Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para-Web reeglid!!!
#26
Aga kust sa võtad, et foorumi personalil mingit imelikku sündroomi pole ning tahtmatult noomib sind.

Lugegu pärast valmis kirjutamist oma postitus üle. Kui ta teab kuidas kirjutada tuleb, siis on raske välja vabandada.
Kui postitatakse uisapäisa, siis võib noomida ka.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Tsitaat:Algselt postitas Cassiopeia

Haritud inimene peaks oskama erinevatest Eesti keele reeglitest kinni pidama. See ei ole enam arutlemise küsimus, vaid eetiline küsimus. Mingi austus peaks teiste inimeste vastu säilima - sest enamus selle foorumi inimesi pole teps mitte 14-20 aastat vanad vaid vanemad. Need inimesed asutavad Eesti keele reegleid.
See, et inimene ei kirjuta keelereeglite järgi, see näitab inimese hoolimatust teistest inimestest ja samas ka inimeste harimatust.

Ma saan aru, et msni põlvkond on enamus inimesi siin - kuid miks me peaksime laskma oma keelel põhja käia tänu sellele, et inimesed ei oska kirjutada.

Ja tihtipeale on ka nii, et need kes ei kirjuta keelereeglite kohaselt, nende tekstist on palju hullem aru saada kui nendest kes korralikult kirjutavad.

Mina ei näe põhjust, et vinguda meie keelereeglite pärast, sest tegelikult on seda nõutud igal pool.

Nõus, haritud inimene peaks oskama keelereeglitest kinni pidada. Kui ma aga ei oska, siis sa väidad, et ma olen hoolimatu teiste inimeste suhtes. Küsimus tagasi: kas need teised minu suhtes ei ole hoolimatud kui mina pean nendele vastu minema 100% ja nemad ei pea aktsepteerima mind? Ja kus on öeldud, et valesti kirjutajal näiteks düsleksia ei ole? See ei ole nii must ja valge, et saaks noomima hakata.

Kui sa vaatad tähelepanelikumalt ringi, siis me kõikide kallal ei nori vaid nendel, kelle postitused tõepoolest halvasti on, siis nendele teeme märkusi.
Ma tean, et mul sõbranna on düsleksik. Tema oskab kirjutada ka nii et ta vigu ei tee. See kõik on ainult üritamise asi. Kuigi see võtab aega ja jaksu, siis inimene peaks vähemalt proovida kirjutada nii.
Me ei ole nii kurjad ka. Kui on valesti, siis lihtsalt parandame ära ja kõik.

Vasta
#28
Nii või naa, ainult selle pärast kedagi noomida, et koma ja sõna vahele on jäänud tühik, tähendab minu arust noomimist noomimise enda ja võimu pärast.
Ning düsleksiat on erineva raskusastmega, tean samuti ühte düsleksikut.
Ma kusjuures üldse ei arvanud, et te kõigi kallal norite. Reageerisin vaid postitusele nii, nagu mina sellest aru sain.

Thorondor: "Aga kust sa võtad, et foorumi personalil mingit imelikku sündroomi pole ning tahtmatult noomib sind".
Kas ma peaksin muret tundma?Laugh
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Nii või naa, ainult selle pärast kedagi noomida, et koma ja sõna vahele on jäänud tühik, tähendab minu arust noomimist noomimise enda ja võimu pärast.

Mitte jäänud vaid meelega tervesse teksti pandud. Kui peab sellist pikka teksti lugema, kus kirjavahemärkidega on äärmiselt loominguliselt ümber käidud, siis hakkab ikka küll lõpuks häirima. Kui aga keegi teeb sellisele postitajale märkuse, siis tihtipeale hakkab too vastu ajama, et see ongi tema stiil ja miks kõik tema loomingulisust pärsivad...
Muideks, siin foorumis võiks olla üks korralik silmipööritav emotikon.
Vasta
#30
Nagu ma aru saan, siis tegelikult ei ole see siin miski väljaanne, kus inimesed oma loomeannet esitavad.
Oma põhikooliaegset eesti keele õptetajat tsiteerides: "Ja ning ega ehk või kui ka ette koma ei panda"
Vasta
#31
Njah, saan ka aru, et võiks korrektset eesti keelt kasutada, aga mis mind häirib on see, et tihtilugu ainult seda märgataksegi ja sisu ei kommenteerita üldse. Näiteks keegi teeb mingi teema ja küsib teiste arvamust ning saab vastuse, et õpi eesti keel ära vms. Ei ütleks, et see nii tähtis on, eriti veel para-webis, kus on peamine ülesanne ikka paranormaalsetel teemadel arutleda. Kui jutust saab aru, siis miks vaja norida selle kallal?

[Muudetud: 12-18-2009 FurioN]
Vasta
#32
Mina olen taolist norimist vaid sellistel puhkudel tähele pannud, kui postitus tõepoolest kubiseb väga jubedatest kirjavigadest ja/või smailidest ja/või sajast muust eesti keele vägistamise katsest. Vaesed moderaatorid peavad neid korrigeerima ja sina näed enamasti juba parandatud varianti, milles siiski pole täielikult kaotatud ka autori "omapära". Enne seda on aga juba jõutud kommenteerida postituse keelelist vormi, sellepärast võibolla jääbki mulje et väga paljude tühiste vigade kallal noritakse.
Kusjuures ma olen vahel sattunud ka selliste postituste peale, kus jutust lihtsalt ei olegi võimalik aru saada, sest paljude näpuvigade, slängsõnade, ülivaba kirjavahemärkide kasutamise ja elementaarsete lause ülesehituse reeglite eiramise tõttu ei ole tulemus enam eesti keele moodi. See on täiesti võimalik, et autori mõttele ei saadagi pihta.

edit: sõnakordus oli...

[Muudetud: 18-12-2009 tribalangel]
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas tribalangel
Tsitaat:Algselt postitas Preilikass
Nii või naa, ainult selle pärast kedagi noomida, et koma ja sõna vahele on jäänud tühik, tähendab minu arust noomimist noomimise enda ja võimu pärast.

Mitte jäänud vaid meelega tervesse teksti pandud. Kui peab sellist pikka teksti lugema, kus kirjavahemärkidega on äärmiselt loominguliselt ümber käidud, siis hakkab ikka küll lõpuks häirima. Kui aga keegi teeb sellisele postitajale märkuse, siis tihtipeale hakkab too vastu ajama, et see ongi tema stiil ja miks kõik tema loomingulisust pärsivad...
Muideks, siin foorumis võiks olla üks korralik silmipööritav emotikon.

Emootikoni osas olen igati päri!Smile1

Tsitaat:Algselt postitas Sauram
Nagu ma aru saan, siis tegelikult ei ole see siin miski väljaanne, kus inimesed oma loomeannet esitavad.
Oma põhikooliaegset eesti keele õptetajat tsiteerides: "Ja ning ega ehk või kui ka ette koma ei panda"

Tõsi, eranditeks võivad olla liitlaused. Minu õpetaja kutsus neid lohelauseteksSmile1 Eesti keele lauses on keskmiselt 14 sõna. Mina olen alati moodustanud lauseid, mis on ülipikad, sellepärast mäletan ka seda lohelause asja.

Liitsin postitused

[Muudetud: 19-12-2009 PiziIngliito]
Vasta
#34
Preilikassile kirjavahemärkide värdkasutamise juurde kommenteeriksin, et oleks siis asi pisiasjades. Tihti on nii, et vaatad, hops, jälle uus foorumikasutaja (lähtun registreerimise ajast), lahmib muudkui uusi teemasid ja postitusi ning millegipärast pole üheski neis õigekirja eeskirjadest kinni peetud. Personali jaoks on see ikka häiriv küll ja asi ei ole autoritaarsuses. Sest kas tead, kõik meist ei ole personali hulka alati kuulnud ja juba siis olid sellised vead liiga silmatorkavad. Postituste mõttekusest rääkides, järjest on täheldada sellist tendentsi, et tehakse neid väga huupi, lihtsalt, et midagi postitada - üksainsalt emotsioonide baasil. Ma ei saa öelda, et ise selle vastu mõnikord ei patusta, aga jällegi olen täheldanud seda, et kui üks inimene seda kord teeb, siis kipub ta oma vigu kordama. Sellest lähtuvalt hakkavad ka teemad venima ja eesmärgist kõrvale kalduma, sest alati leidub neid, kes teise emotsioonidest lähtuvalt ka enda omi väljendada soovivad ja midagi sekka öelda tahavad.
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas PiziIngliito
Preilikassile kirjavahemärkide värdkasutamise juurde kommenteeriksin, et oleks siis asi pisiasjades. Tihti on nii, et vaatad, hops, jälle uus foorumikasutaja (lähtun postituste arvust), lahmib muudkui uusi teemasid ja postitusi ning millegipärast pole üheski neis õigekirja eeskirjadest kinni peetud. Personali jaoks on see ikka häiriv küll ja asi ei ole autoritaarsuses. Sest kas tead, kõik meist ei ole personali hulka alati kuulnud ja juba siis olid sellised vead liiga silmatorkavad. Postituste mõttekusest rääkides, järjest on täheldada sellist tendentsi, et tehakse neid väga huupi, lihtsalt, et midagi postitada - üksainsalt emotsioonide baasil. Ma ei saa öelda, et ise selle vastu mõnikord ei patusta, aga jällegi olen täheldanud seda, et kui üks inimene seda kord teeb, siis kipub ta oma vigu kordama. Sellest lähtuvalt hakkavad ka teemad venima ja eesmärgist kõrvale kalduma, sest alati leidub neid, kes teise emotsioonidest lähtuvalt ka enda omi väljendada soovivad ja midagi sekka öelda tahavad.

Mis puutub emotsioonidesse, siis neid toovad esile igasugused asjad, ka puhas arutlus on tegelikult emotsioonidega kooskõlas. Kui teema venib, siis järelikult on selle raames kõik juba öeldud enamuse jaoks, need, kes arutlevad edasi, on aga hoopis teisel lainel. Mina isiklikult ei saa aru, milles siis probleem on? Kui minu jaoks on teema end ammendanud, siis ma lihtsalt ei loe seda teemat enam.
Teema võib tõesti algsest võtmest kõrvale kalduda ja nende jaoks, keda huvitab algne teema, on see kahtlemata ebameeldiv. Vaevalt, et keegi tahtlikult teemat muuta üritaks. Lihtsalt tekivad uues mõtted, mis tunduvad postitaja jaoks olulised olevat ning kui neile vastatakse, siis arusaadavalt ei ole ta oma mõtetega üksi. Ma üldse ei saa aru, miks üritatakse ühte teemat nii kramplikult kitsastes piirides hoida. Kui millelgi on piirid, siis on see pooltõde. Ja väga veider oleks hakata selleks uut teemat tegema, et postitada mõned korrad. Samahästi võib postitada mõtted esile toonud teema raames ja siis hiljem need ära kustutada.
Vasta
#36
Teeme siis nii, et kui kedagi häirib õigekiri, siis kasutate 'Raporteeri' nuppu ning ei hakka virisema kasutaja kallal (kui on vähegi arusaadav jutt).

Kui keegi kogemata haarab nt ufoteemas kinni sõnast 'bioloogia' ning jutt läheb keskkonna kaitse peale, siis on normaalne, et see arutelu tõstetakse eraldi teemasse või teemaks ning kõik saavad arutada keskkonna juttu ja ufojuttu. See kui keegi teemat muudab ei tähenda tingimata teema ammendumist. Muidugi on juhtumeid, kus teema muutub väga sujuvalt ning on sisukas ja põnev ning näeb parem välja ühes tükis.
Vasta
#37
Mul oleks veel üks küsimus.
Kas on näiteks moderaatoril õigus kustutada ära ütleme terve lehekülg postitusi, kus ta ise on osalenud....kuna ta on omadega rappa läinud? Ja jätta sellest teema püsitaja teavitamata?
Oli kord juhus, kus avastasin, et teemasse on kirjutanud viis erinevat inimest vahepeal...vaatasin...hästi palju lugeda...läksin vahepeal kohvi jooma...tagasi tulles olid kõik veel lugemata postitused kustutatud.
Vasta
#38
Oleneb täiesti ju tegelikult. Sest samas ei sallita selliseid teemasi, mis on veidi mööda. Ja kui moderaator eksis, siis on selleks kohustuseks ära kustutada. Sest nii või teisiti see hiljem kustutatakse.
Vasta
#39
Millest oleneb täiesti ju tegelikult!?
Miks moderaator siis kirjutab täiesti mööda? Ja kui kirjutab, siis kustutagu enda postitused ära, või parandagu need ära....miks kustutada ära terve lehekülg teema püstitajale vajalikku teavet?
Minu arvates viisakas oleks ikka enne teavitada, sest siis saab vähemalt enne kustutamist salvestada.
Vasta
#40
Kui on juba moderaator mööda pannud teemast, siis on ka need kes temale vastasid möödas oma teemaga. Tihtipeale ei kustutata nii palju ära ja üritakse minimeerida teemadest kustutamist. Ma arvan, et sa põhined mingisugusel üksikteemal, ning ilmselt oli siis kustutamiseks ka põhjus.
Vasta
#41
Ei, selles teemas oli üks kasutaja mitu pikka postitust teinud ja vaeva näinud ja kirjutanud vähe teadaolevat ja internetis mitte saada olevat infot.
Tema ja minu teksti vahel aga käis mingi tobe sõnelus moderaatori ja ei mäleta enam kellede vahel - igatahes mina selles ei osalenud - ja siis see inimene kirjutas, et kui nii tehakse, et tema postitused ilma igasuguse põhjenduseta kustutatakse, siis tema enam foorumisse ei tule.
Ja nii need targemad foorumis osalejad siit tasapisi lahkuvadki...Soovin moderaatoritele rohkem tähelepanelikkust!
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ei, selles teemas oli üks kasutaja mitu pikka postitust teinud ja vaeva näinud ja kirjutanud vähe teadaolevat ja internetis mitte saada olevat infot.
Tema ja minu teksti vahel aga käis mingi tobe sõnelus moderaatori ja ei mäleta enam kellede vahel - igatahes mina selles ei osalenud - ja siis see inimene kirjutas, et kui nii tehakse, et tema postitused ilma igasuguse põhjenduseta kustutatakse, siis tema enam foorumisse ei tule.
Ja nii need targemad foorumis osalejad siit tasapisi lahkuvadki...Soovin moderaatoritele rohkem tähelepanelikkust!

Kahtlustan, et see kustutaja võisin olla mina, sest tõesti, ma vahel kustutan arutult - see tähendab siis seda, et kui on järjest kümme postitust, milles üksteist või teineteist sõimatakse, siis no palun, elagu seda välja mujal. Ja mind tõesti ei huvita, kas tekst seal sõimu all on kordumatu vms. Kui oli väärt teema, antakse sellest teada ja on alati võimalus asi uuesti SÕIMUTA üles panna.

Tsitaat:Ja nii need targemad foorumis osalejad siit tasapisi lahkuvadki.

Oh, palun! Need "targad" lahkuvad enamasti seepärast, et siin pole piisavalt inimesi, kes nende ego toidaks. Suurem osa neist solvub, kui erinevalt arvata. Ja siis tekibki liivakastiefekt - mina enam teiega ei mängi.

Näiteks toon sulle selle, et üks meie helgemaid päid lahkus (mõneks ajaks) justnimelt selle sõimu tõttu, mida ära ei kustutatud ja mil vohada lasti.

Moderaatoritele, ka endale, soovin rohkem tähelepanelikkust. Teistele soovin oma ego allaneelamist ja inimlikkuse piiridesse jäämist.
Vasta
#43
Kui on pikk tekst postitus ja sõim on ainult väike osa, siis teemasse puutuv materjal peaks ikka alles jääma ning ainult sõimu kustutama. Kui ise tunnistada, et kustutad arutult, siis ei saa öelda ju, et arutu kustutamine on normaalne.

Minu arvates tuleb vältida igasugu modereerimist, mis tekitab huvide konflikti. Näiteks Müstiku toodud stsenaarium.
Ei oleks ju ilus bännida kedagi, kellega pead maha foorumis isikliku vaidluse, selleks on kolleegid, kui nad peavad seda vajalikuks.

Tegelikult on nii, et kui keegi kustutab, siis tagantjärele ei näe keegi enam, mis on kustutatud. On olnud mõte, et on vaja puhvertsooni a la nagu windowsis on prügikast, kust teatud aja jooksul saab tagantjärgi vaadata, mis toimunud on. Kui keegi osav php vms oskaja teab kuidas sellist asja teha, siis võib arutada ning selle foorumile lisada.

[Muudetud: 19-12-09 Thorondor]
Vasta
#44
Ja taas me võtame sõna-sõnalt ... Mu mõte oli selles, et kui enamik jutust on ikka sõim, siis kustutan ära. Olen vahel ka nii modereerinud, et võtnud mingid "oled pede; tõmba end oksa" vahelt ära ja jätnud tavalise jutu.

Üleüldse - kui me hakkaks siin loetlema, et mis igale kasutajale enim meeldiks ja kuidas tema asja näeks, võiks sama hästi asjad kokku panna ja päikeseloojangule vastu astuda.

Ja seda ka, et see php-asi oleks täiesti mõeldav, kui keegi suudaks teostada. Siis saaks kustutajaid ikka otse näkku sõimata. Smile
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas InDemand
Ja taas me võtame sõna-sõnalt ... Mu mõte oli selles, et kui enamik jutust on ikka sõim, siis kustutan ära. Olen vahel ka nii modereerinud, et võtnud mingid "oled pede; tõmba end oksa" vahelt ära ja jätnud tavalise jutu.

Üleüldse - kui me hakkaks siin loetlema, et mis igale kasutajale enim meeldiks ja kuidas tema asja näeks, võiks sama hästi asjad kokku panna ja päikeseloojangule vastu astuda.

Ja seda ka, et see php-asi oleks täiesti mõeldav, kui keegi suudaks teostada. Siis saaks kustutajaid ikka otse näkku sõimata. Smile

Ma arvan, et foorumi prügikast ei ole tarvilik selleks, et oleks, keda tagantjärele sõimata, vaid ikka selleks, et saaks vajadusel informatsiooni taastada. Ühesõnaga, Müstiku postitust silmas pidades, see oleks hea idee. Ma arvan, et moderaatorid on ka inimesed ja nii võivad nemadki mingi postituse osas eksida. Siis oleks kohe hea võimalus postitus taastada, kasvõi tsenseeritud kujul. Smile
Vasta
#46
On üks küsimus. Kui minu pereliige tahab ka para-webiga liituda, aga meil sama IP. Kuigi üks lauakas teine läpakas, kas on probleeme. Tahab liituda minu poeg, on mitu korda uurinud, et kuidas saab.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas orhidee
On üks küsimus. Kui minu pereliige tahab ka para-webiga liituda, aga meil sama IP. Kuigi üks lauakas teine läpakas, kas on probleeme. Tahab liituda minu poeg, on mitu korda uurinud, et kuidas saab.


Las ta liitub - kui tekib probleeme siis küsi ja seleta milliseid.
Usun, et leiab adekvaatseid lahendusi.
Vasta
#48
Kortermajades võib ka teatavasti ühtset IP-aadressi esineda, seega pole hullu.
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas henzukaz


LUGEGE KÕIK ALLJÄRGNEVAD REEGLID PÕHJALIKULT LÄBI!!!

Üldiselt.




1. Kõigepealt LOE läbi meie KKK - korduma kippuvad küsimused.

KKK link on katki.

http://www.para-web.org/foorum/faq.php

on endiselt katki.

[Muudetud: 6-14-2010 Leena]
Vasta
#50
http://www.para-web.org/misc.php?action=help Korduma kippuvad küsimused
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,883 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Parajutukas on jälle para teema. Sekhmet 7 4,396 22-10-2019, 17:38
Viimane postitus: isemaag
  Para-web nutitelefonides (MyBB GoMobile) tasuta Thorondor 9 11,010 01-02-2013, 00:17
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web nutitelefonides (Tapatalk) Thorondor 15 12,688 01-10-2012, 19:52
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web Sinu pihus excubitoris 8 7,465 12-07-2011, 12:04
Viimane postitus: excubitoris
  Mida on sulle Para-Web andnud? reaalne 56 30,062 19-04-2011, 13:05
Viimane postitus: Liine
  #Para-Web jutukas [vana] henzukaz 92 32,416 02-04-2011, 19:40
Viimane postitus: Thorondor
  Para-webi kujunduskonkurss: theme MyBB tarkvarale - tähtaeg Thorondor 20 12,872 14-11-2010, 21:22
Viimane postitus: excubitoris
  Para-webi kujunduskonkurss: foorumi logo konkurss - tähtaeg Thorondor 43 19,185 11-11-2010, 19:52
Viimane postitus: Sekhmet
  Para-web otsib kujundajaid MyBB 1.6 themede tegemiseks Thorondor 7 5,323 17-09-2010, 03:55
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat