Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hommik Tartumaal
Autor Sõnum
Aadu
Uustulnukas

09-04-2019 22:14
Postitus: #1
Hommik Tartumaal
11. märts 2019
Sõitsin hommikul tööle Jõhvi-Tartu maanteel Tartu suunas. Olin roolis, koer pagassis. Kell oli umbes 6:30 hommikul. Oli külm hommik, taevas täiesti selge ja kergelt roosakas nagu mõnikord külma ilmaga ikka on.

Umbes 6km enne Patastet nägin, et Tartu pool taevas otse minu ees on lennuk õhus. Ta oli nagu väiksemat sorti reisilennuk, nagu need 20 kohalised ja väga selgesti eristatav, sest see helkis hommikuse veel tõusmata päikese käes. Alguses ei pööranud ma sellele muidugi erilist tähelepanu. Ta oli otse vaadates minust umbes 45 kraadi all ja tundus olema nii lähedla, et kui see oleks olnud lennuk, siis oleks võinud juba peaaegu aknaid eristada, aga neid ma ei näinud. Siis aga muutus asi pisut veidraks, sest sellel lennukil puudusid tiivad. Kere oli piklik ja hõbedane. Nina ja ahter olid aga tömbid ja mitte voolujoonelised. Ma üritasin seda ikka pingsamalt vaadata ja korraks tundus nagu tal oleks olnud taga selline suitsune kohev saba nagu langeval tähel, aga see oli ainult korraks ja see suits oli kergelt kollakas ja vaevu aimatav. Võibolla ma nägin seda, sest see oleks olnud loogiline, et lennukil külmal hommikul kerge toss taga on. Asi muutus veel imelikumaks, sest nii madalal lendav lennuk oleks pidanud selle ajaga juba kuskile poole liikuma ka, aga see oleks nagu paigal seisnud. Seejärel ma nägin selle objekti kohal veel kerget sädelust, mis oli ainult hetkeks. Objekt lihtsalt seisis seal. Pataste juures tee keeras veidi vasakule ja järsku oli ta kadunud. Ei leidnud teda enam küljeaknast, ega katuseaknast. Polnud seal roolis aega niheleda ka nii väga.
Minu ees ega taga ei olnud autosid, et keegi teine ka oleks võinud seda näha. Vastusõitjad seal sirge peal mõned olid. Vaatlus kestis umbes 4-5 minutit.
Sündmus on selgesti veel meeles ja kummitab.

Ei otsi vastuseid, lihtsalt jagan oma esimest kogemust.
Mees 29a.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xawa
skeptik

10-04-2019 09:03
Postitus: #2
RE: Hommik Tartumaal
Soovitus.
Kui midagi seletamatut näete, siis tehke pilti.

UFO - see on imelihtne!
zzz34
Veteran

10-04-2019 14:36
Postitus: #3
Kui see on igapäevane tee tööle,ehk nähtus kordub samas kohas ja ajal.
vasamasa
Veteran

10-04-2019 16:24
Postitus: #4
(09-04-2019 22:14 )Aadu Kirjutas:  Asi muutus veel imelikumaks, sest nii madalal lendav lennuk oleks pidanud selle ajaga juba kuskile poole liikuma ka, aga see oleks nagu paigal seisnud.
See lihtsalt nii tundub sõitvast masinast jälgimisel.
https://youtu.be/SHCbCgjOZD0?t=61
Aadu
Uustulnukas

10-04-2019 18:48
Postitus: #5
(10-04-2019 16:24 )vasamasa Kirjutas:  
(09-04-2019 22:14 )Aadu Kirjutas:  Asi muutus veel imelikumaks, sest nii madalal lendav lennuk oleks pidanud selle ajaga juba kuskile poole liikuma ka, aga see oleks nagu paigal seisnud.
See lihtsalt nii tundub sõitvast masinast jälgimisel.
https://youtu.be/SHCbCgjOZD0?t=61

Kindlasti mitte. See objekt oli minu suhtes risti, mitte nagu videos. 5 minutiga ei muutunud midagi.
Ma ei viitsinud seal roolis hakata mobiiliga pildistama, ei arvanud siis veel, et see midagi erilist on.
Kahvanägu
Tavaliige

10-04-2019 21:12
Postitus: #6
Et õnnestus siis sigarikujulist aparaati näha? Teinekord ikka trehvab jah. Veel huvitavam oleks teada kust ta pärit oli?

Inimene on valmis hävitama enda ümbert raha saamiseks kõik elava ja alles siis saab ta aru, et raha ei kõlba süüa!
(Indiaani ütlus)
vasamasa
Veteran

10-04-2019 21:45
Postitus: #7
(09-04-2019 22:14 )Aadu Kirjutas:  11. märts 2019
Sõitsin hommikul tööle Jõhvi-Tartu maanteel Tartu suunas. Olin roolis, koer pagassis. Kell oli umbes 6:30 hommikul.
11. märtsil väljus Tartu-Helsingi lennuk talvise lennuplaani järgi kell 6.20.(alates 1.aprillist 5.35)
https://www.airportia.com/flights/ay1046...019-03-11/

Proovi nüüd sõita tööle 45 minutit varem, ehk näeb taas midagi.
Tinar
Vana kala

10-04-2019 22:21
Postitus: #8
Reisilennukite tiibu ongi raske märgata. Ükskõik mis nurga all vaatleja lennukit vaatleb. Peamine mida nähakse on piklik korpus. Ka nn saba on raske ära näha. Tiivad näeb ära päevasel ajal siis kui lennuk on otse peakohal ja madalal. Kui vaatlejal on fantaseerimise tuhin peal siis võib vaadeldavale lennukile veel igatsorti anomaalijaid külge mõelda. Lennukid "ripuvad õhus ühe koha peal" väga mitmete vaatlusnurga parameetrite puhul. Kerge toss on taga kõigil lennukitel. Osadel kordadel me märkame, osadel kordadel jääb see juga märkamatuks. Sädelust märkame siis kui tekib nurk vaatleja ja vaadeldava vahel kus päikese või muu tugeva valgusallika valgus peegeldub objektilt. Kui objekt liigub siis võib see sädelus tekkida vaid hetkeks. Kui lennuk teeb pöörde siis võibki ta kaduda autos sõitva vaatleja silmist üsna kiirelt. Näiteks pöörab lennuk nii, et jääb otsaga või sabaga vaatleja poole ning samahästi kui kaob silmist sest "tiibadeta sigari" asemel on taevas vaid rohkem punkti meenutav pilt.
zzz34
Veteran

14-04-2019 19:17
Postitus: #9
Ei tea jah aga täna sain pildile läänes
[Pilt: DSC06846.JPG] olen lennukeid küllaga vaadelnud aga see ??? 3 min oli nähtav.
Tinar
Vana kala

14-04-2019 22:39
Postitus: #10
(14-04-2019 19:17 )zzz34 Kirjutas:  Ei tea jah aga täna sain pildile läänes
[Pilt: DSC06846.JPG] olen lennukeid küllaga vaadelnud aga see ??? 3 min oli nähtav.

Selline näebki välja lendav lennuk. Neid võib vastavate ilmastikutingimuste korral näha korraga mitmeid. Veel effektsemad on need madala või silmapiiri taha vajunud Päikese korral. Millegipärast läheb rahvas alati pöördesse kui neid näeb. Ka I Volke peab neid ufodeks...
zzz34
Veteran

15-04-2019 08:35
Postitus: #11
Üldpilt on selline,kui suurendada ei tundu eriti lennuk,nähtus oli 1-2 min,vaevalt sain paar klõpsu teha.
[Pilt: DSC06847.JPG]
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog