•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maailma enim kummitatavamad kohad
#76
Oeh, päris huvitav oli. Ise küll vist väga minna ei julgeks. :/
Vasta
#77
Tänud Ares ja Müstik! Üle hulga aja miskit hingele Smile Päris põnev materjal. Energeetiliselt hästi kirju. Miskit sarnast toimub muideks nn. bermuuda kolmnurgas, see koobas aga on maapealne ja füüsiliselt külastatav.
Vasta
#78
Kui ma tõesti näeks midagi/kedagi, ma alguses ei kahetseks. Laugh
Vasta
#79
leidsin ka selle tapsi video; vaadake!
kui nad seal selle soojuskaameraga ringi käisid, siis seal jooksis mingi inimkuju üle korruse. Creeepyy!!:o
http://hauntsofamerica.blogspot.com/search?q=hills

[Muudetud: 12-5-2008 whitty]
Vasta
#80
Väga huvitav artikel oli !
Ma tänan !
Sick
Vasta
#81
Ülevaade ajaoost
Kui, nagu paljud usuvad , hinged jäävad kummitama kohtadesse, kus nad kannatasid ning elasid üle traumeerivaid kogemusi, siis Alcatrazi vangla peab olema täis kummitusi.

Vastavalt allikatele, mitmed valvurid kes töötasid seal vahemikul 1946 kuni 1963 kogesid kummalisi sündmuseid. Alates vangla maapealsetest ehitistest kuni vangla maaaluste koobasteni on seal sageli kuuldud nuuksumist ja soigumist, seletamatuid lõhnu, külmasid kohti ja spektraalne ilmutusi. Isegi külalised ja pered, kes elasid saare l väidavad, et on aeg-ajalt näinud kummituslike vangide kujutisi ja isegi fantoom sõdureid.

Alcatraz asub San Francisco lahes. Ta sai oma nime 1775 kui Hispaania maadeavastajad kaardistasid San Francisco lahte. Nad nimetsid kaljuse maatüki La Isla de los Alcatraces või "Island of Pelicans". Aastal 1847 võttis Alcatrazi üle USA sõjavägi. "The Rock", nagu seda saart sagedasti kutsuti, oli äärmiselt strateegilise väärtusega, eriti ajal kui valitses pinge USA ja Mehhiko valitsuse vahel.

Aastal 1861 kodusõja ajal hakati Alcatrazi tooma konföderaatidest vange. Neid on loendatud 15-50 inimest. Need olid sõdurid, konföderaatidest reamehed ja Lõuna pooldajad. Nad olid eraldatud vahtkonnamaja pimedatesse keldritesse ja tingimused seal olid julmad. Mehed magasid kõrvuti, pead jalad koos, lamades keldrikorruse kivi põrandal. Puudus voolav vesi, ei molnud kütet ega sanitaartingimusi. Haigused ja nakatunud täid levisid inimeselt inimesele ja ei ole üllatav, et ülerahvastatus oli tõsine probleem. Nad olid tihti seotud kuue jala pikksute kettide külge millele lisatud rauast kuulid ja söögiks said ainult leiba ja vett. Pärast sõja lõppu peeti kindlust vananenuks ja seda ei vajatud enam. Vanglana kasutati seda aga jätkuvalt peagi ehitati juurde hooneid ja vangikonge. 1870 ja 1880 aastatel olid Alcatrazi vangistatud India pealikud ja hõimude juhid kus nad jagasid pinda koos sõjavangidega. Saarest sai desertööride, varaste, vägistajate ja korduvate põgenike ankrupaik.

Sotsiaalne murrang kuritegevuse ohjeldamisel 1920-ndate ja 1930-ndatel aastatel tõi uut elu Alcatrazi. Peaprokurör Homer Cummings toetas J. Edgar Hooverit ja FBId et luua uus, põgenemiskindel vangla, mis tooks kurjategijate südametesse. Nad otsustasid, et Alcatraz oleks ideaalne asukoht sellise karistusasutuste jaoks. Aastal 1933, võttis vangla ametlikult üle Federal Bureu of Prison ja peaprokurör palus James A. Johnstonil San Franciscost vangla juhi koht uues vanglas. Ta rakendas rangeid kehtestatud korda ja eeskirju ning valis parimad olemasolevad vangivalvurid ja ohvitserid karistusõiguslikust föderaalsüsteemist.
Ehitamist alustati kiiresti uue projekti järgi ja praktiliselt kogu vangla kambrite plokk ehitati vana sõjakindluse varemetele.. Osa vana armee vanglas oli kasutusel, kuid rauast trellid asendati karastatud terasest tahvlitega. Valvetornid ehitati saare erinevatesse kohtadesse ja kambrite blokid ühendati käikudega, uksed varustati elektrilukkudele ja võeti kasutusele kõige kaasaegsem varustus. Vangivalvurite ja nende perekondade korterid ehitati vanale paraadväljakule ja majakavahi mõisa võttis eluasemeks vangla ülem. Alcatraz oli muutmas vallutamatuks kindluseks.


Jätkub...

Tõlgin http://www.ghost-story.co.uk/stories/alcatraz.html
Vasta
#82
Üle kogu riigi küsitleti vangivalvureid ja lubati saata halvimad vangidest Rock’i Need olid vangid käitumis probleemidega, põgenemis katsetega vangid ja kõrge profiiliga vangid, kes said privileege oma seisuse või tuntuse pärast. Üks esimesi vangidest oli Al Capone, Doc Barker (kes oli Ma Barker Gangi viimane elusolev liige), George "Machine Gun" Kelly, Robert "Birdman of Alcatraz" Stroud ja Floyd Hamilton (gängi liige ja Bonnie & Clyde autojuht) ja Alvin "Creepy" Karpis.

Üks koht karistamiseks oli Strip kamber, mida kutsuti "Oriental". Selles pimedas, terasest kapslis polnud WCd ja kraanikaussi. Seal oli ainult auk põrandas, mida sai veega loputada väljastpoolt. Vangid paigutati kambrisse ilma riieteta ja anti vähe toitu. Kambril olid standardsed trellid, millel on laiendatud avaus toidu andmiseks, kuid selle ees veel lisaks tugev terasest turvauks mis sulges vangi täielikku pimedusse. Selles kambris peeti neid tavaliselt 1-2 päeva. Kamber oli külm ja täiesti lage, välja arvatud õlgedest magamis madrats mille valvurid eemaldasid igal hommikul. Seda kambrit kasutati karistamaks kõige raskemate rikkumiste eest ja kogu vangla elanikkond kartis seda.

"Hole" oli sarnane kamber. Neid oli mitmeid ja nad kõik asusid alumises kambrite plokis ja vangid pidasid sinna sattumist karmiks karistuseks. Madratsid võeti jällegi ära ja vangid olid vee ja leiva peal, mida täiendati korraliku söögiga igal kolmandal päeval. Terasest uksed sulgesid ka need kambrid päevavalguse eest kuigi väikese võimsusega lamp oli paigaldatud lakke. Vangid võisid veeta seal kuni 19 päeva, olles täielikus vaikuses ja kõigist eraldatud. Aeg "hole"is tähendas tavaliselt psühholoogilist ja mõnikord isegi füüsilist piinamist. Tihti, kui mehed vabanesid täielikust “ Hole “pimedusest ja isolatsioonist, siis olid nad täiesti apaatsed ja lõpetasid vangla haiglas oma hulluse tõttu. Teised tulid välja pneumoonia ja artriidiga, pärast päevi või nädalaid külma tsement põrandal ilma riieteta.

Ja seal oli veel hullemaid kohti kui “ Hole “ kuhu võidi saata. Kasutamata A Ploki ees oli trepp, mis viis alla suure terasest ukse juurde. Ukse taga olid katakombidele sarnanevad koridorid ja kivist kaarkäigud mis viisid suletud kahuritornideni mis olid säilinud Alcatrazi kindluse aegadest. Kaminaid mis asusid mitmes ruumis ei olnud kunagi kasutatud kütmiseks vaid nendega kuumutati vanasti kahurikuule et nad tekitaksid tulekahju oma sihtpunkti jõudes. Kaks muud ruumi asusid käesoleva torni, maa-aluses koobastikus.

Vangid, kes õnnetuseks paigutati koobastiku mitte ainult ei lukustatud sinna vaid ka aheldati seina külge. Nende karjeid ei olnud kuulda vanglasse. Ainus wc neile oli ämber, mida tühjendati kord nädalas. Toiduks said nad kaks tassi vett ja ühe viilu leiba iga päev. Igal kolmandal päeval said nad regulaarselt sööki. Mehed olid paljad nii riietest kui väärikusest kui valvur aheldas neid püstiasendisse kella kuuest hommikul kella kuueni õhtul. Pimeduse tundidel anti neile lina magamiseks. Õnneks kasutati koopaid harva kuid pimedad kambrid D plokis, tuntud kui "Hole “ olid regulaarselt täidetud.
Vasta
#83
Tänud huvitava jutu eest, siit tekkis kohe küsimus et ei tea kuidas on lood Eesti vanglates?
Vasta
#84
Ei tea...Kuid patareivanglasse Vana-Kalamajas saab nüüd ju kolama minna küll.
Nii palju kui telerist nähtud siis on seal päris " spooky ".
Vasta
#85
Paljud vangid kes istusid aega Alcatrazis lõpetasid hulludena. Capone võis olla üks neist sest aeg siin ei olnud lihtne eks gängi bossile. Üks kord sattus ta kaklusesse teise vangikaaslasega õue puhkealal ja ta pandi isolatsiooni kaheksaks päevaks. Teisel korral töötamise ajal vangla keldris kui vangid juuste lõikamiseks rivis tekkis sõnavahetus ühe vangi ja Capone vahel mille tulemusena vangikaaslane torkas teda kääridega. Capone saadeti vangla haiglasse, kuid elu kallale kippumise katsed, rääkimise keeld, peksmised ja vangla rutiin ise hakkas Caponelt lõivu võtma. Pärast mitmeid kaklusi õuel vabastati ta seal oma vaba aja veetmisest ning pandi ta koos oma bandžoga nelja mehe vangla bändi liikmeks. Trummar selles grupis oli "Machine-Gun" Kelly. Kuigi kingitused ei olnud vangidele lubatud Rockis siis muusikariistad olid ja Capone naine saatis talle bandžo varsti pärast seda, kui ta oli vangistatud. Pärast bändi prove siirdus Capone alati viivitamatult tagasi oma kambrisse, lootuses eemale hoida teistest süüdimõistetutest.

Mõnikord teatas vangivalvur, et ta keeldub lahkumast oma kambrist et minna sööma söögisaali. Tihti leiti ta kambrinurka surutuna nagu loom. Mõningatel juhtudel ta pobises või lalises nagu imik rääkida või lihtsalt istus voodil ja pinistast väikseid lugusid oma bandžol. Aastaid hiljem, meenutas üks vanglakaaslane, et Capone jäi oma kambrisse ning voltis oma magamisaseme linu ikka uuesti ja uuesti.

Pärast enam kui kolme aastat Rockis oli Capone täieliku hullumeelsuse piiril. Ta veetis viimase aasta oma määratud aastatest vangla haiglas, kus sai ravi arenenud süüfilisele. Suurema osa ajast haiglas veetis ta mängides oma bandžol. Tema viimane päev Alcatrazis oli 6. jaanuar 1939. Siis viidi ta üle uude föderaal vanglasse Terminal saarele Los Angelese lähedal. Kui ta vabanes, sai temast erak oma Palm Islandi, Florida maavalduses. Ta suri, murtud ja hulluna, aastal 1947.

Persful oli endine gangster ja panga röövel, kes töötas ühes vangla poes, kui ta tõstis lihakirve, asetas oma vasaku käe puuplokile ja maniakaalselt naerdes alustas oma käe sõrmede lõikamist. Järgnevalt asetas ta parema käe puuplokile ning palus vangivalvuril selle käe sõrmed samuti ära lõigata. Persful pandi küll haiglasse, kuid hulluks ei tunnistatud.

Vang nimega Joe Bowers tõmbas omaenese kõri läbi purustatud prilliklaasiga. Talle anti esmaabi ja seejärel visati "Hole". Pärast tema vabastamist, jooksis ta ära oma töö juurest ning ronis üle tara, täielikult teadlik, et valvurid tulistavad teda. Valvurid avasid tule ja tema keha langes 75 jalga alla kaljudele.

Ed Wutke, endine meremees, kes oli saadetud Alcatrazi mõrvade eest, suutis surmavalt lõigata oma kägiveeni pliiatsiteritajast tehtud nõaga. Need ei ole ainsad enesetapukatsed. Usuti, et protsendiliselt enim mehi murdusid vaimselt Alcatrazis kui mujal vanglates.
Vasta
#86
Tsitaat:Algselt postitas Aerling
Ei tea...Kuid patareivanglasse Vana-Kalamajas saab nüüd ju kolama minna küll.
Nii palju kui telerist nähtud siis on seal päris " spooky ".

Ma olen käinud seal ekskursioonil, peale seda kui suleti. Muidugi need tingimused mis seal olid olid suhteliselt jubedad. Meile tegi seda tuuri endine vangivalvur kes vürtsitas tuuri mahlakate lugudega, et kuidas seal elati ja mis seal tehti ja kuidas tehti.

Kõige hirmsam koht oli arvatavasti hukkamiskamber mille põrand oli pruun sisseimbunud verest ikka veel, kuigi viimati hukati inimene seal 90-ndate alguses.

Mina isiklikult ei tajunud seal "kellegi" kohalolekut kuid see ei tähenda, et seda seal ei esineks.
Vasta
#87
Tõesti , väga huvitavad artiklid , tubli oled , tee juurde !Smile
Vasta
#88
Tõsiselt huvitav,
Respect et tõlkida viitsisid.
Vasta
#89
Iga külastaja, kes saabub laevaga Alcatrazi järgivad sama rada millel kord kõndinud kurjategijad, kes toodi Rocki oma aega istuma. Turistid, kes tulevad siia, läbivad esmalt valvurite ruumi ja külastustoa ja lõpuks sisenevad vangikongide majja. Läbides kahekordsest terasest uksed, leiab külastaja end C plokist. Külastustoa vastas, leiavad nad metallist ukse, mis näeb välja nagu oleks see kunagi kinni keevitatud.

Selle ukse taga, kuulis öövaht 1976 aastal kummalisi kõlksatusi. Ta avas ukse-ja piilus tumedasse koridor, valgustades oma taskulambiga torude ja juhtmete rägastikku. Ta ei näinud midagi ja ei kuulnud ka enam helisid. Kui ta ukse sulges, algas müra uuesti. Jällegi, avas mees ukse, kuid seal ei olnud midagi mis oleks helisid põhjustanud. Öövaht ei uskunud kummitusi, mistõttu ta sulges ukse ja jätkas oma ringkäiku.

Mõned on mõelnud, kas jube müra võib olla põhjuseks, miks uks kunagi kinni keevitati. Sellest ajast peetakse seda koridori üheks kummitavamaks kohaks vanglas.

Mõned öised valvurid kes patrullisid C Ploki maja juures pärast viimase turistipaadi lahkumist ütlevad, et nad on kuulnud helisid, mis tunduvad olevat meeste jooksusammud ülemisel korrusel. Mõeldes, et vanglasse on tulnud sissetungija, on valvurid uurinud helisid, kuid ei leida kunagi kedagi.

Üks Park Service töötaja rääkis, et ta oli olnud tööl ühel vihmasel pärastlõunal, kui turistide vähesuse tõttu talle tööd ei jagunud. Ta läks jalutama A Ploki ette ja oli just möödumas uksest mis viis alla koobastikku kui kuulis järsku valju karjatust treppide allosast. Ta jooksis minema, ilma vaatamata kas keegi oli seal või mitte Kui talt küsiti, miks ta juhtumist ei teatanud, vastas ta: "Ma ei julgenud seda mainida kuna päev enne, olid kõik naeruvääristanud teist töötajat, kes teatas et oli kuulnud meeste hääli vangla haigla osast ja kui ta oli kontrollima läinud oli haigla tühi."

Mitmed giidid on väljendanud veidraid nähtusi ühe “ Hole “ kambri number 14D kohta. "Kui kambris viibida rohkem kui mõne minuti tekib ootamatu intensiivne tunne" ütles üks nendest. Teine giid rääkis samuti, et see on eriline vangikong. "See vangikong, 14D, on alati külm. See on isegi külmem kui ülejäänud kolm pimedat vangikongi. Teinekord aga läheb kogu hoones soojaks - nii soojaks, et jope tuleb seljast ära võtta. 14D on aga sellele vaatamata külm ... nii külm, et sul peab jakk seljas olema kui veedad selles rohkem aega. “
Vasta
#90
Kummalisel kombel, ei ole giidid ainsad, kellel on imelike kogemusi selles erilises vangikongis. Mitmed endised valvurid on rääkinud mõnedest päris hirmuäratavatest intsidentidest, mis leidsid aset “ Hole “ides ja eriti kongis 14D. 1940-aastatel lukustati üks kurjategia mingi rikkumise eest sinna kongi. Valvuri jutu järgi hakkas vang peaaegu koheselt karjuma kui oli kongi lukustatud. Ta väitis, et mingi olend kellel on "hõõguval silmad" oli lukustatud sinna koos temaga. Kuna lood kummituste kohalolekust lähedal olevas koridoris oli pidev pila allikas valvurite seas siis keegi ei võtnud süüdistatava hüüdeid, et teda olla "rünnatud" tõsiselt.

Mehe karjed jätkusid öö jooksul, kuni lõpuks saabus vaikus. Järgmisel päeval leidsid kambrit kontrollinud valvurid süüdimõistetu surnuna. Hirmu väljendus oli tardunud mehe näole ja kõri ümber olid selged käejäljed! Lahangu käigus selgus, et lämbumine ei saanud olla ise põhjustatud. Mõned vangidest uskusid, et ta oli vagaseks tehtud mõne valvuri poolt, kes oli mehe karjumisest tüdinenud kuid keegi ei tunnistanud seda.

Mõned ametnikud peavad mehe surma põhjuseks midagi muud. Nad uskusid, et mõrvariks oli endise vangi vaim. Asi on isegi mõistatuslikum, kuna päeval pärast tragöödiat lugesid valvurid vange üle ning märkasid, et mehi oli rohkem kui pidi olema. Siis vangide rea lõpus, nägid nad seisvat süüdimõistetut kes oli hiljuti “ Hole “is kägistatud! Kõik jäid tummas vaikuses vahtima kui figuur kadus järsku.

Mõnikord ilmub tihedast udust välja vana majakas, mis on ammu lammutatud, millega kaasneb kummituslik vilistamise heli ning suur vilkuv tuli valgustab aeglaselt liikudes kogu saare, just nagu oleks tuletorn ikka veel aktiivne. Seejärel haihtub nähtus jahmunud külastajate ja valvurite silme ees.

Fantoom kahuri ja püssilasud koos karjetega on pannud valvureid kõhuli heitma hirmus, et vangid on põgenenud ning relvad oma valdusesse saanud. Mitte kunagi ei leitud helidele seletust. Mahajäetud pesuruumis võis mõnikord tunda tugevat suitsu lõha, nagu põleks seal midagi. Järsk lämbumistunne on ajanud tihti valvurid ruumist välja ning ainult paar minutit hiljem uuesti ruumi vaadates on see täiesti suitsuvaba. Fantoom suitsu on esinenud mitmeid kordi aastate jooksul.

Isegi Warden Johnston, kes ei usu kummitusi, on kuulnud selgelt kellegi nuuksumist tehes külalistele vanglas ringkäiku. Ta vannub et helid tulid koobaste seinte seest. Imelikele helidele järgnes jääkülm tuul mis läbis ringkäigul oleva rühma. Ta ei osanud pakkuda mitte mingit selgitust nendele imelikele nähtustele.
Vasta
#91
Vaatasin ise neid videoid ja kõikke, väga hirmu ärvatav võib öelda! Smile
Vasta
#92
Kel plaanis külastada Inglismaad, võiks käia siis ka alljärgnevates kohtades, mida riigi muinsuskaitse on märgistanud kui "enim kummitavad kohad".

Muinsuskaitse korraldas küsitluse, mille järgi selgitati välja kohad, kus enim registreeritud kummitusi või teisi seletamatuid nähte. Ühes vanas lossis on personal näiteks jätnud ka juhendi, kuidas käituda, kui peaks kummitustega kokku puutuma. Suurem osa intsidente on kirja pandud losside personali ja külastajate poolt.

**

Risingu loss on 12. sajandi loss Norfolkis, mis oli kuninganna Isabella - lese ja väidetava kuningas Edward II mõrvari - pelgupaik.

Paljud külastajad on lossis näinud mungarüüs kujusid, teisi on väidetavalt tõugatud või nende õlale koputatud. Lossi hooldaja sõnul saavad nad sarnaste juhtumite kohta teateid vähemalt korra nädalas.

**

Portlandi ja Scarborough' loss.

Scarborough' lossis kummitab väidetavalt Edward II soosik Piers Gaveston.

Registreeritud on sarnased juhtumid, mis olid ka eelmises lossis - näpistamised, tõukamised, kujud jm.

**

Doveri loss - rohkete maa-aluste tunnelitega loss Kentis.

Hotelli personali sõnul saadakse vähemalt korra kuus külastajailt info, et ringivaatamise ajal tuli miskine kuju nende poole.

Ühel juhul oli ekskursioon kamp koolilapsi, kui pärast ringkäiku kirjutas üks poiss paberile "Kus on Helen?". Selgus, et nad olid tunnelis kohanud meest, kes otsis naist nimega Helen. Uurimine ei tuvastanud aga, et keegi oleks samal ajal veel tunnelis viibinud.

Teisel juhul oli külastajate selja taga läinud uks pauguga kinni ning keegi lükkas eksponaatide käru mööda koridori.

**

Battle'i klooster - asub lähedal Hastingsi lahinguväljale, kus 1066. aastal toimus Normandia ja Inglismaa lahing.

Piirkonnas nähakse munkasid, harva ka sõdureid, kuigi ühtki sellist eksponaati lossis ei ole.

**

Bolsoveri loss

Üks kohti, kus on enim teavitatud imelikest juhtumitest. Väidetavalt liiguvad seal asjad iseenesest, inimesi tõugatakse ja näpistatakse.

Lossis on tööst loobunud mitmed valvurid, kes näinud kinnistul liikuivaid tulukesi, imelikke hääli jm.

Kord näinud grupp ehitajaid naist, kes ilmus seina seest ja siis sinna taas tagasi läks. Osa ehitajaist keeldus järgmisel päeval taas tööle tulemast.

Lisaks on uksed iseenesest lukustunud, külastajate asjad vahetanud kohti jne.

**

Portchesteri loss, mis asub Portsmouth Harbouris.

Kuuldud on hobuste hääli ning nähtud neid lossimüüridest ilmumas. Seina seest ilmuvad kujud on kord jätnud seinale ka jalajälje.

**

Elthami palee - Greenwitch, Londoni kaguosas.

Palees kummitab väidetavalt endine töötaja, kes suri nädal pärast seda, kui pensionile läks. Meest on näinud nii praegused töötajad kui turismigrupid.

_____

Niisiis: kel tahtmist ja võimalusi, minge vaadake kohad üle.

(Tuletan meelde, et teksti tõlkimine ei tähenda seda, et ma kõike ka ise usuks. : ))

[Muudetud: 28-6-2009 InDemand]
Vasta
#93
Siia võiks juurde lisada ka eelmise teema:

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid71149
kus Šotimaa kummituslossidest ka juttu.

Ja ka see teema:
http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid37407

tasub üle lugemist, kuna juttu ka Londoni Towerist, mis üks kummituste poolest kuulus koht.

Inglismaa ja Iirimaa müstilised paigad:

http://www.mysteriousbritain.co.uk/encyclopaedia.html



[Muudetud: 29-6-2009 Müstik]
Vasta
#94
Aston Hall, kus oli 11.saj. Estone (?)nimeline härrastemaja ehk mõis:

http://www.mysteriousbritain.co.uk/engla...-hall.html

See paikneb salajases piirkonnas Birminghamis. Selle ehitas üks rikkamaid mehi Thomas Holte 17.sajandil. Thomas oli kuningas James I sõber.

Selles Aston Hallis on nähtud mitmeid kummitusi.
Üks neist on hall vaim, keda arvatakse olema Holte tütar. Rääitakse, et tütar tahtnud ära põgeneda ja Holte pannud ta 16.aastasena tuppa luku taha ja hoidnud teda sõõmata ning tütar läinud hulluks.
On nähtud ka seal 1645 a. töötanud majapidajannat, kes ilmub rohelises kleidis ja majateenijat, kes end üles poos.
Lugu pakkus huvi just seepärast, et alguses oli selles salajases paigas Estone nimeline mõis. Estone - Eesti.
Selles entsüklopeedias on aga kummituslugusid veel kuhjaga.
Head lugemist ja uurimist ja ehk tuleb kellegi poolt veel mõne kummituspaiga lühikokkuvõte või vaba tölge.

[Muudetud: 29-6-2009 Müstik]
Vasta
#95
Ärge näkku lööge,kui mööda panen,aga kas selline kohake nagu Rose Red ei asu ka mitte inglismaal?Ma arvan et see nimi ei vaja lähemat tutvustamist...
Vasta
#96
Sa mõtled ilmselt Stephen King'i filmi: http://www.thornewoodcastle.com/movie.htm

[Muudetud: 2-7-2009 PiziIngliito]
Vasta
#97
Tsitaat:Algselt postitas hallhunt
Ärge näkku lööge,kui mööda panen,aga kas selline kohake nagu Rose Red ei asu ka mitte inglismaal?Ma arvan et see nimi ei vaja lähemat tutvustamist...

Tegu on jah Stephen Kingi raamatust/filmist tuntud lossiga, mis tegelikult on Thornewoodi loss.

Kummitama peaksid seal siis endised elanikud, kes ei taha lossist lahkuda.

Aga asi sellest, et loss ise asub Ameerikas, mitte Inglismaal. Smile

[Muudetud: 2-7-2009 InDemand]
Vasta
#98
Kunagi oli üks lahe saade kõige kummitavatest lossidest. Küll oli hea ja hirmus saade. Pealkiri oli Maailm ja mõnda iiri soti inglise ja walesi tondi lossid. See oli sari. Kas keegi on seda ka näinud peale minu. Ise tahaksin küll Londoni toweris ööbida.
Vasta
#99
http://www.youtube.com/watch?v=1Tcl3eRoNUk


Waverly Hillsi tutvustav video!

[Muudetud: 8-26-2009 Cassiopeia]
Vasta
Kes soovib võin anda dokumentaali torrenti.

Spooked The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium.

Küsitletud paljus inimesi ning tõendusmaterjale on ka normaalselt.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kummitavad kohad Jason 395 151,422 09-01-2024, 11:37
Viimane postitus: GirlfromMars
  Ohtudest Vaimude Maailma uurimisel ... excubitoris 47 30,392 01-11-2018, 21:12
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat