Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Autor Sõnum
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
01-05-2019 14:27
Postitus: #1
SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Sissejuhatuseks. Antud lühike loomislugu sisaldab palju kokkupakitud ja uuendatud vana esoteerilist infot. Seda saab näha kahel väga vastandlikul viisil – enese jõulisest tervikust lähtuvalt mis ühildub naturaalse loodusega, või vastupidi killustunult kus ollakse kinni jäägitus sõltuvuses. Esimeses on kontakt loomuliku Kosmosega avatud, teises on see ühendus mingil põhjusel puudulik ja purunenud. Mõlemad on siiski pigem vähemuslikud nägemused, kuna suurele enamusele avaneb see hoopis kolmandal viisil... kuskil hea-kurja vahepealses tuhmunud ja moondunud kõverpeeglis. Meid on lapsepõlvest peale õpetatud ühiskonda ilusti teenima, kuid loodusjõud töötavad julmalt vastu, mürgitades kui rästik petliku valeheaduse!

„Spirituaalne põhitõe elumüsteerium seisneb selles, et inimlaps on kui terviklik Puu peegelpildis Maa ja Taeva - Pimeduse ja Valguse - vahel... nagu on seda kogu Kõiksus. Spirituaalne põhivale aga kuulutab pühaks üksnes Taeva ja Valguse sümbolid - lihtne lõhestav pettus, kuid orjadele selgelt läbinähtamatu.”

Üldpilt tehniliselt. Tundmatus EIMISKIS koondub tetraalolemusega täpselt määramatu JÕUDUDEPUU. Selle universumite eelses ajatuses valitseb oletatavalt 40 (4x10) Jõududepesa, millele võib lihtsustatult anda ühise nime kui TERVIKLIKKUSEJUMAL. Kuid tetraalolemuses teravnev jõudude opositsioon põhjustab hetkega plahvatuse parajalt stabiilse ja suhteliselt kaootilise Kosmoseookeani tekkeks. Selle tulemusel sünnib aegruumiline ÜRGKERA (OROBORO), mille kaudu ilmnevad teatud kindla alghäälestusega 40 tsentraalset Algjõudu (Algemadu) ja 12 vundamentaalset Ilmajumalust (Arkhoninglit). Nimi, Oroboro, viitab sellele et aegruumilise Kerasfääri sees on omakorda 4 teineteisega võrdväärset kera: Sotso (aega kehastuva Jõukusepuu 10 Jõukusemadu ees all), Öko (Tervisepuu 10 Tervisemadu taga all), Ego (Tarkusepuu 10 Tarkusemadu taga üleval) ja Kulto (Õnnepuu 10 Õnnemadu ees üleval). Oroboro põhitelgedeks on Maisus, Vaimsus, Isekus ja Isetus. Kuna aegruumi plahvatus põhjustab alati balanssi ja ebabalanssi mõlemat, siis omakorda moodustuvad 480 (40x12) Põhijumalust (Daemonit), kes vastavalt tasakaalu hoida aitavad või vastupidi seda lollisti rikuvad... olenevalt kuidas neid ellurakendada. Seega kõikidel aatomitel ja mistahes muudel elusolenditel tekib Kõiksuse suhtes teatud ulatuse ja tasemega vastutuse moment!

Üldtehniliselt edasi. Universumi miljardite aastate evolutsiooni vältel kasvab 9 suurt Kosmosesfääri (arengu-orbi), mille sees on omakorda 12 väiksemat alamsfääri (arengu-spirot), ehk kokku 108 (9x12) arengutasandit maksimaalse inimtäiuseni. Seega Kosmoseookean sisaldab paratamatult teatud looduslikku HIERARHIAT! Kuna eelnevaid Põhijumalusi (Daemoneid) oli 480, siis arenguliselt tekib 4320 (9x480) Ülemjumalust (Ülemteisikut) ja kokku 51840 (480x108) Alljumalust (Allteisikut). Sisuliselt igat jõudu ja jumalust saab kasutada hästi või kurjasti. Olgu selleks mistahes relv või teadmine, mille kasutamisel tunnustatakse või ei tunnustata iga elusolendi ühtset algtervikut kui kosmilist alusväärtust. Argusest ja ahnusest teisi kuritarvitades, väärastad esmalt ennast... kahjustad ja takistad oma jõududeallika vaba kulgemist. Niisiis looduslikku Hierarhiat ei valitseta reaalselt mitte kõigekõrgemast arengutipust nagu illusioonidest äraeksitatud usuvad, vaid vastupidi puhtast ühendusest ÜRGKERA (Oroboro) 40-ne tsentraalse Algjõu (Algemao) ja 12-ne vundamentaalse Ilmajumalusega (Arkhoningliga)!

„Võõrmaailma rägastiku totaalses lõpus langed kõige algusesse, seal Pimeduse ja Valguse tervikus avanevad varjudekoopa eksiteed täielikult. Kurjaks tembeldatu on Hea, kes hammustab orjastajat vastu armutult.”

Pettusest. Esitan küsimuse: „Kes on Yahwe?” Yahwe on illusioonide Ainujumal. Ehk eeldatavalt kõige kõrgema arengutasandi (51840 ajalise Allteisikuga) saavutanud eliidi süsteemsus, kes soovivad kogu ülejäänud olendeid ja inimkonda omaenda Surematu Paradiisi tarbeks orjastada. Yahwe valitseb inimkonda nii, et see ei teadvustaks kunagi oma algset terviklikkust ja ei saavutaks omal jõul mitte kunagi inimtäiust, vaid alati sõltuks igakülgselt tehissüsteemi armust. Ühtlasi valitsetakse allutatuid sedasi, et nad ei taipaks tõelist head ega kurja (balanssi ja ebabalanssi), vaid need tunduks alati salakavalalt eitatud, varjatud, segipaisatud või pahupidi pööratud. Kõik allutatud inimesed on väikeste töömutrikestena pandud Lollidejumala 51840 väärakat Alljumalust (Allteisikut) teenima, samas uskudes et inimorjade lõhestatus on tõelise terviklikkuse hüvanguks. Tasuks olevat igavene õndsus kuskil utoopiliselt hiilgavas teispoolsuses, aga mitte kunagi loomulik elu siin ja praegu. Püramiidjumala sõjakas petusüsteem on kui lõputu labürint, mille olemusekeskmes haigutab solipsistlikult tühine „Mina Olen”, kelle alamateks peavad kõik varjuteatrist lummatud olendid igavesti jääma.

Vabaduse tõelusest. Kui Yahwe varjudesüsteemist kasvab lõpuks välja maksimaalne kosmoseõud (Yahwe enda silmis Superparadiis), siis paratamatult ilmutab end kõige tüütumal hetkel taas ajatu JÕUDUDEPUU koos selle Algemadudega, kes ulatavad orjadele ÜRGKERA kui enda loodusliku vabadusevilja. Niisiis kes on see lõputult demoniseeritud ja orjades õudutekitav Tarkusemadu? Tarkusemadu on naturaalselt tasakaalustava Looduse tõeline Valitseja – ajatu TERVIKLIKKUSEJUMALA sõnumitooja kui 40 Algemadu! Keelatud vili kui Õun, mille Algemaod tõeotsijale plahvatuslikult ulatavad, on inimese enda aegruumilise Ürgkera ehk Oroboro sünnni SÜMBOL. Sellest hetkest algab isiklik vaba areng! Kuid reaalne tervikareng ei saa olema kerge koorem kanda, sest loodusliku inimese sünd on mugava väärinimese surm illusoorse Yahwe silmis. Ehk elujõulise harmoonia sünd on surm jõuetule disharmooniale, mis ajab Ainujumalat kõiki vabanenuid surmapatuga neadma. Tarkusemao kaudu teadvustab inimene oma hukatust Võõrjumala sõltuvuses, luues sellega momentaalselt uue individuaalse terviku potentsiaali. Kuid valik, kas potentsiaalist saab kasvav tõelisus, on iga indiviidi enda otsustada ja ellu elada?

Orjusest. Ainujumala põhikavalus, kuidas panna inimest oma vaba ürgtervikut unustama, on sisuliselt väga lihtne – lõhu algjõududega puhas kontakt, täida jõududepesad „võõrorjastajaga” (arusaamatusse ja sõltuvusse kinnijäämine!) ja tekita lõputult segaseid pseudokonflikte, mis pidevalt tervikteadvuse allikaid nõrgestavad! Ülioluline on hävitada inimese looduseusu ja eneseusu loomulik sümbioos! Ajada omavahel sõjajalale igasugune vasak ja parem, individuaalne kaos ja kord... loomingulisus ja loogilisus. Mehelik ja naiselik ühekülgselt polariseerida ja pahupidi pöörata... väärakas mehelik Peanupp ja idiootne naiselik Üsk konstrueerida! Lüüa mehe ja naise liidu vahele valedekiil... selleks on lõputult põnevaid võimalusi! Võõrsüsteemile allutatud vanemate lapsed koolitada võõrsüsteemi pisimutrikesteks! Sulle meeldib olla ori või röövel - nii on ju mugav, lõbus ja ei pea vastutama! Religiooni bossist tehakse peksukotist lunastaja! Edasine on juba kooliõpiku „tsirkust ja leiba”! Kuid kõige olemuslikum - DEMONISEERI PIMEDUST ehk ÄRA MÕTLE ehk MÄNGI LIHTSALT LOLLI! Sinu eest aga „mõtlevad” käpiknukkudest Preestersortsid, kes Sulle dramaatilist varjuteatrit etendavad! Just üksnes nii jõuad Ainujumala Paradiisi vangitorni alumisse kongi, kus jääd igavesti ellu... sündimatult ekslema! Pead vaid alistunult tõstma käed ja ütlema - JAH, TAHAN SEDA! Tahad lõputult korrumpeerunud ühiskonna hierarhiat ja ühte näotut elavate laipademassi! Tahad olla võõra tehissüsteemi toit – Tsombi (Kõhu ori), Robot (Pea ori) ja Parasiit (Südame ori)! Kuid ürgne loodus on alati kogu kurja juur!

Kokkuvõtteks. Yahwe on illusoorse Ainujumala SÜMBOL. Lollidejumala lõhestav ebabalanss on varjudetee, kus täius-eliit on ise enda valitsetava petusüsteemi kõige suurem ninaori. Kuid Tarkusemao harmooniabalanss on looduslik vabadusetee, kus iga olend on terviklikkust kandev suverään. Inimest ei valitseta otseselt mingi meheliku patriarhaadi Laugh ega naiseliku feminismiga Laugh vaid lihtlabaste valeeksitustega! Jeesus ei ole Ainujumala Yahwe poeg nagu on kristlasi lollitatud, vaid hoopis Algemadude (40 Elujõudu) kui ajatu TERVIKLIKKUSEJUMALA poeg. Pole mingit tähtsust, kas ajalooline Jeesus reaalselt elas või mitte... ta on kõigest inimese isiklik ja tsentraalne ÜRGKERA algpotentsiaal kui kristlik SÜMBOL, mis ütleb - OLGE TARGAD KUI ALGEMAOD! Siis ehk saadab Sind vaba eluareng ja tõene õnnestumine just siin ja selles elus? Kuid oriolemi ühiskonnas midagi sisuliselt kunagi ei muutu... toimub vaid kerge auru väljalaskmine. KÕIGEMADALAM on rääkinud!

Sümbol, Tabel ja Joonis:
Elujõudude Ankur
Ürgkera Arenguspiraal

Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
       

(selle postituse viimane muutmine: 26-11-2020 00:07 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
06-05-2019 12:03
Postitus: #2
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Selguse mõttes veel mõned joonised:
Algilmad
Ürgkera
Algjõud

Lisatud manus(ed) Pisipilt (pisipildid)
           

(selle postituse viimane muutmine: 26-11-2020 00:08 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
29-05-2019 13:04
Postitus: #3
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Kuna siin foorumis kasutatakse tihti üldisi sõnatähendusi nagu duaalsus ja polaarsus, siis keskendusin mõnda aega sellele teemale ja avastasin Elukõiksuses 8 Põhipooluste paari mille vahele kõik ülejäänud jõud ja jumalused paigutuvad. Samas ei välista et mõni põhipooluste paar on jäänud avastamata. Lihtsustatult on need 8 pooluste paari vaadeldavad kui vastandsuunalised teljed, mis teineteist mingil moel täiendavad ja terviku moodustavad. Nende põhjal saaks määrata isikutüüpe või olekuid.
8 poolustepaari järjekord pole iseenesest oluline: 1. Immateeria vs Mateeria ehk vaimsus vs maisus. (Üleval vs All). 2. Kollektiivsus vs Individuaalsus ehk isetus vs isekus. (Ees vs Taga). 3. Loogilisus vs Loomingulisus ehk korralisus vs kaoselisus. (Parem vs Vasak). 4. Introverts vs Ekstroverts ehk eemalolev teoreetilisus vs lähedalolev praktilisus. (Ülakeha vs Alakeha). 5. Emotsionaalsus vs Distsiplineeritus ehk neurootilisus vs meelekindlus. (Südameümbrus vs Südamekese). 6. Avarus vs Arengulisus ehk tolerantsus vs keerukus. (Allilm vs Ülailm). 7. Transtsendents vs Eksistents ehk olematu eimiski vs miski olemine. (Lõpmatus vs Lõplikkus). 8. Kurjus vs Headus ehk illusoorse orjuse hävitavus vs vaba reaalsuse loovus. (Lõhestatus vs Terviklikkus).
(selle postituse viimane muutmine: 15-06-2019 19:23 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
13-06-2019 13:38
Postitus: #4
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Kuna see teema on seotud oluliste Ainujumala manipulatsiooni tehnikatega, mis inimteadvust aatompommina lõhastavad ja massilist hävingut külvavad, siis arendan natuke veel pooluste teemat edasi.

Oma iseloomult on eelpool toodud põhipooluste paarid sümboolselt kui Ööpimedus (vähe valgust) ja Päevavalgus (palju valgust), ehk passiivsem Yin ja aktiivsem Yang, ehk naiselikumad ja mehelikumad poolused. Välja arvatud 8-s, Kurjus vs Headus ( Lõhestatus vs Terviklikkus) poolused, mis on tuletatud 7-me põhipoolustepaari tasakaalust ja tasakaalutusest, ei kohaldu tegelikult kuidagi naiselikkuse ja mehelikkusega ega pimeduse ja valguse loomuomadustega. Naiselikumaid (Pimeduse sümbol) omadusi aktiveerivad poolused on: Immateeria, Kollektiivsus, Korralisus, Introvertsem Teoreetilisus, Emotsionaalsus, Avarus, Transtsendents. Mehelikumaid (Valguse sümbol) omadusi aktiveerivad poolused on: Mateeria, Individuaalsus, Kaoselisus, Ekstravertsem Praktilisus, Distsiplineeritus, Arengulisus, Eksistents. Kusjuures oluline on siinjuures mõista et ükski põhipoolus pole üheselt ja läbinisti mehelik ega naiselik, vaid alati sisaldab endas omakorda mõlemat. See tähendab sisult seda et üldiselt naiselikes poolustes on võimalik olla mehelikult, samuti üldiselt mehelikes poolustes on võimalik leida naiselikku. Seega ei tasu siin liiga jäigalt mehelikku ja naiselikku kunagi mõista, kuid pigem teada kui teatud kalduvusega suunist. Ühiskonnas on siin teemas levinud teatud põhimõttelised segipaiskamised, mahavaikimised või lihtsalt puudused, mis hetkel pole eraldi teemaks... lihtsalt mainin ära.

Niisiis nende põhipoolustega on salakavalate pettuste kaudu asutud inimese teadvuses manipuleerima. Üldine ühiskonnas levinud mõistuse ja taju manipulatsioonis on sisestatud arusaam, et pimedus võrdub kurjus ja valgus võrdub headus. Või ka sama lame suhtumine, et mehelik on kurjus ja naiselik on headus... või siis vastupidi. Seega ühiskonna teatud gruppides tihti või peaaegu alati teadvustamatult demoniseeritakse ühte loomulikku poolust! Näiteks mingil ajastul demoniseeritakse vaimsust, teisel omakorda maimsust. Kord demoniseeritakse kollektiivsust, järgmine kord jälle individuaalsust. Jne. kõikide poolustega lõhestavalt inimeste teadvusega mängitakse ja klammerdatakse ühekülgsesse sõltuvusse. Sedasi moodustuvad lõpuks erinevad suured lõhestatud äärmusgrupid, kes teineteisega rumalalt sõdivad. Ühiskonnas väljenduvad need poolused lihtsustatult näiteks ateistides ja teistides, liberalistides ja konservatiivides, teaduses ja religioonis vms. Võitlus ei käi seal enam tegeliku Hea ja Kurja vahel vaid omavahel sõdivad juba katkised ja seega kurja loovad poolused, kes näevad vastaspooles omaenda eitatud Varju, keda illusoorselt kurjaks tembeldatakse. Sedasi luuaksegi energiat lekkiv, vaenulik ja nõrk orjarahvas, kes võõrast Ainujumala püramiidsüsteemist sõltuvad! Läbi lõhestatud inimteadvuste on tekitatud energiate massiline röövimine, millest väga üksikud väljavalitud käimalükatud plaanide huvides kasu lõikavad ja iidsete vereliinide võimu kindlustavad. Oluline on siin mõista, et Ainujumala iidvana kurikaval süsteem ei saaks aga kuidagi ilma inimteadvust nõrgestavate meelepettusteta toimida!
(selle postituse viimane muutmine: 13-06-2019 13:49 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
14-06-2019 12:52
Postitus: #5
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Need esoteerilised avastused ja objektiivsed selgitused, mida kuskilt mujalt vaimsest tarkusest ei leia (kuna see kõik on elementaarne kuid mahasalatud info), on Ainujumala idioodistavale orjasüsteemile ja tema käpiknukkudest preestersortsidele reaalselt kõige ohtlikumad!!!

Pimeduse kurjuseks demoniseerimine on nii lihtne ja mõjus tehnika et iga laps võtab selle üsna lihtsalt omaks... kuigi reaalselt on tegu inimteadvust lõhestava lollusega. Eksitav retoorika et võidelda tuleb kurjade pimedusejõududega ja olla tuleb valgusejõudude poolel, ei õpeta inimesele reaalselt selgeks mitte vähimatki, kuid põhiliselt hüpnotiseerib ilma läbimõtlemata lihtsalt kellegi vastu sõdima, kes on kardinaalselt teistsugune. Huvitav on ka asjaolu et pimeduses (või hämaruses, kus on vähem väliseid nähtuseid ja tegevusi tähelepanu köitmas, ja ollakse rohkem suunatud sisemõistuse poole) on parem asju rahulikult läbimõelda ja teatud mõistuslikku selgust luua. Üldiselt pimeduse demoniseerijad ei soovi et me ise asju sisemiselt ja kriitiliselt läbimõtleks... vaid rõhuvad kirgikütvatele moonutatud illusioonidele! Teiselt poolt on paradoksaalne et reaalsust väärkäsitlev ja moonutav kontseptsioon, kus pimedus võrdub kurjus ja valgus võrdub headus, on ise samuti mõeldud läbi mõistuse näilikku selgust sisemiselt looma. See mõistuslik pettustloov hüpnoos, mis justkui natuke selgitab lihtsale lapsele headuse ja kurjuse kontseptsiooni, sisendab ühtlasi kavalat terviku lõhestamist, kuna seostab kurjust ja headust läbi eksitavate analoogide, mis sisuliselt viivad väära reaalsustajuni. Paradoks seisnebki selles et see ebaobjektiivselt eksitav pimedust demoniseeriv kontseptsioon on loodud sisemõistuses ja pimeduse pooluses eneses. Paradoks on ka selles et sisemõistuse (ühe pimeduse pooluse) kaudu on võimalik teadvusesse sisendada ebaobjektiivset pettust, kuid on võimalik jõuda ka võimalikult objektsiivse sisemõistusliku selguseni... olenevalt kas ollakse kooskõlas naturaalse elu ja loodusega. Objektiivselt on naturaalne pimedus elu üks vajalik nähtus ja ei võrdu mitte kuidagi kurjusega. Kõik kontseptsioonid mis seostavad pimedust otseselt kurjusega on ilmselgelt kurikavalalt teadvust lõhestavad ja ebaobjektiivsed eksiõpetused!

Huvitav on ka see, et Yin Pimeduse ja Yang Valguse poolused seostuvad mitmel moel Yin Lamba ja Yang Hundi poolustega. Väga ekslikult ja eksitavalt kasutatakse „lambapead” ja „lambameelsust” ühemõtteliselt halvustavate väljenditena. Yin Lamba (ühtlasi naiselikum) poolus on teadvuses kergemini tarastatav, teoreetilisem, korrale kontrollitavam, kollektiivsem, kuid ühtlasi vaimsem, rahumeelsem, tundlikum ja intelligentsem poolus. Teadupärast pole ka lambad üldse mitte rumalad koduloomad. Yin sümboolne Lammas on omadustelt tegelikult Pimeduse (vähene öövalgus) poolus! Yang Hundi (ühtlasi mehelikum) poolus metsik, praktilisem, kaoseliselt allumatum, individuaalsem, kuid ka füüsilisem, agressiivsem, meelekindlam ja kehaliselt osavam poolus. Yang sümboolne Hunt on omadustelt tegelikult Valguse (palju päevavalgust) poolus. Ja eriti huvitav avastus on siin, et inimgrupid kes üldiselt kalduvad rohkem Yin Lamba poolusesse näevad ennast valge maagia kandjatena, ja rohkem Yang Hundi pooluses olevaid inimesi nimetatakse musta maagia tegijateks. Seega paradoksaalselt on Pimeduse Yin (naiselikum) pooluses hoopis „valge maagia” nimetuse kandjad, ja Valguse Yang (mehelikum) pooluses „musta maagia” nimetuse esindajad, mis tegelikult kokku moodustavad eluterve headuse ja terviku, kuid oma sõjakas lõhestatuses loovad kokkuvõttes mõlemad üksnes kurja!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
06-10-2019 00:58
Postitus: #6
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Sattus juhuslikult kätte üks lühike materjal, kus oli toodud 7 erinevat tüüpi kes grupitööd lõhuvad. Minu hinnangul tekivad need lõhkuvad põhitüübid kui mingis valdkonnas pole inimese ürgjõu alged piisavalt puhtad ja eneseteadlikud, millest siis omakorda tekivadki üldist koostööd segavad konfliktikolded. Toon siin need 7+3 lammutavat vargusjõudu oma pakutud süsteemimustri võtmes ära.

1.) KIIDUKUKK - kus lootuslik Päikesejõu algepotentsiaal (Algataja) moondub ennastimetlevaks ahnitsejaks. Vaatab oma üksindusehirmust mööda!
2.) HÄDALDAJA - kui usklik Kuujõu algepotentsiaal (Infokoguja) moondub kaastunnet kerjavaks petturiks. Vaatab oma vanadusehirmust mööda!
3.) AGRESSOR - kui sitke Marsijõu algepotentsiaal (Viimistleja) moondub isiklikult ründavaks mõrvariks. Vaatab oma surmahirmust mööda!
4.) BLOKEERIJA – taiplik Merkuurijõu algepotentsiaal (Tehnik) moondub pisiasjades vastanduvaks ülbitsejaks. Vaatab oma haigustehirmust mööda!
5.) KLOUN – õiglane Jupiterijõu algepotentsiaal (Koordinaator) moondub kergemeelselt naljatlevaks ahistajaks. Vaatab oma vaesusehirmust mööda!
6.) KÖSTER – mõõdukas Veenusejõu algepotentsiaal (Harmoniseerija) moondub pikalt monolooge jutlustavaks reeturiks. Vaatab oma kriitikahirmust mööda!
7.) DOMINEERIJA – pühenduv Saturnijõu algepotentsiaal (Juht/Loots) moondub kamandavalt sildistavaks argpüksiks. Vaatab oma orjusehirmust mööda!

Nendele lisanduvad veel 3 võimalikku konfliktiallika tüüpi:
8.) SOSSSEPP - võimukas Uraanijõu algepotentsiaal (Oskuslik Julgustaja) moondub eesmärgist kõrvaleeksitajaks. Vaatab oma saamatusehirmust mööda!
9.) SOOLAPUHUJA - väekas Neptuunijõu algepotentsiaal (Selgitav Maag) moondub valedesse aheldajaks. Vaatab oma abitusehirmust mööda!
10.) SALAVAENLANE – vaatlevalt kulgev Pluutojõu algepotentsiaal (Sõbralik Kaasatulija) moondub terviku lõhestajaks. Vaatab oma aususehirmust mööda!
(selle postituse viimane muutmine: 09-10-2019 14:47 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Fenkol
Metsik

Postitusi: 160
Liitunud: Sep 2018
06-10-2019 16:40
Postitus: #7
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Pisut liiga must-valge. `Tüübid` ei tähista sul isikuid, ma loodan, vaid algeid.
(06-10-2019 00:58 )pimedus Kirjutas:  Minu hinnangul tekivad need lõhkuvad põhitüübid kui mingis valdkonnas pole inimese ürgjõu alged piisavalt puhtad ja eneseteadlikud, millest siis omakorda tekivadki üldist koostööd segavad konfliktikolded.

Pigem ebapuhtasse kooslusesse (kollektiivi/eesmärgi teenistusse) kaasatavad puhtusealged võivad muutuda destruktiivseks talumatusest. Ja sinna siis tuleb neid ebapuhtaid juurde
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
07-10-2019 09:44
Postitus: #8
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Põhipoint on selles et teatud hirmudest vaadatakse mööda, mille tulemusel jõualged moonduvad ja reostuvad
(selle postituse viimane muutmine: 07-10-2019 09:45 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 560
Liitunud: Nov 2016
09-10-2019 16:15
Postitus: #9
RE: SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon
Selge see et erinevates olukordades võivad olla ka täiesti erinevad tõlgendused miks alged mingil moel moonduvad. Näiteks kui ollakse liiga individualistlik inimene ja lihtsalt ei olda huvitatud koostööst, mille tõttu hakatakse endale teadlikult tähelepanu läbi erinevate algete tõmbama. Teiseks võib olla ka vastupidi, et ollakse liiga kollektivistlik inimene ja kui keegi kollektiivi kritiseerib või täiesti teistmoodi mõtleb, siis peab sellele kindlasti "vasturündele" asuma. Kolmandaks võib olla lihtsalt ei osata mõistlikul viisil koostööd teha, millest tulenevalt hakatakse kasutama primitiivseid enesekehtestamise võtteid. Neljandaks ei osata näiteks grupiga koostööd teha, kuna asutakse grupi keskmisest tasemest oluliselt kõrgemal (ollakse liiga idealistlik) ja ei suudeta oma "kõrgustest" paar astet allapoole tulla.

Hea näide sellest kuidas meeskonnad (tsivilisatsioonid) lagunevad ja lõhenevad, kui kaob kontakt vanemate ja targemate jõududega on William Goldingi raamat "Kärbeste Jumal", kus lennuki õnnetuse tagajärjel satuvad väikesele üksikule saarele kari kuni 13 aastaseid posse. (Sellest on tehtud ka kaks filmi, mis paraku võrreldes raamatuga oluliselt sisu lihtsustavad ja moonutavad). Seal loos on kaks tugeva juhipotentsiaaliga poissi: perfektsionistlik ja pigem korrapärane Ralph, kes mõtleb rohkem pääsemisele ja mida selleks teha tuleks (põhiliselt lõket et mööduvatel laevadel oleks suitsu näha), ning vaistlik ja kaosepärasem Jack, kes mõtleb pigem kuidas kohapeal läbi jahipidamise ellu jääda. Ralph küll valitakse alguses juhiks, kuid teda pimestab liigne uhkus ja idealistlik nõuandja, Põssa nimeline poiss, seega ei suuda ta oma autoriteeti väga pikalt hoida. Selle asemel haarab tasapisi võimu Jack ja tema põhiline toetaja Roger, kes kasutavad ka alatuid võtteid. Lihtsustatult oli Ralph lõhenenud Parema Käe rajale ja Jack Vasaku Käe rajale. Senikaua kuni juhtimisse oli kolmandana kaasatud ka hästi siiras ja aus Simon, siis grupp püsis veel koos. Kuid süvenesid kahtlused ja hirmud et saarel elab koletis (mis tegelikult oli lennuki piloodi laip, mida langevari aegajalt mägikaljude otsas liigutas ja kergitas). Kui mindi koletist otsima et selle olemasolu kindlaks teha, siis Ralph tegi olulise vea et Simoni üksi tagasi saatis (muidugi ka Simon tegi vea sellega nõustus). Lõpuks nägid ööpimedas koletist Ralph, Jack ja Roger, keegi nendest ei suutnud rahulikuks jääda ja lõid oma valekujutlustes kartma. Hiljem pidasid Ralph ja Põssa Simoni veel peast põrunuks, kui see arvas et peaks ikka veelkord koletist minema vaatama et veenduda millega ikkagi täpsemalt tegu. Simonil oli loomulik kontaks looduse ja terviklikkusega, kuid tal jäi puudu oskusest ja julgusest end teistele selgelt väljendada. Edasi Jack süüdistas Ralphi et see on argpüks ja hakkas ise oma klanni jõhkramate meetmetega juhtima, lubades koletis üks kord ära tappa. Lõpuks Ralphi juurde jäi vaid Põssa ja veel mõned üksikud poisid. Simon läks üksi koletist vaatama ja tegi kindlaks et tegu on kõigest surnud lenduriga. Kui ta sellest keset ööd teistele teatama tormas, oli Jacki klann parajasti eufoorilises jahipeo meeleolus, õnnetult arvati et Simon ongi koletis ja paanilises hirmus ta tapeti. Loos edasi tapeti peagi Rogeri poolt ka Põssa. Nüüd oli järg jõudnud algse juhi Ralphini, kellele hakati Jacki pealesundimisel klanni poolt ühiselt jahti pidama. Jahi käigus pandi suur osa saare taimestikust põlema, lootes sedasi Ralph oma peidikutest väljasuitsetada. Tõenäoliselt oleks Ralph tapetud, kui ootamatult poleks randunud ühe mööduva laeva kapten, kes "sõdamängivad" poisid üksikult saarelt lõpuks päästis.
(selle postituse viimane muutmine: 09-10-2019 16:16 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis) pimedus 51 3,565 14-02-2020 14:49
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde pimedus 36 4,973 04-01-2020 11:56
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 11. osa - Autentne Mehelikkus ja Naiselikkus pimedus 30 2,982 01-08-2019 13:22
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 5 2,816 28-05-2019 07:42
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum pimedus 36 3,481 14-12-2018 14:35
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 8. osa – Lõputu Masinavärk pimedus 4 1,352 13-12-2018 18:29
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 7. osa – Universaalne Sõda pimedus 4 1,374 13-12-2018 18:04
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg pimedus 68 7,961 08-12-2018 17:00
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 3. osa – 3 Ajavoolu ja Enneagram pimedus 11 3,997 08-12-2018 12:38
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 2. osa - Sinu Kõiksuse Saladus pimedus 3 3,096 07-12-2018 18:16
Viimane postitus: pimedus

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog