•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Q11 maailmapilt, Kõik Üks Hetk
Panen siis siia enda Q11 teemasse vastuse uuesti...Smile
Metsaline on...hmm...
No nagu see miraaži näide.
Kõnnime kõrbes, näeme järsku kaugel palme ja veekogu.
Jookseme sinna kisendades“ Jumal tänatud, olen päästetud“
Järgmine kord teame mida miraaz tähendab.
Jälle näeme sama pilti....palme ja veekogu. Täpselt samamoodi.
Aga me ei jookse enam sinnapoole kisendades „Jumal tänatud ,olen päästetud“
Metsaline ei ole miraaž ise, kuna see ikkagi jääb aga see on Miraaži (Illusiooni) tõeseks pidamine. See on nö „päris“ metsaline.

Vasta
Kas siis nii saab öelda, et iga inimese südames on toimetamas metsaline, kui ta oma maailma tõeliseks peab?
Metsalise süda - kõlab nagu miski, mis pühitseb elamise kirge. Nagu looduses tavaks. Või kuidas?
Vasta
Kirg on tunne.
„Näed“ mõtet samamoodi nagu „näed“ kirge. Koged siis. Aga Sa ise pole ju see mida koged...eks?
Lorenz“ee...jah“
Vale.
Sa oled korraga Vaatleja ja Vaadeldav...Sellises näites ka kirg.
Lorenz“ et ma olen siis kirg?“
Ei...Sa oled üheagselt Vaatleja ja Kirg mida vaatled.
Kuidas me sellisel juhul teeksime vahet?
Kuidas me seda nimetaksime?
Võibolla selle nimi oleks...ee...Mina Olen.
Smile
Vasta
Aga kas nii saab öelda, et iga inimese südames on toimetamas metsaline, kui ta oma maailma tõeliseks peab?
Vasta
Ee... mida Sa selle südames olemise all silmas pead? Tunnet?

Vasta
OK, südame jätame välja, pole vaja seda siia, ja püstitan uuesti Laugh
Aga kas nii saab öelda, et igas inimeses on toimetamas metsaline, kui ta oma maailma tõeliseks peab?
Vasta
No kui selle niimodi püstitad siis jah...vist võib ka nii väita...Hrmm
Aga igaksjuhuks lisan, et seda Metsalist tegelikult ei eksisteeri. Ta on lihtsalt vaatenurk.
Vasta
"Tõde on see, et me oleme surelikud- see tõde ei ole kuhugile kadunud. "
Kes meie? Inimene?
No võtame sellise näite:
Kohvikruus kukub põrandale kildudeks.
Kohvikruus „suri“...Aga on see halb?
Selle tõttu said ju „sündida“ killud.
Kus siin seisneks surelikkus oma Hea ja Halvaga?
Vasta
(27-03-2021, 22:30 )Lorenz Kirjutas: Aga kas nii saab öelda, et iga inimese südames on toimetamas metsaline, kui ta oma maailma tõeliseks peab?


Kevad on ilus aeg.. metsalised ärkavad ja maailm tõelisem kui muidu.. Smile
Vasta
Jäin mõtlema...Inimene (mitte Hetk) on üks hunnik plöga(soolikad, veri, luud). Ja see plöga (rakud,bakterid, verelibled...jne) siis üritab ennast elus hoida ja kaitsta. Ja mille eest? Täpselt samasuguse „väljaspoolse“ plöga eest (viirused, haigused, erinevad välis-keskkonna mõjutused).
Hmm....heaküll...aga miks?
Mispärast plöga koondub (loob endast kuningriigi – inimese) ja hakkab seda üleval pidama ja kaitsma?
Mis oleks Plöga eesmärk?
....
Keegi kasutaja parawebist:“ Ise ju oled seletanud, et inimene on lihtsalt Laine, Teadvuse Lõputus Ookeanis...Niiet sel lainel (plögal) polegi eesmärki ja mitte keegi teadlikult seda ei koosta...“
....
hmm...Hrmm
Vasta
Vabandan, kui ei ole õige koht postitada, ühe teise inimese maailmanägemust Q11 maailmapildi teemasse, aga maailmakirjeldus on kokkuleppeline, kui sinu kogemustel põhinev maailmakirjeldus erineb enamuse omast, siis kas pead adapteeruma massiga või jääma teiste silmis veidrikuks.
Sellistel teemadel on palju mõelnud näiteks Argo Moor ja tema loengutest on olemas mitmed videod sinutorus

Meie esivanemate maagilise maailmatunnetuse alused, Argo Moor 12. jaanuar 2017
https://www.youtube.com/watch?v=XtKDUPi-5_8&t=1s

Argo Moor - Muistsed hingekujutlused ja tänapäeva võrgustikmõtlemine
https://www.youtube.com/watch?v=diW70EhJuko
Vasta
Maailmakirjeldus võib tõepoolest olla kokkuleppeline. Kasvõi näitena „minule meeldib kui võisilm on pudru keskel, sinule - see on ühes nurgas“. Ja kui neid kellele meeldib, et see oleks keskel on enamuses hakkavad sind pidama veidrikuks ja lõpuks keelavad sul üldse pudru söömise ära...Smile
„Kogemustel põhineva maailmakirjelduse“ juures hakatakse enamjaolt vaatlema kogemuse sisu, mitte imestama „kes koges“ või „kus“ kogemus oleleb.
Kogemusel on algus, sellest tulenevalt ka lõpp. Tal pole püsivat väärtust.
Argo Moor väitis, et inimene ei saa eksisteerida ilma teiste ja välismaailmata. Õige. Muul moel Lõpmatusel polegi võimalik „näha“ lõplikkust kui Ennast „vähendada“ punktvaatlejaks.
Seda siis nimetaksime Lõpmatu Ookeani peal olevateks Laineteks (Erinevad minad).
Kujutame ette, et Laine kes ennem tahtis minna sinna, teha seda ja toda , tema pärisolemus ehk Vesi tunnetab ennast.
Mis siis juhtub Lainega?
Laine „vaade“ muutub Vee „vaateks“. Kas Veel on kuskile minna nagu seda oli Lainel? Olla suurem, kiirem, targem?
Nüüd võiks küsida „heaküll aga miks ma siis ei tunne või ei saa aru et ma tegelikult olen Vesi“
Sellepärast et Laine otsib enda“seest“ lainet . Mitte Vett.
Aga siin ongi paradoks. Laine ongi Vesi. Vesi ei saa iseennast otsida.
Tuli ehk natuke keerukas selgitus...Smile
Vasta
(29-03-2021, 23:05 )Q11 Kirjutas: Jäin mõtlema...Inimene (mitte Hetk) on üks hunnik plöga(soolikad, veri, luud). Ja see plöga (rakud,bakterid, verelibled...jne) siis üritab ennast elus hoida ja kaitsta. Ja mille eest? Täpselt samasuguse „väljaspoolse“ plöga eest (viirused, haigused, erinevad välis-keskkonna mõjutused).
Hmm....heaküll...aga miks?

Sest kui ta seda ei teeks, siis ta ei kestaks.
Lihtsalt öeldes vist ongi kogu lugu.


Loodust saab siis mõista ka niimoodi, et see on kestma jäämise kehastus. Loodus on kõik see, mis on jäänud kestma, üht- või teistpidi.
(29-03-2021, 12:14 )Kunglas Kirjutas: Kevad on ilus aeg.. metsalised ärkavad ja maailm tõelisem kui muidu.. Smile

Loodus ärkab koos metsalistega Smile
Vasta
„Kogemustel põhineva maailmakirjelduse“ juures hakatakse enamjaolt vaatlema kogemuse sisu, mitte imestama „kes koges“ või „kus“ kogemus oleleb.
Kogemusel on algus, sellest tulenevalt ka lõpp. Tal pole püsivat väärtust.

Üritasin su selgitust läbi mõelda oma kogemuste pinnaselt ja eriti seda osa,mille kopeerisin siia. Ja püüan vastata sinu kasutatud kujundites;
Vesi elabki/on selles kogemuses, kogemuste jõgedes, mida lained/pinnavirvendused on loonud, kogemus on see väärtus, millega vesi edasi elab/on/...

Ok , läks segaseks , mida ma tahtsin öelda, et kogemused on see muutuja, mis hoiab üldse jumalat/vaimu/hinge/inimest elus,
ja see on elusolemise põhiline, et mitte öelda ainus väärtus nii ego kui hinge tasemel.

ja ikka jutt on segane...vabandan...
Vasta
"Vesi elabki/on selles kogemuses, kogemuste jõgedes, mida lained/pinnavirvendused on loonud, kogemus on see väärtus, millega vesi edasi elab/on/..."
Aga kui Vee pind on peegelsile? Sügav Uni...On see ka kogemus?
Kas siis Vesi(Mina) on kadunud kui puuduvad lained?
Vasta
Kas siis Vesi(Mina) on kadunud kui puuduvad lained?

Vastaksin sellele küsimusele oma arusaamade kohaselt. Mu maailmakirjeldus on kokku pandud erinevatest killukestest ja esimene suurem mõjutaja oli Castaneda raamatud, tema terminites ka minu vastus.
On olemas ilmumata maailm (nagual) ja ilmunud maailm (tonal). Mina/ego/teadvus ei ole kadunud, ilmumine/sündimine/teadvus (siinkohal on vist kohasem kasutada mõistet teadvus või igavene hing, rõhutan, minu arusaama kohaselt) ongi need lained, mis toovad maailmakirjelduse abiga ilmumata maailma nähtavale, ilma maailmakirjelduseta, mis on kokkuleppeline, tajub inimene ainult vibreerivat energiat ehk kaost, ehk on meie mõistes hull ( ja ma pole suutnud välja mõelda, kas maailmakirjeldus on etteantud või tõesti põlvkondadevahelise kokkuleppe ja mälu produkt)

Ja vastuseks küsimusele, kas sügav uni on kogemus, ma ei ole kindel, pigem vist on .... see oleks minu arusaamades see vibreeriva energia ehk kaose staadium, ka see on kogemus.

Vastus on toores ja terminoloogia on kaheldav, nokkida on siin võimalik palju ja ma pole ilmselt võimeline ammendavaid vastuseid andma, edastasin lihtsalt oma puudulikku maailmakirjeldust Smile
Vasta
"Mina/ego/teadvus ei ole kadunud"
Saan ma õigesti aru, et ego samastad teadvuse ehk Minaga?
Sügav Uni jah peaks olema kogemus aga seda tõlgendatakse ka Teadvuse Isena.
Kui võtame valge paberilehe ja jagame selle pinna kolmeks sektoriks. Esimese (Ärkvelolek) värvime näiteks siniseks, teise (Uneilm) roheliseks ja viimase jätame valgeks. Kus oleks siin kõike läbiv olemus. Oleks see Valge värv. On see ju esimese ja teise oleku "all". Aga...see on ju ikkagi värv.
Millel on värv? Ehk kes lõi Mina? Või see polegi Mina?
Valge värv asub Paberil. Paber Ise pole Värv. Vaid see on siis Päris Mina. Kuna Ta pole Värv, siis värvide maailmast me ka Mina ei leia...samas Värvid on Tema "peal/sees".
Vasta
Ja siis keerame selle värvitud paberilehe torusse ja tekib uus dimensioon....

..... see oli lihtsalt üks uitmõte, mille välja partsatasin, tegelikult maadlen ikka veel selle värvitud paberilehe võrrandiga Smile
Ja veel üks uitmõte, tabasin seda, et minu maailmakirjeldus on duaalne, et kas on või pole, kaos ja korrastatus, uni ja ärkvelolek ja muu taoline, aga ehk on olemas triaalsus(? on see üldse sõna?) või quadraalsus (?), mida minu teadvus pole üldse võimeline mingilgi moel tajuma.....või on?
Vasta
"mida minu teadvus pole üldse võimeline mingilgi moel tajuma.....või on?"
Teadvuse all peame silmas Universaalset Mina. See kes On.
„minu ja sinu teadvus“?
Võtame siis jälle Ookeani näite.
Selle pinnal on laine. Nimetame seda lainet, kuna on teatud kujuga, Lummiks.
Ka saaksime Lummi laine kuidagi eraldada Veest?
Püüame...võtame selle laine pihkudega kinni ja tõstame „üles“.
Mida Lumm selle peale ütleks?
Jätame meelde, et Lumm lainena on tegelikult Vesi.
Mis toimub arusaamises?
Toimub Iseenda äratundmine. Kuskile pole vaja jõuda, mitte midagi vaja otsida.
Nüüd saab Lumm (Veena) aru, et ei ole „minu vett ja sinu vett“...Kõik ongi ainult Vesi ja seesama Lummi laine pole kuidagi Veest(Teadvusest) eraldatud olnud ega saagi olema.
.....
Duaalsus tähendab – mina Laine (hing, eraldiseisev mina, inimene) olen siin aga Jumal (Vesi) on kuskil minust eemal või eraldatud.
Mitteduaalsus - Kõik on Üks, Mina Olen (Vesi siis selles näites)...Smile

Vasta
(04-04-2021, 20:10 )Kunglas Kirjutas: Madu toob tunnetused, draakon "kõrged valgusvõnkumised", demoniseeritud võib olla nii "madu" kui "draakon", kristlus pelgab kõike mis pole temalt, lööb juba esimese käsuga pitseri peale, jüngri maailma avardumine saab Risti ette - https://www.para-web.org/showthread.php?...#pid273874

(04-04-2021, 20:44 )Q11 Kirjutas: Ma kahtlustan, et Jeesus rääkis ...jah raske on kirja panna.
Kõik mis toimub (kogemus), Jumalakogemus...see „tallerdub“.
Koheselt kui Mina (Hetk) ennast tunnetab muutub see „asjaks“. Näiteks „Mina Valgustusin“.
Sest Hetk tunneb ennast koguaeg, ära unustada ennast oleks küll Jumala võime aga „kogeda“?
No võtame näiteks - Kunglas ...hmm...Laine nagu ta on, kogeb ennast ehk Vett (Valgustub).
Vesi saab end ainult tunnetada läbi Laine.
Kunglas on Vee (Mina) kogemusele alus.
Jälle jõuan arutlusega sinna kas Päike (Teadvus) saaks ennast tunnetada kui poleks vastupeegeldust ehk Kuud? Ainult Kuu tõttu näeb Ta, et ümbrus pole mitte „pime“ vaid Lõpmatult „valge“??
Aga...siin on see aga...ka Kuu on Päike Ise...Shock

Tahaksid kirjeldada, kuidas Sinu jaoks eristub ärkamine Vaimus ja ärkamine Teadvuses?
Vasta
"Tahaksid kirjeldada, kuidas Sinu jaoks eristub ärkamine Vaimus ja ärkamine Teadvuses?"

Jah.
Vaimus ärkamine – Laine saab aru enda mitteolemisest.
Teadvuses ärkamine – Vesi saab aru enda olemisest.
Mis vahe siin oleks?

Vasta
(04-04-2021, 21:57 )Q11 Kirjutas: Laine saab aru enda mitteolemisest.
Vesi saab aru enda olemisest.

Minu jaoks see on ärkamine Teadvuses

Vasta
Kes ärkab?
Laine...mille olemus on Vesi?
Või Vesi, mis on Laine?
Vasta
Vaimus ärkamises, ärkab Tahe
Vasta
Kas Tahe on Laine soov saada suuremaks?...või Vee soov saada...."rohkemaks veeks"?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimest ümbritsevad asjad on kõik valmistatud surnutest. Rein 28 8,607 12-08-2010, 21:09
Viimane postitus: Rein
  Kord lahustume lõpmatuses me kõik Flash 4 2,283 25-10-2007, 19:30
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat