Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unenäo ja reaalsuse sünkroonsus
#1
Jäin täna mõtlema ühe fenomeni üle unenägudes, mida ratsionaalse inimesena ei suuda loogiliselt seletada, ja tegelikult kõige rohkem huvitab mind kas teised inimesed ka sarnaseid asju kogevad(usun et jah).
Nimelt tihti on unenäod sünkroonis reaalses maailmas toimuvate helide või ka puudutuse suhtes.
Toon lihtsalt näite, mida mõtlen- näed unes et oled sõjas, lennuk lendab ja pomm kukub...kukub, kukub ja toimub hirmus kärgatus. Teed silmad lahti ja väljas on äike.
Võiks ju mõelda et äikese kärgatus sattus juhuslikult samale ajale kui unenäos pomm pidi plahvatama aga kui sellised olukorrad erinevates unenägudes korduvad(mitte küll tihti), siis tekib tahtmine asjale mingit põhjendust otsida.
Vasta
#2
Unejoonistaja on väga kiire. Sellest tuleneb ka usk une/ärkveloleku sünkroonsusesse...Smile
Vasta
#3
See on üks variant küll et unenäos ei ole ajaline järgnevus sama mis ärkvelolekus ja sündmused võivad tulla ühel hetkel paketina sel ajal kui mingi väline heli nö kõrvu ärritab...ma ei ole küll taolisest asjast varem kuulnud
Vasta
#4
5min unes (kella järgi) võib minna terve aasta sündmused. Subjektiivne aeg.
Vasta
#5
Olen kogenud küll ja seda on kogenud paljud. Teaduslik seletus sellele ongi midagi sellist, et unenägu tekib murdosa sekundi jooksul paketina välise ärritajaga üheagselt, aju pakib selle lahti ning mõistusele jääb mulje, et seda kogeti mingi aja jooksul enne ärritajat, et kontekst oleks mõistusele vastuvõetav.

Mitteteaduslikest seletustest (minu jaoks) huvitavamad viivad fraktaalse maailma sünkroonsusteni, mille kohta mulle meeldib küll lugeda aga millest ma ei ole pädev kirjutama.
Vasta
#6
Jah, sama arvan nagu Laupäev. Uni tekib hetkega ja paketina. paketis sees on hetkega sündinud pikk minevik, või siis lühem minevik. Ehk tekib aeg kui illusioon. Selle protsessi segiminekul tekivad unenäod, kus kõik toimuks nagu üheaegselt.

Ja mitteteadusliku poole täienduseks. Analoogiline protsess toimub (vb) ka maailma pideval loomisel (kulgemisel). Aeg on samamoodi tekkiv (jumala ajus) illusioon ja kogu reaalsus on üks pidev jumala selge unenäo hetk.
Vasta
#7
(05-08-2020, 11:40 )Mannu Kirjutas: Ja mitteteadusliku poole täienduseks. Analoogiline protsess toimub (vb) ka maailma pideval loomisel (kulgemisel). Aeg on samamoodi tekkiv (jumala ajus) illusioon ja kogu reaalsus on üks pidev jumala selge unenäo hetk.

....või fantaasia või mõte või unistus või...?
Kuid see pole hea unenägu ega mõte, unistus või fantaasia. Pigem näeb see jumalus halba unenägu... kus meie (kaasaegne inimkond) siis praeguses reaalsuses figureerime. Pidevates sõdades, tülides, katastroofides, vaesuses, haigustes, vihkamistes, rahulolematuses, looduse hävitamises jne. See jumalus võiks juba üles ärgata ja lõpetada see halb unenägu, mõte, unistus või fantaasia. 
Või siis ta naudib seda ja toitub sellest? Sest ta pole mingi armastuse või valguse jumalus, vaid talle just meeldivad sellised energiad nagu hirm, kurjus, viha, kurbus, lein, alaväärsustunne jne.

Kas meil on sellest unenäost, mõttest jne pääsu? Ja kuidas?

Lihtsalt uitmõte Smile.
Vasta
#8
"Kas meil on sellest unenäost, mõttest jne pääsu? Ja kuidas?"
Seda näidet olen ennemalt ka toonud.
Käid kõrbes, näed kaugel palmipuid ja suurt veekogu.
Jooksed sinnapoole karjudes „jumal tänatud, olen päästetud“
Miraaž.
Järgmine kord käid jälle kõrbes, näed kaugel palmipuid ja suurt veekogu.
Nüüd tead, et see on illusioon ja ei jookse sinnapoole karjudes „jumal tänatud, olen päästetud“
Esimene kord uskusid miraaži olevat reaalsus, teinekord juba teadsid.
Aga...illusioonina eksisteerib see ikkagi. No nagu sibul. Koorid ja koorid aga "sibulat" sealt seest ei leia...Smile
See arusaamine ongi see pääsemine.
Vasta
#9
(07-08-2020, 15:10 )Q11 Kirjutas: See arusaamine ongi see pääsemine.

Ja edasi? Said aru, et kogu reaalsus on kellegi nõdrameelse illusioon, aga otsid sellest väljapääsu. Kuidas?
Võimatuid olukordi pole olemas. Seda teab nii see nõdrameelne jumalus kui ka tema jumalused ja nonde jumalused. Sest nad kõik tahavad edasi või välja liikuda, olenemata oma illusioonidest või unenägudest.
Vasta
#10
(07-08-2020, 14:37 )Minaelan Kirjutas: Kuid see pole hea unenägu ega mõte, unistus või fantaasia. Pigem näeb see jumalus halba unenägu... kus meie (kaasaegne inimkond) siis praeguses reaalsuses figureerime. /.../

Kas meil on sellest unenäost, mõttest jne pääsu? Ja kuidas?

See jumaluse halb unenägu - et miks nii halb - on paljudele mõtteainet pakkunud, Stanislaw Lem nt. Ma ei tea, miks see nii on. Üks seletus, mida ma ise hetkel natuke kaldun arvama, on väga masendav, kuid seda toetab minu isiklik kogemus - see on nii, sest see "sein", millele see absoluut oma unenägu joonistab, see on esiteks tema ise, mingit eristamist enam ei ole - kõik on üks - ja see üks on absoluutselt ükskõikne. Pehmemalt öeldes täiesti neutraalne. Seda on inimlikul või ka laiemalt tõenäoliselt kogu bioloogilisel elul väga raske tajuda ja tunnistada, ja selleks ongi inimene oma fantaasiaga loonud kõiksugu rohkem ja vähem heatahtlikke olendeid, keda jumalateks nimetada.
Aga ma pean rõhutama ka teist poole - SEE ei ole ka absoluutselt mitte pahatahtlik. Lihtsalt ülim sügav neutraalsus. Kui esitad sinna taotluse, siis läheb täide. Kui on õige aeg.

Vist. Ja kõik minu kirjutatu võib olla vale.

Vasta
#11
(09-08-2020, 10:46 )Mannu Kirjutas:
(07-08-2020, 14:37 )Minaelan Kirjutas: Kuid see pole hea unenägu ega mõte, unistus või fantaasia. Pigem näeb see jumalus halba unenägu... kus meie (kaasaegne inimkond) siis praeguses reaalsuses figureerime. /.../

Kas meil on sellest unenäost, mõttest jne pääsu? Ja kuidas?

See jumaluse halb unenägu - et miks nii halb - on paljudele mõtteainet pakkunud, Stanislaw Lem nt. Ma ei tea, miks see nii on. Üks seletus, mida ma ise hetkel natuke kaldun arvama, on väga masendav, kuid seda toetab minu isiklik kogemus - see on nii, sest see "sein", millele see absoluut oma unenägu joonistab, see on esiteks tema ise, mingit eristamist enam ei ole - kõik on üks - ja see üks on absoluutselt ükskõikne. Pehmemalt öeldes täiesti neutraalne. Seda on inimlikul või ka laiemalt tõenäoliselt kogu bioloogilisel elul väga raske tajuda ja tunnistada, ja selleks ongi inimene oma fantaasiaga loonud kõiksugu rohkem ja vähem heatahtlikke olendeid, keda jumalateks nimetada.
Aga ma pean rõhutama ka teist poole - SEE ei ole ka absoluutselt mitte pahatahtlik. Lihtsalt ülim sügav neutraalsus. Kui esitad sinna taotluse, siis läheb täide. Kui on õige aeg.

Vist. Ja kõik minu kirjutatu võib olla vale.

Neutraalne absoluut ei suudaks "seinale" kirjutada selliseid värvikaid tundeid nagu armastus ja vihkamine, valu ja üksildus, kurjus ja headus, tarkus ja rumalus, kaastunne ja ülbus jne... kui ta ise neid ei tunneks või poleks läbi elanud. Isegi kirjanikud ja maalikunstnikud samastuvad mingil määral oma loominguga.

Aga taotlusi olen esitanud ja esitan ka edasi...järjepidevalt. Ehk kunagi tuleb see õige aeg.
Vasta
#12
(09-08-2020, 11:38 )Minaelan Kirjutas: Neutraalne absoluut ei suudaks "seinale" kirjutada selliseid värvikaid tundeid nagu armastus ja vihkamine, valu ja üksildus, kurjus ja headus, tarkus ja rumalus, kaastunne ja ülbus jne... kui ta ise neid ei tunneks või poleks läbi elanud.
Ega iseseisvalt ei suuda jah wink
Selleks ongi arenenud igasugu muud aistivad olendid, kes tunnevad emotsioone ja kesteab veel mida. Antroopsusprintsiip. Ja Absoluut saab muuhulgas teada, kuidas on olla loll ja põmmpea. Mis absoluut ta muidu oleks.

Aga asi on keeruline. Olendeid seal vahel on igasuguseid. Tavaliste inimese unenägudega paralleeli tuues, on inimesel ka igasugu alateadlikud allasurutud kompleksid, mis unenägusid mõjutavad. Lisaks teemaalguse välistele füüsilise maailma mõjuritele. Kõik on üks suur pusa.

Vasta
#13
(09-08-2020, 11:59 )Mannu Kirjutas:
(09-08-2020, 11:38 )Minaelan Kirjutas: Neutraalne absoluut ei suudaks "seinale" kirjutada selliseid värvikaid tundeid nagu armastus ja vihkamine, valu ja üksildus, kurjus ja headus, tarkus ja rumalus, kaastunne ja ülbus jne... kui ta ise neid ei tunneks või poleks läbi elanud.
Ega iseseisvalt ei suuda jah wink
Selleks ongi arenenud igasugu muud aistivad olendid, kes tunnevad emotsioone ja kesteab veel mida. Antroopsusprintsiip. Ja Absoluut saab muuhulgas teada, kuidas on olla loll ja põmmpea. Mis absoluut ta muidu oleks.

Aga asi on keeruline. Olendeid seal vahel on igasuguseid. Tavaliste inimese unenägudega paralleeli tuues, on inimesel ka igasugu alateadlikud allasurutud kompleksid, mis unenägusid mõjutavad. Lisaks teemaalguse välistele füüsilise maailma mõjuritele. Kõik on üks suur pusa.

Ja kui nood olendid, (kes loogiliselt võttes on absoluudi "keharakud/alamad"), on need erinevad tunded ja mõjud läbi elanud, siis kas nad "süstivad" nood läbielamised kehasse/absoluuti tagasi, sest iseseisvalt too absoluut seda kogeda ei suuda/ei taha?
Ja mis on sellistel kogemustel mõtet? Absoluudi arengu mõttes? Tema ju haiget ei saa ega kannata, ei tunne armastust ega õnne?
Ma arvan, et nood, kes seda kõike kogevad, kasvavad peagi sellest absoluudist mööda.
Vasta
#14
(09-08-2020, 12:24 )Minaelan Kirjutas: Ma arvan, et nood, kes seda kõike kogevad, kasvavad peagi sellest absoluudist mööda.
Siis saab maailm teistsuguseks. Absoluut kasvabki ja areneb sel viisil. Absoluut on kõik, ei ole möödat ega enne ega pärast ega kõrval'it. Budistid vaibuvad kuhugi nirvaanasse, aga ega see "kuskil" ei ole ka midagi muud kui et saavutatakse absoluudiga sarnane ükskõiksus, aga sel tingimusel, et kõik olendid saavad selle seisundi, et mitte keegi kannatama ei jääks.
Minul on selline süngevõitu pilt, mida ärge keegi ülemäära tõsiselt võtke.
Vb keegi veel oskab kommenteerida.

Vasta
#15
(09-08-2020, 12:42 )Mannu Kirjutas:
(09-08-2020, 12:24 )Minaelan Kirjutas: Ma arvan, et nood, kes seda kõike kogevad, kasvavad peagi sellest absoluudist mööda.
Siis saab maailm teistsuguseks. Absoluut kasvabki ja areneb sel viisil.

Kas sa oled absoluudi ekspert ja eesrääkija? Siiras küsimus.

Ja kui maailm ka muutuks, kas see saab hullemaks muutuda, kui see praegu on?

Ma olen selle kildkonna poolt, kes on veendunud, et asjad saavad vaid paremaks muutuda. Smile


Kuid, kui see absoluut on robot ehk mehaaniline olemus, siis võib isegi mõista, et ta inimkonda sedaviisi piitsutab. Kuid mõistmine ei tähenda andestamist.
Vasta
#16
(09-08-2020, 13:20 )Minaelan Kirjutas: Kas sa oled absoluudi ekspert ja eesrääkija? Siiras küsimus.
Ma ei tea, ei ole, vaevalt, ma ei tea. Aga lihtsalt mõtted on sel teemal, ammu. Seepärast rõhutangi ette ja taha, et ärge mind tõsiselt võtke.

Ma ei tea, kuhu suunas muutub. Lähitrendide (aastad-kümme-kakskümmend) osas olen murelik. Aga mul on hetkel lihtsalt sünge meeleolu, vb sellest tundub nii. Enne koitu on kõige külmem.

Vasta
#17
(09-08-2020, 16:38 )Mannu Kirjutas:
(09-08-2020, 13:20 )Minaelan Kirjutas: Kas sa oled absoluudi ekspert ja eesrääkija? Siiras küsimus.
Ma ei tea, ei ole, vaevalt, ma ei tea. Aga lihtsalt mõtted on sel teemal, ammu. Seepärast rõhutangi ette ja taha, et ärge mind tõsiselt võtke.

Ma ei tea, kuhu suunas muutub. Lähitrendide (aastad-kümme-kakskümmend) osas olen murelik. Aga mul on hetkel lihtsalt sünge meeleolu, vb sellest tundub nii. Enne koitu on kõige külmem.

Enne valgustumist on sõda pimeduse poolt eriti intensiivne ja kõigile, kes mingeidki eesrindlikke mõtteid suudavad luua, visatakse kive kodaratesse. Smile

Aga mina olen- pool klaasi on täis - usku. Smile


Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  (küsimus) Volbriöö unenäo seletus: surnukondid, laiba parvega merel ja 3 kulla latti Waffa 8 5,809 05-05-2015, 11:03
Viimane postitus: kage
  Sooviksin unenäo tähendust.. kata9999 6 3,401 27-02-2014, 11:24
Viimane postitus: sõdur
  Unenäo kaudu vihje vähile? Andri 54 20,748 04-09-2011, 16:19
Viimane postitus: Stella
  Unes unenäo lahkamine Vanessa atalanta 4 4,380 04-04-2011, 07:30
Viimane postitus: sina

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat