Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linnud peale surma tulid hingele järgi?
#26
mul oli nii,et isa rääkis pidevalt mingist mustast linnust,keda ta kartis ja tihti nägi ja ühel päeval lendas lind isa peopesale ja isa ütles,et lind teatas,et varsti on aeg temaga kaasa minna.
ja järgmise päeva hommikul oli isa surnud.
samuti olen ma märganud enda läheduses umbes samasugust lindu,kes ei lähe ära,vaid lihtsalt vaatab ja vaatab.
aga linnud otseselt tuppa sisse pole veel lennanud.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas: Tinkerbell
Tsitaat:Algselt postitas: surmatooja
mul oli nii,et isa rääkis pidevalt mingist mustast linnust,keda ta kartis ja tihti nägi ja ühel päeval lendas lind isa peopesale ja isa ütles,et lind teatas,et varsti on aeg temaga kaasa minna.
ja järgmise päeva hommikul oli isa surnud.
samuti olen ma märganud enda läheduses umbes samasugust lindu,kes ei lähe ära,vaid lihtsalt vaatab ja vaatab.
aga linnud otseselt tuppa sisse pole veel lennanud.

Mul on küll kahju su isast, aga see, et see lind lendas su isa peopesale on küll sama võimatu, kui see, et seistes lendab lind su sülle! (i)



usu või ära usu,aga nii see oli.
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: Tinkerbell
Mina ei usu, et see oli kokkusattumus, lugesin ühest teiset foorumist ka, et:
1)Peale vanaema surma tuli must, süsimust tuvi, ukse taha ja ei läinud ära!
2)Vanaisa suri ära, terve aed oli musti vareseid täis, kes ainult kraaksusid! Kui suri vanaema ära, olid jälle need samad varesed tagasi! Jälle ainult kraaksusid!

Ega lugemise järgi ei saa veel ulmet reaalsuseks muuta. Ma ei taha väita, et see ei võiks olla nii, kuid mina lugesin näiteks kunagi ammu, et aastal 2000. pidi tulema maailmalõpp, 2001. aastal ka, kusjuures.

Inimesed, kes kirjutavad lindudest ja puudest, mis jutustavad surmast...ei taha arvestada üldiselt kokkulangevusega. Must lind minu aias või õitsev õunapuu ei pea ilmtingimata tähendama kellegi suremist minu lähikonnas.
Vasta
#29
Minu ema surma järel lendas aknale valge tuvi. Ema uskus ka alati, et linnud viivad hingi taevasse.
Vasta
#30
Ma olen kuulnud et ,kui pääsuke tuppa lendab,tähendab ta surma.Mäletan et olime just vanaema juurest just tagasi koju jõudnud,kui pääsuke tuppa lendas.Ema siis ütles,et keegi on perekonnas surnud.Tuligi kõne-vanaema.Nii et,linnud viivad hinged....
Angry
Vasta
#31
Mina ei ole seda enne teadnudki vaatata nii et hakkan siis nüüd jälgima
Vasta
#32
Lugesin teema autori postitust ja mõningaid teisi postitusi.
Pisarad tulid silma. Olin kümne aastane kui mu tohutult kallis vanaisa ära suri Sad.
Selle lindude/loomade jutu peale meenus ka mulle asju.
Vanaisa suri kevadel, sellel aastaajal hakkas uus hooaeg õues kollates, mäletan et pidevalt olid mingid varesed minu juures. Ma mäletan et ma isegi kahtlustasin et nad on nõiad ja jälitavad mind. Hommikuti ärgates olid nad isegi mu akna juures. Nad tõesti kadusid kohe kui vanaisa suri, sellel võib olla seos kuid ei pruugi olla. Igatahes pisara tõi silma, sest vanaisa surm oli minujaoks müstika :/.
Vasta
#33
meil lendas kunagi peojärgsel hommikul kajakas ühikatuppa. Oli ilge jurakas - üks suurimaid mida eestist leida võib. Tõbras lõhkus terve toa segamini, sest ei leidnud esimese hooga väljapääsu. Meie ei saanud hapu peaga muhvigi aru mis toimub, - õnneks jäi siiski kõigil hing alles. Hiljem üritas veel aga siis olime hoolsamad.
Tihased maal aga kiskusid koridorist tapeeti maha (ajasid selle krõbistamisega koeragi pöördessem, mis oli eriti tüütav), ronisid tuppagi kui aken või uks lahti jäi. Paarkorda üritasid pääsukesed kööki pesa teha...
Õnneks kõik jäid terveks. Aga ilmselt oli tegemist erandjuhtumitega.
Vasta
#34
Lind toas ei pruugi veel tähendada kellegi surma vaid üldiselt midagi halba.
Tean juhtumist, kus inimene nägi musta lindu enda eest läbi lendamas ja kohe ütles, et see tähendab, et keegi tema peres on surnud, kuna varem oli ka nii juhtunud. Ja ta helistaski koju emale ja ema ütles, et vanaisa just suri ära.
Vasta
#35
Vot ei tea ka mis seisukohta võtta. Endal muidu ka lindudega kokkupuuteid olnud selles osas.

Aastaid tagasi, kui veel maal elasime, lendas üks lind (ei mäleta kahjuks milline) meile aknapleki peale ja koputas vastu akent. Mu ema ütles selle peale, et keegi on surnud. Päev või paar hiljem saimegi kirja, et mu onu on õnnetul kombel siit ilmast lahkunud. See pole ainuke kord.. peale seda on veel nii mõnigi kord tulnud lind aknale koputama, ja peale seda on tulnud uudis kellegi surmast. On see nüüd kokkusattumus? Vot ei tea.

Peale vanaema surma oli ka üks imelik juhtum. Vanaema lubas ikka et läheb paar maja edasi täditütre korterit vaatama, kui seal remont valmis on, kuid kahjuks ta lahkus enne, kui jõudis seda teha. Paar päeva peale surma aga lendas täditütre korterisse tuvi. Tegi tervele korterile tiiru peale, istus momendiks kamina servale ning vaatas täditütrele otsa. Siis aga lendas uuesti aknast välja ja kadus.
Matusepäeval läksime peale peielauda oma perega vanaema korterisse edasi istuma. Kui väliskoridori jõudsime, avastasime et vanaema ukse taga istub üks tuvi. Vaatas meid pikalt, siis lendas trepikäsipuule ja jälgis meid sealt edasi. Läksin siis trepist üles, et üleval aken avada ja ta välja lasta, tema aga triirutas koridoris ja lendas siis aknale, seadis end istuma ja jälgis mind edasi. Kui üritasin teda välja ajada, siis liigutas vaid veidi tiibu ja vaatas edasi. Alles peale 3ndat või 4ndat katset teda välja ajada, lendas ta lõpuks minema. See tundus kuidagi kummaline ja liiga suur kokkusattumus.
Vasta
#36
Mina tean niipalju, et vanad eestlased uskusid, et sookured viivad sügisel hinged manalasse. Aga kui inimene sügisel ei surnud, siis pidi tal olema hingevalvur, kes siis hinge niikaua valvab vms. kuni sügis tuleb.

Onu rääkis sellega seoses, et ta käis peaaegu iga aasta kuskil metsas ühe talu juures, kus üks vana mees elas .kui ta eelmine talv ka sinna vaatama läks, siis oli maja (vanamees sees) maha põlenud ja ainult korsten oli püsti. Korstna otsas istus kakk ning kui onu lähemale läks ei teind too tast väljagi, kuigi on teada et metsloomad/linnud on üsna pelglikud. Noh mu onu käis mitu korda seal vaatamas ja ikka istus kakk korstna otsas. Siin on muidugi ka võimalus, et kakule lihtsalt meeldis seal istuda koguaeg, aga see oli huvitav, et ta üldse ei kartnud.
Vasta
#37
Täiesti võimalik, aga meil oli (no mingi 3 aastat tagasi vähemalt) nii, et lind lendas maamaja aknast sisse, tihane või miski selline, ja vanavanaema püüdis ta mütsiga kinni lausa Laugh kõik on elus ja terved meil siiamaani
Vasta
#38
Täiesti võimalik, aga meil oli (no mingi 3 aastat tagasi vähemalt) nii, et lind lendas maamaja aknast sisse, tihane või miski selline, ja vanavanaema püüdis ta mütsiga kinni lausa Laugh kõik on elus ja terved meil siiamaani
Vasta
#39
Kui linnud toas surma tähendavad, siis kuidas selgitada sellist nähtust, nagu papagoide kodus pidamine? Ei ole kuulnud, et papagoi või muu sulelise koju tooja kohe surnud oleks.
Vasta
#40
Zepac jälle sa... Mõeldud on lindude tavatut käitumist.Vanaisa järele tuli kägu , lendas akna alla õunapuu otsa hüüdma.Ema surm ajas rästa otse toa põrandale, tiivad laiali.Kokkusattumus?
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas stepsel
Zepac jälle sa... Mõeldud on lindude tavatut käitumist.Vanaisa järele tuli kägu , lendas akna alla õunapuu otsa hüüdma.Ema surm ajas rästa otse toa põrandale, tiivad laiali.Kokkusattumus?

Kui sa pole ornitoloog ja lindude käitumist ei tunne, siis kuidas sa saad ühe käitumisepisoodi põhjal kindlalt väita, et see ei ole kokkusattumus? Ja mis jälle ma? Ma näen asju hoopis teise nurga alt.
Vasta
#42
Vend on linnuhuviline.Aga tegelikult sa ei peagi uskuma.
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas stepsel
Vend on linnuhuviline.Aga tegelikult sa ei peagi uskuma.

Siin ongi point. Küsimus on sul selles, kas teised usuvad sind või mitte, mitte see, millega on tegelikult tegu. See on Parawebi-sündroom.
Vasta
#44
Huvitav teema.

Toetab seda, et meie ümber on palju märgilise tähendusega asju, mida "lugedes" saab teada igasuguseid asju.

Sama asi on raamatutega, et kui oskad lugeda, siis võid saada loetust aru ning teha järeldusi - missuguseid, vot see juba sõltub inimese kogemustest ja teadmistest.

Äkki on lihtsustatult nii, et kui oskad lugeda aatomite märke, siis saad aru mateeriast ja kui oskad lugeda võnkeid, mis sobivad ka ju linnukeste tiivalöökidega, siis vaimsusest.

Seega nendele, kes panevad märke (lihtsad märgid lugeda on ju need, mis erinevad tavapärasest igapäevasest kulgemisest ja tekitaved erilise jõnksu) tähele, tuleb pigem julgust juurde anda kui seda pärssida, st pange tähele!

Täitsa teine asi on märkidest järelduste tegemine.

Kui ei oska kohe enda jaoks sobivaid järeldusi teha, siis ongi hea meetod nii, et keegi paneb tähele ja teised kirjutavad sarnaseid olukordi ja tähelepanekuid, mõned luuletavd juurde Smile.

Loed läbi ja paned tähele ning lõpuks sisetunne ütleb, et mis sobib sulle ja mis mitte, ehk tekib mingi eelistumise küllastumine ja see pääseb võidule.

Kas see on ka tegelikult tõde või mitte, pole oluline, sest oled leidnud oma sisemise äratundmise.

Vasta
#45
Mina küll usun, et see on nii, et loomad tulevad hingedele järgi. Olen kuulnud mitut kogemust teistelt.
Vasta
#46
"Maal" elades (nüüd igale poole majad kerkinud) on ilgelt palju linde toast läbi käinud.. + kasvuhooned.. Ühes majas on käinud oma 3 lindu, kõrval on teine maja kus esikus käis mingi 10+ lindu.. nad tiirutasid seal esikus ja lasid siis taas jalga.. ei teagi mis nad seal tegid. Kasvuhoones on iga aasta paar lindu kinni.. tuleb välja aidata.

Linnud pole kellegi surma ette ennustanud. Muidugi vanaisa suri nüüd hiljuti ära.. kuid sel puudub igasugune seos lindudega. Samas nad võivad ka kaitseinglid olla - ei tähenda, et nad just surmakuulutusi toovad, võib-olla ka teisi tähtsaid sõnumeid.

Off Topic: Kas te teate sellistest asjast midagi, et vanainimesed näevad enne surma luulusid? Kapi otsas mehikesi kes jõllitavad jms..
Vasta
#47
[ Off Topic: Kas te teate sellistest asjast midagi, et vanainimesed näevad enne surma luulusid? Kapi otsas mehikesi kes jõllitavad jms.. [/quote]

Mäletan kui minu minu vanaisa oli haiglas surivoodil, siis ta ütles, et suured putukad on laes ja miski käib ringi vms. Ühesõnaga midagi ta nägi.
Vasta
#48
Njaa, ma nagu teisteltki kuulnud, et enne surma nähakse igasugu huvitavaid asju ... (hallukad?)

Kuskilt ka sellise teooriaga kokku puutnud, et mingid raskemetallid kogunevad kehasse kuna neerud ei tööta ja siis hakkabki igast jama nägema.. a mõne spetsi hinnang asjale oleks ehk parem.
Vasta
#49
Mhmm, pidin just hakkama kirjutama, et on küll lind Õismäel 5-korruse aknast sisse lennand ja keegi ei surnd, aga siis meenus, et kasuvanaisa suri sel aastal (siiski varem).

(Natuke OT) Aga keegi siin mainis, et näeb pidevalt vareseid ja ronki (pigem küll ehk künnivareseid, ronk suht haruldane?) enda ümber. Ma märkan neid ka. Aga mida ma pean kummalisemaks, on see, et niipea kui nad märkavad mind neid silmitsemas, lendavad nad kohe kiiresti ära. Nagu pelgaksid. Ja isegi siis kui ma olen toas ja nood kuskil kaugemal õuel.

[Muudetud: 4-12-2010 Mugen]
Vasta
#50
Mu sõbrannaga elas ühes kortermajas üks mees, kellel oli kõigest üks jalg (teisest jäi ilma, kas õnentuses vms), seal korteri lähedal elas ka tuvi, kes oli ühe jalaga. See tuvi oli kogu aeg akna peal ja ei kartnud ja paar aastat tagasi kui see mees suri, suri ka see tuvi ära.

Mõned kuud tagasi üks mu sõber suri. Enne ta surma ühe korteri kohal, kus ta olnud oli, lendas suur ronkade parv. Mõned tunnid hiljem teatati ta surmast.

Mu vanavanaema matustel, kirikus, lendas kirstust üks valge liblikas välja ja kadus väga kiiresti. See oli väga imelik tunne, seest läks kõik õõnsaks, ei oskagi seda tunnet kirjeldada.
Mu sõbrannaga elas ühes kortermajas üks mees, kellel oli kõigest üks jalg (teisest jäi ilma, kas õnentuses vms), seal korteri lähedal elas ka tuvi, kes oli ühe jalaga. See tuvi oli kogu aeg akna peal ja ei kartnud ja paar aastat tagasi kui see mees suri, suri ka see tuvi ära.

Mõned kuud tagasi üks mu sõber suri. Enne ta surma ühe korteri kohal, kus ta olnud oli, lendas suur ronkade parv. Mõned tunnid hiljem teatati ta surmast.

Mu vanavanaema matustel, kirikus, lendas kirstust üks valge liblikas välja ja kadus väga kiiresti. See oli väga imelik tunne, seest läks kõik õõnsaks, ei oskagi seda tunnet kirjeldada.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,675 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 186 103,682 29-05-2021, 16:56
Viimane postitus: akkillus
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,636 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,601 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 19,233 04-11-2016, 13:00
Viimane postitus: Müstik
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 10,474 14-05-2014, 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 14,629 22-07-2013, 17:49
Viimane postitus: Krt
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,287 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Hing peale Universumi lõppu Neiu 24 13,389 12-04-2013, 11:37
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat