Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jutuajamised oma Teejuhiga
Autor Sõnum
äikesepoiss
Vana kala

13-07-2020 14:44
Postitus: #226
RE: Jutuajamised oma Teejuhiga
(13-07-2020 13:54 )kalldunn Kirjutas:  Kuidas selgitada kellekile midagi nii et ta sellest aru saaks, kui selle inimese mõistus on puhkusel? Olen oma kirjutistes liigagi konkreetselt nähtusi selgitanud. Aga see ei jõua kellegini. Mida rohkem pada aetakse – seda tehtum sa oled. Murfi seadus. Tõde ei vaja keegi. Kahjuks!

Natuke keeruine sõnakasutus sul. Võibolla peabki siit otsima põhjusi?
Kuskil aetakse pada aga Sina oled seepärast tehtum? Kes Sina?

Ma pean und pühaks. Magavale inimesele midagi seletada? Raputada on vaja. Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kalldunn
Veteran

13-07-2020 15:57
Postitus: #227
Natuke keeruine sõnakasutus sul. Võibolla peabki siit otsima põhjusi?
Kuskil aetakse pada aga Sina oled seepärast tehtum? Kes Sina?

Ma pean und pühaks. Magavale inimesele midagi seletada? Raputada on vaja. Smile
[/quote]
Me Nautiga püüame ju teid rapputata – aga kõik kisavad – jätke meid rahule – laske meil magada!
Kuidas siis magajaid ülesse äratada – kui magaja seda ei taha!
Selgita kuidas?

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
äikesepoiss
Vana kala

13-07-2020 17:00
Postitus: #228
Et ikka üles? Kindel? Pole unenägu unenäos?
Q11
Veteran

13-07-2020 17:16
Postitus: #229
„Uni unenäos“ tähendab, et ego võttis Valgustumise „enda omaks“. Ehk siis lõi Valgustumisest järgmise kujutluse.

https://ärkaja.com/index.php
kalldunn
Veteran

13-07-2020 18:18
Postitus: #230
(13-07-2020 17:00 )äikesepoiss Kirjutas:  Et ikka üles? Kindel? Pole unenägu unenäos?
„Uni unenäos“ tähendab, et ego võttis Valgustumise „enda omaks“. Ehk siis lõi Valgustumisest järgmise kujutluse.

Päh! Tita kaka!

lahendused
Veteran

13-07-2020 20:19
Postitus: #231
Teejuhi struktuur ja omadused:

1) Teejuht on IGAÜHEL OMA (Teejuht, ehk Kõrgem Mina, ehk Igavikuline vaim, ehk Tervikolemus, ehk shamanistlik Ülemine Ilm: Teejuhi sisuks/olemuseks on igavikulised väärtushinnangud & aluspõhimõtted, millede alusel ta meid juhendab).

2) Teejuht POLE ABSOLUUTSELT PUHAS igaviku/algallika peegeldus, vaid on "määrdunud" (igaühel omamoodi: mõnel vähem, mõnel rohkem) ... näiteks kui inimese Tervikolemus on kaldu orjanduse/allutamise poole, siis on ka Teejuhi "soovitused" kaldu orjanduse/allutamise poole - kui aga inimese Tervikolemus on "piisavalt puhas", siis on ka Teejuhi soovitused piisavalt puhtad - kui inimese Tervikolemus on mingis nurgas/harus tühi/täitmatu/arenematu (a'la ei mõista keeriseid ja kaootilist liikumist), siis on ka Teejuhi vastavad juhised antud teemas nõrgapoolsed.

3) Teejuht peaks olema teadlik "enda" eelmistest ja järgnevatest kehastustest: kuid see eeldab arengutaset põhjusliku tasandini (kes on allpool põhjusliku tasandit, need "ei mäleta" oma eelmiste kehastuste sõlmpunkte, kuna seal pole olnud midagi põhjusliku - Igavik ei salvesta "jämedat" mentaali/tunded/eeterliku).

4) Igasugu "inspiratsiooni puhangud" ja loovuse hetked on Teejuhi poolne mõjutus ... Naudi poolt mainitud "vestlus" on vaid üks vorme Teejuhiga suhtlemiseks (üsna väikse ribalaiusega, st suurema ribalaiusega kanali kasutajad liigitaks selle pigem maiste meelte teeneks)- minul on taoline suhtlus pigem "otsese teadmisena" (teatud situatsioonides tuleb "otsene teadmine", mis sisaldab endas tuhandeid lauseid/vestlusi hetkega, st "lihtsalt äkki tead midagi, mida eelnevalt ei teadvustanud ennast teadvat" - muidugi pole taolist kanalit pidevalt, st enamus aga saab ikkagi maised mõtteid mõelda.

5) Näide sellest, mida Teejuht ei suudaks: Igavikust (Atma) kõrgema struktuuri (Anupadaka ja Adi) olemuse kirjeldus: taolistesse kõrgustesse jõutakse alles peale maistest kehastuste-tsüklitest väljumist ... ehk Teejuht juhendab maist elu vaatega Igavikust - kuid Igavikus olles ei saa kirjeldada Igavikust kõrgemal asuvat.
(selle postituse viimane muutmine: 13-07-2020 20:24 lahendused.)
Q11
Veteran

13-07-2020 20:39
Postitus: #232
„kuid Igavikus olles ei saa kirjeldada Igavikust kõrgemal asuvat.“
Ma panen lihtsamalt – Sügavas Unes puudub väljend „Kõrgemal Asuv“...

https://ärkaja.com/index.php
äikesepoiss
Vana kala

14-07-2020 05:58
Postitus: #233
(13-07-2020 18:18 )kalldunn Kirjutas:  „Uni unenäos“ tähendab, et ego võttis Valgustumise „enda omaks“. Ehk siis lõi Valgustumisest järgmise kujutluse.

Päh! Tita kaka!

Natuke karmilt öeldud. Meetodid ongi erinevad ja otsija nägu.
kalldunn
Veteran

14-07-2020 08:28
Postitus: #234
(14-07-2020 05:58 )äikesepoiss Kirjutas:  
(13-07-2020 18:18 )kalldunn Kirjutas:  „Uni unenäos“ tähendab, et ego võttis Valgustumise „enda omaks“. Ehk siis lõi Valgustumisest järgmise kujutluse.

Päh! Tita kaka!

Natuke karmilt öeldud. Meetodid ongi erinevad ja otsija nägu.
Ka otsijad on erinevad. Leitakse mingi teeots ja arvataksegi et see on ainuõige. Ei hakatagi kõrvalharusid uurima. Kuid tihti on nii et pisike kõrvalharu viib hoopis suurele teele. Mitte midagi ei tohi tähelepanuta jätta. Ronige Feraari seljast maha ja hakake jalgsi astuma. Näete, kuulete ja tajute palju rohkem. Ning liigute palju kiiremini edasi, kui Feraariga!

Naut
katselendur

15-07-2020 17:08
Postitus: #235
Vastuseks mõnele eelpoolöeldule.
"Mängu läbi nägema" minu teada ei tähenda pealiskaudsust. Juba sõna "läbi" etümoloogia on justkui täpselt vastupidine? Pealispindsuse loob aga reeglina ikka ego. Ehk kõikvõimalikud võimumängud, soovi teise inimesega vesteldes mitte selgitada sedasama Tõde, saada uut ainest edasiliikumiseks vaid eelkõige nö. teisele vaid "ära teha", paika panna, alandada jne. Minu jaoks oligi seesama Vesiliku mängu läbinähtavus selles samas tema pisikeses egotripis. Või miks muidu alustada oma küsimusi teise nimetamisega paadunud psühhopaadiks nagu ta seda tegi ja seejärel torutada huuli,et uhh, ei mindudki leili? No iga kord ei viitsi jah, selliste mängukeste peale leili enam minna. 
No nimetagem siis seda pealegi pealiskaudsuseks. Mul kama. : )

Mis puudutab äratamisse läbi raputuste, siis... ma ise justkui ei tunne sellist endapoolset vajadust kedagi raputada või sakutada.  Kalldunnil on selles osas ilmselt tugevam missioonitunne või inimarmastus või muu eesrindlikum omadus. Minu poolest võivad kõik magajad põõnata kuipalju tahes ja nii kaua kui soovivad. Kutse ärkamise või mingilegi arenguteele astumiseks on ikka sügavalt sisemine kutse. See kas tekib või ei teki, kuid fonomen ise on ikka vaid inimese enda sees.
Lisaks olen veendunud, et vägisi ei saa aidata kedagi. 
Kes rohkem aga selle teema vastu huvi tunneb, siis veel kord: ärkaja.com. 

Hehee. No ja loomulikult on Lahendused ikka igas küsimuses Liivimaa Parim Ratsutaja. Kuis muidu. : ))  

Q11-ga olen aga nõus. Igavikulisuse pole "ülemat" ega "alamat". Sama hästi võime tahta, et lõpmatus ikka tolle "lõpu" kirjeldamisega kuidagi maha saaks. 

Kõrgema Mina nn. määrdumisega ei saa ka justkui nõustuda. Selliseid konstruktsioone loob ikka seesama inimlik ego oma inimlikult maistest mõttekonstruktsioonidest ning arusaamistega sellest, mis on ikka must või valge, räpane/puhas ja muu kahesus. Vaimses maailmas sellist asja pole. 
Nn. tumedust (või räpasust) ei tekita ka mingi väline olend kellelegi vaid inimese enda võimetus või tahtetus liikuda valguse poole. Kuid seegi pole reeglina permanentne nähtus ja muutuseks võib kuluda vaid Hetk.

Suhtlemine Kõrgema Minaga.
Teate, võite muidugi vaielda, kuid see on siiski dialoog.
Misiganes vormis, kuid siiski nii, et teie küsite - tema vastab, tema küsib - teie vastate. Kasvõi ei-ja vorm on siin ok ning sellest edasi jõutakse ka parema ehk sisukama seadistuseni ehk inimese võimele eristada konkreetseid sõnu, termineid jne. Nagu olen ennegi öelnud, need Kõrgemad Minad reeglina ei blaata. Vastused on selged, konkreetsed ja pigem lühidad. Retoorikasse ei laskuta.  Ja loomulikult vestlus oma Kõrgema Minaga ei tähenda laialivalguvust. See tähendabki ikka ja taas konkreetseid vastuseid teie konkreetsetele küsimustele. Mida täpsemalt ka detailides on formuleeritud küsimus, seda täpsem tuleb vastus. 
Igasugused monoloogi vormid .... noh... selliseid jutlusi võivad pidada kusjuures  väga mitmed olemused, kasvõi kõrgematel vaimsetel tasanditel olevad teiste tsivilisatsioonide Kuraatorid (nii humanoidsed kui plasmoidsed), kuid need pole siiski Kõrgem Mina.
Muide, selline "tuhat lauset sekundis" ja sellele järgnev üldteadmise fenomen on suht tüüpiline just plasmoisete olemuste transleeringutele. Need jah, kipuvad lobisema suht katkematult, sest nende "kõne" struktuur on inimeste omast totaalselt erinev. Kõrgem Mina olete aga tõepoolest teie ise. Kui te iseenda või oma lähedastega ei räägi stiilis "tuhat lauset sekundis", siis pole seda põhjust teha ka teie Kõrgemal Minal, kas pole?

Mis puudutab seda, et suhe KM-ga on meeleline, siis jah. See on oluline moment. See on tõepoolest pigem tunnetuslik protsess. Mõistusega pole siin sõna otseses mõttes mitte midagi teha ning justnimelt - mõistuse pidevatest omaalgatuslikest mahhineerimistest, konstrueerimistest ja mingitest seniomandatud "tarkusest" tuleks end vähemalt selle protsessi ajaks võimalikult priiks teha. 
Kuid sellestki on eespool juttu olnud. 
(selle postituse viimane muutmine: 15-07-2020 19:15 Naut.)

... parema kogemuse saamiseks palun lülita oma teadvuses blokeerija välja
äikesepoiss
Vana kala

15-07-2020 17:59
Postitus: #236
(15-07-2020 17:08 )Naut Kirjutas:  Q11-ga olen aga nõus. Igavikulisuse pole "ülemat" ega "alamat". Sama hästi võime tahta, et lõpmatus ikka tolle "lõpu" kirjeldamisega kuidagi maha saaks. 

Kõrgema Mina nn. määrdumisega ei saa ka justkui nõustuda. Selliseid konstruktsioone loob ikka seesama inimlik ego oma inimlikult maistest mõttekonstruktsioonidest ning arusaamistega sellest, mis on ikka must või valge, räpane/puhas ja muu kahesus. Vaimses maailmas sellist asja pole. 
Nn. tumedust (või räpasust) ei tekita ka mingi väline olend kellelegi vaid inimese enda võimetus või tahtetus liikuda valguse poole.  

Igavik on armunud aja saadustesse. Kuidagi ei tahaks uskuda, et "Kõrgema Mina maailm" on vaesem kui "madalama mina" maailm.
Naut
katselendur

15-07-2020 18:21
Postitus: #237
(15-07-2020 17:59 )äikesepoiss Kirjutas:  Igavik on armunud aja saadustesse. Kuidagi ei tahaks uskuda, et "Kõrgema Mina maailm" on vaesem kui "madalama mina" maailm.

Igavik on armunud? Oo, see oli ilus metafoor. : )
Väidetavalt on sellessamas Ärkamises vähemalt esiotsa tõepoolest justkui alaline armumise tunne sees. Armunult me aga oleme reeglina armulised ja avatud, me ei pabla tühjatähja pärast, ei karda suurt midagi ning tajume pidevat head energiat meid kandmas.
Aja saadused on aga mateeria võrratud avaldusvormid ja ka oma ajutisuses eraldamatud ajatuse nägemusest. Mh?

Vaesem/rikkam? : )
Ei tea. Ühel juhul (vähemalt siinses kehastuses) on üks planeet, teisel juhul kogu Universum. Hehee.
Ja mingil põhjusel ka minu see Kõrgem Mina eelistas nimetust Teejuht. Lisaga, et pole tegelikult ei kõrgemat ega madalamat, on ainuke.
No see "Mina" siis.

äikesepoiss
Vana kala

16-07-2020 09:07
Postitus: #238
(15-07-2020 18:21 )Naut Kirjutas:  Igavik on armunud? Oo, see oli ilus metafoor. : )

Ilus kujund tõepoolest. Kui sedasi välja lõigata ja unustada teine pool.

Igavik on armunud ajalikku. See seotus on tegelikult vahetum ja vastandumisest kõnelda siin on sama kohatu kui sobiv. Smile
Valgustuse otsija nägu on nii teekond kui tulemus.
(selle postituse viimane muutmine: 16-07-2020 09:30 äikesepoiss.)
Naut
katselendur

16-07-2020 10:50
Postitus: #239
Ok, uuesti:
Igavik on armunud aja saadustesse? Oo, see on ilus metafoor.

Ära siis vastandu.

äikesepoiss
Vana kala

16-07-2020 11:47
Postitus: #240
(16-07-2020 10:50 )Naut Kirjutas:  Ok, uuesti:
Igavik on armunud aja saadustesse? Oo, see on ilus metafoor.

Ära siis vastandu.

Ei ole selge sinu positsioon. Aga selle veetleva metafoori mõte on intrigeeriv eksju?
Igavik sõltub ajalikust nagu kampsun sõltub lõngajuppidest ja ajalik pürib igavikku...
(selle postituse viimane muutmine: 16-07-2020 11:47 äikesepoiss.)
Naut
katselendur

16-07-2020 12:32
Postitus: #241
Võimalik, et siin mul polegi mingit positsiooni.
Positsioon eeldab justkui staatikat.
Minu huvis on aga liikumine oma dünaamikas ja toimetes.
Kampsunid, lõngad, sokid... see kõik on siiski vorm.
Mateeria misiganes väikseim osa on aga niiehknaa igaviku laps. Ei teagi, kas sellest tulenevalt just tema, (see lõng või sokk) siis pürib sinna igavikku või igavik lihtsalt tõmbab.
Võimalik, et see tõmme on hoopis vastastikune.

kalldunn
Veteran

16-07-2020 13:35
Postitus: #242
Kirjutaksime selle aktsioomi hoopis nii:
Igavik on energia liikumine ja muutumine ajas – algusest lõpu – ja lõpust alguse poole.
Märk lõppmatus.
(selle postituse viimane muutmine: 16-07-2020 13:40 kalldunn.)

lahendused
Veteran

16-07-2020 13:41
Postitus: #243
(15-07-2020 17:59 )äikesepoiss Kirjutas:  Igavik on armunud aja saadustesse.

Analoogia1: Igavik=latt vorsti, Aegruum=õhuke viil vorstilatist .... Igavikus on neid "õhukesi vorstiviile" liiga palju koos, ning vorstilatt kaotab arusaamise selllest, et ta koosneb õhukestest vorstiviiludest.

Analoogia2: Pipi Pikksuka soov "kõik arstirohud üheks super-rohuks kokku segada" oleks Igaviku analoogia - kuid eraldiseisvad arstirohud oleks Aegruumi analoogia .... mingi konkreetne arstirohi üksinda on tugev/tõhus ühe kindla haiguse suhtes - kõik arstirohud kogumina on nõrgad, kuid suudaks mistahes haiguse seljatada.
äikesepoiss
Vana kala

16-07-2020 22:15
Postitus: #244
Ka kõige hallimasse päeva toob vürtsi väike kimbuke värvilisi analoogiaid.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  OMA MAAILMAS KÕIGE TUGEVAM Krt 23 6,065 07-02-2013 17:23
Viimane postitus: Krt
  Kuhu jääb OMA usk? Celtic 0 1,806 24-08-2008 11:12
Viimane postitus: Celtic

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog