Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para-Web reeglid!!!
Autor Sõnum
henzukaz
Vana kala

Postitusi: 303
Liitunud: Nov 2003
14-11-2003 21:56
Postitus: #1
Para-Web reeglid!!!


LUGEGE KÕIK ALLJÄRGNEVAD REEGLID PÕHJALIKULT LÄBI!!!

Üldiselt.
1. Kõigepealt LOE läbi meie KKK - korduma kippuvad küsimused.


See on rubriik meie foorumis, mida tavaliselt mitte keegi ei viitsi sirvida. Tee seda. Sealt leiad väga palju vastuseid küsimustele, millega sa muidu lihtsalt meid tüütaksid. Selle läbilugemata jätmine võib sind peagi viia staatusesse, kus sind kritiseerivad meie vanemad ja korralikumad liikmed. Seda pole vaja ei meie ega sinu jaoks!.


2. Meie foorum, kritiseerimine ja halvustamine


Me kõik tegeleme Para-Web'iga tänu sellele, et me usume oma ettevõtmisesse. Me ei saa sellest mingit rahalist tulu ega muid materiaalseid väärtusi. Nagu korralikele inimestele kombeks suudame me taluda PÕHJENDATUD kriitikat ja püüame ennast parandada. PÕHJENDAMATA kriitika puhul järgnevad repressioonid Para-Web'i TEGIJATE poolt, äärmisel juhul ajutine või siis igavene BÄNN. Siiski ei tee me seda niisama nagu mõnele teisele kohale kombeks. Alati on oodatud uuendused ja requestid, kuidas foorumit paremaks, ilusamaks ja inimlikumaks muuta. Kui leiad meie webis mõne vea ja arvad, et seda peab parandama, siis selle teatamiseks vajuta SIIA. Iga vea leidmise eest oleme väga tänulikud.


Para-Web foorum - kuidas käituda, mida teha.


1. ENNE, kui foorumis midagi küsima hakkad, leia ÕIGE foorum, kus küsida.


Meie foorumis pole vaja postitusi, mis on sisestatud valesse kohta. Lähtu oma kirjutatavast teemast ja seejärel meie pakutavatest foorumitest. Kui sinu teema on näiteks VAIMUD MINU KODUS , siis ära mittemingil juhul postita seda foorumisse MÜSTILISED EHITISED. Kui sa TÕESTI ei suuda leida enda postitusele sobivat foorumit, siis selle jaoks on foorum nimega ÜLDTEEMA. Sinna võib postitada peaaegu kõike. Meie moderaatorid/administraatorid hoiavad sellel foorumil väga aktiivselt silma peal.


2. MIDA jälgida enne uue teema alustamist.


KÕIGEPEALT vaata ega sinu teemaga sarnast teemat pole juba varem postitatud. Selleks on olemas OTSING , siseseta sinna oma teema kohta mingi märksõna ja meie süsteem vastab sulle, kas seda on juba varem käsitletud. Tee seda võimalikult konkreetse sõnaga - näiteks kui otsid infot UFODE kohta, siis kirjuta otsingusse "UFO". Mitte mingil juhul ära kasuta otsingus sõnu "MA OLEN NII KÕVA MEES" või "KAS TEIEGA ON SAMA JUHTUNUD" Kui leiad otsingust sarnase postituse, siis palun, ÄRA tee uut, vaid vasta sellele kui sul on midagi kasulikku öelda. Uued teemad on mõeldud ainult selleks kui teil on mingi huvitav ja paranormaalne teema, mida soovite ülejäänud liikmetega jagada.Pea meeles - OTSINGU puhul on nupp "järgmine" sinu suurim sõber.


3. Teemade pealkirjastamine.


Teema pealkiri peab olema KONKREETNE - täpselt nagu koolikirjandi puhul. Inimesed, kes seda loevad, peavad aru saama teema pealkirjast, millest sa oma teemas arutled. Me ei aktsepteeri teemade pealkirju nagu "KAS TEIL ON KA" või "LOLLID OLETE". Heal juhul loeme me need läbi ja kui leiame teemas sisulist väärtust, muudame teie poolt pandud pealkirja. Halvemal juhul kustutame ning suhtume edaspidi teie postitustesse kui prügisse, mida vaja ei lähe. Head pole ka LIIGA konkreetsed ja laiad teemad, näiteks "UFO" , "LAEV" või "LENNUK". Üldjuhul teema pealkirjast saame me juba aru sinu arenguseisundi DARWINI skaalal. PEA MEELES, et mitte keegi ei ole kohustatud sinu teemale vastama. PEALKIRJASTA oma TEEMA huvitavalt - siis on oodata ka vastuseid.


4.Tühised postid.


Ärge tehke neid - pole vaja. POSTITUS peaks sisaldama rohkemat kui lihtsalt lauset "MA KA" või "OLEN LAHE". Väldi mitmete ühesuguste postituste tegemist. Juhul kui tahad oma teemat MUUTA, siis targad inimesed leiutasid selleks MUUDA nupu - kasuta seda.


5. Teiste foorumite propageerimine ja spämm.


Üldjuhul võite propageerida kõiki foorumeid, mis ei ole sama sisuga nagu meie PARA-WEB. Juhul kui leiame, et propageerite meie foorumiga sarnast foorumit, järgneb sellele HOIATUS kui te aga ei suvatse reageerida, oleme sunnitud teid BÄNNIMA.Siiski on oodatud kõik välismaised ja eestimaised huvitavad lingid paranormaalsete või muidu huvitavate teemade kohta. Suurim viga, mida sa saad teha, on hakata FOORUMIS või U2U-s spämmima - näiteks kirjutama sinna reklaam- või ahelkirju. Sellele järgneb heal juhul HOIATUS, halvemal juhul BÄNN ja kasutaja kustutamine.VÄLDI SEDA!!!


6. Topeltkasutajad


Nende all me peame silmas kasutajaid, kes omavad meie foorumis MITUT KONTOT. Me saame seda kontrollida ja juhul kui leiame kahtlustatava, siis üks selle isiku kasutajaprofiilidest KUSTUTATAKSE.


7.Piltide lisamine postitustesse.


Sa saad lisada pilte oma postitustesse, kuid tee seda ÄÄRMISEL VAJADUSEL. Pilt peaks olema võimalikult väike, soovitatavalt suurusjärgus 640x480 või veel väiksem. Nõuetele mittevastavad pildid me KUSTUTAME. Piltide saatmine meie meilidele pole ÜLDSE HEA MÕTE!!!


8.Suhtumine teistesse kasutajatesse.


Kõigil kasutajatel on õigus oma arvamusele ning teise kasutaja põhjendamatu kritiseerimine, isiklik solvang või tahtlik provotseerimine on taunitav. Foorumi personali ülesandeks on sellised postitused kustutada. Kas postitus on pahatahtliku sisuga, jääb foorumi personali otsustada. Aktsepteerides reeglistikku aktsepteerid ka seda põhimõtet. Niisiis - olgem sõbralikud ja heatahtlikud teineteise vastu.


#Para-Web jutukas.


1.Üldinfo jutuka kohta


Para-web jutukas on lisatud kasutajatele selleks, et ühendada ühesuguse mõtlemise ja tegutsemisviisiga inimesed ühte gruppi. Rääkida huvitavatest teemadest ning arutleda elu-olu üle. Hetkel asub #Para-Web jutukas DELFI.IRCWORLD.ORG serveris, kanalis #para-web


2.Kuidas ma sinna saan?


Selleks on lisatud link #para-web peamenüüsse. Vajuta sinna ja avaneb meie spetsiaalne java baasil loodud jututoaprogramm. Kui tahad siseneda jututuppa KOHE, vajuta SIIA . Teine võimalus on kasutada IRC, programme nagu MIRC. Selle saad downloadida SIIT. Selle töötamise eest meie EI VASTUTA


3.Aga jututoas pole kedagi..


Oota, küll tuleb. Inimestel on muid tegemisi ka peale jututoas istumise.4.Operaatorid ja käitumine


OPERAATORID on kanali ülemused. Neil on õigus sind kanalist välja visata mittevastava käitumise korral nagu ROPENDAMIME, kellegi SÕIMAMINE, SPÄMMIMINE või siis MÕTTETU JUTU eest. Viimasel puhul on määrav faktor OPERAATORI moraaliaste ja tema vaimne areng DARWINI skaalal


Muu


1.Ma tahan oma kasutajanime muuta või kustutada.


Selleks peab sul olema ÄÄRMISELT[ mõjuv põhjus. ÜLDJUHUL seda soovi ei rahuldata. Juhul kui sa oled siiski endas kindel, siis võta ühendust ADMINISTRAATORITEGA. Nemad teavad , kuidas seda teha.


2.Appi, ma ei saa millestki aru!!!


Loe uuesti REEGLID läbi. Kui sa ikka ei mõista, siis sinu koht ei ole ÜLDSE MITTE SIIN


3. Miks nii kurjad reeglid?


Sest me teeme kõik, et hoida oma foorumit kõige paremas korras iseenda ja kasutajate heaolu nimel.


4. Mulle ei meeldi mittemidagi nendes REEGLITES. Mida ma nüüd teen?


Võimalusi on mitmeid. Võid näiteks külastada seda kohta või seda kohta. Nendes on kindlasti huvitavam.Para-Webi nimel,
Henzukaz , 14.11.2003


edit: reeglistikku täiendatud 27.08.2006

Muudetud: 27-8-06 kell 21:02:30 Tutanhamon
(selle postituse viimane muutmine: 09-10-2011 20:06 PiziIngliito.)

Signatuur puudub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
henzukaz
Vana kala

Postitusi: 303
Liitunud: Nov 2003
14-11-2003 21:57
Postitus: #2
 
Neid reegleid tuleb nüüd aktsepteerida ka meie foorumi liikmeks registreerumisel.

Samamoodi on nad olemas peameenüüs nime all "reeglid". Sinna saad sa ka soovi korral siit

Adminnidel/modedel palun aeg ajalt pöörata kasutajate tähelepanu nendele.

Signatuur puudub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kal
Vana kala

Postitusi: 378
Liitunud: Oct 2003
15-11-2003 14:50
Postitus: #3
 
Aga nende lühipostituste vältimiseks saab teha juminimaalse tähemärkide koguse postis. Aga ma arvan, et see pole praegu vajalik. Muidu ma olen seda mitmes foorumis näinud, eriti nendes kus on väga palju kasutajaid.
BTW: hästi olid pandud need lingid rate.ee jne.

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
joosu Eemal
ναύτης

Postitusi: 79
Liitunud: Jan 2004
08-01-2004 16:44
Postitus: #4
 
no hei!
olen siin seespool muidugi uus (väljaspoolt lugemas käinud aga küll).
tahtsin siis kõigepealt siinsetele tegijatele avaldadagi tunnustust tehtu eest. foorumi ülesehitus on täitsa tip top. (kuigi vahest ehk suts ofitsiaalse visuaaliga ühe PARAfoorumi jaoks Smile

enivei - kohe siis sisenemisel ka esimene proble, et --> niimoodi mauhh uksest sissetulles nagu ei oskagi kuskile tgeelt oma TERE öelda.
(või ei leidnud ma seda kohta ikkagi üles?
või ei olegi vaja *tere* öelda?
või on mu kasvatus vabshee liiga normaalne ühe paranormaalsuse jaoks? Smile

ühesõnaga --> TERE
Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
joosu Eemal
ναύτης

Postitusi: 79
Liitunud: Jan 2004
08-01-2004 17:39
Postitus: #5
 
Smile
(näed, ikkagi on meeldiv ja soe tunne, kui vastu teretatakse)
ja foorum meeldib tõesti. suht lihtne-hõlbus on navigeeruda, süsteemid töötavad hästi ja raffas paistab olema heatahtlik. ja on tore, et on ka veidi *äkilisemaid* tegelasi. Smile

nagu ütlesin, on visuaal ehk pisut liigametlik? aga see ilmselt maitse asi.

muide, tõttöelda ei meeldi mulle isiklikult ka see, et siin foorumis on nö. kohustuslikuks tehtud seadetes oma soo avalikustamine. minu jaoks võtab see jälle kriba anonüümsusevõlu ja isiklikku ruumivabadust justkui ikkagi maha. Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
08-01-2004 17:46
Postitus: #6
 
Nojah, tegelikult on soo avaldamine lihtsalt statistika mõttes. Muide meil on erinevaid teemasid välimuse suhtes valida. Kui sa avad oma juhtpaneeli, siis seal sa saad muuta oma seadeid ning valida teise theme. Võid proovida erinevaid, äkki mõni on kodusem.. Paranormaalset postitamist!

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
06-10-2005 16:44
Postitus: #7
Mõte
Para-teemaline foorum on tore koht.
Tore just selle poolest, et siin on palju meeldivaid ja huvitavaid inimesi.
Inimese aga teeb meeldivaks ümbritsevale inimkooslusele põhiliselt tolerantsus ja viisakus. Ka tarkus, aga see on suhteline ja nagu laulusalmgi ütleb: “õpime kogu elu, sureme ikka lollina…”

Miks just “Para-foorum” on eriliselt tore koht, on see, et siinsed teemad on sellised, kuhu, tänu siinse publiku sensitiivsusele, ei kandu üle igapäevase elu “vorstijagamised”.
On piisavalt foorumeid, kus mitmesugused vaevas subjektid ennast vulgaarselt tühjaks laadivad ja nende foorumite reiting on tänaseks küllaltki madal, kuni ühiskonna poolt sanktsioneeritud meetmeteni välja.
Suur palve Teile kulla foorumikaaslased, igaüks meist on omaette universum, kordumatu, austagem seda ainulaadset loomingut ja üksteist, jagagem mõtteid, arutlegem.

Muidu kukub välja nagu Tsehhovi novellis “Küla”, kus kaks tagasihoidlikku külameest läksid karvupidi kokku niisuguse kummalise asja pärast nagu elekter.
Kumbki polnud seda imet ihusilmaga näinud, aga üks oli kuulnud külapapilt, teine venna käest, kes linnas voorimeheks.
Lõpuks läks mõttevahetus nii ägedaks, et üks lõi teise aisaga maha.

Kui tõesti oleme teel samas suunas, nagu mitmetes teistes foorumites on juhtunud, kus kohaldatakse nn. kasvatusmeetodina “READ ONLY” sanktsiooni?
Tõesti tahaks loota, et see pole nii!
Tolerantsust ja vastastikust lugupidamist!
zed

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
27-08-2006 20:03
Postitus: #8
 
Foorumi reeglistikku on täiendatud punktiga 8 - suhtumine teistesse kasutajatesse.

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
neoon
Vana kala

Postitusi: 471
Liitunud: Jul 2007
02-10-2008 15:25
Postitus: #9
 
Kuna kõik enamvähemgi foorumi eksistentsi ja selle juhtimise kohta käivad teemad millegi pärast suletakse, enne kui ma jõuan enda kohta käivaile tekstitele vastatagi siis...

Ühesõnaga. Reeglid.
Kaua see subjektiivne tsenseerimine peab kestma? Viimasel ajal ajab see aina enam ja enam vihaseks. See selleks. Olnud tagasi ei keera.

Aga nüüd oleks see aeg see haige süsteem lõpetada.

Reeglid keelavad teist kasutajat solvata. Praegu paistab, et isegi teise kasutaja häirimine on keelatud. Seega tuleks määratleda, mida võib teisele kasutajale öelda ja mida mitte. Kui ütlen foorumis selgitatult "Sa oled valetaja", siis kas see ütlus (koos selgitusega) kuuluks kustutamisele. Mina leian, et mitte. See tähendaks sisuliselt omaarvamuse keelustamist. Kui kutsun kedagi kadedaks, siis kas see on räige solvang? Kustutada tuleks vaid minu arust sellised tekstid, kus kututakse inimesi sellisteks, mis näiteks televisiooni tsenseeritaks piiiiksuga.

Ka paistab siin olevat vahe offtopicul ja offtopicul. Mõnda teema/kasutajat/postitus kärbitakse suure hoolega, teist jällegi lastakse vabalt tegutseda. Ma leian, et topicu contenti tuleks muuta alles, siis kui sisu on ikka suure kaarega teemast mööda. enne seda juhtida tähelepanu ja teha hoiatusi. Kui aga teema ja postitused käsitlevad jätkuvalt (kuigi võibolla kaudselt) pealkirjastatud teemat, siis ei peaks seda kärpima.

Vot nii.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PiziIngliito
Proua

Postitusi: 1,688
Liitunud: Sep 2007
02-10-2008 15:46
Postitus: #10
 
Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Kui ütlen foorumis selgitatult "Sa oled valetaja", siis kas see ütlus (koos selgitusega) kuuluks kustutamisele. Mina leian, et mitte. See tähendaks sisuliselt omaarvamuse keelustamist. Kui kutsun kedagi kadedaks, siis kas see on räige solvang? Kustutada tuleks vaid minu arust sellised tekstid, kus kututakse inimesi sellisteks, mis näiteks televisiooni tsenseeritaks piiiiksuga.

Lugupeetud neoon, loomulikult on see üsna morjendamapanev solvang, kui ütled kellelegi, et ta on valetaja, kade, rumal jne. Selle asemel, et minna isiklikuks kellegi konkreetse isiku pihta, saab alati väljendada end teisiti. Vaevalt, et Sul tegelikult õrna aimu on kui rumal või suur valetaja tegelikult keegi siit foorumist on või ei ole. Seega, kui Sa tahad näiteks kellegi kommentaari või arvamust ümber lükata, sest see kuulub Sinu arust täielikult maha materdamisele (kuna Sa arvad, et ta on Sinu arust valetaja), siis loogi oma vastused mitte konkreetse isiku pihta vaid tema öeldu suunas. Ei tohiks ju nii raske olla?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Flash
Veteran

Postitusi: 1,664
Liitunud: May 2005
02-10-2008 16:06
Postitus: #11
 
Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Kuna kõik enamvähemgi foorumi eksistentsi ja selle juhtimise kohta käivad teemad millegi pärast suletakse, enne kui ma jõuan enda kohta käivaile tekstitele vastatagi siis...
Ühesõnaga. Reeglid.
Kaua see subjektiivne tsenseerimine peab kestma? Viimasel ajal ajab see aina enam ja enam vihaseks. See selleks. Olnud tagasi ei keera.

Suletakse, kuna kõik on öeldud ja rohkem pole vaja antud teemal vaielda/iriseda/mõliseda. Personal ongi selleks, et foorumit töös hoida, mitte selleks, et tõestada, kelle maailmavaade parem on. Ja tsenseerimine kulub loomuliku foorumitöö juurde. Tsenseeritakse teatud reeglitega 'tavaliselt': kui osa postitusest on teemast mööda/teist isikut halvustav, siis eemaldatakse see osa. Kui terve postitus on mööda, siis kustutataksegi terve postitus. See pole kellegi diskrimineerimine. Kui keegi ei nõustu paranormaalsete asjadega, siis saab alati diskuteerida normaalsel tasandil. Ja kriitika/erinevad vaated on alati oodatud olnud.

Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Aga nüüd oleks see aeg see haige süsteem lõpetada.
Millist süsteemi silmas pead?

Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Reeglid keelavad teist kasutajat solvata. Praegu paistab, et isegi teise kasutaja häirimine on keelatud. Seega tuleks määratleda, mida võib teisele kasutajale öelda ja mida mitte.

Lisaks reeglitele toimib ka 'hea kord'.
Määratleda, mida võib öelda ja mida mitte, ongi tsensuur. Praegu on personal, see, kes foorumit ebasobivatest 'osadest' puhastab. Kui personal on eksinud, siis oleks hea kui tood konkreetseid näiteid ja kõik saavad targemaks ja foorumi töö muutub efektiivsemaks.

Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Ka paistab siin olevat vahe offtopicul ja offtopicul. Mõnda teema/kasutajat/postitus kärbitakse suure hoolega, teist jällegi lastakse vabalt tegutseda.

Nõustun, et teatud isikute puhul on see kustutamine/tsensuur suurem. Aga asi pole ainult personalis. Vaid ka selles teises isiksuses. Kui isik jääb poes koguaeg varastamisega vahele, siis paratamatult hakkavad poemüüjad teda tihedamini jälgima ja poest välja viskama.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
DaamValges
Pure White

Postitusi: 291
Liitunud: Sep 2004
30-11-2008 14:09
Postitus: #12
 
Minu meelest võiks reegleid täiendada ja kirja panna, et lubatud ei ole kirjavahemärkide värdkasutus järgnevas stiilis:

1. Usun UFOsid,sest olen neid ise näinud.Veelgi enam,nad on mu emal külas käinud.Ah et ei usu?Ausõna,ma ei valeta!

2. Usun UFOsid , sest olen neid ise näinud . Veelgi enam , nad on mu emal külas käinud . Ah et ei usu ? Ausõna , ma ei valeta !
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
30-11-2008 14:15
Postitus: #13
 
Kallis Daam - me võime kõike kirja panna mis ilus ja õiglane, kuid see ei tähenda, et seda kohe kõik tões ja vaimus järgima asuksid. Selles on pigem probleem mitte, et seda kuskil kirjas pole. Selline "kirjastiil" aga näitab konkreetselt iga järgneva põlvkonna "lammastumist" eelneva suhtes. Ehk siis nii - kooliharidusest on sama palju kasu kui seale pärlitest.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
DaamValges
Pure White

Postitusi: 291
Liitunud: Sep 2004
30-11-2008 16:15
Postitus: #14
 
Siis oleks selle nõmeduse puhul vähemlt alust karmilt korrale kutsuda.. Ja kui saata rikkuja reegelid lugema, ehk hakkab midagi mõikama.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zepac
Veteran

Postitusi: 1,319
Liitunud: Feb 2006
30-11-2008 17:56
Postitus: #15
 
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Kallis Daam - me võime kõike kirja panna mis ilus ja õiglane, kuid see ei tähenda, et seda kohe kõik tões ja vaimus järgima asuksid.

Tüüpiline suhtumine. Kõik tevad midagi valesti, mis ka on väär, ning laiem mass ei pööra tähelepanu. Mida fakki! Kuidas siis sinu meelest asja parandada, kui mitte eksijat noomides või juhendades õigesti käituma? Et äkki püha vaim tuleb ühel hetkel õpetama? See siin ju üritab ikkagi para-web olla...

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
30-11-2008 18:23
Postitus: #16
 
Meil on olemas Eesti keele grammatika - seda EI pea üle kirjutama üksipulgi foorumi reeglitesse.
Noomimise vastu ei ole mul midagi. Ideaal variandis oleks automaat korrektor peamiste vigade leidmiseks. Kui postitus on keeleliselt vigane siis seda ülesse panna ei saa - vähemalt enne kuni kõik vead parandatud.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tom
Veteran

Postitusi: 1,877
Liitunud: Jul 2005
30-11-2008 19:10
Postitus: #17
 
Reeglites on kirjas:
"3.2. Postituse vormistamine
Meie foorum on eesti keelne ning üritame teha kõik selleks, et järgida head eesti kirjakeelt. Tee seda ka sina! Lause algab suure tähega ning lõpeb punkti või muu lauset lõpetava märgiga. Ära kasuta slängi või arusaamatuid sõnaühendeid (näit. wazzaap, cuuuul, iccccc). Sellised postitused lähevad koheselt redigeerimisele ning sa ju ei taha, et moderaatorid sinu peale kurjad oleks?
"

Rämedaid möödalaskmisi redigeeritakse koheselt. Jõudumööda korrigeeritakse ka leebemaid eksimusi.

Anna teada: paravihje@gmail.com
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
elis
roheline

Postitusi: 938
Liitunud: Jul 2004
01-12-2008 12:46
Postitus: #18
 
Foorumi personal enamasti rageeribki suurtele möödalaskmistele eesti keele ortograafia puhul, seega midagi väga hullu lahti vast ikka ei ole.
Kui kasutaja korduvatele palvetele oma emakeelt mitte mõnitada ja korralikult kirjutada, vastab ikka 'mine pekki ja õpi ise kirjutama' või, 'ma tahan olla originaalne ja olengi nii kirjutades', siis sellised tegelased eemaldatakse foorumist. Õnneks on ka toredaid noori, kes peale palvet korrektses eesti keeles kirjutada, seda ka püüvad teha. Minupoolne austus neile!
Personal parandab ka vahel omavoliliselt postitusi, milles kirjavead üle ääre ajavad.

Ses suhtes on siiski Exul õigus, reeglitesse võib igasugu asju kirja panna, kuid reeglite täitmise üle peab käima kogu aeg karm kontroll, sest vastasel juhul lastakse üle ääre, kui võimalus anda. Ja ajukääbikuid leidub alati.

http://spaceweather.com/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
protsent
Tavaliige

Postitusi: 64
Liitunud: Sep 2008
01-12-2008 18:33
Postitus: #19
 
Ärge palun igasugust jura ka tsenseerige.

Teema: Graham Han... - "Jumalate Jäljed"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

Postitusi: 1,615
Liitunud: Oct 2003
01-12-2008 18:37
Postitus: #20
 
Tsitaat:Algselt postitas protsent
Ärge palun igasugust jura ka tsenseerige.

Teema: Graham Han... - "Jumalate Jäljed"
See on foorumi tarkvara, mis nii teeb, mitte personal. Hea, et sellised asjad välja tulevad, siis saab neid redigeerida.

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minna
Uustulnukas

Postitusi: 6
Liitunud: Dec 2009
18-12-2009 04:10
Postitus: #21
 
Jutuka andmed on vananenud, jutukas on nüüd teises serveris.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Preilikass
Vana kala

Postitusi: 668
Liitunud: Oct 2009
18-12-2009 04:52
Postitus: #22
 
Tsitaat:Algselt postitas DaamValges
Minu meelest võiks reegleid täiendada ja kirja panna, et lubatud ei ole kirjavahemärkide värdkasutus järgnevas stiilis:

1. Usun UFOsid,sest olen neid ise näinud.Veelgi enam,nad on mu emal külas käinud.Ah et ei usu?Ausõna,ma ei valeta!

2. Usun UFOsid , sest olen neid ise näinud . Veelgi enam , nad on mu emal külas käinud . Ah et ei usu ? Ausõna , ma ei valeta !

Minu arust pole see veel midagi eriti `värdkasutatud`. Iga väikseima asja pärast korrale kutsuda ei ole mõtet. Rääkimata sellest, et see oleks antud juhul pisut autoritaarne. Postituse mõte peaks ikka oluline olema (eeskätt).
Muidu võiks järgmisena ette võtta kõigi nende korrale kutsumise, kes näiteks kasutavad sõnapaari "küsimusi küsima" selle asemel, et öelda "küsimusi esitama". See oli ehk tobe näide, aga loodetavasti andsin oma mõtte edasiSmile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tulekera
Tavaliige

Postitusi: 148
Liitunud: Jun 2004
18-12-2009 09:40
Postitus: #23
 
Ma tõesti ei oska öelda, kas sellise punkti lisamine on sobiv või mittesobiv, kuid silmnähtavalt allakäiv eestlaste kirjaoskus teeb meele kurvaks küll! Loomulikult ei käi see ainult kirjavahemärkide kohta.

OT: Olen mõelnud seda juba ammu küsida: Kas on keegi veel ehk märganud, et viimase aasta-paari jooksul kipuvad väga paljud teemad muutuma mõtetuteks vaidlusteks, kus teema sügavam sisu kaduma läheb. See ei ole mitte ainult Para-Webi probleem, vaid samamoodi ka väga paljudes teistes foorumites.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Cassiopeia
Veteran

Postitusi: 1,033
Liitunud: Mar 2008
18-12-2009 10:55
Postitus: #24
 
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Tsitaat:Algselt postitas DaamValges
Minu meelest võiks reegleid täiendada ja kirja panna, et lubatud ei ole kirjavahemärkide värdkasutus järgnevas stiilis:

1. Usun UFOsid,sest olen neid ise näinud.Veelgi enam,nad on mu emal külas käinud.Ah et ei usu?Ausõna,ma ei valeta!

2. Usun UFOsid , sest olen neid ise näinud . Veelgi enam , nad on mu emal külas käinud . Ah et ei usu ? Ausõna , ma ei valeta !

Minu arust pole see veel midagi eriti `värdkasutatud`. Iga väikseima asja pärast korrale kutsuda ei ole mõtet. Rääkimata sellest, et see oleks antud juhul pisut autoritaarne. Postituse mõte peaks ikka oluline olema (eeskätt).
Muidu võiks järgmisena ette võtta kõigi nende korrale kutsumise, kes näiteks kasutavad sõnapaari "küsimusi küsima" selle asemel, et öelda "küsimusi esitama". See oli ehk tobe näide, aga loodetavasti andsin oma mõtte edasiSmile

Haritud inimene peaks oskama erinevatest Eesti keele reeglitest kinni pidama. See ei ole enam arutlemise küsimus, vaid eetiline küsimus. Mingi austus peaks teiste inimeste vastu säilima - sest enamus selle foorumi inimesi pole teps mitte 14-20 aastat vanad vaid vanemad. Need inimesed asutavad Eesti keele reegleid.
See, et inimene ei kirjuta keelereeglite järgi, see näitab inimese hoolimatust teistest inimestest ja samas ka inimeste harimatust.

Ma saan aru, et msni põlvkond on enamus inimesi siin - kuid miks me peaksime laskma oma keelel põhja käia tänu sellele, et inimesed ei oska kirjutada.

Ja tihtipeale on ka nii, et need kes ei kirjuta keelereeglite kohaselt, nende tekstist on palju hullem aru saada kui nendest kes korralikult kirjutavad.

Mina ei näe põhjust, et vinguda meie keelereeglite pärast, sest tegelikult on seda nõutud igal pool.
---

Tsitaat:Algselt postitas tulekera

OT: Olen mõelnud seda juba ammu küsida: Kas on keegi veel ehk märganud, et viimase aasta-paari jooksul kipuvad väga paljud teemad muutuma mõtetuteks vaidlusteks, kus teema sügavam sisu kaduma läheb. See ei ole mitte ainult Para-Webi probleem, vaid samamoodi ka väga paljudes teistes foorumites.

Seda on märgatud ka siin. Masu tuli - inimesed muutuvad depressiivsemaks ja elavad oma pahameelt foorumites teiste peale maha.

Muutus: Liitsin postitused Smile

[Muudetud: 18-12-09 Thorondor]

I've heard it said, that people come into our lives for a reason, bringing something we must learn. And we are led to those who help us most to grow, if we let them and we help them in return.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Preilikass
Vana kala

Postitusi: 668
Liitunud: Oct 2009
18-12-2009 16:14
Postitus: #25
 
Tsitaat:Algselt postitas Cassiopeia

Haritud inimene peaks oskama erinevatest Eesti keele reeglitest kinni pidama. See ei ole enam arutlemise küsimus, vaid eetiline küsimus. Mingi austus peaks teiste inimeste vastu säilima - sest enamus selle foorumi inimesi pole teps mitte 14-20 aastat vanad vaid vanemad. Need inimesed asutavad Eesti keele reegleid.
See, et inimene ei kirjuta keelereeglite järgi, see näitab inimese hoolimatust teistest inimestest ja samas ka inimeste harimatust.

Ma saan aru, et msni põlvkond on enamus inimesi siin - kuid miks me peaksime laskma oma keelel põhja käia tänu sellele, et inimesed ei oska kirjutada.

Ja tihtipeale on ka nii, et need kes ei kirjuta keelereeglite kohaselt, nende tekstist on palju hullem aru saada kui nendest kes korralikult kirjutavad.

Mina ei näe põhjust, et vinguda meie keelereeglite pärast, sest tegelikult on seda nõutud igal pool.

Nõus, haritud inimene peaks oskama keelereeglitest kinni pidada. Kui ma aga ei oska, siis sa väidad, et ma olen hoolimatu teiste inimeste suhtes. Küsimus tagasi: kas need teised minu suhtes ei ole hoolimatud kui mina pean nendele vastu minema 100% ja nemad ei pea aktsepteerima mind? Ja kus on öeldud, et valesti kirjutajal näiteks düsleksia ei ole? See ei ole nii must ja valge, et saaks noomima hakata.


Muutus: Tsitaadi aken oli katki.

[Muudetud: 18-12-09 Thorondor]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Foorumi reeglid Thorondor 80 40,017 27-03-2021 12:09
Viimane postitus: xawa
  Parajutukas on jälle para teema. Sekhmet 7 2,419 22-10-2019 17:38
Viimane postitus: isemaag
  Para-web nutitelefonides (MyBB GoMobile) tasuta Thorondor 9 8,911 01-02-2013 00:17
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web nutitelefonides (Tapatalk) Thorondor 15 10,813 01-10-2012 19:52
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web Sinu pihus excubitoris 8 6,272 12-07-2011 12:04
Viimane postitus: excubitoris
  Mida on sulle Para-Web andnud? reaalne 56 25,252 19-04-2011 13:05
Viimane postitus: Liine
  #Para-Web jutukas [vana] henzukaz 92 25,878 02-04-2011 19:40
Viimane postitus: Thorondor
  Para-webi kujunduskonkurss: theme MyBB tarkvarale - tähtaeg Thorondor 20 10,646 14-11-2010 21:22
Viimane postitus: excubitoris
  Para-webi kujunduskonkurss: foorumi logo konkurss - tähtaeg Thorondor 43 15,683 11-11-2010 19:52
Viimane postitus: Sekhmet
  Para-web otsib kujundajaid MyBB 1.6 themede tegemiseks Thorondor 7 4,468 17-09-2010 03:55
Viimane postitus: excubitoris

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog