Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ron Hubbardi "Võitlustanner Maa" triloogia
#1
Selline pikk eepiline raamatuseeria. Alternatiivajalugu,kui nii võib öelda tulevikust kirjutet raamatu kohta. Üks võimalikke tulevikuversioone. Lühidalt,sisu on järgmine. Millalgi sajandivahetuse paiku (kaheksakümnendatel kirjutatud) avastavad universumit kontrollivad elukad Maa kui väärtuslikku toorainet täis planeedi. Tulnukate käsutuses oleva tehnoloogia(teleportatsioon) abil toimub Maa vallutamine 13 päevaga. Allesjäänud inimesed põgenevad mägedesse,džunglitesse,polaaraladele.-----
Tegevus algab aastal 3000,kui planeedi turvapealik otsustab koolitada välja grupi inimesi,et radioaktiivselt saastatud alalt kulda kaevandada(salaja,enda tarbeks). Radioaktiivsus on võti-elukad ei saa ise tugevas kiirguses olla. Noh,edasi on asi lihtne-peategelane õpib ära nii vanad tarkused kui tulnukate tehnoloogia,laseb õhku nende planeedi ja vabastab Maa. Lisaks saabuvad veel teisedki rassid kohale,kui need valitsejad õhku lendavad. Teleportatsiooni abil lüüakse ka need teised puruks ja inimesed vabastavad universumi diktaatorlikest valitsejatest.------
Muidugi,teos on pikk ja lohisev,liiga palju klišeesid,vahest liiga palju tegelasi ja liine,kuid siiski kergelt loetav. Mitte et tegemist oleks kirjanduslikult väga väärtusliku teosega,ei,seda mitte. Kuid paar head ideed on seal küll sees. Nagu see maailmalõpu selline variant ja teleportatsiooni idee(raamatus mitte kui osakeste tõstmine ühest kohast teise,vaid ruumi liigutamine ruumis). Igatahes mõtlemapanev raamat. Sellist vaatenurka kohtab ulmekates üldse harva, et Maa on juba vallutatud,ja ammu. Et inimkond kui selline on sisuliselt tagasi koopas ja peab oma planeeti tagasi vallutama. Igatahes mulle meeldis,just nende ideede pärast.
Vasta
#2
raamatutest pole kuulnud... küll aga kokku puutunud samanimelise filmiga... John Travolta mängis veel peaosa, kui ma ei eksi...
Vasta
#3
Jap, see on olemas endalegi üllatusenaLaugh
http://www.imdb.com/title/tt0185183/
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Kaabulott
Sellist vaatenurka kohtab ulmekates üldse harva, et Maa on juba vallutatud,ja ammu.
Eks ulmekad erinegi reaalsusest ... kui toimunut muidugi vallutamiseks nimetada.
Vasta
#5
üks mu lemmikuid Laugh
kogu sarja lugenud 3 korda läbi juba(plaanis veel, aga enne tuleb natuke unustada wink)
algul võib tunduda, et tegemist on ühega paljudest, algul pole eriti midagi mis tunduks eriti hea, aga millegipärast meeldib mulle väga. soovitaks lugeda läbi raamatud järjest.
tsiteerides teemaalgatajat:
"Muidugi,teos on pikk ja lohisev,liiga palju klišeesid,vahest liiga palju tegelasi ja liine,kuid siiski kergelt loetav. Mitte et tegemist oleks kirjanduslikult väga väärtusliku teosega,ei,seda mitte. Kuid paar head ideed on seal küll sees"
nõustun sellega täiesti, aga mulle meeldib, nii et vahet pole, kas on kirjanduslikult väärtuslik või mitte.
-lisatud-
filmi ei soovitaks, tegemist on ikka tõelise jamagaAngry

Muudetud: 18-3-06 kell 22:36:47 hallkoer
Vasta
#6
Nõustun selles mõttes hallkoeraga,et kirjanduslik väärtus ja isiklik arvamus on täiesti erinevad asjad. Teinekord tundub maailmaklassikasse kuuluv teos mõttetult igav ja halvasti loetav,aga mõni täiesti tähelepandamatu jutuke köidab jäägitult. Selles Maa-saagas oli minu jaoks ka just see "miski" , mis pani kiiresti edasi lugema ja raamatukogust uut osa tooma. Samas usun,et nii mõnigi peab teost igavaks ja venitatuks,kindlasti leiaks hea tahtmise juures hulga vigu ka otsa. Kuid kergesti loetav on küll ja pealegi suht omapärase "kiiksuga."------PS. Mis filmi puutub,siis jah ,olevat täiesti möga,sai vist mitu Kuldvaarikat. Sellisest mammutteosest saaks parem minisarja teha,filmi jaoks peab palju välja jätma.

Muudetud: 19-3-06 kell 14:04:44 Kaabulott
Vasta
#7
Päris hea triloogia on lugemiseks. Ainult, et seal kolmandas raamatus läks mingiks eriliseks jamamiseks. Vahepeal oli tunne, et kolmas osa on kirjaniku poolt täiesti vägivaldselt juurde poogitud, et rohkem pappi saada.

Film oli tehtud täiesti segane. Mitte midagi ei saanud aru mis toimus. Lugu oli liiga kokkusurutud ja moonutatud minu jaoks, kes ma olin raamatut lugenud juba. Ei tasu ikka teha 1500 leheküljest pooleteist tunnist filmi.
TTravolta oli lahe tho...
Vasta
#8
Heh,"õnnestus" nüüd siis ka filmi näha ja pean täielikult nõustuma nendega,kes seda maha teevad. Esiteks oli see tehtud vaid esimese osa põhjal,seega oli sealt suurem jagu sisust puudu. Teiseks oli tegemist äärmiselt viletsa re¾issööri ja stsenaristiga. Hubbardi raamatust polnud suurt midagi alles jäänud. Raamatu "fiilingut" ei suudetud absoluutselt edastada. Odav,maitsetu,kehv. Pole ime,et viis "kuldvaarikat"sai. Loodetavasti ei jää selle viletsa linateose pärast nüüd mõnel see hea raamat lugemata. Filmi ja raamatu vahe on ikka samasugune kui plasttopsi ja kristallpokaali vahel.
Vasta
#9
aa. see on hea ramat. mulle meeldisBlehLaugh
film oli isegi veidi igav raamatuga v6rreldesSmile aga ex nii ole alatiLaugh
Vasta
#10
Mulle meeldis. Peaks uuesti lugema. Lugesin kui olin 11 ja ikka meeldib. minu mäletamist mööda olid parimad esimene ja teine, kolmas kiskus kuidagi sinnakanti, et kirjutan-ruttu-valmis-saan-honorari-ja-siis-magama...

Aga muidu päris huvitav tulevikuplaan...
Vasta
#11
ma just praegu loen seda. Väga põnev raamat! Soovitan lugeda!
Vasta
#12
Üheksakümnendate alguses ilmusid siia ka saientoloogogurud oma usku propageerima, soovitan soojalt Ron Hubbardi taga oleva dianeetikaga tutvuda, mille otsa on nii mõnedki komistanud ja oma maisest varast ilma jäänud ja mitte ainult.
Eestis siis U-Man personalifirma.
http://wiki.zzz.ee/index.php/Saientoloogia
Vasta
#13
Ja kuidas peaks käituma, kui üks enda lähedastest tuttavatest läheb selle hulluse ohvriks:o http://www.eelk.ee/~ltund/ajalugu/ajalug...entoloogid
Kohe päris murelikuks teeb...ma saan aru, et otsitakse tõde, aga...
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Nandi
Ja kuidas peaks käituma, kui üks enda lähedastest tuttavatest läheb selle hulluse ohvriks:o http://www.eelk.ee/~ltund/ajalugu/ajalug...entoloogid
Kohe päris murelikuks teeb...ma saan aru, et otsitakse tõde, aga...
Mina ei oskaks midagi teha, ma kardan, et igalühel on oma tõde.
Isegi olen kaudselt kokku puutunud ühe äärmusliku ja nüüdseks ka USA-s illegaalse liikumisega, õpetused mis sain, toimusid selle põhimõtetel ent must lammas kogu selles kaadervärgis olid ainult ärimeeste ahned ja rasvased sõrmed.

Õppisin ka seda, et kui inimesele sööta ette miskit mida tal on lihtne uskuda, siis pole enam üldse raske selle abil tõsist peapesu teha. Samas jällegi, kõik mis me teeme, toimib mingil määral meie endi pideva ümber programmeerimisena.
Uskudes või eitades miskit uut, muutub ka arusaam maailmast (nt. "jälle need tüütud para-weblased usuvad et me( a la saientoloogid) oleme pahad!

Mündil on alati kaks poolt, säärase liikumisega liitumine võib näidata inimesele maailma hoopis teisest küljest ja parendada ka tema elukvaliteeti.
Samas, sellise asjaga liitumine vangistab inimese vaimselt. Paljud asjad on keelatud pärast ühinemist, ning inimene on sellega rahul või üritab teha sellist nägu.

Mina arvan et las see sugulane olla, ju siis oli nii mõeldud, muretsema peab hakkama siis kui ta aktiivselt värbama hakkab.
Võib olla ka vabalt lihtsalt katsetamise soov, ma ei usu et teda miski kinni saaks hoida kui ta asjast loobuda tahab.
Vasta
#15
Mulle tundub, et Nandi antud lingi järgi on paljud paraweblased nö esoteerikud ehk Uue Ajastu "usku" Laugh
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas PiziIngliito
Mulle tundub, et Nandi antud lingi järgi on paljud paraweblased nö esoteerikud ehk Uue Ajastu "usku" Laugh

Vaevalt et keegi paraweblastest sooviks, et keegi tema üle kontrolli omaks,eriti veel totalitaarne organisatsioon. Pidasin eelkõige silmas just lõiku: "Organisatsioon on äärmiselt totalitaarne, ambitsioonikas ja teguvõimas - ei puudu oma karistussalgad ja vangilaagridki. Kogu sümboolika ja praktika on patenteeritud. Laias laastus on tegemist tohutu tasuliste kursuste, treeningute, programmide süsteemiga. Sõltuvusaste ja kursuste hinnad tõusevad paralleelselt. Väga leebe suhtumine alguses muutub järkjärgult jäigaks kontrolliks kogu inimese elu ja mõtete üle. Sellest organisatsioonist on (pikaajalisel liikmel) väga raske lahku lüüa ja nende vastu sõna võtmine võib osutuda ohtlikuks."
Selleks, et maailma toimimisest paremat pilti saada, peaks ikkagi erinevatesse valdkondadesse piisavalt sügava pilgu heitma ja paralleelselt uurima kõiki erinevaid poolt ja vastu argumente kaaludes. Mitte võttes esimesi meelepärasemaid palukesi kui ülimat tõde.
Vasta
#17
Nandi, Pizi mõtles vist seda osa http://www.eelk.ee/~ltund/ajalugu/ajalug...#New%20Age, new age'i mitte saientoloogiat.

Kontrolli kohta aga, sa ei pruugi kunagi teada mida inimene sisimas tahab.
Vasta
#18
Romaan oli piisavalt huvitav jah. Kahjuks oli Terl liiga enesekindlaks ja naiivseks tehtud, muidu saanuks veel palju huvitavama teose.
Eks meie reaalses maailmas ole palju gruppe, kes uusi liikmeid jahivad ja iga inimene pea ise otsustama, kas ta soovib sellisega end siduda. Kes avasilmi tegelikku reaalsust vaatavad, neil seda soovi ilmselt ei tekigi, sest kes on aru saanud praegu valitseva KAPITALISMI tegelikust olemusest, need selles suhtes endale illusioone ei loo! Kes seda teeb, siis omal riisikol ja sinna pole midagi parata.
Vasta
#19
(29-12-2012, 18:54 )alisoman Kirjutas: Romaan oli piisavalt huvitav jah. Kahjuks oli Terl liiga enesekindlaks ja naiivseks tehtud, muidu saanuks veel palju huvitavama teose.
Eks meie reaalses maailmas ole palju gruppe, kes uusi liikmeid jahivad ja iga inimene pea ise otsustama, kas ta soovib sellisega end siduda. Kes avasilmi tegelikku reaalsust vaatavad, neil seda soovi ilmselt ei tekigi, sest kes on aru saanud praegu valitseva KAPITALISMI tegelikust olemusest, need selles suhtes endale illusioone ei loo! Kes seda teeb, siis omal riisikol ja sinna pole midagi parata.

Huvitavad raamatud tõesti, olen ise ka seda raamatukogust vist 4-5 korda oma eluajal lugemiseks võtnud, ei tea isegi miks. Kui raamaturiiulite vahel kõnnin, siis tunnen vahel füüsiliselt, kuidas mõni raamat kutsub mind lugema. Ja ...ma loengi seda, mõnda esimest korda, mõnda juba mitmendat korda, sest pole järelikult kõigest veel aru saanud....
Terl polnud naiivne, vaid ahne... ja see hukutab alati.
Vasta
#20
Terli naiivsus oligi tema liigses enesekindluses. Ahne oli ta samuti, kuid oleks ta uurinud, mis tegelikult tema planeediga juhtus, poleks ta ilmselt sinna tagasi kiirustanud. Nii et tegevust oleks saanud veel palju olla.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  "Erakordne info Maa elanikele" InDemand 0 1,931 17-11-2008, 13:05
Viimane postitus: InDemand

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat