Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Q11: Maailm on Minas, ehk Mina ei leia maailmast?
Autor Sõnum
lahendused
Veteran

25-04-2019 17:52
Postitus: #1
Q11: Maailm on Minas, ehk Mina ei leia maailmast?
Ühes muus teemas käis Q11 välja huvitava nägemuse:

(25-04-2019 16:35 )Q11 Kirjutas:  Kujutame ette, et Sa Naut magad, näed tavalist und. Siis tulen seal unes mina ja ütlen „See kõik on uni“. Nüüd saad unest teadlikuks, uurid seda ümbrust, lendad, teed trikke jne. Kõike ühesõnaga...ainuke asi mida sa ei saa seal teha on...???
Sa ei leia Unenägijat...
Ükskõik kui kaua ja kustkohast otsid.
Sellest tuleneb, et „sina-mina“ eksisteerib küll unes reaalsusena aga mitte Unenägija seisukohast peale ärkamist.
Me ei leia Jumalat ehk Mina maailmast kui palju me seda ka otsime, sest maailm on meie sees (Minus) ja ainult Üks Pärismina eksisteerib...
--------------
Advaita Veedanta - Atman on Brahman. Individuaalne Hing on sama mis Igavene Elu. Või: Sina oled See.
Piiblist - Jeesus: Mina ja Isa oleme Üks
Jumal - Mina Olen
Q11 – Hetk...Smile

Vaidleks vastu:
1) Ma näen ennast unenägudes & rännakutel nö "uduna hõljumas" ... täpsemal vaatlusel-suurendamisel "koosneb" see udu sädemetest, mis keerlevad spiraalset rada pidi ... ehk hinge-põhises vaates saab "minat" näha, koosnevana paljudest sädemetest, mis suuremas pildis taandub "helendavale udule".

2) Tervikolemuse tasandil igavikulise vaimuna "kehast väljas käies" olen näinud teisi & ennast nö "otsese teadmisena" ... sealseid miljoneid omadusi-dimensioone saab kujustada kui "helendavaid juukseid" (2D pinnale asetatud juuste kogum 2000-st reast ja 3000-st veerust annab 6 miljonit pikslit=juuksekarva=dimensiooni) ... iga juuksekarv kujustab mingit omadust-oskust-mõõdet (läbi pikkuse, heleduse, värvi) ... ehk tervikolemuse-vaimu tasandil saab enda Minat näha (kõik on nii tühjad, nii tühjad: nagu kiilaspead mõne üksiku tuhmi juuksekarvaga).

------

Üldisemas käistluses on Mina (inglise keels "I am", ehk arusaam enda olemasolust) üks osa tervikolemusest (igavikulisest vaimust), ehk tegemist on Igavikus, ehk Olemusruumides asuva Atma tasandi objektiga.

Maailm (silmaga nähtavas kitsamas tähenduses: galaktikad & universum) asub aga Igavikust/Atmast/Olemusruumidest tasand madalamal, ehk Aegruumides, ehk Budhi tasandis.

Taolises piiratud vaates asub tõesti "maailm Minas" (Olemusruum koosneb Aegruumidest, ehk Atma tasand koosneb paljudest Budhi tasanditest, ehk Multiversum koosneb Universumitest).

Kuid laiemas vaates saab "maailm" ulatuda ka väljapoole aegruume ... ehk arenenud isiksuse maailm saab hõlmata ka Igaviku-Atmat, ning hõlmata veelgi avaramaid-laiemaid piirkondi (Tühjust-Anupadkat, ehk lahtirullumata igavike).

Taolises vaates asub "Mina maailmas", ehk on võimalik enda Mina näha (nagu alguses punktides nr1 & nr2 välja sai toodud).
(selle postituse viimane muutmine: 25-04-2019 18:02 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Q11
Veteran

25-04-2019 19:56
Postitus: #2
RE: Q11: Maailm on Minas, ehk Mina ei leia maailmast?
"Ma näen ennast unenägudes & rännakutel nö "uduna hõljumas"
Kuidas Sa näed ennast? Kumb siis Mina on? Kas see kes näeb...või see "keda" Sa näed?
Täpsem oleks ...mitte, et ma näen enda Mina....vaid Mina Tunnetab (mitte ei koge) Iseennast...Smile
lahendused
Veteran

25-04-2019 20:22
Postitus: #3
Rännakute kontekstis on mõiste "sfääriline nägemine" ... st näed kõike sfääriliselt laiali laotatuna enda ümber ... lähem-kaugem ei oma tähtsust (kõik on ühtmoodi lähedal ja ühtmoodi kaugel), ülal-all ei oma tätsust (esmapilgul ei saa täpselt aru, kas oled kiriku-kella all, või supi-potis) ... samuti on sinu enda peenkeha "laiali laotatud" uduks (nagu maises kehas näed silmadega oma käsi-jalgu: ok kukla taha ilma peeglita ei näe).

Samas olen ma kuulnud & kogenud ka neid nö "hobuse unenägusid", kus oled nö "abitu nukuna" vaid pealtvaataja ja ei suuda kuidagi mõjutada sündmuste käiku: taolistes "abitutes unedes" ei näe tõesti oma hinge (kuid kas need on üldse kogemist väärt? ärka parem üles ja jää uuesti magama).
Q11
Veteran

25-04-2019 20:41
Postitus: #4
"Näe" oma Hinge sügavas unes...Smile
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kõik on Üks vs. Mina olen Mina Mannu 82 4,810 28-04-2019 18:46
Viimane postitus: Lokster

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog