•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Abort
(06-04-2019, 15:55 )Naut Kirjutas: Ma tunnen, Punahabe.
Pole ma nö. poisike ja pole ka vaid vati sees kasvanud.

Osad lihtsalt mängivad oma puberteedieas normaalseks peetavaid (hormoonid, maailmakompamine, paaritusvärgid jne) ting- ja ringmänge aga suht mutistumiseani välja.
Võik nagu välja kasvada aga no ei saa mitte.
Ikka nina kellegi lukuaugus või püksivärvli vahel ju huvitavam justkui.
Või see pidev nö. külgekleebitud (ka iseendale) hinnalipikute võrdlemine.

Aga no ei ela kõik naised (ja isegi mitte valdav osa, mu meelest) sellistes igikestvates paranoiades. Ei ela.

Poisike, jah, sa enam pole. Aga abortidest ei tea sa tuhkagi.

Hing...kehad, mida nad ärakasutavad oma arenguks....meie koos hingega... Miks keha hülgab hinge ja seega ka tulevase koosluse, miks hinged uitavad uute võimalike rasestumiste ümber...jne jne. Usun, et praegu inimkehas kehastunutest ei tea keegi neile vastust. Kuid arvamusi ja spekulatsioone võivad kõik avaldada...vähemalt siinses foorumis...vähemalt siiani.
Kui just keegi jälle kedagi "vabaarvamuse" pärast ära bännida ei käse.
Vasta
[quote='Minaelan' pid='253339' dateline='1556034695']
Poisike, jah, sa enam pole. Aga abortidest ei tea sa tuhkagi. [/quote]

Ehk ei teagi. Aa sa, nagu saan aru, oled spetsialist? Mitu aborti siis abordispetsialistil Minaelanil endal tehtud? 5 või rohkem?


[quote='lahendused' pid='253297' dateline='1555937361']
[quote]Naut võiks oma kabalistlikult teejuhilt küsida seoses abordiga: kuna liitub OLEM füüsilise kehaga? ... kabalistlik OLEM = üldlevinud HING ... nii saaks ka mingi abordi-teemaga haakuva vastuse (juudiga vaieldes tuleb esmalt mõisted ära defineerida: muidu räägitakse mööda) .
[/quote]

Lahendused. Saan aru, et oled juut? Et kas ma peaksin sinuga rääkima nüüd juutide terminoloogias ja uurima judaistlikke õpetusi ja definitsioone? Sry, hetkel ei ole see mu huviorbiidis esimesel kohal, seega katsu omaenda kablistlike teejuhtidega nendes või muudes teemades kuidagi ise sotid selgeks saada. Mul on tunne, et siin ma sind aidata ei saa, meie suguvõsas pole ei ema ega isa liinis juute (kahjuks?) olnud.

Vasta
(23-04-2019, 19:01 )Naut Kirjutas:
(23-04-2019, 17:51 )Minaelan Kirjutas: Poisike, jah, sa enam pole. Aga abortidest ei tea sa tuhkagi.

Ehk ei teagi. Aa sa, nagu saan aru, oled spetsialist? Mitu aborti siis abordispetsialistil Minaelanil endal tehtud? 5 või rohkem?

Sa pidid ju kõikseteadja olema. Küsid minult Laugh
Vasta
SINA, Minaelan ju väitsid, et ma ei tea.
Ma tunnistasingi: jah, ma EI TEA.
Mul on isegi profiilipildil see tegelane, kellel kõhu peale kirjutatud: DON'T KNOW.
Tõlgin. See oleb eesti keeli "ma ei tea".
Tead hoopis SINA, oled spetsialist lausa nagu aina mõista annad. Et kui teised SINU MEELEST ei tea, siis järelikult oled SINA ju SELLE ALA SPETSIALIST. Küsingi, et kuidas spetsialistiks said? Mitu aborti oled teinud? Kas 5 või rohkem? Vasta, ära häbene ja ära hakka jälle keerutama nagu tavaliselt.
Vasta
(23-04-2019, 19:01 )Naut Kirjutas: Lahendused. Saan aru, et oled juut?

Ma pole juut - kuid ma suudan teiste tekstides tuvastada nö "kablistlike mustreid": üks selline oli ka sinu teejuhi poolses "hing siseneb kehasse sündides" nägemuses ... seega peaksid SINA suhtlema oma teejuhiga kabalistlikes terminites ... seda, kas sina oled juut või mitte mind ei huvita: kuid ära miksi üldlevinud mõisteid kabalistlike mõistetega (a'la kontekstiks, kus käsitletakse üldlevinud "hinge" sisenemist kehasse, lähed sa üle kabalistliku "hinge" definitsioonile peale ja hakkad nii looma ühildamatut jampsi - kui räägitakse üldlevinud "hingest", siis selle kabalsitlik vaste on "olem").

Kabalistide nägemustes siseneb "hing" (mitte segi ajada üldlevinud "hingega") kehasse alles sündimise hetkel -> seega on kabalistide jaoks minut enne sünnitust sooritatav 3. trimestri hilis-abort 39+ nädalal täiesti ok ... terve-mõistuslik inimene saab ju aru, et taoline nägemus on mäda (üldlevinud "hinge" osad juhivad lapse lihakeha arengut juba viljastumisest alates).

Vasta
40 Algjõudu, mis põhjustavad eluarengu, tekivad viljastushetkest alates... see ongi nn. Hing.
Vasta
Neiuke ei soovinud last, oli aus - pole veel valmis. Meespool, enda arvates vaga kristlane, keelas abordi. Võttis lapse enda kasvatada, lasi neiukesel minna ja kirjutab, et on nüüd päris hädas.

https://naistekas.delfi.ee/elu/probleeml...d=85989511

Tsitaat:Tunnen end nii üksiku ja õnnetuna ning see hakkab tunda andma ka mu suhetes lapsega. Tahan olla tore isa, kes armastab oma last, aga tunnen, et ma lihtsalt ei suuda seda teha. Alati räägitakse mingist kustumatust armastusest, mida vanemad oma laste vatu tunnevad, aga minul küll seda ei ole...

Vasta
Sageli on asjad peas kinni. See mis hetkel tundub raske on tegelikult sinu elu tipptund, kõige kaunim aeg.
Kui asjad õigesti selgeks mõtled ,tuleb jõudu jälle juurde.
Muidugi ma ei imesta kui selline lugu on lihtsalt pastakast välja imetud.
Vasta
(24-04-2019, 12:08 )lahendused Kirjutas: Ma pole juut - kuid ma suudan teiste tekstides tuvastada nö "kablistlike mustreid"

Lahendused. Sina pole juut, mina pole juut, minu ema polnud juut, minu isa polnud juut aga vat sinu Teejuht (või kes?) ütles, et minu Teejuht on ikka juut ja koguni "mustriline" ja nüüd me siin vahime kõik üksteisele otsa ja imeme näppu.
Ver iz der id? ווער איז דער איד?

Või kabalistlikke mustreid jah, sina suudad tuvastada. Suudad, suudad. Lisaks suudad panna kõigele tempel latakaga otsaette ja siis saata kuskile vastavasse sahtlikesse. Kui sul ikka sahtlikestel nimed peal, siis kord majas ja rahu selle su lapiku maa peal. Mh? Muidu ei kuidagi?
Aga nännännäää: vatt ei käi kõik maailmas selliste sinu "raamatutarkuste" ja lahterduste järgi.
Pealegi oleks olnud sul kohane küsida juba Nielanderi käest selle teema alguses, et kas tema on ka ehk juut:
(31-03-2019, 05:50 )Nielander Kirjutas: Loode ei ole inimene. See on inimeseks saamise potentsiaaliga rakukogum.
(31-03-2019, 18:44 )Nielander Kirjutas: Aga ma loodan, et keegi ei defineeri inimest DNA põhjal. Tundub, et seda tehakse pigem aju kõrgemate funktsioonide põhjal - mälu, eneseteadvus, mõtlemine. Paarinädalasel või kuusel lootel need kõik puuduvad. On vaid potentsiaal.


Aga ok. Vaatame siiski nüüd järgimööda, mida su need raamatutarkused siis ikka kostavad. Pole na uued tarkused aga no kordame igaks juhuks üle.

In religion, ensoulment is the moment at which a human being gains a soul. Some religions say that a soul is newly created within a developing child and others, especially in religions that believe in reincarnation, that the soul is pre-existing and added at a particular stage of development.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ensoulment

Aristotelese (384-322 e.m.a) aegadel usuti, et inimese hing sisenes kujunevasse kehasse 40-l päeval (meessooline embrüo) ja 90-l päeval (naissoolisel embrüol).
Aga no mida see ajastu ses osas kõike ei näinud. Eespool vist sellest ka juttu, et mis lapsed visati kraavi jne.

Kristluses ja algusega loomulikult katoliiklusest on embrüo (hinge)arengule poogitud ka suht igasuguseid kontseptsioone läbi erinevate aegade ja kes aga viitsis, kuid alates 1896 ehk Pius IX-st on nö. raiutud seadustesse, et abort on keeleatud misiganes rasedusstaadiumis, sest loode on nö. elus juba esimestest eostuse sekunditest.

Seega: kuna SINA, Lahendused, jutlustad meile siin sama printsiip, siis ma eeldan, et oled ka ristiusklane või koguni katoliiklane, sest just sama juttu räägivad ka nemad. Mh? SINU ENDA loogika põhjal siis sellisele (napakale) järeldusele tulles. Või KUI mul oleks soovi sind samavõrd korrektse raamatupidamise tabelikesega sildistada või kuskile "sahtlisse" panna ja SINU MUSTREID pisut lugeda.

Kuigi muidugi ei maksa unustada, et just seesama kristlus on läbi pea kahe tuhande aastase ajaloo KÕIKI nö. juhuslikult rasestunud vallalisi naisi (ja see rasestus on kusjuures leidnud aset tihti just nendesamade meeste väevõimu tulemina) karmilt sellegi poolest ja ühemõtteliselt hukka mõistnud ja teinud kõik, et sellised naised ja veelgi enam - ka nende ELUSAD LAPSED ei omaks ühiskonnas või misiganes väiksemaski kogukonnas sellise juhuslikkuse tulemil mingeid õigusi ning oleksid selgesõnaliselt alavääristatud.
Kristlus ja mistlus.
Seega saame vahva reegli siin selles kristluses ajalooliselt ja samade mõjutendentsidega ilmselgelt ka siiani toimivalt: aborti oli/on keelatud, kuid nn. lapsega naised ja nende ELUSAD LAPSED olid ühiskonnast SELGESÕNALISELT välja heidetud.
KUI ÄGEDAID seadusi veel annaks teha?
Veel parem oli vaid nn. nõidadega nende veekatsetega. KUI läheb põhja ja upub ära, siis oli ikka süütu, KUI aga tõuseb pinnale, siis ikka ilmselege nõid ja vaja maha põletada. No sama keiss. Või mis? Sünnita aga, sest muidu on patt (oomaigaad), KUI aga laps käes, siis on ühe patuse asemel saame kaks (naine+laps) ja tehakse KÕIK, et nende elu oleks ikka pidevas häbis ja alanduses.

Seega MILLISTE RAAMATUTE "õpitud" tarkust, te lugupeetav, antud hetkel ikkagi kaitsete ja nö. nui neljaks lausa ÕIGEKS peate?

Aga ok. Läheme nende va raamatutarkustega edasi.

Judaism.

The soul (neshama) comes into the body when the embryo is already formed, was convinced by Antoninus Pius ( 135-217) that it must enter the body at conception, and considered the emperor's view to be supported by Job 10:12,the tractate Sanhedrin of the Talmud mentions two views on the question.
In a variant reading the rabbi's first statement was that the soul entered the body only at birth.


Talmudi järgi seega inimese hing siseneb sündimisel.
Kust nad selle "tarkuse" aga võtnud siis ikka on, mis? Lihtsad mõtlesid välja?
Ja kristlased vat EI MÕELNUD? Kristlastele (ja muidugi ka sinule) tuli see "teadmine" pühast vaim(ustusest) või vaim(ukusest)? Või vaim(utusest) ehk hoopis? Või sosistas Jahveonu ikka isiklikult kõrva ja nüüd om aamen ja muumen?

Või taas sinu loogika: kas kõik, kes ei tunnista kristlikke kontseptsioone on automaatselt kõik juudid?

Või kas sinu meelest Kabalismi alla võib automaatselt panna kõik, mis ütleb, et inimese elu pole juhuslik ja hingel on enesemäärangu õigus alates eostusest kuni sünnini ja maise keha surmani?

Tore "tarkus" sul seal riiulikestes sel juhul.

Aga liigume edasi. Neid igasugu "tarkuste" variatsioone saame veel kopaga.

Islam

We created man from an essence of clay, then We placed him as a drop of fluid (nutfah) in a safe place, then We made that drop into a clinging form (alaqah), and We made that form into a lump of flesh (mudghah), and We made that lump into bones (idhaam), and We clothed those bones with flesh (lahm), and later We made him into other forms—glory be to God, the best of creators! (23:12-14)
jne.

See traditsioon väidab seega, et hinge sissekolimine embrüosse toimub (alates 40-ndast) kuid valdavalt siiski 120-ndal päeval (4-ndal kuul) peale viljastumist. Sinnamaani peetakse embrüot pigem objektiks.
http://www.ilmgate.org/when-does-the-sou...the-fetus/


Hinduism

Traditsiooniline hinduism arvab, et iga reinkarnatsioon saab alguse viljastumise hetkel, kuid kogu oma usundilise süsteemi paindlikkuse tõttu käiakse erinevatel põhjustel embrüotega suht vabalt ringi kui nii võib öelda.

So technically, the soul can be said to enter the womb or into the body at conception. As explained above, actually it doesnt “enter” the womb or a body but becomes “associated”, even becoming the cause for creation of a new body/life/conception.

Ehk siis taas väide, et hing ei sisene embrüosse vaid saab olema kõigest seotud nö. väljavalitud kehaga. Ja edasi lugedes: mitte keha ei oma hinge vaid vastupidi: hing haldab keha.
https://www.quora.com/At-what-stage-does...n-or-later

Arvestades hinduismi üldhumaanseid printsiipe, siis abort pole seal loomulikult aktsepteeritud ja erinevalt Euroopast ja muust (eelkõige) kritlikust maailmast on sealpool suur lastekultus tunduvalt teisetähendsulikum, kui meil siin läbi kõigi sajandite nendesamade kristlike kihutuskõnede, kus öeldakse ühte aga käitutakse risti vastupidi. Näiteid juba tõin sellest allutavast ja silmakirjalikust REAALSUSEST.

Budism

No siin lisaks väike üldhariv ja üldine ülevaade loote füüsise arengust emaüsas:
During the fi rst month, the fetus passes through the stages of kalala, budbuda (bubblelike), and pin․․ da (a roundish lump), becoming solid by the end of the fi rst month. By the end of two months, the head has developed; aft er three months, the feet; four, the ankles, belly, and hips; fi ve, the back; six, the mouth, nose, eyes, and ears. In the seventh month, the fetus is joined with the soul ( jīva). In the eighth month, it is complete in its parts, the sex and certain birth defects are determined, and the senses and consciousness can operate. In the ninth month, it is complete in all its qualities and knowledge, and it remembers its past births and its good and bad karma. Aft er this, the fetus contemplates the suff ering of repeated births and deaths and resolves to study Sām․ khya and Yoga in order to achieve emancipation, but when it is born, it forgets its rebirths and karma.

Siin on ära märgitud, et loode ühineb kõige elava essentsiga alles 7-ndal kuul. Kuid siin on nö. koolkonniti siiski taas üksjagu erinevusi.
Detailsemalt siin:
http://www3.nccu.edu.tw/~ckeng/doc/Kritz...ding_3.pdf

Ja see oli nüüd vaid suuremate usuvoolude käsitlused Hinge sisenemisaegadest.
Igal ikka OMA Tarkus või "tarkus" või tarkusekene. Igal ikka isemoodi "kanaldatud" oma jummelitelt või guruonudelt või muidu krt-teab-kust.
Nagu ka sinul.

Et kui nüüd minu mingi teooria, hüpotees või arvamus ühega neist ülaltoodutest ühtib, siis nagu mis? Pean ikka minema seelikusaba näpus otsaga templisse, sünagoogi või hakkan kirko poole köögutama? No, et "märgid" ju näitavad, KUHU ma peaks kuuluma. Kuidas sulle endale selline pilt tundub? Loogiline? Või ikka piisavalt tobe juba?
Tubli. Kui see viimane. : P
Sest ei, sõbrake, nii need asjad paraku ei käi. Sina võid oma raamatu(pidamis)tarkustega teha oma meeleheaks igasugu jaotusi, kuid ei maksa oma lahterdamislahmimistega ka nii hoogu minna, et OMA MÕTLEMINE või veelgi enam TUNNETUS täiesti blokeerub.

Eriti mingis kristluse soustis. Sest just neid vaateid sa siin ka esindad.
Või sul selline salaJahwe jüngerdamine hoopis, mis? Kapikristlane vä?
Ah ei ole?
Aga minu "sahtlikese" järgi lähed täiega sinna kasti. Niiet nii nagu sina lahterdad teisi, ole valmis, et teised lahterdavad ka sind, Lahendused. Õiglane? Jah, õiglane.

Kuigi, kui hakata siiski sisse tooma erinevate rahvaste, aegade ja uskumuste erisusi sellesama hinge sisenemise või kujunemise teemal, siis vaid 3-4-ga me kaugeltki ei piirdu.

Ameerika põlisrahvastel on hinge jaoks näiteks üldse 3 kontsepti (mis loomulikult peale kristiaanluse tasatihendust nö. üheks ja issandale kuuluvaks taandati). Aga ehk on siiski siin teemas kellelegi huvitav.
1. Ego-hing (suap), mis kehastub esimesel hingetõmbel.
2. Vaba-hing (navushieip), mis on võimeline kehast lahkuma unes, transis ja koomas. Just see Hinge osa nö. korraldab ka kohtumisi oma Teejuhiga või Kaitsevaimuga.
3. Keha-hing (mugua), mis aktiveerub inimese ärkvelolekul.

Erinevad selle piirkonna põlisrahvad muidugi varieerivad seal seda hingede arvu. Kuskil on neid 2, kuskil 4, kes siis ka peale inimese surma võivad liikuda nii seal kui siin. Seesama Vaba-hing aga võtab lapse üle siiski tema sünnihetkel.
https://nativeamericannetroots.net/diary/1148

Siin veel erinevaid aegu ja kontseptsioone, et millal ja mis, kuskil väidetakse ühte, kuskil teist ajurveedast sikhismini. Lisaks mõned õpetused, kuidas ikka vahepaelsetest olekutest sündida suurepärasesse Aasiasse (kus hing siiski kõige paremini areneda saab) ja mitte Euroopasse, Aafrikasse või Ameerikasse. Peris naljakas.

Erinevad on muidugi arusaamad hingestaadiumitest Inglismaal, aborigeenidelt Austraalias või Malaisias, kus taas daatumid hinge iseseisvuse kohta kõiguvad lootel alates 7-st päevast kuni 5-nda arengukuuni või kus tulevaste laste hinged piiluvad oma vanemate järgi juba varasemalt, kui mees-naine üldse voodinigi pole ehk jõudnud.

Kuulus naisjoogist okultist ja müstik Mother of Sri Aurobindo Ashram aga väidab, et hing võib valida enda nö. sisenemiseks nii kõige esimese viljastumise hetke kui ka samahästi hetke kui sünnitakse siia maailma reaalselt.
No ja miks mullegi see meie hinge valikuvabaduse kontsept siiski vägagi veetlev siiski tundub...

If the soul is of a very high order, it may send an emanation of itself which hovers around its chosen body and closely follows its physical growth. Only after the body has attained sufficient maturity of development does the soul descend into the body. Until that time, the soul remains in the higher mental region or the vital or subtle-physical world, watching and governing the growth of its chosen embodiment.

Niiet taas võimalus, et iga individuaalne Hing ise valib, mida teeb.

Siberi uskumustes on veendumus, et lapse hinge määravad selle suguvõsa esivanemad.

Kanada Esimene Natsioon ehk põlisindiaanlased (Ojibwe, Ojibwa, Chippewa, or Saulteaux are an Anishinaabe people of Canada and the United States) ka neil tuuakse laste hinged "teiselt poolt" vahetult enne lapse sündi.

Ka jakuutidel on uskumus, et Suur Jumalanna, kõigi naiste kaitsja, juhib lapse hinge kehasse siis, kui naine hakkab sünnitama.

Väga mitmeid uskumusi on ära toodud sellest, et hing vupsab inimesesse tema esimesel iseseisval hingetõmbel. Hing ootab, kuni "maja" saab valmis, kuigi nö. viibides pidevalt ema läheduses, et ehitada üles oma füüsiline, astraalne ja mentaalne keha.

Ka koloriitsel Haisla põlisnatsioonil on teadmine, et hing siseneb lapsesse vahetult enne reaalset sünniprotsessi ja tihti on see keegi esivanematest.

Samad uskumused on kusjuures ikka väga väga väga paljudel põlistel Ameerika rahvastel.
/Keda ma loodan, Lahendused, ka juutluse "mustrites" ei hakka ehk siiski süüdistama./

Tai rahvusel aga on uskumus, et lapsel on koguni 33 hinge, mis kõik sobituvad eri kehaosadesse. Kõige tähtsam hingeosa siseneb aga sünnihetkel (silmad, nina, keel, kõrvad).

Osades India piirkondades arvatakse, et loote hing võib naise raseduse jooksul mitmeid kordi üsas viibides ümber mõelda ja keha vahetada.

Noja kirjutise lõpus veel hulk antroposoofilisi käsitlusi samal teemal Egiptusest (sealgi kujuneva inimfüüsise hingearengu mitmed erinevad etapid mainitud) kuni kelleiganes ja milleni iganes.
http://ayurmater.blogspot.com/2012/09/so...-womb.html

Nii palju siis ERINEVAID raamatu tarkusi siit nurgast ja sealt nurgast, lugupeetav Lahendused.

Lahterda nüüd ära ja pane uus "diagnoos". Mulle või mu Teejuhile, pole vahet.
Kuigi... vahelduseks soovitaksin tegeleda sul ehk hoopis iseenda stampide ja riiulikappide renoveerimisega. Või vähemalt püüuga sealt tolmu vähemaks võtta.
: P

Vasta
Kus on palju sõnu seal on palju tühisust.
Tapmine on tapmine, olgu hingega või mitte.
Vasta
No ei tea jah, Punahabe, miks see piibeldus siis ikka nii rohkesõnaliseks ikka kirjutati.
: P
Vasta
Naut, sa ei saa aru oma pikkade copy-pastede mõttest:

(24-04-2019, 23:18 )Naut Kirjutas: [i]The soul (neshama) comes into the body when the embryo is already formed , was convinced by Antoninus Pius ( 135-217) that it must enter the body at conception

Talmudi järgi seega inimese hing siseneb sündimisel.

Ehk sinu enda tsiteeritud tekstides öeldakse selgelt "embrüo on moodustunud" (viljastumise lähi-ümbruse aeg) ja "viljastumisel" ... kuid sina loed/järeldad siit ikkagi "sündimisel" --> tegu on kas mingite "silmaklappidega" (suutmatus näha kirja pandu sisu), või mingi "selektiivse programmiga" (sõltumata argumentidest ollakse enda idee-fiks'is kinni)?

------

Lõpuks jõuame ikkagi selle "paabli torni" juurde tagasi (erinevad keeled & mõisted, et inimesed üksteisest aru ei saaks) .... ehk HING tähendab erinevates õpetustes täiesti erineviad asju: üldlevinud tähenduses olev "hing" (kui eeterlik + tunde + mentaal + põhjuslik keha) siseneb-liitub füüsilise kehaga VILJASTUMISEL - kuid kabalsitlik "hing" (kui kitsalt mentaalse tasandi objekt hingeloomade-oskuste näol) siseneb-liitub sündimisel - üldlevinud "hinge" kabalistlik vaste on "olem" (need, kelle jaoks siseneb hing sündides, peaks mõiste "hing" asemel kasutama mõistet "olem").

-----

Naut, kui sa tahaks sisuliselt teemaga edasi minna, siis:
1) Küsi oma teejuhilt, kuna siseneb-liitub "olem" (kui eeterlik+ tunde + mentaal + põhjuslik), ehk neshma füüsilise kehaga (vaata et sa teejuhilt "olemi" asemel "hing" ei küsi: muidu saad endise "paabli torni" stiilis moonutuse).
2) Eraldi küsi veel teejuhilt üle, kuna "olemi" üks komponent, taime tasandis asuv tunde-kiht liitub füüsilise kehaga.
Vasta
KUI tahad teemaga edasi minna, Lahendused, siis tee vahet, mis on kabalism ja mis mitte, kes on juut ja kes mitte. Sinu (kirvega tehtud) lahterduste järgi tuleb välja, on pool maakera juudid.
I do not think so.
Näited kandikul sulle üle maailma kokku toodud ja ole hea, süvene natuke ka SISUSSE. Loe linke ja otsi erinevate põlisrahvaste uskumusi, mitte ära keksi oma kristluse kontseptikesega vaid lehvitades.

Oma mingite "olemite" kohta küsi aga oma teejuhilt või jahveonult või maitea, mis raamatupidamise gurumurudega sa seal suhtled.
Mina mingeid sinu "olemeid" ei tea ja seega ei heebreas ega jidišis kellegagi ei suhtle. Vat ei huvita.

Kõik need su üsades laaberdavad joodikud ja olemid on sügavalt sinu enda teema, seega tegele, ole hea, nendega siiski ise.
Vasta
(25-04-2019, 09:16 )Naut Kirjutas: Sinu (kirvega tehtud) lahterduste järgi tuleb välja, on pool maakera juudid.

Pool maakera pole juudid, vaid nad kasutavad kabalistlike termineid segiläbi kohalike terminitega ... terminite segiläbi kasutamisest tuleneb aga "paabli torn", ehk sõnade erineva tähenduse tõttu ei saada üksteise tekstidest aru (a'la lugedes "hing" mõtleb üks ühte mõistet, teine teist mõistet: ning siit tuleneb sisutühi vaidlus, mille algpõhjuseks on "paabli torn").

------

Lõpetamaks seda tobedat "mis on hing" teemat aborditamise kontekstis, panen kirja endapoolse nägemuse hinge komponentidest & nende liitumisest-sisenemisest füüsilise kehaga.

Hing koosneb:

1) Eeterlikust kihist, ehk elujõust, tahtest, mõistmisest (kuidas erinevaid elujõudu moodustavaid energiaid ära tunda) ... see komponent on olemas juba "enne seksimist", st tulevase lapse tervikolemus on välja valinud tulevase ema & isa, ning "ootab" võimalust kehastumiseks (a'la tundlikumad naised näevad oma tulevast last unedest ette mitu kuud & aastat enne viljastavat seksi).

2) Taime tasandis asuvast tunde kihist, ehk väest, ehk ühendustest erinevate maailmade vahel ... see komponent liitub-ühineb füüsilise kehaga viljastumise hetkel ... koos selle kihi lisandumisega "reserveeritakse" tohutu kogus peen-tasandi energiat, et surma järgselt saaks tagasi "Null-reaalsusesse = Igaviku =Atmasse) ... see energia tuleb nö "seksimisega kaasneva väsimuse & kurnatuse arvelt" (kui teadlikutl last teha, siis naine imeb seksides mehe elujõust üsna tühjaks: ma olen palju lapsi teinud, tean millest räägin).
Probleem on aga "kunst-viljastamises": siin pole eelnenud nö "loomuliku seksi" (mille käigus naine mehe elujõust tühjaks pumpab), ning seega pole ka kuskilt võtta nö "tagasi-sõidu-piletit-nulli" ... kunstviljastamise käigus "vistakse minema" mitmeid nõrgemaid embrüosid, ning neil pole "tagasi sõidu piletit & pole ka füüsilsit keha": nad jäävad siia kahe maailma vahele kinni-lõksu.

3) Looma tasandis asuvast mentaali kihist, ehk oskusestest, ehk hingeloomadest ... see komponent liitub füüsilise kehaga sündimise ajal ... kabalistid nimetavad seda komponenti "hingeks", ning nende jaoks on aborditamine 3. trimestri lõpuni 39.nädalal ok ... tavamõistes koosneb "hing" aga kõigist 4-st komponendist.

4) Inimese tasandis asuvast põhjuslikust kihist, ehk kausaalsus, ehk põhjus-tagajärg, ehk teadvustamine, ehk käitumis-mustrite nägemine ... see komponent avaldub tüüpiliselt peale teismelise-iga (kuid mõnel arenematul "inimkehas taimel & loomal" ei avaldu ta isegi vanaduses, kuna teda lihtsalt pole).

Eelnevad punktid 1,2,3,4 moodustavad HINGE .... hinge juhib-animeerib igavikus asuv TERVIKOLEMUS (rahvakeeles ka "igavikuline VAIM" - mitte segi ajada kabalistliku "vaimuga", mis on eelneva teksti-osa nr2 objekt).

------

Ühesõnaga oponendid, pange samuti kihti kihi haaval kirja endapoolne nägemus "hinge koostisest" ... samuti see, millal erinevad hinge osad liituvad füüsilise lihakehaga ... alles siis saab argumenteeritult rääkida "hinge liitumisest füüsilise kehaga".
Vasta
Noja taas üks kiviklibuke sellele va Paabelitornindusele lisaks. Igal konnal ikka oma valmis heegeldatud mättake ja sealt otsast siis toda "oma tõde" ja "oma tabeleid" ainuõigeks ka peetakse.
Kõik, mis sinna oma valmistreitud lahtrikesse ei sobi, nendesamade OMA kopipastedega ei haaku, on loomulikult väär(astunud), olgu või mitmesetme tuhandeaastased muude põlisrahvaste ja usundite arusaamad. Ja nii me siis ka aina siin paabeldame.
Targutan, mis muud.
Kabalistlikke termineid aga ei kasuta Ameerika põlisrahvad, jakuudid, siberi põlismütoloogia, malaisia šamaanid jne jne, vaid antud juhul siiski eelkõige SINA, lahendused. Et oma lahterdamist iseendale "läbinäritavaks" teha. Kogu su "muster".
Sinu exelielus.
Vasta
(25-04-2019, 08:58 )lahendused Kirjutas: Naut, sa ei saa aru oma pikkade copy-pastede mõttest:

(24-04-2019, 23:18 )Naut Kirjutas: The soul (neshama) comes into the body when the embryo is already formed, was convinced by Antoninus Pius ( 135-217) that it must enter the body at conception.
Talmudi järgi seega inimese hing siseneb sündimisel.

Ehk sinu enda tsiteeritud tekstides öeldakse selgelt "embrüo on moodustunud" (viljastumise lähi-ümbruse aeg) ja "viljastumisel" ... kuid sina loed/järeldad siit ikkagi "sündimisel" --> tegu on kas mingite "silmaklappidega" (suutmatus näha kirja pandu sisu), või mingi "selektiivse programmiga" (sõltumata argumentidest ollakse enda idee-fiks'is kinni)?

Veel kord (dlja osoba tupõh) või neile, kes EI VIITSI kogu lingina osutatud teksti siiski juurde (oma lahtrite jaoks) lugeda ja võtavad KOGU tekstist välja ühe lausekese:

Jewish views on ensoulment have varied. Rabbi David Feldman states that the Talmud discusses the time of ensoulment, but considers the question unanswerable and irrelevant to the abortion question.[49] In recounting a purported conversation in which the rabbi Judah the Prince, who said the soul (neshama) comes into the body when the embryo is already formed, was convinced by Antoninus Pius that it must enter the body at conception, and considered the emperor's view to be supported by Job 10:12,[50][51] the tractate Sanhedrin of the Talmud mentions two views on the question.

In a variant reading the rabbi's first statement was that the soul entered the body only at birth.

Other passages in the Talmud, such as Yevamot 69a and Nidda 30b have been interpreted as implying that ensoulment may occur only after forty days of gestation.[52] The Talmud passages, whether speaking of ensoulment at conception or only after forty days, place the views of the rabbis within Greco-Roman culture, whose ideas the rabbis then linked with texts of Scripture and endowed with theological significance.[53]

The view of ensoulment at conception harmonizes with general lore among rabbis about conscious activity before birth.[54] However, most of them did not apply the word nefesh, meaning soul or person, to a fetus still in the womb.[50] The latter half of the Second Temple period saw increasing acceptance of the idea of the soul as joining the body at birth and leaving it again at death.[55]

One Jewish view put ensoulment even later than birth, saying that it occurs when the child first answers "Amen"
.

Juba korra toodud link uuesti.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ensoulment

ET mis variandid me saame?

Ponimõmm? Nõu? Njet? Nein? Njente? Neyn? Došlo?
Vajab tõlget?

---
Ühesõnaga pole ka sinu nendes kabalistlikes "mustrites" midagi na ühest ja vaieldakse sealgi.
Ehk siis jah, tee oma (juudi?) mõisted endale kõigepealt vast ikka selgeks.

Vasta
(25-04-2019, 12:52 )Naut Kirjutas: [i]Jewish views on ensoulment have varied. Rabbi David Feldman states that the Talmud discusses the time of ensoulment, but considers the question unanswerable and irrelevant to the abortion question.[49] In recounting a purported conversation in which the rabbi Judah the Prince, who said the soul (neshama) comes into the body when the embryo is already formed, was convinced by Antoninus Pius that it must enter the body at conception, and considered the emperor's view to be supported by Job 10:12,[50][51] the tractate Sanhedrin of the Talmud mentions two views on the question.

1) Mõiste "kui embrüo on juba moodustunud" katab 40-nädalast ajavahemiku viljastumisest sündimiseni.

Rooma imperaator Pius sai asjast nii aru, et hing-neshma siseneb viljastumisel.


(25-04-2019, 12:52 )Naut Kirjutas: In a variant reading the rabbi's first statement was that the soul entered the body only at birth.]

2) Siin on tegemist vaid "ühe variandiga", mitte aga absoluutse tõega.


(25-04-2019, 12:52 )Naut Kirjutas: Other passages in the Talmud, such as Yevamot 69a and Nidda 30b have been interpreted as implying that ensoulment may occur only after forty days of gestation.[52] The Talmud passages, whether speaking of ensoulment at conception or only after forty days, place the views of the rabbis within Greco-Roman culture, whose ideas the rabbis then linked with texts of Scripture and endowed with theological significance.[53]

3) Siin "teistes tõlgendustes" räägitakse, et hing liitub kehaga 40 päeva peale viljastumist (ehk isegi kõige varem teostatav 7. nädala mini-abort oleks lubamatu).


(25-04-2019, 12:52 )Naut Kirjutas: The view of ensoulment at conception harmonizes with general lore among rabbis about conscious activity before birth.[54] However, most of them did not apply the word nefesh, meaning soul or person, to a fetus still in the womb.[50] The latter half of the Second Temple period saw increasing acceptance of the idea of the soul as joining the body at birth and leaving it again at death.[55]

4) Siin räägitakse vaid piiratud ajaperioodist "Teise Templi perioodi lõpust" (hinge lisandumine alles sündimise hetkel), ning hinge käsitletakse siin "piiratult" (mitte nefesh põhiselt) ... eelnevad tsitaadid olid aga ajatud.

-----

Mina näen ajatuid tõlgendusi 1 & 3 ... Naut näeb üksikuid meelevaldseid tõlgendusi (2) & piiratud ajaperioode (4).

Kui loode oleks "elutu" (hingeta), kuidas siis saab loode nö "ära surra" (raseduse peetumine)?
Vasta
Ma toon sulle üle maakera lõputult tõlgendusi hingest ja tema sisenemistest, sellest, et jah, ONGI ERINEVAD ARUSAAMADm sina aga oled ju see, kes alustas siin oma nui-neljaks "kabalamustrite" ja juudiks nimetamistega.
Kogu mu kokku otsitud materjal oli PROTEST selle su üheplaanilise mõtte vastu.
Ja ka kristluseisside propaganda vastu, mille esindaja sa (endagi teadmata?) siiski oled.
Jah, on erinevad hinge tõlgendused, sisenemised, olekud ja olemused. Jah, ilmselt me EI TEA kogu tõde sellest valdkonnast.
Jah, ka SINA EI TEA, lahendused. Ja veel vähem näed sa oma kuskilt kopipastedest kokkukirjutatud "exelitornikesest" lausa ajatust.
Nii jäikades struktuurides nagu oled endale sellest "raamatutarkusest" loonud, ei saa olla a'priori mingit ajatust.
Aeg on dünaamika, muutumine, variatsioonid mitte mingi raudbetoonehitis.

Kuigi loodame, et kohe tuleb Q11 ja ütleb, et see on niiehknaa illusioon.
Millega ei saaks ka mitte nõustuda. : )
Vasta
Naut: need "erinevad arusaamad" hinge sisenemisest kehasse on "paabli torni fenomen", st aetakse segi üldlevinud hinge mõiste mingi piiratud kabalistliku hinge mõistega ... ehk hing erinevateks õpetustes tähendab täiesti erinevaid asju.

Naut: ürita defineerida hing, millest hing koosneb, kuna erinevad hinge osad sisenevad-liituvad füüsilise kehaga.

Sa pole ju praeguseni suutnud defineerida mida "hing" sinu jaoks tähendab - kuid selle üle oled küll kõva mees vaidlema, kuna hing kehasse siseneb ... vastuolu, või kuidas?

Ehk erinevad hinge definitsioonid annavad täiesti erienva arusaama sellest, kuna hing kehasse siseneb (üldlevinud 4-kihilise hinge mudeli põhiselt siseneb hing kehasse viljastumise hetkel ... kui hinge käsitleda vaid 1-kihilise oskusena-hingeloomana, siis see liitub kehaga sündimise hetkel .... mingi kolmanda definitsiooni järgi mingil muul ajal).

Veelkord: defineeri hing (nii nagu sina seda näed-tajud-mõistad), ning siis räägime edasi.
Vasta
"Defineeri hing, tee tabel, kirjuta seletuskiri, pane vormi, võta pitsat, räägi punkt punktilt, milline on jumal, universum ja hing. KUI sa seda teed, siis mina vaatab, kas see mulle sobib ja ilmne on see, et mu enda teooriake on mulle ikka hingelähedasem, seega vahet pole, mis definitsioone sa kirjutad või mitte, ma jään enda STRIKTUURIDE juurde niiehknaa. Variante on sadu ja sadu aga vatt mulle meeldib sind juudiks nimetada ja meeldib kabala ja sellesse ma kõiki ka surun, kes minuga nõus pole. Kui ei õnnestu suruda, teeb nagu Prokrustese sängiga, mis ei mahu mõõtu, nudime lihtsalt pea jagu maha, et sobiks. Ja saame ikkagi kabala, sest mul on nii välja mõeldud (enda jaoks)"
On hetkel nii? Minu jaoks nagu on.

Seega jah, mis mõtet.

Sina jääd oma kristlusepropaganda mõjutuste juurde, et hing siseneb lapsesse viljastumise hetkel ja mina jään iga hinge vabade valikute juurde.
Jah, ka NAISE HINGE valikute.
Ja ma ei pea selleks sedasama hinge molekulideks lahkama ja tabelite lahtrikestesse osade kaupa lükkima.
Lihtsalt vot selline minu arvamus.
On tõde?
Ei pruugi.
Kuid teie seda kristlusedogmaatikat ja pidevat hirmutamist, näpuga näitamist ja survestamist või koguni inimeste hingeolemuse oma ideoloogiate monopoliks kuulutamist ma ka ei omista. Lausa orgaaniliselt mitte.



Vasta
"Kuigi loodame, et kohe tuleb Q11 ja ütleb, et see on niiehknaa illusioon..."
Hehe...noojah. See arutelu on vist teemast jälle natuke mööda ehk Mannu korrigeerib pärast.
Minu seisukoht on lihtne. Reinkarnatsiooni ei saa olla kuna pole kunagi toimunud inkarnatsiooni.
Niiet sellisel juhul eraldiseisva „minu“ hinge mõiste kaob ära. Nüüd see väide, et kõik on illusioon...siis olen ennast ebatäpselt väljendanud.
Mul oli üks näide, vat ei mäleta kas kirjutasin selle siia või kuskile mujale aga ma toon selle uuesti.
Kujutame ette, et Sa Naut magad, näed tavalist und. Siis tulen seal unes mina ja ütlen „See kõik on uni“. Nüüd saad unest teadlikuks, uurid seda ümbrust, lendad, teed trikke jne. Kõike ühesõnaga...ainuke asi mida sa ei saa seal teha on...???
Sa ei leia Unenägijat...
Ükskõik kui kaua ja kustkohast otsid.
Sellest tuleneb, et „sina-mina“ eksisteerib küll unes reaalsusena aga mitte Unenägija seisukohast peale ärkamist.
Me ei leia Jumalat ehk Mina maailmast kui palju me seda ka otsime, sest maailm on meie sees (Minus) ja ainult Üks Pärismina eksisteerib...
--------------
Advaita Veedanta - Atman on Brahman. Individuaalne Hing on sama mis Igavene Elu. Või: Sina oled See.
Piiblist - Jeesus: Mina ja Isa oleme Üks
Jumal - Mina Olen
Q11 – Hetk...Smile

Vasta
Isa ja poeg.
Aga ema ja tütar?

Krisstlus ja misstlus.

-- Tollest unenägemisest ehk jah, mujal.
Vasta
"Isa ja poeg.
Aga ema ja tütar?
"


ee...võibolla Sa teed nalja...Smile
Ega siis see "Isa" ei ole vasteks inimese vanematele ega sugulusidemetele.
Jeesusel vast polnud muud väljendit käepärast võtta.
Mina oleks kasutanud sõna Hetk.
Mina ja Hetk oleme Üks...Smile

Ja see polnud üldse unenägemise teema vaid tõin sellega sealt paralleeli Hinge olemusest ja olemisest/olematusest.
Vasta
Ei tee nalja. Kristlus lihtsalt on PATRIARHAALNE. Otsast lõpuni, üdini ja varjamatult.
Absoluutselt KÕIK selles.
Seda nn. juhuslikkust siiski ei eksiteeri (Džiizasel polnud teist väljendit võtta? Maigaad.)
Juhuslikkust EI OLE nii suurtes ideoloogiates.

Vasta
Kristlus muidugi on...
Jeesus tõenäoliselt ei tohtinud muud sõna Jumala kohta kasutada ka...kui viidata meessoole...Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat