Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis)
#26
Sai lisatud veel üks energiapoolus: Minevikulisus (taga) vs Tulevikulisus (ees).
Nüüd on mul lõpuks enda esoteerilis-šamanistlik Ilmapilt enamvähem koos ja üldiselt selge. Üksnes läbitöötatud arhetüüpide (12 ürgkuju) teema on veel puudulik, mis nõuab natuke põhjalikumat eeltööd.
Olgu veelkord siiamaani läbitud Iseteadvuse avastused ja nende aspektid kokkuvõtvalt äranimetatud:

EKSISTENTSPOOLUSED:
(0) TotaalOlematus vs MaksimaalOlemine (1)
ENERGIAPOOLUSED:
(Tume) Uinunud vs Äratatud (Särav)
(Madal) Ürgne vs Jumalik (Kõrge)
(Lihtsus) Primitiivne vs Arenguline (Keerukus)
(Üleval) Vaim vs Aine (All)
(Parem) Ainsus vs Mitmus (Vasak)
(Taga) Minevikuline vs Tulevikuline (Ees)
PARALLEELMAAILMAD:
ÖKO (Tervis) / EGO (Tarkus) / SOTSO (Jõukus) / KULTO (Õnn)
TOIMEJÕUDUDE POOLUSED:
(Päike)Alge/Vajadus vs (Kuu)Kuju/Tundlikkus
(Marss)Jõud/Tugevus vs (Veenus)Aeg/Selgus
(Jupiter)Ruum/Avatus vs (Merkuur)Kaal/Teravus
(Uraan)Võim/Oskus vs (Neptuun)Vägi/Seadmus
(Saturn)Siht/Kindlus vs (Pluuto)Hetk/Vaatlus
ÜRGKUJUNDID: 12 Põhiarhetüüpi
AURATASANDID:
0-tasand: 40 Algjõudu ja 12 Ürgkujundit (Olemustasand)
1-tasand: füüsikaliskeemilised (Väljalistasand)
2-tasand: molekulaarbioloogilised (Elutasand)
3-tasand: vegetatiivsed (Eetertasand)
4-tasand: madalamad animaalsed (Astraaltasand)
5-tasand: kõrgemad animaalsed (Emotsioontasand)
6-tasand: müütiline inimahv (Mentaaltasand)
7-tasand: ratsionaalne inimlane (Kausaaltasand)
8-tasand: integraalne inimene (Süsteemtasand)
9-tasand: täiustunud jumalinimene (Holistilistasand)


Vasta
#27
Vahepeal meenus veel üks energiapoolus, mille vahepeal olin täiesti ära unustanud, ja mis tihti aetakse segamini ühe teise energiapoolusega. Need kaks, mis kipuvad igal pool esoteerikas ja filosoofias täiesti segi minema on: (Madal) Ürgne vs Jumalik (Kõrge) ja (Lihtne) Primitiivne vs Arenguline (Keerukas). Point on siin tegelikult selles et madal ei tähenda tingimata lihtsat primitiivsust ja kõrge ei tähenda tingimata keerulist arengulisust.

Näiteks kui inimene tegeleb intensiivselt spordiga, siis mulle tundub et keskendutakse põhliselt 2-le kuni 4-le Auratasandile (vahepeal täpsustasin ka tasandeid eelmises postis üle). Iga algaja sportlane on alguses oma võimetes primitiivne, kuid keskendudes ja vaeva nähes arenetakse vastavates auratasandite raames üha keerulisemaks. Teine näide: Kui inimest huvitab malemäng, siis ta keskendub põhiliselt 7-ndale ja 8-ndale Auratasandile. Malega alustades on tema vastavad võimed tõenäoliselt suht. primitiivsed, kuid piisavalt harjutades arenevad need keerulisemaks.

Üldiselt võikski siin arusaada et inimesel avanevad teatud aja jooksul Auratasandid järgemööda iseenesest, st. mingiks elueaks (18?) on inimesel kõik 9 Auratasandit algeliselt väljakasvanud. Kuid need tasandid on suhteliselt primitiivsed, vajades eraldi tähelepanu ja arendamist. Kui inimesele ikka pidevalt korrutada et sina ära mõtle filosoofiliselt, et las targemad ülemused mõtlevad sinu eest, siis selle inimese ülemised Auratasandid jäävad tõenäoliselt ka üsna primitiivseks. Aga võib olla ka teistmoodi, kus inimene tegeleb küll intensiivse jumalikult filosoofilise mõttetööga, kuid ühegi ürgsema tegevusega pole pidanud eriti vaeva nägema, siis jäävad tal omakorda alumised Auratasandid arengult üsna primitiivseks.

Ühesõnaga tuleks selgelt eristada kahte täiesti erinevat energiapoolust: Auratasandite evolutsiooniline (Madalus)Ürgsus vs Jumalikkus(Kõrgus) ja Auratasandite sisene (Lihtsus)Primitiivsus vs Arengulisus(Keerukus). Näiteks inimene on võrreldes gepardiga evolutsiooniliselt küll Kõrgem olend (inimesel on rohkem Auratasandeid), kuid samas on gepardil teatud Madalamad ürgvõimed (tõenäoliselt kõik põhimeeled!) oluliselt arenenumad võrreldes inimesega.

Seega inimene on oma loomuliku potentsiaali ja sünniõiguse poolest nii ürgne kui ka jumalik olend. Isiklikult ma ei usu et 9-ndast (lihtsustatult) Holistilis-filosoofilisest tasandist oleks inimene võimeline hetkel kuhugile Kõrgemale küündima. Igasugused muud spirituaalsed kõrgused, kus kõigega justkui ühte sulandutakse, on minu meelest juba pettus. See nn. spirituaalne ühtesulandumine on pigem Ürgse algallika suunas teadlik tagasipöördumine. Aga kes seda kõike täie kindlusega ikka teab?
Vasta
#28
"Aga kes seda kõike täie kindlusega ikka teab?"
Mina...Smile
Vasta
#29
Sina...Laugh
Vasta
#30
Mitte Sina vaid Mina...Smile
Vasta
#31
Tegelikult on Q11 pesuehtne saatanist. Sobrasin tema postitustes. Juba esimeses postis algab kiidulaul saatanale. Kõik see mida ta kirjeldab on saatana vaatepunktist ainuõige.
Vasta
#32
Väljend, saatanist, võib tähendada väga erinevat, oleneb kuidas seda mõista. Ehk selgitad, mida sina Kalldunn mõistad saatana all, mille ülistamist Q11-le omistad?
Vasta
#33
Kordan veel kord:
Sünnime siis materiaalsesse maailma – ainult selleka – et täiustada oma hinge - puhta energiaga.
Kurat on põrgu valitseja. Tema ülesanne on; teha pimedusest valgust või, teha kurjusest headust. Põrgu asub päikesesüsteei ja universumi keskme vahel.
Saatan on Nibiiru valitseja. Kurjuse ja kaose valitseja. Tema teeb valgusest pimedust või, headusest kurjust. Nibiirul kindlat, astronoomiliselt fikseeritud asukohta ei ole. Deemonid on Saatana teenrid, või tööriistad. Alaliseks elukohaks Nibiiru. Nemad produtseerivad kurjust ja teenentavad kurjust.
Inglid on valguse ja headuse esindajad. Nemad püüavad inimest aidata tema probleemides ja muredes. Inglid on pärit hingede maalt.
Nüüd pistad sa kohe kisama; tõesta....
Suhtlen pidevalt kõikvõimalike vaimudega, selle universumi piires. Ja ma ei peaks teadma mida ma räägin; nonsens!
Vasta
#34
Pean tunnistama et see vastus ei selgitanud mull paraku küll mitte essugi. Tõestuse asemel küsiks pigem järgmistele sõnamõistetele seletusi või definitsioone:
pimedus
valgus
kurjus
headus
Saatan
puhas energia
Vasta
#35
„Tegelikult on Q11 pesuehtne saatanist.“
Hehe...see väide võttis mu isegi sõnatuks...Smile
Nii usklik (kristlane näiteks) või satanist mõlemad kummardavad Suuremat.
Oled kalldunn kuulnud sellist väljendit nagu „usk ja lootus“?
Lootus on suunatud tulevikku, mida tegelikult ei eksisteeri.
Tulevikus ( minevikus) elab ego.
Usk on egohaigus, tema lohutus.
Usud jumalat või saatanat, seal pole vahet, sest need elulevad vaid mõttes.
Minal pole tulevikku, kuna Ta on ainuke Reaalsus ehk Hetk.
Sina oled See (Mina)...Smile
Vasta
#36
Tundub te te mõlemad ei ole vastuste vastuvõtmiseks veel valmis.
Klikkige minu kasutaia nimele. Valida saate;
Leia kõik teemad — Leia kõik postitused
Arvan et nende hulgast leiate enda küsimustela vastuse.
Vasta
#37
Lootus tuleneb olemuslikult Vajadusest, mis on üks vägagi reaalne Iseteadvuse funktsioonidest, mida on võimalik Hetkes vaadelda... ka tuleviku lootusi ja mineviku uskumusi saab Hetkes vaadelda. (Vaatlev Minateadvus on omakorda EGO- maailma põhiteisik ehk üks 4-st Iseteadvuse põhiteisikust). Hetke tajufunktsioon liigub sinna kus parajasti on suunatud Vajaduse ja ühtlasi lootuse tähelepanu energia. Sisuliselt on Vajaduse/Alge lootus kui ka Hetke vaatlemine mõlemad võrdväärsed psüühilised toimejõud, kummalgi oma kasulik otstarve organismi eluliselt toimimiseks. Seega ei ole lootus oluliselt rohkem ega vähem egoline kui seda on vaatlemine, kui vaid ühte tajufunktsioon kiinduda.
Vasta
#38
No ma olen lugenud.
Näiteks Sinu väide – „Niisiis; on olemas minu algus – ja on olemas minu lõpp.“
Siin on ju kohe näha, et samastad ennast mingi kaduva asjaga.
Minal pole ei algust ega lõppu.
„Ma olen alguse saanud seksuaalenergiast.“
Ja kus Sa siis enne sündi olid?
„Hing on igavene.
Materiaalset keha vajan ma selleks et täiustada oma hinge. Elu eesmärk ongi;
TÄIUSTADA HINGE.“

Kuidas on võimalik täiustada igavikku?
„Kui ma olen puhas, alles siis olen ma:
Mina ise.“

See on juba päris hea ütelus...Smile

see oli nüüd Kalldunnile mõeldud, ma ei pannud tähele, et pimedus ka juba kommenteeris...Smile
Vasta
#39
Võib olla pole hoopis Kalldunn valmis midagi ratsionaalselt selgitama?
Vasta
#40
pimedus
Kui sa selle katki hammustamisega hakkama saad. Võib olla siis selgitan midagi.

Energia liikumine ja liikudes muutumine – algusest lõpu ja lõpust alguse poole.
Aeg on kokkuleppeline energia liikumise mõõtühik. Aeg algab sellest punktist, kust alustatakse energia liikumise mõõtmist. Ja lõppep selles punktis, kus lõppeb energia liikumise mõõtmine.
Energia liikumist on võimalik kiirendada ja aeglustada, aga peatada – mitte iialgi.

Vasta
#41
ja kes siis seda energia liikumist kiirendab või aeglustab?...Smile
Vasta
#42
(01-02-2020, 19:54 )Q11 Kirjutas: ja kes siis seda energia liikumist kiirendab või aeglustab?...Smile
Sul on seal kahe kõrva vahel, vist ka midagi? Mida nimetatakse hallolluseks. Kasuta siis seda mõtlemiseks. Eelnenud ei ole „minu minale“ mõeldud.


Vasta
#43
(01-02-2020, 20:07 )kalldunn Kirjutas:
(01-02-2020, 19:54 )Q11 Kirjutas: ja kes siis seda energia liikumist kiirendab või aeglustab?...Smile
Sul on seal kahe kõrva vahel, vist ka midagi. Mida nimetatakse hallolluseks.

Kõigil seda pole, ka tunukatel mitte.
Vasta
#44
"Kasuta siis seda mõtlemiseks"
Kuidas see saab võimalik olla küll?
Mina kasutan ajuollust mõtlemiseks?
Kes olen siis Mina ja misasi on aju?...Smile
Aga mulle meeldib , et Sa liisi oled...noh olemas...Smile
Vasta
#45
Aega ehk aegu saab mitmeti mõtestada. Kuid see ei lõppe energia mõõtmise peatumisega, vaid lõppeb ketrava jutuvada peatumisega! Seega algab Aeg pigem seostatud lugude "jutustamisega". Aga energia liikumise täpsem mõõtmine lisab Ajaloole vaid Kaalu juurde, mis on juba natuke teine teema.
Energia liikumist peatada pole ehk võimalik, kuid see võib iga kell kustuda, lahkuda, laiali laguneda.
Loodetavasti sellest piisas?

Vasta
#46
Mina ei ole energia ega mingi muutumine...
Mina on Mina...Smile
Vasta
#47
Mina on kõigest Minateadvus ehk üks 4-st põhiteisikust, mis šamanistlikus pildis on Tarkuse Hingepuu. Teiste sõnadega on see psüühilise energia suundumine EGO-maailma, kus õpitakse iseennast tundma.
Vasta
#48
Õpin tundma iseennast?...Smile
https://www.youtube.com/watch?v=Qq4j1LtCdww pärishea cooperi video vastuseks...Smile
Vasta
#49
Pimadus.
Sellest ei piisa! Kusagil olen ma sellest energia värgist väga pikalt arutanud. Otsi see üles. Siis saame edasi arutada.
Q11. Sina aga mine palatisse tagasi. Võta oma rohud ilusasti ära. Enne magama minakut saad veel vaielda mõne Napooleoniga või mõne Kutuusoviga või mõne Ufoga.... Ära meid enam sega! Sind ei ole ju olemas:
Vasta
#50
"Ära meid enam sega! Sind ei ole ju olemas:"
Hehehe...vinge....kalldunn...Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 13. osa – Salateaduste Püha Graal pimedus 2 1,878 13-01-2021, 16:52
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde pimedus 36 9,828 04-01-2020, 11:56
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon pimedus 8 3,004 09-10-2019, 16:15
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 11. osa - Autentne Mehelikkus ja Naiselikkus pimedus 30 6,027 01-08-2019, 13:22
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 5 4,175 28-05-2019, 07:42
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum pimedus 36 7,874 14-12-2018, 14:35
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 8. osa – Lõputu Masinavärk pimedus 4 2,499 13-12-2018, 18:29
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 7. osa – Universaalne Sõda pimedus 4 2,562 13-12-2018, 18:04
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg pimedus 68 16,705 08-12-2018, 17:00
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 3. osa – 3 Ajavoolu ja Enneagram pimedus 11 5,980 08-12-2018, 12:38
Viimane postitus: pimedus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat