Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poliitikaspektri Spirituaalne Dekodeering
Autor Sõnum
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
28-01-2019 21:29
Postitus: #1
Poliitikaspektri Spirituaalne Dekodeering
Kuna peagi on tulemas riigikogu valimised, siis otsustasin ühe asjakohase vaheteema teha. Lähiajaloost on teada, et kaasaja poliitiline spekter tekkis konservatiivse monarhia (mida hakati nimetama parempoolsuseks) muutumisest liberaalse demokraatia suunas (mida algselt nimetati vasakpoolsuseks ja hiljem tsentrismiks) ja mõnedes maades omakorda liikumisest sotsialistlikku kommunismi (ehk üldlevinud poliitikateooria kohaselt liikus veelgi enam vasakule). Kui paljud konservatiivid näevad selles sündmustejadas lineaarset mandumist, siis sotsialistid peavad seda hoopis inimkonna lineaarse arengu märgiks. Liberalistid arvavad omakorda et nemad on tsentris kõige õigemad pooluste tasakaalustajad. Loomulikult on neil kolmel poliitikaharul täiesti vale arusaam tegelikult toimuvast.

Poliitikaspektrit on üritatud lahtimõtetstada väga erinevate teooriate ja vaimukoolkondade poolt... seda paraku väga eksitavalt, poolikult või lihtsalt pinnapealselt. Minu väljatoodud tõlgendus mis on seotud süvaspirituaalsusega, erineb kõikidest teistest teooriatest oma originaalse paradoksaalsuse, ülima põhjalikkuse ja teatud kardinaalse ümbermõtestatuse poolest. Väidan et üldlevinud poliitikaspektrit on valdavalt puudulikult õpetatud, millest tulenevalt on kogu poliitika moondunud inimest emotsionaalselt hävitavaks saatanlikuks nähtuseks. Kes sinna oma nina topivad saavad tõenäoliselt mingitpidi tunda naturaalset tervikut lõhkuvat kosmilist kurjust, mis toitub kui raisakotkas oma äralollitatud ohvreid lõhkitükeldades.

Kui soovida poliitilist spektrit tõeliselt lahtimõtestada, siis tuleks mingilgi määral teada spirituaalse terviku sümboolseid põhikomponente ja ürgjõudusid... kuid seda korrektselt. Aru võiks saada pigem vähem aga õigesti, kui et rohkem aga valesti! Võiks mõista näiteks paradoksi, et ratsionaalne objektiivsus ei saavutata otseselt välise praktilise meelelisuse kaudu vaid pigem sisemise teoreetilise andmetöötluse tulemusel. Võiks teada et loomingulisus on pigem üldine praktiline pealehakkamine ja loogilisus on pigem detailne teoreetiline kalkuleeritus. Näiteks võib inimene mängida muusikainstrumente ilma muusikateooriat tundmata ja vastupidi. Võiks teada et individuaalselt omandatud vaimne intelligents pole veel piisav jõud et meelelisi masse efektiivselt mõjutada, milleks on tarvis hoopis teatud ekstravertset vitaalsust ja loomingulist näitlejameisterlikkust. Samuti väga lihtsameelne oleks eeldada nagu sotsialistlik ressursside võrdsustamine või liberalistlik sõnavabadus hävitaks kuidagi reaalselt hierarhiaid, kuna esimene põhineb suuresti maisete ja teine vaimsete hierarhiate loomisel. Konservatiivsus aga peaks endas põhiliselt moraalsete väärtuste hierarhiat kandma.

Keskmesuunalised jõud:
Spirituaalses pildis suunduvad tasakaalukeskmesse enim poliitiline konservatiivsus, mis on algselt iga tervikorganismi peamine jõud. Tähelepanu on valdavalt tasakaalu otsiva Südame suunaline, mis saavutatakse empaatilise eneseväärikusega(EQ). Kui kedagi tahta lõplikult allutada, siis soovitakse just selle jõuga kontakt läbilõigata. Meie elus võib olla suhteliselt vähe praktilist võimekust ja teoreetilist väekust, kuid loomulike väärtusnormide mittetundmine röövib enesedistsipliini ja väärika saatusetee. Seda peaks esmalt kasvatama hooliv perekond ja põlvkondade traditsioonid. Täiesti vale on pidada konservatiivsust intellektuaalselt objektiivseks ja vaimseks jõunähtuseks, kuna põhiliselt on tegu hingeliselt pühendunud elutunnetusega. Siin on rahvuslik vendlus, selle väärikas ajalugu ja monarhiline kuningriik emotsionaalselt olulise tähendusega. Võidakse ületähtsustada religiooni ja Jumalast seatud moraali, mille tundmine ja kartmine määrab valitseva hierarhia. Karistuseks on kogukonnast väljaheitmine või demonstratiivselt häbistav hukkamine. Riigipea pärandub mööda aristokraatlikku vereliini. Äärmuslikus lõhestatuses sünnib illusoorne parasiitlik orjus, kus parasiitideks osutub absoluutse ainujumala kummardajate maffia. Jõuplaneetideks: Päike, Kuu ja Saturn.

Paremsuunalised jõud:
Spirituaalses tegelikkuses paremale kalduvad jõud seostuvad enim poliitilise liberaalsusega. Liberaalne demokraatia klassifitseerub sisevaimsuse poole kust on tuletatud detailsed kapitalistliku turumajanduse reeglid. Tähelepanu on võimalikult objektiivselt hindavas ülakehas, mis põhiliselt saavutatakse teoreetilise ja ratsionaalse intelligentsiga(IQ). Olulisel kohal peaks olema sõna- ja arvamusvabadus. Valitseb kavalalt kalkuleeritud ettevõtluse ja konkurentsi seadused, mille kaudu liiguvad ressursid. Siin saavutatakse kord individualistliku vaimuväe kaudu, millest tulenevalt toimub kõikvõimalike vähemusgruppide esiletoomine, ehk oluline on vabadus personaalset omapära eksponeerida. Ületähtsustatud on teaduslik tehnoprogress ja inimeste peades valitseb rahausu sissetung. Rahahierarhias väärtustatakse matemaatilisi börsituru ja ettevõtluse seadusi, otsitakse tugeva vaimse pingutuse kuid vähese füüsilise vaevaga suurt kasumit. Karistuseks on siin enamasti rahaline trahv või üsna mugav vanglaruumi isolatsioon. Oluliselt mitte midagi otsustav riigipea peaks saama valitud demokraatliku rahvahääletuse kaudu. Äarmuslikult lõhestatud individualismis sünnib erroris robotlik orjus, kus robotiteks muutuvad rahanumbrite kummardajad. Jõuplaneetideks: Merkuur, Veenus ja Neptuun.

Vasaksuunalised jõud:
Sotsialistlike masside pinnapealsus ja nähtusi üldistav taju loodab välisele tugevale valitsusele, mis läbi füüsilise võimujõu püüab kõigile kodanikele võimalustevõrdsust tagada. Tähelepanu on põhiliselt subjektiivse kogemusega alakehas, mis saavutatakse praktilise ja loomingulise kehalisusega(OQ). Sotsialistlik kommunism on teatud mõttes nagu kaoseline meelelisus, kus individuaalne kriitiline mõtlemine pole aktsepteeritud, seetõttu muututakse väitlustes tuliselt lahmivaks või lausa agressiivseks. Hierarhia on siin tagatud maiste pealesunnitud riigistruktuuride kaudu, mille raames karjääri tegemise võimalused on justkui kõigile võrdselt avatud. Rahvas peab olema võrdselt rikas, ehk tegelikult pigem solidaarselt vaene. Ametnikud on vajadusel lihtsalt ja kiiresti väljavahetatavad, eriti kui ei näidata üles piisavat võimutruudust. Sotsialistid on ka kõvad tegudemehed... asju tuleb teostada ikka utoopiliselt suurelt ja toredalt, kus ratsionaalne mõttekus on pigem teisejärguline. Oluline on tegude kvantiteet ja mitte niivõrd nende sisu. Tekib suhtumine et kõik on lubatud, kui mitte riigiorganitele vahele jääda. Karistuseks on enamasti ametikaotus, füüsiline represseerimine või hukkamine. Autokraatlik valitseja määratakse vaistlikult massi juhtide poolt. Selle äärmuslikus lõhestatuses sünnib sõjakas tsombikarja orjus, kus tsombideks saavad tugeva valitsuse kummardajad. Jõuplaneetideks: Marss, Jupiter ja Uraan.

Kokkuvõtteks saab järeldada et praegune poliitiline süsteem on mingil määral inimesi lõhestavalt idioodistava toimega. Konservatiivid kardavad inimhinge(EQ) hävitust, liberaalid kardavad inimvaimu(IQ) hävitust ja sotsialistid kardavad inimkeha(OQ) hävitust - lõhestatud olendid pole võimelised oma kinnijäänud jõupunkte enam terviklikult liigutama. Samuti näib et liberalism ja sotsialism on loonud ühisrinde konservatiivsuse vastu. Ehk piltlikult - Pea ja Kõhu jõud sõdivad koos Südame jõu vastu – mis poliitiliselt väljendub globalismi ja rahvusluse konfrontatsioonis. Et mõista millised jõud nendest kolmest on tegelikult radikaliseerunud, tuleb küsida kas ühiskonnas on valdavalt Südame religioossus parasiitlikus illusioonis, Pea loogika robotlikus erroris ja Kõhu loomingulisus tsombilikus sõjakuses? Need märgid ei pea olema veel füüsiliselt teostunud vaid võivad varjatult kultuurilises sfääris ilmneda. Millised jõud on haaranud ohjad ja keda eiratakse? Mis jõud tervikut enim lõhuvad? Kumb on reaalsem – kas rahvuslus või globalism? Mida rahvuslus ja globalism tähendavad või võiksid tähendada - kuidas need sünnivad, millel põhinevad ja millest väljaarenevad? Kas võib olla halba ja head rahvuslust või globalismi? Jne.

Lõppu on selgituseks lisatud uuendatud tabel: Poliitilise Spektri Spirituaalsed Seosed

Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   

(selle postituse viimane muutmine: 29-01-2019 15:46 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
akkillus
Tavaliige

Postitusi: 105
Liitunud: Jul 2009
31-01-2019 15:16
Postitus: #2
RE: Poliitikaspektri Spirituaalne Dekodeering
Pluutot pole tabelis :-/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
03-02-2019 19:20
Postitus: #3
RE: Poliitikaspektri Spirituaalne Dekodeering
Terve tabel on Pluuto jõu pealtLaugh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 499
Liitunud: Nov 2016
08-11-2019 15:56
Postitus: #4
RE: Poliitikaspektri Spirituaalne Dekodeering
Analüüsides esoteerilisi elumustreid, sain vahepeal natuke veel selgust juurde. Nimelt poliitiline spekter, parem-vasak-tsenter, ei paigutu esoteerilises mustris mitte pea-kõht-süda, vaid ühildub pigem mees-nais-laps energeetikaga. Miks see mulle sedasi ilmneb selgitan natuke hiljem.

Praegu üldlevinud poliitiline skaala (konservatiivsus paremal, liberaalsus tsentris ja sotsid vasakul) on tuletatud teatud ajaloolistest sündmustest ja sellel puudub oluliselt muu loogiline seostatus. Näib et seda vananenud mudelit kasutatakse jätkuvalt üksnes selleks, et poliitikast sisulist arusaamist takistada ja varjata. Filosoofiliselt terviklik nägemus lõpetaks aga tühised sõjakemplused ja lihtrahvast energeetiliselt lõhestavad röövparasiitluse. Oi, kui valus löök oleks see tumedate salamanipulaatorite ja meie antifilosoofilistele käpikpoliitikutele?

Minu varasemas tekstis sai juba üheks lahenduseks väljapakutud, et poliitilisel skaalal võiks filosoofiliselt paikneda hoopis liberalism paremal, sotsialism vasakul ja konservatism tsentris. Olen seda ideelendu mõningatele inimestele tutvustanud, mille peale natuke poliitiliselt targemad inimesed hakkavad esmalt protesteerima et mina ei saavat politoloogiast tegelikult üldse aru. Kui natuke neile veel põhjendada oma teooriat sisuliselt, siis ega midagi väga vastu ka ei osata väita. Selle kohaselt vasakpoolsus lähtub olemuslikult tugevast kollektivistlikust võrdsusest (sotsid), seega sellele vastandlik parempoolsus lähtub põhiliselt tugevast individualistlikust vabadusest (liberaalid). Ja tasakaalustav tsenter on see, mis peaks suutma neid vastandeid vendluses lepitada-ühendada (konservatiivsus), kandes endas üksnes neid põhiväärtusi mis elu tõeliselt edasi viib. Siin tuleb ka mõista seda, et ükski spektri osa pole teisest olulisem või õigem, vaid nende kolme koostoime ja ühtsus on oluline. Näiteks on võimalik valguda mõlemasse äärmusesse korraga, kuid tsenter jääb õõnsalt tühjaks – selliselt juhul kuulutatakse tõeline konservatiivne tsenter rumalalt äärmuseks, kuigi tegelikult ollakse ise lõhenenud mõlemasse äärmusesse korraga! Aga õõnsale „vaimuinvaliidide” massile jäävad selgitused fantastiliselt arusaamatuks... antifilosoofiline tume loor on edukalt teinud inimteadvuses oma salajast hävitustööd.

Tulles nüüd tagasi esoteerilise nais-mees-laps energeetika juurde, siis analoogiliselt ühendab meest ja naist tõeliselt laps, kes koos kõige loomulikumalt ja tõhusamalt elu tervelt edasi viivad. Naised (või naiselikkuse energeetika) on seotud pigem normipärase ja hoolitseva kollektivistliku poolusega, ja mehed (või mehelikkuse energeetika) on valdavalt seotud omanäolise ja katsetava individualistliku poolega. Üsna labiilne väikelaps aga ei peaks kasvama laiemas kollektiivses ega liiga isiklikus pooluses, vaid võimalikult kontsentreeritud põhiväärtuste tsentri läheduses, mis last intuitiivselt kasvatab. Paradoks on siin selles, et labiilne lapsepõlv võiks mööduda nn. konservatiivse tsentri läheduses, noorus aga möödub hoopis liberaalses meesenergeetika dominatsioonis, täisealisus möödub sotsialistlikus naisenergeetika dominatsioonis ja keskealisus taas konservatiivses tsentris, kuid seda juba meelekindla distsiplineerijana. Selline esoteeriline energiamustrite ühtsus ja poliitikaspektri ümbermõtestamine viib inimkonda üldjoontes elujõuliselt edasi!

Kuid peale keskealisuse tsentraalse energeetika eksisteerib justkui veel viies ja kuues energiasfäär – Vanadus ja Jumalus. Esimesse on end mugavalt sisseseadnud masse valitsevad käpikpoliitikud (antifilosoofilised ja libafilosoofilised jõud!) ja teises pesitsevad üksikud nähtamatud salamanipulaatorid (jamateaduse jõud!). Nendest esimesed, ebardfilosoofilised nõrgestajad, tegelevad inimeste lõhestamise ja läbi pseudoprobleemide tülliajamisega. Ja teised, jamateadusega takistajad, toodavad erinevatele inimgruppidele lõputut üleloomulikku „salateaduse”, „parateaduse” ja „jurateaduse” jama. Aga nendest kirjutab lähemalt ehk juba kunagi edaspidi. Lõppu lisatud ka üks parandatud selgitav joonis.

PS: Antud energiasfääride all pole mõeldud värvilisi aurasid ega muid üldiselt teada-tuntud üleloomulikke energiakehi, tegu on energiamustrite täiesti omalaadse filosoofilise kirjeldusega.

Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
   

(selle postituse viimane muutmine: 09-11-2019 16:16 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog