Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turvakaamera salvestis 13.11.2018
#1

Asukoht Harjumaa idaosas, lähim naaber kaamera vaatesuunast üle 600 m, kõrvalsuunas 400 m. Salvestatud 13.11 18, lörtsisajune ilm, öösel. Salvestiseon töötlemata. 9-minutine klipp algab öösel kell 02:44, ja kohe alguses ilmub ekraani vasakpoolse kolmandiku keskele orb. Orb asub maja eeskoja katuse kohal, kergelt läbipaistev ja vihma/lörtsipiisad mööduvad tema ja kaamera vahelt. Samal ajal on ekraani keskmest veidi paremal ja ülalpool hele "kügelev loomake", mis kaob järsku 02:46 nagu oleks ta nupust välja lülitatud. Orb muudab kell 02:47 asukohta ja 02:48 kadus.

Teisel klipil samal ööl, kell 03:25 on hele "loomake" all vasakul nurgas, liigub aga vähem, ja kaob. Orb on kaugemal ja madalamal, poolenisti katuseserva taga.

Sellest ööst on palju taolisi salvestusi, palju orbe; "kügelev loomake" on asunud ja värelenud mõne video peal ka vaatevälja paremas kolmandikus servale lähemal, piksevarda (ei ole näha videotes) jalamil, kaob jälle nagu nupust väljalülitatult. Ilmumise videot ei ole mina näinud.

Lisaks veel niipalju, et pere laps, u 7-8 aastane poiss, nägi tol ööl õudusunenägu, kus keegi ründas teda noaga ja ärkas selle peale üles. Hommikul(?) rääkis vanematele ning see oli ajendiks, miks isa turvakaamera salvestised üle vaatas.

Selgeltnägijate tuleproovi "nõiad" käisid seal ka suvel kohal, aga need ei tajunud suurt midagi.

MIS SEE ON?
Vasta
#2
Need asjad tunduvat olevat lörtsipiisad kaameraläätsel/korpuseklaasil, mille tuul värelema paneb. Kaamera töösoojusest need lõpuks aurustavad.
Vasta
#3
(21-10-2019, 13:04 )Nielander Kirjutas: Need asjad tunduvat olevat lörtsipiisad kaameraläätsel/korpuseklaasil, mille tuul värelema paneb. Kaamera töösoojusest need lõpuks aurustavad.
Aurustumisest kadumine peaks toimuma aegamisi.
Ja orb - see ei ole kaameraläätsel.
Vasta
#4
(21-10-2019, 15:24 )Mannu Kirjutas:
(21-10-2019, 13:04 )Nielander Kirjutas: Need asjad tunduvat olevat lörtsipiisad kaameraläätsel/korpuseklaasil, mille tuul värelema paneb. Kaamera töösoojusest need lõpuks aurustavad.
Aurustumisest kadumine peaks toimuma aegamisi.
Ja orb - see ei ole kaameraläätsel.

Nüüd uuesti vaadates pakun, et tegemist on lumehelvestega, mis mingil hetkel sulavad. Seda "orbi" vaadates tundub nagu see lahustuks. Miks mitte läätsel/klaasil?

(20-10-2019, 18:52 )Mannu Kirjutas: Lisaks veel niipalju, et pere laps, u 7-8 aastane poiss, nägi tol ööl õudusunenägu, kus keegi ründas teda noaga ja ärkas selle peale üles. Hommikul(?) rääkis vanematele ning see oli ajendiks, miks isa turvakaamera salvestised üle vaatas.

Kas see tundub ainult mulle imelik, et halva unenäo peale minnakse turvasalvestist vaatama?
Vasta
#5
Lörtsipiisad lendavad orbi eest läbi, orb jääb nende taha, seepärast arvan, et see ei ole objektiivil. Teises lingitud videos oli orb poolenisti katuseserva taga.

Aga unenäo peale kontrollimine - see tuleb sellest, et perekond on parahuviline. Neil seal endised elanikud kummitavad ja majavaimuke tegutseb. Minule ei tundu imelik, vaid loogiline. See sõltub maailmavaatest.
Vasta
#6
Huvitavad välgatused. Olen sattunud juutuubis mõne video peale, mida ei saa teaduslikult seletada. Üks oli kusagil vana ehitise keldris, kellegi kaamera eest lendas läbi nagu linnu tiivasulg, küllalt aeglaselt nii et selgesti paistis, ma varem ei teadnud et orb saab ka sellise kuju võtta.
Kuid täiendavat infot pole antud et kas oli väline valgus mõne posti otsast või kas kaamera näeb ka infrapuna alas. Vene mustvalged filmid küll nägid olenemata fotoaparaadi margist. Ja seesuur veel et: Kui on parahuvilised, saavad keskenduda täpselt tollesse ajasse ja tahtliku une kaudu vaadata mis neil toimus. Täpne aeg ju on kirjas, asukoht on teada. ,,, Ainult enda jaoks õppisin kuidas vargaid karistada, ei soovi kellegile edasi jagada. Kui parahuvi on juba tekkinud, pääsu pole kuhugi, ainult edasi.
Vasta
#7
(21-10-2019, 16:15 )Mannu Kirjutas: Lörtsipiisad lendavad orbi eest läbi, orb jääb nende taha, seepärast arvan, et see ei ole objektiivil. Teises lingitud videos oli orb poolenisti katuseserva taga.

Pisike lärakas läätsel/kaitseklaasil olekski poolenisti läbipaistev - st hele lörts tagaplaanil valgustaks nad läbi. Samamoodi on igasugused satikad kaameratel poolläbipaistvad "kummitused".

See äkiline kadumine ei pruugi ka olla nii äkiline, kui see videost tundub, kuna turvakaamerate kaadrisagedus on tihtipeale madalam.
Vasta
#8
(22-10-2019, 18:04 )isemaag Kirjutas: Kuid täiendavat infot pole antud et kas oli väline valgus mõne posti otsast või kas kaamera näeb ka infrapuna alas. Vene mustvalged filmid küll nägid olenemata fotoaparaadi margist.
Valgust posti otsast ei ole, ainult maja aknast öölambi valgus. Kaamera näeb infrapuna alas ka.

Minu jaoks see asi veel pelgalt lörtsiga seletatud ei ole. Ma räägin nende inimestega, et saaks vaadata veel teistegi lörtsipäevade salvestisi ja ka kuivade sügispäevade salvestisi. Pole ehk satikaid lendamas ega lumekristalle.

Vasta
#9
Ma pole küll ekspert asjas, aga kaamera pilt näeb küll välja selline, nagu prozektor näitaks valgust hoovi. Kui seda valgust silmaga näha pole, kaamera aga näeb, siis tundub olevat tegu infrapuna lambiga.
Kas kaamera ise meenutab natsa midagi sellel pildil olevat?
[Pilt: BIPRO-EC550VF-2.jpg?v-cache=1334944840]

Küsin seetõttu, et need "mummud" seal objektiivi ümber on infrapuna dioodid. Need võivad päris heledad olla, kuigi inimsilmaga seda ei näe Smile
Vasta
#10
Lihtsalt tehnilisest huvist (kui see saladus pole) - mis on turvakaamera mudel ja mark?
Vasta
#11
Seal ei olegi suurt midagi. "vihma/lörtsipiisad mööduvad tema ja kaamera vahelt" Ei möödu! See orb pole muud kui veetilk turvakaamerat kaitsva klaasi või objektiivi peal. Klaasile langenud vihmapiisk paistab läbi. Tänu sellele on taamal langevad vihmapiisiad nähtavad.
Vasta
#12
Kas veetilgast läbivaatamisel ei peaks mitte tekkima murdumine ja räitsaka lennujäljes olema näha väike sakk? Aga seda pole?
Ma ei ole miski fotoproff, aga kui vaadata aknal olevast veetilgast läbi, siis on murdumine silmnähtav.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat