki põhja jäämere rannikut, saad aru et see on jama.

Suurepärane. Seega pole väga tõenäoline, et Tartaria rusude transpordiks kasutati merealuseid? Vähemasti mitte algusest lõpuni Tartaria-Peterburg liinil? Osalt transporditi mööda maad osalt meritsi? Kas nii? Variant oleks ka, et Tartaria ehitisi ei kasutatud Peteburgi püstitamiseks aga selle mõtteni peab veel jõudma. Tuleb esmalt välistada ebatõenäolisemad, inimvõimekusega mõõdetavad transpordiviisid.

Minu eesmärk on kindlaks teha Peterburi ja Tartaria arhitektuurilised/skulptuurilised seosed. Või nende puudumine.
(selle postituse viimane muutmine: 06-05-2020 14:19 äikesepoiss.)
TTT
Vana kala

06-05-2020 14:28
Postitus: #105
(06-05-2020 14:16 )äikesepoiss Kirjutas:  
(06-05-2020 13:54 )TTT Kirjutas:  jää seest ju midagi ära ei too, seda esiteks. kolmandaks - sellel teel jääb ette üüratu mere teekond ümber skandinaavia ja piki põhja jäämere rannikut, saad aru et see on jama.

Suurepärane. Seega pole väga tõenäoline, et Tartaria rusude transpordiks kasutati merealuseid? Vähemasti mitte algusest lõpuni Tartaria-Peterburg liinil? Osalt transporditi mööda maad osalt meritsi? Kas nii? Variant oleks ka, et Tartaria ehitisi ei kasutatud Peteburgi püstitamiseks aga selle mõtteni peab veel jõudma. Tuleb esmalt välistada ebatõenäolisemad, inimvõimekusega mõõdetavad transpordiviisid.

Minu eesmärk on kindlaks teha Peterburi ja Tartaria arhitektuurilised/skulptuurilised seosed. Või nende puudumine.

Tartaria mattus igikeltsa, jää alla.
äikesepoiss
Tavaliige

06-05-2020 14:40
Postitus: #106
(06-05-2020 14:28 )TTT Kirjutas:  Tartaria mattus igikeltsa, jää alla.

Kas ma tohin mõelda edasi siit? Inimesed ei toonud Peterburi mingeid ehitusosiseid Tartariast? Kas ma teen õige järelduse? Üksteise mõistmine on minu jaoks oluline - kus leitakse konsensus, sealt saab minna edasi.
(selle postituse viimane muutmine: 06-05-2020 14:42 äikesepoiss.)
TTT
Vana kala

06-05-2020 14:45
Postitus: #107
(06-05-2020 14:40 )äikesepoiss Kirjutas:  
(06-05-2020 14:28 )TTT Kirjutas:  Tartaria mattus igikeltsa, jää alla.

Kas ma tohin mõelda edasi siit? Inimesed ei toonud Peterburi mingeid ehitusosiseid Tartariast? Kas ma teen õige järelduse? Üksteise mõistmine on minu jaoks oluline - kus leitakse konsensus, sealt saab minna edasi.
no aga võta vaevaks lugeda läbi: Postitus: #103RE: Tartaria
äikesepoiss
Tavaliige

06-05-2020 14:52
Postitus: #108
(06-05-2020 13:54 )TTT Kirjutas:  ...venemaa ehk Tartaria tuli alles venelastelt üle lüüa. ja kas needki olid venelased?

Ma võtsin sellest postitusest vaid Tartariat puudutava.
Tartaaria on Venemaa? Kas sa ehk võtaks seda seisukohta seletada?
TTT
Vana kala

06-05-2020 14:55
Postitus: #109
(06-05-2020 14:52 )äikesepoiss Kirjutas:  
(06-05-2020 13:54 )TTT Kirjutas:  ...venemaa ehk Tartaria tuli alles venelastelt üle lüüa. ja kas needki olid venelased?

Ma võtsin sellest postitusest vaid Tartariat puudutava.
Tartaaria on Venemaa? Kas sa ehk võtaks seda seisukohta seletada?
ole nüüd nii tegus, et lisaks sellele võetud tükikesele võta ette veel sama postituse kõige viimane lause. see ei ole suur pingutus, arvan.
äikesepoiss
Tavaliige

07-05-2020 09:19
Postitus: #110
Tartaria mattumine igikeltsa alla... hm hm... on üks pagana kahtlane idee. Kuidas ja millal tekkis igikelts Tartary aladel? Kuias üldse tekkib igikelts?

Igikelts tekib aladele, kus esinevad aastaringselt madalad õhutemperatuurid ja vähe sademeid. Seega esineb igikelts kontinentaalse kliimaga aladel, ütleb vikipeedia. Samas kirjeldatakse veel erinevaid igikeltsa tekkimiseks vajalikke tingimusi. Kes tahab otsib seal. Pole pikk ega keeruline lugemine.

Viimane jääaeg lõppes umbes 12 000 a tagasi. "Järsk soojenemine" toimus mimeid sadu aastaid ja ajutiste väga külmade kõikumistega. Igikelts kujuneb pikka aega, mis tähendab, et kui Tartaria aladel oli mingi elu, siis sellel oli aega kolimisega tegelda. Igikelts ei tekki nagu jää lompidele. See on ikka segu mullast ja kõigest mis mullas. Puhas sillerdav jää pole igikelts.

Ma paneks märgi maha et et Tartaryast kui riigist või mingist tsivilisatsioonist kõnelda varem kui 10 000 a., pole põhjust? Sobib?
10 500 e.m.a jääaja lõpp. Tartaaria

PS. Et püsiks meeles (para)reaalsus, siis olgu märgitud et mõned "youtube teadlased" väidavad Tartarya katastroofi ajaks vahemiku 16 - 18 sajandid.
(selle postituse viimane muutmine: 07-05-2020 10:38 äikesepoiss.)
cambodia
Vana kala

09-05-2020 02:06
Postitus: #111
Kuna teemas on põgusalt käsitletud ka Tallinna vanalinna, siis ei maksaks unustada, et Tallinn kujutab endast Euroopa ühte paremini ja terviklikumalt säilinud keskaegset linna üldse.
Läbi on viidud hulgaliselt arheoloogilisi uuringuid ja kaevetöid... Materiaalse kultuuri mõistes on tegemist väga põneva ja küllusliku objektiga.
Tallinna vanem kirjalik pärand on üks täielikumaid, kui mitte kõige rikkalikum kõigi teiste põhjapoolse Euroopa linnadega võrreldes...
Lihtsalt teadmiseks, ennem kui ebaadekvaatsete veidruste ja ogarustega hiilata...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tobolsk: 16.–18. sajandil oli Tobolsk Siberi peamine sõjaline, haldus- ja religioosne keskus.
Tobolskis asub Siberi ainus kividest ehitatud kreml.
1917. aasta augustist kuni 1918. aasta aprillini viibis seal vahi all viimane vene keiser Nikolai II koos oma perekonnaga.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%...as1917.jpg
1804. saadeti sinna asumisele mitme Hiiumaa mõisa omanik Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg, kes seal ka 1811 suri.
https://et.wikipedia.org/wiki/Otto_Reinh...-Sternberg
Tobolskis on sündinud Dmitri Mendelejev ja Vassili Perov...
http://www.admtobolsk.ru/

Venelaste filmiversioon/käsitlus tolle kandi ajaloolistest sündmustest XVIII sajandi algupoolel: https://www.youtube.com/watch?v=Vh28uutrhIU
Väidetavalt reaalselt aset leidnud/toimunud.
(selle postituse viimane muutmine: 09-05-2020 02:10 cambodia.)
xcad
Veteran

09-05-2020 08:38
Postitus: #112
https://www.youtube.com/watch?v=AjdxIssK5CU
Tartaria teemast teise nurga alt
Aadu66
Vana kala

10-05-2020 11:03
Postitus: #113
(09-05-2020 08:38 )xcad Kirjutas:  https://www.youtube.com/watch?v=AjdxIssK5CU
Tartaria teemast teise nurga alt

Ma olen seda filmi vaadanud nii aasta tagasi. Kriitiline suhtumine on hea, aitab asjale kaasa. Kahjuks on siin põhieesmärgiks olnud Ignatjenko tõrvamine, mitte sisuline uurimine. Ma saan aru, et venemaa allikad on hiljem ümber kirjutatud, aga ka kõik lääne allikad? Ja ikkagi ju tuleb pagana palju vasturääkivusi välja. Siit ja sealt on tulnud välja nimelt ümberkirjutamata originaalmärkmeid, kaarte ja mälestusi, kus Tartariast juttu. Absoluutselt kõik need pole võltsitud. Neid ümberkirjutatud letopisse mainib ka Ignatjenko ise. Osa ajaloolasi ütleb, et kirjutati ümber üks ühele, teine punt ütleb, et muudeti. Põhimõtteliselt ei suuda kumbki pool end tõestada.
Teine eesmärk oli sellel autoril taas tõsta esile suurt vene rahvast. Suur ja üüratult võimas Moskoovia! Nüüd juba venelased isegi rahvusena iidsed. No ja see venelastele iidse ajaloo nikerdamise püüe oli nii silmahakkav ja tobe, et siis ei suuda mina küll sellelt autorilt objektiivsust oodata ei Ignatjenko ega ka Tartaria küsimuses.
Mis on õige, et kõikidesse allikatesse peab suhtuma kriitiliselt ja kindlasti võrdlema. Vene omi olen vaadanud, lugenud ja võrrelnud. Kordan veel, oleks hea, kui keegi võtaks vaevaks leida ja refereerida inglise või saksakeelseid ja kui leidub, ka ladinakeelseid allikaid. Ühe tõlkimiseks Ignatjenko palub abi esimeses filmis.
Tinar
Vana kala

13-05-2020 18:22
Postitus: #114
(09-05-2020 02:06 )cambodia Kirjutas:  Kuna teemas on põgusalt käsitletud ka Tallinna vanalinna, siis ei maksaks unustada, et Tallinn kujutab endast Euroopa ühte paremini ja terviklikumalt säilinud keskaegset linna üldse.
Läbi on viidud hulgaliselt arheoloogilisi uuringuid ja kaevetöid... Materiaalse kultuuri mõistes on tegemist väga põneva ja küllusliku objektiga.
Tallinna arheloogiliste kaevamiste mahu kohta on erinevaid andmeid. Räägitakse eriliselt väiksest mahust millest enamust on ehitustöödega seotud avariikaevamised. Otse arheoloogiliselt on kaevatud häbiväärselt vähe. Ka kultuurikihi paksuse kohta olen kohanud kardinaalselt erinevaid näite. Näiteks räägiti ühel nõukaajal peetud loengul, et Tallinna kultuurikiht on eriliselt õhuke st Tallinnas on aastasadade jooksul puhtust hoitud ja hiljuti juhtusin lugema mitmemeetrisest kultuurikihist vanalinnas. Säilimise osas on su hinnang küsitav. Mis on tõesti säilinud siis on tänavate asetus. Majad on paljud säilinud, paljud ehitatud ja ümberehitatud hulga hiljem. Põhiline keskaegse muinasjutulinna Tallinna hävitamine algas vene tsaari alla minekuga. 19 saj alguses lõhuti väga palju ja asemele ehitati tolle aja arusaamade alusel "kaasaegne" asundus. Kaasaegne hävitustöö vanalinnas on aga veelgi mahukam. Alles jäetakse fasaad ja ehk seinad. Seest tehakse maja tühjaks ja valatakse kõik korrused betoonist.
Kui hakkasin neid Venemaa uputamise videoid vaatama siis leidsin vanalinnast mõned kohad mille asjus otsiks seletust. Pikk tn 40 saab kõnniteel olevast restiga kaetud alast alla süvikusse vaadata. Näeb minu arust tervelt 3 korrust mis asuvad allpool tänavatasandit ja millest ülemine on suurte akendega! Milleks peaks suured aknad asuma tänavast allpool?
Sulevimägi 2 maja ees näeb ka päris sügavale. Kas seal asusid kunagi mingid trepid alla keldrisse või kaubaluugid mille kaudu läks kaup tänavalt alla keldrisse?
xcad
Veteran

13-05-2020 20:39
Postitus: #115
(13-05-2020 18:22 )Tinar Kirjutas:  
(09-05-2020 02:06 )cambodia Kirjutas:  Kuna teemas on põgusalt käsitletud ka Tallinna vanalinna, siis ei maksaks unustada, et Tallinn kujutab endast Euroopa ühte paremini ja terviklikumalt säilinud keskaegset linna üldse.
Tallinna arheloogiliste kaevamiste mahu kohta on erinevaid andmeid. Räägitakse eriliselt väiksest mahust millest enamust on ehitustöödega seotud avariikaevamised. Otse arheoloogiliselt on kaevatud häbiväärselt vähe. Ka kultuurikihi paksuse kohta olen kohanud kardinaalselt erinevaid näite. Näiteks räägiti ühel nõukaajal peetud loengul, et Tallinna kultuurikiht on eriliselt õhuke st Tallinnas on aastasadade jooksul puhtust hoitud ja hiljuti juhtusin lugema mitmemeetrisest kultuurikihist vanalinnas. Säilimise osas on su hinnang küsitav. Mis on tõesti säilinud siis on tänavate asetus. Majad on paljud säilinud, paljud ehitatud ja ümberehitatud hulga hiljem. Põhiline keskaegse muinasjutulinna Tallinna hävitamine algas vene tsaari alla minekuga. 19 saj alguses lõhuti väga palju ja asemele ehitati tolle aja arusaamade alusel "kaasaegne" asundus. Kaasaegne hävitustöö vanalinnas on aga veelgi mahukam. Alles jäetakse fasaad ja ehk seinad. Seest tehakse maja tühjaks ja valatakse kõik korrused betoonist.
Kui hakkasin neid Venemaa uputamise videoid vaatama siis leidsin vanalinnast mõned kohad mille asjus otsiks seletust. Pikk tn 40 saab kõnniteel olevast restiga kaetud alast alla süvikusse vaadata. Näeb minu arust tervelt 3 korrust mis asuvad allpool tänavatasandit ja millest ülemine on suurte akendega! Milleks peaks suured aknad asuma tänavast allpool?
Sulevimägi 2 maja ees näeb ka päris sügavale. Kas seal asusid kunagi mingid trepid alla keldrisse või kaubaluugid mille kaudu läks kaup tänavalt alla keldrisse?
Tallinnas väidetavalt pole suuri uputusi olnud, kroonikad kõik alles. Küsimus oleks mis seal praegu maa all on? Eriti kui 3 korrust! Kas ruumid kasutsel või on tühjad või hoopis täidetud? Sealt kui on täidetud võiks päris huvtavaid mustiseid leida!
Aadu66
Vana kala

13-05-2020 22:46
Postitus: #116
Tallinnas oli kaup tavaliselt mitte keldris, vaid pööningul. Sellest ka säilinud viilualused talad, mille otsas tali ja nende all kaubaluugid. Kui seda esimest korda kuulsin, imestasin ka, et miks mitte keldris kaupa hoida. Aga nii oli millegipärast kombeks ja mitte üksi Tallinnas vaid ka teistes keskaja Euroopa linnades. Kuna inimene ei tee miskit põhjuseta, siis äkki siiski peljati keldrites vett, mis kaupa rikuks.
xcad
Veteran

14-05-2020 04:01
Postitus: #117
(13-05-2020 22:46 )Aadu66 Kirjutas:  Tallinnas oli kaup tavaliselt mitte keldris, vaid pööningul. Sellest ka säilinud viilualused talad, mille otsas tali ja nende all kaubaluugid. Kui seda esimest korda kuulsin, imestasin ka, et miks mitte keldris kaupa hoida. Aga nii oli millegipärast kombeks ja mitte üksi Tallinnas vaid ka teistes keskaja Euroopa linnades. Kuna inimene ei tee miskit põhjuseta, siis äkki siiski peljati keldrites vett, mis kaupa rikuks.
Need on praegu keldrid, enne võis olla 1 või 2 korrus. Niiskuse pärast ei hoitud kaupu keldris. Heeringatünnid ja ehk hoiti. Huvitav oleks vaadata mis seal praegu on kui on juba 2 korrust maa allavajunud. Vabaduse väljakul on samuti pinnas min. 2-3m tõusnud, ka linnamüüri tornide ümber. Eeldatavasti lihtsalt praht, tolm ja muu mis sajanditega kogunenud.
Aadu66
Vana kala

14-05-2020 08:38
Postitus: #118
Tee, mis tahad, no ei suuda uskuda, et prahi ja jäätmete pärast kaovad korrused maa alla. No ma ei kujuta seda ette, et minu esiisade majas elades kasvab õues kõnts üle akna. Mulle tundub see täiesti võimatuna. Kurat, kogu see sitt ja sodi voolab ju tänavatelt tuppa. Sügisesed vihmad?
Nendes venemaa linnade videotes on ju hästi näha, et esimesi korruseid ei kta mitte mingi kultuurikiht vaid settekihid. Täpselt on näha ka piir, mille järgi peaks olema suht lihtne settekihi tekkimise aega dateerida.
Tallinna asjadega pole ma eriti kursis, kui palju siin seinu lahti kaevatud on. Kui aga vaadata neid kalmistuteleide, siis eriti sügaval need luukered ju pole, mis ehitamise käigus välja on tulmud.

Lisan lihtsalt ühe suvalise lingi, selliseid on sadu!
https://www.youtube.com/watch?v=9hJl67Y8w-M
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2020 08:49 Aadu66.)
Norna
Uustulnukas

14-05-2020 18:24
Postitus: #119
Ekstra Tallinnast:

https://valveroot.blogspot.com/2018/12/t...oster.html

https://valveroot.blogspot.com/2019/12/t...-asum.html

http://elukulg1.blogspot.com/2017/11/tal...majad.html

http://elukulg1.blogspot.com/2018/12/mui...se-st.html

http://elukulg1.blogspot.com/2019/07/pikk-herman.html
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2020 18:37 Norna.)
Minaelan
Veteran

14-05-2020 18:31
Postitus: #120
(14-05-2020 18:24 )Norna Kirjutas:  Ekstra Tallinnast:

https://valveroot.blogspot.com/2018/12/t...oster.html

https://valveroot.blogspot.com/2019/12/t...-asum.html

http://elukulg1.blogspot.com/2017/11/tal...majad.html

Need on põnevad teemad, kuid viisakas oleks alati enne millegi näitamist kas ühe või rohkema lausega selgitada eesti keeles, mida see link sisaldab.
Nii lihtsalt huvituvad rohkem inimesi asjast Smile.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
igaviklane
Tavaliige

15-05-2020 08:49
Postitus: #121
(14-05-2020 08:38 )Aadu66 Kirjutas:  Tee, mis tahad, no ei suuda uskuda, et prahi ja jäätmete pärast kaovad korrused maa alla. No ma ei kujuta seda ette, et minu esiisade majas elades kasvab õues kõnts üle akna. Mulle tundub see täiesti võimatuna. Kurat, kogu see sitt ja sodi voolab ju tänavatelt tuppa. Sügisesed vihmad?
Nendes venemaa linnade videotes on ju hästi näha, et esimesi korruseid ei kta mitte mingi kultuurikiht vaid settekihid. Täpselt on näha ka piir, mille järgi peaks olema suht lihtne settekihi tekkimise aega dateerida.
Tallinna asjadega pole ma eriti kursis, kui palju siin seinu lahti kaevatud on. Kui aga vaadata neid kalmistuteleide, siis eriti sügaval need luukered ju pole, mis ehitamise käigus välja on tulmud.

Lisan lihtsalt ühe suvalise lingi, selliseid on sadu!
Selles videos 3.33 minutil silmakargav võltsing.
Paljud neist piltidest on üldse reaalsed?
äikesepoiss
Tavaliige

15-05-2020 10:06
Postitus: #122
(14-05-2020 08:38 )Aadu66 Kirjutas:  Lisan lihtsalt ühe suvalise lingi, selliseid on sadu!

Ekraanitõmmis
[Pilt: SSXG72V.png]

Kasutavad võõrastelt kanalitelt kopitud videoid ja varustavad selle uue heliga. Nutikas meetod. Sel moel saab oma kanalile sisu toota väiksema aja- ja rahakuluga. Mõelge, kui palju võtaks aega süveneda iga videos toodud hoone juhtumisse. Kui vaatajate hulk ületab kriitilise piiri, pole enam mingit pidamist. Sisutootmise nimel pole ükski vale liiga suur.
(selle postituse viimane muutmine: 15-05-2020 10:12 äikesepoiss.)
Aadu66
Vana kala

15-05-2020 14:25
Postitus: #123
Nagu ütlesin, võtsin video umbropsu, selliseid on sadu. Üks pilt ei tee probleemi olematuks. Kuskil ol üks video, kus autor ronis koos geoloogiga mööda neid lahtikaevatud majaseinu ja kraave ja seal lahati päris põhjalikult neid pinnasekihte. Ei leia nüüd seda uuesti. Vist oli koguni mingi telesaade.
Vene kanalitega ongi see häda, et materjali on meeletult ja suur osa neist puhas jama. Sortimine võtab aega ja tahtmist. Kuid maetud linnade fenomeni eitada ei saa, olgu siis selle põhjuseks mistahes.
Thorondor
reserv-administraator

15-05-2020 17:24
Postitus: #124
Kas keegi saaks jagada mõnda väga head mudavoolu teooria videot, mis tõestaks ära, et asi on üldse uurmist väärt.
Esialgu tundub, et see on nagu lameda maa teooria, mille kohta ma pole veel ühtegi head pooltargumenti näinud. Muda/pori argumendid eri videodes algavad ka selliselt, et näe sellel majal on kelder, järelikult on mudavool toimunud ja mingid suvalised vanad pildid, kus kaevatakse midagi või on hunnik pinnast.

Ma ükskord mõtlesin sellise teooria välja, et puid ei ole kunagi olnud, vaid need on hiljuti istutatud kõik. Sinna kõrvale võiks ju kasutada vanu fotosid lagendikest ja kõrvale rääkida enesekindla häälega midagi kummalist.
xcad
Veteran

15-05-2020 18:19
Postitus: #125
https://www.youtube.com/watch?v=CGRg8FzVAOw
https://www.youtube.com/watch?v=rBwP3u95_mg
https://www.youtube.com/watch?v=7WbWvTGMCR8
https://www.youtube.com/watch?v=-AcLE4EY4pk
https://www.youtube.com/watch?v=vfusQQ5IgMg
https://www.youtube.com/watch?v=NuAgRNomLqk
Mudavoolud üldiselt on kiired ja hävitava toimega. Need mis piltidel on aeglaselt kogunenud settekiht, muidu oleks purustused, lisaks on mudavoolud mägedes, lameda pinnasega kohtades saavad tekkida ainult üleujutused ja sellega kaasnev sete. Kui vaadata Tallinnas Kiek en de Kök-i jlamit seal on sajanditega piinas tõusnud ~3m, seeda saab iga huvitatud ise vaadata. Ja mudavoolusid ja ujutusi pole olnud. Lihtsalt prügi ja muud midagi?
https://et.wikipedia.org/wiki/Kiek_in_de_K%C3%B6k
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog