Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kristlastele
Autor Sõnum
Mina Olen Eemal
Tavaliige

14-05-2019 00:13
Postitus: #51
RE: Kristlastele
Taaskord kipud inimeste tegusid Jumala kaela keerama. Ise inimkond oma vabas valikus ja tahtes on valinud omale teekonnad tänasesse jōudmiseks ja oli ju jutt, et Issand ei sega vahele.
See oli inimkonna vaba valik.
Kōik need Stalinid ja Hitlerid jne.
Tugev puu kasvab tuulte vintsutuses.

Issand andis selged juhised rahus ja õnnes elamiseks. Inimkond ise oma ahnuses väänas Issanda sōnu.
Jumal on õiglane. Olgu siis grusiinist Stalini vôi austerlasest Hitleri puhul.

Aga miks siis sibulakuplite usk?
Sest tōeline vagadus on hinges, mitte silmis.

Aga Issandat selles kõiges süüdistada-
on alatu.
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2019 00:16 Mina Olen.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Vana kala

14-05-2019 01:45
Postitus: #52
(14-05-2019 00:13 )Mina Olen Kirjutas:  Taaskord kipud inimeste tegusid Jumala kaela keerama. Ise inimkond oma vabas valikus ja tahtes on valinud omale teekonnad tänasesse jōudmiseks ja oli ju jutt, et Issand ei sega vahele.
See oli inimkonna vaba valik.
Kōik need Stalinid ja Hitlerid jne.

Ei MO. Hitler valiti demokraatlikult ja see oli vahest tõesti inimeste eksitus.
Stalinit aga ei valinud keegi. Kuuevarbaline saadeti otse ühest korralikust kristlikust põrgust inimeste kallale.
(14-05-2019 00:13 )Mina Olen Kirjutas:  Issand andis selged juhised rahus ja õnnes elamiseks. Inimkond ise oma ahnuses väänas Issanda sōnu.

Kust seda juhendit leida võiks?
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2019 01:47 KuKr.)
Mina Olen Eemal
Tavaliige

14-05-2019 02:04
Postitus: #53
(14-05-2019 01:45 )KuKr Kirjutas:  Kust seda juhendit leida võiks?
No ma ei tea, kus need tahvlid on aga pmst saad aru kui selle läbi loed. Aga püüa tõlgendada Issanda vaatenurgast, mitte kiriku vaatenurgast.
Vbl üllatud.

https://et.m.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCmme_k%C3%A4sku
KuKr
Vana kala

14-05-2019 06:52
Postitus: #54
Issanda vaatenurk... Vaat see on ülesanne.
Huvitav... Hm hm... Missugune võiks olla kõikjal oleva, kõikvõimsa... eluka vaatenurk? Issand ei tee kindlasti vigu... st ta on veatu. Hm aga kuna ta on kõikvõimas, peaks ta oskama kindlasti ka ebaõnnestuda... Hm hm, mida teha?
Mnjaa see vaatenurga väljakutse kujuneb keeruliseks.
Mina Olen Eemal
Tavaliige

14-05-2019 10:02
Postitus: #55
vbl teeb lihtsamaks teadmine, et Issand on suuresti inimese nägu.
KuKr
Vana kala

14-05-2019 11:27
Postitus: #56
(14-05-2019 10:02 )Mina Olen Kirjutas:  vbl teeb lihtsamaks teadmine, et Issand on suuresti inimese nägu.

Võibolla teeb lihtsamaks. Aga teeb ka keerulisemaks.
Kui vaid teaks, milline on inimese nägu.
Aga tõsi ta ju on, kui sa MO näiteks liivakastis või näiteks sipelgapesaga mängima hakkad, noh kui arstid sellise protseduuri määravad, siis on sul ilmselt inimnäolise jumala omadused olemas? Vähemasti liivaterakeste arvates ja sipelgategi väikestes peades ja vahest isegi sinu mõtteis?
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2019 11:31 KuKr.)
pimedus
Vana kala

14-05-2019 11:57
Postitus: #57
Issanda seadused peaksid olema kooskõlas Mina 0-tasandist kuni 9-nda inimvalgustuse tasandini välja, kus igal (inim)olendil on isiklik kogemusväli mis ajas areneb, see tähendab et ollakse potentsiaalselt omaenda Issand (Isand). Kas kristluses on selline asi üldse mõeldav? Ei ole! Kuna seal on vaid üks võõras Ainujumal, kelle orjastatud varjud on kõik olendid määratud olema. See kes tõstab võõra Ainujumala vastu mässu ehk määratleb end potentsiaalselt vaba ja iseseisva olendina, kuulutatakse Saatanaks. Tegelikult on Ainujumal ise samuti eksitaja Saatan!
Mina Olen Eemal
Tavaliige

14-05-2019 14:58
Postitus: #58
(14-05-2019 11:27 )KuKr Kirjutas:  
(14-05-2019 10:02 )Mina Olen Kirjutas:  vbl teeb lihtsamaks teadmine, et Issand on suuresti inimese nägu.

Võibolla teeb lihtsamaks. Aga teeb ka keerulisemaks.
Kui vaid teaks, milline on inimese nägu.
Aga tõsi ta ju on, kui sa MO näiteks liivakastis või näiteks sipelgapesaga mängima hakkad, noh kui arstid sellise protseduuri määravad, siis on sul ilmselt inimnäolise jumala omadused olemas? Vähemasti liivaterakeste arvates ja sipelgategi väikestes peades ja vahest isegi sinu mõtteis?
No eks ma paku, et kui ta on kõik ja kōikjal, siis on ta ju ka kõiges mis arvatakse olevat.

(14-05-2019 11:57 )pimedus Kirjutas:  Issanda seadused peaksid olema kooskõlas Mina 0-tasandist kuni 9-nda inimvalgustuse tasandini välja, kus igal (inim)olendil on isiklik kogemusväli mis ajas areneb, see tähendab et ollakse potentsiaalselt omaenda Issand (Isand). Kas kristluses on selline asi üldse mõeldav? Ei ole! Kuna seal on vaid üks võõras Ainujumal, kelle orjastatud varjud on kõik olendid määratud olema. See kes tõstab võõra Ainujumala vastu mässu ehk määratleb end potentsiaalselt vaba ja iseseisva olendina, kuulutatakse Saatanaks. Tegelikult on Ainujumal ise samuti eksitaja Saatan!

Dziisas, sa ajad selle asja ikka päris hulluks. Vaata, et südarit ei saa!
Mingit saatanajama ei ole olemas. Ongi olemas üks ja ainujumal ja kui sina ei taha seda uskuda, on sinul vaba voli seda ka teha! Egas inimesi niisama Paradiisist heidetud! Ikka sellep', et inimene saaks endale õiguse ise otsustada- enda eest.
Jumalal on täiesti ükstaspuha, kas Sina usaldad teda, usud teda, kummardad teda vôi pölastad teda. Sina oled lihtsalt Issanda tööriist ja nii lihtme see ongi. Ei ole mingit saatanajama jne. See on kôik inimeste enda kokku kirjutatud luulud.
See on ju ometi nii lihtne ja loogiline ja ma pean muudkui kordama ja kordama....
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2019 15:04 Mina Olen.)
pimedus
Vana kala

14-05-2019 16:22
Postitus: #59
(14-05-2019 14:58 )Mina Olen Kirjutas:  Dziisas, sa ajad selle asja ikka päris hulluks. Vaata, et südarit ei saa!
....

Ma tean väga hästi et on olemas võõras Ainujumal, mis sind oma tööriistaks soovib teha, ja tõesti ei usu ega usalda selle programmi. Ainujumal ja Saatan ongi ühe ja sama kaks tahku, oled selle tööriist kui ise valid selle. Üldiselt on kahte liiki loogikat: orjuse ja vabaduse loogika. Ühed teevad kõik et Saatanat eitada, varjata, moonutada ja pahupidi pöörata. Sama ajuvaba oleks orjust eitada!
(selle postituse viimane muutmine: 14-05-2019 16:25 pimedus.)
NelliN2
keegi

14-05-2019 18:25
Postitus: #60
Issanda vaatenurka tõlgitsedes - kui ta laseb sellel pasal, mis ümmberringi toimub juhtuda, siis on ta kuri jumal.
Aga kui ta näeb seda ja ei suuda midagi teha- siis on ta lihtsalt jõuetu jumal.
Edu palvetega.
Q11
Vana kala

14-05-2019 19:24
Postitus: #61
"Issanda vaatenurka tõlgitsedes - kui ta laseb sellel pasal, mis ümmberringi toimub juhtuda, siis on ta kuri jumal. "
Ei...Ta annab "pasale" ka võimaluse Elada...
"Aga kui ta näeb seda ja ei suuda midagi teha- siis on ta lihtsalt jõuetu jumal."
Ei...Ta näeb, et ka "pask" on elamisväärne...Smile
Mina Olen Eemal
Tavaliige

14-05-2019 20:59
Postitus: #62
See mis te räägite, on sama debiilne jutt, et "Teadus on süüdi, et ta meid kòiki terveks ei ravi!"
Vabandage... aga mul ei ole siin tõesti mõtet seda teemat lahata.
Q11
Vana kala

14-05-2019 21:05
Postitus: #63
Eino,ära siis kuidagi solvu MO...ja kirjuta ikka oma nägemust kui soovid...missiis et Q11 ja Lokster ja pimedus sulle mõnikord vastu vaidlevad...Smile
Mina Olen Eemal
Tavaliige

14-05-2019 21:24
Postitus: #64
Ma ei solvugi. Aga kui antud isikud esindavad paganaid, üks ju lausa pimedus, siis no tule taevas appi...
Nagu paraversioon lamemaalastest...
Lokster
Vana kala

15-05-2019 07:04
Postitus: #65
(14-05-2019 21:24 )Mina Olen Kirjutas:  Ma ei solvugi. Aga kui antud isikud esindavad paganaid, üks ju lausa pimedus, siis no tule taevas appi...

Ei esinda. Pole esindussaadik. Pealegi ma pole sulle vastu vaielnud. Sinus on palju ....... kõnetavat.
Mina Olen Eemal
Tavaliige

15-05-2019 11:12
Postitus: #66
Avalik kiri kindlale:

Ma näen Su kòrvu siinsamas.a näen su silmapaare lugemas neid kommentaare ja ma kirjutan Sulle~

See aeg on nüüd käes. Kõik laguneb ja kõik tuleb ilmsiks.
Lase sellel vooluga kanduda, keskendu tänase hoidmisele ja meie olemasoleva säilitamisele! See mis eile, see saab nüüd olema kõigi silmis. Ja seda kõikjal me maal. Me oleme kohtutules. See on vajalik ja kohut mõistetakse nii elavate kui surnute üle ja surnud on juba tõusnud ja kohtu ette astunud.
Sina~, mu ustav, pead mõistma, et Sina~ oled tõekandja ja toimikutehoidja, arhiivimeister!
See aeg on nüüd käes!

Nii olgu, nii on ja nii jääb!

(15-05-2019 07:04 )Lokster Kirjutas:  
(14-05-2019 21:24 )Mina Olen Kirjutas:  Ma ei solvugi. Aga kui antud isikud esindavad paganaid, üks ju lausa pimedus, siis no tule taevas appi...

Ei esinda. Pole esindussaadik. Pealegi ma pole sulle vastu vaielnud. Sinus on palju ....... kõnetavat.

Eks ma kipun üldistama. Vabandan!
Aga vahest on mul lihtsalt tunne, et ma tahaksin peaga vastu seina lüüa ja filmilikult "miiiiiiiiiiiiks....???!?!?!???" karjuda.
Aga samas ma just nüüd ja praegu saan täielikult aru, et miks just ongi õige Jumalat-
inimkonna pattudes süüdistada.
Siis nii olgu, et vōtku Jumal siis inimkonna patud enda kanda, nuhelge teda sōdade eest, näidake näpuga ja sülitage tema nimele. See on teie vaba valik ja nii siis sündigu. Saage te vabaks läbi Jumala nuhtlemise!

Ja Issanda nimel,
nüüd päästke teineteist.
(selle postituse viimane muutmine: 15-05-2019 11:18 Mina Olen.)
Lokster
Vana kala

15-05-2019 12:16
Postitus: #67
(15-05-2019 11:12 )Mina Olen Kirjutas:  Avalik kiri kindlale:

Ma näen Su kòrvu siinsamas.a näen su silmapaare lugemas neid kommentaare ja ma kirjutan Sulle~

Lase sellel vooluga kanduda, keskendu tänase hoidmisele ja meie olemasoleva säilitamisele! See mis eile, see saab nüüd olema kõigi silmis. Ja seda kõikjal me maal. Me oleme kohtutules. See on vajalik ja kohut mõistetakse nii elavate kui surnute üle ja surnud on juba tõusnud ja kohtu ette astunud.
Sina~, mu ustav, pead mõistma, et Sina~ oled tõekandja ja toimikutehoidja, arhiivimeister!
See aeg on nüüd käes!

Aga vahest on mul lihtsalt tunne, et ma tahaksin peaga vastu seina lüüa ja filmilikult "miiiiiiiiiiiiks....???!?!?!???" karjuda.
Aga samas ma just nüüd ja praegu saan täielikult aru, et miks just ongi õige Jumalat-
Siis nii olgu, et vōtku Jumal siis inimkonna patud enda kanda, nuhelge teda sōdade eest, näidake näpuga ja sülitage tema nimele. See on teie vaba valik ja nii siis sündigu. Saage te vabaks läbi Jumala nuhtlemise!

Ja Issanda nimel,
nüüd päästke teineteist.

Tead mis sind vabastaks sellest võitlusest? Sulle omistatakse religiooni jumalusi sinu enda tehtud valiku tõttu. ,,Issand Jumal,, on SINU valik olnud sõnavõttudes. Miks siis imestad ,et sind samastatakse ja kõrvutatakse piibli jumala ja saatanaga? Minul puudub igasugune soov end ühele reale sättida suurte juhtide ,ideoloogiate, egregoride või inimloodud jumalustega. Lihtsalt puudub side ja vajadus. Need ,,ülesed,, allikad kui loovad jõud ,mida võiks pidada ,,autoriks, loojaks.....midaiganes - ei ole sõnades kuidagi mõõdetavad. Seega on kõik katsed seda teha, just religioonipärased. See .....eluhingust võimaldav .......suurus asub ja ka ON ka pisimas. Ka kõige väiksemas osas on SEE olemas. Isegi PUHAS valguse ja pimeduse,, läte,, on pisimas samuti kui suurimas. Sina räägid JUMALA tahtest ja väljendusest. Mina räägin ....,,universaalseadustest,, ja seaduspäradest ( kasvõi harmoonia püsivuse võtmes) ja vahest ka ,,kosmilistest,, reeglitest ( seda ka tegu-tagajärg-hind võtmes) jne. Sina vastandad end. Mina ei vali duaalseid poolusi ,, vaenlase,, tekitamiseks.
Mina Olen Eemal
Tavaliige

15-05-2019 12:50
Postitus: #68
(15-05-2019 12:16 )Lokster Kirjutas:  
(15-05-2019 11:12 )Mina Olen Kirjutas:  Avalik kiri kindlale:

See aeg on nüüd käes!

Ja Issanda nimel,
nüüd päästke teineteist.

Tead mis sind vabastaks sellest võitlusest? Sulle omistatakse religiooni jumalusi sinu enda tehtud valiku tõttu. ,,Issand Jumal,, on SINU valik olnud sõnavõttudes. Miks siis imestad ,et sind samastatakse ja kõrvutatakse piibli jumala ja saatanaga? Minul puudub igasugune soov end ühele reale sättida suurte juhtide ,ideoloogiate, egregoride või inimloodud jumalustega. Lihtsalt puudub side ja vajadus. Need ,,ülesed,, allikad kui loovad jõud ,mida võiks pidada ,,autoriks, loojaks.....midaiganes - ei ole sõnades kuidagi mõõdetavad. Seega on kõik katsed seda teha, just religioonipärased. See .....eluhingust võimaldav .......suurus asub ja ka ON ka pisimas. Ka kõige väiksemas osas on SEE olemas. Isegi PUHAS valguse ja pimeduse,, läte,, on pisimas samuti kui suurimas. Sina räägid JUMALA tahtest ja väljendusest. Mina räägin ....,,universaalseadustest,, ja seaduspäradest ( kasvõi harmoonia püsivuse võtmes) ja vahest ka ,,kosmilistest,, reeglitest ( seda ka tegu-tagajärg-hind võtmes) jne. Sina vastandad end. Mina ei vali duaalseid poolusi ,, vaenlase,, tekitamiseks.

See, et Tema nimi on lörtsitud, ei anna mulle veel põhjust Tema salgamiseks.
(selle postituse viimane muutmine: 15-05-2019 12:50 Mina Olen.)
Lokster
Vana kala

15-05-2019 13:25
Postitus: #69
Lörtsitud on need ,mida võimalik lörtsida- inimlikud ja inimtekkelised jumalused. Kui sa ikka sinna kaldud ,et.... Taevane isa kui valguse looja ja tema poeg Jeesus on ainus......... siis me räägime jah väga erinevaist suurustest. Arvad et TOO jälgib pingsalt käsi pulsil , et kes ikka on tema sõnu levitades armsam ja lähem? Eino sinu valik. Olla kristlane või muu egregori osis.
Mina Olen Eemal
Tavaliige

15-05-2019 13:29
Postitus: #70
Ma olen nõus, et me räägime erinevates suurustes.
pimedus
Vana kala

15-05-2019 14:56
Postitus: #71
Minu seisukoht on et Ainujumal saab olla üksnes inimlik programm. Jõud mis reaalselt on looduse tekke allikaks ei saa minu meelest kuidagi nimetada Ainujumalaks, kuna selleks pole mingit tõsiseltvõetavat alust ega vajadust.
Lokster
Vana kala

15-05-2019 15:39
Postitus: #72
(15-05-2019 14:56 )pimedus Kirjutas:  Minu seisukoht on et Ainujumal saab olla üksnes inimlik programm. Jõud mis reaalselt on looduse tekke allikaks ei saa minu meelest kuidagi nimetada Ainujumalaks, kuna selleks pole mingit tõsiseltvõetavat alust ega vajadust.

Esmakodselt ka sinuga nõus. See reaalsus-ilm ,kus ringi siblivad ka uskudest seestunud inimloomad koos oma kujustatud jumalustega on ikka kuradima pisike osa kõiksuses leiduvast. Kui keegi siit munalt peaks saama kontakti mingi muu eluvormiga mujalt ,siis esimese asjana ta küsiks -,,kas jumal on olemas,,. Silmas ta peab ikkagi ju oma ja inimkeskset jumalat. Ja nii asetaks ta end põhimõtteliselt jumala järgmiseks lüliks ja muu mingiks veaks-arusaamatuseks ja saatanlikuks vaenlaseks. Sama nagu sõna armastus. Kui oled seda maininud ,siis võid saada u. 9 miljardit kirjeldust. Ütled JUMAL......... ja kõik seavad ainuõigeks just oma nägemuse. Seega see sõna ise on kasutamisel juba progetud ,,reaktsioonidega,,. Kui näiteks välja kaevata postreligioossest meie oma pärimusest tegelene Taevaisa Pikker ja küsida Mina Olenilt ,et kumb on võrreldes Jehoovaga tähtsam, pärisem, olulisem,tõesem ja võimsam ,siis vastus on ette teada. Me ei saa aga kummagi puhul ka väita ,et kumbagi pole olemas. Mingis väljenduses on kohe vägagi olemas. Jap ainult ,et ,,KODA,, on neil kõigil koduna üks. Ääri-veeri uurida ,MILLEST ikkagi on saanud alguse kõik meile adutav- universumid-galaktikad ja muu ,,keeruline,,- siis tasub vaid hoiduda sõnast JUMAL. Jõudude ja vägede allikad ja lätted ja ........ ei ole nii siduvad terminid ehk. Hästi läheb tembeldatakse vaid ehk jumalasalgajaks.
(selle postituse viimane muutmine: 15-05-2019 15:41 Lokster.)
Q11
Vana kala

15-05-2019 15:47
Postitus: #73
Ei pea kusagile kaugele minema või lootma mingitele tulnukatele, et küsida Jumala kohta. Piisab aeda või metsa minna, leida seal sipelgate kuhila ja püüda nendega Jumalast rääkida. Ei õnnestu ju...aga sipelgas näeb und ja läheb ka sügavasse unne. Kas inimese või sipelga sügav uni on erinev? Ei ole...Niiet Nägija on alati Üks ja Ainuke...Smile
Lokster
Vana kala

15-05-2019 15:54
Postitus: #74
Just eile vaatasin ollivuudi õuduspaska nimega Prometheus. Kõik see keerleski jumalate ehk MEIE inimeste loojate ümber. Kogu tähelepanu istus ikkagi küsiusel kas jumal ikka on olemas. Kui teha ristküsitlus inimeste seas just -mida küsida võõralt eluvormilt ,siis mass paneb selle esimeseks igal juhul. Proovi sa Arlichile soovitada sipelgapesa. Mis tulemuse saad? Huvitav , et mind pole kordagi kannustanud maailma vaadeldes , sõnad saatan või jumal. See kuidas rakk või amööb näeb võrrelde inimesega maailma on ka üks ,,nägija,, pool. Ja pole inime sugugi täiuslikum. Lisa kotkas, kass ja mesilane oma nägemismeeltega........ no juba võiks rääkida laiemast vaateväljast. Taltoonik ju ei viibi kannatustes seetõttu ,et ta sinist ja punast ei mõika.
Lokster
Vana kala

16-05-2019 08:32
Postitus: #75
Mind hakkas tõemeeli huvitama ,kas mõnigi pühamees on vabandanud siin mail tehtu eest? Palunud vabandust kaasatoodud hävingu ( ,,armastus, rahu ja valgus,, loosungi alt) korraldamise eest? Siiamaani on vaid osutatud jumalasõrmega paha pagana poole ,kuulutades ta kurjuseks e. saatana käsilaseks. Olgu siis saatan kurjuse sünonüüm. Ainult et jehoova religioon versus kontrareligioon-satanism on mõlemad ÜKS usk ja importtoode. Seetõttu ole minul isiklikult midagi selle vastu kui seestunult saatanat tapetakse. Küll see taevaisa ka nii maha notitakse. Paluks paganaid oma intiimsetesse konfliktidesse mitte kaasata.
(selle postituse viimane muutmine: 16-05-2019 08:33 Lokster.)
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog