Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on õnn?
#26
(20-04-2019, 22:58 )Naut Kirjutas: Ma ka mõtisklen... ilus ja hea inimene nagu ma olen... Need, kes kirjutavad pikalt... nende A4 suuruseid kommentaare nähes (lugeda ei viitsi, mul piisab vaid NÄHA neid kommentaare), ei usu, et nood kommentaatorid oleksid oma õnne leidnud... jah, vaevalt... Ja need, kes kirjutavad lühidalt... kui näen neid paarisõnalisi ohkeid, siis... tuleb tunne, et need kommentaatorid pole samuti oma õnne leidnud... Lihtsalt mõtisklen siin... ilusake ja heakene...nagu ma olen... Kõige raskem on nende keskmise pikkusega kommentaaride puhul... seal ka nagu... näen, et ka nemad pole oma õnne leidnud.... Ainult mina kirjutan täpselt õige pikkusega kommentaare... sest olen nii nii nii heakenekesekene... Smailikuid ja lilli teilegi, kõik õnnetud inimesed, kes te kirjutate niivõrd vale pikkusega kommentaare... ja olete seetõttu nii õnnetud... Ei, see ei olnud oftpc. See oli lihtsalt mõtisklus....läbi lillede...

Ja ei saagi olla konsensusi teemal ÕNN. Ei sa võid rahumeeli välja öelda ,et A4 on pask kuna sind ei kõneta. Kust tulnud arvamus, et ühe ettekujutus õnnest , kandub nagu reeglina teiste üle. Nagu mainitud on õnnekultus ja positiivi tarbimine ÜK-le omane. Ja loomulikult see peaks ka seadustama kogu maailma õnnetuse, kibestumise ja paha-paha. Kelle õnnetu oleks ,hirm ja kibestus ikkagi väljas kangastub? Hm.
Vasta
#27
Lokster. Et MINA ütlen, et A4 ei kõneta? Et mina? Eee... Ma ise siin kirjutanud mitte ainult A4-sid vaid ka A3-e ja ehk koguni A2-e ulatuses tekste.
See oli selline... nuuh,,, veike paroodia. No ütleme nii. Ühe eelnevalt kirjutanud kohaliku "guru" ja "õnne-eksperdi" adrel, kes lausa kellegi kommentaari pikkuse NÄGEMISEST siin aiva diagnoose puistab ja pidevalt. Postitus #18 ja 20 (praeguse arvestuse järgi).

Õnne suhtes aga... noh... ehk on teema pisut ületähtsustatud.
Kui ajakirjanikul pole midagi küsida, siis küsime, mis on elu mõte või mis on õnne valem.
Siis nagu on kohe diip ja "sisukas". Justkui.

Kes on öelnud? Kui tahad õnnelik olla, siis ole. Lihtne. Justkui.
Vasta
#28
Ära nüüd riku jälle mu õnne ära. Anti ju vabad käed peeretada ,sittuda ja möliseda Smile Kuna sa ikka ründasid mind üsna mitmes kohas ,siis lase ma nüüd plärtsun. Tihti siis ikka saab sitakamakaid loopida. Mu sisemine laps on parajalt lollakas noh. Mulle endale ( ilma seda teistele kehetestamata ) on õnne juures oluline rõõm ja huumor selle emana. Ja on vaimustus ning ego hing selle kandjana. Sa ei keeraks pead ka mu postide poole kui ma poleks .....tead küll ...samasugune ennast täis mölakas ,sitapea . Ma üldse ei häbene. Minus on küündimatust ja süüdimatust....nagu kõike muudki ....kuhjaga.
Vasta
#29
Jah. Seda küll. Saagu see õnn nüüd pealegi rikutud (kellegi jaoks), kuid üks mölakas tunneb teise juba miili kauguselt ära. : ))

Aga nõus olen: mida vähem ülemõtlemist seda rõõmsam ehk oleb.
Lilleke murus ja linnuke oksal.
On see reegel? Võiks ju olla?
Aga mitte minu jaoks. Vähemalt mitte hetkel.
Mulle näiteks meeldib väga üle- ja järel- ja isegi alla mõelda. Vorpida kas verbaalselt või mõttemustrites säänseid A-0-sid oma lõuenditel, et vähe pole.
Mulle lihtsalt meeldib. No umbes nagu teha katseid võimalikult paljude variantidega. Sada katseklaasi ja siis paned igasse tilgakese erinevat substantsi või võimalust. Ja siis, vaatad, mis saab. Võimalusel EI OLETA kusjuures. Lased end ka feilida. Miks mitte. Või siis üllatada.
See kohe teeb mind õnnelikuks, tead. : )
No see, kui suhtkoht kõik variandid on omajagu põnevad ja nii.
Vasta
#30
No aga eks meil olegi ju kolm teadvust antud eraldajateks. Alateadvus, tavateadvus ja ülemteadvus ( ma siiski ei ütle üliteadvus MINA lõikes). Eks kõigil kolmel ole ka erinev õnnevajadus-väljendus. Eksole. Eks ma siis ka kogun homunkuluse kolbidesse sitakuulikesi kui juht nii on ise lubanud olla. Bänni tema ju ei saa, seega peab kiirustama. Äge rsk. Ma olen ka täna õnnelik nagu keskmine kassipoeg ,kes külg ees kõiki jalust jookseb. P---e vingurid, ludipüksid ja nahahoidjad. Miski mulle ,ütleb ,et nad siiski rõõmu ei jaga. Ja see on niiiii naljakas.
Vasta
#31
Teadvus on ikkagi Üks. Mida Ta "näeb" võib tõesti lahterdada kolmeks või enamaks astmeks...Smile
Vasta
#32
Eraldatus saab ilmneda vaid eraldatust võimaldavas ,,miskis,, ja seal on ka keski eraldatud keskideks. Kui sul on tervikutunnestus ,siis seda sa ei saa kuidagi üle kanda kellegi tarandikesse. Ojaa. Paljudeks aspektideks ja teadvusteks.Ja ka teadvustumusastmeteks. Mulle piisab kaheksast. Lihtuses on võlud. Ma ei ütle ,et kõik geniaalne on lihtne. Geniaalsus sisaldab samaväärset totrust.
Vasta
#33
Lihtsuse suhtes on see värk, et... ongi väga lihtne, kui sa nö. oled. Seal. Või selles. Või naamoodi. Noh, et kas geenius, andekas milleski või lihtsalt..
KUI aga pole, siis on jah, sttakanti ikka keeruline-vaevaline, oomaigaad ning maivõi. Mh?

Vasta
#34
Vahepeal jõudis üks paadunud njuueidzik mulle mainida enda arvamuse:
"tõeline õnn on vaid rituaalides. Õnnelik elu on pikk rituaal, mis koosneb paljudest väikestest rituaalidest igal ajahetkel."
Vasta
#35
Ah, kuule, Paadikapten, ega neil ka lihtne elu pole. Katsu ise kogu aeg käia ringi silmad kulmudest ülevalpool, aina inglitega õndsas roosamannas kanaldada, lüüa trummi ja seista pea peal või kuskil perse kange lootuse(tuse) asendis. Siis tassida aiva oma kristalle ja kuule küll puhastusse, küll uuesti taaslaadimisse, vaadata ühe silmaga, et päike neid ei pleegitaks ja siis jälle passida peale, et täiskuu parapäev ikka konjunktuuri langeks või petrograadi ei satuks. Siis jälle otsast peale, arvutades, kas iga kuupäeva kogusumma ikka numeroloogiliselt soosib e-poest uute toatuhvlite ostmist või kas kellegi paha silm või Saturni vastasseis pole redisekülvidele kehvalt mõjunud. Siis jälle nühkides ruunikesi ja tossutades viirukeid. Pea käib ehk juba ringi aga vat peab tossutama. Riitused jäävad muidu sooritamata ja kohe perse majas. Ei ole kerge, ei ole.

Vasta
#36
Õnn peitub muretus elus.
Vasta
#37
Tsiteerin klassikuid: "Haiguste ravi kontrollitud. Üksindus, selts ja prii söökla."
Minu rikutud mõtlemise jaoks seesama, mida Mina Olen kirjutas.
Vasta
#38
(28-04-2019, 13:49 )Mannu Kirjutas: Tsiteerin klassikuid: "Haiguste ravi kontrollitud. Üksindus, selts ja prii söökla."
Minu rikutud mõtlemise jaoks seesama, mida Mina Olen kirjutas.

Natuke jäi arusaamatuks. Kas et see on sama nagu õndsad on need kes ei näe või õndsad on need kes vaimust lihtsad?

Vasta
#39
(16-04-2019, 13:05 )Q11 Kirjutas: "Mis vahe on tapmisel ja tapmisel selle jaoks, keda tapetakse?"
Kui Sa näed und, et sa kedagi tapad või keegi tapab sind. Mis vahe oleks seal Unenägijale?...Smile

Ma arvan, et kui keegi sul nüri noaga pead otsast nüsib, ei ole see unenäo moodiHrmm Võib-olla meenutab košmaari, aga valu on reaalne. Ja sel hetkel ei ole sinu jaoks vahet, kas sind tapetakse kellegi toiduks või seetõttu, et oled teiste arvates surmanuhtluse ära teeninud (nt pelgalt sellega, et ei ole tapjatega sama usku).



Vasta
#40
(28-04-2019, 16:13 )Maario Kirjutas:
(16-04-2019, 13:05 )Q11 Kirjutas: "Mis vahe on tapmisel ja tapmisel selle jaoks, keda tapetakse?"
Kui Sa näed und, et sa kedagi tapad või keegi tapab sind. Mis vahe oleks seal Unenägijale?...Smile

Ma arvan, et kui keegi sul nüri noaga pead otsast nüsib, ei ole see unenäo moodiHrmm Võib-olla meenutab košmaari, aga valu on reaalne. Ja sel hetkel ei ole sinu jaoks vahet, kas sind tapetakse kellegi toiduks või seetõttu, et oled teiste arvates surmanuhtluse ära teeninud (nt pelgalt sellega, et ei ole tapjatega sama usku).

Hmm. Vaata videosid kus inimestel päid maha lõigatakse. Keegi ei rabele. Eks tekib mingi šokiseisund ja robot läheb apaatiasse vms.
Vasta
#41
(28-04-2019, 16:07 )Mina Olen Kirjutas:
(28-04-2019, 13:49 )Mannu Kirjutas: Tsiteerin klassikuid: "Haiguste ravi kontrollitud. Üksindus, selts ja prii söökla."
Minu rikutud mõtlemise jaoks seesama, mida Mina Olen kirjutas.
Natuke jäi arusaamatuks. Kas et see on sama nagu õndsad on need kes ei näe või õndsad on need kes vaimust lihtsad?
"Haiguste ravi" see on nagu õnn.
"Üksindus, selts ja prii söökla" on ikka üsnagi seesama, mis muretu elu.
Nii tulebki: Õnn peitub muretus elus.

Vasta
#42
(28-04-2019, 16:17 )Mina Olen Kirjutas:
(28-04-2019, 16:13 )Maario Kirjutas:
(16-04-2019, 13:05 )Q11 Kirjutas: "Mis vahe on tapmisel ja tapmisel selle jaoks, keda tapetakse?"
Kui Sa näed und, et sa kedagi tapad või keegi tapab sind. Mis vahe oleks seal Unenägijale?...Smile

Ma arvan, et kui keegi sul nüri noaga pead otsast nüsib, ei ole see unenäo moodiHrmm Võib-olla meenutab košmaari, aga valu on reaalne. Ja sel hetkel ei ole sinu jaoks vahet, kas sind tapetakse kellegi toiduks või seetõttu, et oled teiste arvates surmanuhtluse ära teeninud (nt pelgalt sellega, et ei ole tapjatega sama usku).

Hmm. Vaata videosid kus inimestel päid maha lõigatakse. Keegi ei rabele. Eks tekib mingi šokiseisund ja robot läheb apaatiasse vms.

"Keegi ei rabele?" Sorry, aga sa ei jaga seda teemat üldse ja siinkohal ma diskussiooni lõpetan.

Vasta
#43
Nagu aru saan oled rohkesti jälginud pea maha lõikamise videosid. Minu vaadatud samateemalistes videotes on ohvrid kinni seotud võibolla eelnevalt narkootiliselt uimastatud nagu näeb ette paljude religioonide praktika.Ei lõika sa kellelgi niisama lihtsalt pead maha kui ta just transisesundis pole,aga unistada ju võib.



Vasta
#44
(28-04-2019, 13:49 )Mannu Kirjutas: Tsiteerin klassikuid: "Haiguste ravi kontrollitud. Üksindus, selts ja prii söökla."

Et nagu... kehva hooldekodu ühispalat ve?
: )
Vasta
#45
Hea hooldekodu privaatpalat Smile
Vasta
#46
(28-04-2019, 16:07 )Mina Olen Kirjutas: _ Kas et see on sama nagu õndsad on need kes ei näe või õndsad on need kes vaimust lihtsad?

Khm. See on nüüd see piibelduse osa, mis kuidagiseniajani üksjagu sassis ja valetõlgendatud. Õigemini (vahelduseks) isegi mitte tõlgendatud vaid tõlgitud.
Ehk siis: mitte "õndsad" selles mõttes, et "lihtsakesed" või lollud või totud või daunid või muudmoodi kukuud või juhhuud ehk siis mitte täie aruga.
Vaid selles mõttes, et needsamad õndsad ongi ÕNDSAD.
Sõnast "õnnis", "õnnistatud", "õnnelik", "jumala armu all", "meelerahus" jne.

Nö. põhiline komistuskivi selles Mäejutluse osas on aga eesti keeles hoopis järgnevas: "vaimusT vaesed".
Korrektuur: MITTE vaimusT vaesed, vaid vaimuS vaesed.
Jeesus ei ülista selles tsitaadis kaugeltki mitte nõdrameelseid vaid neid, kes oma vaimuS pole ahned, omakasupüüdlikud ega upsakad.

Nii on see praegustes uustõlgetes ja nii oli see 1739. aasta piiblis: «Önsad on need, kes waimus waesed on.»



Vasta
#47
Oeh...kuidas me nüüd reaalsete peade mahavõtmisteni jõudsime? Ma tõin lihtsalt näite, läbi unemaailma. No väidan siis niimoodi....hmmm... (näpp suus mõtleb)...
Minal ei ole pead....selletõttu ei ole võimalik seda ka ära võtta...Smile
Vasta
#48
(28-04-2019, 17:17 )Mannu Kirjutas: Hea hooldekodu privaatpalat Smile

Noh, siis miks mitte juba looduskaunis kohas mugavustega eravaldus täis gateringi, teeninduse ja (aegajalt) kutsutud sõpradega?
Ma tegelikult isegi ei teinud väga nalja. Lihtsalt need hõiked või reeglid või lausungid (õnne või mille iganes kohta) peaksid olema (õigemini võiksid olla) ehk kehtivad igas äärmuses, muud midagi.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,978 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  DNA on midagi enamat kui lihtsalt lineaarne kood, mis juhib Ceasar 53 24,827 25-11-2019, 05:12
Viimane postitus: Tyto Alba
  Mis on elu mõte? ayyu 140 55,829 26-06-2019, 10:19
Viimane postitus: Lokster
  Oled see, mis muusikat kuulad Ancestries 94 32,437 15-11-2018, 04:06
Viimane postitus: hulkuv hing
  Mis on sensitiivsus? tulekera 17 10,641 22-09-2015, 17:59
Viimane postitus: Müstik
  Mis värvi on see kuulsust kogunud kleit levis 14 8,935 17-05-2015, 14:40
Viimane postitus: levis
  5 psühholoogiatesti, mis näitavad, et inimkond on hukule määratud Celtic 20 10,349 06-09-2013, 06:19
Viimane postitus: Minaelan
  Halb õnn LingLingEst 14 5,212 09-08-2011, 00:31
Viimane postitus: euroruubel
  Mis juhtus mu sõbraga? luise 2 1,896 05-03-2011, 19:21
Viimane postitus: luise
  Mis tunne on olla mõte? wicked 3 2,347 21-11-2009, 10:39
Viimane postitus: alar

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat