Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Autor Sõnum
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
27-05-2020 13:08
Postitus: #151
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(27-05-2020 13:01 )äikesepoiss Kirjutas:  Nostalgiline mõistatus. Nõukaaegne "seade" toimis ligi pool sajandit ja toimib vist veelgi aga varastati minema. Paistab, et süstem oli super ja idee oli õige aga mingid neetud vargad keerasid kogemuse tuksi?

Võimetus puude taga metsa näha ajab mind närvi nii nagu alati. Avage oma aju või mõistus (David Icke)!

Ja jäävadki alati keerama . Mets koosneb puudest, aga kui puud on kõverad, siis neist laevamaste ei saa .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Dec 2015
27-05-2020 18:28
Postitus: #152
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(27-05-2020 13:08 )olematu Kirjutas:  Ja jäävadki alati keerama . Mets koosneb puudest, aga kui puud on kõverad, siis neist laevamaste ei saa .
See, et on sarnasusi on ju NORMAALNE! EU üritab samuti "jewroopa ühendriike teha". Ja NSVL on neile sotsidele - marksistidele märg unistusBleh, ikka libestiga ja pagulasi sekka, kui supp lahja siis süsinikneutraalsust natuke vürtsiks otsa. Ja kui ikka on vähe, kiibistame koroonatame ja LGBT-ame alates lasteaiast.Ph34r2 NSVL on möödanik ja nagu ikka kadunukesest halba ei räägitaShockShock
EU aga on reaalsuseks "ja midagi pole endine" kõlab ja kõlab. Kõik on seetõttu sürr, et EU eesotsas on uusmarksistid, need ei oska ise midagi luua ainult ümberjagada.....ja seda ikka oma semudele kes pederastiat ja libestiga demokraatiat koos sallivusega propageerivad. Ega NSVL algaegadel kui rahavs oli näljas ja osad isegi kõngesid elasid need võrdsematest võrdsemad jõukat elu. Kirjutatud on, et nälja ajal oli moskvas kremlis nii ja nii mitu puuda musta ja punast kalamarja, tuurabalõkki ja suitsukintse. Leningradis kui sõja ajal inimesed sõna otseses mõttes surid nälga ravita sm zdanovit haigalas......liigrasvumisest! Nagu praegu põhja - koreas kus Suur Juht üritab tervet riiki tühjaks süüa!Bleh
Õiglust oli NSVL alati tühiselt. Ainult see oli "õiglane", et stalini ajal lasti ka NKVD töötajaid maha, samuti muid "juhtivaid kaadreid"....surm võrdsustas ohvri ja timuka. Meie siin foorumis ikka arutame "arenenud sotsialismi" agasid aastast 1961 - 1991 kus sotsialism oli juba natuke inimlikum mitte inimsööjalik. Olen ise olnud KGB-s uurimise all ja tühise asja pärast....leiti töölaua sahtlist nõukogude vastane luuletus...vist oli nimi "sulle eestlane" või sarnane. Jama oli tohutult aga see jama oli torm veeklaasis sest KGB-s oli SUUR ja TOHUTU tööpuudus! Dissidente hoiti nagu sitta pilpa otsas ja räägiti hiljem, et ohved olla isegi dissidendi pärast käsitsi kokku läinud! Töötulemusi tuleb näidata ja avastada kui aga midagi polegi avastada? Siis tuleb ise orgunnida oma nuhkide abiga "nõukogudevastane rakuke". On see "rakuke" siis uus ametikõrgendus on kindel, oled "valvas" ja andunud tšekist. Asi kiskus totrusteni (nagu ka muudes asjades), sama enam vangipanekut ega mahalaskimist ei rakendatud, tunnistasid oma "süüd" nagu eelnevas seltsimeheliku kohu farsisShock Ja FARSS see oligi, set ütlesin, et see luuletus on saadud tundmatult vaksali õllekas! Kas tunned ta ära...kindlasti kui näen, sest ta ikka vahel käib seal.....ja oligi käsk lõunati "seal" passida"...kuidas aga passid kui 3-e kannu ei võta? Ja peale 3-e ka nagu teised veel 3 kannu? Muidu ju paistad silma! Jama kestis 3-4 kuud ja lõpuks löödi käega aga tööraamatutest jäin ilma ja töökohtadest samuti...ka kummiäri oli neil teada! Taheti nuhiks teha aga vabandasin end välja ülima lollusega...ja isegi usuti. Aga veel mingi aeg olid koju imelikud kõned kus toru teises otsas ainult nohiseti.Bleh Ei saanud NUHKI! Niipalju saavutasid,et lõpuks olin nõus hakkama miilitsa (mitte KGB informaatoriks). Informatsioon oli aga ümmargune 0 ka selles liinis. Ja lõpuks jäeti rahuleBleh
KAPO ja KGB meetodid on enam - vähem analoogsed ja tegelikkuses pole suurt midagi karta. Tundub, et ka praegu on KAPOL probleeme "tööga" ei jätku ja vaja "tekitada". Kui näitad neile ülimat põlgust ja jälestust, samas jäädes korrektseks jätavad rahuleLike
Nii, et sarnasusi on ka selles "liinis"!
Kuna juttu on ühisjoontest ja erinevustest siis peaks rääkima lisaks EU märgisest ja seadustest. Kui midagi on tähistatud "euroopaliku heakskiiduga" siis minu nägemuses on see kaup või seadusloome juba ilma lähema uurimiseta kas kasutuskõlbmatu või on seda osaliselt. Alguseks teed ja autondus. 2+1 tee on lolluse tipp! Olen ise näinud kuidas sellel teel 1-e osalises osas on veok rikki läinud. Tulemus on, et ei saa mööda ega tagasi! Lisaks ka puksiir ei pääse juurde. Kui on avarii siis on hoopis jama. EU normides on lisaks teeperv 35 kraadise kaldega ja pikalt, teeperv aga olematu (ikka selleks, et probleeme tekitada). Lisaks terves EU-s on viimase 6-10 aastaga tekkinud väiksed mõtetud "pederasti ringikesed". Miks pederasti sest selle väljamõtleja on ikka "selle" kohaga mõttetööd harrastanud. Läheb mingi tänav millisel on suhteliselt väike liiklus ja tuleb kõrvaltänav. Nüüd tehakse sinna ringtee, mis tingimata sisemises osas on graniitparketiga kaetud. Tuleb au anda, et selle graniidi värv regiooniti varierub mitte "pederasti ringikese" põhimõte! Ja keskele on kuhjatud suur kõrge hunnik kus kasvavad pöösad või lilled. Minnes ringile need põõsad varjavad vaatevälja ja "sealt" pöösa tagant võib auto välja vopsata. Oleks niisama risttee oleks kõik nähtav, siin aga on lisaks see oht, et sattudes mootorrattaga sinna parketile on terav äär mis võib tingida kukkumise. Ja neid tehakse ja tehakse. Lõuna euroopas näiteks prantsusmaal on enne asulat sageli teele kiviplokid tõsteud nagu sae hambad, kord vasakus kord paremal pool teed. Mõte, et võtaksid kiiruse maha. Mõte on hea, aga nagu kõik EU-s on teostatud "selle" kohaga mõtlemise kaasabil. Vahed on sellised, et autorong sinna vaevu, vaevu mahub. Ja veokite läbipääs asulast on lubatud, oleks keelatud saaks veel aru....ära roni kui pole lubatud? Tulemus on ummik, eriti siis kui liiklus tihe sest üks sõidurada on korda mööda kinni. Ainult EU-s tekivad sellised "mõtted"....lollus ja nõmedus on vapiloomad. Aga teha terves eU-s ühised liiklusmärgid ja ühise autojuhilubadeja liiklus reeglid see ei lähe! Vot siin on vaja riigti "eripärasid" kül erinevas värvitoonis märke ja muud jama. Ja teed on kohati....näiteks on mingil mägitee tõusul 10T piirang. Normaalne ju....aga tee on nii kitsas, et sõiduauto ja mootorrtas vaevalt mahuvad mööda! Lisaks tõus on ulmeline isegi mootorrataga ei saa üles, ehk aeglustiga neliveolise maasturiga kannatab...elldusel, et tee on kuiv ja laiad, laiad laiad rehvid ülihea haakumisega. Mida seal see 9T veok küll teeks?
Niipalju teedest. Ega see kõik ei ole...mine sinna jewroopase ja vaata ise. Algul imestad, siis vihastad aga hiljem peale 10a sõitmist võtad seda "uue normaalsusena". Endised sotsmaad on teede osas isegi paremas olukorras kui vana jewroopa, teed uuemad, lollusi vähem ja sõita mõnusam. Peale 15a. matkaautoga euroopas tuuritamist enam sinna "vanasse jewropasse (vist) ei lähegi. Piisab endisest sotsleeri maadest ja kreekast.
(selle postituse viimane muutmine: 28-05-2020 05:26 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Viimne Roomlane
Valge Inimene!

Postitusi: 837
Liitunud: Aug 2016
28-05-2020 11:42
Postitus: #153
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Paljud ei saa ikkagi aru, mis tegelikult toimus NSVL ajal. Aga toimus INIMESE kui sellise ja ühiskonna-riigi täiuslikuks ehk õnnelikuks ehitamise protsess, kus oli seatud eesmärk -õiglase ning üldist hüve järgiva maailma ülesehitamine, kus inimene on täielikult õnnelik ning tal ei ole millestki puudust. NSVL saavutas väga palju selles vallas, sest Nõukogude ajastu oli selle aja inmesele üliõnnelik aeg. Võideti ekspluataatorid, puudus ekspluateerimine, orjapidajad hävitati, aga nüüd on orjapidajad tagasi, et rahva verd uuesti saaks juua. Läbi ajaloo kui vaatame, siis kogu aeg on toimunud orjapidajate ülbe võimutsemine, aga NSVL lõpetas selle mingiks ajaks ära, ja väidan, inimene kui selline oli siis õnnelik. ASI ON ÕNNES JA ÕIGLASES ÜHISKONNAS!

Olematus võiks ju ka olemata olla...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,420
Liitunud: Aug 2010
28-05-2020 11:50
Postitus: #154
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Eesmärk võis ju olla õnne ja õiglase ühiskonna ülesehitamine, aga välja kukkus nagu alati. Olid mõned asjad paremini kui praegu, kuid üliõnnelikust ajast oli asi väga kaugel. Isegi pärast Stalini aega, kui asi hakkas tasapisi inimlikumaks muutuma.

Aadu kirjeldatud kolhoosielu ... oli väheke parem kui "minu" kolhoosis. Mina elasin pendelmigrandina, koolist vaba aeg maal, kool linnas. Ja paistab tõesti, et linnas oldi pigem vaesemad kui maal. Mõneti õige ka - põllumees peab põline rikas olema. See on praegu halvemini.

Ning ekstravertsem inimene, kes oma meelepaha sundusliku kommunismikiitmise suhtes sõprade ja õllega maandada sai, oli psühholoogiliselt paremas olukorras kui omaette hoidev naisterahvas, kes kadunud omariiklust taga igatses. Puht materiaalsete väärtuste nimel elav inimene võis 80nendatel päris rahul olla. Eks poolsalaja sai teha ka igasugu "vaimlemist", kuid aus inimene tahaks ikka avalikult ja ausalt omi asju ajada.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
äikesepoiss
Vana kala

Postitusi: 255
Liitunud: Mar 2020
28-05-2020 12:59
Postitus: #155
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(28-05-2020 11:42 )Viimne Roomlane Kirjutas:  väidan, inimene kui selline oli siis õnnelik. ASI ON ÕNNES JA ÕIGLASES ÜHISKONNAS!

Mida küll võb tähendada sinu stalinistlikus peas kõnekujund "inimene kui selline"? Totaalne jälitamine, koolides agentide värbamine õpilaste seas, pealekaebamine, rahvusrühmade küüditamine, rahvarahutuste verised mahasurumised, õnnetuste salastamine ning pidevad sõjad välismaal... selleks et inimene kui selline oleks õnnelik. Smile Eh Roomlane, sa pole NSVL-i aega näinud. Sellest ka su loosunglik kõneviis.
(selle postituse viimane muutmine: 28-05-2020 13:06 äikesepoiss.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Dec 2015
28-05-2020 13:36
Postitus: #156
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(28-05-2020 12:59 )äikesepoiss Kirjutas:  
(28-05-2020 11:42 )Viimne Roomlane Kirjutas:  väidan, inimene kui selline oli siis õnnelik. ASI ON ÕNNES JA ÕIGLASES ÜHISKONNAS!

Mida küll võb tähendada sinu stalinistlikus peas kõnekujund "inimene kui selline"? Totaalne jälitamine, koolides agentide värbamine õpilaste seas, pealekaebamine, rahvusrühmade küüditamine, rahvarahutuste verised mahasurumised, õnnetuste salastamine ning pidevad sõjad välismaal... selleks et inimene kui selline oleks õnnelik. Smile Eh Roomlane, sa pole NSVL-i aega näinud. Sellest ka su loosunglik kõneviis.
https://objektiiv.ee/kolumn-lolluse-ajas...lt-lollil/
Siin on pealkirjas kõik ära öeldud. Kehtib nii NSVL kui EU suhtes, milleks mõelda kui ülemused on!Bleh Aga mis siis kui ülemused on kretiinid või debiilid (on sellised med.terminid...idioot on liiga raske süüdistus ja seda nad kindlasti ei ole!). Aga las olla! Teeme rail baltika, auvere elektrijaama (mis seisab reservis...maailma praktikas uunikaalne juhtum kus ehitakase elektrijaam selleks et "seisaks"!), toetame nordikat. Vot vabaduse rist sai lõpuks valmis....ja loolidemaal hakkas vilgas sebimine, mis sest, et tulem on selline nagu oleks teps mitte kätega tehtud. Nagu filmis Malev kus mindi metsa siili tegema! Debilokraatia peamine tunnus on, et valitsevad debiilid ja kretiinid ja kedagi endast targemat ei taheta võimu juurde lubada. On ka erandeid: Mart Ja Martin Helmed aga need on Suured Erandid ja igatsetakse taavi rõivast taga...on & oli ikka hää peataminister isegi exeli tabelit ja peenhäälestust polnud vaja!
Siin pole tõesti mõtet NSVL ja EU süüdistada vaid vaadata eeslaste genofondi. Kõik targemad on kas tapetud või lahkunud ja ainult lollid tõesti lollid on alles jäänud. Ja isegi siin lollide paradiisis toimub pidev vähemlollide lahkumine ja lauslollide võimu suurenemine. Kui veel lisafaktorid 5G ja geenimuundatud toit ka juurde panna saabki ühe erakordse koosluse kus Eesti Põhiseaduse võiks maha kirjutada Kilplaste seiklused ja Jaan Tatiga & Saalomon Vesipruuli tegemised raamatutest. Egas muidu poleks neid kirja pandud kui tulevastele põlvkondadele eeskujuks ja õppimiseks! Kuda muidu! BlehBleh
(selle postituse viimane muutmine: 28-05-2020 13:37 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 624
Liitunud: Sep 2013
28-05-2020 14:33
Postitus: #157
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(28-05-2020 11:42 )Viimne Roomlane Kirjutas:  Paljud ei saa ikkagi aru, mis tegelikult toimus NSVL ajal. Aga toimus INIMESE kui sellise ja ühiskonna-riigi täiuslikuks ehk õnnelikuks ehitamise protsess, kus oli seatud eesmärk -õiglase ning üldist hüve järgiva maailma ülesehitamine, kus inimene on täielikult õnnelik ning tal ei ole millestki puudust. NSVL saavutas väga palju selles vallas, sest Nõukogude ajastu oli selle aja inmesele üliõnnelik aeg. Võideti ekspluataatorid, puudus ekspluateerimine, orjapidajad hävitati, aga nüüd on orjapidajad tagasi, et rahva verd uuesti saaks juua. Läbi ajaloo kui vaatame, siis kogu aeg on toimunud orjapidajate ülbe võimutsemine, aga NSVL lõpetas selle mingiks ajaks ära, ja väidan, inimene kui selline oli siis õnnelik. ASI ON ÕNNES JA ÕIGLASES ÜHISKONNAS!

Eks jumalariiki on ennegi üritatud maa peal valmis ehitada. Aga pole õnneks läinud ja see ongi võimatu. Inimesel peab olema alati mingi kättesaamatu siht. Absoluutselt ja teadvalt kättesaamatu, mille poole siis püüelda. See peab olema suunatud moraalsele ja hingelisele täiuslikkusele. Õndsakssaamisele, nagu Põrgupõhja Jürka ütles. See peaks olema siht käituda ka üksi olles nii, nagu oleksid sa avalikkuse ees. Mõelda alati ja ainult nii, nagu oleksid su mõtted avalikult kõigile näha. Keskajal nõudis sellist käitumist rüütlikoodeks.
Siiani on sellist eesmärki täitnud religioon. Olgu ta siis kristlus, islam, šamanism või maausk. See on kindel teadmine, et sinu mõtteid ja tegevusi jälgitakse ja sa ei saa jälgija eest midagi peita.
Praegu on valdav osa inimkonnast ja selle juhtidest ateistlikud just nimelt selles vaatepunktis. Mõni religioon on pookinud pattude külge lunastuse. Tee pattu, aga palu andeks või osta indulgents ja sa oled taas puhas. Minu arust on see suurim pettus ja kahju inimmoraalile.
Selles mõttes on šamanism ausam, et ütleb otse - mis tehtud, see tehtud, andeks ei saa midagi, kõige eest pead kunagi vastutama.
Nõukogude Liidus oli Partei tõstetud jumala staatusse ja kommunism oli see paradiis, kuhu püüeldi. Pärast Nikitat hakkas see usk hääbuma. Ja kui kriitiline mass elanikke enam ei uskunud pühasse eesmärki, siis kukkus see religioonistatud ideoloogia ka kokku.
Praeguses maailmas on raha jumalaks ja rikastumine paradiisiks. See usk hakkas läänes kokku kukkuma juba 60-ndail, meil alles hiljuti. Asemele on üritatud mudida küll hoolimist ja multi-kulti ja kliimajura. Eriti pole õnneks läinud. Kõuge enam on edenenud tervisereligioon. Ateismi laia levikuga kaasnes ka hinge surematuse eitamine. Sellega levis kohe kohutav surmahirm. Eks teadmine, et kooled ja ongi kõik, must pimedus, sind lihtsalt pole, on kohutav küll. See religioon hoiab praegu inimesi päka all. Me teeme kõik teie hüvanguks ja kaitseks, et te elaksite mõni kuu kauem. Paneme teid puuri, aga see on ju teie huvides. Nii see käib ja levib.
Kapitalism kukkus kokku juba 50-60 a tagasi. Oli selge, et see süsteem pole jätkusuutlik. Ja siis hakati leiutama ja üritatakse kummi venitada siiani. Eks näis, kaua õnnestub veel inimesi ohjes hoida selle maa päästmise ja tervise religiooniga kuhu liidetakse mingid perverssused ja rahvaste segamine, et võtta inimeselt ära kõik see püha, mille nimel oli ta valmis võitlema. Mõiste vabadus on kaaperdatud ja sel on nüüd hoopis teine tähendus, isamaa ja rahvus on häbimärgistatud, perekond välja naerdud, laste hävitamine käib täie rauaga ja pedofiilid õitsevad. Sugusid pole ja 4a lapsel olevat õigus seksuaalsusele. Pedofiilia legaliseerimine on ainult mõne aja küsimus.
Polegi nagu enam midagi, mille nimel mees relva kätte võtaks.
Ja see, koos ülemaailmse kiibistamisega ongi eesmärk.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Dec 2015
28-05-2020 18:33
Postitus: #158
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
[/quote]

Eks jumalariiki on ennegi üritatud maa peal valmis ehitada. Aga pole õnneks läinud ja see ongi võimatu. Inimesel peab olema alati mingi kättesaamatu siht. Absoluutselt ja teadvalt kättesaamatu, mille poole siis püüelda. See peab olema suunatud moraalsele ja hingelisele täiuslikkusele. Õndsakssaamisele, nagu Põrgupõhja Jürka ütles. See peaks olema siht käituda ka üksi olles nii, nagu oleksid sa avalikkuse ees. Mõelda alati ja ainult nii, nagu oleksid su mõtted avalikult kõigile näha. Keskajal nõudis sellist käitumist rüütlikoodeks.
Siiani on sellist eesmärki täitnud religioon. Olgu ta siis kristlus, islam, šamanism või maausk. See on kindel teadmine, et sinu mõtteid ja tegevusi jälgitakse ja sa ei saa jälgija eest midagi peita.
Praegu on valdav osa inimkonnast ja selle juhtidest ateistlikud just nimelt selles vaatepunktis. Mõni religioon on pookinud pattude külge lunastuse. Tee pattu, aga palu andeks või osta indulgents ja sa oled taas puhas. Minu arust on see suurim pettus ja kahju inimmoraalile.
Selles mõttes on šamanism ausam, et ütleb otse - mis tehtud, see tehtud, andeks ei saa midagi, kõige eest pead kunagi vastutama.
Nõukogude Liidus oli Partei tõstetud jumala staatusse ja kommunism oli see paradiis, kuhu püüeldi. Pärast Nikitat hakkas see usk hääbuma. Ja kui kriitiline mass elanikke enam ei uskunud pühasse eesmärki, siis kukkus see religioonistatud ideoloogia ka kokku.
Praeguses maailmas on raha jumalaks ja rikastumine paradiisiks. See usk hakkas läänes kokku kukkuma juba 60-ndail, meil alles hiljuti. Asemele on üritatud mudida küll hoolimist ja multi-kulti ja kliimajura. Eriti pole õnneks läinud. Kõuge enam on edenenud tervisereligioon. Ateismi laia levikuga kaasnes ka hinge surematuse eitamine. Sellega levis kohe kohutav surmahirm. Eks teadmine, et kooled ja ongi kõik, must pimedus, sind lihtsalt pole, on kohutav küll. See religioon hoiab praegu inimesi päka all. Me teeme kõik teie hüvanguks ja kaitseks, et te elaksite mõni kuu kauem. Paneme teid puuri, aga see on ju teie huvides. Nii see käib ja levib.
Kapitalism kukkus kokku juba 50-60 a tagasi. Oli selge, et see süsteem pole jätkusuutlik. Ja siis hakati leiutama ja üritatakse kummi venitada siiani. Eks näis, kaua õnnestub veel inimesi ohjes hoida selle maa päästmise ja tervise religiooniga kuhu liidetakse mingid perverssused ja rahvaste segamine, et võtta inimeselt ära kõik see püha, mille nimel oli ta valmis võitlema. Mõiste vabadus on kaaperdatud ja sel on nüüd hoopis teine tähendus, isamaa ja rahvus on häbimärgistatud, perekond välja naerdud, laste hävitamine käib täie rauaga ja pedofiilid õitsevad. Sugusid pole ja 4a lapsel olevat õigus seksuaalsusele. Pedofiilia legaliseerimine on ainult mõne aja küsimus.
Polegi nagu enam midagi, mille nimel mees relva kätte võtaks.
Ja see, koos ülemaailmse kiibistamisega ongi eesmärk.


[/quote]
Varsti pole enam isegi mehi. Mis relvast siis rääkida.Asi on bioloogilisel tasandil hulga hullem kui julgetakse tunnistada. EU-s ja mujal "arenenud maades" on seoses kõikvõimaliku jamaga alates geenimuundatud toit ja kiirgused ja lõpetades moraaliga kõik nässus. 2 max 3 põlvkonda ja nagu rotikatsed näitavad populatsioon hukkub. Järsku seetõttu on pagulaste toomine nii moes? Midagi selle parandamiseks ette ei võeta. See, et elad 90 või 100a pole inimkonnale vajalik eesmärk. Eesmärk peaks olema vaimne areng ja hea füüsiline tervius. Nende vastu millegipärast just võideldakse. Ja valge inimene sureb lihtsalt välja selliselt on asjad programmeeritud. Babüloonias olid samuti ammu valged sinisilmsed inimesed kes rasside segunemise tõttu surid välja ja nendega koos kadus ka antud kultuur. Mitte, et oleks puu otsas alustatud aga lihtsalt oli suur taandareng. See kordub ja järsku veel palju kordi? Muidugi eeldusel, et üldse inimrass välja ei sure. Ja meie n.n. "eliit" vaatab samuti ainult enda elu jooksul asju, mis lastest või lastelastest saab ei huvita kedagi. Pärast meid tulgu või veeuputus on EU motoks!
(selle postituse viimane muutmine: 28-05-2020 18:35 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,172
Liitunud: Jan 2010
28-05-2020 20:23
Postitus: #159
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Eeem? Mis ajast eestis õppimine tasuline on? Olete üldse tahtnud õppida? (Isegi erakoolodes on stipendiumid)
Teie kirutud muulased on ka siin reeglina õppimas, sest see on tasuta.

Edit. Lugesin kogu teema läbi.. Siin on nüüd süür mittemõistmine, täna ei ole riik ainuke tööandja. Ülikoolid ei koolita ainult riigitöölisi, riiklikud stipendiumid on riigi tellimus. Mina tahan ka tööjõudu ja maksan (samuti sajad teised) minu ja paljude teiste probleem on selles, et inimesed lihtsalt ei taha õppida seda mida tegelikult tööturul vajatakse.
(selle postituse viimane muutmine: 28-05-2020 21:05 Chaos.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 624
Liitunud: Sep 2013
28-05-2020 23:39
Postitus: #160
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Mina küll maksin oma laste õppemaksu ja nad võtsid ka õppelaenu. Tasuta olid vaid riigitellimusel kohad, kuhu said parimad. Tütar oleks saanud tasuta koha, kuid kuna soovis õppida teist eriala, siis tuli maksta. Ma tõesti ei tea, kuidas praegu on pärast gümnaasiumi.
Ja millest see on tingitud, et ei õpita, mida vaja?
Seesama suur hoolivus. Lapsuke kohe ei saa õppida, läheb närvi, keskendumishäired!
Kas neid vene ajal polnud või? Ei suuda õppida, jäid istuma. Ei saanud keskenduda ja kukkusid tunnis muude asjadega tegelema, visati klassist välja, et teised õppida saaksid. Kutsuti vanemad kooli ja vesteldi nendega. Kui laps aru pähe ei võtnud ja vanemad ka ei pannud, saadetigi erikooli, kust välja tulidki enamasti pätid ja kaabakad, kes lõpetasid elu õnnetustes, kaklustes või vanglates, peale mõne üksiku erandi. Julm? Muidugi on, aga 30 last said õppida normaalselt, kui üks psühhopaat oli kõrvaldatud. Praegu ei tehta muud kui muditakse ärksamad lapsed lollimate tasemele, sest viimastel on ju muidu paha, kui end lollina tunnevad. Kui sul vene ajal pea ei võtnud, läksidki pärast seitsmendat klassi trudasse õppima lukksepaks või maalriks või puusepaks. Ei venitatud kõiki lolle rakendusliku kõrghariduseni kuhugi papkakandjaks. See jube hoolimine. Sajad peavad kannatama ühe tõpra või ohmu pärast, et viimane end halvasti ei tunneks. Kui mängiti õhtuti palli, siis mängima said siis kui oskasid mängida. Ja istusid ja vaatasid kui teised mängisid ja ootasid, et mõni ei tule või kukub välja, et siis ka korraks platsile saada.
Keegi ei ütle enam koolis juba kuuendas klassis, et sinul peakolu ei vaarita, hakka kohe endale valima ametit, mis leiva laual hoiab. Gümnaasiumist ära mõtle, mine õpi midagi kätega tegema. Ei saa, ei tohi.
Ja nii meil on neid nn haritud inimesi lademes, kes ei suuda protsenti võtta ega kolme arvu keskmist leida. Küll teavad nad ülihästi oma nn vabadusi ja õigusi.
Kogu see praegune hooliv haridus kasvatab vaid elus mittetoimetulevaid, analüüsivõimetuid indiviide, kellele tuleb ette anda ainult valmistoode ja valmis vastused. Ise nad tuletada ega sünteesida ei suuda.
See on jube masendav. Olen teinud tööd paari nii 20-se poisiga. Tassisime prusse virna. Mina ühest otsast, nemad kahekesi teisest. Ma kummardun ja võtan prussi otsast kinni, nemad seisavad ja vaatavad. Ma pidin iga prussi puhul neile ütlema, et võtke kinni ja tõstke üles. Uskuge või mitte, iga prussi puhul, sest muidu nad seisid ja ootasid. Head ja sõbralikud poisid muidu. Vene ajal oleks ehitusel brigadir sellistele põrandaliistuga paar korda üle küüru vedanud ja asi oleks kohe selge olnud. Tänapäeval ei tohi ja ei aitaks ka, kool ja kodu on nad nii viltuseks juba kasvatanud.
(selle postituse viimane muutmine: 28-05-2020 23:42 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
äikesepoiss
Vana kala

Postitusi: 255
Liitunud: Mar 2020
29-05-2020 07:35
Postitus: #161
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Eks ikka tuleb ette et noorel napib taipu käed külge panna. Või kasvab poiss kaelakandjaks ilma et kruvikeerajat on kasutanud, sest isa on meistrimees ja multitalent.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Dec 2015
29-05-2020 07:50
Postitus: #162
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(28-05-2020 23:39 )Aadu66 Kirjutas:  Ja nii meil on neid nn haritud inimesi lademes, kes ei suuda protsenti võtta ega kolme arvu keskmist leida. Küll teavad nad ülihästi oma nn vabadusi ja õigusi.
Kogu see praegune hooliv haridus kasvatab vaid elus mittetoimetulevaid, analüüsivõimetuid indiviide, kellele tuleb ette anda ainult valmistoode ja valmis vastused. Ise nad tuletada ega sünteesida ei suuda.
See on jube masendav. Olen teinud tööd paari nii 20-se poisiga. Tassisime prusse virna. Mina ühest otsast, nemad kahekesi teisest. Ma kummardun ja võtan prussi otsast kinni, nemad seisavad ja vaatavad. Ma pidin iga prussi puhul neile ütlema, et võtke kinni ja tõstke üles. Uskuge või mitte, iga prussi puhul, sest muidu nad seisid ja ootasid. Head ja sõbralikud poisid muidu. Vene ajal oleks ehitusel brigadir sellistele põrandaliistuga paar korda üle küüru vedanud ja asi oleks kohe selge olnud. Tänapäeval ei tohi ja ei aitaks ka, kool ja kodu on nad nii viltuseks juba kasvatanud.
Mis saab 3-e põlvkonna pärast? Need saavad 2-ekesi hakkama "prussi otsast hoidmisega" aga nende lapselapsed? Ainuke lootus on, et neid ei tulegi! Ph34r2Shock
Tegelikult üks tugev mees peaks saama üksinda 15x15x600cm prussiga hakkama ja nii 12h järjest. Ei pea olema jõumees. See oli EW aegadel ja varemBleh Oleks 30cm märg palk....siis teine asi. Nüüd ainult kraanaga.
Tahaks kirjutada autojuhtide "kiusamisest" Enne 2-st maailmasõda ja veel ka peale sõja kohati 70-ndateni PIDI kutseline juht oskama autot hooldada ja remontida, rehvivahetus kusagil teeääres oli igapäevane asi! Kuvalda ja vinklist jupp millega lahti lõid + süüdatav vulkaniseerimispress. Läks aeg edasi ja vaadati nii ei tohi, nii ei saa ja kohe pole üldse koššer! Algul tuli Lada sellel juba osad kohad vajasid erivõtmeid ja rakiseid....aga see oli kadalipu algus! Hiljem "leiti", et kuidas nii....auto ei LAGUNEGI! Teeme lagunema, teeme osad mis lagunevad...mitte kohe aga mingi ajalise või km intervalli järgi. Geniaalne olgugi, et sellise osa tegemine on 3-5 korda kallim kui õige ja korraliku. Aga paneme sellele osale "õiglase" hinna...tootmine on näiteks 10senti, müüme aga 50EUR! Kasu tuleb ja jagub ka vahendajatele ja muudele antvärkidele. Need osad mis ei lagune neid müüme lihtsalt 10x tootmishinnaga ehk "poolmuidu". Ja edasi tuli vahele riik...no kuidas seltsimehed...auto ju REOSTAB! Teeme tahma ja kübeme filtrid, katalüsaatorid ja muu seonduva. Auto ei tohi kütet tarbida, ikka ülivõrdes öko! Ja siis juba CO "emissioon" see on alles 2 aastat ja uus asi CO2 on jube asi, ainult kole - kohutav - koroona on jubedam. Koroona seljas kahjuks ei sõideta....või EU-s ka seda juba "juurutatakse? Ja elektroonika, paneme ka sinna kohe kuhu teda pole üldse vaja...see ju laguneb ja teeme ikka viletsaid pistikühendusi põhja alla sinna pääseb sool ligi! Miks müüakse uhkeid audisid ja MB üliodavalt nii 1000-3000jewrikut tükist? Sest selle ülalpidamine läheb kallimaks kui taksosõit. Ja sakslased vanad šaaklid leidsid esimesena, et kallil lux autol on rikas omanik....see las laguneb! Küll jõuab firma cervice vahet joosta, odavad "rahvaautod" seal ei tasu kontrollitud lagunemist kasutada. Ja ikka "mõte töötab sakslasel". Teeme 6,0l AMG V12 mootori õlifiltri nagu 125-sel sääreväristajal! Ja anname õlivahetusvälbaks 60000km (uued MB Sprinterid)! Söögu sitta seltsimehed oma 3-e silindriliste mootoritega ja diislitega millel on 3x turbo...söögu! Ja seetõttu vanad masinad on HINNAS, need veel kestavad ja EU võitleb kõigi jõududega nende vastu, küll maksudega küll linnades liikumise piirangutega! Ja vedelgaas autol ei tohi olla...õigemini tohib aga ei tehta, tehakse surugaasiga...neil aga pole tanklaid ja lisaks on ülirasked balloonid. See kehtib ka veokatele ja kaubikutele. Km hind kerkib...olgugi, et kütet võtab vähem. Ja see paljukirutud "ökoloogiline jalajälg" on suurem kui vanadel mitte ökodel masinatel. Elektriautod on üldse öko jutumärkides aga see ei loe. CO2 vastu võideldakse normide, jutuplära ja kvootidega....metsad aga võtame maha ja müüme hollandisse kütteks see on ÖKO! Isegi koolis ei õpetata enam, et metsas puud seovad CO2-e. Lollus ja tobedus ruulib ja sellest võiks kirjutada 1000 leheküljelise monograafia ka siis kui ei ole teadlane vaid rumal tavakodanik. Ja imestatakse, et miks EU kodanik ei oska maasikat korjata! Ja miks ei oska enam lapsi teha...... selleks vaja neegreid "importida"!
NSVL oli ka lollusi ja mitte vähe....aga seal EI PLANEERITUD JUBA ALGUL ETTE TEADA LÄBIKUKKUVAID PROJEKTE. Litsalt inimlik rumalus, eksimus ja muu selline. EU aga viljeleb just neid: Nordika ; Rail Baltika ; Auvere "reserv elektrijaam" ; tulevane õlitehas ; 2+1 teed ja palju muud inimlolluse varasalve kuuluvat.
Küsimus suurele ringile MIKS?ShockShockShock Kas inimene kui liik muutub ikka lollimaks ehk taandareneb? Või on vastus peidus EU "viljakates tingimustes"? Isiklikult arvan, et vaadates meie puratiinat (tulnud brüsselist) ja tema väljaütlemisi: sõna on vaba (ainult temal), vilguta (kas vi...tu?) ja muud tarkust (pingviinidele IT tutvustus) siis inimene kes on olnud pikemalt EU keskaparaadis on degenereerunud ja mitte vähe! Võiks öelda, et on isegi reaalsusega sideme kaotanud ja elab nagu skisofreenik omaloodud "maailmas"!
Ja minu suhtumine presidenti: algul imestasin, siis põlastasin, lõpuks jälestasin. Peale tema avaldust uuesti kandideermise osas aga haletsesin! Kas tõesti meil ei ole kedagi sinna leida? Ma ei mõtle lollimat (ehk ikka leiaks!) vaid väärikat kes "veaks välja", mitte ei teeks häbi eesti riigile ja rahvale.
(selle postituse viimane muutmine: 29-05-2020 08:08 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,420
Liitunud: Aug 2010
29-05-2020 08:10
Postitus: #163
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Tsitaat:Keegi ei ütle enam koolis juba kuuendas klassis, et sinul peakolu ei vaarita, hakka kohe endale valima ametit, mis leiva laual hoiab. Gümnaasiumist ära mõtle, mine õpi midagi kätega tegema. Ei saa, ei tohi.
Kusjuures sellise lihtsa töö tegijaid ei halvustatud, sest see lihtne ja tihti must töö on iga ühiskonna püstipüsimiseks hädavajalik. Praegu unustatakse see ära ja tuuakse kaugelt maalt "orjad" seda tööd tegema. Vene ajal said need sinikraed palka, mis oli professoripalgast suurem. See on nüüd teisele poole liialdus, aga ka lihtne töö peab tooma leiva lauale, seda mitte ainult selle lihtsa töö tegija heaolu pärast, vaid ka ühiskonna enda huvides. Kas see polnud mitte sakslaste valge mehe võltsuhkus, et mina haritud inimene ei tee musta tööd, toome türklased (1960nendatel)? Ega haritud (mittevajaliku haridusega) eestlanegi parem ole. Lihtsa töö tegijate austamine (kohati küll ülespuhutud ja huumorini mineval tasemel, lüpsja Leida Peips näiteks) tagas selle, et neid jätkus. Ning ei maksa ütelda, et neid tänapäeval, hoolimata suurest mehhaniseerimise ja automatiseerimise võidukäigust, vaja pole. See, et tehnika areng tüütu, lihtsa ja samal ajal raske töö ära kaotab, ei ole paraku täide läinud, vähemalt mitte selles ulatuses nagu loodetud.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
äikesepoiss
Vana kala

Postitusi: 255
Liitunud: Mar 2020
29-05-2020 08:23
Postitus: #164
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Lihtsa töö tegemine ei vaja haridust ega väljaõpet. Kui sa tõstad palki 12 tundi päevas, siis õhtul sa enam eksistentsialismi üle ei arutle. Sa võõrdud kiiresti emotsioonide peenmehaanikast ega mängi oma lastega ilmselt isegi malet. Siis hakkad ühel hetkel napsitama - mitte selleks et unustada. Ei. Algul selleks, et üleneda, tunda ennast kõrgema olendina.
Seda kõike vaatavad kõrvalt sinu lapsed.

Smile

Proovi õige idealiseerida oma lapsele "lihtsat tööd"! Seda kõige lihtsamat. Maksa kinni tema humanitaarõpingud ülikoolis ainult selleks, et tal oleks avaram silmaring. Pärast bakalaureust aga hakkab poiss põllult kivi koristama, ehitustel abitöölisks. Kirjelda talle seda "ideaalmaastikku". Smile Ta kirjutab su nime taha oma päevikus nõdrameelne.
(selle postituse viimane muutmine: 29-05-2020 08:32 äikesepoiss.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 624
Liitunud: Sep 2013
29-05-2020 09:08
Postitus: #165
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Tead, mis oli vene ajal nn eksistensiga tegelejate ja esoteerikute ja mõtlejate ja luuletajate lemmiktöökoht? Katlakütja! 12 tundi vehkisid kühvliga sütt visata ja vedasid käruga šlakki välja. Ja nii vabal kui töö ajal peeti ajurünnakuid. Kas mitte Mülleri Sass ja Miliuse Mati mitte katlakütjad ei olnud? Ei mäleta täpselt.
Aga põhimõtteliselt ei saagi ju nõuda, et inimene, kes koolis edasi ei jõudnud ja seetõttu hakkas lihttööd tegema, peale tööd õhtuti mingeid kõrgelennulisi filosoofiaid arendaks.
Ühiskonnas peaks olema siiski juurdunud teadmine reaalsusest, et kõik ei mahu marjamaale. Et räägitagu, mis tahes, inimesed on võrdsed vaid jumala ja seaduse ees, kuid mitte iial omavahel. Kui toita lapsi võltsillusioonidega, käia koolis õpetajaid sõimamas ja ähvardamas ja väärastunud seaduste abil oma lapsukesele diplom välja nõuda, siis on see karuteene mitte ainult lapsele, vaid ka ühiskonnale.
Aga mis toimub nüüd. Lapsed kistakse koolist ära Toompea ette karjuma. Varem oleks selle eest koolist välja visatud. Kui õpetaja koerust teinud poissi juustest tutistab, tormab isa kooli, suu vahus, sõimab ja ähvardab ja kaebab politseisse ja õpetaja lastakse lahti ja halvemal juhul pannakse kinni. Kui minu ajal oleks keegi kodus lolli peaga rääkinud, et õpetaja tutistas, oleks ta isa käest veel omakorda korraliku nahatäie saanud.
Niipalju on süsteem ikka viltu, mis viltu! Vaadake loodust. Ükski loomalaps ei kasva üles, et ta vanemate käest tappa ei saa. Eriti valusasti pidid õpetama poegi karud ja hundid. Ja need on meil ühed targemad loomad. Keegi võib ju öelda, et me pole ometi loomad, et nii käitume. Aga no eks ole looduse vastu üritatud nii ja naa, ei miskit. See on evolutsioonis paika pandud, et vanemad õpetavad lapsi ja viimased peavad oma õpetajatele vastuvaidlemata kuuletuma, sest muidu süüakse nad edasises elus ära.
(selle postituse viimane muutmine: 29-05-2020 09:09 Aadu66.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
äikesepoiss
Vana kala

Postitusi: 255
Liitunud: Mar 2020
29-05-2020 09:59
Postitus: #166
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(29-05-2020 09:08 )Aadu66 Kirjutas:  Vaadake loodust. Ükski loomalaps ei kasva üles, et ta vanemate käest tappa ei saa. Eriti valusasti pidid õpetama poegi karud ja hundid. Ja need on meil ühed targemad loomad. Keegi võib ju öelda, et me pole ometi loomad, et nii käitume. Aga no eks ole looduse vastu üritatud nii ja naa, ei miskit. See on evolutsioonis paika pandud, et vanemad õpetavad lapsi ja viimased peavad oma õpetajatele vastuvaidlemata kuuletuma, sest muidu süüakse nad edasises elus ära.

Karud pole lugema õppinud, hundid pole ratast kasutusele võtnud. Smile Kui sa arvad et inimkonna murdelised leiutised on tulnud kuulekatelt õpilastelt ja kodanikelt, tundub mulle, et sa eksid.


Ilmselt tuleb loobuda mõttest, et lapsed on kuulekad kordajad. Tuleb inimene lendama lubada. Smile
(selle postituse viimane muutmine: 29-05-2020 10:22 äikesepoiss.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
29-05-2020 10:57
Postitus: #167
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(29-05-2020 08:23 )äikesepoiss Kirjutas:  Proovi õige idealiseerida oma lapsele "lihtsat tööd"! Seda kõige lihtsamat. Maksa kinni tema humanitaarõpingud ülikoolis ainult selleks, et tal oleks avaram silmaring. Pärast bakalaureust aga hakkab poiss põllult kivi koristama, ehitustel abitöölisks. Kirjelda talle seda "ideaalmaastikku". Smile Ta kirjutab su nime taha oma päevikus nõdrameelne.

EI pea idealiseerima , aga need lihtsamad töövõtted võiksid ka elitaarsetes peredes selged olla . Ei pidanud Elizabeth II enda väärikusele alandavaks söögitegemine ära õppida , siis peaks meie uusaadel ka mitte nina kirtsutama . Kasvõi selleks , et peale korduvaid koroonakriise üldse ellu jääda .

Tegelikult on see juba teema, mis vääriks omaette teemat . Kuidas kasvatada inimest või midagi sellist .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Chaos
Veteran

Postitusi: 1,172
Liitunud: Jan 2010
29-05-2020 11:00
Postitus: #168
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Siin oleneb, mida su tütar õppis. Kui ta valis reaalkallaku, siis ma tõsiselt kahtlen et maksma pidite, kui pehmemad erialad, siis on turg üleujutatud juristidest, õigusteadlastest, raamatupidajatast, ärijuhtidest, jne.. neid ei telli keegi, inimesed ise valivad neid erialu, ma isegi ei tea miks (ainult tunnistuse/kraadi pärast õppimine on lollus), sest erialast tööd on raske.. väga raske leida (ka välismaalt).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
29-05-2020 11:01
Postitus: #169
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(29-05-2020 09:08 )Aadu66 Kirjutas:  Tead, mis oli vene ajal nn eksistensiga tegelejate ja esoteerikute ja mõtlejate ja luuletajate lemmiktöökoht? Katlakütja! 12 tundi vehkisid kühvliga sütt visata ja vedasid käruga šlakki välja. Ja nii vabal kui töö ajal peeti ajurünnakuid. Kas mitte Mülleri Sass ja Miliuse Mati mitte katlakütjad ei olnud? Ei mäleta täpselt.
Aga põhimõtteliselt ei saagi ju nõuda, et inimene, kes koolis edasi ei jõudnud ja seetõttu hakkas lihttööd tegema, peale tööd õhtuti mingeid kõrgelennulisi filosoofiaid arendaks.
Ühiskonnas peaks olema siiski juurdunud teadmine reaalsusest, et kõik ei mahu marjamaale. Et räägitagu, mis tahes, inimesed on võrdsed vaid jumala ja seaduse ees, kuid mitte iial omavahel. Kui toita lapsi võltsillusioonidega, käia koolis õpetajaid sõimamas ja ähvardamas ja väärastunud seaduste abil oma lapsukesele diplom välja nõuda, siis on see karuteene mitte ainult lapsele, vaid ka ühiskonnale.
Aga mis toimub nüüd. Lapsed kistakse koolist ära Toompea ette karjuma. Varem oleks selle eest koolist välja visatud. Kui õpetaja koerust teinud poissi juustest tutistab, tormab isa kooli, suu vahus, sõimab ja ähvardab ja kaebab politseisse ja õpetaja lastakse lahti ja halvemal juhul pannakse kinni. Kui minu ajal oleks keegi kodus lolli peaga rääkinud, et õpetaja tutistas, oleks ta isa käest veel omakorda korraliku nahatäie saanud.
Niipalju on süsteem ikka viltu, mis viltu! Vaadake loodust. Ükski loomalaps ei kasva üles, et ta vanemate käest tappa ei saa. Eriti valusasti pidid õpetama poegi karud ja hundid. Ja need on meil ühed targemad loomad. Keegi võib ju öelda, et me pole ometi loomad, et nii käitume. Aga no eks ole looduse vastu üritatud nii ja naa, ei miskit. See on evolutsioonis paika pandud, et vanemad õpetavad lapsi ja viimased peavad oma õpetajatele vastuvaidlemata kuuletuma, sest muidu süüakse nad edasises elus ära.

Paraku nii ta on . Kuidagi peab lapse reaalsuses hoidma . Et edaspidine elu väga kirjuks ei kujuneks .

Aga lisaks piitsale on vaja ka präänikut . Et lapsest hingeliselt katkine inimene ei saaks .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 624
Liitunud: Sep 2013
29-05-2020 12:01
Postitus: #170
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
See on päevaselge! Präänikut ikka rohkem.
Ja kui siiralt mõelda, siis lastelastele ei kipu ka need vana kooli inimesed, ma ise kaasa arvatud, kõvemat kätt näitama. Oma lapsi ma nii kaugele minna ei lasknud, kui nüüd lapselapsi lasen.
Mul oli lastel põhimõtteliselt vaba kasvatus. Olid paika pandud kindlad raamid, üsna laiad. Ja seal sees said lapsed ise toimetada ja otsustada. Raamid olid mõlemapoolsed ja neist ei väljutud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
29-05-2020 12:46
Postitus: #171
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(29-05-2020 12:01 )Aadu66 Kirjutas:  See on päevaselge! Präänikut ikka rohkem.
Ja kui siiralt mõelda, siis lastelastele ei kipu ka need vana kooli inimesed, ma ise kaasa arvatud, kõvemat kätt näitama. Oma lapsi ma nii kaugele minna ei lasknud, kui nüüd lapselapsi lasen.
Mul oli lastel põhimõtteliselt vaba kasvatus. Olid paika pandud kindlad raamid, üsna laiad. Ja seal sees said lapsed ise toimetada ja otsustada. Raamid olid mõlemapoolsed ja neist ei väljutud.

Loomulikult ollakse lapselastega vabamad. Laste kasvatamisega on ristsed kätte saadud , ja teatakse , kus on vaja ohje sikutada, kus absoluutselt mitte .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

Postitusi: 1,061
Liitunud: Oct 2010
29-05-2020 15:34
Postitus: #172
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
https://www.youtube.com/watch?v=NxuBQbF1...64&index=2

" Moskva olme kroonikad " Ei ole vahet, Moskva, Tallinn või Riia uusehitused , nad olid kõik sarnased .

Üks pilt , video räägib rohkem kui tuhat sõna .

XXX


https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,420
Liitunud: Aug 2010
29-05-2020 16:37
Postitus: #173
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(29-05-2020 08:23 )äikesepoiss Kirjutas:  Proovi õige idealiseerida oma lapsele "lihtsat tööd"! Seda kõige lihtsamat. Maksa kinni tema humanitaarõpingud ülikoolis ainult selleks, et tal oleks avaram silmaring. Pärast bakalaureust aga hakkab poiss põllult kivi koristama, ehitustel abitöölisks. Kirjelda talle seda "ideaalmaastikku". Smile Ta kirjutab su nime taha oma päevikus nõdrameelne.
Vaata, mina elan sellist elu. Ehk tüüpiline Eesti kõrgharidusega koristaja, ja seda kodumaal. Lihtsal tööl pole häda midagi, jätab aju vabaks. Minu ema minu nime järele ei kirjuta nõdrameelne, vaid mulle tundub, on minuga üsna rahul.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
äikesepoiss
Vana kala

Postitusi: 255
Liitunud: Mar 2020
29-05-2020 16:49
Postitus: #174
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
Smile kulla kaasfoorumlane. Elu teebki omad korrektiivid. Sa ajad segamini punase pehmega.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xcad
Veteran

Postitusi: 1,581
Liitunud: Dec 2015
29-05-2020 18:23
Postitus: #175
RE: Nostalgitseme: kas NSVL=EU?
(29-05-2020 16:37 )Mannu Kirjutas:  
(29-05-2020 08:23 )äikesepoiss Kirjutas:  Proovi õige idealiseerida oma lapsele "lihtsat tööd"! Seda kõige lihtsamat. Maksa kinni tema humanitaarõpingud ülikoolis ainult selleks, et tal oleks avaram silmaring. Pärast bakalaureust aga hakkab poiss põllult kivi koristama, ehitustel abitöölisks. Kirjelda talle seda "ideaalmaastikku". Smile Ta kirjutab su nime taha oma päevikus nõdrameelne.
Vaata, mina elan sellist elu. Ehk tüüpiline Eesti kõrgharidusega koristaja, ja seda kodumaal. Lihtsal tööl pole häda midagi, jätab aju vabaks. Minu ema minu nime järele ei kirjuta nõdrameelne, vaid mulle tundub, on minuga üsna rahul.
Üks nüanss on veel EU elul: agrssiivne lastekaitse. Lastekaitse peaks olema jutumärkides. Kui jäetakse 12a. laps üksi koju see on "põhjuseks" lapse äravõtmisel!! Norras on eriti hull ja on nagu tööstusharu kus lapsed antakse pedeperedesse mõnitamiseks ja vägistamiseks. Kui on juba seal siis see lasteakaitse isegi siis ei tule kui naabrid kutsuvad politsei hirmsa lapse kisa peale...Kas kellegi on sellest teemast rohkem andmeid? NSVL oli küll vanemlike õiguste äravõtmine, see oli erandjuhus. Vanemad pidid ikka päris sopajoodikud ja tööpõlgurid olema, et selline juhtuks.
(selle postituse viimane muutmine: 29-05-2020 18:24 xcad.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas juhused või mõttejõud... Andri 17 6,394 17-05-2020 16:11
Viimane postitus: Minaelan
  Huvitav leid. Kas surimaskid? Jasper 3 924 16-12-2018 11:28
Viimane postitus: Jasper
  Kas paramaailm või mitte? asuur 2 1,771 12-02-2016 09:56
Viimane postitus: kalldunn
  Kas meie kuulmine trikitab või... paadikapten 8 3,163 01-10-2013 09:16
Viimane postitus: insomnia
  Kas on vaja kõigil teada väe ja jõukohti.....! HUGOTH 4 1,310 21-09-2013 20:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Kas tõesti see kõik juhtus aastal 2010? Erfekt 26 7,686 16-09-2013 13:52
Viimane postitus: kage
  Kas positiivne ja negatiivne peavad meie elus olema tasakaalus? Minaelan 22 6,631 13-08-2013 21:17
Viimane postitus: soe1
  Kas usud, et aastal 2012 saabub maailmalõpp? Henc. 248 83,430 25-12-2012 10:14
Viimane postitus: hullumeelsus
  Kas sina oled juba gaasitoru vastu hääletanud? zed 16 4,499 22-08-2012 19:35
Viimane postitus: Pohlatohlakas
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 13,211 21-07-2012 21:20
Viimane postitus: Krt

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog