Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anti-teistlik Panteistlik Ulme-Teismi HorrorReaalsus
Autor Sõnum
pimedus
Vana kala

Postitusi: 557
Liitunud: Nov 2016
20-11-2020 16:34
Postitus: #1
Anti-teistlik Panteistlik Ulme-Teismi HorrorReaalsus
Millegipärast paljud religioossed usuvaated (näiteks Teism ja Deism) on ürgallikat kui ühte Loojajumalat kuidagi täiesti väljaspool aegruumi piiritu lõpmatusena püüdnud serveerida, mis minu tagasihoidlikul hinnangul oleks vaid täiesti absurdselt segadusse ajav seisukoht. Sest kuidas piiritlematu lõpmatus saaks olla mingi üks konkreetne isikuline ajatu olend, kes samas loob ajalikku elu paljusust? Kas siis ta alustas ajalist loomist teisest olendist mitte esimesest, kuna esimene üks peab tingimata ajatuses olema? Ajatu lõpmatus ei saa olla konkreetne ega isikuline olend. Olemine üldse ei saa olla ajatu, nagu ka olemine ei saa olla olematu. Kala pole lõputu mittekala ja isegi Üks Õun pole piiritu mitteõun. Üks olend on kas miski, kuid kindlasti mitte eimiski!

Ma saan veel kuidagi aru et aegruumil võis olla üks singulaarne alguspunkt, mis sisaldab endas mingit algkoodidega jõudusid, millest hakkab väga lõputukirju Universum kasvama. Kuid selline üks on siiski aegruumi sisene jõud! Täpselt niisamuti on ka misiganes spirituaalse teadvuse Loojajumala hetkekogemisega... olla saab vaid üks panteistlik Ürgallikas aegruumi siseselt. Ja selline panteistlik Ürgallikas on selles mõttes tõesti kõikvõimas, et sellest lihtsalt ongi kõik olemasolev Kosmos ülesehitunud. Seega võib üsna kindlalt väita, et mingit ühte teistlikku ega deistlikku aegruumi välist kõikvõimsat Jumalat ei eksisteeri, kuna see lihtsalt pole kogemuslikult usutav ega ka mõistuslikult loogiline. Kuid panteistlik Loojajumal kui Ürgallika energiaväli on täiesti usutav ja kuidagi arusaadav. Siin saab muidugi omakorda vastu vaielda, et lõpmatupiiritlematut ajatust saab ikka kuidagi ka teistmoodi reaalselt ette kujutada.

Näiteks on võimalik fantastika, et kogu praegune Universum on mingi sadistlik arvutimäng või horrorfilm, mida üks psühh Jumal kuskil ajatus ajas tähtsalt jõllab, olles nii kõikvõimas, et pani kõik inimesed vaid illusoorselt tundma oma otsustusvabadust. Ja muidugi seda Jumalat ennast pole kuidagi keegi järgmine ajatu-ajatu-aja kõikkõikvõimas Jummal loonud!? Kui suur on taolise müstifikatsiooni reaalne võimalikkus? Või kui tõenäoline on suht analoogne Spagetimonster või killer Yahwe... 0,00000000000012345? Vale. Kui ikka piisavalt tugevasti paluda ja tuimalt uskuda, siis sellest saabki superreaalne horrormüstikus. Vot see oleks alles LOTOVÕIT!
(selle postituse viimane muutmine: 20-11-2020 22:53 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog