• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Venemaa sünd - minevikus ja tulevikus
#1
Tere!

Räägime sellest kuidas sai Venemaa alguse. Sai alguse 862. Novgorodi kandist ja huvitav oli see, et riigi rajajad olid hoopis viikingid ja enamus elanikud soomeugrilased. Hiljem vallutati Kiiev ja siis algas venestumine. Vahepeal lagunes riik laiali ja tuli mongolite võim ja hiljem sai Moskva venemaa keskuseks. Huvitav on ka see, et Kiievi-Venel oli Moskva peaaegu idapoolne ääreala ja peale Moskvat ei elanud kuskil mingeid venelasi.
#2
Et siis sellised faktid ja puha ongi vä, või siiski pigem kellegi soovmõtlemisega tegu? Et viikingid olid siis soomeugrilased? Vabandan oma ajaloo teadmiste sügavamat puudumist, aga tundub et ajaloos on samuti rohkelt igasugust valet liikvel.
#3
Pigem oli siin võtme-teguriks "Moskva garnisoni asutamine" ... nii moodustus suur hulk "muidu-sööjaid" (põllu-töid nad ei teinud, harjutasid vaid sõjardlust-tapmist) ... ajapiku sigis-sagis taolisi muidu-sööjaid juurde ... lõpuks oli neid niipalju, et nad vallutasid Novgorodi ja Kiievi endale ... mingit sügavat kultuuri ja maailmapilti taolisel tibla-karjal polnud (ristiusu kiriku ühisväli täitis taoliste lamedike individuaalset tühjust) ... ainuke ühendav osa oli omasugustele bladnoi-pättidele truuduse vandumine (milleks töö: röövime-alistame oma naabreid) ... nii see pätikari üha laienes, kuni põrkus läänes Euroopa mõjusfääridega, Lõunas Türgi & Hiina mõjusfääridega, ning idas Ameerika & Kanada mõjusfääridega.
#4
(25-04-2019, 18:40 )Valge ordu hundi Kirjutas: Räägime sellest kuidas sai Venemaa alguse. Sai alguse 862. Novgorodi kandist

Väike kõrvalepõige - Peterburg sai alguse Saksamaalt. Peterburg on saksa nimi.
#5
Ei olnud nii, Usa-st tulid inimesed ja rajasid selle.
#6
(26-04-2019, 07:26 )Beliar Kirjutas: Ei olnud nii, Usa-st tulid inimesed ja rajasid selle.

CIA (eesti keeles Luure Keskagentuur) suurprojekt.
Muide ka Yale College rajati Peterburiga samal ajal. Juhus? Ei usu.
#7
Venemaa alguseks võiks pidada millist tärminit? Ma puusalt proovin.

1) Mulle kargab kohe pähe 18. sajandi algus (1720 kopikatega) ja Peeter Esimene ühest väiksest Moskva vürstiriigist, kes kuulutab end keisriks ja oma riigi Venemaa Keisririigiks.
2) 200 aastat hiljem tehakse Peterburis riigipööre, millele järgnenud segaduses suudavad võimule jääda kommunistid (tänu rängale terrorile mõistagi) ja Venemaa nimetatakse liiduvabariigiks, mis liitub NSVL-iga.
3) 20. sajandi lõpus läheb NSVL laiali ja endine Vene liiduvabariik nimetab enese Vene Föderatsiooniks.

Millisest Venemaast räägib teema-algataja?
#8
2019. aastal on palju varem ilmunud ja ka ilmumata jäänud materjalide põhjal koostatud raamat, autor Enn Haabsaar "Vene riigi saamine", koostaja Karl Kello.
Ma olen ise lugemisega päris alguses, kuid see autor kirjutab Vene riigi saamisest just sama nurga alt kui teemaalgataja algpostitus. Vähemalt Novgorodi, viikingite ja soomeugrilaste osas.
Novgorodi "Venemaa" ei olnud miski Venemaa, slaavlasi seal juba mõnel määral elas küll, mida hilisem aeg, seda rohkem - ma praegu puusalt tulistan. Ja Vene õigeusk oli see, mis soome-ugri rahvastele saatuslikuks sai. Ja samas vene maagias on kõva ugrimugri element sees (allikasse kastmine nt), mille tegelikku päritolu aga eitatatkse. Loode Venelased on geneetiliselt suures osas soomeugrilased.
#9
Siin teemas tundub, et käib senini testimine kuihästi keegi teab kooliajalugu.
Võttes kokku lühidalt kõik selle mis antud temaatika kohta SIIN foorumis on avaldatud
tekib küsimus - kas on veel keegi kes seda kõike jäägitult usub mis õpikus kirjas?
#10
Mis riigi ja mis riigikorra õpikutest jutt?
#11
(26-04-2019, 18:00 )KuKr Kirjutas: Mis riigi ja mis riigikorra õpikutest jutt?

ENSV ja EE/EU - vahet pole - bolsevistlik ajupesu on sama.
#12
Õnneks on paljudel siin lihtne- pole, mida pesta...
#13
Õige jah ammu enne Moskva vürstiriiki oli ju Kiievi-Vene.
#14
Ja see Moskovskoje tsarstvogi oli ju tegelikult tatarlaste uluss...kust küll sai Poklonskaja gora oma nime, mh, ah?
#15
Ehk viitsid avita? Ma hakkasin Poklonskaja gora nime päritolu uurima aga esimesed lingid ei andnud vastust...
Ma olen seda meelt, et mis omal välja uuritud see seisab korralikult meeles aga napib aega. Sad
#16
Näh, mul on näpp vääratanud, Poklonnaja oli ikka...rahvasuu pajatab, et sel Smolenski teel asuval künkal võeti vastu Kuldhordi saadikuid, ulussipealik, tsar Moskovski kummardas sügavalt (poklonjalsa) ja talutas saadikute ratsud päitseist hoides Moskvasse...
#17
Vanga ennustus on täitunud: Venemaa kohta olla ta veel 70ndatel öelnud: „Kõik sulab nagu jää. Ainult üks jääb püsima - Vladimiri kuulsus, Venemaa kuulsus... Keegi ei suuda Venemaad takistada."
Diktaatoritele iseloomulikult, teab maailm Putini nime aga ei tea näiteks Saksamaa presidendi v Lõuna-Korea presidendi nime.
Ja keegi ei suuda takistada Venemaa langust.
Aga riikide puhul järgneb surmale taassünd. Huvitav, milliseks sünnib uus Venemaa? Jälle mingiks revanšistlikuks värdjaks? Smile
#18
Stepanova, N.I. "Zagovorõ Sibirskoi tselitelnitsõ" 2004: kiirtõlge
Küsimus. Minu sugulane elab Lätis. Kas on võimalik, et Läti ja Venema kunagi taasühinevad?
Vastus. Tuleb aeg, kus Venemaaga taasühinevad Kasastan, Valgevene ja Ukraina ja teised endise NSVL vabariigid, kuid mitte kunagi Eesti, Läti ja Leedu.

Iseendast nii jube (teiste liiduvabariikede osas) kui ka mõnus ennustus.
#19
Kasahstan kohe kindlasti mitte...või kui, siis ainult juhul, kui Venemaast on saanud kena islamiriik ja Kasahstan asunud taandarengu teele. Ja ka siis pole kindel, kumb kummaga ühendub. Ukraina ja suure tõenäolsusega ka Valgevene on aga juba igaveseks läinud.
#20
Ma pean sind seekord tänama Ibbb Smile, ma hoian ka Kasastanile pöialt Smile
Tegelikult neile teistele ka.
#21
Mis siis saabub? Õigeusu prohvet räägib et Siberist tuleb Romanovide emaliinis miski tegelinski, kes on tugev vaimult ning kindel usus ja võtab valitseda. Aga temagi aeg ei kesta kaua.
Ei tea kas too prohvet ehk rääkis hiinlastest?

Otsin üles selle prohveteeringu ja tõlgin ära esimesel võimalusel.
#22
(30-04-2019, 10:13 )Ill be back Kirjutas: Kasahstan kohe kindlasti mitte...või kui, siis ainult juhul, kui Venemaast on saanud kena islamiriik ja Kasahstan asunud taandarengu teele. Ja ka siis pole kindel, kumb kummaga ühendub. Ukraina ja suure tõenäolsusega ka Valgevene on aga juba igaveseks läinud.
Huvitav kas te geopoliitikast ka kunagi kuulnud olete?
#23
Tibake ikka...irw. Mis siis? Geopoliitikast- uurige, miks löödi Valgevenes neil päevil kamm turja ühele kõrgele riigiametnikule ning ühele kommunikatsiooniseadmetega tegelevale kodanikule. Või seda, kuidas Batka on viimase kümnekonna aasta jooksul tasapisi toitnud valgevenelaste rahvusteadlikust. Et Ukraina on Venemaa mõjusfäärist lahkumas, on ilmselge. Ka Valgevene on minemas sama teed. Kasahhid flirdivad Hiinaga ning teisalt lähevad üle kirillitsalt ladina tähestikule. Kumbki fakt ei kõnele Venemaa mõjusfääri jäämise kasust. Mida lugupeetav seal geopoliitikast pajataski? Venelastel pole sel alal mõjusalt toimetamiseks enam ei raha ega jõudu ning hoomatavas tulevikus pole ses osas ka mongeid muutusi ette näha. Isegi nafta eksporti ei suudeta enam tagada, muust rääkimata.
#24
Geopoliitilise malekäiguna võiks vist ära mainida ka Inguššide maa kinkimise Tšetšeeniale?
Pole asja kohta uurida jõund aga talupoja mutsuga kahtlustasin esimese asjana Mordori rahapuudust.
#25
Olemata eriline asjatundja geopoliitika alal, mainin siiski arvatavasti ühte aluspõhimõtet. Nimelt ei valgevene, ukraina, kasahhia aga eriti aga venemaa ei lähe mitte kuhugi. Nad jäävad ikka sama koha peale kus seni. Sealjuures venemaa alahindamine on juba ajalooline viga.
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat