• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartaria
#1
Varemalt on siin mitmes teemas puudutatud põgusalt Tartaria (Tartaaria?) suurriigi kunagist olemasolu ja selle kadumist nii kaardilt kui ajaloost. Eraldi teemat sellest pole. Viimasel ajal on see asi hakanud mind huvitama ja olen jõudumööda üritanud selgusele saada, mis siis tegelikult oli.
Youtubes on venekeelset materjali palju ja seinast seina. Ametlik ajalugu ütleb, et Siber oli tühi maa, kuni Jermak selle 1580-ndail oma 600 kasakaga vallutas ja Vene tsaaririigile allutas.
Millegipärast aga vanadel maakaartidel, eriti Euroopas väljaantud, on olemas suur impeerium Tartaria kuni üsna lähedaste aastateni ja Moskovia sellega võrreldes väike maalapike. Seda kuni 1812 a Napoleoni sõja lõpuni. Tartaria olevat ulatunud pikalt ka USA prsegusse lääneossa ja kui pärast Napoleoni algas Tartaria maade jagamine, hakkas ka Ameerika oma Metsikut Läänt vallutama. Nn indiaanisõjad, kus mõne tuhande vibudega punanaha vastu saadeti suurtükiväega varustatud regulaararmee suurte üksuste eesotsas üks kindral teise järel, kes tihtipeale veel lahinguis lutti said, tundub nagu pisut ülepakutuna küll. Kui aga vastaseks oli Tartaria impeeriumi jäänukina hoopis teine riik???
Selliseid rohkem ja vähem fantastilisi hüpoteese on palju!
Väidetavalt kõrvaldasid Romanovid pärast lõplikku võitu Tartaria üle kõik ürikud ja viited sellele suurriigile ja seda on suures osas teinud ka Lääne Euroopa riigid ja USA, kuid mitte nii põhjalikult. Selle Tartaria impeeriumi kadumise ja üldse olemasoluga kaasnevad kümned hüpoteesid ja versioonid. Oli Kuldhord, olid mongolid-tatarlased, olid Timur, Tšingis ja lõpuks Pugatšov. Siis veel tšuudid, aarialased, Hüperborea pärand ja aaria rass. Kõik on üsna segi, kes siis seda impeeriumi asustasid, mis keeles nad rääkisid ja kui arenenud oli ikkagi nende tsivilisatsioon. Sest väidetavalt olevat kogu Siberi taristu - olemasolevad suurteed, sillad, linnad ja isegi raudteed suuremas osas venelaste poolt hiljem välja kaevatud ja kasutusse võetud, mitte aga rajatud. Need olid kõik ammuilma olnud Tartarias ehitatud. Miks pole terves Siberis ühtegi 200-aastast vanemat puud ja 19. saj piltidel on kõikjal ainult tühi, metsatu maa asulate ümber. Lugematud ümmargused kraaterjärved jne jne jne
Selle teemaga liituvad tahes tahtmata veel teemad 1812 a Napoleoni sõjakäigust. Kas Venemaa ja Prantsusmaa mitte hoopiski koos Tartaria vastu ei sõdinud? Looduslik kataklüsm Siberi ja Tartaria aladel 17-ndal sajandil, Siberi tuumapommitamine. Nagu ütlesin, teema on lai ja segane.
Ajalugu pole iial olnud objektiivne, see on alati olnud võitjate soovnägemus juhtunust. Arusaamatuks jäävad siiski tohutu impeeriumi ajaloost pühkimise motiivid? Või on tegemist ikkagi mingi Venemaalt pärit ajaloorevisionistliku vooluga, mis paarist vanast kaardist, kus keegi kirjutanud valed nimetused, imeb välja täiesti uue kontseptsiooni terve maailmajao kohta. Ka väheusutav, sest fakte Tartaria kohta leidub siiski liiga palju ja täpseid. Samuti puterdamine daatumitega Siberi asulate tõelisel asustamisel, millele soovitan pöörata erilist tähelepanu. Et justkui oodati niisama ja alles 200 aastat pärast Jermakki järsku aasta paariga rajati Siberisse kümneid linnu ja asulaid ja mehitati need sõjaväe ja omavalitsustega. Tekkis äkki juurde tohutu hulk kubermange?
Soovitan ära vaadata selle neljaosalise video, mis mulle tundus kõige erapooletum ja ainult ametlikele kirjalikele allikaile toetuv. Oleks huvitav teada, kas keegi on seda teemat sügavamalt puurinud.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL...eirikkSACl
Vasta
#2
Mõned üritavad teha Tartaariat puhtalt "vene" ajaloo kandjaks.
Tegelikult on see kogu valge rassi kodu Hüperborea viimane suur järglane.
Seda hägustavad ja eitavad need kes meid allutada püüavad juba pikalt...
Vasta
#3
See link on kordusena. Ta on olemas siin foorumis ja tutvustus ongi ju postituses kirjas. Tõestatakse dokumentide järgi, et Siberis oli enne võimas riik Tartaria. Tuuakse välja vasturääkivused praeguse ajalookäsitluse daatumeis ja väidetes. Tõestatakse, et Siber pole iidne vene asuala!
Vasta
#4
(18-01-2019, 14:02 )Aadu66 Kirjutas: Selle teemaga liituvad tahes tahtmata veel teemad 1812 a Napoleoni sõjakäigust. Kas Venemaa ja Prantsusmaa mitte hoopiski koos Tartaria vastu ei sõdinud? Looduslik kataklüsm Siberi ja Tartaria aladel 17-ndal sajandil, Siberi tuumapommitamine. Nagu ütlesin, teema on lai ja segane.
Vägagi võimalik, siin alljärgnevas aga näeme, et 17-ndal sajandil olid täitsa olemas raketid jms sõjatehnika s.h. ka mõned äärmiselt kummalised relvad ja sealt tõlge umbes nii...

Tsitaat:Teie ees on traktaat ladinakeelsest väljanadest "«MAGNAE ARTILLERIAE» ( 1650.a.), kordusväljaanne tuli 1729-ndal aastal inglise keeles, pealkirjaga «ART OF ARTILLERY» .
Sellles raamatus on väljatoodud raketiteaduse alused ammu enne XX sajandiit, peale kõige muu on selles kirjeldatud ka mitmetasandilisi/astmelisi (?) raketiseadmeid, lisaks on väljajoonesatud raketiheite tulesüsteemid koos kolmnurkse tiiva ehk stabilisaatoriga.


[Pilt: raketi06.jpg]


[Pilt: raketi03.jpg]

/-/

Legendid traakonist...

[Pilt: raketi08.jpg]

Allikas [RUS]

Библиотека Ассоциации "Протоистория" Архив раритетных книг, документов, атласов и карт/Eelajalooline raamatukogu


Vasta
#5
Tsitaat:Sellles raamatus on väljatoodud raketiteaduse alused ammu enne XX sajandiit, peale kõige muu on selles kirjeldatud ka mitmetasandilisi/astmelisi (?) raketiseadmeid, lisaks on väljajoonesatud raketiheite tulesüsteemid koos kolmnurkse tiiva ehk stabilisaatoriga.

Raketiteaduse alused olid juba aastatuhandeid tagasi teada, Pekingi sõjaajaloo muuseumis on võimalik näha näiteks sellist pilti:

[Pilt: milhist506s.jpg]

Mitmeastmelisi rakette eelnevas postituses pole, on lihtsalt ilutulestiku raketid erinevate päisosadega. Ja nii, nagu kasutati noolte puhul lennu stabiliseerimiseks linnusulgi, nii leidsid sedasorti seadeldistel kasutust ka stabilisaatorid. Mingit põhimõttelist erinevust ju pole.
Vasta
#6
(20-01-2019, 12:42 )Ill be back Kirjutas: ...
Mitmeastmelisi rakette eelnevas postituses pole, on lihtsalt ilutulestiku raketid erinevate päisosadega.
...

Teisel pildil, Fig. 49. on 3-astmeline ehk rakett raketi sees, mille sees on omakorda rakett.
Vasta
#7
Xawa on maininud Krüptograafia teemas Tărtăria tahvleid, mis kuuluvad aega 5300 e.m.a. Nendel on sümbolid, mis siiani mõistatuseks.
Pildid: https://www.google.com/search?q=Tartaria...93&bih=453

Olevat maailma vanim kirjasüsteem. Üks paljudest videotest:
https://ru-clip.net/video/RDCKYDJ7rSc/ta...world.html

Vasta
#8
(20-01-2019, 19:20 )Sussch Kirjutas:
(20-01-2019, 12:42 )Ill be back Kirjutas: ...
Mitmeastmelisi rakette eelnevas postituses pole, on lihtsalt ilutulestiku raketid erinevate päisosadega.
...

Teisel pildil, Fig. 49. on 3-astmeline ehk rakett raketi sees, mille sees on omakorda rakett.

Pigem küll mitmeosaline ilutulestikurakett.

Vasta
#9
Tartaria oli, selles kahtlust ei ole, liialt hästi on kõik dokumenteeritud.
praegul on nendel aladel väga külm ja ei kujutagi ette kuidas seal elu võimalik olla võiks. näib, et midagi tõsist juhtus.
kui arvestada, et peaaegu terve venemaa on kannatanud pinnasevoolude käes, siberi lumest ja jääst sulavad välja mammutid, kelle liha kõlbab koertel süüa, leitakse koopalõvi hästi säilinud kehasid, siis näib, et surmalöögi andis loodus. pidi ju varemalt neile loomadele seal aastaringselt süüa leiduma, ning koos taimedega nad ju lõuna poole ei migreerunud.
ning vene ja prantsuse sõjavägi kandis sama mundrit, ohvitserid rääkisid ühes keeles... ja venemaa ajalugu on üks suur võltsing - Romanovid - Rooma, rooma stiilis ehitised Piiteris ehitatud nii, et meie seda järele ei tee...samas ehitasid seal ju vene mehed, kirka, haamer ja labidas...svastikaga kaunistatud ehitised piiteri vanalinnas...
mõtlemist jätkub - kas ei olnud see rooma impeerium, mis valitses Maad? kas Hitleril puudusid volitused haakristi kasutamiseks ja see õigus kuulus kellelegi teisele...miks vihatud sümbolit maha ei lõhutud? Tartaria oli islamiriik!
Vasta
#10
(21-01-2019, 12:18 )TTT Kirjutas: ...näib, et midagi tõsist juhtus.

...Tartaria oli islamiriik!

https://www.youtube.com/watch?v=Da1ugDSX4pU
Mis juhtus ja kuidas juhtus ehk miks surid mammutid ja millal hukkus Tartaria.
Islamiriik seal ei olnud - islam (mitte ainult) mõeldi välja Tartaaria jäänuste killustamiseks.
Vasta
#11
Kaart on aastast 1790. Tartaria on siin ära märgitud. Samuti Ordu ja ka "Russienne". Peeter Esimene on juba üle 60 aasta surnud, kui see kaart välja anti.
https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b5...r=tartarie
(21-01-2019, 13:18 )Tyto Alba Kirjutas: Islamiriik seal ei olnud - islam (mitte ainult) mõeldi välja Tartaaria jäänuste killustamiseks.

Kas väitele on mingi viide ka?
Isegi vene vürstide ja kirikutegelaste peakatetel on veel alles araabiakeelsed Allahhi kiitused Smile Väga vabalt oli Tartaria islamiusku.
Vene Õigeusu kirik tegutses ju ainult Ordu soosingu tõttu. Kuidas muidu pööblit ohjata? Võta talt haridus ja isemõtlemine.
Vasta
#12
Islam sai "tuule tiibadesse" PEALE Muhhamedi surma kuskil 700-ndet aastatel.
Tartaria oli selleks ajaks juba suurriik olnud sajandeid.
Viimased suured khaanid (näiteks Batu [Batja]) võitlesid islami leviku vastu.
Vasta
#13
(21-01-2019, 15:10 )Tyto Alba Kirjutas: Islam sai "tuule tiibadesse" PEALE Muhhamedi surma kuskil 700-ndet aastatel.
Tartaria oli selleks ajaks juba suurriik olnud sajandeid.
Viimased suured khaanid (näiteks Batu [Batja]) võitlesid islami leviku vastu.

Sa tunned ilmselt teemat, saad ka viidetega mind järgi aidata?

Vasta
#14
et siis euroopa(rooma)ühines islami vastu ja pühkis ära Tartaria?

venelased tõlgivad Batukhaani niimoodi - Vatikan. seda siis peale
kirillitsas ümberkirjutamist.
Vasta
#15
Ja kelle vastu Napoleon Venemaal sõdis? Smile Tartaria teemas avab Napoleoni kaasamine päris põnev perspektiivi.
Vasta
#16
(21-01-2019, 15:34 )KuKr Kirjutas:
(21-01-2019, 15:10 )Tyto Alba Kirjutas: Islam sai "tuule tiibadesse" PEALE Muhhamedi surma kuskil 700-ndet aastatel.
Tartaria oli selleks ajaks juba suurriik olnud sajandeid.
Viimased suured khaanid (näiteks Batu [Batja]) võitlesid islami leviku vastu.

Sa tunned ilmselt teemat, saad ka viidetega mind järgi aidata?

Esitan arvamust mis on formuleerunud aastate jooksul "silmades" läbi lastud materjalide põhjal.
Ei ole salvestanud kõike viiteid ega neid süstematiseerinud, et neid siis nõude peale "letti lüüa".
Ei eeldagi, et keegi peaks kohe nõustuma minu järeldustega - sarnane tee tuleb ise läbi käia.

Napoleon sõdis KOOS Peterburis valitsenud tsaariga Tartaria vastu kellele allus vaid osa tol hetkel.
Ka selle kohta on hulk huvitavaid materjale ja ametliku ajalooga mitte kokku langemisi.
Huvitavaim detail on ehk ausambad 1812a kohta kus kutsutakse tsaare relvavendadeks.

Euroopa oli/on selles võtmes Tartaaria "mässav provints" mida mitmel hetkel püüti ühendada.
Seda protsessi aga ei saa vaadata eraldi igakeltsast ja uputuste teooriast ning ka Fomenkost.
Oli ja käib siiani sõda selle planeedi pärast aga naga alati siis sõjas on esmaseks kaotajaks TÕDE.
Vasta
#17
Tartaria kohta on materjali meeletult.
https://www.youtube.com/results?search_q...0%B8%D1%8F
Kuna siin tegemist venekeelsete allikatega, siis tuleb arvestada, et sealt võib leida ka igasugust pläma. Ise peab oskama ainult fakte sõeluda. Ega siin midagi eriti keerulist pole vanemale seltskonnale. Nõukogudeaegseid reisiraamatuid tuli ju niikuinii lugeda nii, et kommunismi kellakolin märkamata jäi. Nii sai omandada väga väärtuslikku teavet. Ja eks ta ole samamoodi igal epohhil. Kui puhta propaganda ja ilmse ilustamise ning valede kõrvaleheitmine lugemisel juba harjumuseks on kujunenud, siis võib ka Põhja-Korea parteiprogrammist palju kasulikku leida.
Videod Napoleoni sõja kohta:
https://www.youtube.com/results?search_q...0%BE%D0%BD
Inglisekeelsed võivad siit uurida, kuid eks siin jällegi sama kellakõlina elimineerimine vajalik.
https://www.youtube.com/results?search_q...a+napoleon

Ise olen kuulanud-vaadanud neid üllitisi läbi kümneid ja kümneid ja hakkab segadusest hoolimata kujunema ka mingi pilt. Impeerium oli kindlasti. Sealne elanikkond oli multirahvuslik, kuid valitses üks keel ja üks usk, millel polnud midagi tegemist islamiga. Draakon või lohe oli Tartaria ühine sümbol.
Aga daatumid on pahasti sassis ja samuti mõningal määral sõdivad pooled. Ning kas oli tegemist loodusliku kataklüsmiga Siberi aladel (kui, siis millal) või oli tuumapommitamine (jällegi kui, siis millal) või olid mõlemad ja korduvalt?
Mis puutub Pugatšovi, siis ametlik versioon ei kannata kriitikat. Mässavate Jaiki kasakate vastu saadetakse peaaegu kõik tolleaegsed Vene regulaarväed. Sajandi suurim ja andekaim marssal Suvorov tuleb kiirmarsil ära Türgi rindelt ja läheb täies relvis hangudega talumatside vastu? Kusjuures Jemelkaga kohtuma ja läbirääkimisi pidama saadetud esindusel on kaasas tõlgid??? Jaiki kasakad ja Lõuna-Vene talumatsid ja Uurali tehasetöölised ei osanud vene keelt või? Jelizaveta ajal sõja läbi teinud ja Berliinis väljas käinud horunži Jemeljan Pugatšov ei mõistnud vene keelt?? No ikka väga kaheldav, kui mitte öelda puhas pläma.
Aga kuidas siiski Tartaria hävis? Kui oli pommitamine, pidi võitjal, st. Moskoovial ja Euroopal säiluma õhusõidukid ja tuumavõimekus, mida kahjuks ei ilmne. Kellelt siis saadi tuumapommid ja kes sooritas täppispommitused? Ja mis hinda neile palgasõdureile maksti?
Minu jaoks on asjas väga palju lahtist ja kui internetis lugeda, kuulata, vaadata, siis mingil ajal asjad hakkavad korduma ja uut infot peale ei tule. Just seepärast tegingi selle teema.
Vasta
#18
Lisaks veel paar detaili Pugatšovi kohta mis mulle juba lapsepõlves silma jäi.
Kui ta "vallutas" linnasi siis võeti ta vastu leiva-soolaga - nii võetakse vastu vabastajaid.
Kohut peeti tema üle pealinnas ja TROONISAALIS - "troonisaalis Karl" - mõtle selle üle.
Vasta
#19
(20-01-2019, 21:34 )Ill be back Kirjutas:
(20-01-2019, 19:20 )Sussch Kirjutas:
(20-01-2019, 12:42 )Ill be back Kirjutas: ...
Mitmeastmelisi rakette eelnevas postituses pole, on lihtsalt ilutulestiku raketid erinevate päisosadega.
...

Teisel pildil, Fig. 49. on 3-astmeline ehk rakett raketi sees, mille sees on omakorda rakett.

Pigem küll mitmeosaline ilutulestikurakett.

Minu silmis ilutulestikuraketid ongi tahkekütusega raketid, lihtsalt raketi lastiks on mingi püssirohu segu (pmst. võib sinna asemele panna ka miskit muud mida vaja transportida). Et aga joonisel ongi näidatud et lastiks on mingi pulber, siis on sul täiesti õigus - tegemist ongi ilutulestikurakettidega. Smile
Vasta
#20
(21-01-2019, 19:45 )Aadu66 Kirjutas: Kusjuures Jemelkaga kohtuma ja läbirääkimisi pidama saadetud esindusel on kaasas tõlgid??? Jaiki kasakad ja Lõuna-Vene talumatsid ja Uurali tehasetöölised ei osanud vene keelt või? Jelizaveta ajal sõja läbi teinud ja Berliinis väljas käinud horunži Jemeljan Pugatšov ei mõistnud vene keelt?? No ikka väga kaheldav, kui mitte öelda puhas pläma.

Vastupidi,see oli täiesti võimalik. Teil on vale arusaamine venekeelse ruumi suurusest tol ajal. Kui nüüd tõsimeeli mõtlete et Eestist ida poole kuni Vaikse ookeaninielas vaid venekeelne maailm, siis see on tõest õige kaugel.
Vasta
#21
(21-01-2019, 22:24 )KuKr Kirjutas:
(21-01-2019, 19:45 )Aadu66 Kirjutas: Kusjuures Jemelkaga kohtuma ja läbirääkimisi pidama saadetud esindusel on kaasas tõlgid??? Jaiki kasakad ja Lõuna-Vene talumatsid ja Uurali tehasetöölised ei osanud vene keelt või? Jelizaveta ajal sõja läbi teinud ja Berliinis väljas käinud horunži Jemeljan Pugatšov ei mõistnud vene keelt?? No ikka väga kaheldav, kui mitte öelda puhas pläma.

Vastupidi,see oli täiesti võimalik. Teil on vale arusaamine venekeelse ruumi suurusest tol ajal. Kui nüüd tõsimeeli mõtlete et Eestist ida poole kuni Vaikse ookeaninielas vaid venekeelne maailm, siis see on tõest õige kaugel.

Keegi peale sinu ei väidagi seda. Minu postituses on ära toodud ja ise oled seda ka tsiteerinud, kellest on jutt. Või väidad sa, et 18. sajandi Vene armee sõdurid, kelle hulgas teenis ka Pugatšov, ei rääkinud vene keeles? Loe läbi Šiškini kolmeosaline raamat "Jemeljan Pugatšov". See on praeguse ajalookäsitluse musterteos selle nn mässu kohta. Seal on tohutul hulgal tõeseid fakte. Eriti selle kohta, kes Pugatšovi vastu saadeti. Seal on ka tänapäevase versiooni järgi Pugatšovi vägede koosseis. Mis keeles kamandati sõjaväelise organiseerituse järgi tuntud mässu. Ikka ja ainult vene keeles. Ametlikult räägiti ka Zimoveiskaja staniitsas, mis on Pugatšovi sünniküla, vene keelt. Kui saatkond saadeti Pugatšovi juurde, poleks olnud vaja mingeid tõlke.
Milleks üldse selline hämav postitus?


(21-01-2019, 20:07 )Tyto Alba Kirjutas: Lisaks veel paar detaili Pugatšovi kohta mis mulle juba lapsepõlves silma jäi.
Kui ta "vallutas" linnasi siis võeti ta vastu leiva-soolaga - nii võetakse vastu vabastajaid.
Kohut peeti tema üle pealinnas ja TROONISAALIS - "troonisaalis Karl" - mõtle selle üle.

Peale selle nimetas Katariina Pugatšovi kogu aeg markiiks, mis on fikseeritud mitmetes dokumentides. Vangistatud Pugatšovi küütimisel valvas Suvorov vangi isiklikult, lahkumata vangitõlla kõrvalt ööl ega päeval.

Vasta
#22
https://www.youtube.com/watch?v=nRZEsRWyE74
Vasta
#23
allikaid on erinevaid ja mitmeid. Kas mõni spetsialist oskab Tartaria daatumeid ära tuua.
Tartaria oli ajalooline piirkond Põhja- ja Kesk-Aasias, mis ulatus Kaspia merest ja Uurali mägedest kuni Vaikse ookeanini, kus elasid peamiselt türgi rahvad.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tartary
Vasta
#24
Tartaria lõpuks võib vist pidada 18. sajandit
Alguseks 15?
Vasta
#25
Siin lingitud kaardid on juba hilisemast ajast, kui mingi kataklüsm või sõda oli Tartariast üle käinud ning impeerium oli jagunenud jäänukriikideks. Kõige vanematel kaartidel on tegemist ikkagi Suur-Tartariaga. Hilisematel on kirjas Hiina Tartaria, Sõltumatu Tartaria jne jne. Neid kaarte on lahatud minu esimese lingi all olevais filmides. Miks ma rõhutan just seda allikat. Nimelt toonitab seal autor mitu korda, et ta ei võta mingit infokildu ega kaarti suvalisest kohast internetis, vaid kõik on kontrollitud raamatud, kaardid ja muud allikad ametlikest teadusasutustest ja raamatukogudest. Kui Suur Tartaria kaartidel on osal ka märked piirkondade kohta umbes samade nimetustega, siis võib järeldada, et impeeriumis kehtis ka mingi haldusjaotus. Ning hilisemas ajajärgus, pärast mingit tohutut katastroofi, mis on vanad Tartaria linnad matnud ca 3m mudakihi alla, on vanadest haldusüksustest tekkinud omaette riigid, mis siiski olid seotud tugeva sõjalise liiduga.
Siin paar linki tänapäeva Siberi linnadest, kus kaevetöid tehes selgub, et esimesed korrused koos uste ja akendega on maa all. Ka neid videoid eri linnadest on palju.
https://www.youtube.com/watch?v=YC-NyaZtud0
https://www.youtube.com/watch?v=sRsfLLcTQ8I
Kui selliseid eri videosid, eri autoreilt, vaadata tükki 20, siis hakkab selgeks saama üldpilt, et vene asustus kolis küllalt lühikese aja jooksul, põhiliselt 19. sajandil, inimtühjadesse Siberi linnadesse ja asulaisse, mis olid metsatutel tasandikel uppunud mitmemeetrise settekihi alla. Tulnukad sättisidki oma elu sisse, jättes linnade, asulate vana teedevõrgustiku ja esimesed korrused maa sisse. Arvukate sildade ja raudteejuppide leidmisest võib järeldada, et enne kataklüsmi oli Tartaria kõrgelt arenenud tööstuse ja tehnoloogiatega suurriik. Samas näib, arvestades reaalseid olukirjeldusi ja joonistusi Tartariast kõige varasemast ja säilinud ajast, et neile on seal territooriumil eelnenud mingi kõrgem tsivilisatsioon. Täpselt samuti nagu tundub Egiptust või Kesk- ja Lõuna Ameerikat silmas pidades. Hüperborea??
Ja kust tuli ikkagi peaaegu kiviajas elanud hõre asustus praeguste põhjarahvaste näol? Kõik need neenetsid, eenetsid, tunguusid, korjakid ja tšuktšid, kes elasid Siberis vene asunike saabudes? Sajandiga kiviaega vist ei kuku!
Mis puutub tšuktsidesse, siis on see omaette hämar peatükk Siberi ajaloos. Teadaolevalt ei suutnudki tsaarivenemaa ega ka noor Nõukogude Liit neid allutada. Tšuktšide alistamine viidi lõpule alles pärast teist ilmasõda ja põhiliselt ainult viina abil. Tore on lugeda (ei mäleta aastat täpselt ja ei viitsi ka otsida) mingi tsaari vene ekspeditsiooni kohta, kus paluti Tšuktsi vanematelt nende maast läbimineku luba. Vanemad nõudsid tasuks tubakat. Oli vist mingi 280 kilo. Kui sellest keelduti, et seda on liiga palju, siis teatasid tšuktšid, et see pole mingi võimas tsaar, kes isegi nii pisikest pläru keerata ei suuda ja igasugune nende maale tulek jääb surma ähvardusel ära. Kui punased politrukid leidsid suure otsimise peale tundras põdrakasvatajate küla ja kukkusid õhtul koosolekul mausrite ähvardusel kolhoosi tegema, siis olid tšuktšid vakka ja ainult noogutasid kaasa. Hommikul leidis punaste salk end aga üksipäini tundrast. Tšuktšid olid kadunud koos oma õtradega ja viinud kaasa ka punaste teejuhid, kes siis püksirihma ja saapasääri närides kondasid inimtühjas tundras kuni haleda lõpuni. Osa tšuktši rahvast elas niiviisi veel 50-ndail aastail. Viinaga saadi nad lõpuks paikseteks ja võimule alluma. Selle riigi ajalugu on samuti vene ametlikest allikatest kadunud.
Aga mis puutub Tartariasse, siis on seal malju mõistatusi.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat